EKSTRA
MENÜ

Yabancı Dil

Yabancı Dil ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yabancı Dil haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 15.412 Yabancı Dil haberi bulunmuştur.

Yabancı Dil Haberleri

TÜBİTAK SAGEde görev yapmak üzere 7 kısmi süreli proje personeli alacak

TÜBİTAK SAGE'de görev yapmak üzere 7 kısmi süreli proje personeli alacak

TÜBİTAK personel alımı yapacağını duyurdu. Yapılan resmi açıklamanın ardından başvuru şartları ve başvuru tarihi günün merak edilen konuları arasında yer alıyor. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı, Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) bünyesinde görevlendirmek üzere, 7 kısmi süreli proje personeli alımı yapacak.

15.01.2021Gündem
ÖSYM takvimi ne zaman belli olacak İşte 2021 YKS ALES YÖKDİL DGS başvurularında son durum

ÖSYM takvimi ne zaman belli olacak? İşte 2021 YKS ALES YÖKDİL DGS başvurularında son durum

Her yıl milyonlarca adayın katılım sağladığı onlarca sınav organize eden ÖSYM'nin, 2021 yılında uygulayacağı sınavların tarihi hakkında araştırmalar hız kazandı. Adaylar, sınav tarihilerinin yanı sıra başvuru tarihlerini de sorguluyor. Peki, ÖSYM takvimi ne zaman belli olacak?

14.01.2021Gündem
2021 YDS ne zaman İşte Yabancı Dil Sınavında son gelişmeler

2021 YDS ne zaman? İşte Yabancı Dil Sınavı'nda son gelişmeler

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'nın (YDS) bu yıl ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Sınavın ne zaman yapılacağı, sınava katılım sağlayacak vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, 2021 YDS ne zaman? YDS başvuruları ne zaman alınacak?

13.01.2021Gündem
YÖKDİL ne zaman yapılacak İşte ertelenen 2020 YÖKDİL hakkında son gelişmeler

YÖKDİL ne zaman yapılacak? İşte ertelenen 2020 YÖKDİL hakkında son gelişmeler

Ertelenen YÖKDİL sınavı, yabancı dil puanını belgelemek isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. YÖKDİL'in 2020'deki son sınavına girecek olan vatandaşlar, ÖSYM'nin gerçekleştireceği bu sınavın tarihini merak ediyor. Peki, YÖKDİL ne zaman yapılacak?

12.01.2021Gündem
46 yılda sokağa atılan 100 bin kitabı topladı, dükkan açtı

46 yılda sokağa atılan 100 bin kitabı topladı, dükkan açtı

İZMİR'in Konak ilçesinde, Doğan Karabil (74), kapıcılık yaptığı sırada sokağa atılan kitapları toplamaya başladı, tezgah açtı. 46 yıl sonunda Karabil, tezgahını 100 binden fazla kitabın bulunduğu dükkana dönüştürdü. Farklı türde kitapların bulunduğu dükkanı, şimdilerde Karabil'in kızları işletiyor.

11.01.2021Güncel
‘Çok değerli bir mutfağımız olmasına rağmen dünyada Türk mutfağı konuşulmuyor...’ Peki ama neden

‘Çok değerli bir mutfağımız olmasına rağmen dünyada Türk mutfağı konuşulmuyor...’ Peki ama neden?

Şef Somer Sivrioğlu, geçen hafta bir programda “Türk mutfağı dünyada ilk 10’da sayılmaz” dedi ve büyük bir tepki aldı. Hem Somer Şef’e hem de mutfağımızı tanıtmak için çalışan şeflere, akademisyenlere sorduk: Türk mutfağı uluslararası arenada nasıl algılanıyor? Bir mutfak nasıl daha bilinir hale getirilir?

10.01.2021Hürriyet Pazar
Kafkas Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alacak Kafkas Üniversitesi personel alım ilanı

Kafkas Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alacak! Kafkas Üniversitesi personel alım ilanı

Kafkas Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alacak. Kafkas Üniversitesi öğretim üyesi ve araştırma görevlisi ilanı Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yayınlandı. İlana son başvuru tarihi 18 Ocak olarak duyuruldu.

9.01.2021Ekonomi
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi alacak İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Personel Alım İlanı

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi alacak! İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Personel Alım İlanı

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi alacak. İnönü Üniversitesi öğretim üyesi ilanı Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yayınlandı. İlana son başvuru tarihi 14 Ocak olarak duyuruldu.

