EKSTRA
MENÜ
Arşiv

World Of Warcraft

World Of Warcraft ile ilgili tüm haberleri ve son dakika World Of Warcraft haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 286 World Of Warcraft haberi bulunmuştur.

World Of Warcraft Haberleri

Bu üç Türk dünyayı kasıp kavuran, Warcraft’ın Avrupa’daki en iyi gamer’ları

Bu üç Türk dünyayı kasıp kavuran, Warcraft’ın Avrupa’daki en iyi gamer’ları

Şu anda bir bilgisayar oyunu bütün dünya gençlerinin aklını başından almış durumda. World of Warcraft piyasaya çıktığı ilk gün 300 bin, ikinci gün 200 bin sattı. Firma oyunu yetiştiremeyince, karaborsası çıktı. Dünyanın her kıtasında ayrı ayrı sunuculardan milyonlarca kişi tarafından oynanmaya başlandı.

19.03.2005Kelebek
WOW üyeleri 4 milyona ulaştı

WOW üyeleri 4 milyona ulaştı

Popüler online FRP oyunu World of Warcraft'ın üye sayısı 4 milyona ulaştı. Blizzard'ın büyük bir oyuncu kitlesi tarafından benimsenen fantastik oyunu böylece bir ilke imzasını attı. Bazı piyasa araştırmacılarına göre üyelik ücreti ödeyen üyelerden elde edilen gelir ayda 30 milyon dolar.

2.09.2005Gündem
World of Warcraft üye sayısı 5 milyon

World of Warcraft üye sayısı 5 milyon

Popüler fantastik oyun World of Warcraft’ın üye sayısı 5 milyona çıktı. World of Warcraft çok oyunculu bir online oyun. Yaklaşık bir yıl önce satışa sunulan PC oyunu dünya çapında milyonlarca kullanıcı tarafından oynanıyor. Ağustos ayında WOW oyuncularının sayısının 4 milyona ulaştığı açıklanmıştı.

21.12.2005Gündem
İnsanlığın yeni sosyal problemi: OYUN BAĞIMLILIĞI

İnsanlığın yeni sosyal problemi: OYUN BAĞIMLILIĞI

Bazıları günde 20 saatini ayırıyor. Okula gidiyorum deyip internet kafeye kaçanlar. Ya da okula gitse bile arkadaşlarıyla nöbetleşe oyun takip edenler. Evliliği dağılan yetişkinler... Çoğu gerçek zamanlı, 24 saat devam eden bilgisayar oyunları yüzünden, dünya şimdi yeni bir sosyal problem yaşıyor: Oyun bağımlılığı.

18.02.2006Gündem
İkinci bir yaşam sunan oyunlar

İkinci bir yaşam sunan oyunlar

Hasan Amca binlerce kişinin bir araya gelerek sürekli değişen bir dünya üzerinde oynadıkları devasa oyunları inceledi Geçenlerde ne yapayım da hayatıma renk gelsin diye düşünürken, hızla yayılan MMORPG adlı oyun tarzını keşfettim. Massive Multiplayer Online Role Playing Game, yani gerçek rollere dayalı çok katılımcılı çevrimiçi oyun olarak isimlendirilen bu tür, sürekli değişen bir dünya üzerinde binlerce kullanıcının katılımıyla oynanıyor. Oyunda oyuncuların içinde yaşadığı ve sürekli gelişen bir dünya yer alıyor.

30.03.2006Gündem
“WoW” yazan “Wow” kazanıyor

“WoW” yazan “Wow” kazanıyor

Azbuz.com, Level dergisiyle birlikte, fantastik oyun WoW Burning Crusade’in çıkışı şerefine, en güzel WoW sitesini hazırlayanlara WoW Burning Crusade seti, hediye WoW üyelikleri ve Level abonelikleri veriyor. Kampanya ile ayrıca, “level” 70’e ilk ulaşana da sürpriz hediyeler veriliyor.

17.10.2006Seyahat
Kilis melek, Şırnak psikopat emniyet kıskanç, hostesler korkak

Kilis melek, Şırnak psikopat emniyet kıskanç, hostesler korkak

Arkadaşlık sitesi gayet.net üyelerine çözdürdüğü testlerle rekora imza atıyor. Sitedeki en popüler 5 testi toplam 457 bin kişi çözdü. Testlerin sonuçlarına göre en zeki Ankaralılar, en arıza Şırnaklılar. En çok ev hanımı, hemşire ve hostesler korkuyor, ordu mensupları ve sanayiciler en cesur. Şu an 18 yaşındaki her dört Türk evladından biri psikopat ama neyse ki yaş 30’lara geldiğinde bu oran yüzde bire düşüyor. İçimizde en kıskanç olanlar emniyet görevlileri, en mülayim ilimiz ise Kilis.

