EKSTRA
MENÜ

Yasama

Yasama haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yasama hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 51.877 Yasama haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yasama Haberleri

Meclis’te vekil sayfalarında TikTok açılımı

Meclis’te vekil sayfalarında TikTok açılımı

TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, TBMM sitesindeki özgeçmişlerine sosyal medya hesaplarının da eklenmesini isteyen milletvekillerine “Milletvekillerimiz tarafından talep edilmesi durumunda kendi özgeçmiş sayfalarında gerekli değişiklik yapılabilecektir” karşılığını verdi.

19.10.2021Gündem
Öztrak: Genel Başkanımız memurları açıkça ikaz etti

Öztrak: Genel Başkanımız memurları açıkça ikaz etti

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bürokratlara yönelik çıkışıyla ilgili, “Hukuksuz emirlere uyan, yasaların işlemesini engelleyen memurları açıkça ikaz etti. Çünkü bu muhalefetin görevidir” dedi.

19.10.2021Gündem
YarınBizim Projesi ikinci dönem başvuruları başladı

YarınBizim Projesi ikinci dönem başvuruları başladı

Pandemi sürecinin esas kahramanları olan sağlık çalışanlarının çocuklarına daha iyi bir gelecek sağlamak, onları yaşama ve kariyer sürecine hazırlamak amacıyla Sabancı Topluluğu’nun geçen yıl ilk kez hayata geçirdiği “YarınBizim” sosyal sorumluluk projesi bu yıl da gençlerin yanında olmaya devam ediyor.

18.10.2021Sağlık
Adalet Bakanı Gül: Yargı asla el uzatılacak bir yer değildir

Adalet Bakanı Gül: Yargı asla el uzatılacak bir yer değildir

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargı reformu strateji belgesine değinerek, "Bu yasama döneminde hem yargı reformu strateji belgesinde hem de insan hakları eylem planında kanunla düzenlenmesi gereken alanların yürürlüğe gireceğine inanıyoruz. Yargı milletin yargısıdır. Yargı asla el uzatılacak bir yer değildir" dedi.

18.10.2021Gündem
Ekran bağımlılığı yaşı düştü... Çocuklar oyun değil tablet istiyor

Ekran bağımlılığı yaşı düştü... Çocuklar oyun değil tablet istiyor

Ekran bağımlılığı yaşı pandemi döneminde geriledi. Yani artık çocuklar daha erken yaşta ekran bağımlısı oluyor. Bu durumda pandeminin yanı sıra dijital oyunlar ve sosyal medyanın giderek yaygınlaşması da etkili. Okul öncesi öğretmenleri , 36-48 aylık uyum sürecindeki çocukların akranlarıyla oyun oynamak yerine tablet ya da telefon istediğini söylüyor. Hatta kreşlerde öğretmenler 24 aylık çocukların da ekran bağımlısı hâle gelmesinden şikayetçi. Ülkemizde yapılan son çalışmalar gösteriyor ki ekran kullanım yaşı 6 aylık bebeklere kadar geriledi. Diğer yandan okul öncesi dönem çocuklarının önerilen süreden 5 kat daha fazla ekrana maruz kaldıkları saptandı. Velilerse durumdan şikayetçi. Ancak evden çalıştıkları için ekranları hayatlarının bir parçası hâli getirmekten başka bir yol bulmakta zorlanıyorlar. Peki ekran bağımlılığı yaşı düşerken neler yapmalı? Nelere dikkat etmeli?

18.10.2021Eğitim
“Demir Kadın Neslican” vizyon için hazır

“Demir Kadın Neslican” vizyon için hazır

19 yaşında kanser teşhisi konan Neslican Tay’ın, hastalıkla mücadelesini konu alan “Demir Kadın Neslican” filminin çekimleri tamamlandı. Film, 7 Ocak 2022’de vizyona girecek.

