EKSTRA
MENÜ

Yarıyıl

Yarıyıl haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yarıyıl hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.882 Yarıyıl haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yarıyıl Haberleri

Karneler ne zaman alınacak Sömestr ve 15 tatil ne zaman başlıyor

Karneler ne zaman alınacak? Sömestr ve 15 tatil ne zaman başlıyor?

2019 2020 eğitim öğretim döneminin ilk yarısının tamamlanmasına kısa süre kala milyonlarca öğrencinin karne heyecanı başladı. Aralık ayının son günlerinde son sınavlarına giren öğrenciler, bir yandan da karne tatili ne zaman başlayacak sorusunun yanıtını araştırıyor. Peki, karneler ne zaman alınacak? Sömestr ve 15 tatil ne zaman başlıyor? İşte, karne tatili ile okulların kapanacağı tarihle ilgili ayrıntılar.

28.12.2019Gündem
15 tatil ne zaman başlıyor İşte MEB takvimine göre yarıyıl tatilinin başlayacağı tarih

15 tatil ne zaman başlıyor? İşte MEB takvimine göre yarıyıl tatilinin başlayacağı tarih

Yarıyıl tatili ne zaman sorusu, son günlerde en fazla araştırılan konular arasında yer aldı. İlk dönemin tamamlanmasına haftalar kala, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören on binlerce öğrenci okulların kapanacağı tarihi sorgulamaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı, 2019 2020 eğitim öğretim takvimine göre tatil günlerini duyurdu. Peki, 15 tatil ne zaman başlıyor? İşte MEB takvimine göre yarıyıl tatilinin başlayacağı tarih.

25.12.2019Gündem
MEB takvimine göre yarıyıl tatili ne zaman Karneler ne zaman verilecek

MEB takvimine göre yarıyıl tatili ne zaman? Karneler ne zaman verilecek?

Eylül ayında başlayan 2019 2020 eğitim öğretim yılının ilk yarısının tamamlanmasına günler kala öğrencilerin gözü karnelerin alınacağı tarihe çevrildi. Sözlü ve yazılılarda yorulan ve 15 tatilde dinlenme fırsatı yakalayacak olan öğrenciler, yarıyıl tatiline kaç gün kaldığını heyecanla sorguluyor. Peki, MEB takvimine göre 15 tatil ne zaman? Karneler ne zaman verilecek? İşte, 2019 2020 yarıyıl tatili tarihi ile ilgili ayrıntılar.

24.12.2019Gündem
Uludağ yeni sezona yüzde 100 doluluk oranıyla başlıyor

Uludağ yeni sezona yüzde 100 doluluk oranıyla başlıyor

Türkiye'nin kış turizmi merkezlerinden Uludağ'da sezonun ilk haftasında oteller yüzde 100 doluluğa ulaştı.

23.12.2019Seyahat
Okullar ne zaman tatil olacak 2019 2020 eğitim öğretim yılı takvimine göre 15 tatil ne zaman

Okullar ne zaman tatil olacak? 2019 2020 eğitim öğretim yılı takvimine göre 15 tatil ne zaman?

Okullarda ilk dönemin son yazılı ve sınavları başlarken ocak ayına günler kala, öğrenci ve veliler okullar ne zaman tatil olacak sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. 15 tatil için geri sayım devam ederken Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yayımladığı 2019 2020 eğitim öğretim yılı takvim bilgileri yoğun şekilde sorgulanıyor. Peki, yarıyıl tatili ne zaman? 15 tatile kaç gün kaldı? İşte, tatil bilgilere yönelik detaylar.

22.12.2019Gündem
2020de okullar ne zaman kapanacak Ara tatil ve sömestr ne zaman

2020'de okullar ne zaman kapanacak? Ara tatil ve sömestr ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından okullarda eğitim/öğretim faaliyetlerine ne zaman ara verileceğini merak eden milyonlarca ilk ve orta öğretim öğrencisi, okulların hangi tarihte kapanacağını soruşturuyor. Öte yandan ara tatil ve sömestr tarihi de merak konusu oldu. Peki, 2020'de okullar ne zaman kapanacak? Ara tatil ve sömestr ne zaman?

