EKSTRA
MENÜ

Yabancı Dil

Yabancı Dil ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yabancı Dil haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 15.700 Yabancı Dil haberi bulunmuştur.

Yabancı Dil Haberleri

Mit Nedir Ve Ne İş Yapar Mit Çalışanı Nasıl Olunur Ve Şartları Neler

Mit Nedir Ve Ne İş Yapar? Mit Çalışanı Nasıl Olunur Ve Şartları Neler

Türkiye devletinde birbirinden farklı kurumlar bulunmaktadır. Bu kurumların temel görevi ise ülke çıkarlarını korumaktır. Bu nedenle devletteki bu kurumlarda yer alan kişiler de özenli bir şekilde seçilir. MİT de oldukça önemli bir kurumdur. MİT nedir ve ne iş yapar? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

11.05.2021Araştırma
ÖSYM 2021 YDS sonuçlarını açıkladı İşte Yabancı Dil Sınavı sonuçları sorgulama sayfası

ÖSYM 2021 YDS sonuçlarını açıkladı! İşte Yabancı Dil Sınavı sonuçları sorgulama sayfası

Merakla beklenen YDS'de sonuçlar adayların erişimine açıldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı sonuçlarını açıkladı. 2021'de yapılan ilk YDS oturumu sonuçlarının açıklanması ile adayların araştırmaları hız kazandı. İşte, YDS sonuç sorgulama sayfası...

7.05.2021Gündem
2021 Yabancı Dil Bilgisi (YDS) Seviye Tespit Sınavı sonuçları açıklandı

2021 Yabancı Dil Bilgisi (YDS) Seviye Tespit Sınavı sonuçları açıklandı

Merakla beklenen YDS'de sonuçlar adayların erişimine açıldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı sonuçlarını açıkladı. 2021'de yapılan ilk YDS oturumu sonuçlarının açıklanması ile adayların araştırmaları hız kazandı. İşte, YDS sonuç sorgulama sayfası...Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan 2021- Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2021-YDS/1) sonuçları açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan 2021- Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2021-YDS/1) sonuçları açıklandı.

7.05.2021Gündem
2021-YDS/1 sonuçları açıklandı

2021-YDS/1 sonuçları açıklandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 18 Nisan' uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'na (2021-YDS/1) sonuçları açıklandı.

7.05.2021Eğitim
7111 nitelik kodu nedir KPSS 7111 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar

7111 nitelik kodu nedir? KPSS 7111 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar?

KPSS bilindiği gibi kamu personeli seçme ve yerleştirme sınavı anlamına gelmekte olan bir kısaltmadır. Her iki senede bir ÖSYM tarafından düzenlenmekte olan sınavlara hem ortaöğretim düzeyinde hem de lisans düzeyinde düzenlenmekte olan bir sınavdır. 7111 nitelik kodu nedir? KPSS 7111 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar? İşte, tüm detaylar.

6.05.2021Araştırma
Özgeçmiş Nedir Ve Nasıl Yazılır Özgeçmiş Yazım Kuralları Ve Örnekleri

Özgeçmiş Nedir Ve Nasıl Yazılır? Özgeçmiş Yazım Kuralları Ve Örnekleri

Özgeçmiş iş hayatına atılmak açısından oldukça önemlidir. İş başvurularında bulunurken profesyonel bir özgeçmişinizin olması gerekmektedir. Özgeçmiş, iş başvurusunda bulunan adaylar için bir ilk izlenim oluşturmaktadır. Bu sebeple iyi bir şekilde hazırlanması gerekir. Özgeçmiş nedir ve nasıl yazılır? Özgeçmiş yazım kuralları ve örnekleri.

5.05.2021Araştırma
Gaybubet evinde yakalanan sözde kahraman İbrahim Tatar tutuklandı Telefon hattı kullanmamış, 700 sayfalık mesaj çıktı..

Gaybubet evinde yakalanan 'sözde kahraman' İbrahim Tatar tutuklandı! Telefon hattı kullanmamış, 700 sayfalık mesaj çıktı..

FETÖ’nün sözde Demokratik Kongo Cumhuriyeti imamı İbrahim Tatar (50), Ümraniye’deki bir gaybubet evinde yakalanmıştı. ‘Silahlı terör örgütü yöneticisi olmak’ suçundan tutuklanan İbrahim Tatar’ın firari olduğu günden beri GSM şirketlerine ait herhangi bir hat kullanmadığı saptandı. 2 adet ByLock kullandığı tespit edilen Tatar'ın 700 sayfalık mesajları olduğu ortaya çıktı.