9.01.2021Ekonomi
Yabancı dile eğlenceli destek

Yabancı dile eğlenceli destek

Millî Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim sürecinde yabancı dil öğretiminde verimliliği artırabilmek amacıyla yeni kılavuzlar hazırladı. Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 2. sınıftan 8. sınıfa kadar her seviye için ayrı ayrı kitaplar, fasiküller ve ses dosyalarından oluşan ‘İngilizce Etkinlik Kılavuzları’nın EBA platformunda yerini aldığını ifade etti.

9.01.2021Eğitim
ÖSYM sınav takvimi ne zaman belli olacak 2021 YKS ALES DGS YÖKDİL tarihleri araştırılıyor

ÖSYM sınav takvimi ne zaman belli olacak? 2021 YKS ALES DGS YÖKDİL tarihleri araştırılıyor

Yeni yılın gelmesi ile birlikte şimdi de ÖSYM sınav tarihleri araştırılıyor. ÖSYM'nin resmi internet sitesinden yayımlayacağı 2021 sınav takvimi ile birlikte YKS, KPSS, DGS, ALES ve ÖSYM'nin düzenlediği diğer sınavların tarihleri belli olacak. Peki, ÖSYM sınav takvimi ne zaman belli olacak?

7.01.2021Gündem
YÖKDİL ne zaman yapılacak İşte ertelenen YÖKDİL hakkında son gelişmeler

YÖKDİL ne zaman yapılacak? İşte ertelenen YÖKDİL hakkında son gelişmeler

ÖSYM tarafından farklı dillerde düzenlenen ve yabancı dil puanını belgelemek isteyen vatandaşların katılım sağladığı YÖKDİL sınavı geçtiğimiz haftalarda koronavirüs salgını nedeniyle ertelenmişti. Söz konusu sınav için günlerdir hazırlık yapan binlerce aday, yeni sınav tarihini merak ediyor. Peki, YÖKDİL ne zaman yapılacak?

7.01.2021Gündem
4. Kadın ve Adalet Zirvesi Sonuç Raporu yayınlandı

4. Kadın ve Adalet Zirvesi Sonuç Raporu yayınlandı

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi'nin 34 maddelik sonuç raporu yayınlandı.

3.01.2021Gündem
ALES sınavı ne zaman yapılacak Koronavirüsten 2020 ALES/2 sınav tarihi ertelenmişti

ALES sınavı ne zaman yapılacak? Koronavirüsten 2020 ALES/2 sınav tarihi ertelenmişti!

ALES sınavının ne zaman yapılacağı, söz konusu sınava katılım sağlayacak olan adayların odaklandığı konuların başında geliyor. 6 Aralık’ta yapılması planlanan ancak corona virüs tedbirleri kapsamında ertelenen ALES/2 ile ilgili ÖSYM Başkanı Halis Aygün salgının seyrine göre sınavın yeni tarihinin belirleneceğini duyurmuştu. ALES sınavı ile beraber ÖSYM diğer sınavları da erteleme kararı almıştı. 2021 yılının ilk günleriyle beraber gözler ÖSYM'nin açıklamalarına çevrildi. İşte, 2020 ALES/2 sınavıyla ilgili merak edilenler.

1.01.2021Eğitim
Hafızalardan silinmeyecek bir yıl: 2020

Hafızalardan silinmeyecek bir yıl: 2020

Eğitim evlere taşındı, uzaktan eğitim yeni normal oldu. Eğitim alanında on yıllar sürecek değişim bir yıla sığdı. İşte 2020’’in ilk ayından son ayına kadar eğitim alanında tüm yaşananlar.

31.12.2020Eğitim
Online YDS Kursu için sizlere harika bir önerimiz var: Kariyer Yolu Eğitim Kurumları

Online YDS Kursu için sizlere harika bir önerimiz var: Kariyer Yolu Eğitim Kurumları

Online YDS Kursu İçin Sizlere Harika Bir Önerimiz Var: Kariyer Yolu Eğitim KurumlarıYDS; yabancı dil seviyesini belirlemek ve belgelemek isteyen kişilerin tercih ettiği ilk sınavlardan biridir. Başta İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve Arapça olmak üzere birçok dilde yabancı dil bilgisi seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Siz de YDS’ye girmek istiyorsanız ve sınava en iyi şekilde hazırlanabileceğiniz, başarı oranınızı yükseltecek iyi bir rehbere ihtiyaç duyuyorsanız gelin sizi sektörün önde gelen kurslarından Kariyer Yolu ile tanıştıralım!

