EKSTRA
MENÜ

Yabancı Dil Eğitimi

Yabancı Dil Eğitimi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yabancı Dil Eğitimi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.540 Yabancı Dil Eğitimi haberi bulunmuştur.

Yabancı Dil Eğitimi Haberleri

Akademisyen nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Akademisyen olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Akademisyen nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Akademisyen olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Bir toplumun refah seviyesinin yükselmesi için, o toplumun iyi eğitilmiş olması gerekir. Nasıl ki henüz ilk yıllarından itibaren sınıf öğretmenleri çocukları eğitmek için çabalıyorsa, eğitimin son halkası olan üniversitelerdeki akademisyenlerin de bir o kadar emeği vardır. Peki, akademisyen kime denmektedir ve nasıl olunmaktadır? İşte akademisyenlik hakkında merak ettikleriniz.

16.12.2020Meslekler
İnşaat Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İnşaat Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İnşaat Mühendisliği bölümü her yıl pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Peki, bölümün amacı nedir, mezunlar ne iş yapar, bölüm kaç yıllıktır? İşte, tüm detaylar.

Lojistik Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Lojistik Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Üniversite sınavları hazırlığı gerçekleştiren tüm öğrenciler araştırma yaparak seçim yapacağı bölümleri tercih etmek için öncelikli tercihlerini belirlemeye çalışırlar. Günümüz koşullarında iş imkanları doğrultusunda seçim yapmak artık çok daha akıllıca olmaktadır. Bu doğrultuda sizler için Lojistik Yönetimi bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir sorularına yanıt aradık. Bölüm tercihleri arasında çok bilinmese de lojistik sektöründeki gelişmelerin oldukça artış göstermesi bölüme olan ilgiyi artışa geçirdi. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Japon Dili Ve Edebiyatı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Japon Dili Ve Edebiyatı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Japon dili ve edebiyatı bölümü Japonca dili hakkında bulunan bütün incelikleri inceleyen ve bununla beraber bu kültürü iyi bir şekilde tanıyan, kişilere yansıtan akademik bir daldır. Bununla beraber bu bölümde okuyan kişiler Japon kültürünün kültlerini ve gerekli analizlerini yapmaktadır. Sizler için Japon dili ve edebiyatı bölümü hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.

Heykel Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Heykel Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Heykel bölümü, heykel yapmak için gerekli bilgiyi veren ve kişilerin sanat bakış açılarını genişleten bir bölümdür. Bu bölüm içerisinde kişilere teorik ve pratik bilgiler öğretilmektedir. Aynı zamanda da bu bölüm içerisinde kişilerin sanatsal bir bakış açısı kazanmaları sağlamaktadır. Yerel ve evrensel bilgileri kişilere öğreterek bu bölüm sanatçı yetiştirmektedir. Sizlere heykel bölümü hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.

Arapça Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Arapça Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Tüm dünyadaki üniversitelerde yabancı dillere ait bölümler bulunmaktadır. Türkiye’de bulunan bu bölümlerden biri de Arapça öğretmenliği bölümüdür. Arapça öğretmenliği bölümü nedir? Arapça öğretmenliği bölümü kaç yıllıktır? Arapça öğretmenliği iş imkanları nasıldır? İşte Arapça öğretmenliği ile ilgili olan soruların yanıtları.

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, geleceğin futbolcularıyla buluştu

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, geleceğin futbolcularıyla buluştu

Süper Lig takımlarından Hes Kablo Kayserispor'da başkan Berna Gözbaşı, sarı-kırmızılı kulüp bünyesinde açılan futbol okullarını ziyaret ederek, burada öğrencilerle sohbet etti.

15.11.2020Süper Lig
Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı: Altyapı bizim için çok önemli, 14 futbol okulumuz var...

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı: "Altyapı bizim için çok önemli, 14 futbol okulumuz var..."

Süper Lig takımlarından Hes Kablo Kayserispor’da başkan Berna Gözbaşı, sarı-kırmızılı kulüp bünyesinde açılan futbol okullarını ziyaret ederek, burada öğrencilerle sohbet etti.

15.11.2020Futbol
Ev alma, e-komşu al

Ev alma, e-komşu al!

