EKSTRA
MENÜ

Yağlı Cilt

Yağlı Cilt ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yağlı Cilt haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.243 Yağlı Cilt haberi bulunmuştur.

Yağlı Cilt Haberleri

Kepek oluşumundan kurtulmanın doğal yolları

Kepek oluşumundan kurtulmanın doğal yolları

Kepek, kafa derisinde pul pul dökülmelerin meydana geldiği, yaygın, kronik bir cilt rahatsızlığıdır. Çoğu durumda kepek kontrol altına alınabilir. Ancak tedaviye başlamadan önce kepeğe neyin sebep olduğunu bilmelisiniz. Bu yazıda kepek sorununu en iyi şekilde yönetmek için nedenleri, semptomları ve doğal tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Strese Karşı Cildi Korumanın 5 Yolu

Strese Karşı Cildi Korumanın 5 Yolu!

Son aylarda dünyada olduğu gibi ülkemizde de yoğun kaygıya yol açan, uykularımızı kaçırabilen Covid-19 pandemisi sürecinde yaşadığımız aşırı stres, hem beyin hem de vücut kimyasında değişikliklere yol açarak, aynı zamanda serbest radikallerin oluşumunu artırarak cildin yaşlanma hızını da artırabilir. Dermatoloji Uzmanı Dr. Serpil Pırmıt, strese karşı cildi korumanın 5 yolunu anlattı.

20.08.2020Kişisel Bakım
6 Soruda Sağlıklı ve Gür Kaş Rehberi

6 Soruda Sağlıklı ve Gür Kaş Rehberi!

Güzellik salonlarına gitmektense evde kaş bakımını yapmak isteyenler için harika bir rehber hazırladık. Seyrek kaşlar nasıl uzatılır, kaş araları nasıl doldurulur, kaş nasıl kalınlaştırılır, kaş için en sağlıklı yağ hangisidir... Tüm soruların yanıtları burada! Gelin evde sağlıklı ve gür kaşlar için neler yapabileceğinize bakalım…

13.08.2020Kişisel Bakım
Cilt Tiplerine Göre Yaşlanma Süreleri

Cilt Tiplerine Göre Yaşlanma Süreleri

Açık tenlilerin daha çabuk yaşlandığı söylenir. Peki bu doğru mu? Yaşlanma süreleri ile cilt rengi ve tipinin bir bağlantısı var mı? Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek konu hakkında bilgiler verdi.

27.07.2020Kişisel Bakım
Yazın cilt bakımı nasıl olmalı

Yazın cilt bakımı nasıl olmalı?

Her mevsim cildin ihtiyacı değişir. Yaz aylarında nem ve sıcaklığın artmasıyla derimiz hava alamaz hale gelir. Tıkanıklıklar, siyah noktalar, cilt gözeneklerinde açılma, isilik gibi sorunlar artar. Hatta uygun bakılmayan ve korunmayan ciltlerde mantar oluşumu da gözlenir. Cildiniz için yazın yapılacak doğru cilt bakım önerilerini sizin için derledim. Dermatolog Dr. Neslihan Dolar yazdı

24.07.2020Sağlık
Göz Altı Kapatıcısı Nasıl Seçilir

Göz Altı Kapatıcısı Nasıl Seçilir?

İyi bir makyajın temel noktalarından biri doğru göz altı kapatıcısı kullanmaktır. Doğru kapatıcı, bazen cildinize başka bir ürün kullanmadan bile yeterince iyi görünmenizi sağlar. Peki doğru kapatıcı nasıl seçilir?

21.07.2020Makyaj
Cildi Doğru Temizleme Rehberi

Cildi Doğru Temizleme Rehberi

Sağlıklı, ışıl ışıl, pürüzsüz bir cilde sahip olabilmenin yolu, cildi doğru temiz temizlemekten ve nem seviyesini dengede tutmaktan geçiyor. Peki cilt en doğru şekilde nasıl temizlenir?

17.04.2020Kişisel Bakım
Siyah nokta nasıl geçer Siyah nokta temizleme

Siyah nokta nasıl geçer? Siyah nokta temizleme

Görünümü ile rahatsızlık veren siyah noktalar, herkes tarafından sevilmeyen bir durumdur. Peki, siyah nokta nedir? Nasıl oluşur? Bu siyah noktalardan nasıl kurtulurum diyorsanız sizler için işe yarar bilgileri bir araya getirdik.

