MENÜ

Yapı Kayıt Belgesi

Yapı Kayıt Belgesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yapı Kayıt Belgesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 538 Yapı Kayıt Belgesi haberi bulunmuştur.

Yapı Kayıt Belgesi Haberleri

İmar Barışı başvuruları ne zaman bitecek İmar Affında son tarih ne zaman

İmar Barışı başvuruları ne zaman bitecek? İmar Affı'nda son tarih ne zaman?

İlk başladığı günden bu yana milyonlarca kişinin yararlandığı İmar Barışı'nda başvurular vatandaşların yoğun talebi üzerine, mağduriyet yaşanmaması için ileri bir tarihe uzatıldı. Böylece, 31 Aralık 2018'te sona ermesi beklenen İmar Barışı'nda süre ikinci kez uzatılmış oldu. Peki, İmar Barışı başvuruları ne zaman bitecek? İmar Affı'nda son tarih ne zaman?

5.01.2019Gündem
İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır İmar Barışı başvuruları ne zamana kadar uzatıldı

İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır? İmar Barışı başvuruları ne zamana kadar uzatıldı?

İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtı, uzatılan imar barışı başvuru süresinin ardından vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam etti. Vatandaşların devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla yaptıkları İmar Barışı başvurusu için süreç 6 ay daha uzatıldı. İşte İmar Barışı'na ait detaylar.

1.01.2019Gündem
Bakan Kurum o başvurular için son tarihi açıkladı

Bakan Kurum o başvurular için son tarihi açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "Vatandaşlarımızın yoğun talebi üzerine İmar Barışı'na başvuruları 15 Haziran 2019'a kadar uzatıyoruz. Yapı Kayıt Belgesi bedeli ödemeleri için de son tarihi 30 Haziran 2019 olarak belirledik" açıklamasında bulundu.

31.12.2018Ekonomi
İmar Barışı başvuru süresi ne zamana kadar uzatıldı İmar Barışı başvurusunda son gün ne zaman

İmar Barışı başvuru süresi ne zamana kadar uzatıldı? İmar Barışı başvurusunda son gün ne zaman?

İmar Barışı başvuru süresiyle ilgili beklenen oldu, son gün tarihi uzatıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, geçen cuma günü yaptığı açıklama İmar Barışı'nda sürenin uzayabileceği sinyalini vermişti. Peki, İmar Barışı başvuru süresi ne zamana kadar uzatıldı? İmar Barışı başvurusunda son gün ne zaman?

30.12.2018Gündem
Üç kamu bankasından imar barışı açıklaması

Üç kamu bankasından 'imar barışı' açıklaması

İmar Barışı'na başvurulara ilişkin üç kamu bankası ortak açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank hafta sonu daİmar Barışı ödemelerini alacak.

28.12.2018Ekonomi
İmar barışı başvurusu için son gün ne zaman İmar barışı uzatılacak mı

İmar barışı başvurusu için son gün ne zaman? İmar barışı uzatılacak mı?

İmar barışı ne zaman bitiyor sorusu, yapı kayıt belgesi bulunmayan gayrimenkul sahiplerinin araştırdığı konu olmaya başladı. 31 Aralık tarihinde sona ereceği geçtiğimiz aylarda açıklanan imar barışı için 'uzatılacak mı?' sorusu gündemde yer alıyor. Peki, henüz kaydı olmayan taşınmazlarını kayıt altına almak isteyen birçok kişinin yakından takip ettiği imar barışı uzatılacak mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

27.12.2018Ekonomi
İmar Barışı başvurusu için son gün ne zaman İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır

İmar Barışı başvurusu için son gün ne zaman? İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır?

Devletin vatandaşla barışını içeren, vatandaşların elektriğini, suyunu ve doğalgazını alabilmesi adına yapılan İmar Barışı düzenlenmesi için son viraja girildi. Şu ana kadar 9 milyon 210 bin kişi İmar Barışı'na başvurdu. Gözler şimdi İmar Barışı ya da bir diğer ifade ile İmar Affı'nın biteceği tarihte. Peki, İmar Barışı'na son başvurular ne zaman? İmar Affı ne zaman bitecek?