Eskiden kapısını tıklattığınız komşunuza ulaşmak için artık telefon ekranına dokunmak yetiyor. Şimdi karşı komşu, üst komşu yerine e-komşu var! Aynı semtte oturanları buluşturan sosyal platformlarda kişiler mahallesindeki iyi terziyi, ucuz marketi bir tıkla öğreniyor, arabasını karşı apartmandaki komşusuna satıyor. Ancak madalyonun bir de öteki yüzü var! Bu dünyadaki iletişim birlikte geçirilen kaliteli zamanın yerini tutmuyor, duygular doğru düzgün aktarılamıyor. ‘Sanal komşuluk’ ilişkilerini mercek altına aldık...

Son Dakika | Rıdvan Yılmazdan Caner Erkine övgü Gelmiş en geçmiş en iyi sol beklerden...

Son Dakika | Rıdvan Yılmaz'dan Caner Erkin'e övgü! "Gelmiş en geçmiş en iyi sol beklerden..."

Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş forması giyen 19 yaşındaki genç sol bek Rıdvan Yılmaz, Türkiye Futbol Federasyonu'nun aylık yayınlanan Tam Saha Dergisi'ne samimi bir röportaj verdi. Rıdvan Yılmaz, Caner Erkin hakkında, "Caner Erkin, Türkiye’ye gelmiş en iyi sol beklerden bir tanesidir. Belki de en iyisidir." ifadelerini kullandı.

2.11.2020Futbol
Denizli Valisi Ali Fuat Atik kimdir nereli kaç yaşında Diyalog sonrası gündeme geldi

Denizli Valisi Ali Fuat Atik kimdir nereli kaç yaşında? Diyalog sonrası gündeme geldi

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, biyografisi ile araştırılan isim olmaya devam ediyor. Pek çok ilçede kaymakamlık görevinde bulunduktan sonra 2017 yılında Siirt Valiliği'nde ilk valilik görevini yerine getiren Ali Fuat Atik, 10 Haziran 2020 tarihinde ise Denizli Valiliği'ne atanmıştı. Peki, Denizli Valisi Ali Fuat Atik kimdir nereli kaç yaşında? İşte, dönerci ile tartışmasının ardından merakla araştırılan o isim hakkında bazı bilgiler

18.10.2020Gündem
Son dakika haberler: 100 şüpheliden 50si yakalandı… İşte kritik FETÖ operasyonunda son durum

Son dakika haberler: 100 şüpheliden 50'si yakalandı… İşte kritik FETÖ operasyonunda son durum

Gelen son dakika haberine göre, 2011 KPSS sorularının FETÖ mensuplarına sızdırılması soruşturmasında haklarında gözaltı kararı verilen 100 şüpheliden 50'si yakalandı.

25.09.2020Gündem
YLSY nedir YLSY 2020 kontenjan bilgileri ve başvuru şartları

YLSY nedir? YLSY 2020 kontenjan bilgileri ve başvuru şartları

YLSY ya da tam açılımı ile Yurt Dışında Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Öğrencileri Seçme ve Yerleştirme programı için burs başvuruları başladı. 10-18 Eylül tarihleri arasında alınacak olan YLSY 2020 burs başvurusu, bakanlık tarafından değerlendirildikten sonra netlik kazanacak. Peki, YLSY nedir? İşte, YLSY 2020 kontenjan bilgileri ve başvuru şartları

10.09.2020Gündem
MEB 750 öğrenciyi yurtdışına gönderecek... Başvurular 10-18 Eylül’de

MEB 750 öğrenciyi yurtdışına gönderecek... Başvurular 10-18 Eylül’de

Yurtdışında yüksek lisans ya da doktora yapmak isteyen öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından sağlanan önemli bir fırsat var. Bakanlık her yıl yüzlerce genci burslu olarak yurtdışındaki üniversitelere gönderiyor.

9.09.2020Eğitim
Özel okullara indirim formülü

Özel okullara indirim formülü

Velilerin, pandemi nedeniyle yüz yüze eğitimin geciktiği özel okullarda ücretlerin düşürülmesi talebine iki tarafı da yormayacak bir formül aranıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın özel okul temsilcileriyle yaptığı görüşmede, yüzde 8 olan KDV oranının düşürülmesi gündeme geldi.

