EKSTRA
MENÜ

Yarasa

Yarasa ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yarasa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.093 Yarasa haberi bulunmuştur.

Yarasa Haberleri

Dupnisa Mağarasına turizm tesisi kurulursa yarasalar göçer

'Dupnisa Mağarası'na turizm tesisi kurulursa yarasalar göçer'

Kırklareli'nin Istranca Dağları'nda bulunan, doğal sit alanı içindeki on binlerce yarasa popülasyonunun bulunduğu Dupnisa Mağarası'nın yanı başına İl Özel İdaresi'nce yap, işlet, devret modeliyle bungalov tipi turizm tesisi yapılmasına bilim insanları hazırladıkları raporla karşı çıktı. Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölüm Başkanı Prof.Dr. Yılmaz Camlıtepe, turizm tesisinin geri dönüşü olmayan kayıplara yol açacağını belirterek, "Tesis gece de açık olacak, ışıklandırması, müzik sesi ve insan faaliyetleri yarasaların buradan göç etmesine neden olacaktır" dedi.

20.11.2020Seyahat
Falda Yarasa görmek nedir Kahve falında yarasa görmenin anlamı

Falda Yarasa görmek nedir? Kahve falında yarasa görmenin anlamı

Fallar bize çeşitli konularda haberler veren birer araç olarak nitelendiriliyor. Özellikle keyifli anlar sonrasında ilgi duyulan bu fallar aynı zamanda içinde bulunduğumuz durumlar hakkında bize ipucu da veriyor. Bazen içimizde oluşan şüpheleri ortadan kaldırmak içinde fallara sıklıkla başvurabiliriz. Bu falların hangi tür bilgiler verdiğini sizin için derledik.

20.11.2020Kahve Falı
Doğa turizminin gözdesi: Kırklareli

Doğa turizminin gözdesi: Kırklareli

Türkiye ve Avrupa'nın en büyük Longoz ve Istranca ormanlarına sahip Kırklareli, doğal güzellikleri, tarihi dokusu ve lezzetleriyle turistlerin ilgisini çekiyor.

19.11.2020Seyahat
Birden çok koronavirüs aşısı geliştirilecek mi

Birden çok koronavirüs aşısı geliştirilecek mi?

Son iki haftada hem Pfizer ve BioNtech hem de Moderna, son derece başarılı Covid-19 test denemeleri duyurdu. Diğer aşılar da geliştiriliyor ve Belçika şirketi Jannsen'in yaptığı üçüncü bir büyük deneme, İngiltere'de devam ediyor. Peki birden çok koronavirüs aşısı geliştirilecek mi?

17.11.2020Teknoloji

Yarasalar avlarının nerede olabileceğini tahmin edebiliyor

ABD'de yürütülen bir çalışmada, yarasaların, avlarının nerede olabileceğini tahmin edebildiği tespit edildi.

4.11.2020Teknoloji
Vampir yarasaların koronavirüs ile ilgisi yok

'Vampir yarasaların koronavirüs ile ilgisi yok'

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Bilim ve Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. İrfan Albayrak, yapılan bir araştırmada hasta olduklarında aralarındaki fiziksel mesafeyi koruduğu belirlenen vampir yarasaların Meksika’dan Brezilya'ya kadar olan bölgelerde yaşadığını ve koronavirüs ile ilgilerinin bulunmadığını söyledi. Prof. Dr. Albayrak, "Bu tür yarasalar hastalıklarını birbirlerine bulaştırmamak için ayrı kalıyorlar" dedi.

3.11.2020Gündem
Vampir yarasaların koronavirüs ile ilgisi yok

'Vampir yarasaların koronavirüs ile ilgisi yok'

TÜRKİYE Tabiatını Koruma Derneği Bilim ve Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. İrfan Albayrak, yapılan bir araştırmada hasta olduklarında aralarındaki fiziksel mesafeyi koruduğu belirlenen vampir yarasaların Meksika’dan Brezilya'ya kadar olan bölgelerde yaşadığını ve koronavirüs ile ilgilerinin bulunmadığını söyledi. Prof. Dr. Albayrak, "Bu tür yarasalar hastalıklarını birbirlerine bulaştırmamak için ayrı kalıyorlar" dedi.

