MENÜ

Yaş Kararları 2015

Yaş Kararları 2015 ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yaş Kararları 2015 haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yaş Kararları 2015 haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 74 Yaş Kararları 2015 haberi bulunmuştur.

Yaş Kararları 2015 Haberleri

2015 Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarını açıkladı YAŞ kararlarında atama alan kişiler kimler

2015 Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarını açıkladı! YAŞ kararlarında atama alan kişiler kimler?

İbrahim Kalın 2015 Yüksek Askeri Şura kararlarını açıkladı. YAŞ kararları neler? Öğrenmek için haberi okuyunuz.

6.08.2015Gündem
Akdeniz İhracatçı Birliklerinin gelecek yılki hedefi 15,2 milyar dolar

Akdeniz İhracatçı Birlikleri'nin gelecek yılki hedefi 15,2 milyar dolar

Akdeniz İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Hayri Uğur "12 aylık ihracat performansımız yüzde 9,2 artışla 13,5 milyar dolara ulaştı, 2020 için ihracat hedefimiz de 15,2 milyar dolar" dedi.

11.12.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Akardan KKTC bayrağının yakılmasına sert tepki

Son dakika... Bakan Akar'dan KKTC bayrağının yakılmasına sert tepki

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, KKTC bayrağının yakılması ile ilgili olarak ''En sert şekilde kınıyoruz. Bu ırkçı saldırılar KKTC Bayrağı'nın adada ebediyen dalgalanmasına asla engel olamayacak'' ifadelerini kullandı.

21.11.2019Gündem
Girişimciliğin anahtarı, özgüvenle çalışmak

Girişimciliğin anahtarı, özgüvenle çalışmak

Kendi işini kurmak birçok gencin hayali. Ancak bunun zorlukları ve riskleri var. Girişimci, kafası biraz farklı çalışan, etrafındaki dokuz insandan sekizinin göremediğini gören, birinin de gördüğü halde yapmaya cesaret edemediğini yapan insandır. İşin özünde kendine güvenmek ama aynı zamanda çok çalışmak var. Gençlerin, geleceklerini planlarken sevecekleri ve onları mutlu edecek işleri düşünmeleri önemli.

25.03.2019Eğitim
Belki üstümüzden bir papağan geçer

Belki üstümüzden bir papağan geçer

Akademisyenlere 800 gönüllünün destek verdiği, bir yıl süren sayım sonuçlandı; 26 ilde 1335 yeşil papağan tespit edildi. Henüz doğal dengeleri değiştirecek nüfusa sahip değiller ama yine de yaşam alanları için rekabete girdikleri sincap, karga ve martılar için tehlike çanları çalıyor.

20.10.2018Hürriyet Pazar
620 bin Kobi, yeni sahibini arıyor

620 bin Kobi, yeni sahibini arıyor

Almanya’da 620 bin küçük ve orta boy (Kobi) işletme, yeni sahiplerini bekliyor. Nüfusun yaşlanması ve azalması, sorunun temel sebeplerinden birini oluşturuyor. Dortmundlu işletme danışmanı Zafer Aktaş, Türk girişimciler için Kobi satın almanın elverişli bir yatırım olabileceğini söylüyor.

24.05.2018Avrupa
Yüzbaşı Burak Akın neden teslim olduğunu itiraf etti Yakalanacağımı anlayınca...

Yüzbaşı Burak Akın neden teslim olduğunu itiraf etti! 'Yakalanacağımı anlayınca...'

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğunu söyleyerek Ankara Emniyet Müdürlüğüne teslim olan, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in koruma subayı yüzbaşı Burak Akın, "yakalanacağını anlayınca teslim olmaya karar verdiğini" bildirdi. Akın, askeri lisede hazırlık okurken kendisine kod adı kullanmak gerektiğinin söylendiğini belirterek, FETÖ içinde "Cenk" kod adını kullandığını söyledi.

