EKSTRA
MENÜ

Who

Who ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Who haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 18.152 Who haberi bulunmuştur.

Who Haberleri

Akademik yılı Pankaj Mishra ile açtılar

Akademik yılı Pankaj Mishra ile açtılar

Üniversiteler 2020-2021 akademik eğitim öğretim yıl açılış törenlerine başladı. İstanbul’da 20 yıldır eğitim veren bir vakıf üniversitesi, pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirdiği akademik yıl açılış törenini ünlü yazar Pankaj Mishra ile gerçekleşti.

21.10.2020Eğitim
NBA 2K21 oyuncuları atlanamayan reklam için isyan etti

NBA 2K21 oyuncuları atlanamayan reklam için isyan etti

NBA 2K21 oyuncuları son zamanlarda oyun içi reklamlarında gerçekleşen bir değişikliği fark etti. Oyuncular bir süredir Oculus Quest 2 cihazında oyun yüklenirken atlaması imkansız olan reklamlar izlemek zorunda kalıyor. Bu şu an için üç farklı modeldeki cihazda var görünüyor. Bir süre izledikten sonra bile reklamı geçmeye izin vermeyen bu sistem ise oyuncuların eleştirilerine maruz kaldı.

20.10.2020eSpor
Virüs uzmanları uyardı: Kontrol altına alınmazsa felaket yaşanır

Virüs uzmanları uyardı: Kontrol altına alınmazsa felaket yaşanır

Almanya’da bir grup virüs uzmanı ortak bir açıklamaya yaparak, virüsün kontrolsüz seyrinin önlenmesini, aksi takdirde insani ve ekonomik bir felaketin yaşanabileceği uyarısında bulundu.

20.10.2020Avrupa
Dünyanın yüzde 10u açlıkla mücadele ediyor

Dünyanın yüzde 10'u açlıkla mücadele ediyor

Dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 10'unu oluşturan 821,6 milyon insan dünyada yeterli gıdaya ulaşamazken, bu sayının yüzde 60'ını siyasi istikrarın olmadığı, savaşların yaşandığı bölgelerdeki kişiler oluşturuyor.

16.10.2020Dünya
5. Sınıf İngilizce Simple Present Tense (Geniş Zaman) konu anlatımı

5. Sınıf İngilizce Simple Present Tense (Geniş Zaman) konu anlatımı

İngilizcede Simple Present Tense ''genellikle'' ya da ''her zaman'' yapılan eylemleri anlatmak için kullanılır. Türkçedeki karşılığı geniş zamandır. İngilizcede geniş zamanlı cümleler Türkçede olduğu gibi ''Olumlu'' ''Olumsuz'' ve ''Soru Cümlesi'' olmak üzere üçe ayrılır. 5. sınıflar için Simple Present Tense (Geniş Zaman) konusunu örnek cümlelerle anlattık.

13.10.20205. SINIF
5. Sınıf İngilizce Public Buildings (Kamu Binaları) konu anlatımı

5. Sınıf İngilizce Public Buildings (Kamu Binaları) konu anlatımı

İngilizce konularından biri olan Public Building (kamu binaları) konu anlatımı nedir? Public buildings kelimeleri nelerdir? Public buildings kelimeleri kullanılarak oluşturulacak cümleler nelerdir? İşte 5. Sınıf İngilizce dersi Public Buildings (kamu binaları) konu anlatımı.

13.10.20205. SINIF
Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul başladı

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul başladı

BU yıl dijital olarak gerçekleşen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul dün başladı.

13.10.2020Magazin
Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, 12-16 Ekim Arası Herkesi Ekran Başına Davet Ediyor

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, 12-16 Ekim Arası Herkesi Ekran Başına Davet Ediyor

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un (MBFWI) tamamen dijital platformlar üzerinden Türkiye Tanıtım Grubu (TTG) desteği ile gerçekleşecek 15. sezonu 12 Ekim tarihinde, T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, Istanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gültepe ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle’nin konuşmalarıyla saat 11:45’te başlayacak.