3.11.2020Gündem
Son dakika haberleri... Mersinde Brezilya yarasası şaşkınlığı

Son dakika haberleri... Mersin'de 'Brezilya yarasası' şaşkınlığı

Mersin'in Tarsus ilçesinde bir evin bahçesinde görülen kıllı bacaklı vampir yarasa tedirginlik yarattı. Genellikle Brezilya’da yaşayan ve kuşların kanı ile beslenen kıllı bacaklı vampir yarasa koruma altına alındı.

2.11.2020Gündem
Vampir yarasalar hasta olduklarında sosyal mesafeyi koruyor

Vampir yarasalar hasta olduklarında 'sosyal mesafeyi koruyor'

Yapılan bir araştırmada vampir yarasaların hasta olduklarında sosyal mesafeyi korudukları, diğer yarasaların yanında daha az zaman geçirdikleri ve sürüdekilerle daha az ilişki kurdukları tespit edildi.

28.10.2020Teknoloji
Apple AirTags: Eşyalar artık kaybolmayacak

Apple AirTags: Eşyalar artık kaybolmayacak

Apple'ın geliştirdiği yeni bir cihaz olan AirTags sayesinde eşyalarınız artık kolayca kaybolmayacak. İşte yeni ürünün öne çıkan özellikleri...

28.10.2020Tekno Hayat
Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ ve AYEDAŞ 24 Ekim elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ ve AYEDAŞ 24 Ekim elektrik kesintisi programı

İstanbul'un çeşitli ilçelerinde yaşanan elektrik kesintisi, BEDAŞ ve AYEDAŞ'ın kesinti programına yansıdı. Planlı kesinti programına göre, Avrupa ve Anadolu Yakası'ndaki bir çok semtte farklı saatler içerisinde kesintiler yaşanacak. 24 Ekim Cumartesi günü yaşanan elektrik kesintisinden etkilenen vatandaşlar, elektrikler ne zaman gelecek? sorusunun yanıtına odaklandı. İşte, BEDAŞ ve AYEDAŞ 24 Ekim elektrik kesintisi programı.

23.10.2020Gündem
Niğdeli mühendisten koronavirüse karşı mobil oyun

Niğdeli mühendisten koronavirüse karşı mobil oyun

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli bilgisayar mühendisi Sinan Ümit, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine dikkati çekmek amacıyla mobil oyun geliştirdi.

15.10.2020Teknoloji
Koronavirüs salgınından yarasalar mı sorumlu

Koronavirüs salgınından yarasalar mı sorumlu?

Mathieu Bourgarel, zaman zaman Zimbabve'deki kutsal mağaraları ziyaret edebilmek için köylerin ileri gelenlerinden izin alıyor, yanında ruhları memnun edebilmek için hediyeler getiriyor.

14.10.2020Teknoloji
Şeker Portakalı kitabını kim yazmıştır Şeker Portakalı kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Şeker Portakalı kitabını kim yazmıştır? Şeker Portakalı kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Dünya edebiyat tarihine kazandırılmış olan oldukça güzel eserler bulunmaktadır. Özellikle bu eserler okullarda da okutulmakta olup oldukça eğitici ve bilgilendirici eserlerdir.

6.10.2020Araştırma
Mehmet Yağmur kimdir kaç yaşında vefat etti Mehmet Yağmurun oynadığı filmler

Mehmet Yağmur kimdir kaç yaşında vefat etti? Mehmet Yağmur'un oynadığı filmler

Mehmet Yağmur, 78 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Geçtiğimiz yıl Sinemanın Olmazsa Olmazları ödülüne layık görülen Mehmet Yağmur, Katma Değer Şaban, Şark Bülbülü ve Kara Murat: Devler Savaşıyor yapımları ile tanınıyordu. Peki, Mehmet Yağmur kimdir ve hangi filmlerde rol aldı? İşte, Koronavirüs dolayısıyla hayatını kaybeden o isim hakkında detaylı bilgiler

5.10.2020Hayat
Kuduz aşısını kim buldu ve icat etti Kuduz aşısı ne zaman bulundu

Kuduz aşısını kim buldu ve icat etti? Kuduz aşısı ne zaman bulundu

Bir yarasa ya da köpek ısırdığı zaman virüse maruz olunduğunda kuduz olmak ile karşı karşıya kalınır. Bu konuda kuduz aşısı hem güvenlidir hem de önleyicidir. Tarihin en önemli buluşları arasında yer alır. Peki, kuduz aşısını kim buldu ve icat etti? Kuduz aşısı ne zaman bulundu? İşte bu konu hakkında bilgiler.