9.01.2018Gündem
Daha iyi bir dünya için kız çocuklarının eğitimine yatırım yapın

Daha iyi bir dünya için kız çocuklarının eğitimine yatırım yapın

Dünya Kız Çocukları Günü Konferansı’nda konuşan Aydın Doğan Vakfı Başkanı Hanzade Doğan Boyner, dünyada okuma yazma bilmeyen ve eğitim hakkından mahrum 1 milyara yakın yetişkinin üçte ikisinin kadın olduğunu belirterek, “Eğer daha iyi bir dünya istiyorsanız kız çocuklarının eğitimine yatırım yapın” dedi.

11.10.2017Gündem
İsyan ettiren hesap

İsyan ettiren hesap

Bıçakla kovaladığı eşi Hatice Çelik’in balkondan ‘düşerek’ ölümüne neden olan Mehmet Çelik’e mahkeme önce ‘ağırlaştırılmış müebbet’ verdi. Ardından ‘haksız tahrik ve iyi hal’ indirimleriyle cezayı 15 yıla düşürdü. İnfaz Yasası’yla bu ceza 10 yıla iniyor ve sanık ‘denetimli serbestlik’ten de faydalananıyor. Sonuçta sanığın cezaevinde kalacağı süre 8 yıla iniyor. Hatice Çelik’in ailesi, meslektaşları karara isyan etti.

26.08.2017Gündem
Denizde muamma

Denizde muamma

Yüksek Askeri Şûra toplantısında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na sürpriz şekilde Koramiral Adnan Özbal atanırken, bu görevi bekleyen en kıdemli isim olan Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele’nin ismi emekliye sevk edilenlerin listesinde yer almadı. Bu gelişme sonrasında gözler Kösele’nin ne yapacağına çevrildi.

3.08.2017Gündem
TSK 2020: 3 kuvvet komutanı değişti, ‘Deniz’de sürpriz

TSK 2020: 3 kuvvet komutanı değişti, ‘Deniz’de sürpriz

Darbe girişiminin ardından yapısı değiştirilen Yüksek Askeri Şûra (YAŞ) toplantısıyla ‘kuvvet’ komutanlarının tamamı değişti. TSK’yı 2020’li yıllara taşıyacak komuta kademesi şekillendi. YAŞ toplantısında ‘Deniz’de sürpriz çıktı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için kulislerde Oramiral Veysel Kösele’nin ismi konuşulurken komutanlığa Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Adnan Özbal getirildi. YAŞ kararlarıyla ilgili detay yayınlanmayınca bir belirsizlik ortaya çıktı: 1- Adnan Özbal, terfi almadı, Deniz Kuvvetleri’ni “kor” rütbesiyle yönetecek. 2- Özbal, 30 Ağustos’a kadar oramiralliğe terfi ettirilecek.

2.08.2017Gündem
İyi bir başlangıç her şeye değer

İyi bir başlangıç her şeye değer

Uzmanlar, okulöncesi eğitimin çocuklar üzerinde akademik ve sosyal açıdan çok önemli olduğunu vurgularken, “Çocuğun gelişiminde ve başarısında erken çocukluk eğitiminin önemi tartışılmaz. Bu süreç, çocuğun sosyal, duygusal, bilişsel, motor ve dil gelişiminde en önemli yıllar. Aynı zamanda özgüven yapılanması da özellikle 0-6 yaş döneminde başlıyor ve kişilik gelişiminin temeli oluşuyor, bu sağlam temeller de çocuğu yetişkinliğe taşıyor” diyor.

1.07.2017Gündem
Tacize yer yok Sessiz kalmayın dur deyin

Tacize yer yok! Sessiz kalmayın dur deyin!

