EKSTRA
MENÜ

Xerox

Xerox haberleri sayfasında güncel ve son dakika Xerox hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 411 Xerox haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Xerox, ABD kökenli uluslararası bir teknoloji şirketi olarak faaliyet gösterir. Ürünlerinde daha çok fotokopi, tarayıcı ve yazıcılar donanım olarak ön plana çıkmakla birlikte bu ortamlarda çalışan özel yazılımlar da üretmektedir. En son ürettiği yazılım ise basılı kâğıt yüzeyinden kelime arayabilme üzerinedir.

 

Xerox Haberleri

Küresel rekabet mega şirketleri birleşmeye zorluyor

Küresel rekabet "mega" şirketleri birleşmeye zorluyor

Ticaret savaşlarının yarattığı belirsizlik yatırımcıları korumacı tedbirler almaya iterken, küresel piyasalarda meydana gelen zorluklar şirketleri varlıklarını sürdürebilmek, rekabet güçlerini artırabilmek ve müşteri portföyünü genişletebilmek için birleşme ve devralmalara yönlendiriyor.

27.11.2019Ekonomi
Xerox, HPyi satın alıyor mu Sürpriz gelişme

Xerox, HP'yi satın alıyor mu? Sürpriz gelişme

Silikon vadisinin eski şirketlerinden biri olan HP'nin Xerox'a satılacağı yönündeki dedikodular gerçeğe dönüştü. Xerox, HP'yi bünyesine katmak için teklif götürürken, HP ise bu teklife olumsuz yanıt verdi.

18.11.2019Teknoloji
HP, Xerox’un satın alma teklifini geri çevirdi

HP, Xerox’un satın alma teklifini geri çevirdi

ABD Kaliforniya merkezli bilgi işlem, baskı sistemleri ve sayısal görüntüleme donanımları üreticisi Hewlett-Packard (HP), Xerox Holdings’in satın alma teklifini geri çevirdi.

18.11.2019Ekonomi
HPye büyük teklif

HP'ye büyük teklif

Xerox Holdings Corp., bilgisayar üreticisi HP'yi satın almak için 27 milyar dolarlık teklifte bulunacak.

6.11.2019Ekonomi
Canon Eurasiada önemli atama

Canon Eurasia'da önemli atama

Canon, Eurasia Bölgesi’ndeki yapılanmasında görev değişiklikleri gerçekleştirdi. Yeni yapılanmada Özgür Yiğiter, Canon Eurasia Bölgesi’nden Sorumlu Ülke Direktörü görevini üstlendi.

9.01.2019Teknoloji
Selim ÖZTÜRKün röportajları

Selim ÖZTÜRK'ün röportajları

Hurriyet.com.tr olarak bilişim ve teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketlerin üst düzey temsilcileriyle gerçekleştirdiğimiz röportajlara, bugünden geçmiş tarihte yapılanlara doğru, bu sayfadan ulaşabilirsiniz...

7.12.2018Teknoloji
Teknosa’nın üst yönetimine iki yeni atama

Teknosa’nın üst yönetimine iki yeni atama

Teknoloji perakendecisi Teknosa üst yönetimini iki yeni atama ile güçlendirdi. Atamalar kapsamında Teknosa Tedarik Zinciri Genel Müdür Yardımcısı Doğa Oran olurken, Perakende ve Bayi Satış ve Operasyon Genel Müdür Yardımcılığına ise Tansu Öztorun getirildi.

2.10.2018Ekonomi
Teknosa’nın üst yönetimine iki yeni atama

Teknosa’nın üst yönetimine iki yeni atama

Türkiye teknoloji perakendeciliğinin lideri Teknosa, üst yönetimini iki yeni atama ile güçlendirdi. Atamalar kapsamında Teknosa Tedarik Zinciri Genel Müdür Yardımcısı Doğa Oran olurken, Perakende & Bayi Satış ve Operasyon Genel Müdür Yardımcılığına ise Tansu Öztorun getirildi.

