EKSTRA
MENÜ

Yasin Börü

Yasin Börü haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yasin Börü hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 418 Yasin Börü haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yasin Börü Haberleri

‘Kadir efendi’ polemiği

‘Kadir efendi’ polemiği

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, cezaevindeki Selahattin Demirtaş’ın kitabından uyarlanan tiyatro oyununa çözüm sürecinin ‘Akil İnsan’ı sanatçı Kadir İnanır’ın da gitmesini sert bir dille eleştirdi. Soylu, “Eksik yapmışsınız Kadir efendi, o tiyatroya gidenler... O tiyatronun bir tarafına şehit edilen Yasin Börü’nün fotoğrafını da assaydınız, katledilen 39 kişinin de fotoğrafını assaydınız” dedi. Kadir İnanır ise “Tek derdimiz barış olsun” yanıtını verdi.

14.01.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu Elektrik ve doğal gazda indirim müjdesi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Elektrik ve doğal gazda indirim müjdesi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamalarda çok önemli müjdeler verdi. Erdoğan "Yılbaşından itibaren konutlarda elektrik kullanımında yüzde 10 indirim yapıyoruz. Doğal gazın fiyatında da yüzde 10’luk bir indirime gidiyoruz. Milletimize hayırlı olsun" dedi. Erdoğan ayrıca 2019’un da Göbeklitepe yılı olarak ilan edildiğini açıkladı.

25.12.2018Gündem
‘CHP zulmünden kurtaralım her yeri’

‘CHP zulmünden kurtaralım her yeri’

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, “39 ilçesi var İstanbul’un, gelin 31 Mart’ta bu hizmetleri alamayan ilçelere AK Parti belediyeciliğini götürelim. Cumhur ittifakıyla beraber, şu CHP zulmünden kurtaralım her yeri” dedi.

9.12.2018Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan AİHMe sert tepki

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AİHM'e sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muhtarlar Buluşması'nda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AİHM'in kararını eleştirerek 'AİHM dün ülkemiz aleyhine bir karar açıklamış, AİHM'in 50 masumun vahşice katledilmesi konusunda herhangi bir beyanını duydunuz mu? O çok sevdiğiniz teröristler çıkarlarına dokunduğunuz gün silahlarını size çevireceklerdir." diye konuştu. "Gezi, Türkiye'yi kalkındıracak ne kadar proje varsa hepsinin karşısına dikilmenin adıdır" diyen Erdoğan stokçulara ise net bir mesaj verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bundan sonra aldığımız ihbarlar sebebiyle stokların yapıldığı depoları basacağız." dedi.

21.11.2018Gündem
Son dakika... Yasin Börü davasında önemli karar

Son dakika... Yasin Börü davasında önemli karar

İstinaf Mahkemesi, Yasin Börü ve 3 arkadaşının öldürülmesi davasının kararına yapılan itirazları esastan reddetti, mahkemenin kararını yerinde buldu.

20.11.2018Gündem
Yasin Börü ve arkadaşları mezarları başında anıldı

Yasin Börü ve arkadaşları mezarları başında anıldı

Diyarbakır’da 6-8 Ekim 2014 tarihinde meydana gelen Kobani olaylarında öldürülen Yasin Börü ve arkadaşları mezarları başında anıldı.

7.10.2018Gündem
Erdoğandan son dakika Menbiç açıklaması

Erdoğan'dan son dakika Menbiç açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun’da konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda Menbiç'te ne dedik? 'Terör örgütleri çıkacak' dedik. Başladı mı çıkmaya. Şu anda devriye gezme olayı dedik. O da başladı. İş bilenin kılıç kuşananın" dedi. Erdoğan, "Buradan Ordu’ya gidiyorum, akşam ilginç bir çekim yapacağım. İnşallah Çarşamba Perşembe iki önemli programımı var televizyonda. Savunma sanayi bu akşam. Ama dediğim gibi Çarşamba Perşembe bu çekimlerde anonsunu yapacağız. Buralarda yeni yönetim sistemini açıklayacağım" diye konuştu.

18.06.2018Gündem
CNNTürk Özel Dosya: 6-8 Ekim olaylarında ne olmuştu​

CNNTürk Özel Dosya: 6-8 Ekim olaylarında ne olmuştu?​

Cumhurbaşkanı Erdoğan HDP’nin adayı Selahattin Demirtaş’ı eleştirerek “53 Kürt kardeşimizin kanı Demirtaş’ın ellerine bulanmıştır” dedi. Demirtaş ise Erdoğan’ın bu sözlerine “53 kişinin katledilmesi sözde talimatımı paylaşırsan söz veriyorum cumhurbaşkanlığı adaylığından çekileceğim” şeklinde cevap verdi. Peki, Erdoğan’ın dikkat çektiği 6-8 Ekim olayları nedir ve neler yaşandı?