Türkiye’de kadınların hayatı, evinin içinde de sosyal hayatta da hiçbir zaman kolay olmadı. Dünya Ekonomik Forumu’nun 2016 Küresel Cinsiyet Uçurumu raporuna göre, kadın-erkek eşitliği bakımından Türkiye, 144 ülke arasında 130’uncu sırada. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu raporuna göre, 2016’da 328 kadın erkekler tarafından öldürüldü. 2017 Nisan’ında ise öldürülen kadın sayısı 30, cinsel şiddete uğrayan kadın sayısı 28. Bunlar, kadına yönelik şiddetin sadece kamuoyuna yansıyan, görünen yüzü. Bir de bu şiddetin, kanıksanmış, normalleşmiş, bu yüzden de pek konuşulmayan yönleri var. Her gün sokakta, toplu taşıma araçlarında yaşanan taciz olayları gibi. Ancak üç gün önce Adana’da bir otobüste yaşanan örnekte olduğu gibi olay büyüdüğünde, polis dahil olduğunda görünürlük kazanan, öte yandan kadınlara hayatı dar eden tacizler... Hürriyet Pazar, toplu taşıma araçlarında yaşanan taciz olaylarına dur demek, farkındalık yaratmak için bugün bir kampanya başlatıyor: ‘Tacize Yer Yok!’ Tüm okurlarımızı, kamu yetkililerini, belediyeleri desteğe, işbirliğine çağırıyoruz. Unutmayın, biz yer vermezsek, toplu taşımadaki tacizlere son verilebilir.

13.05.2017Hayat
İddianamede Akın Öztürk-Zekeriya Kuzu detayı

İddianamede Akın Öztürk-Zekeriya Kuzu detayı

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Akın Öztürk ile ‘Menfez paşası’ olarak tanınan eski astsubay Zekeriya Kuzu’nun yakınlığını anlatan bir ifadeye de yer verildi

5.03.2017Gündem
Ahmet Davutoğlundan 71 sayfalık cevap

Ahmet Davutoğlu'ndan 71 sayfalık cevap

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, darbe girişimiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu'nun sorularına 71 sayfalık cevap gönderdi.

12.01.2017Gündem
Eğitim Reformu Girişimi Direktörü Batuhan Aydagül: Okul kalitesini yukarıya çekemedik

Eğitim Reformu Girişimi Direktörü Batuhan Aydagül: Okul kalitesini yukarıya çekemedik

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından 3 yılda bir 15 yaş grubundaki öğrencilerin bilgi ve becerilerini değerlendirmek için yapılan Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı’nın (PISA) 2015 sonuçları Türk eğitim camiasında bomba etkisi yarattı. 72 ülke arasında yapılan değerlendirmede Türk öğrenciler fen bilimlerinde 52’nci, okuma becerilerinde 50’nci, matematikte ise 49’uncu sırada yer aldı. Türkiye’nin eğitim performansındaki alarm veren düşüşü sivil toplum kuruluşu Eğitim Reformu Girişimi Direktörü Batuhan Aydagül ile konuştuk.

11.12.2016Gündem
Özel harekat sonuçları öncesinde Polis Akademisine flaş öneri PÖH parkuru ve mülakat tarihi

Özel harekat sonuçları öncesinde Polis Akademisine flaş öneri! PÖH parkuru ve mülakat tarihi

Özel harekat başvuru sonuçları öncesinde alımları yapacak Polis Akademisine bazı tekliflerde bulunuldu. Mülakat tarihi açıklaması öncesi, adayların gireceği parkur konusunda bazı değişikliklere gidilmesi gerektiğini dile getiren Özel Harekat Daire Başkanlığı, adayların merakla beklediği özel harekat başvuru sonuçları öncesinde bu değişikliğin yapılmasını bekliyor. Peki PÖH mülakat tarihi ne zaman olacak? İşte adayların gireceği parkur detayları ve özel harekat başvuru sonuçları hakkında bazı detaylar

9.12.2016Gündem
Özel harekat sonuçlarının ardından mülakat sonuçları ve parkur bilgisi detayı verilecek

Özel harekat sonuçlarının ardından mülakat sonuçları ve parkur bilgisi detayı verilecek