12.10.2020Magazin
Mortal Kombat’tan yeni açıklamalar

Mortal Kombat’tan yeni açıklamalar

NetherRealm, 8 Ekim günü Mortal Kombat 11’e dair önemli bir açıklamanın yapılacağını söyledi. Oyunun yaratıcılarında Ed Boon bu hafta Mortal Kombat 11’e dair haberler yayınlayacaklarını söyledikten sonra kesin tarih de böylece gelmiş oldu.

7.10.2020eSpor
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğandan Trumpa geçmiş olsun mesajı

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Trump'a geçmiş olsun mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs testi pozitif çıkan Donald Trump ve eşi Melania Trump için sosyal medya üzerinden geçmiş olsun mesajı yayınladı.

2.10.2020Gündem
En iyi belgeseller listesi - Mutlaka izlenmesi gereken en iyi 10 belgesel önerisi

En iyi belgeseller listesi - Mutlaka izlenmesi gereken en iyi 10 belgesel önerisi

Belgesel, kurmaca olmayan ve tamamen gerçek olayların beyaz perdeye aktarıldığı bir sinema türüdür. ''Documentary'' adıyla da bilinen belgesellerde uzman görüşlerinden ve kanıt niteliği taşıyan belgelerden faydalanılır. Mutlaka izlenmesi gereken en iyi 10 belgesel hangisi? Sizin için derledik.

28.09.2020Yaşam
Cloud9, iki yeni Valorant koçunu duyurdu

Cloud9, iki yeni Valorant koçunu duyurdu!

Son zamanlarda özellikle CS:GO takımına aldığı oyuncuları ve bu süreçte izlediği şeffaflık politikasıyla gündemde olan Cloud9, bu sefer Valorant takımından haberlerle gündemde.

24.09.2020eSpor
3. Sınıf İngilizce 2. Ünite My Family - Ailem konu anlatımı

3. Sınıf İngilizce 2. Ünite My Family - Ailem konu anlatımı

İngilizce dersinden en iyi şekilde faydalanabilmek için kelime ezberi çok önemlidir. Özellikle gramer alanında öğrenilen konuların pratik alanında karşılık bulması dersin günlük hayatınızda bir dil olarak kullanabilme imkanı verir. İlkokul düzeyindeki dersler temel konular üzerinedir. 3. Sınıf konuları arasında yer alan 2. Ünite My Family- Ailem konu anlatımı hakkında araştırmalar yapanlar için işte detaylar.

18.09.20203. SINIF
77. Venedik Film Festivali sona erdi: Altın Aslan Nomadlandin oldu

77. Venedik Film Festivali sona erdi: Altın Aslan Nomadland'in oldu

İtalya'da bu yıl 77'ncisi düzenlenen Venedik Film Festivali’nin büyük ödülü "Altın Aslan"ı Kanadalı yönetmen Chloe Zhao’nun çektiği Nomadland filmi kazandı.

14.09.2020Keyif
Antibiyotiklere dirençli bakteriler ‘koronavirüsten daha riskli

Antibiyotiklere dirençli bakteriler ‘koronavirüsten daha riskli

Araştırmacı Dr. Paul De Barro, Fiji'de üç yıl süren çalışmasının ardından, "süpermikrop" olarak anılan antibiyotiklere dirençli bakterilerin "insan sağlığı için istisnasız en büyük tehdit" olduğu sonucuna vardı.

11.09.2020Teknoloji
Game Of Thrones oyuncusu Diana Rigg Young hayatını kaybetti Diana Rigg Young kimdir

Game Of Thrones oyuncusu Diana Rigg Young hayatını kaybetti! Diana Rigg Young kimdir?

