EKSTRA
MENÜ

Wikipedia

Wikipedia ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Wikipedia haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 555 Wikipedia haberi bulunmuştur.

Wikipedia Haberleri

Bakandan Wikipedia açıklaması

Bakan'dan Wikipedia açıklaması

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Wikimedia adlı vakfın, Wikipedia'nın erişim engeline ilişkin hukuk kuralları çerçevesinde tüm haklarını kullanabileceğini söyledi.

9.05.2017Teknoloji
Wikipediadan erişim engeli için flaş karar

Wikipedia'dan erişim engeli için flaş karar

Wikipedia sitesinin bağlı bulunduğu "Wikimedia" adlı vakıf, siteye erişim engellenmesi kararına yaptığı itirazın reddedilmesi üzerine Anayasa Mahkemesine başvuruda bulundu.

9.05.2017Ekonomi
Anket sosyal medyayı karıştırdı... Ankara whatsapp iddiasına yanıt geldi

Anket sosyal medyayı karıştırdı... Ankara whatsapp iddiasına yanıt geldi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun twitter’dan başlattığı “WhatsApp olmasaydı hangi uygulamayı kullanırdınız” anketi, sosyal medyayı salladı.

9.05.2017Ekonomi
Kritik Wikipedia açıklaması: İletişim kanalları açık

Kritik Wikipedia açıklaması: İletişim kanalları açık

Mahkeme tarafından yasaklanan Wikipedia ile UIaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'dan açıklama geldi. Arslan, Wikipedia ile iletişim kanallarının açık olduğunu belirtti.

6.05.2017Teknoloji
Ver mehteri

Ver mehteri

Karşılamanın iyisi mehterle olur. Kılıç kalkan da iş görür. Bir de kırmızı halı atacaksın yere, senden iyisi yok. Yolunuz Süleyman Demirel Üniversitesi’ne düşerse bir karşılattırın kendinizi.

6.05.2017Hayat
Mahkeme, ‘Wikipedia’  itirazını reddetti

Mahkeme, ‘Wikipedia’ itirazını reddetti

WIKIPEDIA'nın, Türkiye'de erişiminin engellenmesi yönündeki karar sonrası, mahkemeye yaptığı itiraz reddedildi.

5.05.2017Ekonomi
Son dakika... Wikipedia hakkında flaş karar

Son dakika... Wikipedia hakkında flaş karar

Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği, Wikipedia sitesinin bağlı bulunduğu Wikimedia adlı vakfın, "ifade özgürlüğünün engellendiği" gerekçesiyle Wikipedia'ya erişim engellenmesi kararına yaptığı itirazı reddetti.

5.05.2017Teknoloji
Wikipedia neden kapatıldı Vikipedi ne zaman açılacak

Wikipedia neden kapatıldı? Vikipedi ne zaman açılacak?

Wikipedia kapatıldı; peki ne zaman açılacak? Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, Wikipedia'nın bazı sayfaları hala kaldırmadığını belirterek, 'Türkiye bir hukuk devleti, bu kararlar uygulanmadan Wikipedia'nın açılması mümkün değildir.' dedi.

5.05.2017Teknoloji
Wikipedia Türkiyede neden yasaklandı

Wikipedia Türkiye'de neden yasaklandı?

Türkiye, internetin en büyük ansiklopedisi Wikipedia'nın şikâyet konusu sayfalarına değil, tümüne erişimi engelledi. Peki neden bu yola başvuruldu? Devletler internette hangi durumlarda ve nasıl sansür uyguluyor?

4.05.2017Teknoloji
Wikipedia sistemi rehabilite etmeli

'Wikipedia sistemi rehabilite etmeli'

BİLGİ Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, Wikipedia’nın kapatılmasına ilişkin, “Bu konuda söylenecekleri mahkemeler tarafından söylüyoruz. Bu kararlar uygulanmadan Wikipedia’nın açılması mümkün değildir” açıklamasını yaptı.

3.05.2017Ekonomi
BTK Başkanından son dakika Wikipedia açıklaması

BTK Başkanı'ndan son dakika Wikipedia açıklaması

BTK Başkanı Sayan, "Yargı kararları uygulanmadan Wikipedia'nın açılması mümkün değil" dedi.

3.05.2017Haber
BTK Başkanından son dakika Wikipedia açıklaması

BTK Başkanı'ndan son dakika Wikipedia açıklaması

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, Wikipedia'nın bazı sayfaları hala kaldırmadığını belirterek, "Türkiye bir hukuk devleti, bu kararlar uygulanmadan Wikipedia'nın açılması mümkün değildir." dedi.

3.05.2017Teknoloji
Çin 20 bin kişiyle kendi Wikipediasını kuruyor

Çin 20 bin kişiyle 'kendi Wikipedia'sını kuruyor

Çin devleti, kendi internet ansiklopedisini oluşturmak için 20 bin kişiyi işe alıyor.

3.05.2017Teknoloji
Wikipedia itiraz etti

Wikipedia itiraz etti

Türkiye’de erişimi engellenen Wikipedia’dan ilk resmi hamle geldi. Wikipedia’nın bağlı olduğu ‘Wikimedia Vakfı’ idari tedbir kararından sonra Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından alınan karara itiraz etti. Dilekçede, platformun tamamının kapatılmasının ölçüsüz bir karar olduğu vurgulandı.