26.08.2020Eğitim
Son dakika... MEBden kronik rahatsızlığı olan öğrencilerle ilgili önemli açıklama

Son dakika... MEB'den kronik rahatsızlığı olan öğrencilerle ilgili önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), kronik hastalığı bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin bu durumlarına ilişkin e-Nabız Sistemi'nden veya Sağlık Bakanlığı'nca belirlenecek diğer usullerle alacakları belge ile okul müdürlüklerine başvurmaları halinde eğitimlerini Kovid-19 salgını süresince uzaktan eğitim ile sürdürebileceklerini bildirdi. Devlet okullarında kayıt, özel grup sınıfları, öğretmen seçimi, teknolojik veya fiziki olanaklar, yabancı dil eğitimi gibi sınıf ayrımcılığına sebep olacak ve eğitimde fırsat eşitliği ilkesini zedeleyecek uygulamalar yapılamayacak.

25.08.2020Haber
Son dakika...  MEBden kronik rahatsızlığı olan öğrencilerle ilgili önemli açıklama

Son dakika... MEB'den kronik rahatsızlığı olan öğrencilerle ilgili önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), kronik hastalığı bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin bu durumlarına ilişkin e-Nabız Sistemi'nden veya Sağlık Bakanlığı'nca belirlenecek diğer usullerle alacakları belge ile okul müdürlüklerine başvurmaları halinde eğitimlerini Kovid-19 salgını süresince uzaktan eğitim ile sürdürebileceklerini bildirdi. Devlet okullarında kayıt, özel grup sınıfları, öğretmen seçimi, teknolojik veya fiziki olanaklar, yabancı dil eğitimi gibi sınıf ayrımcılığına sebep olacak ve eğitimde fırsat eşitliği ilkesini zedeleyecek uygulamalar yapılamayacak.

25.08.2020Gündem
Evde çocuğunuzla İngilizce öğrenin

Evde çocuğunuzla İngilizce öğrenin

Dünya genelinde yaşanan korovirüs salgını nedeniyle tüm kademedeki öğrenciler, egitimlerine online devam ediyor. Bu durumu fırsata çevirmek isteyen öğrenciler normal eğitimlerine devam ederken, yabancı dil de öğrenebilir. Bu süreci, çeşitli etkinliklerle keyifli hale getirmek de mümkün.

24.08.2020Eğitim
Matmazel Ne Demek Matmazel Nedir Matmazel TDK Kelime Anlamı

Matmazel Ne Demek? Matmazel Nedir? Matmazel TDK Kelime Anlamı

Farklı anlamları üzerinden kullanılan Matmazel kelimesi, son dönemlerde Türkçede en merak edilen sözcükler arasında geliyor. Özellikle filmlerde ya da pek çok yazılı kaynakta sıkça karşılaşılan sözcüklerden biridir. Peki, matmazel ne demek? Matmazel nedir? Matmazel TDK kelime anlamı hakkında bilinmesi gerekenler.

22.08.2020Sözlük
Girne Amerikan Üniversitesi Dünyanın kapılarını Girne Koleji öğrencileri için açtı

Girne Amerikan Üniversitesi Dünyanın kapılarını Girne Koleji öğrencileri için açtı

Kıbrıs’ın ilk üniversitesi olan ve 1985 yılında kurulan Girne Amerikan Üniversitesi, eğitimdeki yenilikçi duruşu ve dünya kimliğinde mezuniyet vizyonuyla Türkiye’nin birçok kentinde Girne Kolejini açtı.

20.07.2020Ekonomi
Ziya Öğretmen ile zümre buluşmaları

Ziya Öğretmen ile zümre buluşmaları

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, illerdeki meslektaşlarıyla gerçekleştirdiği eğitim buluşmalarının ardından branş öğretmenleriyle zümre toplantıları başlattı. İlk konukları, Türkiye’nin dört bir yanından sınıf öğretmenleri olan Bakan Selçuk, İngilizce ve matematik öğretmenleriyle zümre toplantıları gerçekleştirdi.

18.07.2020Eğitim
Doğru lise tercihi nasıl yapılır

Doğru lise tercihi nasıl yapılır?

Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınav sonuçları 16 Temmuz’da açıklandı. Merakla beklenen sonuçların açıklanmasının ardından aynı gün içinde yayımlanan Tercih Kılavuzu’nda yer alan kurallara göre tercihler başladı. Hayatımızın dönüm noktaları haline gelen sınavlardan biri olan LGS sonrası yüz binlerce öğrenci iyi bir liseye yerleşebilmek için tercih yapacak. Uzmanlar öğrencilere ve velilere doğru tercihle ilgili önemli tavsiyelerde bulundu.

17.07.2020Eğitim
EBAda İngilizce yaz okulu başladı

EBA'da İngilizce yaz okulu başladı

MEB tarafından, öğrencilerin yaz döneminde yabancı dilden uzak kalmamaları için başlatılan EBA Çevrim İçi İngilizce Yaz Okulu, 31 Temmuz'a kadar sürecek. A1 ve A2 düzeyinde dört temel dil becerisini içeren dersler, kendi kendine öğrenmeye uygun e-Etkinliklerden oluşuyor.

2.07.2020Eğitim
EBA platformunda İngilizce yaz okulu dersleri başladı.. İngilizce yaz okulu hangi tarihe kadar devam edecek

EBA platformunda İngilizce yaz okulu dersleri başladı.. İngilizce yaz okulu hangi tarihe kadar devam edecek?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrencilerin yaz döneminde yabancı dilden uzak kalmamaları için Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Çevrim İçi İngilizce Yaz Okulu başlattı.

2.07.2020Eğitim
Sleepy’nin reklam yüzü Anıl Altan ile Babalar Günü sohbeti

Sleepy’nin reklam yüzü Anıl Altan ile Babalar Günü sohbeti

Bugün Pelin Akil ve Anıl Altan çiftinin evlerine konuk oluyoruz. Eminim sizler de benim kadar bu güzel çiftin ve sevimli bebeklerinin ev yaşantılarını merak ediyorsunuz. Hamilelik döneminden ikizlerin doğumuna, karantina sürecini nasıl geçirdiklerinden yeni reklam filmlerine kadar pek çok konuda çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Röportaj: Sedef Batı

Bakan Selçuk: Güvenliğini sağlayamayacağımız işe girmeyiz

Bakan Selçuk: Güvenliğini sağlayamayacağımız işe girmeyiz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk AA Editör Masası'na konuk oldu. Bakan Selçuk, sınavla ilgili tüm tedbirlerin alındığını açıkladı.

18.06.2020Eğitim
Son dakika haberler... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuktan LGS açıklaması: Tedbirlerimizi aldık

Son dakika haberler... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan LGS açıklaması: Tedbirlerimizi aldık

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AA Editör Masası'nda önemli açıklamalarda bulunuyor. Bakan Selçuk, ''Okulları 19 Haziran'a kadar 3 haftalığına açsaydık, emin olun çok daha devasa sorunlarımız olacaktı'' dedi. LGS ile ilgili gerekli tedbirleri aldıklarını söyleyen Bakan Selçuk, ''Bina sayısını arttırdık. 18 bin arkadaşımızı okullarda görevlendirdik'' diye konuştu. LGS kapsamındaki sınava girecek Kovid-19 tanılı öğrencilerle ilgili bir soruya Bakan, ''Bunun tedbirlerini aldık, ayrı binaları oluşturduk, hiç merak etmesinler" yanıtını verdi.

18.06.2020Gündem
Elon Musk’ın en büyük korkusu ve beynimize çip yerleştirme meselesi

Elon Musk’ın en büyük korkusu ve beynimize çip yerleştirme meselesi

Elon Musk’ın nöroteknoloji firması Neuralink, insan beynine çip yerleştirebilecekleri teknolojide sona yaklaştıklarını duyurdu. Peki bu işler Matrix filmindeki gibi “Bana oradan biraz Kung Fu, biraz da Çince yükle...” seviyesine ne zaman gelecek?