Game Of Thrones dizisinde Olenna Tyrell karakteri ile yer alan ünlü aktrist Diana Rigg Young, 83 yaşında hayatını kaybetti. James Bond gibi önemli yapımlarda boy gösteren Diana Rigg Young kariyeri boyunca birçok ödüle layık görülmüştü. Peki, Diana Rigg Young kimdir ve dizilerde ve filmlerde oynadı? İşte, o detaylar

10.09.2020Magazin
Who Are You: School 2015 Dizisinin Konusu Nedir Kaç Bölüm Ve Sezon Who Are You: School 2015 Oyuncuları (Oyuncu Kadrosu) Listesi

Who Are You: School 2015 Dizisinin Konusu Nedir? Kaç Bölüm Ve Sezon? Who Are You: School 2015 Oyuncuları (Oyuncu Kadrosu) Listesi

Kore’nin ünlü dizilerinden birisi olan Who Are You: School 2015, gizem ve romantik tadında bir gençlik dizisidir. Yeni heyecan uğruna Who Are You: School 2015 dizisini tercih edecek kişiler için dizinin genel konusu, oyuncu kadrosu ve yönetmeni gibi bilgileri detaylıca derledik.

8.09.2020Televizyon
Doctor Who Dizisinin Konusu Nedir Kaç Bölüm Ve Sezon Doctor Who Oyuncuları (Oyuncu Kadrosu) Listesi

Doctor Who Dizisinin Konusu Nedir? Kaç Bölüm Ve Sezon? Doctor Who Oyuncuları (Oyuncu Kadrosu) Listesi

Gelmiş geçmiş ve hala günümüzde yayınlanmakta olan pek çok yabancı dizi bulunmaktadır. Bu dizilerden birisi de Doctor Who dizisidir. Doctıor Who hem konusu hem de oyuncu kadrosu bakımından ülkemizde merakla izlenen diziler arasında yer almaktadır. Peki Doctor Who dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? Doctor Who oyuncuları (oyuncu kadrosu) listesini sizlere detaylıca açıkladık.

5.09.2020Televizyon
Video oyunlar ahlaki gelişimi etkiliyor

Video oyunlar ahlaki gelişimi etkiliyor

Video oyun endüstrisi hızlı bir şekilde yükselişine devam ederken, bu oyunların kişilerin ahlaki gelişimindeki etkilerine yönelik tartışmalar da devam ediyor. Yapılan araştırmalar, video oyunlar ile ahlaki gelişim arasında önemli bir ilişki olduğunu gösteriyor.

31.08.2020Teknoloji
FIFAdan Fenerbahçe ve Galatasaray anketi

FIFA'dan Fenerbahçe ve Galatasaray anketi!

FIFA, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın taraftarlarına ilişkin anket başlattı.

26.08.2020Futbol
Evde çocuğunuzla İngilizce öğrenin

Evde çocuğunuzla İngilizce öğrenin

Dünya genelinde yaşanan korovirüs salgını nedeniyle tüm kademedeki öğrenciler, egitimlerine online devam ediyor. Bu durumu fırsata çevirmek isteyen öğrenciler normal eğitimlerine devam ederken, yabancı dil de öğrenebilir. Bu süreci, çeşitli etkinliklerle keyifli hale getirmek de mümkün.

24.08.2020Eğitim
1.6 milyar yoksul çocuğun okullardaki hijyeni için çalışmalar sürüyor

1.6 milyar yoksul çocuğun okullardaki hijyeni için çalışmalar sürüyor

UNICEF ve WHO tarafından yayımlanan kılavuzlarda 1.6 milyar yoksul öğrencinin pandemi nedeniyle kapanan okullarına en sağlıklı şekilde dönmesi için çalışmaları sürerken, okullarda içme suyu, kanalizasyon sistemi ve hijyen konusunda ilerlemelerin olduğu belirtiliyor.