18.10.2021Magazin
Türkiyenin Afganistan’ın yenilenme çalışmalarındaki rolü önemli

'Türkiye'nin Afganistan’ın yenilenme çalışmalarındaki rolü önemli'

Taliban hükümetinin Dışişleri Bakan Vekili Emirhan Muttaki, 'Dünya ülkelerinin bizimle ilişkileri günden güne daha da iyileşiyor. Bu yardımların ekonomik alanda olumlu etkisi var.' dedi. Muttaki, Türkiye'nin Afganistan’ı yenileme, restore etme çalışmalarında iyi bir role sahip olabileceğinin altını çizdi.

16.10.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentoptan siyasi cinayet iddialarıyla ilgili açıklama: Türkiyede böyle bir ortama müsaade edilmez

TBMM Başkanı Şentop'tan 'siyasi cinayet' iddialarıyla ilgili açıklama: Türkiye'de böyle bir ortama müsaade edilmez

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, siyasi cinayetler işlenebileceği iddialarıyla ilgili, "Doğru bilgi varsa, somut bilgi varsa bunun intikal ettirileceği yerler emniyet, güvenlik güçleri ve savcılıklardır. Onlar gerekeni yaparlar. Böyle bir ortam yok Türkiye'de ve böyle bir ortama müsaade edilmez." dedi.

15.10.2021Gündem
Engelsiz online alışveriş dönemi başlıyor

Engelsiz online alışveriş dönemi başlıyor

Amazon Türkiye, Amazon.com.tr ve mobil uygulamasında sunmaya başladığı sesli simülasyon özelliğiyle görme engelli bireylerin online alışveriş deneyimlerini iyileştiriyor.

Öksüz kalan parmak bebeği sağlıkçılar bağrına bastı

Öksüz kalan parmak bebeği sağlıkçılar bağrına bastı

Van'ın İpekyolu ilçesinde yaşayan 3 çocuk annesi 26 yaşındaki Türkan Nalbantoğlu, 3 ay önce COVID-19’a yakalanarak Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nde tedaviye alındı.

15.10.2021Gündem
Rüyada Spor Yapmak Ne Anlama Gelir Rüyada Havuzda, Salonda Ve Koşarak Spor Yaptığını Görmek

Rüyada Spor Yapmak Ne Anlama Gelir? Rüyada Havuzda, Salonda Ve Koşarak Spor Yaptığını Görmek

Rüyada görülen pek çok sembol, farklı anlamlara sahiptir. Rüyada spor yapmayı görmek; rüyayı gören kişinin yaşamındaki bereketin habercisi olarak belirtilir. Hanede yaşanacak bereket ile aile yaşamında olumlu gelişmelerin yaşanması şeklinde de yorumlanmaktadır. Peki rüyada spor yapmak ne anlama gelir? Rüyada havuzda, salonda ve koşarak spor yaptığını görmek ne demek tüm detayları ile derledik.

14.10.2021Rüya Tabirleri
Rasim Öztekinin eşi Esra Kazancıbaşıdan duygusal paylaşım: Önce sevdiğim adam sonra da oğlum Diego...

Rasim Öztekin'in eşi Esra Kazancıbaşı'dan duygusal paylaşım: Önce sevdiğim adam sonra da oğlum Diego...

Tiyatro sanatçısı Rasim Öztekin geçtiğimiz mart ayında hayatını kaybetmişti. Usta ismin vefatından 7 ay sonra eşi Esra Kazancıbaşı ile birlikte sahibi oldukları Alman Kurdu cinsi köpekleri Diego da hayata gözlerini yumdu.

14.10.2021Magazin
Kimse ilk 4 maddeye dokunamaz’

'Kimse ilk 4 maddeye dokunamaz’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Anayasa’da ilk 4 madde’ mesajı verdi. Kılıçdaroğlu, “İlk 4 madde değiştirilmesi dahi teklif edilemeyen maddeler. Bunlar da tartışılıyor son günlerde ama o tartışmaların tamamı yapay. Hiç kimse ilk 4 maddeye dokunamaz, teminatı Türkiye Cumhuriyeti’nin şerefli vatandaşlarıdır” dedi.