2.10.2018 Teknoloji
Bilişim 500 ödülleri sahiplerini buldu

"Bilişim 500" ödülleri sahiplerini buldu

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, "Hedefimiz, mümkün olduğunca yerli ve milli imkanlarla teknolojiyle dünyada 5G'ye geçen ilk ülkelerden biri olmak, gerek siber güvenlik gerek iletişim teknolojileri, gerekse bilişim sektöründe yerlilik ve millilik oranını arttırmak." dedi.

6.07.2018Teknoloji
Ege İK Zirvesi 20 Nisanda

Ege İK Zirvesi 20 Nisan'da

YD Vizyon Yönetim Danışmanlığı ve İnsan Kaynakları Danışmanlığının düzenlediği 7. Ege İnsan Kaynakları Yönetimi Zirvesi 20 Nisan'da İzmir’de düzenlenecek.

Artık sadece ‘tıklamıyor’

Artık sadece ‘tıklamıyor’

Dokunmatik ekranların gücüne yenilmeyen mouse’lar, yeni özellikleriyle her geçen gün güçlenmeye devam ediyor. Daha önce kablosuz teknolojilerle tanışan bu modeller, şimdi sezgisel tasarım ve programlanabilir tuşlar sayesinde yeni nesle ayak uydurmayı başardı.

14.04.2018Ekonomi
Dünyaca ünlü markaların eski logoları

Dünyaca ünlü markaların eski logoları

Zaman içerisinde kendilerini geliştiren markalar logoları ile de dünya çapında bilinirliklerini artırmayı başardılar. İşte dünyaca ünlü markaların eski logoları...

29.01.2018Kobi
65 ülkede tek İK

65 ülkede tek İK

Xerox, faaliyet gösterdiği tüm ülkelerdeki insan kaynakları sistemlerini tek bir sistem altında globalleştirdi. Şu anda 49 ülkede 110 bin kişi tarafından kullanılan ortak İK platformu GEMS, 2018 Nisan’ında Xerox’un olduğu 65 ülkede toplam 145 bin çalışan tarafından kullanılacak. Tüm çalışanların verilerinin yer aldığı sistem sayesinde Xerox, yetenek ve gelecek planları, ilerleyen dönemde de büyük veri analizleri yapabilecek.

PowerPoint’in pek bilinmeyen ilginç hikayesi

PowerPoint’in pek bilinmeyen ilginç hikayesi

72. sayımızın Güncel sayfasında üniversitelilerin olmazsa olmazı PowerPoint üzerine yazdık.

27.11.2017Kampüs
Sürücüsüz araçlar için dijital göz üretecek

Sürücüsüz araçlar için dijital göz üretecek

Yapay zeka ile çalışan yönlendirilebilir dalga teknolojisiyle geleceğin otonom sürüş standartlarını belirlemeyi hedefleyen Metawave; sürüş esnasındaki kör noktaları tespit eden yeni bir anten ve elektronik dalga teknolojisini ticarileştirermeyi planlıyor.

5.10.2017Teknoloji
Xerox’lar artık 35 dile çeviri yapacak

Xerox’lar artık 35 dile çeviri yapacak

Xerox’un, Türkiye’de kullanıma sunacağı 29 yeni nesil ofis asistanı; üzerine konan dokümanı saniyeler içinde Türkçe dahil 35 farklı dile çeviriyor. Yeni Xerox ofis asistanları, akıllı telefon ve tablet cihazlarla kablosuz bağlantı kuruyor, bulut sistemlerle entegre çalışıyor, iş dokümanlarına ofis dışından erişmeyi sağlıyor, ofisten bağımsız mobil çalışmayı mümkün hale getiriyor.

17.05.2017Teknoloji
Yapay zekanın gözü işimizde

Yapay zekanın gözü işimizde

EN çok tartışılan konulardan biri robotların, insanların işini elinden alıp almayacağı.

Yapay zeka insanı yok edecek mi

Yapay zeka insanı yok edecek mi?

Dijital iş ve kültür dergisi Digital Age tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen Digital Age Summit, ikinci gününde Xerox Parc CEO’su Dr. Tolga Kurtoğlu, Atombank CEO’su Mark Mullen, Hello Group Kurucu ve CEO’su Jakob Langemark ve FROSMO Kurucu ve CEO’su Mikael Gummerus gibi dijital dünyaya yöne veren isimleri ağırladı.