18.08.2020Eğitim
7. Sınıf İngilizce Names Of The Public Buildings (Kamu Binalarının İsimleri) konu anlatımı

7. Sınıf İngilizce Names Of The Public Buildings (Kamu Binalarının İsimleri) konu anlatımı

Bugün 7. Sınıfın 8. Ünitesinde bulunan Public Buildings (Kamu Binaları) konu anlatımını inceleyeceğiz. Public Buildings (kamu binaları) nedir? İşte İngilizcede yer alan Public Buildings kelimeleri ve Public Buildings konu anlatımı.

13.08.20207. SINIF
Koronavirüsün mevsimle ilişkisi yok, ikinci dalga olmayacak

'Koronavirüsün mevsimle ilişkisi yok, ikinci dalga olmayacak'

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Sözcüsü Dr. Margeret Harris, hala Covid-19 salgınının "aşağı veya yukarı gidebilecek tek bir büyük dalgasını yaşadığımızı" söyledi.

29.07.2020Teknoloji
Siyah Beyaz Fotoğrafları İle Meydan Okuma Akımına Destek Veren Ünlüler

Siyah Beyaz Fotoğrafları İle Meydan Okuma Akımına Destek Veren Ünlüler

Sosyal medyada bir çığ gibi büyüyen ‘Kadınlar kadınları destekliyor’ etiketiyle siyah-beyaz fotoğraflarını paylaşarak ‘meydan okuma’ akımına destek veren pek çok ünlü isim var.

28.07.2020Kültür Sanat
Hepatit C Riskiniz Nedir

Hepatit C Riskiniz Nedir ?

Dünya Sağlık Örgütü ve Dünya Hepatit Birliği’nin aldığı kararla her yıl 28 Temmuz günü “Dünya Hepatit Günü” olarak anılıyor. Tüm dünyada yaygın olarak görülen ve ciddi bir halk sağlığı sorunu olan viral hepatitlere dikkat çekmek ve hastalıkla ilgili detaylı bilgiye ulaşmak üzere Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Hüsnü Pullukçu ile konuştuk. Pullukçu; “kayıp hepatitli kalmasın” diyerek risk grubunda yer aldığını düşünen kişilerin, hepatit C enfeksiyonu açısından değerlendirilmek üzere bir hekime başvurmaları gerektiğinin altını çizdi.

24.07.2020Sağlık
Koronavirüs hava yoluyla bulaşabilir mi

Koronavirüs hava yoluyla bulaşabilir mi?

Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) koronavirüsün havada asılı kalan damlacıklar yoluyla yayılma ihtimalini saf dışı bırakamayacağı yönündeki açıklaması önemli bir tavır değişikliği olarak gösteriliyor.

9.07.2020Teknoloji
Boat sinks in Aegean, Turkey saves 35 asylum seekers

Boat sinks in Aegean, Turkey saves 35 asylum seekers

Turkish Coast Guard separately rescue another 64 asylum seekers in Aegean Sea, who were pushed back by Greek forces

30.06.2020HDN
NASA, ilk siyahi kadın mühendisinin ismini merkez binasına veriyor

NASA, ilk siyahi kadın mühendisinin ismini merkez binasına veriyor

ABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) Washington'daki merkezine, "Gizli Sayılar" filmine konu olan ajansın ilk siyahi kadın mühendisi Mary Winston Jackson'ın adı veriliyor.

26.06.2020Teknoloji
Balıktan virüs geçer mi

Balıktan virüs geçer mi?

Çin'in başkenti Pekin'de geçen hafta Covid-19 vakalarında ani bir yükselme görüldü. Bu vakaların neredeyse tamamı toptan satış yapılan bir pazardan kaynaklandı.

18.06.2020Teknoloji
DSÖden flaş hamle Tüm dünyanın konuştuğu o ilacın kullanımı askıya alındı

DSÖ'den flaş hamle! Tüm dünyanın konuştuğu o ilacın kullanımı askıya alındı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalarının tedavilerinde kullanılan "Hidroksiklorokin" isimli ilacın denemelerinin "güvenlik endişeleri" nedeniyle geçici olarak askıya alındığını bildirdi.

