EKSTRA
MENÜ

Yarbay Mehmet Alkan

Yarbay Mehmet Alkan haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yarbay Mehmet Alkan hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 65 Yarbay Mehmet Alkan haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yarbay Mehmet Alkan Haberleri

FETÖ’den beraat etti

FETÖ’den beraat etti

Şırnak'ta terör örgütü PKK ile girdiği çatışmada şehit olan kardeşi Ali Alkan’ın cenaze töreninde söyledikleriyle gündeme gelen ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 672 sayılı KHK ile ihraç edilen eski Yarbay Mehmet Alkan, FETÖ/PDY üyeliği suçlamasıyla yargılandığı davada beraat etti. Ankara 27’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Mehmet Alkan ile avukatları katıldı.

18.06.2019Gündem
CHP Kurultayı’nda ikinci gün... Liste yarışı...

CHP Kurultayı’nda ikinci gün... Liste yarışı...

CHP 36. Kurultayı'nın ikinci gününde parti meclisi seçimi yapılıyor. Bin 266 delege Parti Meclisi (PM) Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) ve Bilim Yönetim Kültür Platformu (BYKP) üyelerini seçecek. CHP Parti Meclisi üyeliğine 488, Yüksek Disiplin Kurulu üyeliğine ise 108 partili aday oldu. Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun Bilim Yönetim Kültür Platformu'na aday gösterdiği 12 isim arasında sanatçı Onur Akın da var. Kılıçdaroğlu'nun anahtar listesi belli oldu, oylamaya geçildi.

4.02.2018Gündem
O yarbaydan flaş karar: Siyasete girdi

O yarbaydan flaş karar: Siyasete girdi

Şırnak'ta şehit olan kardeşi Ali Alkan'ın Osmaniye'deki cenazesinde tepki göstermesiyle ve TSK'dan ihraç edilmesiyle gündeme gelen Yarbay Mehmet Alkan CHP'ye üye oldu.

7.11.2017Haber
O yarbaydan flaş karar: Siyasete girdi

O yarbaydan flaş karar: Siyasete girdi

Şırnak'ta şehit olan kardeşi Ali Alkan'ın Osmaniye'deki cenazesinde tepki göstermesiyle ve TSK'dan ihraç edilmesiyle gündeme gelen Yarbay Mehmet Alkan CHP'ye üye oldu.

7.11.2017Gündem
Cumhurbaşkanı ve Başbakan gelirse memnun olurum

'Cumhurbaşkanı ve Başbakan gelirse memnun olurum'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın ‘Adalet Yürüyüşü’ne katılıp vatandaşları dinlemesinden memnun olacağını belirterek, “Saray’ın dışında bakmak lazım adalet var mıdır, yok mudur diye” dedi. Kılıçdaroğlu, bir grup gazeteciyle sohbetinde özetle şunları söyledi:

22.06.2017Gündem
CHPnin Adalet Yürüyüşünde 8. gün

CHP'nin 'Adalet Yürüyüşü'nde 8. gün

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından başlattığı Adalet Yürüyüşü'nde yedi gün geride kaldı. Kılıçdaroğlu, sekizinci güne Bolu'nun Gerede ilçesi Kazanlar mevkiinden başladı. Şırnak'ta şehit olan kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan’ın Osmaniye’deki cenazesinde tepki göstermesiyle gündeme gelen ve 1 Eylül’de çıkan KHK ile TSK’dan ihraç edilen yarbay Mehmet Alkan da "Adalet Yürüşü"ne katıldı. Yürüyüşe elinde kardeşinin fotoğrafının yer aldığı dövizle katılan Alkan, "Sadece adalet istiyoruz" dedi

22.06.2017Gündem
Kılıçdaroğlunun Adalet Yürüyüşünün 8. günü... Bahçeliye cevap verdi

Kılıçdaroğlu'nun 'Adalet Yürüyüşü'nün 8. günü... Bahçeli'ye cevap verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdarolu, "Adalet Yürüyüşü"nün 8. gününe başlamadan önce yürüyüşü eleştirerek ''Aman düşmeyin; yarı yolda üşenip geri dönmeyin. Soluğunuz yeterse Pensilvanya’ya kadar gidin, geri gelmeyin” diyen MHP lideri Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, ''Adaletin olmadığı yerde insanın bir önemi yoktur. Bunu savunuyorsa sayın Bahçeli buyursun gelsin, savunmuyorsa demeçlerine devam etsin'' dedi.