14.10.2021Gündem
Muharrem İnce CNN TÜRKte açıkladı: Kılıçdaroğlu aday olmalıdır

Muharrem İnce CNN TÜRK'te açıkladı: Kılıçdaroğlu aday olmalıdır

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Ahmet Hakan'ın moderatörlüğünde gerçekleşen Tarafsız Bölge programında Melik Yiğitel ve Hakan Bayrakçı'nın sorularını yanıtladı. 2023 seçimleri öncesi partilerin adaylarıyla ilgili düşüncesini dile getiren Muharrem İnce, "Bence CHP’nin adayı sayın Kılıçdaroğlu olmalıdır, yakışanı odur. İYİ Parti’nin adayı da Meral hanım olmalıdır." dedi. Ayrıca İnce, "Eğer 19 yılın sonunda Erdoğan kazanıyorsa o zaman herkes şapkasını önüne alıp düşünsün." ifadelerini kullandı.

13.10.2021Gündem
Schaeuble, CDU yönetimine girmeyecek

Schaeuble, CDU yönetimine girmeyecek

Almanya’da muhafazakâr Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi’nde (CDU) hem personel hem de program olarak yenilenme tartışmaları yoğunlaşırken, bir dönem CDU Genel Başkanlığı da yapan Wolfgang Schaeuble’nin yeni yönetimde yer almayacağı açıklandı.

13.10.2021Avrupa
Oturma düzeni tartışması

Oturma düzeni tartışması

Almanya’da Federal Meclis’te yeni yasama dönemindeki oturma düzeni tartışma yarattı. 26 Eylül’de yapılan seçimlerden sonra SPD ve Yeşiller ile üçlü koalisyon görüşmelerini yürüten Hür Demokrat Parti (FDP), aşırı sağcı AfD üyesi milletvekilleriyle yan yana oturmak istemiyor. Önceki yasama döneminde oturma düzeninde en sağda AfD, yanında FDP, ortada Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Yeşiller Partisi, sol tarafta ise SPD ve en solda Sol Parti yer alıyordu.

13.10.2021Avrupa
Talibanın 40 günü Neler oldu, neler olacak

Taliban'ın 40 günü! Neler oldu, neler olacak?

Afganistan'daki son Amerikan askerlerinin de çekilmesinin üzerinden tam 40 gün geçti. Yani eskilerin tabiriyle 'terör örgütü' Taliban'ın 'devlet yöneten' Taliban'a evrilmesinin kırkı çıktı... Peki bölgede neler değişti? Militanları sık sık lunaparklarda 'insani bir görüntü vermeye çalışan' Taliban, bu süreçte nasıl bir diplomatik ve siyasi bir yol izledi? Uzmanlara sorduk...

13.10.2021Gündem
Rüyada Parmak Kesilmesi Ve Kanamaması Ne Anlama Gelir Rüyada Ayak, Baş Ve İşaret Parmağının Kesilmesi

Rüyada Parmak Kesilmesi Ve Kanamaması Ne Anlama Gelir? Rüyada Ayak, Baş Ve İşaret Parmağının Kesilmesi

Korkutan ve bir o kadarda merak uyandıran bazı rüyalar, insanların kısa süre içerisinde ne anlama geldiğini öğrenmeye itmektedir. Söz konusu olan korkutucu rüyalar arasında parmak kesilmesi veya parmak kanaması gelmektedir. Rüyasında parmağının kesildiğini veya kanadığını gören kişiler, rüyanın yorumunu merak ediyor. Rüyada parmak kesilmesi ne anlama gelir tüm detayları ile derledik.

12.10.2021Mahmure
Rüyada namaz kılan birini görmek ne anlama gelir Rüyada yanlış, kıbleye ters ve camide namaz kılan birini görmek

Rüyada namaz kılan birini görmek ne anlama gelir? Rüyada yanlış, kıbleye ters ve camide namaz kılan birini görmek

İslam’ın şartlarından biri olarak namaz kılmak Müslümanlık için en önemli görevler içerisinde yer alır. Bu önemli vesile aynı zamanda pek çok defa rüyalara girer. Tabii söz konusu özellikle namaz kılmak olduğu vakit birçok kişi bunun anlamını öğrenmeye çalışır. Peki, rüyada namaz kılan birini görmek ne anlama gelir? Rüyada yanlış, kıbleye ters ve camide namaz kılan birini görmek hakkında detayları derledik.