23.12.2018Gündem
Barışın kapsamı genişledi

Barışın kapsamı genişledi

Yeni torba yasayla Boğaziçi öngörünüm bölgesinde yer alan bazı mahalleler de imar barışına dahil ediliyor. Böylece bir önceki yasa değişikliğinde imar barışına dahil edilmeyen Beykoz, Üsküdar ve Sarıyer’deki bazı mahalleler kapsama alındı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Yalılar bu kapsamda değil” dedi.

23.12.2018Ekonomi
Myrleia Antik Kentindeki AVMnin yapı kayıt belgesi hukuksuz iddiası

'Myrleia Antik Kenti'ndeki AVM'nin yapı kayıt belgesi hukuksuz' iddiası

BURSA'nın Mudanya ilçesinde, Myrleia Antik Kenti'nin liman kısmında bulunan kalıntılarının üzerine inşa edilen Özdilek AVM için 'İmar Barışı'ndan yararlanılarak alınan yapı kayıt belgesinin, hukuken geçerli olmadığı öne sürüldü. Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, "Mudanyalı hemşehrilerime söz verdim. Myrleia bizim kırmızı çizgimiz. AVM için bir çıkış noktası kalmamıştır. En acil şekilde yapı kayıt belgesinin iptal edilmesini, söz konusu alanda arkeolojik kazıların yeniden başlatılarak tarih ve turizm değerimizin günyüzüne çıkarılmasını istiyoruz" dedi.

21.12.2018Gündem
Karşıyaka’ya stat müjdesi

Karşıyaka’ya stat müjdesi!

Tarihi borç yüküyle 3 sezonda 2 kez küme düşüp 1’inci Lig’den 3’üncü Lig’e gerileyen Karşıyaka’da 20 yıldır yapımı konuşulan, 10 yıldır da yer, ihale, inşaat tartışmaları süren yeni stat konusunda aylar sonra gelen müjdeli haber, taraftarın yüzünü güldürdü.

20.12.2018Futbol
İmar barışında buna dikkat O para geri alınabilecek

İmar barışında buna dikkat! O para geri alınabilecek

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük imar barışı çalışması olan yapı kayıt belgesi başvurularının 16 milyon ihtilaflı yapı için çözüm getirmesi planlanıyor. Müteahhitten kaynaklanan kaçak yapılar için ödenen harç bedelleri müteahhitlerden geri alınabilecek. Konu ile ilgili konuşan Avukat M. Berkay Nizamoğlu; “İmar barışına başvurmadan önce ödediğiniz imar para cezası var ise, imar barışı kapsamında yapmış olduğunuz tüm harcamalara ek olarak imar para cezasını da kusurlu müteahhitten talep edebilirsiniz" dedi.

19.12.2018Ekonomi
“9 milyon imar barışı başvurusu var

“9 milyon imar barışı başvurusu var"

İmar barışı başvuru süresinin yeni yılda 3 ay daha uzatılması ve ödemelerde taksit imkânı olması gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ekonomimiz için imar barışı uygulaması çok faydalı oldu. Bunun yeni yılda da devam etmesi için başvuru süreleri Mart ayına kadar devam etmeli. Aynı zamanda ödemekte güçlük çekenler için tek seferde alınan ücrete taksit imkânı getirilmeli” dedi.

19.12.2018Ekonomi
Dikkat: Son 15 gün... Paranız yanabilir

Dikkat: Son 15 gün... Paranız yanabilir

Şu ana kadar 9 milyon başvurunun alındığı imar barışı için son günlere girilirken, başvuruları tamamlayanların birçok yanlış yaptığı anlaşıldı. Tapu alabilmeniz için yapı kayıt belgesinde doğru beyan vermiş olmanız şart.