21.10.2006Kelebek
Medeni bir sanal buluşma alanı

Medeni bir sanal buluşma alanı

İnternet’teki Türkçe içerik çığ gibi büyüyor. Her konuda içeriğe kavuşmak dışında, iletişim ve paylaşım için de oldukça cazip siteler mevcut. Kısa bir süre içinde üye sayısı 500 bini aşan Gayet.net adlı site, kendi yarattığı “buluşum teknolojileri” ifadesiyle birlikte anılıyor. İnternet üzerinden üyelerini buluşturan Gayet.net, testleriyle de birbirinden ilginç konularda nabız yokluyor. Kadın üyelerinin çoğunlukta olmasıyla da farklı bir konumda duran site, seçkin ve eğlenceli bir görüntü çiziyor.

29.10.2006Kelebek
D&R’da bir ilk: Gece yarısı satışı

D&R’da bir ilk: Gece yarısı satışı

D&R, Türkiye’de bir ilke imza atarak, Oyun dünyasının efsane ismi World Of Warcraf‘ın ilk eklenti paketi The Burning Crusade’i gece yarısı satışa sunuyor.

15.01.2007Kelebek
‘World Warcraft kuyruğu

‘World Warcraft' kuyruğu

Türkiye'de satılmaya başlanan ‘World Warcraft' oyununa sahip olabilmek isteyen oyuncular uzun kuyruklar oluşturdu. Tüm dünyada en fazla satılan oyun ünvanını elinde bulunduran ‘World Warcraft’ oyununun yeni sürümü Türkiye'den satışa sunularak piyasa çıktı.

16.01.2007Gündem
D&R’da geceyarısı oyun kuyruğu

D&R’da geceyarısı oyun kuyruğu

Türkiye’de 20 bin, dünyada milyonlarca kişinin oynadığı "World Of Warcraft"ın "The Burning Crusade" eklenti paketi, tüm dünya ile birlikte önceki geceyarısı İstanbul’daki iki D&R mağazasında satışa çıktı.

16.01.2007Gündem
Tatil günleri geldi şimdi oyun zamanı

Tatil günleri geldi şimdi oyun zamanı

Sonunda bir sömestre tatili zamanı daha geldi, bizim torunlar da dede oyun diye pantolonumun paçasından sürüklemeye başladı. Tahmin ediyorum ki birçok evde de durum benzerdir. Lakin ben PC, torunlar PlayStation diye tuttururken, baktım babalarının elinden PSP düşmüyor.

25.01.2007Gündem
Kıyamet İstanbul’u vurdu halk Eminönü’ne sığındı

Kıyamet İstanbul’u vurdu halk Eminönü’ne sığındı

Yıl 1956. Meteor yağmurları dünyayı mahvediyor, sonra bir göktaşı düşüyor ve kıyamet zamanı başlıyor. İstanbul’da hayatta kalanlar Eminönü bölgesinde toplanarak yaşamaya çalışıyor. Ama asıl inanılmaz olay takip eden yıllarda meydana geliyor. 200 yıldır yeraltında bekleyen birtakım yaratıklar, göktaşının açtığı delik sayesinde yeryüzüne çıkacak bir yol buluyor.

21.07.2007Gündem
Bozuk kan hızla yayıldı

'Bozuk kan' hızla yayıldı

World of Warcraft'ın oyununa yerleştirilen "bozuk kan" adlı virüs, hızla yayıldı. Tıp uzmanları, gerçek salgını anlamak için bu sanal salgını inceliyor.

22.08.2007Dünya
Hava karardıktan sonra yapılan en popüler ikinci aktivite. İlki seks ama bu daha uzun sürüyor

Hava karardıktan sonra yapılan en popüler ikinci aktivite. İlki seks ama bu daha uzun sürüyor!

İstanbul’un zeka seviyesi yüksek, ruhu oyuncu, karakteri iddiacı gençleri ve Las Vegas deneyimi sahibi orta yaşlıları hafta sonları Maslak’taki Telesport stüdyosunda buluşuyor. Amaç, Telesport Medya Anonim Şirketi’nin düzenlediği Türkiye’nin ilk Hold’Em Poker Turnuvası’na katılmak. Bu oyuncuların hepsi o kadar çok poker kitabı okumuş ki neredeyse birer poker teorisyenine dönüşmüşler.