2.05.2017Ekonomi
Wikipedia neden yasaklandı

Wikipedia neden yasaklandı?

Wikipedia neden yasaklandı sorusu, araştırma yaptıkları konular hakkında detaylı bilgi almak isterken siteye ulaşamayan vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Wikipedia'ya erişimin engellenmesinin ardından sosyal medya üzerinden konu ele alındı. Twitter üzerinden Meydan Larousse başlığında birleşen kullanıclar, Wikipedia'nın yasaklanması üzerine capslerle süslü espirili tweet'ler attı

2.05.2017Gündem
Wikipediadan ilk resmi hamle geldi

Wikipedia'dan ilk resmi hamle geldi

DÜNYANIN en büyük internet ansiklopedisi Wikipedia’ya bazı içeriklerden dolayı Türkiye’den erişimin engellenmesinden sonra sitenin bağlı olduğu 'Wikimedia Vakfı'dan ilk resmi hamle geldi. Vakıf, idari tedbir kararından sonrasında Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından alınan karara itiraz etti. İtiraz, 'Wikimedia Vakfı'nın geçtiğimiz günlerde anlaştığı tecrübeli avukat Gönenç Gürkaynak tarafından yapıldı.

2.05.2017Ekonomi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Wikipedia kurucusu Walese daveti geri çekti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Wikipedia kurucusu Wales'e daveti geri çekti

Türkiye'nin erişim engellemesi getirdiği Wikipedia'ya bir darbe de İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden geldi. İBB, Wikipedia kurucusu Jimmy Wales'i, World Cities Expo Etkinliği davetli listesinden çıkardı. Wales dün hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada "İstanbul en sevdiğim şehirlerden" demişti.

2.05.2017Gündem
Wikipediaya erişim engeli sürüyor, kurucusu İBB davetiyle geliyor

Wikipedia'ya erişim engeli sürüyor, kurucusu İBB davetiyle geliyor

Türkiye, dünyanın en büyük internet ansiklopedisi olarak bilinen Wikipedia'ya erişimi 29 Nisan'da engellemişti. Erişim engellemesi sürüyor. Wikipedia'nın kurucularından Jimmy Wales ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin davetiyle Türkiye'ye gelmeye hazırlanıyor. Wales, hürriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, "İstanbul en sevdiğim şehirlerden biri" dedi.

1.05.2017Gündem
Wikipedia kurucusu: Her zaman yanınızda olacağım

Wikipedia kurucusu: Her zaman yanınızda olacağım

Dünyadaki en büyük internet ansiklopedisi olan Wikipedia’ya erişim Türkiye’de engellendi. Sitenin engellenmesinin ardından Wikipedia kurucusu Jimmy Wales, Türk halkına, "Her zaman yanınızda olacağım" mesajı verdi.

29.04.2017Dünya
Wikipedia yasaklandı

Wikipedia yasaklandı

DÜNYANIN en büyük internet ansiklopedisi kabul edilen ve kolektif olarak oluşturulan Wikipedia’ya idari kararla erişim yasağı getirildi. Yetkililer, Türkiye’yi terör örgütü DEAŞ’la aynı zeminde gösteren yayınlar nedeniyle böyle bir karar alındığını belirterek, içeriklerin kaldırılması halinde erişim yasağının da kalkacağını söylediler.

29.04.2017Gündem
Son dakika: Wikipediaya erişim durduruldu, işte yasağın nedeni

Son dakika: Wikipedia'ya erişim durduruldu, işte yasağın nedeni

Dünyanın en büyük internet ansiklopedisi olarak bilinen Wikipedia'ya Türkiye'de sabah 08:00 itibari ile erişim durdu. Wikipedia'ya erişimin neden engellendiği de belli oldu. Bu Wikipedia'nın kapatılması üzerine Twitter'da Meydan Larousse trend topic oldu. Yüzlerce kullanıcı Meydan Larousse ile ilgili esprili tweet'ler ve caps'ler paylaştı.

29.04.2017Gündem
Mobil yazılımda gelecek var

Mobil yazılımda gelecek var

Elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlardaki uygulamalar mobil devrimi başlattı. Türkiye’deki yazılımcıların üzerine harıl harıl çalıştığı mobil uygulamalar, dünyaya açılan bir pazarın kapısını aralıyor.

Küresel teknolojiye yön verenler İstanbul’da buluşuyor

Küresel teknolojiye yön verenler İstanbul’da buluşuyor

Geleceğin akıllı şehirleri konsepti ve uluslararası dev katılımla düzenlenen World Cities Expo İstanbul’da bir araya geliyor. Dev organizasyona Steve Jobs’la beraber Apple’ı kuran Steve Wozniak, Wikipedia’nın iki kurucusundan biri olan Jimmy Wales ile dünyaca ünlü teknoloji fütüristi ve mucit Pablos Holman konuşmacı olarak katılıyor.

