EKSTRA
MENÜ

Web Sitesi

Web Sitesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Web Sitesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 6.343 Web Sitesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Web sitesi, web üzerindeki sayfalar; metin, görsel ve animasyon şeklinde ziyaretçisine bilgi aktaran veya hizmet sunan sayfaların tümünü kapsayan bir doküman topluluğudur. Ziyaretçiler bir web sitesine, HTTP veya HTTPS protokollerinde aşağıdaki bileşenlerden oluşan benzersiz bir adresi kullanarak erişirler:

www : World Wide Web
alanadi : Domain Name (Alan Adı Sistemi)
com : TLD Top Level Domain yani üst seviye alan adı
Bu adres gerekli dosyalara ulaşımı ve sergilenmesi sağlanarak ziyaretçiye görsel sunum şeklinde hizmet verir. Ayrıca web siteleri çok güncel kullanılmamasına rağmen özel bir ip adresinden de sergileme hizmeti verir.

Web Sitesi Haberleri

Engelsiz online alışveriş dönemi başlıyor

Engelsiz online alışveriş dönemi başlıyor

Amazon Türkiye, Amazon.com.tr ve mobil uygulamasında sunmaya başladığı sesli simülasyon özelliğiyle görme engelli bireylerin online alışveriş deneyimlerini iyileştiriyor.

THYden aile kampanyası

THY'den aile kampanyası

Türk Hava Yolları (THY), tüm iç hat uçuşlarında aileye özel yüzde 20 indirim uygulanacağını duyurdu.

15.10.2021Ekonomi
Üniversite yerleştirmede son dönemeç

Üniversite yerleştirmede son dönemeç

ÖSYM tarafından bu yıl ilk kez yapılacak olan ikinci ek yerleştirme süreci bugün başlıyor.

14.10.2021Eğitim
İkinci ek yerleştirme tercihleri başladı... Ek yerleştirme 14-18 Ekim arasında

İkinci ek yerleştirme tercihleri başladı... Ek yerleştirme 14-18 Ekim arasında

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından bu yıl ilk kez yapılacak olan ikinci ek yerleştirme süreci 14 Ekim’de başladı.

13.10.2021Eğitim
Tüketici hakem heyetine nasıl ve hangi konularda başvurulur E-devletten heyete nasıl başvurulur

Tüketici hakem heyetine nasıl ve hangi konularda başvurulur? E-devlet'ten heyete nasıl başvurulur?

Tüketicilerin haklarını koruması için günümüzde tüketici hakem heyeti bulunmaktadır. Vatandaşlar mağdur oldukları vakit haklarını nereden arayacağını dair bilgi almaya çalışıyor. Peki, tüketici hakem heyetine nasıl ve hangi konularda başvurulur? E-Devlet'ten heyete nasıl başvurulur? İşte, tüm detaylar.

4.10.2021Araştırma
300 bin liralık vurgun Rezervasyon yaptıranları böyle dolandırmışlar

300 bin liralık vurgun! Rezervasyon yaptıranları böyle dolandırmışlar

Aydın’In Didim ilçesinde, turizm sezonunda faaliyet gösteren lüks otellerin internet sitesini kopyalayan dolandırıcılar, kendilerine ulaşan tatilcileri yaptıkları rezervasyonlarla dolandırdı. Dolandırıcıların, bölgede hizmet veren sadece bir otelin kopya sitesi üzerinden yaklaşık 300 bin liralık vurgun yaptığı ortaya çıktı.

29.09.2021Ekonomi
Kanal D Dijitalden bir yenilik daha...

Kanal D Dijital'den bir yenilik daha...

Yapmış olduğu ilk’ler ve projeler ile adından her daim söz ettiren Kanal D Dijital, şimdi de “Ekranda Moda” uygulamasını kullanıcılarının beğenisine sunuyor. İzleyiciler, Kanal D ekranında izlediği yapımlara ait ürünleri web sitesinde bulunan “Ekranda Moda” özelliği ile tek bir tıkla satın alabiliyor.