17.06.2018Gündem
Tutuklu olan aday olamayacak

Tutuklu olan aday olamayacak

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, tutuklu Selahattin Demirtaş’ın cumhurbaşkanlığı adaylığını eleştirirken, “İnşallah şu seçimi atlatalım, adaylık şartları arasına sadece hükümlü olmayı değil, tutukluluğu da koyacağız. Niye? Tutuklu olan da aday olamaz. Burası yol geçen hanı mı?” dedi. Erdoğan dün Yalova’daki mitinginde özetle şunları söyledi:

14.06.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir müjde vereyim, Akıncı uçağımız geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir müjde vereyim, Akıncı uçağımız geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yalova'da düzenlenen mitingde konuştu. Erdoğan, seçim sonrası cumhurbaşkanlığı adaylığı şartları arasına sadece hükümlü olmayı değil, tutukluluğu da koyacaklarını bildirdi. Bir müjde vereceğini söyleyen Erdoğan şöyle konuştu: 'Şimdi bizim Akıncı uçağımız geliyor. Bu hiç kimse de yok.  Amerika bize vermedi, İsrail’in verdikleri arıza yaptı. Şimdi kendimiz seri üretiyoruz'

14.06.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: 100 bin öğrenciye çalışma imkanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: 100 bin öğrenciye çalışma imkanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bunlar kıraathane deyince kumarhane anlıyor. Bay Muharrem ben biraz bilirim Arapça’yı. Kıraat okumak demek. Kıraathane okuma evi. Gençlerimizi o kötü alışkanlıklardan kurtaralım istiyoruz. Kek var, çay var. Ya ben kek diyorum onlar keklik anlıyor. Bu işsizlik alameti diyor. Ya çocuklarımız elden gidiyor ya, onları kurtarmak için millet kıraathaneleri yapacağız" dedi. Erdoğan, "100 bin gencimize eğitimlerini sürdürdükleri şehirde üç aylık dönemde asgari ücret karşılığında sosyal çalışma imkanı getiriyoruz" diye konuştu.

13.06.2018Gündem
Erdoğana Kobani resti

Erdoğan'a Kobani resti

HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Kobani olaylarında sokağa çıkma çağrısı yaparak 53 kişinin ölümüne neden olduğu iddiasıyla kendisini suçlayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a Twitter’dan yanıt verdi.

11.06.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan hazırlığını yapıyoruz dedi ve duyurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'hazırlığını yapıyoruz' dedi ve duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kocaeli mitinginde "Kocaeli’de üçüncü bir üniversitenin hazırlığını yapıyoruz. Değerlendirmeleri yapıyoruz. Bu değerlendirmelerden sonra üçüncü bir üniversiteyi Kocaeli’ne kazandıracağız" dedi.

10.06.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupaya seslendi: Bu adamlarınıza çekidüzen verin, yoksa...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupa'ya seslendi: Bu adamlarınıza çekidüzen verin, yoksa...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul-Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen programın ardından açıklamalarda bulundu. Avusturya'nın 7 camiyi kapatma kararına ilişkin Erdoğan, "Bunun için de özellikle Batı dünyası, bu adamlarına çekidüzen vermesi gerekir. Eğer bunlar çekidüzen vermezse, bu hesaplar farklı bir şekilde yapılmaya doğru gidecektir. Neymiş? Oradaki bizim din adamlarımızı Avusturya'nın dışına atacaklarmış. Ya siz bunu yaparsınız da biz boş mu dururuz? Biz de bir şeyler yaparız demektir." diye konuştu.

9.06.2018Gündem
Hakan Çavuşoğlu: Hepsi bir ağızdan Selahattin Demirtaş için ağlıyor

Hakan Çavuşoğlu: 'Hepsi bir ağızdan Selahattin Demirtaş için ağlıyor'

BAŞBAKAN Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, terörle mücadelede gerekenin yapılacağını belirterek muhalefeti eleştirdi. Çavuşoğlu, ”Hepsi bir ağızdan Selahattin Demirtaş için ağlıyorlar. Neymiş efendim cezaevindeymiş. 54 vatandaşımızın 6-7 Ekim Kobani olayları sırasında onları sokağa çağıran kararın altına imza atan bu adam değil mi?” dedi.

7.06.2018Gündem
Ben Başkomutanım Bay Muharrem sen kimsin

'Ben Başkomutanım Bay Muharrem sen kimsin'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, CHP cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye ‘apolet sökme’ tepkisini “Ben Anayasa’ya göre Başkomutanım. Bay Muharrem sen nesin? Sen fizik öğretmeni olmuşsun ama okuman yazman da yok. Şimdi belki bu konuşmamdan sonra öğrenmiş olur” sözleriyle sürdürdü. Erdoğan, “Anlatacaklarımı şu ana kadar hiçbir yerde anlatmadım. Yarın (bugün) akşam Kanal D-CNN TÜRK ortak yayınında bunları anlatacağım” dedi.