12.10.2021Rüya Tabirleri
Kuş Evi Yapımı

Kuş Evi Yapımı

Biten süt kutusunu, kolayca bulabileceğiniz malzemelerle kuşların yem yiyebilecekleri bir kuş evine dönüştürmek ister misiniz? Yazımızı sonuna kadar okuyup siz de bir kuş evi yapın, hem doğaya hem kuşlara destek olun.

12.10.2021Temiz Sözlük
Son dakika: Uzaydan gizemli sinyal... İlk açıklama geldi

Son dakika: Uzaydan gizemli sinyal... İlk açıklama geldi

Gökbilimciler, Batı Avustralya'da bir radyo teleskobuyla evrenin derinliklerinden gelen gizemli sinyaller keşfetti. Konu ile ilgili ilk açıklama geldi. Ekip söz konusu sinyallerin kaynağı hakkında henüz tatmin edici bir teori geliştiremedi. Ancak sinyaller ile ilgili bir dizi teori ortaya atıldı.

12.10.2021Dünya
İkiz çocuk nasıl yapılır, neye bağlı İşte ikiz bebek ihtimalini artıran faktörler

İkiz çocuk nasıl yapılır, neye bağlı? İşte ikiz bebek ihtimalini artıran faktörler

İkiz bebek sahibi olmak isteyen çiftler bu durumun gerçekleşmesinde ne gibi etkenlerin rol oynadıklarını merak ediyorlar. Peki, doğal yolla ikiz bebek sahibi olmak mümkün mü? İkiz çocuk nasıl yapılır, neye bağlı? İşte ikiz bebek ihtimalini artıran faktörler…

3600 ek gösterge nedir, kimleri kapsıyor ve ne zaman çıkacak Cumhurbaşkanı Erdoğanda 3600 ek gösterge açıklaması

3600 ek gösterge nedir, kimleri kapsıyor ve ne zaman çıkacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'da 3600 ek gösterge açıklaması

3600 ek gösterge ne zaman çıkacak, sorusu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ardından gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "3600 ek gösterge meselesini önümüzdeki yılın sonuna kadar çözüme kavuşturmayı umuyoruz" ifadelerini kullandı.. Belli meslek grupları için öngörülen düzenlemenin kapsamını içeren 3600 ek gösterge ile yeni dönemde polislerin, öğretmenlerin, hemşirelerin, din görevlilerinin ve diğer idarecilerin Emeklilik ek göstergelerinde artış yapılması ön görülüyor. Ek gösterge memurların, aylık ücretlerinin, emekli aylıklarının ve emekli ikramiyelerinde belirleyici unsurlardan biridir. Peki, 3600 ek gösterge nedir ve kimleri kapsıyor? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

11.10.2021Gündem
Rüyada Ağaca Çıkmak Ne Anlama Gelir Rüyada Ağaca Çıkıp Meyve, Erik, Elma Ve Şeftali Toplamak Tabiri

Rüyada Ağaca Çıkmak Ne Anlama Gelir? Rüyada Ağaca Çıkıp Meyve, Erik, Elma Ve Şeftali Toplamak Tabiri

En çok görülen rüyalar arasında ağaca çıkmak gelir. Pek çok kişi böyle durumlarda görmüş olduğu rüyanın anlamına öğrenmeye çalışıyor. Peki, rüyada ağaca çıkmak ne anlama gelir tüm detayları ile sizler için derledik.

11.10.2021Rüya Tabirleri
Tunusta yeni hükümet göreve başladı

Tunus'ta yeni hükümet göreve başladı

Tunus'ta olağanüstü yetkileri elinde toplayan Cumhurbaşkanı Kays Said'in yeni hükümeti kurmakla görevlendirdiği Necla Buden Ramazan, teknokrat isimlerden oluşan kabinesini açıkladı.

