MENÜ

Yapı Kayıt Belgesi

Yapı Kayıt Belgesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yapı Kayıt Belgesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 542 Yapı Kayıt Belgesi haberi bulunmuştur.

Yapı Kayıt Belgesi Haberleri

Emlakçı bile barış fırsatçısı oldu 30 bin lira isteyen bile var

Emlakçı bile 'barış' fırsatçısı oldu! 30 bin lira isteyen bile var

İmar Barışı’na başvuru sırasında istenilen bilgilerde hata yapmak istemeyenler mimarlık şirketlerine başvurunca bu işi de fırsatçılığa çevirenler ortaya çıktı. Emlakçılar bile bu işe girdi. Hem de 15-30 bin liraya varan ücretler talep edildi. Bakanlık yetkilileri ise bu firmalarla çalışan vatandaşların dikkatli olmasını gerektiğini belirterek, “Yanlış bilgilerle başvuru yapma ihtimali de var. Bu firmalardan doğru başvuru yapılacağına dair teminat alınmalı” tavsiyesini yapıyor.

23.10.2018Ekonomi
’Yer kalmayan’ yaylada, kaçak yapı sahibi herkes ’İmar Barışı’na başvurdu

’Yer kalmayan’ yaylada, kaçak yapı sahibi herkes ’İmar Barışı’na başvurdu!

TÜRKİYE genelinde getirilen ’İmar Barışı’ uygulamasından yararlanmak isteyen kaçak yapı sahipleri başvurularını sürdürüyor. Doğu Karadeniz’de başvuru yapanların sayısı 183 bini aştı. Trabzon ile Giresun sınırındaki, çarpık yapılaşma nedeniyle neredeyse yer kalmayan ve doğal güzelliği yok olan Sisdağı Yaylası’nda da, 1070 kaçak yapının sahiplerinin tamamı, İmar Barışı uygulamasından yararlanmak için başvuru yaptı.

22.10.2018Gündem
Sona gelindi 170 bin başvuru yapıldı

Sona gelindi! 170 bin başvuru yapıldı

İmar barışında sona gelindi, Doğu Karadeniz’de yaklaşık 170 bin kaçak yapı için başvuru yapıldı. Artvin’de 984, Rize’de 36 bin, Giresun’da 19 bin, Gümüşhane’de 13 bin ve Trabzon’da 100 bin kişi Yapı Kayıt Belgesi almak için başvuru yaptı.

21.10.2018Ekonomi
İmar Affı ne zaman bitiyor Nasıl başvuru yapılacak

İmar Affı ne zaman bitiyor? Nasıl başvuru yapılacak?

İmar Affı ne zaman bitiyor sorusunun yanıtı yüz binlerce vatandaş tarafından sorgulanmaya devam ediyor. İmar Affı ya da bir diğer adıyla İmar Barışı başvurularının son günü yaklaşıyor. Söz konusu proje için henüz başvuru yapmayan vatandaşlar da başvurular için son tarihin ne zaman olduğunu ve başvuruların nasıl yapılacağını öğrenmek istiyor. Peki, İmar Affı ne zaman bitiyor? Nasıl başvuru yapılacak?

12.10.2018Gündem
Son dakika... Bakan Kurumdan stokçulara yönelik flaş açıklama

Son dakika... Bakan Kurum'dan stokçulara yönelik flaş açıklama

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "İmar Barışı’na bugüne kadar Türkiye’de yaklaşık 6,3 milyon vatandaşımız başvurdu ve bedeli de 4,1 milyar lira" dedi. Bakan Kurum ayrıca son dönemde fahiş fiyat artışı yapan kişi ve kuruluşlarla ilgili belediye başkanlarına talimat verdiklerini söyledi.

12.10.2018Ekonomi
Bakan Kurumdan imar barışıyla ilgili önemli açıklama

Bakan Kurum'dan imar barışıyla ilgili önemli açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, imar barışında süre uzatılmasına ilişkin, "Şu an için bir uzatma düşüncemiz yok. 31 Ekim'de tekrar değerlendireceğiz." dedi.

12.10.2018Ekonomi
İmar barışı başvurusu E Devlet ile nasıl yapılır Son gün ne zaman

İmar barışı başvurusu E Devlet ile nasıl yapılır? Son gün ne zaman?