24.09.2021Televizyon
Bağlantınız güvenli değil hatası neden olur, nasıl çözülür Güvenli değil hatası nasıl kaldırılır

Bağlantınız güvenli değil hatası neden olur, nasıl çözülür? Güvenli değil hatası nasıl kaldırılır?

Google Chrome kullanan kişiler bazen bir siteye girmek istediklerinde "Bağlantınız Güvenli değil" hatası alabilirler. Bunun sebebi ve neden olduğu kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. Bağlantınız güvenli değil hatası neden olur, nasıl çözülür? Güvenli değil hatası nasıl kaldırılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.09.2021Teknoloji
Taş Tepeler Tanıtım Toplantısı Şanlıurfada yapıldı

'Taş Tepeler Tanıtım Toplantısı' Şanlıurfa'da yapıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Turizm Geliştirme ve Tanıtım Ajansı (TGA), dünya üzerindeki ilk yerleşik yaşam ve sosyal topluluk örneklerine ev sahipliği yapan Taş Tepeler'i tanıttı.

23.09.2021Gündem
İSMEK kayıtları ne zaman ve nasıl yapılacak İSMEK kurs kayıt tarihleri 2021

İSMEK kayıtları ne zaman ve nasıl yapılacak? İSMEK kurs kayıt tarihleri 2021

İSMEK kurs kayıtları yeni dönemde farklı alanlarda meslek edindirme amacıyla eğitim almak isteyen pek çok İstanbullunun araştırdığı konu oluyor. İSMEK kursları ne zaman başlıyor sorusuna alacakları cevaba göre kayıt sürecine dahil olacak olan vatandaşlar, internet üzerinden bu konu hakkında detayları araştırıyor. Peki, pek çok alanda eğitim veren İSMEK kursları ne zaman başlıyor ve başvuru nasıl yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

23.09.2021Gündem
2021 VGM yükseköğrenim burs başvurusu ne zaman başlayacak VGM burs başvuru tarihleri belli oldu

2021 VGM yükseköğrenim burs başvurusu ne zaman başlayacak? VGM burs başvuru tarihleri belli oldu

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim (VGM) bursu için başvurular her sene Genel Müdürlük tarafından belirlenen tarihler arasında Genel Müdürlüğün web sitesi üzerinden paylaşılıyor. VGM (Vakıflar Genel Müdürlüğü) ortaöğrenim ve yükseköğretim burs başvuru tarihlerini geçtiğimiz günlerde paylaşmıştı. Peki, 2021 VGM yükseköğrenim burs başvurusu ne zaman başlayacak? İşte VGM ortaöğrenim ve yükseköğrenim burs başvuru tarihleri...

23.09.2021Gündem
kilomuyonetiyorum.com ile Sağlığa Yolculuk

kilomuyonetiyorum.com ile Sağlığa Yolculuk

21. yüzyılın en büyük sağlık sorunlarından biri olan obezite, dünyanın genelinde olduğu gibi ülkemizde de toplum hayatını tehdit eden hastalıkların başında geliyor. Bugün Türkiye, yüzde 32’lik obezite yaygınlığı ile malesef yetişkin nüfusta Avrupa’nın ilk sırasında yer alıyor. Obeziteyle mücadele konusundaki en önemli faktörlerden biri ise toplumsal farkındalık.

22.09.2021Advertorial
Türkiye’nin Mühendis Kızları, SOCAR Türkiye iş birliği ile güçleniyor

Türkiye’nin Mühendis Kızları, SOCAR Türkiye iş birliği ile güçleniyor

SOCAR Türkiye’nin Desteğiyle Türkiye’nin Mühendis Kızları’na Artık Kimya Mühendisleri de Katılıyor!