25.09.2020Araştırma
Okyanusların ısınması su altı depremlerinin yaydığı ses dalgalarıyla ölçülebiliyor

Okyanusların ısınması su altı depremlerinin yaydığı 'ses dalgalarıyla ölçülebiliyor'

Bilim insanları, denizaltındaki depremlerin yaydığı ses dalgalarını kullanarak okyanusların ısınmasını ölçecek yeni bir yöntem buldu.

21.09.2020Teknoloji
Keloğlan Mağarası Nerededir Keloğlan Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Keloğlan Mağarası Nerededir? Keloğlan Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Keloğlan herkes tarafından bilinen Türk filmi karakterler arasında yer alır. Özellikle birçok kişi tarafından bilinen ve sevilen bir karakter olması yönü ile sempatik bir özelliğe de sahiptir. Ülkemizde Keloğlan ile ilgili anlatılan birçok efsane bulunmaktadır. Bu da Keloğlan’ın daha çok merak edilmesine neden olan durumlardan bir tanesidir. Ülkemiz Keloğlan karakterinin yanında mağarası da oldukça ünlüdür. Keloğlan Mağarası ile ilgili detayları derledik.

8.09.2020Seyahat
Dupnisa Mağarası Nerededir Dupnisa Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Dupnisa Mağarası Nerededir? Dupnisa Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Dupnisa Mağarası Trakya Bölümünün turizme açık olan ilk ve de tek mağarasıdır. Mağara türleri içerisinde bilinen en yaygın tür olan yeraltı mağaralarına örnektir. Bulunduğu coğrafi konumdaki tek mağara olduğu için ziyaretçisi de çoktur. İşte, Dupnisa mağarası hakkında bilinmesi gerekenler...

8.09.2020Seyahat
Bulak Mencilis Mağarası Nerededir Bulak Mencilis Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Bulak Mencilis Mağarası Nerededir? Bulak Mencilis Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Bulak (Mencilis) mağarası, Türkiye’nin 4. büyük mağarası olarak büyük bir öneme sahiptir. Binlerce yıl önce oluşan sarkıt, dikit ve sütunların yanı sıra akarsu ve şelaleler ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatıyor. Mencilis mağarasıyla ilgili detaylı bilgiyi sizler için derledik.

7.09.2020Seyahat
Kurşunlu Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir Kurşunlu Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Kurşunlu Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Kurşunlu Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Kurşunlu Şelalesi hem deniz turizmi ile hem de doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmektedir. Kurşunlu şelalesi görülmeye değer doğal güzelliklerdendir. Yazımızda Kurşunlu Şelalesi nerededir, özellikleri, nasıl gidilir, ziyaret saatleri ile giriş ücretlerini öğrenebilirsiniz.

7.09.2020Seyahat
İstanbulun pek fazla bilinmeyen müzeleri

İstanbul'un pek fazla bilinmeyen müzeleri

Kültür ve sanat kenti olan İstanbul’da 80’den fazla müze bulunuyor. Bunlar arasında en popülerleri İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Topkapı Sarayı Müzesi, İstanbul Modern Sanatlar Müzesi, Rahmi Koç Müzesi ve Türk ve İslam Eserleri Müzesi gibi herkesçe bilinenler… Bu yazıda size çok fazla bilinmeyen beş müzeden bahsedeceğim…

7.09.2020Gezi
6. Sınıf Fen Bilgisi Sesin Maddeyle Etkileşmesi konu anlatımı

6. Sınıf Fen Bilgisi Sesin Maddeyle Etkileşmesi konu anlatımı

Ses maddeyle bir etkileşim içerisine girdiğinde farklı durumlarla karşılaşabilmektedir. İşte bu durumları ve etkileşim içerisinde meydana gelen yeni hususları daha iyi kavrayabilmek, bilgileri daha iyi pekiştirebilmek adına konunun detaylarını derledik.