16.12.2018Ekonomi
İmar Affı başvuruları için son gün ne zaman İmar Affı başvurusu nasıl yapılır

İmar Affı başvuruları için son gün ne zaman? İmar Affı başvurusu nasıl yapılır?

İmar Affı başvuruları için son gün ne zaman sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Vatandaşların devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla yaptıkları İmar Affı başvuruları sürmeye devam ediyor. Peki, İmar Affı başvuruları için son gün ne zaman? İmar Affı başvurusu nasıl yapılır?

15.12.2018Gündem
İmar Barışı başvuruları için son gün ne zaman Başvurular E-Devlet üzerinden yapılıyor

İmar Barışı başvuruları için son gün ne zaman? Başvurular E-Devlet üzerinden yapılıyor

Kamuoyunda 'İmar Barışı' olarak adlandırılan Yapı Kayıt Belgesi başvuruları tüm hızıyla devam ediyor. İmara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması için başlatılan sürecin ne zaman biteceği, henüz başvuru yapmayan kişilerin merak ettiği konu oldu. Peki, İmar Barışı'nda son gün ne zaman? İmar Affı ne zaman bitecek?

11.12.2018Gündem
‘Orman Kanunu’ hatırlatması

‘Orman Kanunu’ hatırlatması

İmar barışında başvuru sayısı 9 milyona yaklaşırken Orman Bakanlığı’ndan Şehircilik Bakanlığı’na hatırlatma yazısı gönderildi. Bakan Bekir Pakdemirli yazıda, ormanların daraltılması amacıyla işlenen suçların genel ve özel af kapsamına alınamayacağı hükmü ile Orman Kanunu’nun ormana her çeşit bina yapımını yasaklayan maddesini anımsattı.

11.12.2018Gündem

İmar Barışı ne zaman bitecek? İmar Affı başvurusunda son gün ne zaman?

İmar Barışı başladığından beri aradan geçen 5 ayı aşkın sürede 8 milyon 600 bini aşkın kişi, kamuoyunda 'İmar Barışı' olarak adlandırılan Yapı Kayıt Belgesi başvurusu yaptı. Aralık ayının gelmesiyle birlikte, İmar Barışı'nın ne zaman biteceğini merak eden vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına araştırma yapıyor. Peki, İmar Barışı ne zaman bitecek? İmar Affı başvurunda son gün ne zaman?

3.12.2018Gündem
İmar Barışı başvuruları ne zaman bitecek İmar Affı hakkında merak edilenler

İmar Barışı başvuruları ne zaman bitecek? İmar Affı hakkında merak edilenler

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca, vatandaşın devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması hedeflenen 'İmar Barışı' düzenlemesine başvurular devam ediyor. Söz konusu düzenleme için henüz başvuru yapmayan vatandaşlar, başvurular için son günün ne zaman olacağını öğrenmek istiyor. Peki, İmar Barışı başvuruları ne zaman bitecek?

28.11.2018Gündem
Son 1 ay: İmar barışında buna dikkat

Son 1 ay: İmar barışında buna dikkat!

İmar barışının sona ermesine yaklaşık 1 ay kala, uygulamadan yararlanmak isteyen vatandaşların başvuruları da artıyor. Şimdiye kadar 8.5 milyondan fazla kişi imar barışı için başvururken, bu sayının ikiye katlanması bekleniyor. İşte 12 adımda imar barışı başvurusu

23.11.2018Kobi
Kaş’ta imar barışı sonrası heyelan bölgesinde villa inşaatları arttı: İş makinelerini durduramıyoruz

Kaş’ta imar barışı sonrası heyelan bölgesinde villa inşaatları arttı: İş makinelerini durduramıyoruz

İmar barışı kararının ardından Karadeniz yaylalarında yaşananların bir benzeri de güneyde, Akdeniz’de yaşanıyor. Turizm merkezlerinden Antalya’nın Kaş ilçesinde hızla kaçak villalar yükseliyor. Üstelik bu villalar heyelan bölgesine inşa ediliyor. Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, “Her türlü tedbire rağmen iş makinelerini durduramıyoruz” dedi.