11.10.2021Dünya
Bitkilerde Eşeyli Üreme Nasıl Gerçekleşir Ve Çeşitleri Nelerdir Bitkilerde Eşeyli Üreme Sırası Ve Örnekleri

Bitkilerde Eşeyli Üreme Nasıl Gerçekleşir Ve Çeşitleri Nelerdir? Bitkilerde Eşeyli Üreme Sırası Ve Örnekleri

Canlılar arasında bitkilerin önemli bir yeri bulunmaktadır. Üreme her canlıda olduğu gibi bitkilerde de görülmektedir. Bitkilerin üreme sistemi ise diğer canlılardan oldukça farklı olmaktadır. Sizin için bitkilerde eşeyli üremenin nasıl gerçekleştiğini, üreme çeşitlerinin neler olduğunu ve bitkilerde eşeyli üreme sırasını derledik.

11.10.2021Araştırma
9 şehirde pandemiyle birlikte talep yağdı... Vergisi yok, arsası yok

9 şehirde pandemiyle birlikte talep yağdı... Vergisi yok, arsası yok!

Tiny House'ların popülerliği son yıllarda artış gösterirken, pandemiyle en çok tercih edilen yaşam alanları arasına girdi. İstanbul’un birçok yerinde Tiny House alanları tercih edilirken, bunlara Ankara, Sakarya, Kocaeli, Balıkesir, Bursa, İzmir, Çanakkale ve Muğla da eklendi. Arsa alımının şart olmadığı Tiny House'ların önemli bir özelliği de vergisiz olması.

11.10.2021Ekonomi
Herkes bu soruları soruyor

Herkes bu soruları soruyor!

Merkel Türkiye’ye gitmeyecek mi? Merkel Türkiye’ye de gidecek mi? Son haftalarda sokakta, marketlerde, mağazalarda, kafe ve restoranlarda rastladığım tanıdıklar ve okuyucuların en çok sorduğu şey buydu. Gazeteye telefon eden okuyucular da aynı şeyi bilmek istiyordu.

11.10.2021Avrupa
Almanya tarihinde bir ilk Seçildiler ama...

Almanya tarihinde bir ilk! Seçildiler ama...

Almanya’da seçimlerde büyük yenilgi alan CDU’da kopuşlar başladı. Ülke tarihinde ilk kez iki bakan, seçildikleri halde yeni yasama döneminde yer almaktan vazgeçti. Gençlere yer açmak istediklerini belirten Federal Ekonomi Bakanı Peter Altmaier ile Savunma bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer, milletvekilliklerini bırakacaklarını söyledi.

10.10.2021Avrupa
Catherine Zeta-Jones: Pandemiyi atlatan çiftler her şeyin üstesinden gelir

Catherine Zeta-Jones: Pandemiyi atlatan çiftler her şeyin üstesinden gelir

Barbaros Tapan, bu hafta Oscarlı yıldız Catherine Zeta-Jones’la konuştu. New York’taki evinden Tapan ile görüntülü konuşan Zeta-Jones, yeni çıkardığı hazır giyim markasından Michael Douglas’la evliliğine pek çok şey anlattı. Oyuncu, iki yetişkin çocuğu üniversite için evden ayrıldığından uzun yıllardan beri ilk kez eşiyle yeniden baş başa olduğunu söyledi ve hâlâ birbirlerine âşık olduklarının altını çizdi.

10.10.2021Magazin
Engin Altan Düzyatan: ‘Şöhretin büyüsüne kapılıp kendimi Kaf Dağı’nda görmedim’

Engin Altan Düzyatan: ‘Şöhretin büyüsüne kapılıp kendimi Kaf Dağı’nda görmedim’

Onu 20 yıldır izliyoruz. Hep farklı rollerin adamı oldu. İşleri konuşuldu, çok izlendi; kadınlar ona bayıldı. Yaptığı seslendirmelerle, karizmatik sesini hafızamıza kazıdı. Şimdilerde içinde bulunduğu dönemi “Bambaşka bir varoluşa geçtiğim çok güzel yıllar” olarak anlatıyor. Engin Altan Düzyatan’la buluştuk; projelerini, evliliğini, çocuklarını ve hayatını konuştuk: “Sorgulamadığım hiçbir şey yok. Klasik ezberci bir yapıda değilim.”