İmar barışı başvurusu için son gün araştırmaları devam ederken, E Devlet üzerinden yapılacak olan başvurular da internet üzerinden sorgulanan konular arasında yer alıyor. Sahibi oldukları gayrimenkuller yasal kayıt altına alınmayan vatandaşların başvurduğu imar barışı ya da diğer bir ifadeyle imar affı, ekim ayında sona erecek. Peki, imar barışı E Devlet üzerinden nasıl gerçekleştirilecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

11.10.2018Ekonomi
Bodrum Belediye Başkanı’nı 38 gün sonra böyle karşıladılar

Bodrum Belediye Başkanı’nı 38 gün sonra böyle karşıladılar

38 günlük hak mahrumiyeti cezası sona eren Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, bugün görkemli bir karşılama töreni ile görevine döndü. Başkan Mehmet Kocadon 50 metrelik belediye yolundan yarım saatte geçebilirken Bodrumlular belediye önüne akın etti.

4.10.2018Gündem
İmar affı için son gün ne zaman İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır

İmar affı için son gün ne zaman? İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır?

İmar affı için son günün ne zaman olduğunu merak eden vatandaşlar araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan İmar Barışı için başvurular sürmeye devam ediyor. Başvurularını yapamayan vatandaşlar ise imar affından nasıl yararlanacaklarını ve başvuruların hangi tarihe kadar süreceğini merak ediyor. Peki, İmar affı için son gün ne zaman? İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır?

2.10.2018Gündem
Çok önemli uyarı: Yoğunluk fazla, son güne bırakmayın...

Çok önemli uyarı: Yoğunluk fazla, son güne bırakmayın...

İmar Barışı'na başvuru süresinin dolmasına bir ay süre kalırken, uzmanlar, vatandaşları, başvurularda yaşanması muhtemel sıkıntı veya yoğunluk nedeniyle mağdur olmaması için son günlere kadar beklememesi konusunda uyarıyor.

1.10.2018Ekonomi
Küçük otellerin 1000 metrekare isyanı

Küçük otellerin 1000 metrekare isyanı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, imar barışında oteller başta olmak üzere, hastane, AVM, fabrika gibi ticari kuruluşların isteği üzerine yaptığı yapı kayıt belgesi hesap değişikliği küçük otellerin sevincini yarım bıraktı.

24.09.2018Ekonomi
İmar barışında hesaplar değişti.... Fazla ödeyene iade edilecek

İmar barışında hesaplar değişti.... Fazla ödeyene iade edilecek

Oteller, hastaneler, fabrikalar, imalathaneler için imar barışında hesap değişti. Ödemesini yapanlara fazla kısmın iadesinin yolu açıldı. Uzmanlar düzeltme sonrası 500 civarında büyük turizm tesisinden 200 milyon lira gelir elde edileceğini belirttiler.

22.09.2018Gündem
Antik kent AVMye ruhsat

'Antik kent AVM'ye ruhsat

BURSA’nın Mudanya ilçesinde 2 bin 700 yıllık Myrleia antik kenti üzerine inşa edilen ve mahkemelik olan alışveriş merkezi (AVM) için imar barışı kapsamında işyeri açma ve çalışma ruhsatı verildi.

21.09.2018Gündem
Turistik tesislere imar barışında kolaylık

Turistik tesislere imar barışında kolaylık

İmar barışı düzenlemesi ile yeni bir gelişme ve değişiklik yaşanıyor. Artık tek bağımsız bölümden oluşan otel ve benzeri yapılar, daha az maliyetlerle ‘Yapı Kayıt Belgesi’ uygulamasından yararlanabiliyor.

21.09.2018Ekonomi
Hesap değişti, bedeller düştü

Hesap değişti, bedeller düştü

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı, imar barışında iş dünyasından gelen itirazlar doğrultusunda değişikliğe gitti. Oteller başta olmak üzere turizm tesisleri, fabrikalar, AVM’ler, hastaneler gibi işyerleri yapı kayıt belgesi bedelinin ruhsatlı alan üzerinden hesaplanması nedeniyle yüksek rakamlar ödemek zorunda kalacaktı. Ancak yapılan değişiklikle hesaplama sistemi değiştirilerek, iş dünyasına kolaylık sağlandı.