8.06.2020Teknoloji
Work and Travel’da korona mağduriyeti

Work and Travel’da korona mağduriyeti

ABD’ye bu yaz Work and Travel programıyla gidip çalışarak yabancı dil öğrenmeyi hedefleyen öğrenciler pandemi engeline takıldı. Programın ücretlerini önceden ödeyen öğrenciler, paralarının iadesini isteyince yüksek kesinti ile karşı karşıya kaldılar. 2 bin ile 3 bin 500 dolar ödeme yapan öğrencilerden yapılan kesinti 1000 dolara kadar çıktı. Öğrenciler seyahat edilemeyeceği gerekçesiyle paralarının tamamının iadesini istiyor.

17.05.2020Eğitim
32 ülkede 40 bin öğrenciye uzaktan eğitim

32 ülkede 40 bin öğrenciye uzaktan eğitim

Türkiye Maarif Vakfı, 32 ülkede yaklaşık 40 bin öğrenciye uzaktan eğitim imkanı sağlıyor.

21.04.2020Eğitim
KPSS ne zaman yapılacak 2020 KPSS sınavları ne zaman KPSS lisans sınav tarihi

KPSS ne zaman yapılacak? 2020 KPSS sınavları ne zaman? KPSS lisans sınav tarihi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) Kovid-19 önlemleri kapsamında, 2020 Sınav Takvimi'nde değişiklik yapmaya devam ediyor. Son olarak üniversiteli olmak için gün sayan adayların girdiği YKS'nin oturumları ileri bir tarihe alındı. Öte yandan MSÜ, ALES ve YDS sınavlarının tarihlerinde de düzenleme yapıldı. Bugün ise kamu personeli alımında kullanılan KPSS sınavın oturum tarihleri güncellendi. Peki, YKS MSÜ KPSS ALES YDS sınavları ne zaman? KPSS sınavı ne zamana ertelendi?

27.03.2020Gündem
15 soruda uzaktan eğitim

15 soruda uzaktan eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı koronavirüs önlemi olarak 16 Mart’tan itibaren bütün okullarda bir hafta tatil kararı aldı. 23 Mart’tan itibaren de uzaktan eğitim modeline geçilecek. Bakanlık, eğitimi internet üzerinden ulaşılan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve TRT kanalları üzerinden vermeyi planlıyor. Tamamen eğitime ayrılan bu kanallardan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri sabahçı ve öğlenci olmak üzere belirli zaman dilimlerinde faydalanacak.

14.03.2020Eğitim
Son dakika haberi: Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor İşte alınan kararlar

Son dakika haberi: Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor! İşte alınan kararlar

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç başkanlığında gerçekleştirilen YÖK Yürütme Kurulu toplantısında yeni tip koronavirüse ilişkin tedbirler ve kararlar alındı.

13.03.2020Gündem
Adaylar ‘iş garantisi’ peşinde

Adaylar ‘iş garantisi’ peşinde

Türkiye’de 20-24 yaş aralığındaki nüfus, önümüzdeki 50 yılda 6.5 milyondan 5.2 milyona düşecek ve üniversite çağındaki nüfus yüzde 20 azalacak. Geçtiğimiz 50 yılı kapasite arttırma çabalarıyla geçiren üniversite sistemimizin bundan böyle küçülmeyi öğrenmesi gerekiyor. Dünyadaki değişimler dikkatlice değerlendirilip, üniversitelerdeki programlar gençlerimizi ve ülkeyi geleceğe hazırlayacak şekilde yeniden yapılandırılmalı.

9.03.2020Eğitim
Mutlu çocuklar hayatta başarılı olur

Mutlu çocuklar hayatta başarılı olur

Fono Koleji kurucu temsilcisi Didem Erez, 2004’ten itibaren aile işletmesi olan kurumda halkla ilişkilerden, satın almaya kadar birçok bölümde görev yaptı. İki yıl önce eşi Fuat Erez ile birlikte kurumu devralan Erez’e göre okulların çocuklara okulu sevdirmesi gerekiyor.

9.03.2020Eğitim
Kurum reklamında öğrenci kullanılamayacak

Kurum reklamında öğrenci kullanılamayacak

MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde bir dizi değişiklik yapıldı. Resmi Gazete’nin 19 Şubat 2020 tarihli sayısında yayımlanan değişikliklere göre özel okullara en az 500 metrekare bahçe şartı getiriliyor. Bir değişiklik de başarılı öğrencilerin reklam aracı olarak kullanılamayacak olması. Yönetmelikte yapılan değişikliğe göre başarılı öğrencilerin isimleri, resimleri ve bilgileri kurum reklamlarında kullanılamayacak.