10.10.2021Hürriyet Pazar
Babası ameliyata günler kala hayatını kaybetti; aynı kaderi paylaşan oğlu yaşama tutundu

Babası ameliyata günler kala hayatını kaybetti; aynı kaderi paylaşan oğlu yaşama tutundu

İstanbul'da yaşayan 16 yaşındaki Berat Ateş'in ailesinden 10 kişide hipertrofik kardiyomiyopati, yani kalp kasının (miyokard) anormal kalınlaşması hastalığı görüldü. Ameliyat olup sağlığına kavuşmasına günler kala baba Ateş hayatını kaybetti. Nefes darlığı şikayeti sonucu aynı teşhisi alan Berat, ani ölümü nedeniyle babasının ameliyatını gerçekleştiremeyen Prof. Dr. Mehmet Salih Bilal tarafından yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

9.10.2021Haber
Ailede 10 kişiye aynı hastalık tanısı konuldu Babası hayatını kaybetti, Berat yaşama tutundu

Ailede 10 kişiye aynı hastalık tanısı konuldu! Babası hayatını kaybetti, Berat yaşama tutundu

İstanbul'da yaşayan 16 yaşındaki Berat Ateş'in ailesinden 10 kişide hipertrofik kardiyomiyopati, yani kalp kasının (miyokard) anormal kalınlaşması hastalığı görüldü. Ameliyat olup sağlığına kavuşmasına günler kala baba Ateş hayatını kaybetti. Nefes darlığı şikayeti sonucu aynı teşhisi alan Berat, ani ölümü nedeniyle babasının ameliyatını gerçekleştiremeyen Prof. Dr. Mehmet Salih Bilal tarafından yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

9.10.2021Gündem
Cezaevinde ölüme AYMden yaşam hakkı ihlali kararı

Cezaevinde ölüme AYM'den 'yaşam hakkı ihlali' kararı

Anayasa Mahkemesi (AYM), Ankara'da cezaevinde uyuşturucu komasına giren hükümlü S.M.'nin (26) ölümünü önlemeye yönelik tedbir alınmadığı ve olaydan sonra etkili soruşturma yürütülmediği iddiasıyla yapılan başvuruda 'yaşam haklı ihlali' kararı verdi.

9.10.2021Gündem
İki şampiyonu birleştiren meşe

İki şampiyonu birleştiren meşe

1936 Berlin Olimpiyatları’nda Türkiye’ye tarihindeki ilk altın madalyayı kazandıran merhum güreşçi Yaşar Erkan’a meşe fidanı hediye edilmişti. Erkan, fidanı Sultanahmet’teki evinin bahçesine dikse de ne ağacı ne de evi günümüze ulaşabildi. Yazar Sunay Akın ve İBB Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Prof. Dr. Yasin Çağatay Seçkin’in girişimiyle, olimpiyatlarda ilk ve son altın madalyalarımızı temsilen iki meşe fidanı, son olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz’un eliyle önceki gün İstanbul’a kazandırıldı.

9.10.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaştan gençliğin önemine vurgu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan gençliğin önemine vurgu

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ali Erbaş, genç nüfusun önemine işaret ederek, "Bir ülkenin ahlaklı, ilkeli, barışı ve huzuru, birlikte yaşama tecrübesini her şeyin üzerinde tutan, Rabb'inin rızasına göre hareket etmeye çalışan, Peygamberini, Kitabını tanıyan bir gençliğe sahip olması en büyük zenginliktir. İşte Türkiye, böyle bir hazineye sahip." dedi.

8.10.2021Gündem
Rüyada gusül abdesti almak ne anlama gelir Rüyada elbise ile denizde, hamamda ve tuvalette güsul almanın anlamı

Rüyada gusül abdesti almak ne anlama gelir? Rüyada elbise ile denizde, hamamda ve tuvalette güsul almanın anlamı

Pek çok kişi rüyasında gusül abdesti aldığını görür. Farklı amaçlar altında gerçekleştirilen gusül, bazı durumlarda rüyalara girer. Peki, rüyada gusül abdesti almak ne anlama gelir? Rüyada elbise ile denizde, hamamda ve tuvalette gusül almanın anlamı hakkında detayları derledik.