21.09.2021Enerji
Uzmanlar uyarıyor: Sizin de psikoloğunuz sahte olabilir

Uzmanlar uyarıyor: Sizin de psikoloğunuz sahte olabilir

Psikoloji lisansları yok, belgeleri yok, standart bir ücret tarifeleri yok, yetkinlikleri yok ama pandemi dönemini fırsata çevirip iyi dert dinlediklerini sanarak psikologculuk oynuyorlar. Bol takipçili sosyal medya hesaplarına, danışanların yazdığı muhteşem yorumlara, internette dolaşan ilanlarına aldanmayın. Sizin de psikoloğunuz sahte olabilir!

15.09.2021Gündem
Yüz yüze eğitimde tekrar bir araya geliyoruz

Yüz yüze eğitimde tekrar bir araya geliyoruz

Yükseköğretim için UNESCO’nun bir tanımlamasında “sosyal gelişmede, ekonomik büyümede, rekabet edebilirlikte, küresel kimliğin şekillenmesi ve korunmasında, barış kültürünün desteklenmesinde yükseköğretim yeri doldurulamaz bir kurumdur” deniliyor.

13.09.2021Eğitim
İnternet kullanıcıları en çok nelerden endişe ediyor

İnternet kullanıcıları en çok nelerden endişe ediyor?

Uzmanlar, çeşitli internet hizmetleri ve platformları için gizlilik ayarları hakkında faydalı tavsiyeler içeren bir web sitesi olan Privacy Checker tarafından gönüllü olarak sağlanan anonim verileri analiz etti. Sonuçlar, hangi hizmetlerin ve platformların internet kullanıcılarının gizlilik konusunda daha fazla endişe duyduğunu yansıtıyor. Veriler, çoğu müşterinin popüler mobil işletim sistemlerinin güvenliği (%21,2) ve Google'ın gizlilik düzeyi (%18,3) konusunda endişeli olduğunu gösteriyor.

8.09.2021Teknoloji
VGM burs başvurusu ne zaman Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvurusu için gözler o açıklamada

VGM burs başvurusu ne zaman? Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvurusu için gözler o açıklamada

VGM (Vakıflar Genel Müdürlüğü) burs başvuru tarihleri YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte bir kez daha gündeme geldi. VGM Eğitim Yardımları için başvurular her sene Genel Müdürlük tarafından belirlenen tarihler arasında alınıyor. Peki, VGM burs başvuruları ne zaman alınacak, başvuru tarihleri belli oldu mu? İşte, VGM burs başvurusu şartları ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgiler

6.09.2021Gündem

İSMEK kursları ne zaman başlıyor? İSMEK uzaktan eğitim başvuru ekranı

İSMEK kursları, yeni dönemde eğitim almak isteyen pek çok İstanbullunun araştırdığı konu oluyor. İSMEK kursları ne zaman başlıyor sorusuna alacakları cevaba göre kayıt sürecine dahil olacak olan vatandaşlar, internet üzerinden bu konu hakkında detayları araştırıyor. Peki, pek çok alanda eğitim veren İSMEK kursları ne zaman başlıyor? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

6.09.2021Gündem
Taliban yeni web sitelerini açıkladı

Taliban yeni web sitelerini açıkladı

Taliban Sözcüsü Zabihullah Mücahid, Taliban'ın yeni web sitelerini açıkladı.

4.09.2021Dünya
İngiliz Kraliçesi öldüğünde neler olacak Londra Köprüsü Operasyonu basına sızdı

İngiliz Kraliçesi öldüğünde neler olacak? 'Londra Köprüsü Operasyonu' basına sızdı

İngiliz hükümetinin Kraliçe 2. Elizabeth'in ölümünün hemen ardından yapılacaklara ilişkin güvenlik önlemlerinin yanı sıra sosyal medya kısıtlamalarının da yer aldığı "Londra Köprüsü Operasyonu" kod adlı planının detayları basına sızdı

3.09.2021Dünya
Opel yedek parça hizmeti

Opel yedek parça hizmeti

Biliyoruz ki yedek parçaların orijinalliğini test etmek için birtakım testler yapmak gerekir. Opel yedek parçalarının orijinalliğini kontrol etmek için pek çok testten geçmektedir.

