MENÜ

Yalaza

Yalaza ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yalaza haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 142 Yalaza haberi bulunmuştur.

Yalaza Haberleri

24 Kasım Öğretmenler Günü bu 3 şiir mutlaka hatırlanır

24 Kasım Öğretmenler Günü bu 3 şiir mutlaka hatırlanır

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde yeni nesiller yetiştiren öğretmenler için yazılan şiirler yeniden hatırlanıyor. İşte unutulmaz 3 öğretmen şiiri...

24.11.2014Keyif
PKK Silvan’da 8 okula saldırdı

PKK Silvan’da 8 okula saldırdı

DİYARBAKIR’ın Lice ilçesi Yalaza köyündeki Kürtçe okul gerginliği önceki gece Silvan ilçesine sıçradı.

14.09.2014Gündem
PKKdan Diyarbakır’da 8 okula saldırı

PKK'dan Diyarbakır’da 8 okula saldırı

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde 8 okula eş zamanlı olarak el yapımı patlayıcı madde ile Motolof kokteyli atıldı. Eylemleri, PKK’nın Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üstlendi. 8 okulu kullanılmaz hale getirdiler.

13.09.2014Gündem
Licede Kürtçe okul gerginliği

Lice'de Kürtçe okul gerginliği

DİYARBAKIR'ın Lice ilçesine bağlı Yalaza köyünde yapımına bir yıl önce başlanan ve Kürtçe eğitimin verileceği belirtilen okul inşaatı için bugün gerginlik yaşandı.

11.09.2014Gündem
Yüzde 80 bağımsızlık çıkar

Yüzde 80 bağımsızlık çıkar

İNGİLİZ ekonomi dergisi Economist’e konuşan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, ağırlıklı olarak Kürtlerin yaşadığı bölgelerde bir referandum yapılması durumunda halkın yüzde 80’inin bağımsızlık lehine oy kullanacağını iddia etti.

4.07.2014Dünya
Özerklik İNŞAatı

Özerklik İNŞAatı

PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’ın “Her şeyi devletten beklemeyin. Kendiniz yapın” talimatı ve BDP Genel Başkanı Demirtaş’ın “Özerkliği inşa edeceğiz” açıklamasının ardından ilk adım Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Yalaza köyünde atılıyor. Yapımı biten 3 katlı okulda 30 Mart’taki yerel seçimlerden sonra milli eğitim müfredatından bağımsız Kürtçe eğitim başlatılacak. Türkçe ve İngilizce ise seçmeli ders olacak. Okul, Öcalan’ın doğum günü olan 4 Nisan’da açılacak.

4.03.2014Gündem
Diyarbakırda hava destekli operasyon

Diyarbakır'da hava destekli operasyon

DİYARBAKIR’ın Lice İlçesi Yalaza Köyü’nde gece yarısı, jandarma ve polis ekiplerinin ortak yürüttüğü, hava destekli uyuşturucu operasyonu başlatıldı.

25.11.2013Gündem
Diyarbakırda uyuşturucu operasyonu

Diyarbakır'da uyuşturucu operasyonu

Lice ilçesinde hava destekli uyuşturucu operasyonu başlatıldı.

25.11.2013Gündem
Uyuşturucu operasyonunda gerginlik

Uyuşturucu operasyonunda gerginlik

DİYARBAKIR’ın Lice ilçesi’ne bağlı Yalaza Köyü Mehele mezrasında jandarma tarafından gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonu sırasında iddaya göre asker ve köylüler arasında gerginlik çıktı. Evlerini aratmak istemeyen köylüler askerlere taşlarla saldırırken, asker de gaz bombaları ile karşılık verdi. Bir süre devam eden olaylardan sonra jandarma’nın köyde 1.5 ton uyuşturucu ele geçirdiği belirtildi.

5.11.2013Gündem
Diyarbakırda 2 ton esrar ele geçirildi

Diyarbakır'da 2 ton esrar ele geçirildi

Diyarbakır'ın Lice İlçesi’ne bağlı bazı köylerde İl Jandarma Komutanlığı’nın yönetiminde hava destekli uyuşturucu operasyonu başlatıldı. Şimdiye kadar 2 ton esrar ele geçirilen polis ve Jandarma Özel Harekat timlerinin de katıldığı operasyona, İnsansız Hava Aracı (İHA) ile helikopterler de destek verdi.