21.12.2019Gündem
Mazerete bağlı yer değiştirme tarihleri açıklandı: Eş durumu öğretmen atamaları ne zaman

Mazerete bağlı yer değiştirme tarihleri açıklandı: Eş durumu öğretmen atamaları ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme başvurularıyla ilgili duyuruyu yayımladı. Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme (eş durumu) atama başvuruları kısa bir süre sonra alınacak. Başvurular bakanlığın internet sitesinden online gerçekleşecek. Peki, eş durumu öğretmen atamaları ne zaman? Mazerete bağlı yer değiştirme başvuruları nasıl yapılır? İşte, ayrıntılar.

20.12.2019Gündem
Uludağ yeni sezona yüzde 100 doluluk oranıyla başlıyor

Uludağ yeni sezona yüzde 100 doluluk oranıyla başlıyor

Türkiye'nin kış turizmi merkezlerinden Uludağ'da sezonun ilk haftasında oteller yüzde 100 doluluğa ulaştı.

20.12.2019Ekonomi
15 tatil ne zaman başlıyor ve bitiyor Yarıyıl tatiline kaç gün kaldı

15 tatil ne zaman başlıyor ve bitiyor? Yarıyıl tatiline kaç gün kaldı?

2019 2020 eğitim öğretim döneminin ilk yarısı devam ederken, yeni yıla kısa süre kala yarıyıl tatilinin başlayacağı tarihle ilgili araştırmalar Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) takvim bilgileri doğrultusunda hız kazandı. Okulların ne zaman tatile gireceği sorusuna yanıt arayan milyonlarca öğrenci ve veli planlarını tatil bilgilerine göre şekillendirecek. Peki, 15 tatil ne zaman başlıyor ve bitiyor? Yarıyıl tatiline kaç gün kaldı?

19.12.2019Gündem
Sömestirde ‘uzaya çıkın’

Sömestirde ‘uzaya çıkın’

Yarıyıl tatilinde ‘uzaya çıkmak’ ya da ‘Ay’da yürümek’ ister misiniz? Eğer böyle bir tatil düşünürseniz Uzay Kampı Türkiye’nin, sömestir tatiline özel, hem öğrenip hem de eğlenebileceğiniz kamp seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

18.12.2019Eğitim
ATA AÖF final sınavı giriş yerleri ne zaman açıklanacak ATA AÖF sınav takvimi

ATA AÖF final sınavı giriş yerleri ne zaman açıklanacak? ATA AÖF sınav takvimi

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi final sınavlarına günler kala, öğrencilerin gözü sınav yerlerine ve tarihlerine çevrildi. Sınav hazırlıklarına devam eden AÖF'lü öğrenciler, bir yandan da Atatürk Üniversitesi tarafından yapılacak resmi duyuruyu bekliyor. Peki, ATA AÖF final sınavı giriş yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, 2019 ATA AÖF sınav takvimi ve konuyla ilgili ayrıntılar.

17.12.2019Gündem
2019-2020 kayak merkezleri rehberi

2019-2020 kayak merkezleri rehberi

Karbeyaza bürünmüş dağlarda nefes kesen manzaraların hayalini kuranların heyecanla beklediği zamanlar geldi! Artık kayak mevsimindeyiz. Ne şanslıyız ki Türkiye, dünya standartlarındaki pistleri, her türlü ihtiyaca ve beklentiye yanıt veren tesisleri ve eşi benzeri olmayan manzaralarıyla kayak severler için heyecan verici seçeneklere sahip. Peki hangisi size göre? Eğlencesi bol “klasik” Uludağ mı yoksa ‘Türkiye’nin Maldivleri’ olarak ün yapan Salda Gölü manzaralı Burdur mu? Türkiye’nin önde gelen 12 kayak merkezini mercek altına aldık. İşte beyaz cennetlerdeki son durum…