5.05.2017Teknoloji
Hastalıkları mikro robotlar mı tedavi edecek

Hastalıkları mikro robotlar mı tedavi edecek?

Dijital iş ve kültür dergisi Digital Age tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen Digital Age Summit, birinci gününde Oxford Matematik Profesörü Marcus du Sautoy, Accenture Digital Interactive Stratejik Tasarım ve Oyunlaştırma Danışmanı Jasmin Karataş, Max-Plank Institute Direktörü, nanoGriptech Kurucusu Prof. Dr. Metin Sitti gibi teknoloji ve insan hayatının birbirini nasıl etkilediğine ışık tutan önemli isimleri ağırladı.

4.05.2017Teknoloji
Sinir protezleriyle körlüğe umut ışığı

Sinir protezleriyle körlüğe umut ışığı

Xerox PARC bilim insanları, beyin yüzeyine yerleştirilerek beynin sinirsel işlevini yitirmiş bölgelerini elektromanyetik sinyaller aracılığıyla tetikleyebilecek saç teli gibi bir protez geliştirdi. Xerox PARC’ın geliştirdiği sinir protezi konsepti Harvardlı bilim insanları tarafından fareler üzerinde başarıyla denendi. Yapılan çalışma Science Advances dergisinde “proof of concept” tanımlaması ile yayınlandı.

25.04.2017Teknoloji
Dokunmatik ekranlı yeni nesil Xerox’lar Türkiyede

Dokunmatik ekranlı yeni nesil Xerox’lar Türkiye'de!

Xerox’un yeni çok fonksiyonlu ofis ürünleri Xerox VersaLink C405 ve B405 Türkiye'ye geldi.

21.03.2017Teknoloji
Bill Gates Steve Jobstan kopya mı çekti

Bill Gates Steve Jobs'tan kopya mı çekti?

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Reddit'te kullanıcıların sorularını "yanıtladı. Gates Steve Jobs’dan kopya mı çektiniz, yoksa o mu sizden kopya çekti?" Sorusunun da cevabını verdi.

8.03.2017Teknoloji
‘Vadi’ye Türk CEO

‘Vadi’ye Türk CEO

ADINI Apple için geliştirdiği teknolojilerle duyuran Silikon Vadisi’nin en önemli Ar-Ge laboratuvarlarından biri olan Xerox PARC’ın yeni CEO’su Türk bilimadamı Tolga Kurtoğlu oldu.

30.01.2017Ekonomi
Xerox PARC’ın yeni CEO’su Tolga Kurtoğlu

Xerox PARC’ın yeni CEO’su Tolga Kurtoğlu

Günlük yaşamımızda kullandığımız birçok teknolojinin ilk bulunduğu yer olan A.B.D Palo Alto’daki AR-GE Laboratuvarı Xerox PARC’ın CEO’luğu görevine Türk bilim insanı Dr. Tolga Kurtoğlu getirildi.

16.01.2017Teknoloji
KOBİ’ler kağıtsız iş yapmak istiyor

KOBİ’ler kağıtsız iş yapmak istiyor!

KOBİ’lerin dijitalleşme ihtiyaçları ve kağıt bazlı iş süreçlerinin doğurduğu sorunlara ilişkin yapılan araştırmalar önemli sonuçlar ortaya koyuyor.

28.12.2016Teknoloji
Xerox Direct to Object 3D nesnelerin üzerine baskı yapıyor

Xerox Direct to Object 3D nesnelerin üzerine baskı yapıyor

Xerox plastik, cam, seramik, metal yüzeyli nesnelerin üzerine 2 dakika içinde yazı ve görsel basabilen yeni yazıcısı “Xerox Direct to Object” ile ürün etiketleme ve kişiye özel eşya üretimi alanında yeni bir dönemi başlatıyor.

4.11.2016Teknoloji
Belgeleri dijital ortama hızlıca aktarın

Belgeleri dijital ortama hızlıca aktarın

Xerox’un mobil çalışmayı destekleyen, doğrudan buluta (cloud) tarama yapabilen yeni nesil tarayıcı cihazı Xerox DocuMate 3125, yüksek hızı ve gelişmiş tarayıcı özellikleri ile ofislerin üretkenliğini artırıyor.

