EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Yapay Zeka

Yapay Zeka ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yapay Zeka haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.400 Yapay Zeka haberi bulunmuştur.

Yapay Zeka Haberleri

Hayat o kadar karmaşık kafam o kadar karışık ki

Hayat o kadar karmaşık kafam o kadar karışık ki

Amerikalı matematikçi Douglas R. Hofstadter'ın Bach'ın müziği, Gödel'in kuramları ve Escher'in resimlerinden yola çıkarak yazdığı kült eser ilk baskısından 22 yıl sonra Türkçe yayımlandı.

13.07.2001Gündem
Borsacı robotlar geliyor

Borsacı robotlar geliyor

ABD'li araştırmacılara göre borsada işlem yapmak üzere geliştirilen robotlar borsacıların yerini alabilir. IBM'in New York'taki merkezinde yapılan bir denemede robot borsacılar insanlardan daha iyi bir performans kaydetti.

9.08.2001Gündem
Venedikte bu yıl da Türk sineması yok

Venedik'te bu yıl da Türk sineması yok

Bu yıl 58'nci yaşını kutlayan Venedik Film Festivali başladı. Üsküp doğumlu yönetmen Milcho Manchevski'nin Dust (Toz) adlı filmiyle açılışı yapılacak olan festival, 8 Eylül'e kadar sürecek. Kadın temasının önplana çıkarıldığı festivalde bu yıl da Türk sineması temsil edilmiyor. Nicole Kidman, Johnny Deep, Denzel Washington, Gene Hackman ise Venedik'i renklendirmesi beklenen ünlüler.

28.08.2001Gündem
Yapay Zeka

Yapay Zeka

Yıllar önce E.T'yi izlerken göz pınarlarınızda bir damla yaş donup kaldıysa, onu artık serbest bırakın. Usta yönetmen Stanley Kubrick'in 'vasiyeti'ini yerine getiren Steven Spielberg, Yapay Zeka'da teknolojinin hakim olduğu 'karanlık' bir dünyada, sevgiyi arayan robot çocuk David'in öyküsünü anlatıyor.

4.10.2001Gündem
Teröristleri Hollywood senaristleri vuracak

Teröristleri Hollywood senaristleri vuracak

ABD, terör saldırılarının ardından Hollywood'un ünlü aksiyon filmi senarist ve yönetmenlerini terörle mücadelede göreve çağırdı.

9.10.2001Dünya
Teröristleri Hollywood senaristleri vuracak

Teröristleri Hollywood senaristleri vuracak

Amerikan ordusu, New York ve Washington'a düzenlenen kamikaze saldırılarının ardından Hollywood'un ünlü aksiyon filmi senarist ve yönetmenlerini terörle mücadelede göreve çağırdı.

9.10.2001Dünya
Büyüyünce gitarist olacağım

Büyüyünce gitarist olacağım

İlk bakışta hiç de 13'ünde göstermiyor. Bilemediniz en fazla 10 yaşında olduğunu düşünüyorsunuz. Ama konuşmaya başlayıp sorularınızı yanıtlarken ağzınız açık kalıyor.

13.10.2001Gündem
Sanal DJler geliyor

Sanal DJ'ler geliyor

Yapay zeka konusunda hergün yeni gelişmeler yaşanıyor. Son olarak HP Hewlett-Packard firması, DJ'lik (Disc Jockey) yapabilen bir bilgisayar yazılımı geliştirdi. HP'nin DJ'yi, o anda kulüpte bulunan insanların çalan müziğe verdikleri tepkileri takip ediyor ve şarkıları ona göre seçiyor.

15.11.2001Gündem
Zekáda çevre mi etkili genetik mi

Zekáda çevre mi etkili genetik mi?

Ne denli zekisiniz? Bu, ruhbilimcilerin sıklıkla sordukları bir sorudur. Ne var ki, iki matematik uzmanı artık bu sorunun anlamsız olduğunu öne sürüyor. Uzmanlar bilgisayar ‘mini beyinleriyle’ uyguladıkları deneylerin, zekanın çevreye dayandığını ve çevreden bağımsız var olamayacağını ortaya koyduğuna dikkat çekiyorlar.

18.01.2002 Spor
Robotlar Nobel bile alacak

Robotlar Nobel bile alacak

Bilimadamları, önümüzdeki 10 yıl içinde, şov dünyasına robot ve sentetik simaları katmak için kolları sıvadı.

19.01.2002Gündem
Robotlar Nobel bile alacak

Robotlar Nobel bile alacak

Bilimadamları, önümüzdeki 10 yıl içinde, şov dünyasına robot ve sentetik simaları katmak için kolları sıvadı. 2010 yılına kadar TV'lerdeki ünlü simalar yapay olacak.

19.01.2002Dünya
Hangisi kazanacak

Hangisi kazanacak?

Hollywood'da Oscar heyecanı doruk noktada. Sinema endüstrisinin en önemli ödülü olan ve bu yıl 74'ncü kez verilecek olan Oscar Ödülleri'nin adaylarını bir kez daha hatırlayalım:

12.02.2002Gündem
Oscarın da efendisi

Oscar'ın da efendisi

Oscar yarışında son dönemeç... Bu yılın adayları açıklandı. Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği toplam 13 dalda ödüle aday gösterildi.

12.02.2002Gündem
Bilgi teknolojileri günleri başlıyor

Bilgi teknolojileri günleri başlıyor

Marmara Üniversitesi’nde İ.İ.B.F. İngilizce Ekonomi Kulübü Marmara Community ve T.E.F Elektrik Kulübü tarafından hazırlanan 2. Information Technologies Days 25-29 Mart 2002’de gerçekleşecek.

18.03.2002Gündem
Ünlüler golf turnuvasında buluştu

Ünlüler golf turnuvasında buluştu

Beyazperdenin baba -oğul ünlüleri Kirk ve Michael Douglas'ın düzenlediği geleneksel golf turnuvası ünlüleri biraraya getirdi. Los Angeles yakınlarındaki bir golf kulübünde yapılan turnuvanın yıldızı ise Michael Douglas'ın güzel eşi Catherine Zeta Jones oldu. Herkesin gözü büyük bir ustalıkla golf oynayan Zeta-Jones'un üzerindeydi.

2.07.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Teknoloji mezara giriyor

Günlük hayatın her aşamasında kendini kabul ettiren teknoloji, şimdi de gözünü ‘‘öbür dünya’’ya dikti. Tokyo Üniversitesi ile Gravewatch adlı bir şirketin birlikte yürüttüğü proje, bilgisayar teknolojisini mezarlıklara da sokmayı hedefliyor.

23.07.2001

Bilimsel bahse var mısın

Fütüristik tahminlerinde çok iddialı olanların bahse tutuşabilecekleri bir site açıldı. Amerikan bilgisayar dergisi Wired'ın editörü Kevin Kelly ile düşünce platformu The Well'in kurucusu Stewart Brand bir çeşit fütüristler forumu oluşturmayı düşünmüşler ve sonuçta LongBets.com adlı site ortaya çıkmış.

4.05.2002