30.12.2020Eğitim
KPSS nitelik kodları yayımlandı 7113, 4421, 4429 nitelik kodu nedir

KPSS nitelik kodları yayımlandı! 7113, 4421, 4429 nitelik kodu nedir?

KPSS tercih kılavuzu içerisinde nitelik kodları yayımlandı. Memur olmak isteyen adaylar başvurularını 30 Aralık’tan itibaren yapabiliyorlar. Adayların tercih yaparken açılan kadrolar için istenilen nitelik kodlarını karşılamaları gerekiyor. İşte KPSS nitelik kodları hakkında bilgiler

30.12.2020Gündem
Diyanet İşleri Başkanlığı 78 personel alımı yapıyor...İşte, başvuru ekranı ve şartları

Diyanet İşleri Başkanlığı 78 personel alımı yapıyor...İşte, başvuru ekranı ve şartları

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine gerçekleştirilecek olan 78 personel alımı için düğmeye basıldı. 40 Cami Rehberi, 38 PDR öğretmeni alımı gerçekleştirecek olan Diyanet İşleri Başkanlığı, alınacak olan alanlara göre KPSS ve dil puanı şartı koşacak. İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı 78 personel alımı başvuru şartları hakkında detaylı bilgiler

29.12.2020Gündem
ALES ne zaman yapılacak Ertelenen ALES sınav tarihi için gözler ÖSYMde

ALES ne zaman yapılacak? Ertelenen ALES sınav tarihi için gözler ÖSYM'de

ALES sınav tarihi, söz konusu sınava katılım sağlayacak olan adaylar tarafından bekleniyor. Pandemi nedeniyle ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) ileri bir tarihe alındı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün açıklamasında, "Sınavların yeni tarihleri belirlenecek ve kamuoyuna ayrıca duyurulacaktır.’ demişti. ALES'le beraber aynı zamanda ertelenen AÖL sınavlarında tarih açıklamasının gelmesiyle beraber, gözler ÖSYM'ye çevrildi. İşte, sınavla ilgili ayrıntılar.

25.12.2020Gündem
Stajyer Avukat nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Stajyer Avukat olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Stajyer Avukat nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Stajyer Avukat olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Profesyonel anlamda avukatlık yapmak isteyen pek çok kişinin yolu stajyerlikten geçer. Bu konuda eğitim alan birçok kişi stajyer avukatın neler yaptığını ve maaşının ne olduğunu merak ediyor. Peki, stajyer avukat nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Stajyer avukat olma şartları, maaşları ve iş imkanları hakkında merak edilenler.

24.12.2020Meslekler
YÖKDİL sınavı ne zaman Yabancı dil puanı almak isteyen adaylar katılım sağlayacak

YÖKDİL sınavı ne zaman? Yabancı dil puanı almak isteyen adaylar katılım sağlayacak!

Ertelenen YÖKDİL sınavı, yabancı dil puanını belgelemek isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. YÖKDİL'in bu yılki son sınavına girecek olan vatandaşlar, ÖSYM'nin gerçekleştireceği bu sınavın tarihini merak ediyor. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman?

24.12.2020Gündem
ÖSYM 3.10 maddesi nedir KPSS sonuçlarıyla gündemde

ÖSYM 3.10 maddesi nedir? KPSS sonuçlarıyla gündemde

KPSS ortaöğretim sınav sonuçları ardından 3.10 maddesi yeniden gündeme geldi. Sonuçlarını öğrenmek için sisteme giren adaylardan bazıları 'Kılavuzun 3.10 değerlendirme maddesi gereğince KPSS puanlarınız hesaplanmamıştır.' şeklinde bir açıklamayla karşılaştılar. Peki, ÖSYM 3.10 maddesi nedir?

24.12.2020Gündem
Redaktör nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Redaktör olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Redaktör nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Redaktör olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Fransızca kökenli bir sözcük olan ''Redaksiyon'', ''Redaction'' kelimesinden türetilmiştir. Redaksiyon ''metni düzenlemek, yazıyı yayına hazırlamak'' anlamında kullanılır. Redaksiyon yapan kişilere Redaktör adı verilir. Redaktör ne iş yapar, maaşları ve imkanları nelerdir? Merak edenler için detaylı bir şekilde araştırdık.