15.03.2020Sağlık
Kahve telvesi maskesi nasıl yapılır Ne işe yarar tarifi ve faydaları

Kahve telvesi maskesi nasıl yapılır? Ne işe yarar? tarifi ve faydaları

Türk kahvesi, toplumumuzda uzun yıllardır tüketilen ve geleneksel anlamlar yüklenen bir içecektir. Yapılan araştırmalar bu kahvenin insan sağlığına oldukça iyi geldiğini göstermektedir. Türk kahvesini içmenin yanı sıra telvesi ile de çeşitli maskeler yapılmaktadır. Peki, kahve telvesi maskesi nasıl yapılır ve ne işe yarar? İşte telve maskesi hakkındaki tüm soruların cevapları.

12.03.2020Sağlık
INCIA Sebum Kit ile Pürüzleri Ortadan Kaldırın

INCIA Sebum Kit ile Pürüzleri Ortadan Kaldırın

Doğanın iyileştirici gücünü ve saflığını yüksek teknoloji ile birleştiren INCIA, cilt bakımına özen gösterenlere kaçırılmayacak bir teklif sunuyor. Yağlı ve karma ciltlerin kullanımı için geliştirilen ve %100 doğallığı BioArge Laboratuvarında onaylanan Yüz Temizleme Köpüğü ve Aromaterra Kusursuz Güzellik aromaterapi yağından oluşan INCIA Sebum Kit, herkesi tüm seçkin eczanelerde!

28.01.2020Alışveriş
Cilt Tipiniz Hangisi Biliyor Musunuz

Cilt Tipiniz Hangisi Biliyor Musunuz?

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, cilt tiplerini anlattı.

9.09.2019Kişisel Bakım
Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Cildimiz her mevsim koşullarına göre çeşitli etkiler bırakır. Sıcak hava, güneş ışınları, havuz, deniz gibi etkenlerle cilt yıpranır. Bu nedenle yaz aylarında da cilt bakımımızı ihmal etmemeliyiz. Peki yaz aylarında cilt bakımı nasıl yapılmalı?

Cilt Tipinizi Biliyor Musunuz

Cilt Tipinizi Biliyor Musunuz?

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, cilt tiplerini anlattı.

18.06.2019Kişisel Bakım
Polikistik over sendromu nedir Polikistik over nasıl anlaşılır

Polikistik over sendromu nedir? Polikistik over nasıl anlaşılır?

Genellikle 30 yaş üstü kadınlarda görülen polikistik over rahatsızlığı, tedavi edilmediği takdirde hipertansiyon, pıhtılaşma bozuklukları, obezite gibi hastalıklara kapı aralayabiliyor. Kadınlarda ergenlik adet kanamalarının başlaması ile başlayan polikistik over sendromu, kadınlar tarafından internette en fazla araştırılan konulardan biri olmaya devam ediyor. Peki, sivilce, yağlı cilt, tüylenmede artış ile kendisini gösteren polikistik over nedir? Polikistik over nasıl anlaşılır? İşte, merak edilenler.

1.05.2019Sağlık
Yağlı Ciltler İçin Ev Yapımı Nemlendirici Tarifi

Yağlı Ciltler İçin Ev Yapımı Nemlendirici Tarifi

Kimse yağlı bir cilde sahip olmak istemez, çünkü bu ten rengi donuk ve solgun bir görünüm verir. Peki yağlı ciltler ne tür nemlendirici kullanmalı, ev yapımı nemlendirici nasıl yapılır? İşte yağlı ciltler için ev yapımı nemlendirici tarifi...

17.04.2019Kişisel Bakım
Doğru Yüz Temizleme Tüyoları

Doğru Yüz Temizleme Tüyoları

Sağlıklı bir cilde sahip olabilmenin yolu, temizliğini en iyi şekilde yapmak ve nem seviyesini dengede tutabilmekten geçiyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Emin Soyer, doğru yüz temizleme tüyoları verdi.

Sağlıklı bir cilt için bunlara dikkat

Sağlıklı bir cilt için bunlara dikkat!

Sağlıklı bir cilde sahip olabilmenin yolu, temizliğini en iyi şekilde yapmak ve nem seviyesini dengede tutabilmekten geçiyor. İşte, doğru yüz temizleme tüyoları... Dermatoloji Uzmanı Dr. Emin Soyer, cildin nasıl temizlenmesi gerektiği ile ilgili merak edilenleri yanıtladı…

6.03.2019Sağlık
Polikistik Over nedir Belirtileri nelerdir

Polikistik Over nedir? Belirtileri nelerdir?