25.05.2020Dünya
Dik yakalı ‘Kral’

Dik yakalı ‘Kral’

Yeteneğiyle birlikte öfkeli kişiliği, ani çıkışları, rakip taraftara attığı tekme ve dik yakalı formasıyla tanıdık onu. ‘Cantona-Kral Olacak Asi’ adlı kitap Manchester United formasıyla sayısız başarıya imza attıktan sonra 31 yaşında sahalara veda eden Eric Cantona’nın futbolculuk kariyerinde dolaşırken kişiliği hakkında da son derece derin bir portre sunuyor.

21.05.2020Kitap Sanat
Dünya Sağlık Örgütü Direktörü Ghebreyesustan kritik açıklama: Bu salgında gideceğimiz daha uzun bir yol var

Dünya Sağlık Örgütü Direktörü Ghebreyesus'tan kritik açıklama: 'Bu salgında gideceğimiz daha uzun bir yol var'

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, dünya genelinde son 24 saatte 106 bin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası bildirildiğini belirterek "Salgın başladığından bu yana bir günde görülen en yüksek rakam. Bu salgında gideceğimiz daha uzun bir yol var." dedi.

20.05.2020Dünya
BBC First için geri sayım

BBC First için geri sayım

İngiliz drama kanalı BBC First, 27 Mayıs’ta Türk izleyicileriyle buluşuyor.

15.05.2020Teknoloji
Dünya Sağlık Örgütü uyardı: Kalıcı olabilir

Dünya Sağlık Örgütü uyardı: "Kalıcı olabilir"

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Acil Durumlar Programı Direktörü Mike Ryan, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19), tıpkı HIV gibi kalıcı olabileceği uyarısında bulunarak, "Bu virüs toplumlarımızda endemik olarak kalabilir." dedi.

13.05.2020Dünya
Virüsün kökenini tespit etmek en az bir yıl sürer

'Virüsün kökenini tespit etmek en az bir yıl sürer'

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) , koronavirüsün kökenlerini tam olarak tespit etmenin en az bir yıl sürebileceğini açıkladı.

8.05.2020Teknoloji
Sertab Erenerden İngilizce şarkıda  rap sürprizi

Sertab Erener'den İngilizce şarkıda rap sürprizi

Sertab Erener, salgın nedeniyle çıkışını ertelediği ‘Who’s Gonna End’ adlı İngilizce şarkısının 12 Haziran’da yayınlanacak yeni albümünde yer alacağını açıkladı: “Öyle güzel oldu ki. Başı rap ve müziği duymanız lazım.”

30.04.2020Magazin
Corona virüs söylentileri gerçek mi Verem aşısının etkisi var mı

Corona virüs söylentileri gerçek mi? Verem aşısının etkisi var mı?

Koronavirüse dair sosyal medyada çok sayıda söylenti yayılmaya devam ediyor. BBC ekipleri bunların doğruluğunu kontrol ediyor.

26.04.2020Dünya
UNWTO: Dünyanın yüzde 96sında seyahat kısıtlaması uygulanıyor

UNWTO: Dünyanın yüzde 96'sında seyahat kısıtlaması uygulanıyor

Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) raporuna göre, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle dünyadaki seyahat noktalarının yüzde 96'sına denk gelen 209 destinasyonda bu ay itibarıyla seyahat kısıtlamaları uygulanıyor.

24.04.2020Seyahat
Son dakika haberler... Dünya Sağlık Örgütünden flaş Türkiye açıklaması

Son dakika haberler... Dünya Sağlık Örgütü'nden flaş Türkiye açıklaması

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Corona Virüsü salgınında son durumu değerlendirdi. Salgının Türkiye'deki durumu konusunda temkinli iyimserlik içerisinde oldukları ve vaka sayılarının dengelenmeye başladığı belirtildi.