28.10.2016Teknoloji
Tabaka kağıt ve inkjet ilk kez bir arada

Tabaka kağıt ve inkjet ilk kez bir arada

Tabaka kağıt ile inkjet baskı sistemini ilk kez bir arada sunan baskı makinesi Xerox Brenva HD, yüksek baskı kalitesi, düşük baskı maliyeti ve uygulama çeşitliliği ile kullanıcılarına önemli pazar fırsatları vaat ediyor.

20.10.2016Teknoloji
Kişiye özel yazılmayan mektuplar çöpe gidiyor

Kişiye özel yazılmayan mektuplar çöpe gidiyor

Tüketiciler kişiye özel postaların yüzde 70’ini okurken; kendisine hitap etmeyen postaların yüzde 44’ünü incelemeden o anda çöpe atıyor.

13.10.2016Teknoloji
CEO’lar uyardı AB tehdit etti

CEO’lar uyardı AB tehdit etti

ABD ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki karşılıklı kesilen cezalarla başlayan ‘soğuk savaş’ta gerilim tırmanıyor. Son olarak ABD’nin Deutsche Bank’a 14 milyar Euro ceza kesmesinin ardından AB Komisyonu’ndan karşılık geldi. Komisyonun rekabetten sorumlu üyesi Margrethe Vestager, kendilerini uyaran 185 ABD’li büyük şirketin CEO’suna, “Sizi de araştırırız” tehdidinde bulundu.

19.09.2016Ekonomi
Robotlaşacak 19 iş kolu

Robotlaşacak 19 iş kolu

Robot denince çoğu insanın aklına Star Wars’taki R2D2 ve BB8 gibi robotlar gelse de; Xerox uzmanları robotlar ve botların bugün çok daha yetenekli olduğunu ve birçok iş kolunu dönüştürmeye hazırlandığını söylüyor.

9.09.2016Teknoloji
Robotlaşacak 19 iş kolu

Robotlaşacak 19 iş kolu

Robot denince çoğu insanın aklına Star Wars’taki R2D2 ve BB8 gibi robotlar gelse de; Xerox uzmanları robotlar ve botların bugün çok daha yetenekli olduğunu ve birçok iş kolunu dönüştürmeye hazırlandığını söylüyor.

8.09.2016Kampüs
Güneş enerjisi üretimini ucuzlatacak buluş

Güneş enerjisi üretimini ucuzlatacak buluş

Xerox PARC’ın geliştirdiği sıvı alaşımdan çip basan baskı cihazı, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün MIT Technology Review isimli teknoloji portalında, güneş enerjisi panellerinin daha uygun maliyetlere üretilebilmesini sağlayacak Xerox buluşu olarak tanıtıldı.

29.08.2016Teknoloji
Yapay zeka uygulamaları oyun içinde geliştirilecek

Yapay zeka uygulamaları oyun içinde geliştirilecek

Xerox, yapay zeka uygulamalarını (AI), çok maliyetli gerçek ortamlar yerine video oyunlar içinde test edilip geliştirilmesini sağlayacak yeni bir teknolojik yaklaşım geliştirdi.

24.08.2016Teknoloji
İnternetin ilk 100 .com alan adı adresi

İnternetin ilk 100 .com alan adı adresi!

1985 ve 1987 yılları arasında alınan, internetin ilk 100 alan adının hangileri olduğunu hiç merak ettiniz mi? İşte tarihe göre sıralı, tam liste!

24.08.2016Teknoloji
Xeroxtan videoları indeksleyen buluş

Xerox'tan videoları indeksleyen buluş

Xerox’un Hindistan Ar-Ge merkezinde geliştirilen buluş, video içeriklerini indeksliyor, videoda geçen konuların, anahtar kelimelerini ve linklerini oluşturarak, aranılan bilginin geçtiği görüntü dilimine zaman kaybetmeden hızlıca ulaşılmasını sağlıyor.

26.07.2016Teknoloji
Xeroxa matbaacılardan müjdeli haber

Xerox'a matbaacılardan müjdeli haber

Xerox’un Drupa’da ilk kez tanıttığı yeni inkjet dijital baskı makineleri Xerox Brenva HD ve Xerox Trivor 2400’ün de içinde yer aldığı Xerox ürünlerine Türkiye’den birçok matbaa ve baskı merkezi yatırım yapma kararı aldı.