22.06.2017Gündem
Askersen, sorgusuz sualsiz öleceksin diye bir mantık yok

Askersen, sorgusuz sualsiz öleceksin diye bir mantık yok

Geçen yılın Ağustos ayıydı… Şırnak’ta şehit düşen Yüzbaşı Ali Alkan’ın cenazesi Osmaniye’den kaldırılıyordu. Kendisi gibi asker olan ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan, etrafını saran on beş bine yakın kalabalık arasında tabuta sarılarak şöyle haykırdı: “Düne kadar ‘Çözüm’ diyenler ne oldu da ‘Sonuna kadar savaş’ diyor. Saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip ‘Şehit olmak istiyorum’ diye bir şey yok!”

25.09.2016Hayat
Yarbay Mehmet Alkan ordudan ihraç edildi

Yarbay Mehmet Alkan ordudan ihraç edildi

Şırnak’ta PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan kardeşinin cenaze töreninde söylediği sözlerle gündeme gelen Yarbay Mehmet Alkan ordudan ihraç edildi.

2.09.2016Gündem
Yarbaya ABDli general savunması

Yarbaya ABD'li general savunması

Şehit kardeşinin cenaze törenindeki tepkisiyle gündeme gelen Yarbay Mehmet Alkan’ı Askeri Yüksek Disiplin Kurulu’nda savunan avukatlar, ABD’nin Afganistan’daki politikalarını eleştirdiği için disipline sevk edilen ancak korgeneralliğe yükseltilen emekli Korgeneral Michael Flynn’ın durumunu örnek gösterdi.

29.06.2016Gündem
Şehit ağabeyi Yarbay Mehmet Alkandan sert sözler

Şehit ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan'dan sert sözler

PKK’lı teröristler tarafından 21 Ağustos’ta Şırnak’ta jandarma karakoluna yapılan saldırıda şehit olan Yüzbaşı Ali Alkan’ın cenaze törenindeki haykırışları geniş yankı uyandıran ağabeyi Jandarma Yarbay Mehmet Alkan, "Dağdaki terörü şehre indirenler, bu akan kanların sorumlusudur" dedi.

11.05.2016Gündem
change.orgun 2015 raporu açıklandı: Türkiye ne istiyor

change.org'un 2015 raporu açıklandı: Türkiye ne istiyor?

Online imza kampanyası platformu change.org, 2015’in değişim raporunu yayımladı. Sitede açılan ve destek verilen kampanyalara bakarak Türkiye’de yaşayanların en çok neleri değiştirmek istediğini ve neleri umursamadığını anlamak mümkün. İşte ‘toplumun aynası’ işlevini gören platformdan yansıyanlar...

31.12.2015Hayat
Yarbay hakkında karar belli oldu

Yarbay hakkında karar belli oldu

Şehit Yüzbaşı Ali Alkan'ın ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan'a kardeşinin cenaze töreninde gösterdiği tepkiden dolayı 'uyarı' verildi.

19.10.2015Gündem
Sezen Aksu Yumuşah G dergisinin sorularını yanıtladı

Sezen Aksu 'Yumuşah G' dergisinin sorularını yanıtladı

Sezen Aksu, mizahçı Metin Üstündağ’ın hazırladığı Yumuşah G dergisinin ilk sayısında ‘Son zamanlarda’ başlıklı anket sorularını yanıtladı. Sanatçı, sorulara gündeme dair yanıtlar verdi.

22.09.2015Magazin
İçişleri Bakanı Selami Altınok: Kafalarını ezeceğiz

İçişleri Bakanı Selami Altınok: Kafalarını ezeceğiz

İÇİŞLERİ Bakanı Selami Altınok, terörle mücadele konusunda sonuna kadar kararlılıkla gideceklerini belirterek, “Hiç kimseye o müsamahayı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletine karşı olan başkaldırıya müdahale etmeyeceğiz. Gerektiğinde de çok şedit bir şekilde kafalarını ezeceğiz” dedi.

1.09.2015Gündem
İstiklal Caddesinde Yarbay Mehmet Alkan için yürüdüler

İstiklal Caddesi'nde Yarbay Mehmet Alkan için yürüdüler

"Genç Türk" üyeleri, Galatasaray Lisesi önünde toplanarak, Beytüşşebap'ta şehit düşen kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenaze törenindeki sözleri nedeniyle hakkında soruşturma açılan Yarbay Mehmet Alkan'a destek için yürüyüş düzenledi.