21.08.20206. SINIF
7. Sınıf Fen Bilimleri Bitki Ve Hayvanlarda Büyüme Ve Gelişme Süreçleri konu anlatımı

7. Sınıf Fen Bilimleri Bitki Ve Hayvanlarda Büyüme Ve Gelişme Süreçleri konu anlatımı

Üreme, canlıların devamı için sıklıkla gerçekleşmekte olan bir olaydır. Özellikle türlerin çeşitliliğinin artması ve devam etmesi için büyük önem taşımaktadır. Bundan dolayı üremenin nasıl gerçekleştiğini öğrenebilir ve canlıların devamı hakkında bilgi sahibi olabiliriz. Sizler için, hayvanlarda ve bitkilerde üreme büyüme ve gelişmenin nasıl gerçekleştiğini detaylı şekilde anlattık.

13.08.20207. SINIF
Çatıya yarasalar yuva yaptı, binadakiler korona korkusu yaşıyor

Çatıya yarasalar yuva yaptı, binadakiler korona korkusu yaşıyor

HAKKARİ'nin Biçer Mahallesi’nde, Şükrü Saraçoğlu'nun yaşadığı 3 katlı binanın çatısına yuva yapan yarasalar korkuya neden oldu. Binanın en üst katında yaşayanlar, yarasalar nedeniyle koronavirüs endişesi yaşadıklarını bu nedenle eve girmeye korktuklarını söyledi.

13.08.2020Haber
Çatıya yuva yaptılar... Binadakileri korku sardı

Çatıya yuva yaptılar... Binadakileri korku sardı!

HAKKARİ'nin Biçer Mahallesi’nde, Şükrü Saraçoğlu'nun yaşadığı 3 katlı binanın çatısına yuva yapan yarasalar korkuya neden oldu. Binanın en üst katında yaşayanlar, yarasalar nedeniyle koronavirüs endişesi yaşadıklarını bu nedenle eve girmeye korktuklarını söyledi.

13.08.2020Gündem
Vietnam yabani hayvan ticaretini yasakladı

Vietnam yabani hayvan ticaretini yasakladı

Vietnam, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını önlemleri çerçevesinde yabani hayvanların ticaretinin ve tüketiminin yasaklandığını bildirdi.

24.07.2020Dünya
Yarasaların bağışıklık sistemi virüsü nasıl alt ediyor

Yarasaların bağışıklık sistemi virüsü nasıl alt ediyor?

Biliminsanları, altı yarasa türünün genetik kodlarını çözdü. Bu kodlar, yarasaları ölümcül virüslere karşı koruyan "istisnai bağışıklık sistemlerine" yönelik genetik ipuçlarını içeriyor.

23.07.2020Teknoloji
Binlerce yıllık tarihiyle Çayır Mağarası turistlerin ilgisini çekiyor

Binlerce yıllık tarihiyle Çayır Mağarası turistlerin ilgisini çekiyor

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Çayır köyündeki Çayır Su Mağarası, doğal güzelliğiyle ilgi çekiyor. Binlerce turist çeken mağaranın, 25 kilometre uzaklıktaki M.Ö. 6'ncı yüzyılda kurulan ve M.S. 13'üncü yüzyıla kadar yerleşimin bulunduğu tahmin edilen Teion Antik Kenti’nin suyunu karşılamasıyla dikkat çekiyor.

20.07.2020Seyahat
Fonksiyonel şıklığın ötesinde bir koleksiyon; ‘MORE THAN’

Fonksiyonel şıklığın ötesinde bir koleksiyon; ‘MORE THAN’

Sinem Babacan, kendi adını taşıyan markasının İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonunu moda severlerin beğenisine sundu. Yazın tüm sıcaklığını hissettiğimiz bu günlerde, ‘More Than’ adını taşıyan koleksiyonda, fonksiyonellik yine ön planda.

