MENÜ

Yapı Kayıt Belgesi

Yapı Kayıt Belgesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yapı Kayıt Belgesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 541 Yapı Kayıt Belgesi haberi bulunmuştur.

Yapı Kayıt Belgesi Haberleri

Son dakika... 3 kamu bankasından imar barışı için flaş adım

Son dakika... 3 kamu bankasından imar barışı için flaş adım

İmar Barışı düzenlemesine ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortak çalışma yürüten Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, Yapı Kayıt Belgesi alacaklar için kredi faiz oranlarında indirime gitti. Başvuru sahipleri, İmar Barışı'na konu tahakkuk tutarları kadar finansman ihtiyaçlarını 60 aya kadar vade seçenekleriyle 1,33'den başlayan faiz oranlarıyla kredi alarak karşılayabilecek.

3.08.2018Ekonomi
İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır İşte, İmar Barışı başvurusu için son tarih

İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır? İşte, İmar Barışı başvurusu için son tarih

Geçtiğimiz günlerde başlayan İmar Barışı süreci tüm hızıyla devam ediyor. Ağustos ayının gelmesiyle birlikte, İmar Barışı'na olan talep de artmaya başladı. Konu hakkında pek bilgi sahibi olmayan vatandaşlar, İmar Barışı başvurusunun nasıl yapıldığına dair internette araştırma yapıyor. Peki, İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır?

2.08.2018Gündem
İmar Barışı, elektrik abone sayısını arttıracak

İmar Barışı, elektrik abone sayısını arttıracak 

Ülke gündeminde yoğun bir şekilde yer alan İmar Barışı ile yapıların imar ve ruhsat sorunu çözülecek. Bakanlığın yetkilendirdiği kurum ve kuruluşlar ile e-devlet üzerinden de başvuru yapılabilen Yapı Kayıt Belgesine başvuranların sayısı 2,5 milyonu aşmış durumda.

29.07.2018Ekonomi
İmar Barışı nedir İmar Barışı ne zaman bitecek

İmar Barışı nedir? İmar Barışı ne zaman bitecek?

Son günlerin en çok merak edilen konularından biri de İmar Barışı oldu. İmar Barışı'nın tam olarak ne olduğunu merak eden vatandaşlar, konu hakkında araştırma yapıyor ve detayları öğrenmek istiyor. Peki, İmar Barışı nedir? İmar Barışı ne zaman bitecek?

26.07.2018Gündem
İmar Barışı’nı duyan yaylalarda kaçak yapıya başladı

'İmar Barışı’nı duyan yaylalarda kaçak yapıya başladı'

TÜRKİYE genelinde başlatılan ’İmar Barışı’ ile Doğu Karadeniz Bölgesi’nde kaçak yapılara af getirileceği belirtilen uygulamayı fırsat bilen bazı vatandaşların, yaylalarda betonarme kaçak yapılar inşa etmeye başladığı ortaya çıktı. Jandarma, milli parklar ve belediye ekiplerinin tutanak tuttuğu kaçak yapılar için bölge valilikleri harekete geçti. Valiliklerin yayınladığı bildiride, İmar Barışı uygulamasının 31 Aralık 2017 tarihinden önceki yapıları kapsadığına yer verildi, bu tarihten sonra imar mevzuatına aykırı inşa edilen yapılar için 5 yıla kadar hapis cezası öngören yasal işlem başlatılacağını duyuruldu. Doğu Karadeniz yaylalarında tüm uyarılara rağmen kaçak inşaatlar sürüyor.

25.07.2018Ekonomi
Bir yandan barış bir yandan yıkım

Bir yandan barış bir yandan yıkım

İMAR Barışı Yasası’nın ardından Türkiye’nin dört bir yanından imara aykırı ve kaçak bina yapıldığı ihbarı yağmaya başlayınca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 81 ilde 800 denetçisiyle sahaya indi. Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, Hürriyet aracılığıyla vatandaşlara şu çağrıyı yaptı: “Yasaya aykırı tüm yapılar yıkılacak. Çevrenizde 1 Ocak sonra yapılan varsa bize bildirin.”