21.09.2018Ekonomi
İş dünyasına ‘barış’ kolaylığı

İş dünyasına ‘barış’ kolaylığı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, imar barışında iş dünyasından gelen itirazlar doğrultusunda değişikliğe gitti. Oteller başta olmak üzere turizm tesisleri, fabrikalar, AVM’ler, hastaneler gibi işyerleri yapı kayıt belgesi bedelinin ruhsatlı alan üzerinden hesaplanması nedeniyle yüksek rakamlar ödeyecekti. Hesaplama sistemi değiştirilerek, iş dünyasına kolaylık sağlandı. Ruhsatlı alanlarda sadece kaçak olan bölüm için bedel ödenecek.

20.09.2018Gündem
İmar Barışı başvurusu için son gün ne zaman

İmar Barışı başvurusu için son gün ne zaman?

İmar Barışı başvurusu için son gün ne zaman sorusunun yanıtı binlerce kişi tarafından araştırılmaya ve sorgulanmaya devam eden konular arasında yer alıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan İmar Barışı düzenlemesinde başvuran kişi sayısı 4 milyonu aştı. Peki, İmar Barışı başvurusu için son gün ne zaman?

19.09.2018Gündem
İmar Barışı ne zaman bitecek İmar Affında son gün ne zaman

İmar Barışı ne zaman bitecek? İmar Affı'nda son gün ne zaman?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan İmar Barışı düzenlemesinde başvuru sayısı 4 milyonun üzerine çıktı. Vatandaşların yoğun şekilde rağbet ettiği projeye başvuruların ne zaman biteceği, henüz başvuru yapmayan ancak bu fırsattan yararlanmak isteyen kişiler tarafından merak ediliyor. Peki, İmar Barışı ne zaman bitecek? İmar Affı'nda son gün ne zaman?

14.09.2018Gündem
İmar Barışı için 3 ayda 4 milyon 650 bin başvuru yapıldı

İmar Barışı için 3 ayda 4 milyon 650 bin başvuru yapıldı

İmara aykırı yapıların kayıt altına alınması hedeflenen imar barışı düzenlemesi için vatandaşlar e-devlet üzerinden 8 Haziran’da başvurularını yapmaya başladı. Gayrimenkul Uzmanı Hatice Kolçak, "Süreç şu anda çok iyi gidiyor. Haziran’dan bu yana çok ciddi bir başvuru var. Her geçen gün de artıyor. Şu ana kadar 4 milyon 650 bin kişi başvuru yapmış. Bu da yaklaşık 1 milyon bağımsız yapıya tekabül ediyor. Yaklaşık 2 milyar liranın üzerinde gelir elde edilmiş durumda" dedi.

6.09.2018Ekonomi
İmar Affı için son gün ne zaman 2018 İmar Barışı

İmar Affı için son gün ne zaman? 2018 İmar Barışı

İlk açıklandığı günden bu yana çok sayıda vatandaşın yararlanmak için başvuru yaptığı İmar Affı ya da bir diğer deyişle İmar Barışı için başvuruların ne zaman biteceği merak konusu oldu. İmar Affı için son günün ne zaman olduğunu merak eden vatandaşlar, konu hakkında detaylı bilgi almak istiyor. Peki, İmar Barışı ne zaman bitecek? İmar Affı için son başvuru ne zaman?

26.08.2018Gündem
4 milyon ‘barış’ talebi

4 milyon ‘barış’ talebi

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ‘İmar Barışı’ düzenlemesinde başvuru sayısı 4 milyon 141 bin 52’ye ulaştı. Bu kapsamda vatandaşlarca 1 milyar 643 milyon 280 bin lira ödendi.

19.08.2018Gündem

İmar barışı başvurusu için son gün ne zaman?

İmar barışı başvurusu için son günün ne zaman olduğu vatandaşlar tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. İmar Barışı'nda, 13 milyon yapıyı kapsayan Yapı Kayıt Belgesi'ne vatandaşlar başvurmaya başlamıştı. Başvurular hala sürmeye devam ederken son günün ne zaman olduğu araştırılıyor. Peki, imar barışı başvurusu için son gün ne zaman?

7.08.2018Gündem

Yazar Sonuçları

İmar Barışı’nda fırsatçılık

İmar Affı ya da bir diğer deyişle İmar Barışı...

2.09.2018