16.07.2020Koleksiyonlar
SON DAKİKA HABERİ: Corona virüsü (koronavirüs) ilgili dünyayı sarsacak iddia

SON DAKİKA HABERİ: Corona virüsü (koronavirüs) ilgili dünyayı sarsacak iddia!

Son dakika haberi.. İngiltere'de yayımlanan The Sunday Times, corona virüsü (koronavirüs) salgınının 7 yıl önce Çin'deki bir bakır madeninde ortaya çıkmış olabileceğini ve mutasyona uğrayarak pandemiyi başlatmış olabileceğini öne sürdü.

6.07.2020Dünya
Maske ve sosyal mesafe  aşı görevi görüyor

Maske ve sosyal mesafe aşı görevi görüyor

Koronavirüs altı aydır en önemli gündem konumuz. Salgının yayılma hızı azalmaya başladı; pek çok ülkede hayat, kademeli şekilde olağan akışına döndü... Ama hâlâ yanıt bekleyen pek çok soru var. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel, hem bu soruların cevaplarını verdi hem de koronayla ilgili bugün yüzde 100 emin olduğumuz konuları anlattı.

28.06.2020Hürriyet Pazar
Uçak yolculuğu yapacaklara önemli uyarı Uzmanlar anlattı: Risk nasıl azaltılır

Uçak yolculuğu yapacaklara önemli uyarı! Uzmanlar anlattı: Risk nasıl azaltılır?

Birçok havayolu şirketi uçuşlarına yeniden başladı. Ancak önce koronavirüsün yayılma riskini azaltmaları gerekiyor.

27.06.2020Ekonomi
Yalan Dünya Mağarasının 5 milyon yıllık duvarlarını aşıklar tahrip etti

Yalan Dünya Mağarası'nın 5 milyon yıllık duvarlarını 'aşıklar' tahrip etti

ANTALYA'nın Gazipaşa ilçesinde, 5 milyon yıllık geçmişe sahip ve yöre halkı tarafından bir dönem ahır olarak da kullanılan Yalan Dünya Mağarası, 6 yarasa türüne ev sahipliği yapıyor. Her yıl 30 bin ziyaretçi ağırlayan mağaranın duvarlarına kazınan ve boyalarla yazılan Türkçe isimler ile kalp şekilleri dikkati çekti.

27.06.2020Gündem
5 milyon yıllık duvarlara çizik attılar

5 milyon yıllık duvarlara çizik attılar!

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde, 5 milyon yıllık geçmişe sahip ve yöre halkı tarafından bir dönem ahır olarak da kullanılan Yalan Dünya Mağarası, 6 yarasa türüne ev sahipliği yapıyor. Her yıl 30 bin ziyaretçi ağırlayan mağaranın duvarlarına kazınan ve boyalarla yazılan Türkçe isimler ile kalp şekilleri dikkati çekti.

27.06.2020Gündem
Eve giren yarasa korkuya neden oldu

Eve giren yarasa korkuya neden oldu

Konya’nın Kulu ilçesinde bir evin açık olan penceresinden içeriye giren yarasa korkuya neden oldu.

17.06.2020Gündem
Sakin kent Uzundere adrenalin tutkunlarını bekliyor

'Sakin kent Uzundere' adrenalin tutkunlarını bekliyor

Uluslararası Sakin Kentler Birliğince (Cittaslow) "Türkiye'nin 11. sakin kenti" seçilen Uzundere, çevre düzenlemesi yapılan yaklaşık 19 kilometrelik rafting parkuruyla adrenalin tutkunlarını ağırlamayı bekliyor.

12.06.2020Seyahat
Sakin kent Uzundere adrenalin tutkunlarını bekliyor

"Sakin kent Uzundere" adrenalin tutkunlarını bekliyor

Uluslararası Sakin Kentler Birliğince (Cittaslow) "Türkiye'nin 11. sakin kenti" seçilen Uzundere, çevre düzenlemesi yapılan yaklaşık 19 kilometrelik rafting parkuruyla adrenalin tutkunlarını ağırlamayı bekliyor.