24.07.2018Gündem
‘Antik AVM’ye belediyeden kamulaştırma

‘Antik AVM’ye belediyeden kamulaştırma

BURSA Mudanya’daki 2700 yıllık tarihi kalıntılara sahip ‘Myrleia Antik Kenti’ üzerine inşa edilen AVM için ‘imar barışı’ başvurusu yapılarak yapı kayıt belgesi alınmasına belediyeden karşı hamle geldi.

23.07.2018Gündem
İmar barışı başvurusu için son gün ne zaman

İmar barışı başvurusu için son gün ne zaman?

İmar barışı başvurusu için son günün ne zaman olduğu birçok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Vatandaşlar ‘Yapı Kayıt Belgesi Başvuru Formu’ aracılığıyla başvurularını yapabiliyorlar. Peki, imar barışı başvurusu için son gün ne zaman?

23.07.2018Gündem
Rekor barış 2.6 milyon başvuru yapıldı, 660 milyon TL toplandı

Rekor barış! 2.6 milyon başvuru yapıldı, 660 milyon TL toplandı

8 Haziran’da başlayan İmar barışında rekor başvuruya ulaşıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2 milyon 614 bin 570 başvuru alındığını ve bu başvuruların toplam bedelinin 660 milyon liraya ulaştığını açıkladı.

20.07.2018Ekonomi
Başvurular 2.5 milyonu aştı

Başvurular 2.5 milyonu aştı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "Yapı Kayıt Belgesi'ni almak isteyen vatandaşlarımızın bu ilgisi her gün artarak, rekor bir düzeye ulaştı. Buna göre, İmar Barışı'nda başvuru sayısı bir ay gibi kısa bir sürede 2,5 milyonu aştı." "İmar Barışı kapsamında bugüne kadar vatandaşlarımızın 133 bin 64 yapısına Yapı Kayıt Belgesi verildi." "Şu ana kadar yapı sahiplerince 659 milyon 506 bin 741 liralık bedel hesaplara aktarıldı." "İmar Barışı'na en çok ilgi İstanbul, İzmir ve Konya'dan geldi. Bu kapsamda İstanbul 484 bin 875, İzmir 242 bin 604, Konya 156 bin 613 başvuru sayısıyla ilk 3'te yer aldı."

20.07.2018Ekonomi
Bu AVM affedilir mi

Bu AVM affedilir mi

Bursa’da antik Myrleia kenti üzerine inşa edilen alışveriş merkezi için imar barışı başvurusu yapıldı. Yargı süreci devam eden bölge için belediye kamulaştırma istiyor.

19.07.2018Ekonomi
İmar barışı ne zaman bitecek

İmar barışı ne zaman bitecek?

İmar barışı ne zaman bitecek sorusunun yanıtı yüz binlerce kişi tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. İmar Barışı'nda, 13 milyon yapıyı kapsayan Yapı Kayıt Belgesi'ne vatandaşlar 8 Haziran cuma günü başvurmaya başlamıştı. Peki, imar barışı başvuruları için son gün ne zaman?

17.07.2018Gündem
İmar Barışını bekleyenler dikkat İptale karşı önemli uyarı

İmar Barışı'nı bekleyenler dikkat! İptale karşı önemli uyarı

Avukat Ali Yüksel, "İmar Barışı düzenlemesine başvurularda en çok yapılan hata binanın oturumunu, kat sayısını ve katların metrekaresini yanlış ölçülmesi. Bu nedenle başvurular ileride iptal olabilir. Gelecekte sıkıntı yaşamamak için uzmanlardan destek alınmalı" dedi.

15.07.2018Ekonomi
İmar barışından 500 milyon TL

İmar barışından 500 milyon TL

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan "imar barışı" düzenlemesi kapsamında 474 milyon lira toplanırken, bugüne kadar bedeli ödenen 97 bin 693 yapı için Yapı Kayıt Belgesi verildi.

12.07.2018Ekonomi
2 milyon kişi başvurdu, 500 milyon lira toplandı Son gün 31 Ekim

2 milyon kişi başvurdu, 500 milyon lira toplandı! Son gün 31 Ekim

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan "İmar Barışı" düzenlemesi kapsamında Yapı Kayıt Belgesi bedeli olarak 474 milyon lira toplandı. Toplam başvuru sayısı 2 milyon 279 bine ulaşırken, bugüne kadar bedelini ödeyenler için 97 bin 693 yapı için Yapı Kayıt Belgesi verildi.