3.11.2007Kelebek
Video oyununda 18 milyar dolarlık evlilik

Video oyununda 18 milyar dolarlık evlilik

Video oyunları pazarında Activision ve Blizzard şirketlerinin yapacağı 18 milyar dolarlık birleşme heyecan yarattı.

3.12.2007Gündem
Bilgisayar oyun sektöründe dev birleşme

Bilgisayar oyun sektöründe dev birleşme

Bilgisayar oyun sektörünün iki devi güçlerini birleşmeye hazırlanıyor. World of Warcraft'ın üreticisi Blizzard ile Call of Duty'nin yapımcısı Activision, tam 18 milyar dolarlık bir birleşmeye imza atmak üzere...

6.12.2007Gündem
Karakter ticareti

Karakter ticareti

24 saat süren, sonu olmayan, oynadıkça sizi saran online bilgisayar oyunlarını duymuşsunuzdur. Duymadıysanız, bir internet kafeden içeri bakın yeter. Saatlerce bilgisayar başında oturan oyun bağımlısı çocukları görebilirsiniz. Bazıları günde 18 saat oynuyor, bazıları işyerinde her şeyi bırakıp oyunla uğraşıyor. Kimileri de oynamak için evdekilerin uykuya yatmasını bekliyor.

15.12.2007Gündem
2008 model oyunlar

2008 model oyunlar

Önümüzdeki yıl, bir gün Orta-doğu’daki petrol savaşlarında ön safta çarpışacaksınız, başka bir gün binlerin önünde dünya kupası için takımınızla top koştu-racaksınız. Bunları da bırakıp bir uçağın pilot kabininden yeryü-zünü izleyeceksiniz. Yok, bu yıllık falınız değil! Yoksa neden bahsettiğimizi anlamıyor musunuz?

27.12.2007Gündem
Sanal ortamda terörist avı

Sanal ortamda terörist avı

Teröristler'e sanal ortamda da rahat yok: Amerikan hükümeti, teröristlerin sanal ortamdaki faaliyetlerini gözlemliyor.

7.03.2008Gündem
İki Michelin yıldızlı teknoloji sohbeti

İki Michelin yıldızlı teknoloji sohbeti

Yemek ve teknoloji kültürünü harmanladığımız, bir yandan keyifli bir yemek yerken diğer yandan teknoloji konuştuğumuz iş yemeklerimizin bu seferki mekanı yine çok ünlü bir restoran: San Fransisko’nun iki Michelin yıldızlı sadece altı restoranından biri olan Michael Mina. Michael Mina’nın iki Michelin yıldızlı bir restorana yakışmayacak kadar gürültülü salonunda Intel Kurumsal İş Geliştirme Müdürü Yalım Eriştiren, Turkcell Katma Değerli Servisler Yönetimi'nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Serdar ile Yurtsan Atakan İnternet ve mobil dünyayı konuştular.

29.05.2008Gündem
İnternet oyunları

İnternet oyunları

İnternet üzerinden oynanabilen en iyi online oyunları seçtik... İşte en iyiler.

6.06.2008Teknoloji
En sevilen 10 video oyunu

En sevilen 10 video oyunu

1980’li yılların simgesi haline gelen bilgisayar oyunu Pac-Man’in üzerinden çok zaman geçti. Oyun pazarında artık herkesin zevkine göre bir oyun bulunabiliyor. 21. yüzyılda bilgisayar oyunuyla zayıflamak bile mümkün.

19.06.2008Gündem
ODTÜden büyük atılım

ODTÜ'den büyük atılım

ODTÜ'de, Türkiye'nin uluslararası ticaret hacmi 40 milyar dolara ulaştığı bildirilen bilgisayar oyunları pazarında yer edinmesi için büyük bir atılım başlatıldı.

14.07.2008Teknoloji
WoW beta testi başladı

WoW beta testi başladı

Büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan World of Warcraft'ın ikinci ek paketi için test süreci başladı

24.07.2008Teknoloji
Yeni WoW eklentisi yolda

Yeni WoW eklentisi yolda

Blizzard Entertainment, WoW severlere Wrath of the Lich King müjdesini nihayet verdi.