12.06.2020Keyif
Proteine sarılmış bir parça kötü haberimiz var

Proteine sarılmış bir parça kötü haberimiz var

Çin’deki hayvan pazarından çıkıp bugün hayatımızı değiştiren virüs, nasıl oluyor da şimdi hayvanlardan bulaşmıyor? Normalleşme tüm hızıyla devam ediyor ama nargile kafeler kapalı. Neden normal kafeler açık da nargile kafeler kapalı? HIV ilaçlarının koronavirüs tedavisine faydası var mı? İşte yanıtlar.

12.06.2020Gündem
Uluslararası Uzay İstasyonu, hayvanları uzaydan koruyacak

Uluslararası Uzay İstasyonu, hayvanları uzaydan koruyacak

Uluslararası Uzay İstasyonu, hayvanları uzaydan izleyerek vahşi yaşamı korumaya yönelik bir proje geliştirdi.

10.06.2020Teknoloji
Megapoldeki vahşi hemşerilerimiz

Megapoldeki vahşi hemşerilerimiz

Ormanı, suyu bol; iki iklimin, iki kıtanın ve iki denizin kesişme noktası... Sadece insanlar için değil, başka birçok canlı için de ‘taşı toprağı altın’ İstanbul’un. Şehrin karmaşasında dikkatten kaçıyorlar ama çoğu bizden çok uzun zamandır buralı. Ekolog Kerem Ali Boyla ile şehrin bu eşsiz zenginliğine göz attık.

Mersin’de 2,5 milyon metrekarelik alan koruma altında

Mersin’de 2,5 milyon metrekarelik alan koruma altında

Mersin’in Akdeniz ilçesinde endemik bitkiler ve nesli tehlikede olan birçok hayvan türünün bulunduğu Adanalıoğlu bölgesinde yaklaşık 1 milyon metrekarelik alan 'kesin hassas koruma alanı', 1,5 milyon metrekarelik alan ise 'doğal koruma alanı' olarak ilan edildi.

2.06.2020Seyahat
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Kreşler açılabilir fakat...

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Kreşler açılabilir fakat...

Müge ERIŞIK soruyor: Dört yaşında kreş çağında bir kızım var. Kreşlerin 15 Haziran itibariyle açılacağı açıklandı. Okullar dahi açılamazken, sosyal mesafe erişkinler arasında zor sağlanırken günde 3 öğün yemek yiyip birlikte uyuyan, oyun çağındaki çocuklar arasında bu nasıl sağlanacak? Kreşler açılmalı mıdır ya da nasıl açılmalıdır?

29.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Türkiye’ye geç gelen COVID-19

2019 ‘un Kasım ayının sonuna doğru Çin ‘in Hubei / Wuhan ‘ında ortaya çıkan ve tedavi edilemeyen zatürre benzeri belirtiler gösteren bir hastalık etkeni konuşmaya başlandı.

13.11.2020

Üstsüz güneşlenenlerde son durum

Türkiye’de yapmadım ama bir İtalya tatilimde üstsüz güneşlenmiş ve denize girmiştim.

27.08.2020

Kenevirde düşük vitesteyiz

Kenevir Girişim Grubu olarak İzmir’de, Köy-Koop İzmir Birliği Başkanı Neptün Soyer’i ziyaretimizde, Dr. Yalçın Koçak, ‘keneviri köye dönüş projesi olarak gördüklerini, bununla ilgili çalışmalarında epeyce mesafe aldıklarını’ söyledi. Kenevir Kooperatifi Başkan Yardımcısı Halil Köse resmi temasları sırasında, önümüzdeki üç yıl içinde Türkiye’nin tarım yapılan her bölgesinde “Kenevir çiftçiliğine geçilecek, bu nedenle şimdiden gerekli hazırlıkların yapılmasına ihtiyaç var” dedi. Soyer de bu görüşlere katıldığını açıkladı.

14.08.2020

Çalışmayın  

Çalışma ortamındaki her kıdemdeki insana

19.06.2020

Şevki'nin mahallesinde trolcüye Mozart satmak

Wolfgang Amadeus Mozart öldüğünde 35 yaşındaydı.

31.05.2020