2.09.2021Otomobil
Atık sularla koronavirüs erken uyarı sistemi

Atık sularla 'koronavirüs erken uyarı sistemi'

Türkiye'de atık sularda koronavirüs yayılımıyla ilgili araştırma Tarım ve Orman Bakanlığı'nın web sitesinde hem İngilizce hem Türkçe yayınlanmaya başladı. Proje yürütücüsü Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge Alpaslan Kocamemi, yoğunluğun olduğu üniversite kampüsleri, öğrenci yurtları, havaalanları gibi noktalardan alınacak atık su örnekleri ile virüsün bu noktalardaki yayılımının hızlı ve ekonomik bir şekilde kontrol edilebileceğini belirtti. Kocamemi, "Numuneler İstanbul haricinde iki haftada bir, İstanbul için haftalık alınıyor. Dalganın gelişini atık sularda çok daha önceden görmeye başlıyorsunuz. Ayrıca ne kadar ciddi boyutta olduğunu da daha sağlıklı olarak görüyorsunuz. Üniversite kampüslerinden numuneler alınarak erken uyarı sistemi oluşturulabilir" dedi.

1.09.2021Haber
Atık sularla koronavirüs erken uyarı sistemi

Atık sularla 'koronavirüs erken uyarı sistemi'

Türkiye'de atık sularda koronavirüs yayılımıyla ilgili araştırma Tarım ve Orman Bakanlığı'nın web sitesinde hem İngilizce hem Türkçe yayınlanmaya başladı. Proje yürütücüsü Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge Alpaslan Kocamemi, yoğunluğun olduğu üniversite kampüsleri, öğrenci yurtları, havaalanları gibi noktalardan alınacak atık su örnekleri ile virüsün bu noktalardaki yayılımının hızlı ve ekonomik bir şekilde kontrol edilebileceğini belirtti. Kocamemi, "Numuneler İstanbul haricinde iki haftada bir, İstanbul için haftalık alınıyor. Dalganın gelişini atık sularda çok daha önceden görmeye başlıyorsunuz. Ayrıca ne kadar ciddi boyutta olduğunu da daha sağlıklı olarak görüyorsunuz. Üniversite kampüslerinden numuneler alınarak erken uyarı sistemi oluşturulabilir" dedi.

1.09.2021Gündem
Üniversiteler yüz yüze eğitimle mi açılacak YÖKten üniversiteler için son duyurular

Üniversiteler yüz yüze eğitimle mi açılacak? YÖK'ten üniversiteler için son duyurular

Üniversiteler yüz yüze açılacak mı sorusu için YÖK'ten son dakika açıklaması geldi. Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde örgün programlarda “yüz yüze eğitime” başlanması için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü açıkladı. YÖK Başkanı Özvar, 'Bu yıl, yani 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında salgının gelişme seyri ve ilgili kurum ve kuruluşların uyarıları da dikkate alınarak üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacaktır' açıklamasında bulundu. Peki, Üniversiteler ne zaman açılacak? İşte, üniversitelerin açılış tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

30.08.2021 Gündem
Son dakika Haberi: Cristiano Ronaldo resmen Manchester Unitedda Geri dönüş açıklandı, maaşı ve bonservisi...

Son dakika Haberi: Cristiano Ronaldo resmen Manchester United'da! Geri dönüş açıklandı, maaşı ve bonservisi...

Cristiano Ronaldo resmen Manchester United'da! Manchester City'e imza atacağı konuşulan Portekizli yıldız, eski kulübüne geri döndü.