15.12.2019Seyahat
ATA AÖF final sınavları ne zaman yapılacak Güz Dönemi yarıyıl sonu sınav tarihi

ATA AÖF final sınavları ne zaman yapılacak? Güz Dönemi yarıyıl sonu sınav tarihi

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nde (ATA AÖF) öğrenim gören öğrenciler yıl sonu sınavlarının ne zaman yapılacağını araştırıyor. Özellikle kasım ayında düzenlenen vize sınavında istedikleri başarıyı yakalayamayanlar, ATA AÖF son sınavına odaklandı. Peki, ATA AÖF final sınavları ne zaman, hangi tarihte yapılacak? İşte, ATA AÖF Güz Dönemi yarıyıl sonu sınav tarihi.

14.12.2019Gündem
15 tatil ne zaman başlıyor İşte 2019 2020 yarıyıl ve sömestr tatili dönemleri

15 tatil ne zaman başlıyor? İşte 2019 2020 yarıyıl ve sömestr tatili dönemleri

Milyonlarca öğrencinin karnelerini alacağı 15 tatil olarak da bilinen yarıyıl tatilinin başlamasına haftalar kaldı. Okullarda sınav ve sözlüler sürerken, öğrencilerin gözü sömestr tatilinin başlayacağı tarihe çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı 2019 2020 takvimine göre ilk dönemin ne zaman biteceği merakla sorgulanıyor. Peki, 15 tatil ne zaman başlıyor? İşte, o konuyla ilgili merak edilen bilgiler.

12.12.2019Gündem
Yarıyıl tatil ne zaman Nisan ikinci ara tatili o tarihte başlayacak

Yarıyıl tatil ne zaman? Nisan ikinci ara tatili o tarihte başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan 2019 2020 eğitim öğretim takvimine yönelik araştırmalar son günlerde hız kazandı. İlk ara tatili geride bırakan öğrenciler şimdi yarıyıl tatilini beklemeye başladı. Sınavlara hazırlanan öğrenciler bir yandan da sömestr tatilinin başlayacağı tarihi sorguluyor. Peki, yarıyıl tatili ne zaman? İşte, nisan ikinci ara tatili ve yarıyıl tatili hakkında ayrıntılar.

11.12.2019Gündem
Geri sayım başladı: 2020 yarıyıl tatil ne zaman Sömestr tatili hangi tarihte

Geri sayım başladı: 2020 yarıyıl tatil ne zaman? Sömestr tatili hangi tarihte?

2019 2020 yılı eğitim öğretim dönemi ilk yarı dönemin tamamlanmasına haftalar kaldı. Milyonlarca öğrencinin karnelerini alacağı birinci dönemin bitmesine kısa süre kala, tatil hazırlıkları da başladı. Öğrenci ve veliler Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takvimine göre bu yıl yarıyıl tatilinin başlayacağı tarihi yoğunlukla araştırıyor. Peki, 2020 yarıyıl tatil ne zaman? Sömestr tatili hangi tarihte? İşte, merak edilen ayrıntılar...

9.12.2019Gündem
E okul girişi nasıl yapılır MEB e okul VBSden öğrenci notu nasıl görüntülenir

E okul girişi nasıl yapılır? MEB e okul VBS'den öğrenci notu nasıl görüntülenir?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hizmete sunulan e okul veli bilgileri ile giriş ekranı öğrenci ve velilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. E okul VBS'den yazılı sınav sonuçlarından devam durumuna kadar hem veliler hem de öğrenciler bilgi sahibi olabiliyor. Peki, e okul girişi nasıl yapılır? E okul VBS'den öğrenci notu nasıl görüntülenir? İşte, e okul giriş ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılar.

8.12.2019Gündem
Sömestr tatili ne zaman 2020de okullar ne zaman tatil olacak

Sömestr tatili ne zaman? 2020'de okullar ne zaman tatil olacak?

