EKSTRA
MENÜ

Yağmur Duası

Yağmur Duası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yağmur Duası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 475 Yağmur Duası haberi bulunmuştur.

Yağmur Duası Haberleri

Yeraltı da kurudu

Yeraltı da kurudu

Küresel ısınmanın etkileri kendini gün geçtikçe gösterirken Trakya’da kuraklık yaşanıyor. Yeraltı sularının kritik seviyeye geldiğini belirten Prof. Dr. Halim Orta, “Hep yeraltı suyunu kullanmaya çalışıyoruz, onu da tükettik” dedi.

10.01.2021Gündem
Tepedeki 5 asırlık ardıç, zamana meydan okuyor

Tepedeki 5 asırlık ardıç, zamana meydan okuyor

Sivas merkeze bağlı Karayün köyü yakınlarındaki hakim tepede tek olan 5 asırlık ardıç, görüntüsü ile dikkat çekerken, köylüler tescillenmesini istiyor.

5.01.2021Seyahat
81 ilde yağmur duası

81 ilde yağmur duası

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca, son dönemde ülke genelinde yaşanan kuraklık nedeniyle cuma namazı sonrası bütün camilerde cuma namazından sonra yağmur yağması için dua edilmesi kararı alındı.

12.12.2020Gündem
Meteoroloji haritası ortaya çıkardı: Olağanüstü ve şiddetli kuraklık yaşıyoruz

Meteoroloji haritası ortaya çıkardı: Olağanüstü ve şiddetli kuraklık yaşıyoruz

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün kuraklık haritalarına göre Türkiye’nin önemli bölümünün yağış almadığı, ‘olağanüstü, çok şiddetli ve şiddetli kuraklık’ yaşandığı ortaya çıktı. Uzmanlar su kaynaklarının korunması için vahşi sulama tehlikesine dikkat çekti.

11.12.2020Gündem
11 Aralık cuma hutbesinin tam metni yayımlandı Cuma hutbesinin konusu: Su Hayat ve Şifa Kaynağımız

11 Aralık cuma hutbesinin tam metni yayımlandı! Cuma hutbesinin konusu: Su Hayat ve Şifa Kaynağımız

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. Müslümanların haftalık ibadetlerini ifa ettikleri cuma gününde bu hafta cuma namazı sonrası bütün camilerde yağmur duası yapılacak. Diyanet tarafından "Su: Hayat ve Şifa Kaynağımız" konulu yayımlanan cuma hutbesi, cuma vakti Türkiye genelindeki camilerde okunacak. Önemli öğütler ve bilgiler veren cuma hutbesinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) su israfıyla ilgili buyruklarına da yer verilecek. İşte, 11 Aralık cuma hutbesinin tam metni.

10.12.2020Gündem
Son dakika haber.. Cuma namazı sonrası bütün camilerde yağmur duası edilecek

Son dakika haber.. Cuma namazı sonrası bütün camilerde yağmur duası edilecek

Son dakika haberi... Diyanet İşleri Başkanlığınca, son dönemde ülke genelinde yaşanan kuraklık nedeniyle yarın cuma namazı sonrası bütün camilerde yağmur duası yapılacak.

10.12.2020Gündem
Manisada cuma namazı öncesi yağmur duası

Manisa'da cuma namazı öncesi yağmur duası

MANİSA'da yaklaşan kış aylarına rağmen henüz yağış düşmeyince cuma namazı öncesi yağmur duası yapıldı. Şehzadeler ilçesindeki tüm camilerde yapılan duaya binlerce kişi ellerini ters çevirip, 'amin' diyerek katıldı.

20.11.2020Gündem
Trakyada tedirgin eden görüntü

Trakya'da tedirgin eden görüntü

TRAKYA'da, son yılların en kurak mevsimi yaşanıyor. Meriç Nehri'nde kuraklık nedeniyle adacıklar oluşurken, endişe içerisinde olan çiftçiler yağış bekliyor. Edirne Meteoroloji Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Bilhan Dalkılıç, geçen yıla oranla Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de yağışların yüzde 50 azaldığına dikkat çekti.