27.08.2021Futbol
Üniversiteler yüz yüze eğitimle mi açılacak YÖKten üniversiteler açılacak mı sorusuna son dakika açıklaması

Üniversiteler yüz yüze eğitimle mi açılacak? YÖK'ten üniversiteler açılacak mı sorusuna son dakika açıklaması

Üniversiteler yüz yüze açılacak mı sorusu için YÖK'ten son dakika açıklaması geldi. Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde örgün programlarda “yüz yüze eğitime” başlanması için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü açıkladı. YÖK Başkanı Özvar, 'Bu yıl, yani 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında salgının gelişme seyri ve ilgili kurum ve kuruluşların uyarıları da dikkate alınarak üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacaktır' açıklamasında bulundu. Peki, Üniversiteler ne zaman açılacak? İşte, üniversitelerin açılış tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

26.08.2021Gündem
YÖK Başkanı Özvar: Üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacak

YÖK Başkanı Özvar: Üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacak

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, "Bu yıl, yani 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında salgının gelişme seyri ve ilgili kurum ve kuruluşların uyarıları da dikkate alınarak üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacaktır" ifadelerini kullandı. Özvar, "Bununla birlikte yükseköğretim kurumlarımızla koordinasyonun sağlanabilmesi için salgının seyrine göre harmanlanmış eğitim modeli de örgün programlarda halen olduğu gibi kullanılmaya devam edebilecektir" dedi.

26.08.2021Haber
YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar: Üniversitelerde eğitim yüz yüze başlayacak

YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar: Üniversitelerde eğitim yüz yüze başlayacak

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, “Bu yıl, yani 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında salgının gelişme seyri ve ilgili kurum ve kuruluşların uyarıları da dikkate alınarak üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacaktır. Bununla birlikte yükseköğretim kurumlarımızla koordinasyonun sağlanabilmesi için salgının seyrine göre harmanlanmış eğitim modeli de örgün programlarda halen olduğu gibi kullanılmaya devam edebilecektir” dedi.

26.08.2021Eğitim
Son dakika YÖK Başkanından yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika! YÖK Başkanı'ndan 'yüz yüze eğitim' açıklaması

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, "Bu yıl, yani 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında salgının gelişme seyri ve ilgili kurum ve kuruluşların uyarıları da dikkate alınarak üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacaktır" ifadelerini kullandı. Özvar, "Bununla birlikte yükseköğretim kurumlarımızla koordinasyonun sağlanabilmesi için salgının seyrine göre harmanlanmış eğitim modeli de örgün programlarda halen olduğu gibi kullanılmaya devam edebilecektir" dedi.

26.08.2021Gündem
Sabiha Gökçende yolcu sayısında yüzde 34 artış

Sabiha Gökçen'de yolcu sayısında yüzde 34 artış

Ülke genelinde aşılama oranlarının artması ve alınan pandemi önlemleriyle Sabiha Gökçen Havalimanında yolcu sayılarında artış yaşanıyor. Sabiha Gökçen Havalimanından bu yılın ilk 7 ayında 11,8 milyon yolcunun geçiş yaptığı ve yolcu sayısının da geçen yıla göre yüzde 34 artış gösterdiği kaydedildi.

24.08.2021Haber
Sabiha Gökçende yolcu sayısında yüzde 34 artış

Sabiha Gökçen'de yolcu sayısında yüzde 34 artış

Ülke genelinde aşılama oranlarının artması ve alınan pandemi önlemleriyle Sabiha Gökçen Havalimanında yolcu sayılarında artış yaşanıyor. Sabiha Gökçen Havalimanından bu yılın ilk 7 ayında 11,8 milyon yolcunun geçiş yaptığı ve yolcu sayısının da geçen yıla göre yüzde 34 artış gösterdiği kaydedildi.

24.08.2021Ekonomi
Üst üste Kovid-19 can kaybı rekoru yaşanan Rusyada gevşetilen tedbirler kafaları karıştırdı

Üst üste Kovid-19 can kaybı rekoru yaşanan Rusya'da gevşetilen tedbirler kafaları karıştırdı

Rusya'da Kovid-19 salgınının başlangıcından beri günlük can kaybı en yüksek seviyeye ulaştı. Buna rağmen Moskova Belediyesi'nin, şehirde Kovid-19'a karşı tedbirlerin yeniden gevşetilmesi yönünde karar alması ise kafaları karıştırdı.