Okullar yeni yılda ne zaman tatil olacak sorusu hem veliler hem de öğrenciler tarafından merak edilen sorular arasında yer alıyor. Değişen eğitim sistemi ile birlikte tatil dönemlerinde de farklılar meydana geldi. 15 tatil olara belirlenen tatil sürelerinde değişim oldu. Peki 2020'de okullar ne zaman tatil olacak?

6.12.2019Gündem
AUZEF vize sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Tarih belli oldu

AUZEF vize sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu

İstanbul Üniversitesi AUZEF'de okuyan vatandaşlar, 2019-2020 eğitim yılı Güz Dönemi ara sınavlarının sonuçlarına odaklanmış durumda. Gözler, sınav sonuçlarının değerlendirme işlemi sonrası açıklamasında. Peki, AUZEF vize sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

4.12.2019Gündem
15 tatil ne zaman Sömestr tatili için kaç gün kaldı

15 tatil ne zaman? Sömestr tatili için kaç gün kaldı?

Kısa bir süre önce ara tatil yapan öğrencilerin gözü kulağı 15 tatil tarihinde. Bu yıl ilk kez ara tatil süreci geçiren öğrenciler, sömestr tatilinin başlamasını bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayınlanan 2020 iş takvimiyle birlikte okulların yarıyıl tatiline gireceği tarih belli olmuştu. Peki, 15 tatil ne zaman? Sömestr tatili için kaç gün kaldı?

4.12.2019Gündem
2019 2020 sömestr tatili ne zaman Yarıyıl tatiline kaç gün kaldı

2019 2020 sömestr tatili ne zaman? Yarıyıl tatiline kaç gün kaldı?

Milyonlarca öğrencinin karnelerini alacağı ilk yarıyılın tamamlanmasına haftalar kaldı. Aralık ayının gelmesiyle, son sınavlar ve sözlülere hazırlanan öğrenciler, bir yandan da 15 tatile yönelik araştırmalarına başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan eğitim öğretim takvimini sorgulayanlar, "2019 2020 sömestr tatili ne zaman?" sorusunun cevabına yanıt arıyor. Peki, yarıyıl tatiline kaç gün kaldı?

2.12.2019Gündem
İkinci ara tatil ne zaman yapılacak 15 tatil ne zaman

İkinci ara tatil ne zaman yapılacak? 15 tatil ne zaman?

Kasım ara tatili sonrası öğrencilerin beklentileri ikinci ara tatil ve yarıyıl tatili için yoğunlaştı. Sabırsızlıkla tatil dönemlerini bekleyen öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan ara tatil takvimini sorguluyor. Peki, İkinci ara tatil ne zaman yapılacak? 15 tatil ne zaman? İşte, 2019 2020 tatil takvimi hakkında detaylı bilgiler.

29.11.2019Eğitim
15 tatil ne zaman başlayacak MEB Sömestr tarihi ne zaman

15 tatil ne zaman başlayacak? MEB Sömestr tarihi ne zaman?

Geçtiğimiz hafta sona eren ilk ara tatilin ardından öğrenciler ve veliler '15 tatil ne zaman' sorusunun cevabını araştırıyor. MEB tarafından belirlenen tarihe göre okulların 2019-2020 yıllarındaki tatil programı belirlendi. Peki ikinci ara tatil ve 15 tatil ne zaman başlayacak?

27.11.2019Gündem
15 tatil ne zaman Yarıyıl tatiline kaç gün kaldı

15 tatil ne zaman? Yarıyıl tatiline kaç gün kaldı?

İlk ara tatilin sona ermesinin ardından yarıyıl tatili için öğrencilerin araştırması başladı. 5 tatile kaç gün kaldığını merak eden öğrenciler, ders başı yaptıktan hemen sonra tarihe yönelik araştırmalarına hız verdi. Konuyla ilgili detayları öğrenmek isteyenler, "15 tatil ne zaman?" sorusunun yanıtını araştırıyor. Peki, Yarıyıl tatiline kaç gün kaldı? İşte, MEB tatil takvimi ve 15 tatil hakkında ayrıntılar...