5.05.2021Gündem
Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu personel alımı alıyor İşte başvuru şartları ve başvuruların yapılacağı adres bilgisi

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu personel alımı alıyor! İşte başvuru şartları ve başvuruların yapılacağı adres bilgisi

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu personel alımı yapılacağını duyurdu. Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu personel alımı ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Adaylar sadece bir pozisyon için başvuru yapabilecek. Birden fazla pozisyona başvuran adayın başvuruları geçersiz sayılacak. Başvurular, sadece Kurumun, basvuru.ayk.gov.tr internet adresi üzerinden alınacak.

5.05.2021Gündem
İngilizce soru kalıpları - Gündelik hayatta kullanabileceğiniz basit İngilizce soru cümleleri

İngilizce soru kalıpları - Gündelik hayatta kullanabileceğiniz basit İngilizce soru cümleleri

Yabancı dilin öneminin her geçen gün artması İngilizce’yi öğrenmenin gerekliliğini de ön plana çıkarıyor. Özellikle iş hayatında adaylar arasındaki yerin belirgin bir biçimde fark yaratması açısından bu dilin öğrenilmesi şart olarak görülüyor. İngilizceyi bilmek için öncelikli olarak bu dilin günlük hayatta konuşulan kalıp cümleleriyle yabancı dil serüveninize başlayabilirsiniz. Bu sayede hem konuşma sürecinde zorlanmadan pratik ve akıcı bir iletişim kurmuş olur, hem de yabancıların gündelik süreçte ne gibi cümlelerle ihtiyaçlarını karşıladıklarını derledik.

5.05.2021Sözlük
ÖSYMden o sınavlara erteleme kararı: İSG ve e-YDS ne zaman yapılacak

ÖSYM'den o sınavlara erteleme kararı: İSG ve e-YDS ne zaman yapılacak?

ÖSYM, İSG ve e-YDS sınavlarının ertelendiğini duyurdu. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan açıklamaya göre mayıs ayında yapılacak 3 sınav ertelendi. Daha önce yayınlanan genelde tam kapanma sürecinde ÖSYM tarafından yapılacak sınavlara katılacakların muaf tutulacağına yer verilmişti. Yeni kararla 2021-İSG/1, e-YDS 2021/4, ve e-YDS 2021/5 sınavları ertelendi. Peki, İSG ve e-YDS ne zaman yapılacak?

4.05.2021Gündem
İngilizce kelimeler kolay nasıl ezberlenir İngilizce kelime öğrenme ve ezberleme yöntemleri

İngilizce kelimeler kolay nasıl ezberlenir? İngilizce kelime öğrenme ve ezberleme yöntemleri

Dünya üzerinde milyonlarca insan İngilizce bilmektedir. Hatta dünya üzerinde ortak dil olarak kabul edilmiştir. Kültürleri daha iyi tanımak, daha iyi iş fırsatları, dünyanın her yerinde yeni arkadaşla tanışmak için İngilizce önemlidir. Unutulmamalıdır ki öğrenilen fazladan bir dil size yeni bir dünyanın kapısını açar. İşte, tüm detaylar.

4.05.2021Sözlük
B2 İngilizce seviyesi nedir B2 İngilizce konuları ve hakkında bilgi

B2 İngilizce seviyesi nedir? B2 İngilizce konuları ve hakkında bilgi

İngilizce eğitiminde 4. seviye olan B2, Intermediate adıyla da bilinir. B2 düzeyindeki YDS ve KPDS sınavlarında baraj 75 puandır. Daha sonra sırasıyla C1 (Upper Intermediate - Orta Üst Seviye) ve C2 (Advanced - Üst Düzey) gelir. Öğrenciler 11- 12 haftalık bir çalışmanın sonunda C1 seviyesine çıkabilir. B2 İngilizce konuları nelerdir? Sizin için örnek kelimeler ve konu başlıkları ile derledik.

3.05.2021Sözlük
Üniversite sınavı ne zaman 2021 YKS ertelendi mi İşte en son gelişmeler

Üniversite sınavı ne zaman? 2021 YKS ertelendi mi? İşte en son gelişmeler

Üniversite sınav tarihi, şu günlerin popüler araştırma konusu oldu. Haziran ayının yaklaşmasıyla birlikte, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kapsamında uygulanacak olan Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT), ve Yabancı Dil Testi'nin (YDT) tarihleri merak konusu oldu. Peki, üniversite sınavı ne zaman? YKS'ye kaç gün kaldı?