21.11.2018Gündem
İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır Başvuru formu bilgisi

İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru formu bilgisi

İmar Barışı ile yapı kayıt belgesi olmayan taşınmazları için başvuruda bulunan binlerce kişi, çeşitli nedenlerle kaydı bulunmayan yapılarını resmiyete kavuşturdu. 31 Aralık tarihine kadar uzatıldığı açıklanan İmar Barışı için başvuru süreci ise devam ediyor. Peki, İmar Barışı başvuru formu nasıl ve nereden doldurulur? İşte, başvuruya dair merakla araştırılan bazı detaylar

20.11.2018Ekonomi
Kaçak yapı yıkımında arbede

Kaçak yapı yıkımında arbede

EYÜPSULTAN'ın Pirinççiler Mahallesi’nde bazı kaçak yapılar belediye ekipleri tarafından yıkıldı. Yıkım sırasında zaman kaçak yapı sahipleri ile zabıta ekipleri arasında arbede yaşandı. Yıkım sırasında kendisini eve kilitleyen bir ev sahibi, kapı kırılarak dışarı çıkarıldı. Mahallede 60 yakın binanın yıkım kapsamında olduğu öğrenildi.

15.11.2018Gündem
İmar Barışı başvurusu için son gün ne zaman 8 milyonu aşkın başvuru yapıldı

İmar Barışı başvurusu için son gün ne zaman? 8 milyonu aşkın başvuru yapıldı!

İmar Barışı başvurusu için son gün ne zaman sorusunun yanıtı konut sahibi yüz binlerce vatandaş tarafından sorgulanmaya ve araştırılmaya devam eden konular arasında yer alıyor. Ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için Yapı Kayıt Belgesi başvuru süresi geçtiğimiz günlerde uzatılmıştı. Peki, İmar Barışı başvurusu için son gün ne zaman?

12.11.2018Gündem
Olmayan konutu için Yapı Kayıt Belgesi aldı

Olmayan konutu için Yapı Kayıt Belgesi aldı

Büyükçekmece'de bir vatandaş iddiaya göre İmar Barışı’ndan yararlanarak hazineye ait arazide konutu olduğunu belirterek Yapı Kayıt Belgesi aldı. Olayda iddiaya göre vatandaşın üzerinde konutunun olduğunu belirttiği arazide herhangi bir yapı olmadığı ortaya çıkarken vatandaşın hazineye ait araziyi başka birine kiraladığı öne sürüldü.

5.11.2018Haber
Bu kadarı pes dedirtti Büyükçekmecede akılalmaz uyanıklık

Bu kadarı pes dedirtti! Büyükçekmece'de akılalmaz uyanıklık

Büyükçekmece'de bir vatandaş iddiaya göre İmar Barışı kapsamında hazineye ait arazide konutu olduğunu belirterek Yapı Kayıt Belgesi aldı. İddiaya göre olayda vatandaşın konut olduğunu belirttiği arazide herhangi bir yapı olmadığı ortaya çıkarken, hazineye ait araziyi başka birine kiraladığı öne sürüldü.

5.11.2018Ekonomi
İmar barışı uyanıkları böyle görüntülendi

İmar barışı uyanıkları böyle görüntülendi

Büyükçekmece'de bir kişi olmayan konutu için Yapı Kayıt Belgesi aldı, yetmedi araziyi başkasına kiraladı...

5.11.2018Ekonomi
İmar Barışı için son tarih ne zaman İmar Affı ne zaman bitiyor

İmar Barışı için son tarih ne zaman? İmar Affı ne zaman bitiyor?

İmara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması hedeflenen ve vatandaşların devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldıracak olan İmar Barışı için başvurular alınmaya devam ediyor. Peki, İmar Affı ne zaman bitiyor? İmar Barışı başvuruları ne zaman bitecek?