26.11.2019Gündem
ATA AÖF vize sonuçları ne zaman açıklanacak Başarı notu nasıl hesaplanır

ATA AÖF vize sonuçları ne zaman açıklanacak? Başarı notu nasıl hesaplanır?

ATA AÖF vize sonuçları, kurumun resmi internet sitesi üzerinden öğrencilerin erişimine açılacak. Öğrenciler, ATA AÖF sınav sonuçları bilgisini öğrenci bilgileri ile kolayca görüntüleyebilecek. Peki, ATA AÖF vize sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, sınavın ardından neticelerini öğrenmek isteyen öğrenciler için ATA AÖF vize sınavı sonuçları ve detaylı bilgiler

25.11.2019Eğitim
İkinci ara tatil ne zaman Nisan ara tatili ne zaman başlayacak

İkinci ara tatil ne zaman? Nisan ara tatili ne zaman başlayacak?

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki 18 milyon öğrenci, ilk ara tatilin ardından 25 Kasım Pazartesi günü ders başı yapacak. Öğrenciler, 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk ara tatilini 18-22 Kasım'da tamamladı. Peki, İkinci ara tatil ne zaman? Nisan ara tatili ne zaman başlayacak?

24.11.2019Gündem
Yarıyıl (sömestr) tatili ne zaman 15 tatil hangi tarihte başlayacak

Yarıyıl (sömestr) tatili ne zaman? 15 tatil hangi tarihte başlayacak?

Geçtiğimiz hafta başlayan kasım ara tatilinin sonuna gelinirken, yarıyıl tatiliyle ilgili araştırmalar şimdiden başladı. 9 gün boyunca tatil ve etkinlik fırsatı bulan öğrenciler, sömestr tatili kapsamında "Okullar ne zaman kapanacak?" sorusunun yanıtını öğrenmek istiyor. Peki, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takvimine göre, 15 tatil hangi tarihte başlayacak? Yarıyıl tatili ne zaman? İşte, merak edilen detaylar.

23.11.2019Gündem
Ara tatil ne zaman, ayın kaçında bitecek Okullar ne zaman açılacak

Ara tatil ne zaman, ayın kaçında bitecek? Okullar ne zaman açılacak?

Geçtiğimiz hafta ara tatile başlayan milyonlarca öğrenci, hafta sonunun gelmesiyle birlikte ara tatilin biteceği ve yeniden ders başı yapacakları tarihleri merak ediyor. Öte ayndan ikinci ara tatilin tarihine yönelik araştırmalar da şimdiden başladı. Peki, ara tatil ne zaman, ayın kaçında bitecek? Okullar ne zaman açılacak?

23.11.2019Gündem
Ders başı için sayılı günler kaldı... Ara tatil sonrası okullar ne zaman açılıyor

Ders başı için sayılı günler kaldı... Ara tatil sonrası okullar ne zaman açılıyor?

18 milyon öğrenci için 9 gün sürecek olan ilk ara tatil dönemi geçtiğimiz hafta başladı. Kasım ara tatilinin son günlerine doğru gelinmesiyle birlikte, okulların açılacağı tarih gündeme geldi. Özellikle, tatil dönüş planlarını şekillendirecek olan öğrenci ve veliler, ilk ara tatilin hangi gün biteceğini araştırıyor. Peki, okullar ne zaman açılıyor? Kasım ilk ara tatili kaç gün sonra bitecek? İşte, merak edilen bilgiler.

22.11.2019Gündem
Ara tatil ne zaman bitecek 2019 2020 Nisan ikinci ara tatili ne zaman

Ara tatil ne zaman bitecek? 2019 2020 Nisan ikinci ara tatili ne zaman?

İlk ara tatil devam ederken, milyonlarca öğrenci ve velinin gündemine okulların açılacağı tarih gelmeye başladı. Şimdiden kasım tatilinin ne zaman biteceğini merak eden vatandaşlar, "Ara tatil ne zaman bitecek? Nisan ara tatili ne zaman?" sorularının yanıtını araştırıyor. İşte, ara tatil sonrası okulların açılacağı tarihle ilgili detaylar.