24.12.2020Meslekler
DHBT sınavı ne zaman İşte en son durum ve gelişmeler

DHBT sınavı ne zaman? İşte en son durum ve gelişmeler

2020-Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için alınan erteleme kararının ardından, yeni sınav tarihi araştırılıyor. Normal şartlarda 2020-KPSS DHBT 27 Aralık'ta uygulanacaktı. Peki, DHBT sınavı ne zaman?

23.12.2020Gündem
MGK Sekreterliği uzman yardımcısı alımı yapacak İşte başvuru şartları

MGK Sekreterliği uzman yardımcısı alımı yapacak! İşte başvuru şartları

MGK Sekreterliği 15 uzman yardımcısı alacak. Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğine sözlü sınavla 15 uzman yardımcısı alınacak. Sözlü sınav başvuruları 29 Ocak 2021 Cuma günü sona erecek. İşte, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği personel alımının ayrıntıları...

23.12.2020Gündem
İngilizce Öğretmeni nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur İngilizce Öğretmeni olma şartları, maaşları ve iş imkanları

İngilizce Öğretmeni nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? İngilizce Öğretmeni olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Dil bölümünden üniversite sınavına girecek olan öğrencilerin birçoğu İngilizce öğretmenliğini seçmektedir. Türkiye genelindeki neredeyse bütün üniversitelerde bulunan bu bölümün ayrıntılarını bulabileceğiniz bilgilerde sizlere İngilizce öğretmenliği nedir, maaşları ne kadardır ve görev tanımları nelerdir gibi farklı konularda bilgileri derledik.

23.12.2020Meslekler
MEB yurtdışı öğretmenlik 2021 kılavuzu yayımlandı Başvuru ne zaman ve nasıl yapılacak

MEB yurtdışı öğretmenlik 2021 kılavuzu yayımlandı! Başvuru ne zaman ve nasıl yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yurt dışı öğretmenlik kılavuzu ve başvuru tarihleri için detayları yayımladı. Almanya, İsviçre, Fransa ve pek çok ülkede görev alacak olan öğretmenler için kontenjan bilgilerini yayımlaya MEB, hangi branşta kaç kişinin istihdam edileceğini duyurdu. Peki, MEB 2021 MEB yurtdışı öğretmenlik kılavuzu içerisindeki kontenjan bilgileri nasıl olacak? İşte, MEB yurtdışı öğretmenlik 2021 kılavuzu ve başvuru bilgileri hakkında detaylı bilgiler

22.12.2020Gündem
2021 ÖSYM sınav takvimi ne zaman yayımlanacak İşte en son bilgiler

2021 ÖSYM sınav takvimi ne zaman yayımlanacak? İşte en son bilgiler!

Üniversiteye yerleştirme için yapılan YKS, memur adaylarının katılım sağladığı KPSS, akademik kariyer hedefleyenlerin başvurduğu ALES ve iki yıllık eğitimlerini dört yıla tamamlamak isteyen öğrencilerin girdiği DGS sınavlarının 2021 tarihleri sorgulanıyor. Peki, ÖSYM sınav takvimi ne zaman yayımlanacak?

22.12.2020Gündem
Yeminli Tercüman nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Yeminli Tercüman olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Yeminli Tercüman nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Yeminli Tercüman olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Çeviri çalışmaları günümüzde farklı diller üzerinden oldukça önemli bir hale geldi. Özellikle teknolojinin ve küreselleşmenin her geçen gün büyümesi ile beraber, dünya çapında alışveriş yaygın olarak devam ediyor. O yüzden yeminli tercüman mesleği en çok tercih edilen işler içerisine girmiş durumda. Peki, yeminli tercüman nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Yeminli tercüman olma şartları, maaşları ve iş imkanları hakkında bilinmesi gerekenler.

22.12.2020Meslekler
Satış Danışmanı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Satış Danışmanı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Satış Danışmanı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Satış Danışmanı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Satış danışmanı, günümüzde iş olanağı oldukça fazla olan mesleklerden bir tanesidir. Satış Danışmanı Nedir? Ne İş Yapar? Nasıl Olunur? Sorularını bilmeyenler için özetle anlatmak istedik. Aynı zamanda bu işi yapacak olup araştıranlar içinde akla gelen soruların cevaplarını derledik.

22.12.2020Meslekler
Resepsiyonist nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Resepsiyonist olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Resepsiyonist nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Resepsiyonist olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Resepsiyonistler turizm ve hizmet sektöründe görev alır. Bu nedenle iş imkanları oldukça geniştir. Genellikle 2 vardiya sistemiyle 12 saat çalışırlar. Bazı kurumlarda ise üç vardiya vardır. Resepsiyonist nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Resepsiyonist olma şartlarını sizin için araştırdık.