Prof.Dr. Ertuğrul: Koronavirüste varyantlara önlem alamıyoruz

Prof.Dr. Ertuğrul: Koronavirüste varyantlara önlem alamıyoruz

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Bülent Ertuğrul, koronavirüs salgınında varyantlara önlem alınmasının mümkün olmadığını ifade ederek, "Eğer dünyada daha adil, düzgün bir aşılama politikası yaşama geçirilmezse yeni varyantlarla karşılaşma olasılığımız her an var demektir. Bu da bir sonraki varyantın elimizdeki aşılara dirençli olmasını beraberinde getirebilir" dedi.

8.10.2021Gündem

Yazar Sonuçları

İyi yasa teşekkür alır

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bir ilk yaşandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın hazırladığı Vergi Reform Paketi, bütüncül yapısı ve içeriği açısından muhalefet tarafından desteklendi ve takdir edildi. Durumu gören Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz, “En çok teşekkürü alan teklif oldu” diyerek saptamada bulundu.

17.10.2021

Küresel değil kürsüsel ısınma

TBMM’de yeni yasama yılı çalışmaları, seçilen konu açısından son derece doğru bir yerden başladı. Paris İklim Anlaşması’nın onaylanması, tüm partilerin tek vücut halinde hareket ettiği nadir düzenlemelerden biri oldu.

16.10.2021

Ece’nin derdi para değil

Ece Erken, eski eşi Serkan Uçar’a icra davası açmıştı. O davada karar çıktı. Uçar, 6 bin liralık nafaka yüzünden haciz gibi can sıkıcı bir işlemle karşılaşacak.

15.10.2021

Kılıçdaroğlu tanıklık yapacak mı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Siyasi cinayetler kaygım var” sözleri üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı resen soruşturma açtı.

14.10.2021

4 yıl sonra sayı 322 milyon!

Erektil disfonksiyon, diğer adıyla sertleşme problemi veya iktidarsızlık, son derece yaygın bir cinsel fonksiyon bozukluğudur. Geçtiğimiz yıl yapılan uluslararası bir araştırmaya göre 2025 yılına kadar, yani 4 yıl içinde dünya genelinde erektil disfonksiyon vakalarının 322 milyona ulaşması öngörülüyor.

12.10.2021

Etkinlik geliri gençlerin eğitim ve gelişimine katkı

BUGÜN yeni bir etkinlik merkezinden söz edeceğim. Bu merkezin en önemli özelliği, gelirlerinin öğrenciler için kullanılması. İkinci Kordon’daki merkezin adı BonVivant, genel müdürü de Damla Arkan. Merkezle ilgili habere bir göz atalım:

12.10.2021

Catherine Zeta-Jones Michael ile birbirimize çok ama çok aşığız

Barbaros Tapan, bu hafta Oscarlı yıldız Catherine Zeta-Jones’la konuştu. New York’taki evinden Tapan ile görüntülü konuşan Zeta-Jones, yeni çıkardığı hazır giyim markasından Michael Douglas’la evliliğine pek çok şey anlattı. Oyuncu, iki yetişkin çocuğu üniversite için evden ayrıldığından uzun yıllardan beri ilk kez eşiyle yeniden baş başa olduğunu söyledi ve hâlâ birbirlerine âşık olduklarının altını çizdi.

10.10.2021

Meclis’in sanatla imtihanı

TBMM yeni yasama yılına, yeni siyasi tartışma başlıkları ve pandemi hazırlıklarıyla girdi. Olası siyasi gündem ve tartışmaları çok yazıp çizeceğiz. Ancak bu kez başımızı, sanatsal faaliyetlere çevirdik.

10.10.2021

Fırsatlara merhaba diyelim

Yılın güzel haftalarından birine giriyoruz. Satürn’ün Kova burcundaki geri hareketi sona eriyor. Güneş ile Jüpiter arasındaki etkileşim zirve yapıyor. Coşku ve iyimserlik yükseliyor. Gayet neşeli, eğlenceli, fırsatların bol olduğu süreç başlıyor.

10.10.2021

Bu fotoğrafın dünyada bir örneği var mıdır?

Dünyanın neresinde böyle bir sıkışma olabilir?

9.10.2021