12.07.2018Ekonomi
İmar barışı nedir İmar barışı başvuruları e-devletten yapılacak..

İmar barışı nedir? İmar barışı başvuruları e-devlet'ten yapılacak..

İmar barışı nedir sorusu vatandaşlar tarafından internette en çok aranan konular arasında yerini alırken, artık başvuruların e-devlet'ten yapılabileceği açıklaması da geldi. Peki imar barışı başvurularının detayları nelerdir? İşte merak edilen soruların cevapları

10.07.2018Gündem
Mağarası için imar barışı başvurusu yaptı

Mağarası için imar barışı başvurusu yaptı

BATMAN'da yaşayan Mehmet Tilki (69), tarihi Hasankeyf ilçesinde bulunan ve Helenistik döneme ait olduğu belirtilen mağarasının iskanı için imar barışı başvurusu yaptı. Tilki, "Mağaramda televizyon ve buzdolabı var. Mutfak eşyalarım elektrikle çalışıyor. Doğup, büyüdüğüm mağaramın, diğer kaçak yapılar gibi kayıt altına alınmasını istiyorum. Kışın sıcak, yazın da serin olan mağaramı modern konutlara bile değişmem" dedi.

9.07.2018Ekonomi
İmar Barışında 54 bin yapı kayıt belgesi verildi

"İmar Barışı'nda 54 bin yapı kayıt belgesi verildi"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İmar Barışı düzenlemesi kapsamında 54 bin yapı için yapı kayıt belgesi verildiğini bildirdi.

8.07.2018Ekonomi
Bakan açıkladı: 315 milyon lira toplandı

Bakan açıkladı: 315 milyon lira toplandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "İmar Barışı kapsamında yapılan başvurulardan, şu ana kadar 65 bin 361 yapının ödemesi alındı. Bu kapsamda Yapı Kayıt Belgesi bedeli olarak 315 milyon lira hesabımızda toplandı" dedi.

7.07.2018Ekonomi
İmar barışı başvurusu nasıl yapılacak E Devlet imar barışı başvuru ekranı

İmar barışı başvurusu nasıl yapılacak? E Devlet imar barışı başvuru ekranı

İmar barışı başvurusu ile yapılarındaki problemleri ortadan kaldırmak isteyen vatandaşların gündemindeki konu oldu. İskan sorunu başta olmak üzere 2 milyon civarında kişinin yapı kayıtlarındaki problemlerini giderecek olan imar barışı, E Devlet üzerinden başvurularını kabul ediyor. Peki, E Devlet üzerinden imar barışı nasıl gerçekleştirilecek? İşte, birçok kişinin merakla araştırdığı E Devlet imar barışı başvuru ekranı

5.07.2018Ekonomi
Yapı Kayıt Belgesi ne zaman verilir Bakan açıkladı

Yapı Kayıt Belgesi ne zaman verilir? Bakan açıkladı

Yapı Kayıt Belgesi ne zaman verilir sorusu, imar barışıyla birlikte vatandaşların araştırdığı konular arasında yer alıyor. İmar Barışı kapsamında başvurularını gerçekleştirecek olan binlerce kişi, yapı kayıt belgesinin ne zaman alınabileceğini sorguluyor. İşte, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin açıklamalarında da yer alan yapı kayıt belgesi ne zaman verilir sorusunun cevabı

3.07.2018Gündem
İmar Barışı’nda 5 ilden yoğun ilgi

İmar Barışı’nda 5 ilden yoğun ilgi

İmar Barışı’na başvurular 1.8 milyonu buldu. İstanbul’da 330 bin, İzmir’de 172 bin başvuru var. Ankara’nın ilgi göstermediği barış, Konya, Bursa ve Kocaeli’nden büyük ilgi görüyor

3.07.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

İmar affı dolandırıcılarına dikkat

Çarpık yapılaşma, kent estetiği ile birlikte kimilerinin imar affı dediği, kimilerine göre imar barışı, uzun süredir gündemi meşgul ediyor.

10.07.2018