3.05.2021Gündem
ÖSYM 3 sınavın ertelendiğini duyurdu

ÖSYM 3 sınavın ertelendiğini duyurdu

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan açıklamaya göre 2021-İSG/1, e-YDS 2021/4, ve e-YDS 2021/5 sınavları ertelendi.

3.05.2021Eğitim
İngilizce müzik ne demek Müzik kelimesinin İngilizce yazılışı, okunuşu ve söylenişi

İngilizce müzik ne demek? Müzik kelimesinin İngilizce yazılışı, okunuşu ve söylenişi

İngilizce genel olarak Türkçeden farklıdır. Aynı dil ailesinden olmadıkları için de okumak ya da yazmak zor olabilir. Bazı kelimeler yazılışı ve okunuşu bakımından anlamını çağrıştırabilir. Müzik kelimesi de bu bakımdan ne anlama geldiği belirgindir. Bu yüzden İngilizce müzik ne demek, yazılışı ve okunuşu gibi konuları sizler için derledik.

3.05.2021Sözlük
Son dakika haberi.... Tam kapanma döneminde emekli maaşı, bankalar, kreşlerin durumu... Bakan Soylu tüm merak edilenleri yanıtladı...

Son dakika haberi.... 'Tam kapanma dönemi'nde emekli maaşı, bankalar, kreşlerin durumu... Bakan Soylu tüm merak edilenleri yanıtladı...

Son dakika haberi.. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, perşembe günü başlayıp 17 Mayıs'a kadar sürecek tam kapanma süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Yeni bir dönemin başladığını ve bu süreçte kısıtlamaları ihlal edenlere göz yumulmayacağını vurgulayan Bakan Soylu, "Şehir giriş ve çıkışları ciddi şekilde kontrol altında olacak'' dedi. Emekli maaşlarına ilişkin de önümüzdeki günlerde karar alınacağını söyleyen Soylu, kreşlerle ilgili de ''Bu konuya ilişkin bir değerlendirmeyi bir iki gün içinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı bir karar verecekler ve bu konuda bir istisna ortaya koyacağız'' ifadelerini kullandı.

29.04.2021Gündem
YKS 2021 ne zaman yapılacak İşte YKS tarihi

YKS 2021 ne zaman yapılacak? İşte YKS tarihi

YKS her yıl ÖSYM tarafından belirli tarihlerde düzenleniyor. Üniversite sınavına girmek isteyenler başvurularını 4 Şubat ve 2 Mart tarihleri aralığında yaptılar. Adaylar üç oturum şeklinde sınava girecekler. Peki, YKS ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM tarafından açıklanan TYT, AYT, YDT tarihleri

29.04.2021Gündem
YDS sonuçları ne zaman açıklanacak İşte 2021 sonuç tarihi

YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2021 sonuç tarihi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2021-YDS/1) düzenlendi. Sınava katılım sağlayan binlerce aday şimdi ise sonuçların açıklanacağı tarihe odaklandı. Peki, 2021 YDS sonuçları ne zaman açıklanacak?

29.04.2021Gündem
e-YDS 2021/7 başvuruları başladı

e-YDS 2021/7 başvuruları başladı

Ölçme Yerleştirme ve Seçme Merkezi (ÖSYM) tarafından 30 Mayıs’ta Almanca ve Fransızca alanında yapılacak olan e-YDS 2021/7 (Yabancı Dil Seviye Belirme Sınavı) başvuruları başladı.

29.04.2021Eğitim
e-YDS 2021/6 İngilizce başvuruları başladı

e-YDS 2021/6 İngilizce başvuruları başladı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, 29 Mayıs tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir’deki yapılacak olan e-YDS 2021/6 İngilizce (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) başvuruları başladı.

28.04.2021Eğitim
Liseli Büyükelçiler Programıyla çift diploma

Liseli Büyükelçiler Programıyla çift diploma

UNESCO verilerine göre her yıl 50 bin öğrenci eğitim almak için Türkiye’den yurt dışına gidiyor. Öğrenciler henüz lise çağındayken uluslararası değişim programları aracılığıyla yurt dışındaki eğitim olanaklarının arayışına giriyor. Türkiye’nin en büyük lise öğrenci değişim programı olan WCEP Turkey’in Liseli Büyükelçiler Uluslararası Akreditasyon Programı, 13 devlet lisesi tarafından uygulanarak öğrencilere çift diploma ve üniversiteye öncelikli kabul imkânı sunuyor.