Özel harekat sonuçları akademinin sitesinde hareketliliğe neden olmaya devam ediyor. Türkiye genelinde toplam 285 bin gencin başvuruda bulunduğu özel harekat polisliği için sonuçlar ilgiyle bekleniyor. Emniyet Genel Müdürlüğünde çalışarak vatanına hizmet etmek isteyen gençlerin ilgisini çeken pozisyon, askerlik şartının kaldırılması, KPSS kriterinin olmaması ve yaş haddinin yüksek olması nedeniyle yoğun ilgi gördü. Peki başvuran adayların merakla beklediği özel harekat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte konuyla alakalı detaylı bilgiler

6.12.2016Gündem
Özel harekat başvuru sonuçları ne zaman açıklanır PÖH mülakat tarihi ve parkuru

Özel harekat başvuru sonuçları ne zaman açıklanır? PÖH mülakat tarihi ve parkuru

Özel harekat başvuru sonuçları için adayların beklentileri sürüyor. Türkiye'nin en önemli, en faal silahlı kuvvetlerinden birisine katılmak isteyenlerin yaptığı polis özel harekat başvuru sonuçları, geniş bir kitle tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Adayların baskısı üzerine askerlik şartının kaldırılığı başvuru süreci için Emniyet Genel Müdürlüğü'nün yapacağı açıklama bekleniyor. Peki merakla beklenen özel harekat başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte PÖH mülakat tarihi ve parkuru hakkında detaylı bilgiler

2.12.2016Gündem
Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci alımı başvurusu nasıl yapılır Son gün bugün

Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci alımı başvurusu nasıl yapılır? Son gün bugün!

Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci alımı yapıyor. Çıkarılan OHAL kararnamesi ile Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri bünyesine dışarıdan öğrenci alımı yapılabilmesi birçok öğrenci tarafından ilgiyle karşılandı. Peki Üniversitelerin ara sınıf öğrencilerinin de başvurabileceği Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığına alınacak harp okulu öğrenci alımı başvuru şartları ve detayları

2.12.2016Gündem
Milli Savunma Üniversitesi başvurusu nasıl yapılır

Milli Savunma Üniversitesi başvurusu nasıl yapılır?

Milli Savunma Üniversitesi başvurusu için son viraja girildi. Üniversitelerin ara sınıflarında okuyan öğrencilerin de başvurabileceği Milli Savunma Üniversitesi öğrenci alımı başvurusu için artık son günlere girildi. Peki üniversitelerde okuyan öğrencilerin de başvurabileceği Milli Savunma Üniversitesi öğrenci alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte konuyla alakalı detaylı bilgiler

28.11.2016Gündem
Erdoğan: Batı DEAŞın yanında

Erdoğan: Batı DEAŞ'ın yanında

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Meclisi'nde yaptığı konuşmada "DEAŞ ile mücadelemiz devam ediyor. Bu örgütün İslam’la yakından uzaktan alakası yoktur. İslam’a bunların verdiği zararı kimse vermiyor. Yanlarında bunların kimler var? Batı şu anda DEAŞ’ın yanındadır. Yakaladığımız silahların batı menşeili olduğunu gördük. Bütün bunlar İslam dünyasına karşı yapılıyor" dedi. Erdoğan'ın Pakistan Parlementosu'nda yaptığı konuşması sırasında vekillerin sık sık masalara vurarak destek vermesi ilginç anların yaşanmasına neden oldu. Pakistan'da takdiri ifade etmek için alkışlamak yerine genellikle sıralara vuruluyor.