24.09.2013Gündem
Diyarbakırda dev uyuşturucu operasyonu

Diyarbakır'da dev uyuşturucu operasyonu

Diyarbakır’ın Lice İlçesi'ne bağlı 3 köyde 40 kilometrelik alanda yapılan operasyonda toplam 21 ton esrar ele geçirildi. Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, bunun Diyarbakır'da bugüne kadar ele geçirilen en yüksek uyuşturucu miktarı olduğunu söyledi.

15.12.2012Gündem
DİYARBAKIRDA KAMYONLAR DOLUSU ESRAR ELE GEÇİRİLDİ

DİYARBAKIR'DA KAMYONLAR DOLUSU ESRAR ELE GEÇİRİLDİ

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'ne bağlı 3 köyde 40 kilometrelik alanda yapılan operasyonda toplam 21 ton esrar ele geçirildi. Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, bunun Diyarbakır'da bugüne kadar ele geçirilen en yüksek uyuşturucu miktarı olduğunu söyledi. Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı Lice ilçesi kırsal alanında PKK’ya silah ve mühimmat desteği sağlamak amacıyla uyuşturucu madde ekimi yapılarak arazide depolandığı istihbaratının alınması üzerine Diyarbakır İl Jandarma, MİT Bölge Başkanlığı ve Emniyet Müdürlüğü ortak operasyon düzenledi. Narkotik köpekleriyle birlikte 35 özel tim ve havadan helikopterlerin de desteklediği operasyonda 40 kilometrelik alanda arama-tarama faaliyetleri sürdürüldü. Lice’ye bağlı Ortaç Köyü'nde 8 ton, Yalaza Köyü'nde 8 ve Balan Köyü'nde 5 ton toz ve kubar esrar ele geçirildi. DHA/ KURGU: Levent SERT

15.12.2012Haber
Tarakları tarih, kaşıkları süs oldu

Tarakları tarih, kaşıkları süs oldu

Taraklı ilçesi bir zamanlar İstanbul’u Anadolu’ya bağlayan başlıca kervan yolunun üstündeydi. Şimşir tarak, kaşıkları Ortadoğu’ya satılırdı. Karayolu Bolu’ya alınınca kaderine terk edildi. Şimdi 100’e yakın tarihi konağı, Sakin Şehir titriyle yeniden canlanıyor.

18.11.2012Seyahat
Diyarbakırda gölete giren iki çocuk boğuldu

Diyarbakır'da gölete giren iki çocuk boğuldu

Lice ilçesinde, serinlemek için gölete giren iki çocuk boğuldu.

4.07.2012Gündem
Diyarbakır’da 6 ton esrar ele geçirildi

Diyarbakır’da 6 ton esrar ele geçirildi

DİYARBAKIR’da jandarma ekiplerince, bu sabah 7 köye 500 askerin katılımıyla gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda yaklaşık 6 ton esrar ele geçirildi.

25.10.2010Gündem
PKKya uyuşturucu operasyonu

PKK'ya uyuşturucu operasyonu

DİYARBAKIR İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin Lice İlçesi'nde düzenlediği ve ‘Şafak’ adı verilen operasyonda, 1 ton 717 kilo esrar, 188 kilo hintkeneviri tohumu ve 1214 kök hintkeneviri bitkisi ele geçirildi.

9.11.2009Gündem
Terör örgütü, töre cinayeti işlemiş

Terör örgütü, töre cinayeti işlemiş

Diyarbakır'da 16 yıldır süren “Töre cinayeti” davasında mahkeme, sanıkların terör örgütünün kararı doğrultusunda cinayeti işlediği gerekçesiyle, yargılamanın özel yetkili mahkemede devam etmesini kararlaştırdı.

19.06.2009Gündem
Düğün konvoyu gibi uyuşturucu nakli

Düğün konvoyu gibi uyuşturucu nakli

DİYARBAKIR’da polis ve jandarmanın yaptığı iki operasyonda toplam 621 kilo esrar ele geçirilirken, 20 kişi tutuklandı.

25.02.2009Gündem
Diyarbakırda 461 kg. uyuşturucu ele geçirildi

Diyarbakır'da 461 kg. uyuşturucu ele geçirildi

Diyarbakır'da düzenlenen operasyonlarda 461 kilogram esrar ele geçirildiği, olayla ilgili 4 kişinin tutuklandığı bildirildi.

25.02.2009Gündem
Tons of drugs seized

Tons of drugs seized

ANKARA - Gendarmarie forces have seized 3.5 metric tons (3.9 U.S. tons) of hashish in the country's southeastern region, the state-run Anatolia news agency has reported.