22.12.2020Meslekler
Öğretim Üyesi nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Öğretim Üyesi olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Öğretim Üyesi nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Öğretim Üyesi olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Öğretim üyesi; öğrencilerin yetiştirilmesinde yahut akademik çalışmalar yapmak gibi birbirinden farklı görevlerde rol üstlenebilmektedir. Sizin için Öğretim Üyesi nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Öğretim Üyesi olma şartları, maaşları ve iş imkanları konularını tüm detaylarıyla derledik.

22.12.2020Meslekler
Makine Mühendisi nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Makine Mühendisi olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Makine Mühendisi nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Makine Mühendisi olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Makine mühendisi, sıklıkla kullanılan kelimelerden biridir. Özellikle kullanım anlamı bakımından önem taşıyan kelimeler arasındadır. Bu bakımdan makine mühendisinin ne anlama geldiğini öğrenebilir ve buna göre rahatlıkla kullanabiliriz. Sizin için makine mühendisi ne demektir? Makine mühendisi bölümü hakkında bilgileri detaylarıyla derledik.

22.12.2020Meslekler
Hakem nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Hakem Olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Hakem nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Hakem Olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Hakem, spor müsabakalarını kurallarına göre yöneten kişilerdir. Belirli eğitim ve nitelik şartlarını taşıyan herkes hakemlik yapabilir. Hakem nedir? Ne iş yapar? Maaşları ne kadardır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

21.12.2020Meslekler
Sağlık Bilimleri Üniversitesine 407 öğretim elemanı alınacak İşte başvuru şartları

Sağlık Bilimleri Üniversitesine 407 öğretim elemanı alınacak! İşte başvuru şartları

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğünün öğretim elemanı alım ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğünce, üniversiteye bağlı farklı illerdeki sağlık uygulama ve araştırma merkezleri kadrolarına 407 öğretim elemanı alınacak. İşte, Sağlık Bilimleri Üniversitesi ilanının ayrıntıları...

20.12.2020Gündem
Fuar Hostesi nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Fuar Hostesi olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Fuar Hostesi nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Fuar Hostesi olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Her birey için birbirinden güzel meslek seçenekleri bulunuyor. Herkes kendine uygun bir mesleği tercih edebilirler. Özellikle fuar hostesine çok fazla ihtiyaç duyuluyor. Fuar hostesi nedir? Tüm ayrıntıları sizler için derledik.

19.12.2020Meslekler
Animatör nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Animatör olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Animatör nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Animatör olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Animatör olarak çalışan kişiler hakkında çok fazla bir bilgi sahibi değilseniz eğer yazımızda derlediğimiz içerikleri okuyarak fikir edinebilirsiniz. Animatör nedir? Nasıl animatör olunur? Animatör olarak nerelerde çalışır? Animatörlük mesleğine dair merak ettiğiniz bütün soruların cevapları için siz de yazımızı okuyabilirsiniz. Animatör olarak çalışmak isteyen kişiler için gerekli olan bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

19.12.2020Meslekler
Antalya’ya hayran kalan Beate bir daha dönmedi

Antalya’ya hayran kalan Beate bir daha dönmedi

Almanya’dan tatil için 24 yıl önce Türkiye’ye gelen Beate Gaschina, denizi, doğası, tarihi ve kültürel varlıkları nedeniyle “Büyüsüne kapıldım” diyerek yerleştiği Antalya’da yeni bir hayat kurdu.

17.12.2020Avrupa
Mihmandar nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Mihmandar olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Mihmandar nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Mihmandar olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Konuk, herkes için önemli bir kavram olmaktadır. Resmi sebeplerle ziyarete gelen konuklar ise gerek devlet tarafından gerekse kurumlar tarafından daha fazla önemsenmektedir. Bu sebeple gelen bu konukların ağırlanması da harici bir önem kazanmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

17.12.2020Meslekler
Ekonomist nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Ekonomist olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Ekonomist nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Ekonomist olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Global dünyada ekonomistler, kilit görevler üstlenerek ekonomi politikalarına yön veren kişiler arasında gösteriliyor. Gündemi ve özellikle ekonomik gelişmeleri yakından takip eden ekonomistler, ülkelerin ekonomik kalkınma planlamalarında başvurulan önemli danışmanlar. Peki, ekonomist nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Ekonomist olma şartları, maaşları ve iş imkanları nelerdir? yanıtlarıyla sizlerle.