17.11.2016Gündem
2. Orduya Korgeneral

2. Ordu'ya Korgeneral

Yüksek Askeri Şûra’da dün, 2’nci Ordu Komutanlığı’na atanan İsmail Metin Temel, 2012’de Hakkâri 3. Piyade Tümen Komutanlığı’na getirildi. Ardından Kocaeli’ndeki EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim Komutanlığı’na atandı. Ağustos 2015 YAŞ’ında da Korgeneral oldu ve Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı’na tayin edildi. Normal şartlarda Temel’in 4 yıl bu rütbede kalması gerekiyordu. Darbe girişimi sonrası 2’nci Ordu Komutanı yapılan Temel dünkü YAŞ’ta da orgeneral rütbesine yükseltildi.

28.07.2016Gündem
Deniz’den sonra Kara’da da benzer tablo: Darbe 2013ten

Deniz’den sonra Kara’da da benzer tablo: Darbe 2013'ten

Darbe girişiminden tutuklanan generallerin önemli bölümü 2013, 2014 ve 2015 YAŞ terfilerinden. Özellikle de 2013’ten. 2013 YAŞ’ından 21 general tutuklandı. Bunlardan 18’i, 2013’te albaylıktan terfi eden tuğgeneraller. Dikkat çeken nokta, ilk 9 sırada terfi eden subayların hepsinin de tutuklanmış olması. 2014’ten 19 (1 de ölü), 2015’ten ise 22 general tutuklu.

26.07.2016Gündem
Danıştay hakiminden sarsıcı itiraflar

Danıştay hakiminden sarsıcı itiraflar

Darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınıp savcılık sorgusunun adından adli kontrol kararıyla serbest bırakılan Danıştay Tetkik Hakimi Ebubekir Başel, yargı içindeki örgütlenmeye ilişkin önemli itiraflarda bulundu. Ebubekir Başel, yargı teşkilatındaki yapılanma, kıdeme, sicil numarasına göre T1, T2, T3 ve T4 şeklinde düzenlendiğini, yargı teşkilatında bir taşra bir de devre yapılanması bulunduğunu belirtti. Maaşının yüzde 10'nunu cemaate verdiğini belirten Başel sigara içenlerin 'abi' olamadığını söyledi.

23.07.2016Gündem
Fransa saldırısından son dakika haberleri gelmeye devam ediyor

Fransa saldırısından son dakika haberleri gelmeye devam ediyor!

Fransa'daki saldırıdan son dakika haberleri art arda gelmeye devam ediyor. Fransa dün akşam gerçekleştirilen terör saldırısında 84 kişi hayatını kaybetti, yüzden fazla kişi de yaralandı. 14 Temmuz Fransa Ulusal Günü kutlamalarına katılan kalabalığın arasına dalarak katliam yapan terörist polis tarafından vurulup etkisiz hale getirildi. Katliamda ölen Ukraynalı öğrenci Victoria Savçenko'nun arkadaşı Polina Serebryannikova, genç kadının ölümüne saniye saniye şahit oldu.

14.07.2016Dünya
Başbakan Davutoğlundan önemli açıklamalar

Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu Van’da hastane açılışında konuştu. İşte konuşmadan satır başları:

12.03.2016Gündem
Güneydoğuda hasar gören 400 okula 100 milyon TL

Güneydoğu'da hasar gören 400 okula 100 milyon TL

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 400’e yakın okula terör saldırısı olduğunu, zarar gören okulların onarımı için ise 100 milyon TL’ye yakın kaynak kullanıldığını belirtti. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda dün MEB’in 2016 bütçesiyle ilgili konuşan Bakan Avcı, özetle şu bilgileri verdi:

11.02.2016Eğitim
12.5 Milyon TL dolandırıldık

12.5 Milyon TL dolandırıldık

YAŞAR Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ruhan Erdem, Yargıtay’ın telefon dolandırıcılığı suçuna yönelik farklı kararları olduğunu, ancak yargılamanın dolandırıcılık değil, ’yağma ve örgüt kurmak’ suçlarından yapılması gerektiğini belirterek, "Bu suçların 7 yıl olan alt ceza sınırı bile caydırıcı olacaktır" dedi.

25.01.2016Ege
İdamın yaşı

İdamın yaşı 

ERDAL Eren, 12 Eylül döneminde idam edilen gençlerden biri.