27.04.2021Eğitim
YDS açıklandı mı YDS sonuçları için ÖSYMden açıklama

YDS açıklandı mı? YDS sonuçları için ÖSYM'den açıklama

YDS sonuçları, pek çok vatandaşın merakla araştırdığı konu olmaya devam ediyor. 18 Nisan tarihinde dahil oldukları sınavın ardından YDS sonuçları açıklandı mı sorularını yönelten pek çok aday, bu konuda ÖSYM'nin gerçekleştireceği açıklamayı sorgulamaya başladı. Peki, YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, pek çok kişinin merakla araştırdığı ve ÖSYM'nin sınav takvimi aracılığıyla yanıtladığı YDS sınav sonuçları hakkında detaylı bilgiler

26.04.2021Gündem
Türkiye’de bir ilk: Simultane çeviri yapan ilk platform oldu

Türkiye’de bir ilk: Simultane çeviri yapan ilk platform oldu

İVME, Türkiye’de farklı uygulamalara ihtiyaç duymaksızın 10’dan fazla dilde tercüme özelliğini kullanıcısına sunan ilk video iletişim platformu oldu.

25.04.2021Teknoloji
e-YDS ve ALES giriş belgeleri erişime açıldı

e-YDS ve ALES giriş belgeleri erişime açıldı

Ölçme Yerleştirme ve Seçme Merkezi (ÖSYM) tarafından 24 Nisan’da uygulanacak e-YDS 2021/2 Farsça ve 25 Nisan’daki  e-YDS 2021/3 İspanyolca/İtalyanca ile  2 Mayıs’ta uygulanacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2021-ALES/1)  giriş belgeleri erişime açıldı.

22.04.2021Eğitim
YDS sonuçları ne zaman açıklanacak İşte YDS sonuçlarında son gelişmeler

YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte YDS sonuçlarında son gelişmeler

Yabancı dil puanını öğrenmek için YDS oturumuna katılım sağlayan adaylar, 2021'de ilk kez düzenlenen sınavın sonuçları için tarih araştırmasına hız verdi. ÖSYM, yayımladığı 2021 takviminde söz konusu sınavın sonuç tarihini de ilan etmişti. Peki, 2021 YDS sonuçları ne zaman açıklanacak?

22.04.2021Gündem
YDS sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ÖSYMnin verdiği tarih

YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2021-YDS/1) düzenlendi. Sınava katılım sağlayan binlerce aday şimdi ise sonuçların açıklanacağı tarihe odaklandı. Peki, 2021 YDS sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.04.2021Gündem
Adalet Bakanlığı 23 mütercim alacak İşte başvuru şartları

Adalet Bakanlığı 23 mütercim alacak! İşte başvuru şartları

Adalet Bakanlığının sözlü sınav sonucuna göre 23 sözleşmeli mütercim alınacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Adalet Bakanlığının merkez teşkilatında çalıştırılmak üzere mütercim kadrosuna 10 İngilizce, 8 Fransızca ve 5 Almanca dilinde sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. İşte, ilanın başvuru şartları...

19.04.2021Gündem
YDS soru ve cevapları yayınlandı

YDS soru ve cevapları yayınlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafında 18 Nisan’da uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’nın (2021-YDS/1) cevap anahtarı yayınlandı.

19.04.2021Eğitim
Adalet Bakanlığı personel alımı yapacağını duyurdu.. Bakanlık, 23 mütercim alacak

Adalet Bakanlığı personel alımı yapacağını duyurdu.. Bakanlık, 23 mütercim alacak

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Adalet Bakanlığının merkez teşkilatında çalıştırılmak üzere mütercim kadrosuna 10 İngilizce, 8 Fransızca ve 5 Almanca dilinde sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

19.04.2021Ekonomi
Uzaktan eğitimde yabancı dil

Uzaktan eğitimde yabancı dil

Çağımızda baş döndürücü bir hızla yaşanan teknoloji, bilim, ticaret ve sanat alanlarındaki yenilik ve buluşların yabancı dillerde, özellikle de İngilizce metinlerde yer alması dil öğrenmenin önemini gösteriyor. Bunun yanı sıra, yapılan bazı çalışmalarda dil öğrenmenin bireyler üzerinde bilişsel ve kültürel esneklik sağladığını ortaya koydu.