19.02.2020Eğitim
Sevinç Kolejinin geliştirilmiş sistemiyle dünya standartlarında eğitim

Sevinç Koleji'nin geliştirilmiş sistemiyle dünya standartlarında eğitim!

34 yıllık deneyimi ve istikrarlı başarıları sayesinde markalaşmış olan Sevinç Koleji, dünyadaki yenilikleri uygulayarak uluslararası standartlarda eğitim veriyor.

18.02.2020Gündem
‘En iyi’ler bu sınıfta buluşuyor

‘En iyi’ler bu sınıfta buluşuyor

Fizik, kimya, biyoloji ve matematik alanında Boğaziçi, ODTÜ, Hacettepe gibi Türkiye’nin farklı üniversitelerindeki en parlak öğrencileri özel bir sınıfta ders alıyor. Bu öğrencilerin derslerine ise YÖK Başkanı Yekta Saraç, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, üniversite rektörleri ile alanında isim yapmış hocalar giriyor.

12.02.2020Kampüs
Süperler sınıfı

'Süper'ler sınıfı

Fizik, kimya, biyoloji ve matematik alanında Boğaziçi, ODTÜ, Hacettepe gibi Türkiye’nin farklı üniversitelerindeki en parlak öğrenciler özel bir sınıfta ders alıyor. Geleceğin bilim insanı gözüyle bakılan üniversitelilere her ay 1000 TL veriliyor. Bu öğrencilerin hocaları da ‘first class’. Derslerine YÖK Başkanı Yekta Saraç, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, üniversite rektörleri ile alanında isim yapmış hocalar giriyor.

28.01.2020Eğitim
Sevinç Kolejinde dünya standartlarında eğitim

Sevinç Koleji'nde dünya standartlarında eğitim

Sevinç Eğitim Kurumlarının eğitim yolculuğu, 1986 yılında Sevinç Dershanelerinin İstanbul Bakırköy’de kuruluşuyla başladı. Sınava hazırlık alanındaki başarıları ve Sevinç Yayınları ile özellikle ortaokul kademesinde, İstanbul’daki başarılı kurumlar arasında yer aldı. 2013 yılında “eğitim” tecrübesini özel okulculuğa taşıyan kurum; bugün anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde kolej eğitimi verirken, istikrarı başarılarını sürdürüyor.

24.01.2020Gündem
Okullara ‘Akreditasyon ve Danışmanlık’ verilecek

Okullara ‘Akreditasyon ve Danışmanlık’ verilecek

TED, kurumsal değerlerinin ülke genelinde yaygınlaşmasını arttırmak ve özel okul sektörünün nitelikli gelişimine katkı sağlamak amacıyla özel okullara ‘Akreditasyon ve Danışmanlık’ yapacak.

15.01.2020Eğitim
Naz Elmas kimdir ve kaç yaşında Hangi film ve dizilerde oynadı

Naz Elmas kimdir ve kaç yaşında? Hangi film ve dizilerde oynadı?

Naz Elmas, yer aldığı diziler ve ve filmler haricinde, özel hayatı ile de merak edilen isimler arasında yer alıyor. Kariyeri boyunca pek çok dizi ve film projesinde yer alan Naz Elmas, bunun yanında reklam filmlerinde de boy göstermiştir. Peki, Naz Elmas kimdir ve kaç yaşında? İşte, Naz Elmas hakkında merak edilen bazı bilgiler

16.12.2019Hayat
2020 ÖSYM sınav takvimi: YKS KPSS ALES DGS ne zaman yapılacak İşte sınav ve başvuru tarihleri

2020 ÖSYM sınav takvimi: YKS KPSS ALES DGS ne zaman yapılacak? İşte sınav ve başvuru tarihleri

Her yıl milyonlarca adayın katılım sağladığı onlarca sınav organize eden ÖSYM, 2020 yılında uygulayacağı sınavların tarihi hakkında bilgi verdi. ÖSYM'nin resmi internet sitesinden geçtiğimiz günlerde yayımladığı 2020 sınav takvimi ile birlikte YKS, KPSS, DGS, ALES ve ÖSYM'nin düzenlediği diğer sınavların tarihleri belli oldu. İşte, 2020'de yapılacak YKS, KPSS, DGS, ALES ve YDS sınav tarihleri...