27.12.2015OkurTemsilcisi
Demir Demirkan, Seda İnce Çiftinin Yıldırım Nikahının Sebebi Belli Oldu

Demir Demirkan, Seda İnce Çiftinin Yıldırım Nikahının Sebebi Belli Oldu

6 Temmuz tarihinde kendinden 20 yaş küçük Emre Kula ile nikah masasına oturan Sertab Erener’in ardından, Demir Demirkan da geçtiğimiz günlerde lise aşkı Seda İnce ile sürpriz bir nikah ile Paris’te evlendi. İddialara göre Demir - Seda çiftinin yıldırım nikahı yapmalarının sebebi, Seda İnce’nin 4.5 aylık hamile olması.

24.12.2015Kelebek
Ve Rusyadan enflasyon ayarlı yasak geldi

Ve Rusya'dan 'enflasyon ayarlı' yasak geldi

Rusya Başbakan Yardımcısı, Rusya’nın Türkiye’den sebze, meyve ve zirai ürün ithalatını yasaklayacağını açıkladı. Bakan, yasağın enflasyonist baskı yaratmaması için bir kaç hafta ertelenebileceğini söyledi ve ek yaptırımların gerekirse devreye sokulacağını da ifade etti.

30.11.2015Ekonomi
PMYO başvuru ve mülakat tarihleri | Başvuru şartları neler

PMYO başvuru ve mülakat tarihleri | Başvuru şartları neler?

PMYO (Polis Meslek Yüksek Okulu) başvuru ve sınav tarihleri ne zaman? Adaylarda aranan şartlar neler?

17.11.2015Bilgi
Paris’te OHAL postalı

Paris’te OHAL postalı

Fransa’da 2. Dünya Savaşı’ndan sonra ilk kez olağanüstü hal ilan edildi ve terörün vurduğu Paris’te asker sokağa indi. 129 kişinin öldüğü terör saldırılarının ardından bayrakların yarıya indirildiği ülkede 3 gün yas var. Fransa’nın sembolü Eyfel Kulesi süresiz kapandı. Dünyanın en canlı başkentlerinden biri yasa büründü.

14.11.2015Dünya
İstihdam piyasasında seçim durgunluğu

İstihdam piyasasında seçim durgunluğu

Yaz dönemi, bayram tatilleri ve seçim dönemi derken istihdam piyasası son derece durgun bir süreçten geçiyor. Pek çok sektörde işe alımlar durdu, bazılarında ise işten çıkarmalar yapılıyor. İstihdam piyasındaki durgunluğun 1 Kasım seçimlerinden sonra düzelmesi bekleniyor.

İstihdam piyasasında seçim durgunluğu

İstihdam piyasasında seçim durgunluğu

Yaz dönemi, bayram tatilleri ve seçim dönemi derken istihdam piyasası son derece durgun bir süreçten geçiyor. Pek çok sektörde işe alımlar durdu, bazılarında ise işten çıkarmalar yapılıyor. İstihdam piyasındaki durgunluğun 1 Kasım seçimlerinden sonra düzelmesi bekleniyor.

Komutana terfi astsubaya kapı

Komutana terfi astsubaya kapı

İzmir Askeri Casusluk davasında yargılanan iki askerle ilgili iki farklı karar dikkat çekti. Davada 1 hafta tutuklu kalan Donanma Komutanı Veysel Kösele terfi alıp ‘oramiral’ olurken, tutuksuz yargılanan Hava Astsubay Engin Aşlakçı önce ordudan atıldı. Aşlakçı, geri dönüş davasını kazandı ancak Savunma Bakanlığı dava açınca bu kez ‘ihraç’ edildi.