13.08.2021Dünya
Kosova & Evren sesleriyle EA Sports FIFA Online 4te

Kosova & Evren sesleriyle EA Sports FIFA Online 4'te!

101XP, bu sonbaharda Türk oyun severlerin beğenisine sunulacak olan EA SPORTS FIFA Online 4 için üst düzey yorumcu ikilisini açıkladı.

13.08.2021Teknoloji
Bilgisayardan Instagram Nasıl Silinir (Kalıcı Ve Geçici)

Bilgisayardan Instagram Nasıl Silinir? (Kalıcı Ve Geçici)

Sosyal medya kullanan pek çok kişinin çağımızda Instagram hesabı bulunmaktadır. Hikâyeler veya canlı yayın özellikleri ile birlikte kullanıcı sayısını da her geçen gün daha fazla artıran bir uygulama haline gelmiştir. Bununla birlikte Instagram uygulaması hala en popüler olan uygulamalar arasında yerini almaktadır. Instagram uygulamasının bilgisayar üzerinden hem geçici olarak hem de kalıcı olarak nasıl kapatılması gerektiğini sizler için derledik.

10.08.2021Teknoloji
Web Sitesi Nasıl Kurulur İnternet Sitesi Kurmak İçin Gerekli Olan Adımlar

Web Sitesi Nasıl Kurulur? İnternet Sitesi Kurmak İçin Gerekli Olan Adımlar

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet hayatımızın vazgeçilmez bir parçası halini almıştır. Günümüzde pek çok kişi kendi kişisel bloglarını açarak diğer insanlar için paylaşımlar yapmaktadır. Bu nedenle web sitesinin nasıl açılacağı, maliyetinin ne kadar olduğu merak edilmektedir. Web sitesi nasıl kurulur? İnternet sitesi kurmak için gerekli olan adımlar nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.08.2021Araştırma
Koronavirüs salgını nihayet bitiyor mu

Koronavirüs salgını nihayet bitiyor mu?

Koronavirüs salgınıyla birlikte neredeyse her şey temelden değişti: Okullar, çalışma düzenleri, sağlık bakımı, tatiller ve hatta sarılmalarımız... Ancak pek çok ülke alınan önlemleri gevşetirken ya da tamamen kaldırırken, salgının nihayet sona erdiğinden bahsedebilir miyiz?

9.08.2021Dünya
Jandarma provokasyona geçit vermedi Çok sayıda kişi ve web sitesi hakkında işlem başlatıldı

Jandarma provokasyona geçit vermedi! Çok sayıda kişi ve web sitesi hakkında işlem başlatıldı

Antalya İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sosyal medya üzerinden, ’Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik veya aşağılama, devletin kurumlarını aşağılama, Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlarını işleyen 66 kişiyi belirleyerek haklarında işlem başlattı. Ayrıca gerçek dışı algı oluşturmayı hedefleyen ve terör örgütleri ile ilgili yayın yapan 17 haber sayfasını ve web sitesini erişim engeli için adli makamlara başvuruldu.

7.08.2021Gündem
Monster Ambassador Program’da ilk başvuru dönemi 31 Temmuz’da sona erecek

Monster Ambassador Program’da ilk başvuru dönemi 31 Temmuz’da sona erecek

Kullanıcılarına en iyi deneyimi sunmak için hayata geçirdiği sıra dışı hizmetlerle yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlar ve oyuncu ekipmanları alanına liderlik eden Monster Notebook yepyeni bir proje daha hayata geçirdi. Monster Notebook Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Bahri Uysal, şirketin dijital içerik üreticilerini desteklemek üzere devreye aldığı marka elçiliği programı Monster Ambassador Program’ı Hürriyet Teknoloji Editörü Selim Öztürk’e anlattı.

29.07.2021Teknoloji
EA SPORTS FIFA Online 4 Erken Erişim Günleri Sırada

EA SPORTS FIFA Online 4 Erken Erişim Günleri Sırada!

101XP bu sonbaharda Türk oyuncular için erişilebilir olacak EA SPORTS FIFA Online 4 için önemli tarihleri duyurdu.