27.04.2017Ekonomi
Hawkingden korkutan açıklama Dünyanın sonunu o getirecek

Hawking'den korkutan açıklama! Dünya'nın sonunu o getirecek!

Yapay Zeka gerçekten de insanlığın sonunu getirebilir mi? Hawking düşüncesinde ne kadar haklı?

24.04.2017Dijital Sanayi
Bu yaz bana takılın partileyelim

Bu yaz bana takılın partileyelim

Arap ezgilerine sahip ‘Yalla’ şarkısıyla gece kulüplerini inletirken, seksi klipleri de müzik kanallarını renklendiriyor. Şarkısı tüm dünyada internette 165 milyondan fazla tıklanıyor. 30’larının başındaki Romen şarkıcı Inna, yeni parçası ‘Gimme Gimme’ için Türkiye’deydi. Biz de yanındaydık...

21.04.2017Hayat
Google Earthte devrim gibi yenilik

Google Earth'te devrim gibi yenilik!

Yenilenen Google Earth, Voyager ile özelliği ile bize müthiş bir Dünya deneyimi sunuyor!

20.04.2017Teknoloji
Burger Kingin telefonları harekete geçirmeye çalışan reklamına sabotaj

Burger King'in telefonları harekete geçirmeye çalışan reklamına sabotaj

Burger King'in Android cep telefonları ve Google Home akıllı hoparlörlerini harekete geçirerek tüketicilere Whopper hamburgerinin anlatıldığı Wikipedia sayfasını gösterme girişimi sabotaja maruz kaldı.

14.04.2017Teknoloji
En güzel 1 Nisan şakaları

En güzel 1 Nisan şakaları

Yakınlarınıza ve iş arkadaşlarınıza yapacağınız şaka fikirleri...

31.03.2017 Etkinlikler
Popüler Uygulamalar

Popüler Uygulamalar

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile insanlar günlerinin büyük bir kısmını internette geçirmektedir. İnternette insanları eğlendiren onlara kolaylıklar sağlayan bir çok uygulama bulunmaktadır. İşte onlardan bazıları.

22.03.2017Seyahat
Buralı olup da burada olmayanlar

Buralı olup da burada olmayanlar

Ekin Saçlıoğlu, Galata Rum Okulu’nda açtığı sergisinde, varlık mücadelesi veren Anadolu türlerini konu alıyor. Sergi, hayvanlardan bahsediyor gibi ama adı yanılgıya pay bırakmıyor: “Bunlar fabl değil çocuklar!”

10.03.2017Kitap Sanat
Deep Web (Dark Web) nedir Deep Web tehlikeli mi

Deep Web (Dark Web) nedir? Deep Web tehlikeli mi?

Ucu bucağı olmayan Deep Web nedir? Deep Web'in içinde (Dark Web) neler var? Deep Web neden tehlikeli? Deep Web'e nasıl girilir?

9.03.2017Teknoloji

Yazar Sonuçları

Yasaklamadan nasıl çözeriz?

 Twitter’da arzu edilmeyen türde bir haber yayıldığı zaman hemen siteye engelleme getiriliyor, malum. Yasaklara alışmıyoruz ancak artık eskisi kadar şaşırmıyoruz da.

4.05.2017

Adını dudağıma kazıdım yarim

 Neslihan Atagül, eşi Kadir Doğulu’nun adının baş harfini alt dudağının içine kazıtmış.

4.05.2017

Erdoğan'ın mesajını çözdün mü komşu?

EMİNİM dün harıl harıl metin çözümlemesi yapmıştır Özkök.

3.05.2017

Şimdi wiki mahv, şimdi Jimmy perişan

HABER ödevini hazırlamak üzere sanal âlemden bilgi toplamaya girişen bir öğrencinin “Ya niye giremiyorum abi ben bu wiki’ye?” diye sorduğu an yayılmaya başlamış olabilir.

3.05.2017

Baha’ya birinciliği verilmeli

 “Yetenek Sizsiniz Türkiye”nin 2013 birincisi Atalay Demirci’nin bir FETÖ balonu olduğu ortaya çıktı.

3.05.2017

'Terörist başı' Jimmy Büyükşehir'e dua etsin

Wikipedia'nın kurucusunu İstanbul'da kıskıvrak yakalayıp Silivri'ye gönderebilirdik; İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne dua etsin...

2.05.2017

İkili görmezlik

 Hani İkili Delilik şarkısında diyordu ya: “Lütfen görmeyeyim seni, bir yerlerde karşıma çıkma” diye.

2.05.2017

Rabia selamı yapan bir tek biz mi kaldık

‘MÜSLÜMAN Kardeşler’in Ortadoğu’daki son desteği dün itibariyle sona erdi.

2.05.2017

1 Mayıs emekçilerin onur bayramıdır!

SENDİKALARIMIZ bu yıl da 1 Mayıs’ı davullarla, halaylarla karşılayacak. Dün işçilerin haklarını kabul ettirmeyi sağlamak için meydanlardaydık.

1.05.2017

Adam hiçbir şeyin farkında değil

- SULTANBEYLİ, Bağcılar merkez olmaktan çoktan çıkmış.

30.04.2017