31.08.2015Gündem
Balyozda 3 terfi

Balyoz'da 3 terfi

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) yeni komuta kademesi belirlendi. Açıklanan Yüksek Askeri Şûra (YAŞ) kararlarına göre Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel emekliye ayrıldı, yerine Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Hulusi Akar geldi. Deniz Kuvvetleri dışındaki 3 komutan da değişti. Balyoz davasında yargılanıp beraat eden 46 kurmay albaydan ise sadece 3’ü terfi aldı.

5.08.2015Gündem
Yeni Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak oldu Salih Zeki Çolak kimdir

Yeni Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak oldu! Salih Zeki Çolak kimdir?

Orgeneral Hulisi Akar yerine atanan, Salih Zeki Çolak Kara Kuvvetleri Komutanı oldu. Peki Salih Zeki Çolak kimdir? Detaylar haberimizde ...

5.08.2015Gündem
Üniversite bursu veren kurumlar hangileridir Burs şartları nelerdir Burs kimlere verilir

Üniversite bursu veren kurumlar hangileridir? Burs şartları nelerdir? Burs kimlere verilir?

Karşılıksız burs veren tüm iş adamları ve vakıfların listeleri, 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı geldiği bu günlerde Burs Veren kurum ve kuruluşlar hangileri? Geçmişten günümüzü iş adamları, Karşılıksız burs veren vakıflar ve dernekler tüm öğrenci adayları merakla beklemekte.İşte 2015 Yılı için burs başvuruları yapacağınız yerler

28.07.2015Gündem
Hastanelerde bugünden itibaren yine damar okuma sistemi olacak

Hastanelerde bugünden itibaren yine damar okuma sistemi olacak

Danıştay kararıyla Kasım 2014’te kullanımı durdurulan ’biyometrik kimlik doğrulama sistemi’, Anayasa Mahkemesi’nin kararıyla bugün itibariyle yeniden yürürlüğe girdi. Bugün özel hastaneye gidecek olan SGK'lılar sisteme kaydolmadan muayene olamayacak.

16.05.2015Sağlık
Bülent Arınç: Manisada son günlerde bir şeyler oluyor

Bülent Arınç: Manisa'da son günlerde bir şeyler oluyor

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa'da bazı derneklere yapılan operasyonlara tepki gösterdi. ''Manisa’da son günlerde bir şeyler oluyor'' diyen Arınç, ''Ben şimdi Manisa’ya oy verin diyeceğim, dedim de zaten. Bana demezler mi biz seni tanıyoruz, seviyoruz. Ama sen de bizim sevdiğimiz adamları basıyorsun. Örgütçü gibi emniyet müdürü şöyle yapıyor, böyle yapıyor dese ben ne diyeceğim? Ayıptır günahtır. Haklarında yeterli delil bulunmadıkça, makul şüphe bunların ötesine geçmek lazım'' ifadelerini kullandı.

6.05.2015Gündem

Yazar Sonuçları

YAŞ SONRASI TSK (1) - Türk ordusunda kurmaylık sisteminin ağırlığı azalıyor

Geçen ağustos ayının ilk gününde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılan Yüksek Askeri Şûra’nın (YAŞ) en dikkat çekici sonuçlarından biri Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda tuğgeneralliğe terfi eden subaylar içinde kurmay olanların sayısının çok sınırlı olmasıydı.

10.09.2019

MİT’le ilgili gizli talimat neydi?

15 Temmuz’un ardından şaşkınlık yaşayan FETÖ’cüler kısa sürede toparlandı, ikinci etaba geçti.

31.05.2017

Bir Final Four hikâyesi

Aslında benimki bir hayalin peşinden koşulan yılların hikâyesi…

10.05.2017

Muhalefetin önündeki altın fırsat

REFERANDUMDAN önce 2 milyon yeni seçmenin oy kullanabileceği açıklanmıştı.

21.04.2017

Aşk, yalnızlıktan korur

UNICEF’in Suriyeli çocuklar ile ilgili raporuna göre, iç savaş sırasında doğan çocukların sayısı 3 milyon 700 bine ulaştı.

1.04.2016