Polikistik Over, çoğunlukla 30 yaş üstü kadınlarda görülmektedir. Bu hastalık, hormonal dengeyi bozabilmektedir. Yumurtalıklarda bazı sıkıntılar oluşturan bu rahatsızlık, hipertansiyon, pıhtılaşma bozuklukları, obezite gibi sonuçları doğurabilmektedir. Erkeklik hormonunun baskın bir şekilde artış göstermesi üzerinde adet düzensizliği ve tüylenme ile sonuçlanmaktadır.

26.02.2019Sağlık
Doğru Kapatıcı Nasıl Seçilir

Doğru Kapatıcı Nasıl Seçilir?

Doğru kapatıcıyı seçmek, mükemmel makyajın kilit noktalarından biridir. Peki sıklıkla duyduğumuz 'doğru kapatıcı' nedir? Doğru kapatıcı nasıl seçilir?

18.02.2019Makyaj
Kozmetik Ürünü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Kozmetik Ürünü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kozmetik ürünü almak göründüğünden daha zor ve ciddi bir iştir. Her ne kadar kokusu ambalajı hoş gelse de detaylarını incelemeden almamalısınız. İşte kozmetik ürünü alırken dikkat etmeniz gereken detaylar…

Yağlı Ciltlere Özel Bakım Önerileri

Yağlı Ciltlere Özel Bakım Önerileri

Birçok etkene bağlı olarak yağlanan cildi doğru bakımlarla sağlıklı bir görünüme kavuşturmak mümkün. İşte öneriler.Cildin kendi yapısı, beslenme şekli, kullanılan ürünler ve mevsim gibi faktörlere bağlı olarak cildinizde yağlanma problemiyle karşılaşabilirsiniz. Bu problemden kurtulmaksa sandığınız kadar zor değil. Doğru bakım önerileriyle istediğiniz gibi bir cilde sahip olabilirsiniz.

27.06.2018Kişisel Bakım
Karma Ciltlere Özel Maske Önerileri

Karma Ciltlere Özel Maske Önerileri

Hem kuru, hem de yağlı cilt tipine sahip olanlar için cilt bakımı çok daha zor bir hal alıyor. Bunun nedeni, karma ciltlerin çok daha hassas olması ve özel bakım gerektirmesi. Uygulayacağınız maskelerdeki ürünlerin bu cilt tipindeki problemleri giderebilmesi gerekir.

Buzun Cildinize Sağlayacağı 6 Büyük Fayda

Buzun Cildinize Sağlayacağı 6 Büyük Fayda

Konu güzelliğe geldiğinde bir ürün için hiç acımadan cebini boşaltacak pek çok kadın vardır. Ancak bir cilt bakımı ürünü için saatlerce araştırmanıza ya da yüzlerce lira vermenize hiç gerek yok. Zaten en ucuz ve pratik cilt bakım ürünü hemen hemen hepinizin buzdolabında bulunmakta. Bir buz küpünün cildinize sağlayacağı faydalardan haberiniz var mı?

Hem Doğal Hem Sağlıklı: Evde Yüz Kremi Nasıl Yapılır

Hem Doğal Hem Sağlıklı: Evde Yüz Kremi Nasıl Yapılır?

Cildin nem dengesini sağlamada en önemli yardımcı yüz kremini zahmetsizce evde hazırlayabilirsiniz. İşte pratik yüz kremi tarifi...

Yağlı ciltlerin yapması ve yapmaması gereken şeyler

Yağlı ciltlerin yapması ve yapmaması gereken şeyler

Yağlı cilt, normal karşılanmasının aksine bir problemdir aslında. Peki neden oluşur? Kalıtım, hormonal dengesizlik, beslenme, yaş ve çevre koşulları... Üstelik yağlı ciltlerde akne, siyah nokta oluşma olasılığı da ne yazık ki daha fazladır. Ancak iyi bir bakımla yağlı cildinizi sağlıklı hale getirmeniz mümkündür. İşte yağlı ciltlerin yapması ve yapmaması gereken şeyler...

31.10.2017Stil
Sağlıklı bir cilt için yapılması şart 13 şey

Sağlıklı bir cilt için yapılması şart 13 şey

Sağlıklı, pürüzsüz bir cilt güzelliğin ilk kuralı. Bunun için aksatılmadan yapılması gereken bazı şeyler var. Eğer cilt sorunlarından bir türlü kurtulamıyorsanız, bunların birini ya da birkaçını eksik yapıyor olabilirsiniz.