25.01.2020Gündem
Selimiye Camiinde yağmur duası

Selimiye Camiinde yağmur duası

EDİRNE’de yaşanan kuraklık nedeniyle Merkez İlçe ve Süloğlu Süt Üreticileri Birliği (SÜTÜB) tarafından Selimiye Camii’nde yağmur duası yapıldı. İl Müftüsü Emrullah Üzüm, camiyi dolduran cemaatle birlikte, yağış için dua etti.

24.01.2020Gündem
Lokman Hekim hakkında kısa bilgi

Lokman Hekim hakkında kısa bilgi

Lokman Hekim, tıp alanında hekimliğin atası olarak biliniyor. Kur'an-ı Kerim'de aynı isimli surede iki kez adı geçen ve rivayetlere göre bir yandan hastaları tedavi ederken bir yandan da hikmetli sözleri ile nefisleri iyileştiriyordu. Peki, Lokman Hekim kimdir?

17.09.2019Gündem
Göktaşı filminin oyuncuları kimler İşte Göktaşının konusu ve oyuncu kadrosu

Göktaşı filminin oyuncuları kimler? İşte Göktaşı'nın konusu ve oyuncu kadrosu

2018 yılında vizyona giren komedi türündeki Göktaşı filmi beyaz perdenin ardından televizyonda izleyici karşısına çıkıyor. Caner Erzincan'In yönetmen koltuğunda oturduğu filmin baş rolünde ünlü komedyen Şafak Sezer yer alıyor. Komedi filmi sevenlerin dikkati çeken filmle ilgili bilgiler internette merak konusu oldu. Peki, Göktaşı filminin oyuncuları kimler? İşte, Göktaşı'nın konusu ve oyuncu kadrosu.

11.08.2019Televizyon
Yağmur engel olamadı

Yağmur engel olamadı

15.Alanya Uluslararası Caz Günleri’nin kapanış konserini, dünyaca ünlü besteci ve piyanist Anjelika Akbar yaptı.

2.10.2018Keyif
Can’dan yağmur duası

Can’dan yağmur duası

Sibel Can, önceki akşam “Güz Konserleri” kapsamında Harbiye Açıkhava’da sevenleriyle buluştu.

26.09.2018Magazin
İsveç’te Müslümanlardan yağmur duası

İsveç’te Müslümanlardan yağmur duası

İsveç’in başkenti Stockholm’de Tensta Mahallesi’nde toplanan Müslümanlar, kuraklığın son bulması ve 40 noktada devam eden orman yangınlarının önüne geçilmesi için istiska (yağmur) namazı eda etti. Türk vatandaşlarının da katıldığı namazı İsveçli İslam alimi Abdulvedad Frank kıldırdı.

22.07.2018Avrupa
İsveçli Müslümanlar yağmur duası edecek

İsveçli Müslümanlar yağmur duası edecek

İsveç’te uzun süredir yağmur yağmaması ve kuraklığın devam edecek olması nedeniyle ülkedeki Müslümanlar cumartesi günü yağmur duasına çıkacak.

20.07.2018Avrupa
Ankarada yağmur duası: 71 bin taş atıp çaya girdiler

Ankara'da yağmur duası: 71 bin taş atıp çaya girdiler

Ankara'nın Beypazarı ilçesinde vatandaşlar yağmur duası etti.

1.05.2018Gündem
Suudi Arabistanda yağmur duası talimatı

Suudi Arabistan'da yağmur duası talimatı

Suudi Arabistan'da Kral Selman bin Abdulaziz'in talimatıyla başkent Riyad ile Mekke ve Medine'nin yanı sıra tüm kentlerde yağmur duasına çıkıldı.

12.02.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Ekmek arası yaşam

“Hayat öyle bir şey ki, sustuğunda konuşmadın diye pişman eder, konuştuğunda ise susmadığın için kahreder.” (Charles Bukowski-Ekmek Arası)

12.11.2020

Formayı ve armayı hak etmek

Yağmur duası” ile ilgili çok sevdiğim bir hikaye var.Uzun ama kısaca anlatayım...Hikaye şöyle...

21.07.2020

Kalıcı zaferler

Son yılların en önemli, en yaratıcı müzisyenlerindendir Genco Arı. Elini dokundurduğu her iş sıra dışıdır.

17.11.2018