17.12.2020Meslekler

Akademisyen nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Akademisyen olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Bir toplumun refah seviyesinin yükselmesi için, o toplumun iyi eğitilmiş olması gerekir. Nasıl ki henüz ilk yıllarından itibaren sınıf öğretmenleri çocukları eğitmek için çabalıyorsa, eğitimin son halkası olan üniversitelerdeki akademisyenlerin de bir o kadar emeği vardır. Peki, akademisyen kime denmektedir ve nasıl olunmaktadır? İşte akademisyenlik hakkında merak ettikleriniz.

16.12.2020Meslekler
Akademik Personel nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Akademik Personel olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Akademik Personel nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Akademik Personel olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Üniversite okuyan her bireyin hayallerinden biri de akademik personel olmaktır. Tabii bu konuda pek çok kişi bilgi almaya çalışmakta ve internet üzerinden inceleme yapmaktadır. Peki, Akademik personel nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Akademik personel olma şartları, maaşları ve iş imkanları hakkında bilinmesi gerekenler.

16.12.2020Meslekler
MEB, Türkçe’nin Yabancı Dil Olarak Öğretimi Programını başlattı

MEB, 'Türkçe’nin Yabancı Dil Olarak Öğretimi Programı'nı başlattı

Yabancı öğrencilere Türkçe öğretiminde kullanılmak üzere geliştirilen 'Türkçe’nin Yabancı Dil Olarak Öğretimi Programı' uygulanmaya başlandı. Türkçe dil becerilerinin kazandırılmasında ulusal ve uluslararası standartları sağlamak amacıyla hazırlanan program, Millî Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) bu alana yönelik onaylı ilk programı olma özelliğini taşıyor.

15.12.2020Gündem
Yabancı dil Türkçe seferberliği

Yabancı dil 'Türkçe' seferberliği

Yurtiçi ve yurtdışındaki yabancı öğrencilere Türkçe öğretiminde kullanılmak üzere geliştirilen 'Türkçe’nin Yabancı Dil Olarak Öğretimi Programı' uygulanmaya başlandı. Türkçe dil becerilerinin kazandırılması ve ölçme değerlendirilmesine yönelik sınavlarda ulusal ve uluslararası standartları sağlamak amacıyla hazırlanan program, MEB'in bu alana yönelik onaylı ilk programı olma özelliğini taşıyor.

15.12.2020Eğitim
YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak ÖSYMden açıklama bekleniyor

YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? ÖSYM'den açıklama bekleniyor!

ÖSYM tarafından farklı dillerde düzenlenen ve yabancı dil puanını belgelemek isteyen vatandaşların katılım sağladığı YÖKDİL sınavı ertelendi. Söz konusu sınav için günlerdir hazırlık yapan binlerce aday, yeni sınav tarihini merak ediyor. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak?

15.12.2020Gündem
Sağlık Bilimleri Üniversitesine 407 öğretim elemanı alınacak

Sağlık Bilimleri Üniversitesine 407 öğretim elemanı alınacak

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğünce, üniversiteye bağlı farklı illerdeki sağlık uygulama ve araştırma merkezleri kadrolarına 407 öğretim elemanı alınacak.

15.12.2020Gündem
MEB bütçesi TBMM’de kabul edildi

MEB bütçesi TBMM’de kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda, MEB’in 2021 yılı bütçe görüşmeleri yapıldı. Bakan Ziya Selçuk’un da bir konuşma yaptığı görüşmeler sonrasında MEB’in bütçesi kabul edildi.

14.12.2020Eğitim
ÖSYM’nin 2021deki sınavlar için yeni hedefleri

ÖSYM’nin 2021'deki sınavlar için yeni hedefleri

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, ÖSYM'de son iki yılda yapılan yenilikler ve iyileştirme çalışmaları ile 2021'de merkezin planlamalarıyla ilgili yeni çalışmaları anlattı.

14.12.2020Eğitim

Yazar Sonuçları

Akıllı ilaçların başında bir Türk

2020 bana göre bilimin öne çıktığı, bilim insanlarının çok konuşulduğu bir yıl oldu.

31.12.2020

Nasıl güzel yaş alırız ama yaşlanmayız

Yaş alırken çok daha iyi görünmek bizim elimizde. Kilo vermek, spor yapmak, hayata pozitif bakmak, şükretmek adeta yılları durdurucu iksir özelliğine sahiptir.

14.12.2020