20.10.2017Stil
Yağlı ciltlere özel bakım önerileri

Yağlı ciltlere özel bakım önerileri

Birçok etkene bağlı olarak yağlanan cildi doğru bakımlarla sağlıklı bir görünüme kavuşturmak mümkün. İşte öneriler...

29.06.2017Stil
Hem doğal hem sağlıklı: Evde yüz kremi nasıl yapılır

Hem doğal hem sağlıklı: Evde yüz kremi nasıl yapılır?

Cildin nem dengesini sağlamada en önemli yardımcı yüz kremini zahmetsizce evde hazırlayabilirsiniz. İşte pratik yüz kremi tarifi...

14.02.2017Sağlık
Bu hastalık gebe kalmayı zorlaştırıyor

Bu hastalık gebe kalmayı zorlaştırıyor

Her 20 kadından 1’inde görülüyor ve kesin nedeni bilinmiyor.

27.07.2016Sağlık
Polikistik over sendromunda beslenme

Polikistik over sendromunda beslenme

Menopoz öncesi dönemde, 15–45 yaş arası kadınların % 10’unda görülüyor!

23.06.2016Sağlık
Yazın cilt bakımı nasıl yapılır

Yazın cilt bakımı nasıl yapılır?

Cilt tipinize göre yaz aylarında cilt bakımı...

24.05.2016Kişisel Bakım
Cilt güzelliğinin 7 sırrı

Cilt güzelliğinin 7 sırrı!

Bakımlı olmak için ille de pahalı ürünler gerekmiyor.

Yazar Sonuçları

Hangi cilt tipleri daha kolay yaşlanır?

Kalıtımla belirlenen cilt yapısı birçok etken ile değişebilir. Acı bir gerçek olan yaşlanma kırışıklara sebep olur. Peki ya hangi cilt tipleri daha kolay kırışır?

7.10.2020

Covid-19 İle Başlayan Sivilce Pandemisi!

Bütün dünya ve ülkemiz olarak, hem sosyal yaşamı etkileyen; hem de küçük büyük tüm işletmeleri ve insanları ekonomik olarak etkisi altına alan ve hala devam eden bir pandemi süreci içindeyiz.

30.09.2020

Doğal güzellik

Sonbahara girmeden önce doğal bakım malzemelerle vücudunuzu yenilemeniz mümkün...

30.08.2020

Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Güneşin etkilerini ağırlıklı olarak gördüğümüz dönemlere geldik. Geçen yazımızda güneş ışınlarından kaçmadan yaşamayı tavsiye etmiştik. Bu hafta ise güneş ışınların etkilerini ve doğal bakım önerilerimizi anlatacağız.

9.07.2019

Cildi yağlı olanlar ciltlerini nasıl temizlemeli?

Yağlı ciltlerin bakımında yapılan en büyük hata onları nemsiz bırakmaktır...

20.06.2019

Cilt Tipine Uygun Bakım Nasıl Yapılır?

Sağlıklı cilde sahip olmak ve yaşlanma etkilerini geciktirmek sanıldığı kadar zor değil. Bu konu bazen çok karışık gibi görünse de temel doğruları bilince işler oldukça kolaylaşıyor. Dermatolog Dr. Şale Yılmaz, cilt bakımı hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

23.01.2019

Polikistik over sendromu nasıl tedavi edilir?

Gebeliğin önündeki en büyük engellerden biri olan ve genellikle ergenlik dönemindeki genç kızlarda ortaya çıkan, "Polikistik Over Sendromu (PCOS)" hakkında Çocuk Sağlığı Hastalıkları ve Çocuk Endokrinolojisi Uzmanı Prof. Dr. Nesibe Andıran'dan bilgi aldık.

28.11.2017

Cilt tipinizi biliyor musunuz, peki değişmiş olabilir mi?

Yaşadığımız büyük kentler bile cilt tiplerimizde büyük değişimlere sebep olabilir.

9.10.2017
Cilt sağlığınız için renkli diyet yapın

Cilt sağlığınız için renkli diyet yapın!

Rengarenk beslenerek cilt sağlığımızı desteklememiz mümkün.

1.06.2016

Hangi cilt tipleri daha kolay kırışır?

Yaşlanmanın yanı sıra yer çekimi de cilt kırışıklığına neden oluyor!

19.05.2016