10.12.2019Gündem
2020 ÖSYM sınav takvimi YKS - KPSS - DGS - ALES - YÖKDİL ne zaman

2020 ÖSYM sınav takvimi! YKS - KPSS - DGS - ALES - YÖKDİL ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) 2020 yılında yapacağı sınavlar için adaylar merak ettikleri soruların cevabını internette arıyor. İşte her yıl olduğu gibi 2020'de de ÖSYM tarafından düzenlenecek olan KPSS, ALES, EKPSS, YKS, TUS DGS, YDS, e-YDS sıvaları için başvuru, sınav ve sonuç açıklama takvimi...

21.11.2019Gündem
Ondokuz Mayıs Üniversitesi 13 öğretim ve araştırma görevlisi alacak Başvuru şartları neler

Ondokuz Mayıs Üniversitesi 13 öğretim ve araştırma görevlisi alacak! Başvuru şartları neler?

Ondokuz Mayıs Üniversitesi, üniversite bünyesinde görevlendirilmek üzere öğretim ve araştırma görevlisi alınacağını duyurdu. Resmi Gazete'de verilen ilana göre, toplam 13 personel üniversitenin farklı birimlerinde istihdam sağlayacak. Başvuruda bulunacak olan adaylar işlemlerini en geç 28 Kasım 2019 tarihine kadar tamamlayacak. Peki, başvuru şartları neler? Kadro dağılımı nasıl olacak? İşte, Ondokuz Mayıs Üniversitesi personel alımı hakkında detaylar.

17.11.2019Gündem
DGS, KPSS, TUS, DUS, ALES ve YDS çıkmış sorular | ÖSYM çıkmış soruları yayımladı

DGS, KPSS, TUS, DUS, ALES ve YDS çıkmış sorular | ÖSYM çıkmış soruları yayımladı

ÖSYM geçen yıla ait bazı sınavların sorularını erişime açtı. DGS, KPSS, TUS, DUS, ALES ve YDS'nin geçen yılki sorularına 'http://www.osym.gov.tr' adresindeki 'Geçmiş Yıllardaki Sorular' sekmesinden ulaşılabilecek. İşte, ÖSYM'nin yayımladığı sorular hakkındaki ayrıntılar...

12.11.2019Gündem
Çocukların eğitiminde yabancı dilin önemi artıyor

Çocukların eğitiminde yabancı dilin önemi artıyor

Günümüzde yabancı dil bilmek her şartta fark yaratıyor. Bu nedenle çocukların eğitiminde yabancı dil ayrı bir önem kazanıyor. Kişisel Gelişim Uzmanı Turhan Güldaş, yabancı dil konusunda anne ve babalara önerilerde bulundu.

Prof. Dr. Bingür Sönmez kimdir

Prof. Dr. Bingür Sönmez kimdir?

Prof. Dr. Bingür Sönmez, yaptığı açıklamalar ve uyarılarla gündeme geliyor. Türkiye ve dünyanın sayılı kalp cerrahlarından Prof. Dr. Bingür Sönmez, ismin Bingür Sönmez, özel bir hastanenin kalp ve damar cerrahisi bölüm başkanıdır. İşte, Prof. Dr. Bingür Sönmez’in hayatı ve kariyerine dair bilgiler…

22.10.2019Hayat

Yazar Sonuçları

15 soruda uzaktan eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı koronavirüs önlemi olarak 16 Mart’tan itibaren bütün okullarda bir hafta tatil kararı aldı. 23 Mart’tan itibaren de uzaktan eğitim modeline geçilecek. Bakanlık, eğitimi internet üzerinden ulaşılan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve TRT kanalları üzerinden vermeyi planlıyor. Tamamen eğitime ayrılan bu kanallardan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri sabahçı ve öğlenci olmak üzere belirli zaman dilimlerinde faydalanacak.

14.03.2020