23.04.2020Dünya

Yazar Sonuçları

COVID-19 test sonuçlarının tümünün açıklanması şeffaflığın vazgeçilmezidir

“Gerçeklerin er geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır” deyişi hükmünü bir kez daha icra etti ve uzun bir zamandır kamuoyunun geniş bir kesiminde şüpheyle bakılan Koronavirüs COVID-19 yeni olgu sayılarının tahmin edildiği gibi gerçeği yansıtmadığı kesinlik içinde anlaşıldı; üstelik bizzat ülkenin Sağlık Bakanı’nın yaptığı bir açıklamayla...

2.10.2020

Sağlık Sektörünün Yeni Normali

Korona ile birlikte hayatımıza giren ve her sektörü, firmayı, bireyi değişime zorlayan, “yeni normal” olarak adlandırmaya başladığımız sürecin temelinde sağlık sektörü yer alıyor…

7.09.2020

Sezaryen sonrası emzirme

“Bir kadın, her türlü doğum senaryosuna hazır olmalıdır” Dr. Michel Odent / Bu ifadeyi hiç unutmuyoruz. Kılavuzumuz… Doğumda her ne yaşanırsa yaşansın, önce tertemiz, bembeyaz bir kağıda içini boşaltıp, tüm olumsuzluklardan beden ve ruhunuzu arındırarak, bebeğinizi kucağınıza almalısınız. Bunu tam olarak yapabildiğinizde, emzirmeye hazırsınız demektir. Yani doğumu ruhsal olarak da tamamlamalısınız.

30.07.2020

Polisiyenin yerlisi ve hası: ALEF

BluTV ve FX ortaklığında çekilen Emin Alper dizisi “ALEF”, gizemli hikâyesi, iyi oyunculukları ve polisiyenin hakkını veren kurgusuyla yılın en iyi yerli yapımlarından biri olmayı başarıyor. Haftanın yenileri ise, belgeseldeki başarısını dramalarda da sürdürmeye kararlı Nat Geo kanalından geliyor: Soul müziğin kraliçesi Aretha Franklin’in hayatını anlatan “Genius: Aretha” ve Annie Proulx uyarlaması “Barkskins”, izleyecek yeni dizi arayanlara duyurulur.

22.05.2020

Burun estetiği sosyal medya bağımlılığını artırıyor mu?

Sosyal medya bağımlılığı günümüzün dünya genelinde en yaygın sorunudur. Estetik cerrahinin özellikle burun estetiğinin sosyal medya bağımlılığını arttırdığına dair son yıllarda oldukça yaygın bir inanış vardı. Ancak bu konuda kesin sonuçlar çıkaracağımız bilimsel araştırmalara sahip değildik.

20.05.2020

1 Haziran’da açılacaksa, 3 Temmuz’da kapansın

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önceki akşam Ahmet Hakan’ın programında, gidişata göre okulların 1 Haziran’da açılabileceğini söyledi.

1.05.2020

Müzisyenlere online destek

Online müzik satın alma servisi Bandcamp, 20 Mart’ta albüm satışlarından aldığı kesintiyi geçici olarak sanatçılara aktaracağını duyurdu. Ve bu 4,3 milyon dolar tutarındaydı.

30.04.2020

Nasıl olacak bu işler

Geçen hafta “Konserler ne zaman geri döner” demiş, umut dolu haziranı, muhtemel 2020 eylül-ekimini hatta öngörülerin 2021 yazını söylediğinden bahsetmiştim.

23.04.2020

COVID-19’dan ölüm vakaları nasıl raporlanmalı?

Koronavirüs COVID-19 salgınıyla ilgili gelişmeleri yakından izlemeye çalışırken bir süredir sıkça karşıma çıkan ve zihnimi meşgul eden bir meseleye de yanıt aradım.

22.04.2020

İlk sanal festivali izledik

Dünya tarihindeki ilk sanal konser serisini, ilk sanal festivali cumartesi günü tüm dünya ile aynı anda izledik.

21.04.2020