19.04.2021Eğitim
21. yüzyılda değişen eğitim paradigmaları

21. yüzyılda değişen eğitim paradigmaları

Geçmişten günümüze baş döndürücü bir değişimin sonuçları ile karşı karşıyayız. Dünün hayalleri, bugünün gerçekleri oldu. Bu değişim, siyasetten, ekonomiye, toplumun sosyolojik yapısından sanata, hukuktan ahlaka kadar bütün alanlarda etkisini gösteriyor.

19.04.2021Eğitim
Otomotivde Çin’e rakip

Otomotivde Çin’e rakip

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nde (NOSAB) 320 katılımcı firmanın çoğunluğu otomotiv yan sanayi sektöründe faaliyet gösteriyor. Başkan Erol Gülmez, “2020 büyüyerek geçti. Çin’e alternatif olarak büyüyen ihracat hacmimiz önümüzdeki yıllarda genişlemeye devam edecek” dedi.

19.04.2021Ekonomi
YDS 2021 soruları cevapları ne zaman açıklanır YDS sınavı soruları için gözler ÖSYMde

YDS 2021 soruları cevapları ne zaman açıklanır? YDS sınavı soruları için gözler ÖSYM'de

YDS soruları ve cevapları ile ilgili ÖSYM son dakika açıklaması bekleniyor. Başvuruları 25 Şubat ve 8 Mart tarihleri aralığında alınan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, 18 Nisan tarihinde saat 10:15’te başladı ve 3 saat boyunca devam etti. Sınav görevlileri ve adayların Kovid-19 durumları, HES kodları aracılığıyla takip edildi. Peki, YDS 2021 soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? İşte YDS ile ilgili detaylar

18.04.2021Gündem
YDS nasıldı, zor muydu İşte 18 Nisan YDS sınavı soru yorumları

YDS nasıldı, zor muydu? İşte 18 Nisan YDS sınavı soru yorumları

YDS yorumları, sınavın hemen ardından gündeme geldi. YDS sınavının tamamlanması ardından gözler, soru yorumlarına çevrildi. Yüksek lisans ve doktora yapacaklar, dil tazminatı alacakların katılım sağladığı YDS bugün gerçekleştirildi. Sınava dair yorumları merak eden adaylar, sosyal medyadan yapılan YDS soru yorumlarını inceliyor. Peki, YDS nasıldı, zor muydu? YDS sınavı soru yorumlarını derledik...

18.04.2021Gündem
YDS sınavı saat kaçta başlayacak, kaçta bitecek ÖSYMden 2021-YDS/1 sınavı için uyarı

YDS sınavı saat kaçta başlayacak, kaçta bitecek? ÖSYM'den 2021-YDS/1 sınavı için uyarı!

YDS sınavının saati ve süresi söz konusu sınava kısa süre kala adayların gündemine geldi. Yüksek lisans ve doktora yapacaklar, dil tazminatı alacakların katılım sağlayacağı YDS bugün gerçekleştirilecek. Sınav günü saat 10.00’a kadar adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacak. ÖSYM'den yapılan açıklamada sınava giriş belgesi ve fotoğraflı nüfus cüzdanının bulundurmasının zorunlu olduğu hatırlatıldı. Peki, YDS sınavı saat kaçta başlayacak, kaçta bitecek?

18.04.2021Gündem
ÖSYM YDS için uyardı

ÖSYM YDS için uyardı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 18 Nisan’da yapılacak Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2021-YDS/1 ) adayları uyardı.

17.04.2021Eğitim
YDS için nüfus müdürlükleri açık, öğrenciler kaygılı

YDS için nüfus müdürlükleri açık, öğrenciler kaygılı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi 18 Nisan’da yapılacak 2021-YDS/1 Sınavı için İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri açık tutulacağını açıkladı. Açıklamanın ardından, sınava girecek adaylar artan vaka sayıları sebebiyle yaşadıkları endişeyi sosyal medya üzerinden dile getirerek sınavların ertelenmesi istediler.

