EKSTRA
MENÜ

Yaşar Üniversitesi

Yaşar Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yaşar Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.859 Yaşar Üniversitesi haberi bulunmuştur.

Yaşar Üniversitesi Haberleri

Çocuklar için tasarladı, ödül aldı

Çocuklar için tasarladı, ödül aldı

İç mimarlık mezunu Büşra Aydın, Ahmet Piriştina Kent Arşivi Müzesi için, teknolojiden uzak ve çocukları hayal dünyalarıyla baş başa bırakacak bir oyun alanı tasarladı. Aydın, bu tasarımıyla ‘İM2018 İçmimarlık Öğrencileri Yarışması’da üçüncü oldu.

1.11.2018Eğitim
Öğrencilere enerji verimliliği kursu

Öğrencilere enerji verimliliği kursu

Avrupa Birliği’nin desteklediği ‘şebekeye bağlı enerji verimli binalar’ projesi kapsamında İzmir’de, lise öğrencilerine yönelik kurs düzenlendi. ‘Enerji verimliliği ve Arduino ile kodlama uygulamaları’ kursu

1.11.2018Eğitim
Kız çocuklarına ilham veriyor

Kız çocuklarına ilham veriyor

4.5 yaşında müzik yeteneği keşfedilen Nehir Özzengin, İtalya’da düzenlenen 26’ncı Uluslararası Cortemilia Piyano Yarışması’nda 13 yaş kategorisinde birinci oldu. Geçen yıl Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Türkiye’deki kız çocuklarına ilham vermeleri için seçilen altı kızdan biri olan Özzengin, birincilik derecesini 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nde elde etti.

21.10.2018Eğitim
İngilizce öğrenmek için 10 kural

İngilizce öğrenmek için 10 kural

Yapılan araştırmalar, ilkokuldan üniversiteye kadar İngilizce öğrenmede Türkiye’nin yetersiz kaldığını gösteriyor. Uluslararası bir dil eğitim şirketi tarafından hazırlanan İngilizce Yeterlilik Endeksi’ne göre Türkiye, 80 ülke arasından 62’nci sırada yer aldı. Peki İngilizceyi iyi öğrenmek için neler yapmak gerekiyor?

9.10.2018Eğitim
Akademisyenlerin tasarımına üçüncülük ödülü

Akademisyenlerin tasarımına üçüncülük ödülü

Araştırma görevlileri İrem Akçam ve Duhan Ölmez, dünyaca ünlü, İngiltere merkezli bir tasarım ve mimari dergisi ile bir teknoloji şirketinin düzenlediği tasarım yarışmasında, ‘Sphere’ adlı projeleriyle 3’üncülük ödülü kazandı.

2.10.2018Eğitim
Yerli yazılımla öğrenecekler

Yerli yazılımla öğrenecekler

Üniversite öğrencileri, 30 ülkede 15 dilde hizmet veren IAS firmasının geliştirdiği yerli kurumsal kaynak geliştirme yazılımı Canias ERP'yi öğrenecek.

29.09.2018Eğitim
Miss Turkey 2018 adayı Meltem Kırbaş kimdir

Miss Turkey 2018 adayı Meltem Kırbaş kimdir?

Miss Turkey 2018 finalistlerinden biri de Meltem Kırbaş oldu. 250'den fazla adayın başvurduğu yarışmaya aday olarak giren Meltem Kırbaş, 20 kişi arasından finale kalmayı başardı. Peki, Meltem Kırbaş kimdir, kaç yaşında?

24.09.2018Televizyon
Üniversite öğrencilerinin filmine ödül

Üniversite öğrencilerinin filmine ödül

İzmir Kadifekale'deki kentsel dönüşümü, içindeki birçok farklı kültürün yaşayışını ve atmosferini, beş ailenin gözünden anlatan Yaşar Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinin 'Peki şimdi nereye?' isimli belgesel filmi, Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Yarışmasında ödül kazandı.

17.09.2018Kampüs
Öğrenciler üniversiteleri için tasarlıyor

Öğrenciler üniversiteleri için tasarlıyor

Yaşar Üniversitesi'nin, mühendislikten mimarlığa çeşitli bölümlerinde eğitim gören öğrencileri, staj yazılımından ders programlarına, tercih sisteminden fuar standına kadar birçok projeyi, üniversiteleri için tasarlıyor.

17.09.2018Kampüs

Yazar Sonuçları

İzmir ilk Gastronomi Festivali’nde “Göç Mutfağını” konuşacak

İZMİR nihayet uluslararası bir gastronomi festivaline kavuştu.

17.10.2018

Şans kuyruklu bir yıldız gibidir

İZMİR Ekonomi Üniversitesi’nin açılış törenine katıldım. Üniversitenin bir geleneği var. Her yıl kamuoyunun yakından tanıdığı bir isim konuk konuşmacı oluyor. İki kere Demirel’i dinlemiştim. Demirel kendine özgü üslubuyla müthiş iki konuşma yapmıştı.

27.09.2018