3.10.2008Teknoloji
WoW için yeni yama

WoW için yeni yama

Blizzard, World of Warcraft'ta birçok değişiklik yapan yeni bir yama yayınladı.

20.10.2008Teknoloji
Oyunda çaldı: ceza aldı

Oyunda çaldı: ceza aldı

İki Hollandalı çocuk, bir online oyunda sanal eşyaları çalmak suçuyla mahkemelik oldu.

27.10.2008Teknoloji
Oyun tutkunları gece yarısı D&Rda

Oyun tutkunları gece yarısı D&R'da

D&R, yine bir ilke imza atarak, “Wrath of the Lich King”i gece yarısı satışa sunuyor.

8.11.2008Gündem
Herşeye dava açan adam

Herşeye dava açan adam

Eyfel Kulesi, David Beckham, Britney Spears... Bu adamın dava açmadığı bir şey yok!

11.11.2008Teknoloji
Gece yarısı heyecanı

Gece yarısı heyecanı

D&R "Gece yarısı satışı" ile World Of Warcraft‘ın ikinci eklenti paketini satışa sunuyor.

12.11.2008Gündem
WOW çılgınlığı yıkıyordu

WOW çılgınlığı yıkıyordu

Dünyada 11 milyondan fazla oyuncusu olan ve fanatikleri tarafından "başka bir dünya" olarak nitelendirilen "World of Warcraft"ın yeni eklenti paketi satışa çıktı.

13.11.2008Teknoloji
Wrath of The Linc King için geceden kuyruğa girip Avrupa’ya geçtiler

Wrath of The Linc King için geceden kuyruğa girip Avrupa’ya geçtiler

Dünyada 11 milyon kişi tarafından oynanan World of Warcraft’ın (WOW) 80 levellik 3’üncü eklenti paketi ’Wrath Of The Linc King’ tüm dünyada gece yarısı satışa sunuldu.

13.11.2008Ekonomi
Bu da WoW restoranı

Bu da WoW restoranı

World of Warcraft çılgınlığının vardığı nokta: Çinli bir vatandaşın açtığı restoran görmeye değer

18.12.2008Teknoloji
Böyle klavye görmediniz

Böyle klavye görmediniz

Logitech'in özellikle oyun tutkunları için geliştirdiği klavyesi G19'da yok yok.

10.01.2009Teknoloji
WoW: İki yeni ırk geliyor

WoW: İki yeni ırk geliyor

World of Warcraft hayranı mısınız? Yeni eklenti paketinden çıkacak sürprizlere çok sevineceksiniz.

19.08.2009Teknoloji
Microsofttan Top10

Microsoft'tan Top10

MSRT harıl harıl çalışıyor, Microsoft Top10'u yayınlıyor. Wow hesabınızı çalan trojan de burada!

31.08.2009Teknoloji
Internet merakı üniversiteden etti

Internet merakı üniversiteden etti

Amerika’da gününün neredeyse tamamını World of Warcraft adlı bilgisayar oyununu oynarak geçiren Ben Alexander’ın sonu rehabilitasyon oldu.

4.09.2009Dünya
Microsofttan virüs uyarısı

Microsoft'tan virüs uyarısı

Microsoft, internet üzerinden oyun oynayanları, "Taterf" adlı virüse karşı uyanık olmaları yönünde uyardı.

4.11.2009Teknoloji
Dünyayı solucanlar tehdit ediyor

Dünyayı solucanlar tehdit ediyor

Ortaya çıkan yeni virüsler dünya genelindeki tüm bilgisayar kullanıcılarını tehdit ediyor.

5.11.2009Teknoloji

Yazar Sonuçları

At yarışından çok kazandırıyor kopyanın da kopyası yapılıyor

Filmler vizyona girmeden, kasetler piyasaya çıkmadan, oyunlar tanıtımı yapılmadan korsanları üretilmeye başlandı.

25.03.2006

Medeni bir sanal buluşma alanı

İnternet’teki Türkçe içerik çığ gibi büyüyor. Her konuda içeriğe kavuşmak dışında, iletişim ve paylaşım için de oldukça cazip siteler mevcut.

30.10.2006

Dikkat izleniyorsunuz

Bir Japon firmasının birkaç yıl önce geliştirdiği ve tuvaletlere yerleştirilen gereçle, personelin idrarındaki eroin, kokain gibi uyuşturucuları otomatik olarak incelemek mümkün.

23.06.2007