MENÜ

Yaş Kararları Terfi Listesi

Yaş Kararları Terfi Listesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yaş Kararları Terfi Listesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yaş Kararları Terfi Listesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 7 Yaş Kararları Terfi Listesi haberi bulunmuştur.

Yaş Kararları Terfi Listesi Haberleri

Son dakika... YAŞ kararları açıklandı

Son dakika... YAŞ kararları açıklandı

YÜKSEK Askeri Şura’nın (YAŞ) kararlarına göre; 61 albay, amiral ve generalliğe yükseltilirken, 6 general ve amiral bir üst rütbeye yükseltildi. YAŞ kararlarınca ayrıca 168 albayın görev süresi 2 yıl uzatılırken, 8 generalin görev süresi 1 yıl uzatıldı. Kararlarla ilgili Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıklama yaptı. Basına yansıyan YAŞ açıklamasında 168 albayın görev süresinin 2 yıl uzatıldığı belirtilirken İbrahim Kalın bu sayınını 159 olduğunu söyledi.

2.08.2017Gündem
2015 Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarını açıkladı YAŞ kararlarında atama alan kişiler kimler

2015 Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarını açıkladı! YAŞ kararlarında atama alan kişiler kimler?

İbrahim Kalın 2015 Yüksek Askeri Şura kararlarını açıkladı. YAŞ kararları neler? Öğrenmek için haberi okuyunuz.

6.08.2015Gündem
Balyozda 3 terfi

Balyoz'da 3 terfi

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) yeni komuta kademesi belirlendi. Açıklanan Yüksek Askeri Şûra (YAŞ) kararlarına göre Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel emekliye ayrıldı, yerine Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Hulusi Akar geldi. Deniz Kuvvetleri dışındaki 3 komutan da değişti. Balyoz davasında yargılanıp beraat eden 46 kurmay albaydan ise sadece 3’ü terfi aldı.

5.08.2015Gündem
2015 kadrosu

2015 kadrosu

Genelkurmay Başkanlığı’na getirilen Orgeneral Necdet Özel’in görev süresi hükümet uzatmazsa 2015’te doluyor. Jandarma Genel Komutanlığı görevine atanan Bekir Kalyoncu ile 1. Ordu Komutanlığı’na atanan Yalçın Ataman, Özel’in 2015’te boşaltacağı koltuğa aday iki isim. Ancak kıdemli olan Kalyoncu daha şanslı gösteriliyor. Hava Kuvvetleri’nde ise en kıdemli isim Hava Lojistik Komutanı Korgeneral Mehmet Erten orgeneralliğe yükselerek kuvvet komutanı oldu.

4.08.2011Gündem
Tarihinde ilk kez 9 Orla başladı

Tarihinde ilk kez 9 'Or'la başladı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) komuta kademesinin geleceğini belirleyen Yüksek Askeri Şura toplantısının ilk gün çalışmaları sona erdi. Toplantıya 'İnternet Andıcı' soruşturmasını yürüten savcının hakkında yakalama kararı talep ettiği Ege Ordu Komutanı Nusret Taşdeler de katıldı. YAŞ, tarihinde ilk kez 14 yerine 9 orgeneral ve oramiralle toplandı. Kulislerde kimlerin kuvvet komutanları olacağı konuşulmaya başlanırken Başbakan Erdoğan Org. Özel ile Başbakanlık Resmi Konutu'nda saat 14’te bir araya geldi. İkili zirve 1 saat 45 dakika sürdü.

1.08.2011Gündem

Yazar Sonuçları

15 Temmuz ve görevlendirme listeleri 6: FETÖ’nün TSK’daki tahribatının boyutları

15 Temmuz darbe girişiminin ‘Görevlendirme Listeleri’ meselesi, derinlemesine baktığınızda tam bir bilmeceye dönüşüyor.

20.11.2017