21.11.2019Gündem
Okullar ne zaman kapanıyor ve yarıyıl tatili ne zaman olacak

Okullar ne zaman kapanıyor ve yarıyıl tatili ne zaman olacak?

Sömestr tatili ile birlikte okullar ne zaman kapanacak sorusu, şu an ara tatilde bulunan pek çok öğrencinin araştırdığı konu olmaya başladı. Yarıyıl tatili ile birlikte okullar ne zaman kapanacak sorusuna yanıt arayan binlerce kişi, internet üzerinden detayları sorguluyor. Peki, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) belirlediği takvime göre okullar ne zaman kapanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

21.11.2019Eğitim
MEB öğretmenlere otizm mesleki gelişim eğitimleri başlattı

MEB öğretmenlere otizm mesleki gelişim eğitimleri başlattı

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı, "Yaklaşık 300 öğretmen eğitim programımıza katılıyor. Öğretmenlerin bilgi ve beceri edinmelerini sağlamak amacıyla yapılan bu eğitimler, farklı üniversitelerden öğretim üyeleri tarafından veriliyor ve 30 saatlik bir programdan oluşuyor. Birinci hedef kitlemizde özel eğitim öğretmenleri bulunuyor. Bu eğitimleri, daha sonra okulöncesi ve sınıf öğretmenlerine de vereceğiz" dedi.

20.11.2019Eğitim
İkinci ara tatil ve yarıyıl tatili ne zaman 2019 2020 sömestr ve tatil takvimi

İkinci ara tatil ve yarıyıl tatili ne zaman? 2019 2020 sömestr ve tatil takvimi

Kasım ara tatili devam ederken, yarıyıl tatili ve ikinci ara tatil dönemleri şimdiden merak edilmeye başlandı. 18 milyon öğrencinin karnelerini alacağı sömestr tatili olarak da bilinen yarıyıl tatili ile beraber, ilk yarı yıl tamamlanmış olacak. Daha sonra ise ikinci ara tatil dönemi başlayacak. Peki, ikinci ara tatil ve yarıyıl tatili ne zaman? İşte, 2019 2020 sömestr ve tatil takvimi.

19.11.2019Gündem
15 tatil (yarıyıl) tatili ne zaman İşte, MEB takvimine göre 2020 sömestr tarihi

15 tatil (yarıyıl) tatili ne zaman? İşte, MEB takvimine göre 2020 sömestr tarihi

Kasım ara tatili devam ederken, yarıyıl tatil dönemi şimdiden merak konusu oldu. Milyonlarca öğrenci ve velinin tatil planlarını şekillendireceği sömestr tatilinde, 2019 2020 eğitim öğretim dönemine 15 günlük ara verilecek ve öğrenciler ilk dönem karnelerini alacak. Peki, 15 tatil (yarıyıl) tatili ne zaman? İşte, MEB takvimine göre 2020 sömestr tarihi ve konuyla ilgili bilgiler.

18.11.2019Gündem
Ara tatil ne zaman bitecek Okullar ne zaman açılacak

Ara tatil ne zaman bitecek? Okullar ne zaman açılacak?

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 18 milyon öğrenci için ilk ara tatile başladı. 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk ara tatilini sevinçle karşılayan öğrenciler, ara tatilin biteceği ve okulların açılacağı tarihi öğrenmek istiyor. Peki, ara tatil ne zaman bitecek? Okullar ne zaman açılacak?

16.11.2019Gündem
ATA AÖF sınavı saat kaçta Sınav kaç dakika sürüyor

ATA AÖF sınavı saat kaçta? Sınav kaç dakika sürüyor?

ATA AÖF sınavının ilki bugün yapıldı. Şimdi gözler 17 Kasım'da yapılacak sınava çevrildi. Peki ATA AÖF sınavı kaç dakika sürüyor? İşte sınav hakkında merak edilen detaylardan bazıları

16.11.2019Gündem
Kasımda tatil başkadır

Kasımda tatil başkadır

OKULÖNCESİ, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 18 milyon öğrenci, dün ilk ara tatile girdi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ara tatilde öğrencilerin hem dinlenmeleri hem de öğrenmeleri amacıyla 81 ilde sanatsal, sportif, sosyal, kültürel ve bilimsel etkinlikler düzenleyecek.