4.11.2018Gündem
Peribacasının çığlıkları

Peribacasının çığlıkları

İmar barışı, 60 milyon yılda oluşan ve birinci derece arkeolojik ve doğal sit olan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Kapadokya’da peribacalarında, mağaralarda kaçak yapılaşmayı hızlandırdı. Hürriyet, Aşk Vadisi, Güvercinlik, Çavuşin, Görkündere Vadisi’nde butik otel, kafe, villa, ahır yapılarak yok edilen tarihi görüntüledi.

2.11.2018Gündem
‘Artık hata yapmayacağız’

‘Artık hata yapmayacağız’

ANKARA’DA düzenlenen Kentsel Gelişim Zirvesi’ne katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yüksek yapıları eleştirdi, bundan sonra bu tip yapılara izin verilmeyeceğini söyledi.

31.10.2018Ekonomi
Son dakika... İmar Barışı başvuru süresi uzatıldı İşte son tarih

Son dakika... İmar Barışı başvuru süresi uzatıldı! İşte son tarih

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan "İmar Barışı" düzenlemesinde başvuru süresinin 31 Aralık'a kadar uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu arada İmar Barışı'na başvuru sayısı ise 8 milyonu aştı.

31.10.2018Ekonomi
İmar barışı başvurusu için son gün ne zaman Başvuru E-Devlet üzerinden nasıl yapılır

İmar barışı başvurusu için son gün ne zaman? Başvuru E-Devlet üzerinden nasıl yapılır?

İmar barışı ya da halk arasındaki tabiriyle imar affı için süreç devam ediyor. Şu ana kadar yaklaşık 5 milyar 200 milyon liraya yakın ödeme yapılan imar barışı, 31 Ekim tarihinde sona eriyordu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, başvurularını gerçekleştiremeyen vatandaşların işlemlerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için sürecin 31 Aralık tarihine kadar uzatıldığını açıkladı. Peki, son günü 31 Aralık olarak ilan edilen imar barışı başvurusu E-Devlet üzerinden nasıl yapılacak? İşte o süreç hakkında bazı bilgiler

30.10.2018Ekonomi
Son dakika... İmar barışında son başvuru tarihi uzatıldı

Son dakika... İmar barışında son başvuru tarihi uzatıldı

ÇEVRE ve Şehircilik Bakın Murat Kurum, imar barışında 31 Ekim olan son başvurusu süresinin 31 Aralık tarihine uzatıldığını açıkladı.

27.10.2018Ekonomi
Fırsatçıları 15 Temmuz tabelası kurtaramadı; yasal işlem başlatıldı

Fırsatçıları '15 Temmuz' tabelası kurtaramadı; yasal işlem başlatıldı

GÜMÜŞHANE'nin Taşköprü Yaylası'na kaçak yapı inşa edip, '15 Temmuz Evleri' ve '15 Temmuz Mahallesi' tabelaları yerleştiren fırsatçılara karşı ekipler harekete geçti. Yaylaya çıkan ekipler, tabelaların kaldırıldığı bölgede kaçak yapılarla ilgili tutanak tuttu, yasal işlem başlattı.

25.10.2018Ekonomi
Son dakika... Bakan Kurumdan çok önemli imar barışı açıklaması

Son dakika... Bakan Kurum'dan çok önemli 'imar barışı' açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 31 Ekim'de sona ermesi öngörülen imar barışında süre uzatım talebini değerlendireceklerini söyledi.

25.10.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Siyaset meslek değildir

GAZETECİ olarak siyaseti yıllardır izliyorum.

22.12.2018

Mülk sahibi olmadan önce, olduktan sonra

MÜLK edinme hayali, birçok mülk sahibi için bin bir zorluk aşılarak ancak gerçek olmuştur. Satıcıya ödenen yüklü paralar; hem geçmişteki, hem gelecekteki fedakârlıkları ifade eder... Düğünde, doğumda takılan altınlar gibi geçmiş birikimler bozdurulmuştur... Geçmiş birikimler yeterli gelmediğinde; bankadan kredi alınır, gelecekteki gelirler de peşinen yeni alınan mülke tahsis edilir.

30.10.2018