30.08.2015Gündem
Yarbay Mehmet Alkan: Dün bir kargo aldık, görünce yine yıkıldım

Yarbay Mehmet Alkan: Dün bir kargo aldık, görünce yine yıkıldım

Şırnak'ta şehit olan kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan'ı toprağa veren ve sözleriyle Türkiye'nin gündemine oturan Yarbay Mehmet Alkan konuştu: 'Dün bir kargo aldık. Görünce bir kez daha yıkıldım'

28.08.2015Gündem
Şehit yüzbaşı kendi parasıyla askere malzeme almış

Şehit yüzbaşı kendi parasıyla askere malzeme almış

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, şehit Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan'ın Osmaniye'deki ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Çıkışta bir açıklama yapan Özel, kardeşinin tabutu başında acı içinde feryat eden Yarbay Mehmet Alkan'ın bu ziyarette kendilerine "Türkiye'de bu şekilde nasıl gündeme geldiğimi, nasıl gerçekleştiğini ben de anlayamadım. Aslında ben çok anormal bir şey söylemedim. Herkesin merak ettiği bir şeyi söyledim" dediğini aktardı. Özel kendilerinin de yarbaya "Hepimizin yüreğindeki, aklındaki, dimağındaki soruyu dile getirdiğini" söylediklerini aktardı. Ziyaret sırasında şehit Yüzbaşı Ali Alkan'ın,kendi parasıyla askerine aldığı malzemeler kargo ile eve geldi.

27.08.2015Gündem
AYM, Yarbay Mehmet Alkan’ı haklı bulmuş

AYM, Yarbay Mehmet Alkan’ı haklı bulmuş

Şırnak’ta şehit olan Yüzbaşı Ali Alkan’ın Osmaniye’deki cenaze töreni sırasındaki sözleriyle gündeme gelen ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan hakkında Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) daha önce “hak ihlali” kararı verdiği ve kendisine 5 bin TL manevi tazminat ödenmesine hükmettiği ortaya çıktı.

26.08.2015Gündem
Jandarma Genel Komutanlığı Yarbay Mehmet Alkan hakkında disiplin soruşturması açtı

Jandarma Genel Komutanlığı Yarbay Mehmet Alkan hakkında disiplin soruşturması açtı

Beytüşşebap’ta şehit düşen Yüzbaşı Ali Alkan’ın abisi Jandarma Yarbay Mehmet Alkan’la ilgili normal prosedüre uygun olarak Jandarma Genel Komutanlığı’nca disiplin soruşturması açıldı. Yarbay Alkan görev yaptığı Jandarma Okullar Komutanlığı’nda cenazede yaşananlarla ilgili yazılı veya sözlü ifade verebilecek. Bir yetkili Hürriyet’e, “Soruşturma askeriyenin normal prosedürü gereği açılmıştır. Soruşturma açılıp ifade vermesi suçlu olduğu anlamına gelmez. Yarbay, ifadesinde neler yaşandığını anlatacaktır. Konunun sonuçlanmasını beklemek gerekir” dedi.

26.08.2015Gündem
Terörde PKK dışında kimlerin parmağı var

Terörde PKK dışında kimlerin parmağı var

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP’li Deniz Baykal’ın “Meclis Başkanı olsaydım bugün koalisyon hükümeti mutlaka kurulmuştu. Erdoğan koalisyondan yanaydı” sözlerine “Sayın Baykal olmasaydı Erdoğan olmazdı, AKP iktidarı olmazdı” tepkisini gösterdi. Bahçeli, Başbakan Davutoğlu’nun MHP’li isimlere bakanlık teklifi götüreceği yönündeki sözlerine de “Bizim partililerimiz değil dava arkadaşlarımız vardır. Dava ne alınır, ne satılır” yanıtını verdi.

26.08.2015Gündem
Yalçın Akdoğan: Türkiyenin seçime gitmesinin sorumlusu Bahçelidir

Yalçın Akdoğan: Türkiye'nin seçime gitmesinin sorumlusu Bahçeli'dir

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, NTV'de katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Akdoğan, şehit kardeşinin cenaze töreninde söylediği sözlerle Türkiye'nin gündemine oturan Yarbay Mehmet Alkan ile ilgili konuştu. Akdoğan 'Üniforma içindeki bir insanın bunu yapmaması gerekiyordu' dedi.