28.07.2021Teknoloji
Monster Ambassador Program’da başvuru dönemi devam ediyor

Monster Ambassador Program’da başvuru dönemi devam ediyor

Monster Notebook’un dijital içerik üreticilerini desteklemek üzere devreye aldığı marka elçiliği programı Monster Ambassador Program’ın ilk başvuru dönemi devam ediyor. Oyun, teknoloji, mimarlık, mühendislik, start up, iş hayatı veya herhangi bir konuda yaratıcı içerikler üreten herkes 31 Temmuz’a kadar Monster Ambassador Program’a başvurabilir.

26.07.2021Teknoloji
Sahte reklam engelleme uygulamalarına dikkat

Sahte reklam engelleme uygulamalarına dikkat!

Siber güvenlik uzmanları, kötü amaçlı yazılım indiren, saldırgan reklam tabanlı bir tehdit olan Android/FakeAdBlocker’ı analiz etti. Android/FakeAdBlocker URL kısaltıcı hizmetlerini ve iOS takvimlerini suistimal ediyor. Android cihazlara truva atları dağıtıyor.

23.07.2021Teknoloji
Iss Nedir Ve Nasıl Kurulur İnternet Servis Sağlayıcı Nasıl Hizmet Verir

Iss Nedir Ve Nasıl Kurulur? İnternet Servis Sağlayıcı Nasıl Hizmet Verir

İngilizce adı Internet Service Provider(ISP) olarak bilinen internet servis sağlayıcısı yani İSS’nin görevi kişilere ve şirketlere internet bağlantısı temin etmektir. Örneğin Fibernet Telekom günümüzde bizlerin internete bağlanmasını sağlayan servis sağlayıcısıdır. İSS nedir ve nasıl kurulur, internet servis sağlayıcısı nasıl hizmet verir tüm detaylarıyla derledik.

22.07.2021Araştırma
Aspartam Nedir, Zararlı Mıdır Aspartam Hangi Gıda Ve Yiyeceklerde Bulunur

Aspartam Nedir, Zararlı Mıdır? Aspartam Hangi Gıda Ve Yiyeceklerde Bulunur?

Dünyanın en tartışmalı tatlandırıcılarından biri olan Aspartam, NutraSweet ve Equal gibi markalarca üretilip, satılmaktadır. Şekerden çok daha tatlı olan bu maddenin aslında nedir ve ne gibi zararları vardır detayları ile derledik.

22.07.2021Sağlık

Yazar Sonuçları

Facebook hesabınızın güvenliği ile ilgili bilmeniz gerekenler

Facebook gibi sosyal medya uygulamaları hakkımızda oldukça fazla veri topluyor. Bu verilerin bazıları (hangi gruplara üye olduğunuz, kimleri aradığınız, Messenger ile paylaştığınız şeyler gibi) sosyal çevremiz ile ilgili daha iyi tavsiyeler ve eşleştirmeler sağlayabilmeleri için toplanıyor. Fakat bunun dışında da toplanan ve çok mantıklı olmayan yığınla veri var. IP adresiniz, hangi reklamlara tıkladığınız, internette gezinmek için hangi tarayıcıyı kullandığınız, bir siteyi ne kadar ziyaret ettiğiniz, ekran boyutunuz, konumunuz, kullandığınız cihaz gibi veriler ya Facebook’un kendisi veya Facebook’un iş ortakları tarafından toplanıyor.

2.09.2021

Çocuklar ve ebeveynler için yararlı çevrimiçi uygulamalarla ilgili ipuçları

Yapılan araştırmalar çocukların artık yedi yaşından itibaren kendi telefonlarına sahip olmaya başladıklarını gösteriyor. Uzmanlar hatta Bill Gates gibi teknoloji dünyasının içinden isimler farklı ve karşıt görüşler ortaya koymalarına karşın artık hepimiz dijital teknolojilerle karşılaşma yaşının giderek aşağıya doğru indiğine şahit oluyoruz.

4.08.2021