15.04.2021Eğitim
Tasarımcı Pınar Kerimoğlu: Keşke tanımasaydım dediğim ünlüler oldu

Tasarımcı Pınar Kerimoğlu: Keşke tanımasaydım dediğim ünlüler oldu

Tasarımcı Pınar Kerimoğlu’nun tasarımları Dubai yolcusu… İki yıl önce kurduğu Lady Estrella’yı Dubai’ye taşımaya hazırlanan Pınar Kerimoğlu oldukça heyecanlı… Pandemi döneminde evine kurduğu atölyeyle yol aldığını ve günden güne fark edildiğini, teklifleri o dönemde aldığını belirten Kerimoğlu ile moda yolculuğunu konuştuk.

13.04.2021Keyif
2021-YÖKDİL/1 Sınavı sonuçları açıklandı

2021-YÖKDİL/1 Sınavı sonuçları açıklandı

28 Mart’ta uygulanan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2021-YÖKDİL/1) sonuçları açıklandı.

13.04.2021Eğitim
Hangi sınavlar ertelendi KPSS DHBT, YDS, YKS ertelendi mi İşte açıklamalar

Hangi sınavlar ertelendi? KPSS DHBT, YDS, YKS ertelendi mi? İşte açıklamalar

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) nisan ayında gerçekleşecek bazı sınavlar için erteleme kararı aldı. MEB'in açıklaması ardından gözler ÖSYM bünyesindeki sınavlara çevrildi. KPSS DHBT, YDS, MBSTS’nin yanı sıra üniversite sınavı olan YKS’nin de ertelenip ertelenmediği merak konusu oldu. Peki, hangi sınavlar ertelendi? KPSS DHBT, YDS, YKS ertelendi mi? İşte açıklamalar

10.04.2021Gündem
2021-YDS/1 sınava giriş belgeleri erişime açıldı

2021-YDS/1 sınava giriş belgeleri erişime açıldı

Ölçme Yerleştirme ve Seçme Merkezi, 18 Nisan’da uygulanacak olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2021-YDS/1) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonları atanma işlemleri tamamlandı.

8.04.2021Eğitim
2021-YDS sınav yerleri açıklandı... 2021-YDS/1 Sınava Giriş Belgesi görüntüleme ekranı

2021-YDS sınav yerleri açıklandı... 2021-YDS/1 Sınava Giriş Belgesi görüntüleme ekranı

2021-YDS sınav yerleri açıklandı. ÖSYM, resmi sayfasından ve sosyal medya hesaplarından " 2021-YDS/1 Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı" paylaşımında bulundu. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinebiliyor. İşte 2021-YDS/1 Sınava Giriş Belgesi görüntüleme ekranı

8.04.2021Gündem
Türkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları 30 Nisana kadar yapılabilecek

Türkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları 30 Nisan'a kadar yapılabilecek

Yunus Emre Enstitüsü (YEE), bu yıl 29 Mayıs'ta düzenlenecek Türkçe Yeterlilik Sınavı (TYS) başvurularının 30 Nisan'a kadar YEE internet sitesi üzerinden yapılacağını duyurdu.

8.04.2021Eğitim
TYT sınavı ne zaman İşte 2021 YKS sınav tarihleri

TYT sınavı ne zaman? İşte 2021 YKS sınav tarihleri

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından uygulanacak YKS oturumları için geri sayım başladı. Söz konusu sınav için başvurularını günler önce tamamlayan üniversiteli adayları, artık sınava dair son hazırlıklarını yapıyor. Peki, TYT sınavı ne zaman?

7.04.2021Gündem
Gençlik ve Spor Bakanlığı, TED ile eğitim protokolü imzaladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, TED ile eğitim protokolü imzaladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezlerinden (TOHM) yararlanan sporcuların dil eğitimine katkı sağlamak amacıyla Türk Eğitim Derneği (TED) ile eğitim protokolü imzaladı.

7.04.2021Eğitim

Yazar Sonuçları

Hekim göçü hızlanıyor emekli hekimler göreve çağrılıyor

Kamuoyu fazla ilgilenmedi ama Sağlık Bakanlığı ilk defa hekimler için ‘65-72 Yaş Yeniden Atama Kurası’ düzenledi. Sağlık Bakanlığı’ndan emekli olmuş veya yaş haddinden emekli edilmiş tabip ve uzman tabiplerin atamaları 24 Mayıs’ta yapılacak.

13.05.2021

Eve kapalı dünyaya açık

Bilgi ve bilgelik, insanlığın değişmeyen arayışı. Evlerde kapalı olsak da zihnimizi yeni bilgilere kapatmayalım.

2.05.2021