25.08.2015Gündem
Başbakandan Yarbay açıklaması

Başbakan'dan Yarbay açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu, şehit olan yüzbaşı kardeşi Ali Alkan'ın cenazesindeki sözleriyle Türkiye gündemini sarsan yarbay Mehmet Alkan hakkında konuştu.

25.08.2015Gündem
Bahçeliden önemli açıklamalar

Bahçeli'den önemli açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Bir yarbayımız şerefsizlerin gözüne batmıştır. İşte AKP’nin yenilmiş Türkiye'si." dedi.

25.08.2015Gündem
‘Mazlum Mehmet’ten Yarbay Mehmet’e…

‘Mazlum Mehmet’ten Yarbay Mehmet’e…

Kardeşi şehit Yüzbaşı Ali Alkan’ın cenazesinde dile getirdiği isyanıyla gündeme gelen, Jandarma Yarbay Mehmet Alkan ile ilgili sosyal medyada yer alan iddialar dikkat çekti. Ekşisözlük'te, Yarbay Alkan'ın üsteğmen rütbesindeyken bir Korgeneral’in eşinin görev dışı talebini yerine getirmediği için defalarca tayin edilerek cezalandırıldığı ve terfisinin engellendiği iddia edildi.

25.08.2015Gündem
HDP’den Yarbay yorumu: Acıyla empati kursunlar

HDP’den Yarbay yorumu: Acıyla empati kursunlar

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, şehit kardeşi Ali Alkan’ın cenazesindeki tepkisiyle gündeme gelen Yarbay Mehmet Alkan’a yönelik “linç girişiminin” utanç verici olduğunu belirterek, “Klavye başında oturup AKP Genel Merkezi’nden maaş alan ucuz kahramanların anlayamayacakları bir pozisyonda bulunuyor. Savaş gerçekliğini kardeşini yitirerek, en derin şekilde iliklerine kadar hissediyor” dedi.

25.08.2015Gündem
Şehit yüzbaşının yakınlarından sosyal medyadaki iddialara tepki

Şehit yüzbaşının yakınlarından sosyal medyadaki iddialara tepki

ŞIRNAK’ta şehit olan Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan’ın cenaze töreninde ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan’ın isyanı güne damgasını vururken, taziye evi de hem Osmaniye, hem de ailenin uzun yıllar önce ayrılıp geldiği Malatyalı hemşehrileri ve diğer kardeşlerin dostlarının akınına uğradı. Sosyal medyadaki bazı yorumlara tepki gösteren yakınları Alkan Ailesi’nin Sünni olduğunu, başka bazı yakıştırmalar yapılarak diğer mezheplere de büyük saygısızlık yapıldığını ifade etti.

25.08.2015Gündem
Kamalak: Şehidin ağabeyini hain ilan eden haindir

Kamalak: "Şehidin ağabeyini 'hain' ilan eden haindir"

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Şırnak’ta şehit düşen Yüzbaşı Ali Alkan için Osmaniye’de düzenlenen cenaze töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere hükümete tepkisini dile getiren şehidin ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan’a 'hain' diyenlerin 'hain' olduğunu söyledi. Kamalak, “Sadece şehit ailelerinde değil herkeste bir endişe, bir tepki var. Kim hain ilan etmiş, hain ilan eden haindir. Ben bunu net olarak söyleyeyim. Bir şehidin ağabeyini 'hain' ilan eden 'hain'dir. Böyle şey mi olur?” dedi.

24.08.2015Gündem
Cem Küçükten Yarbay Alkana paralel suçlaması

Cem Küçük'ten Yarbay Alkan'a paralel suçlaması

Star yazarı Cem Küçük, yüzbaşı kardeşini şehit veren Yarbay Mehmet Alkan için “Paralel ağzıyla, FETÖ ağzıyla konuşuyor” dedi.

24.08.2015Gündem
Küçük: Yarbay paralel ağzıyla konuşuyor

Küçük: 'Yarbay paralel ağzıyla konuşuyor'

Star yazarı Cem Küçük, yüzbaşı kardeşini şehit veren Yarbay Mehmet Alkan için “Paralel ağzıyla, FETÖ ağzıyla konuşuyor” dedi.Küçük 24 TV’deki programda şunları söyledi:“Burada yarbayın kardeşi şehit oldu. Bizim de şehidimiz. Bütün Türkiye’nin şehidi. Allah rahmet etsin.