16.11.2019Eğitim
ATA AÖF sınavı saat kaçta başlayacak ATA AÖF sınavı kaç dakika

ATA AÖF sınavı saat kaçta başlayacak? ATA AÖF sınavı kaç dakika?

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ya da diğer adıyla ATA-AÖF'de sınav heyecanı başlıyor. ATA-AÖF'te eğitim gören binlerce öğrenci, 16-17 Kasım'da 2019-2020 eğitim yılı güz dönemi vize sınavlarına katılım sağlayacak. Peki, ATA AÖF sınavı saat kaçta başlayacak?

15.11.2019Gündem
KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak KYK burs sonuçları bugün açıklanır mı

KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK burs sonuçları bugün açıklanır mı?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve kredi başvuru sonuçları heyecanlı bekleyiş sürüyor.. Ekim ayında başvurularını gerçekleştiren öğrencilerin gözü KYK burs sorgulama ekranını çevrildi. 2019 KYK burs ve kredi başvuruları YURTKUR tarafından yapılan değerlendirme sonrası açıklanacak. Peki, KYK kredi ve burs sonuçları 15 Kasım'da açıklanacak mı? İşte, detaylar.

15.11.2019Gündem
Ara tatil kaç gün Ara tatilde öğrencilere karne verilecek mi

Ara tatil kaç gün? Ara tatilde öğrencilere karne verilecek mi?

Kasım ara tatilinin yaklaşmasıyla beraber, tatil takvimine yönelik araştırmalar hız kazandı. Özellikle bu sene ilk kez ara tatil uygulamasının başlayacak olması nedeniyle, öğrenci ve velilerin kafalarında soru işaretleri oluştu. Ara tatil dönemiyle ilgili cevabı merak edilen sorulardan biri de, "Ara tatilde öğrencilere karne verilecek mi?" oldu. Peki, Ara tatil kaç gün? İşte, merak edilenler.

14.11.2019Gündem
Okullarda ilk ara tatil başlıyor

Okullarda ilk ara tatil başlıyor

Okulöncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 18 milyon öğrenci, ilk ara tatile giriyor. MEB tarafından hazırlanan ‘aratatil.meb.gov.tr’ sitesi erişime açıldı. Öğrenciler, 81 ilde yapacakları ara tatil etkinliklerine, ulaşabiliyor. Bakanlık, öğretmenlere de ara tatilde yapabilecekleri bir dizi etkinlik programı hazırladı.

14.11.2019Eğitim
​Vodafone Türkiye, 2019-20 ilk yarıyıl sonuçlarını açıkladı

​Vodafone Türkiye, 2019-20 ilk yarıyıl sonuçlarını açıkladı

Vodafone Türkiye, 2019’un ilk mali yarıyılında büyümesini sürdürdü. Nisan-Eylül 2019 dönemine ait ilk yarıyıl sonuçlarını açıklayan şirket, servis gelirini geçen yılın aynı dönemine göre %18,6 artırdı.

13.11.2019Teknoloji
1. ara tatil ne zaman başlıyor Yarıyıl tatili ile okullar ne zaman kapanacak

1. ara tatil ne zaman başlıyor? Yarıyıl tatili ile okullar ne zaman kapanacak?

Eğitim öğretim döneminde neredeyse ilk 2 ayın tamamlanmasıyla, 1. ara tatil için geri sayım başladı. Özellikle ara tatilde şehir dışına çıkmayı planlayan veliler ve öğrenciler, kasım ayında başlayacak olan ilk ara tatil takvimini Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bilgisi doğrultusunda araştırıyor. Peki, 1. ara tatil ne zaman başlıyor? Yarıyıl tatili ile okullar ne zaman kapanacak? İşte, 2019 2020 tatil dönemleri hakkında detaylı bilgiler.