18.01.2009Gündem
Turkish forces seize 3.5 tons of hashish in security forces operation

Turkish forces seize 3.5 tons of hashish in security forces' operation

ANKARA - The Turkish gendarmerie forces have seized 3.5 tons of hashish in an operation conducted in the southeastern of the country on Saturday. Officials said the hashish would be sold to provide financial support to the terrorist organization, PKK.

17.01.2009Gündem
Avare

Avare

17.08.2008Seyahat
Bahtsız hırsız, eski boksörün evine girdi

Bahtsız hırsız, eski boksörün evine girdi

Muğla’nın Milas İlçesi’nde boksör Himmet Yalaza, evine giren hırsızı feci şekilde dövdü.

2.02.2007Gündem
Dostoyevski sansüre mi uğradı

Dostoyevski sansüre mi uğradı?

Yazar ve çevirmen Acar Burak Bengi, ünlü Rus yazar Fyodor Mihailoviç Dostoyevski'nin Karamazov Kardeşler adlı romanının Türkçe çevirisinde "İsyan" veya "Başkaldırı" başlıklı bölümün sansüre uğradığını iddia etti. Bunu romanı Constance Garnett’ın İngilizce çevirisinden okurken farkettiğini belirten Bengi, roman kahramanlarından İvan'ın ağzından anlatılan bu bölümün üç ayrı İngilize çeviride yer aldığını buna karşılık 10 Türkçe çeviriden sadece ikisinde sansürsüz olarak bulunduğunu öne sürdü.

1.12.2005Gündem
Öyle Bir Hikâye

Öyle Bir Hikâye

Anton ÇehovÇeviren: Nihal Yalaza TaluyCan Yayınları

10.10.2005Gündem
Bir ayda 55 klasiği çevirip yayınladılar

Bir ayda 55 klasiği çevirip yayınladılar

Yeni kurulan İskele Yayınları, bir ay içerisinde Tolstoy’dan Dostoyevski’ye, Balzac’tan Hemingway’e 55 klasik eseri birden yayımlayarak herkesi şaşırttı. Yayıncılar, yayınevinin eski çevirileri küçük değişikliklerle yeniden yayımladığını ve çevirmenlere telif ödememek için böyle bir yola başvurduğunu iddia ediyor. Yayınevi ise bu kitapları satın aldığını söylüyor.

9.10.2005Gündem
Hep satan kitaplar

Hep satan kitaplar

Kimi kitaplar daha çıkmadan reklam kampanyaları ve yarattıkları büyük beklenti ile bir dönem ortalığı kasıp kavururlar. İçlerinden bazıları bir müddet sonra kimse tarafından hatırlanmasa da, listelerde haftalarca yer alır, eriştikleri yüksek satış rakamlarıyla best-seller olurlar. Adı üstünde çok satan kitaplardır onlar. Ama bir de, her yıl yeni baskıları yapılan, sürekli satan kitaplar vardır.

24.04.2004Kelebek
Dört ayrı gözlük kullanırken şimdi hiç gözlüksüz oldular

Dört ayrı gözlük kullanırken şimdi hiç gözlüksüz oldular

Tıp yaşlanmayla birlikte gözlerde ortaya çıkan odaklanma sorununa pratik çözüm üretti. Gözlüğü ortadan kaldıran lazer operasyonuyla gözlerden biri uzağı, diğeri yakını iyi görebilecek hale getiriliyor. Görme kalitesinde yüzde 10'luk düşüşü göze alanların yakın ve uzağı aynı gözle görmeleri mümkün.

13.06.2003Kelebek

Yazar Sonuçları

Önce seveceksin sonra yaşayacaksın

11 yaşındaki Merdan gök gürültüsü gibi bir sesle uyandı.

12.09.2014

Çocuğumla ne oynayacağım?

3-7 yaş arası çocuğu olanlara müjde. Çocuğunuzla oynayabileceğiniz birbirinden farklı oyunlar artık kapınıza gelecek.

10.05.2013

‘Öyle Bir Kaptan’ ve Dostoyevski

ALİ’nin gözü dönmüş, tekneyi Kaptan’ın üstüne doğru sürmekte.

9.04.2011

'Seçmen kaçakçılığı’

GEÇENLERDE DHA’nın bir haberi vardı; Denizli’de oturan seçmen Rabia Önder’in, internetten baktığında hiç İstanbul’a gelmediği halde Beylikdüzü’nde seçmen listesinde adını görünce şaşırdığını anlatan...

11.12.2008