24.08.2015Haber
Yarbay’ın sözlerine medya karartması

Yarbay’ın sözlerine medya karartması

Şırnak'ta şehit olan Yüzbaşı Ali Alkan'ın dünkü cenazesinde ağabeyi Jandarma Yarbay Mehmet Alkan'ın "Şu güne kadar 'çözüm' diyenler neden şimdi 'sonuna kadar savaş' diyor" isyanı gündeme damga vurdu. Ancak devletin resmi haber ajansı Anadolu Ajansı, yarbayın isyanına yer vermedi. Bugün piyasaya çıkan bazı gazetelerin okurları da Yarbay Alkan’ın sözlerini okuyamadı.

24.08.2015Gündem
Yarbay abinin şehit isyanı

Yarbay abinin şehit isyanı

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesindeki Ayvalık Jandarma Karakolu'na cuma gecesi roketatar ve otomatik silahlarla saldıran PKK'lı teröristlerle kahramanca çatışıp şehit olan Yüzbaşı Ali Alkan, memleketi Osmaniye'de 15 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine üniformasıyla katılan şehidin abisi Jandarma Yarbay Mehmet Alkan, “Saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip 'Şehit olmak istiyorum' diye bir şey yok" diye feryat etti. AK Partili vekillere tepki gösterilince, namaz kısa sürede kıldırıldı.

24.08.2015Gündem
Şehit yüzbaşının yarbay ağabeyi isyan etti: Şu güne kadar çözüm diyenler neden şimdi sonuna kadar savaş diyor

Şehit yüzbaşının yarbay ağabeyi isyan etti: Şu güne kadar 'çözüm' diyenler neden şimdi 'sonuna kadar savaş' diyor

ŞIRNAK’ın Beytüşşebap İlçesi’nde cuma gecesi Ayvalık Jandarma Karakolu’na roketatar ve otomatik silahlarla saldıran PKK’lı teröristlerle kahramanca çatışıp şehit olan Yüzbaşı Ali Alkan, memleketi Osmaniye’de 15 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine üniformasıyla katılan şehidin ağabeyi Jandarma Yarbay Mehmet Alkan, "Düne kadar 'çözüm' diyenler ne oldu da 'sonuna kadar savaş' diyor. Saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip ’Şehit olmak istiyorum’ diye bir şey yok" diye feryat edip tepki gösterdi. Cenaze namazı sırasında AK Parti milletvekillerine tepki gösterilince, namaz kısa sürede kıldırılıp gerginlik önlenmeye çalışıldı.

23.08.2015Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 16 Temmuz BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 16 Temmuz BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi programı

İstanbul'un Avrupa ve Anadolu Yakası'ndaki ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanıyor. Hem Anadolu Yakası'nın elektrik dağıtım şirketi AYEDAŞ hem de Avrupa Yakası'nın elektrik dağıtım şirketi 16 Temmuz tarihli elektrik kesintisi programını paylaştı. Peki, Elektrikler ne zaman gelecek? İşte 16 Temmuz BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi programı

16.07.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Oh be! Dünya varmış! Yenikapı Ruhu bitti

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Yüz karası” diye lafa girince...

2.09.2016

CHP’de kontenjanlar değişecek mi?

CHP bu listelerle giderse, tavan oyu en fazla yüzde 25’tir. Bunun altı üstü yoktur.

26.08.2015

Davutoğlu seçmene ne diyecek?

7 Haziran gecesi, seçimin ilk sonuçları belli olduğunda “Erken seçimi zorlamak isteyecektir” başlıklı bir yazı yazmıştım.

25.08.2015

Devlet vatandaşları lince çağırıyor

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, muhtarlardan sonra vatandaşlara da talimat verdi.

24.08.2015

Savaşın nedenini, şehit kardeşi yarbaya kim anlatacak?

Şırnak'ta, PKK saldırısında yaşamını yitiren şehit Yüzbaşı Ali Alkan'ın ağabeyi Jandarma Yarbay Mehmet Alkan; yüreğinin acısıyla, kardeşinin cenazesinde haykırdı: " 'Çözüm' diyenler neden şimdi 'sonuna kadar savaş' diyor?"

23.08.2015