17.06.2016Teknoloji
Kendini imha eden drone geliyor

Kendini imha eden drone geliyor!

Operasyonel görevlerde bilgi toplamak ve ulaşılması zor yerlere malzeme ulaştırmak için kullanılan drone cihazlar, görevini tamamladıktan sonra geride iz bırakmayacak şekilde kendini imha edebilecek.

13.05.2016Teknoloji
Giyilebilir cihazlarla panik atak kontrolü

Giyilebilir cihazlarla panik atak kontrolü

Xerox PARC, panik atak hastalarının kalp ritmi, nabız, terleme, solunum, vücut sıcaklık değerlerini izleyerek, atak geçirmeden çok önce kişiyi uyaran bir giyilebilir akıllı cihaz ve mobil uygulama teknolojisi üzerinde çalıştığını duyurdu.

13.04.2016Teknoloji
3D yazıcılar nereye gidiyor

3D yazıcılar nereye gidiyor?

Yazıcı dendiğinde yıllar önce akla gelen tek şey kağıt ve baskı makineleriydi. Ancak 3D yazıcılarla birlikte yazıcılara olan yaklaşımımız ciddi anlamda değişti. Artık bir ev bile üretebilen yazıcılardan bahsedildiğinde şaşırmıyoruz. Bu anlamda baskı sektörünün önde gelen isimlerinden Xerox'un Türkiye Genel Müdürü Burak Özer ile yazıcıların bugününü, yarınını ve 3D yazıcıların geldiği son noktayı konuştuk.

29.03.2016Teknoloji
Anadoluya çağrı

Anadolu'ya çağrı

Çağrı merkezleri Türkiye’de 83 bin kişiye istihdam sağlıyor. Bu yıl ise toplam çalışan sayısının 85 bine çıkması bekleniyor. Özellikle Anadolu’da gençlere ve kadınlara sunduğu istihdam ile dikkat çeken çağrı merkezleri, devletten teşvik ve asgari ücret artışı konusunda destek bekliyor.

Çeviri yapan baskı cihazı

Çeviri yapan baskı cihazı

Xerox aralarında Türkçe dil seçeneğinin de olduğu tercüman yazıcı teknolojisini hayata geçiriyor.

11.03.2016Ekonomi
Xerox Orta ve Doğu Avrupa bir Türk’e emanet

Xerox Orta ve Doğu Avrupa bir Türk’e emanet

Xerox Afrika ve Akdeniz Bölgesi Genel Müdürü Mehmet Sezer, 1 Ocak itibariyle Türkiye ve İsrail ile birlikte Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinin yer aldığı Xerox CIT Bölgesi Genel Müdürü oldu.

Artık protez de olsa hissedecek

Artık protez de olsa hissedecek

Stanford Üniversitesi'nde protez uzuvlara dokunma hissi verecek elektronik deri geliştirildi.

22.12.2015Teknoloji

Yazar Sonuçları

‘Silikon’ değil, kurtlar vadisi!

COVID-19 salgını nedeniyle video sohbetler hayatımızın odağına yerleşti. Zoom yükselince ‘Silikon Vadisi’ndeki rakipleri de harekete geçti. Facebook, 50 kişilik kapasitesi ve süresiz görüşme imkânıyla öne çıkacak Messenger Rooms’u yakında kullanıma açıyor. Steve Jobs’ın sıkça Picasso’yu alıntılaması boşuna değilmiş: “İyi sanatçılar kopyalar, büyük sanatçılar çalar.”

3.05.2020

Fotokopi makinesinden çıkan karnaval

ALJ Holding Yönetim Kurulu Başkanı, Toyota ve Lexus Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt’u yaklaşık 18 yıldan beri tanıyorum.

15.04.2018

‘Süper bilgisayarcı’ Türk ABD’de beynin öğrenme sistemine odaklandı

YÜKSEKOVALI Osman Yaşar, Malatya İnönü Üniversitesi’nde öğretim görevlisiyken 1985’te kazandığı bursla ABD’ye gitti.

28.01.2016