9.11.2019Gündem
2020 KYK bursu ne kadar olacak KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak

2020 KYK bursu ne kadar olacak? KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üniversite eğitimi alan öğrenciler için KYK öğrenim kredisi rakamlarının Ocak ayından itibaren zamlanacağını açıkladı. Bu gelişmenin ardından 2020 KYK bursu miktarı merak konusu oldu. Öte yandan yeni dönem KYK burs ve kredi başvuru sonuçları da sorgulanmaya başladı. Peki, 2020 KYK bursu ne kadar olacak? KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

5.11.2019Gündem
Okullar ne zaman tatil olacak İlk ara tatil ne zaman

Okullar ne zaman tatil olacak? İlk ara tatil ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı, yapılan yeni düzenlemeyle ara tatil uygulamasına geçileceğini duyurmuştu. Ara tatillerle birlikte öğrenciler toplamda 4 kez tatil yapma fırsatı bulacak. 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi takvimine göre, ilk ara tatil kasım ayında gerçekleşecek. Peki, okullar ne zaman tatil olacak? İlk ara tatil ne zaman yapılacak?

3.11.2019Gündem
Okullarda kasım ayı tatili ne zaman 2019 ilk ara tatile kaç gün kaldı

Okullarda kasım ayı tatili ne zaman? 2019 ilk ara tatile kaç gün kaldı?

Kasım ayının gelmesiyle beraber, öğrencilerin ara tatil için geri sayımı başladı. Eylül ayında ders başı yapan milyonlarca öğrenci, son günlerde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanan ara tatiller ve sömestr tatili takvimine yoğunlaştı. Veliler ise, kasım ara tatiline göre planlarını tamamlamak istiyor. Peki, okullarda kasım ayı tatili ne zaman? 2019 ilk ara tatile kaç gün kaldı? İşte, tatil dönemleri hakkında tüm bilgiler.

1.11.2019Gündem
2019 KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak

2019 KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK burs sonuçlarını merakla bekleyen öğrenciler, sonuçların ne zaman açıklanacağını internette araştırıyorlar. Geçtiğimiz yıl burs sonuçlarının ne zaman açıklandığı da öğrencilerin aradığı diğer konular arasında yer alıyor. Peki 2019 KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

1.11.2019Gündem
Okullar ne zaman kapanacak Ara tatil tarihi nedir

Okullar ne zaman kapanacak? Ara tatil tarihi nedir?

Değişen eğitim sistemi ile birlikte hem öğrenciler hem de veliler bu yıl okulların hangi tarihte kapanacağını merak ediyorlar. Daha önceki yıllarda 15 tatil olarak bilinen eğitim sistemi, geçtiğimiz yıl değişerek süreleri daha kısalan bir tatil dönemine geçiş yapıldı. Peki Okullar ne zaman kapanacak? Ara tatil tarihi nedir?

30.10.2019Gündem
Açıköğretim güz dönemi sınav takvimi | AÖF sınavları ne zaman yapılacak

Açıköğretim güz dönemi sınav takvimi | AÖF sınavları ne zaman yapılacak?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınav takviminin açıklanmasıyla beraber, öğrenciler sınav hazırlıklarına başladı. AÖF 2019-2020 eğitim yılı güz dönemi sınavlarına hazırlananlar bir taraftan da Açıköğretim sınav takviminin sorguluyor. Peki, AÖF güz dönemi sınavları ne zaman yapılacak? İşte, yeni dönemde açıköğretim sınav takvimi...

30.10.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Günahıyla sevabıyla ‘bilimsel’ kokoreç!

Kokoreci özellikle son yıllarda daha çok tüketmemize rağmen ne kadar tanıyor ve biliyoruz? Ülkemizde son yıllarda geç de olsa önem kazanan gıda hijyenini de göz önüne aldığımızda, mahalle içlerine kadar giren, hemen her köşede mantar gibi biten bu müthiş lezzet acaba ne şartlar altında ve nasıl üretiliyor?

14.11.2019