6.06.2018Gündem
Kürtlerin devleti Türkiye Cumhuriyeti’dir

"Kürtlerin devleti Türkiye Cumhuriyeti’dir"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kürtlerin tamamının Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin güvencesi altında olduğunu belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti, hepimizin devleti. Kimse Kürtlere devlet aramasın. Kürtlerin devleti, Türkiye Cumhuriyeti devletidir” mesajı verdi.Diyarbakır mitingindeki konuşmasına “Sağa bakınca keyfim geliy Diyarbakır” diyerek başlayan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

3.06.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimse Kürtlere devlet aramasın, Kürtlerin devleti Türkiye Cumhuriyeti devletidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimse Kürtlere devlet aramasın, Kürtlerin devleti Türkiye Cumhuriyeti devletidir

Diyarbakır'da vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Terör örgütüyle, hendeklerle, tehditle, yağmayla, haraçla aramıza girmeye çalıştılar" dedi. Erdoğan, "Kimse Kürtlere devlet aramasın, Kürtlerin devleti Türkiye Cumhuriyeti devletidir" diye konuştu.

3.06.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan CHP ve HDPye çok sert sözler...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP ve HDP'ye çok sert sözler...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adıyaman mitinginde halka hitap etti. Erdoğan konuşmasında CHP ve HDP'ye çok sert sözlerle yüklenerek "Neymiş adaymış. Neymiş serbest bırakılması gerekiyormuş. Sen ne diyorsun ya? Neyi serbest bırakıyorsun. Bu ülkede hukuk var, yargı var" şeklinde konuştu.

1.06.2018Gündem
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Ülkemin her tarafında huzur var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Ülkemin her tarafında huzur var"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Onlar bizi Kandil'e mahkum etmek istediler, onlar bizi kendilerine mahkum etmek istediler, onlar bize bir ideoloji dayattılar ama Allah'ıma şükürler olsun, bugün ülkemin her tarafında, güneydoğusunda, batısında, kuzeyinde, güneyinde, İç Anadolu'sunda huzur var." dedi.

31.05.2018Gündem
Soylu: Ey zavallılar, Tayyip Erdoğandan kurtulmanız için yanlış adamlar seçtiniz

Soylu: Ey zavallılar, Tayyip Erdoğan'dan kurtulmanız için yanlış adamlar seçtiniz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Ey zavallılar, Tayyip Erdoğan'dan kurtulmanız için yanlış adamlar seçtiniz, beceremeyecek adamlar seçtiniz. Milletine yabancı adamlar seçtiniz. Başkalarının kumandasında olanları seçtiniz." dedi.

28.05.2018Gündem
‘Çözüm süreclerini FETÖ bitirdi’

‘Çözüm süreclerini FETÖ bitirdi’

HDP’nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, Kürt sorununa yönelik çözüm süreçlerinin bitirilmesinde FETÖ’nün etkili olduğunu iddia etti.

15.02.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Burseya mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Burseya mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Mehmedimiz Afrin'e doğru yürüyor. Burseya Dağı'nı da düşürdüler. Bazı kendini bilmezler, sözde etiketi olanlar vs., onlara rağmen bitirdiler. Avrupa Parlamentosu'na rağmen bitirdiler" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda 484 terörist etkisiz hale getirildi. Toplamda 20 şehidimiz var. 7’si Mehmedimiz, diğerleri ÖSO’dan. Bu yolda kararlı yürüyeceğiz. Sözümüz var bu işi başaracağız" diye konuştu.

28.01.2018Gündem
Afrin operasyonu: ÖSOyla beraber yapacağız

Afrin operasyonu: ÖSO'yla beraber yapacağız

CUMHURBAŞKANI ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan dün AK Parti Meclis Grubu’nda konuşma yaptı.

16.01.2018Gündem
Erdoğan: Olası Afrin operasyonunu Suriyeli muhaliflerle yapacağız

Erdoğan: 'Olası Afrin operasyonunu Suriyeli muhaliflerle yapacağız'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, olası Afrin operasyonu ile ilgili olarak ''Suriyeli muhaliflerle yapacağız'' dedi. Erdoğan, 'ABD Başkanı Trump ile görüşecek misiniz?' sorusuna da ''Şu anda henüz kendisini aramayı düşünmüyorum. Çünkü daha önce bunları konuştuk, o bana dönecekti. O bana dönmediği sürece ben ona dönmem'' yanıtını verdi. Erdoğan, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) tutuklu gazeteciler Şahin Alpay ve Mehmet Altan ile ilgili 'hak ihlali' kararıyla ilgili de ''Açıklama yapmayacağım, arkadaşlar gerekli açıklamayı yaptı'' ifadelerini kullandı.

16.01.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Canan Kaftancıoğlu öyle haklı ki

İstanbul seçimini Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasında...

7.11.2019