EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Vpn

Vpn ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Vpn haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 503 Vpn haberi bulunmuştur.

Vpn Haberleri

NetOnedan e-İş ve CRM uygulamaları

NetOne'dan e-İş ve CRM uygulamaları

Kurumsal internet hizmeti veren NetOne şirketi, 9 Temmuz'da Çırağan Kempinski Otel'de düzenlediği basın toplantısında, e-İş ve CRM alanlarında gerçekleştirdiği önemli projeleri tanıttı ve şirketin ikinci yarı yıl hedefleri hakkında bilgi verdi.

10.07.2002Gündem
Hackerların hedefi sansürcüler

Hacker'ların hedefi sansürcüler

Kendilerine “Hactivismo” adını veren bir grup uluslararası hacker, internete sansür uygulayan Çin ve Ortadoğu ülkelerini hedef almayı kararlaştırdıklarını açıkladılar. Bu yolda hazırladıkları planı resmen duyuran hacker’lar arasında dünyanın en iyi bilgisayar korsanları da bulunuyor.

15.07.2002Gündem
Aycell Emniyet ile sözleşme imzaladı

Aycell Emniyet ile sözleşme imzaladı

Türkiye’nin tüm il merkezlerini dolaşım ağına dahil eden AYCELL, başlattığı “Kurumsal Abonelik” çalışmaları kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü ile abonelik sözleşmesi imzaladı.

28.04.2003Ekonomi
Aycelle iki kurumsal abone

Aycell'e iki kurumsal abone

Türkiye’nin tamanını dolaşım ağına dahil etmek için çalışmalarını hızla sürdüren AYCELL, “Kurumsal Abonelik” projesi kapsamında son olarak İçişleri Bakanlığı ile Yargıtay’ı aboneleri arasına dahil etti.

5.05.2003Ekonomi
Yargıtay ve İçişleri de Aycelle geçti

Yargıtay ve İçişleri de Aycell'e geçti

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın, ‘‘gecikmiş bir yatırım’’ olarak niteleyerek, başka bir operatörle birleştirmeyi düşündüğü Türk Telekom'un GSM operatörü Aycell, İçişleri Bakanlığı ile Yargıtay'ı ‘‘kurumsal abonelik’’ projesine dahil etti. İçişleri Bakanlığı ve Yargıtay, 10 yıl süreyle Aycell'in ‘‘kurumsal abonesi’’ oldu.

5.05.2003Ekonomi
TBMM de Aycell abonesi oldu

TBMM de Aycell abonesi oldu

Aycell, başlattığı ''kurumsal abonelik'' çalışmaları kapsamında TBMM, Sağlık ve Adalet Bakanlıkları ile Vakıfbank'ı aboneleri arasına kattı.

15.05.2003Ekonomi
Milletvekili Aycell’le ‘bedava’ konuşacak

Milletvekili Aycell’le ‘bedava’ konuşacak

ARİA ile birleşme çalışmalarını sürdüren Aycell, bir yandan da pazar payını genişletiyor. Aycell, milletvekilleri, TBMM personeli ve parlamento muhabirleri için ‘‘Ücretsiz konuşma kolaylığı’’ getiren bir sistem kuruyor. Sistem yarından itibaren çalışmaya başlayacak.

31.05.2003Ekonomi
Ulusal bilişim güvenliğine i-Bekçi

Ulusal bilişim güvenliğine i-Bekçi

E-Devlet uygulamalarında bilgi ve iletişim güvenliği (BİG) odaklı geliştirilen i-Bekçi, B2B veya merkez ve dağınık ofisler modeline uygun tüm sektörler için kiralık devreler veya internet üzerinden kriptolu veri ve ses iletişimi sağlıyor.

7.06.2004Gündem
Koç.nette telefon görüşmesi yüzde 85 indirimli

Koç.net'te telefon görüşmesi yüzde 85 indirimli

A tipi uzak mesafe telefon hizmeti lisansı olan Koç.Net, uygulayacağı tarifeleri açıkladı. Şirket, uluslararası görüşmelerde yüzde 85'e varan, şehirlerarası görüşmelerde yüzde 30-35 ucuzlama sağlayacak.

17.06.2004Ekonomi
Kamuda bir tuşla tüm kimlik bilgisi hazır

Kamuda bir tuşla tüm kimlik bilgisi hazır

Kimlik Paylaşımı Sistemi (KPS), tamamlanarak uygulamaya konuldu. Böylece kişilerin kimlik bilgilerine bir tuşla ulaşılacak.

21.02.2005Gündem
Kamuda bir tuşla tüm kimlik bilgisi hazır

Kamuda bir tuşla tüm kimlik bilgisi hazır

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nce gerçekleştirilen Kimlik Paylaşımı Sistemi (KPS), tamamlanarak uygulamaya konuldu. Böylece kişilerin kimlik bilgilerine bir tuşla ulaşılacak.

21.02.2005Gündem
Yaysat’a Cisco altyapısı

Yaysat’a Cisco altyapısı

Türkiye’nin en gelişmiş dergi/gazete dağıtım ağlarından birine sahip olan Yaysat, dünyanın veri iletişimi ve ağ teknolojileri alanındaki lider şirketlerinden Cisco Systems ile işbirliği yaparak, bayi iletişiminde ADSL üzerinden VPN bağlantısına geçti. Yeni altyapıyla hız kadar güvenlikte de artırım elde edilmesi amaçlanıyor.

18.07.2005Gündem
Intel ve Boeingten kablosuz İnternet ortaklığı

Intel ve Boeing'ten kablosuz İnternet ortaklığı

Boeing'in birimlerinden biri olan Connexion by Boeing ile Intel, uçaklarda yüksek hızlı kablosuz Internet hizmetini geliştirmek ve yaygınlaştırmak için anlaştıklarını duyurdu. Anlaşmaya göre şirketler Intel Centrino mobil teknolojiye dayanan dizüstü bilgisayarların konfigürasyonları ile uyumluluk testini başarı ile tamamladı.

5.08.2005Gündem
Sony Ericsson’un yeni ‘akıllısı’

Sony Ericsson’un yeni ‘akıllısı’

Sony Ericsson, akıllı telefon M600’ün duyurusunu yaptı. Tam donanımlı e-posta aracı ve cep telefonu olan M600; son derece şık ve ince gövdesinde dokunmatik ekran ve el yazısı tanıma özelliklerini de barındırıyor. M600; push e-posta uygulamaları, uzaktan senkronizasyon olanağı ve genişletilebilir belleğinin yanı sıra sadece 15mm kalınlığında bir 3. nesil cep telefonu.

9.02.2006Gündem
Symantec, yeni güvenlik cihazlarını duyurdu

Symantec, yeni güvenlik cihazlarını duyurdu

Symantec, kurumları tehditlere karşı kapsamlı koruyan, kolay yönetilen ve çok fonksiyonlu Symantec Gateway Security 1600 Serisi’ni duyurdu. Symantec’in ödül kazanmış teknolojileriyle desteklenen 1600 Serisi cihazları, orta ölçekteki işletmeler ile büyük kuruluşların uzaktaki ofis ve şubelerini korumak için merkezi olarak yönetilebilen entegre ve birleşik bir tehdit yönetimi sağlıyor.

2.04.2006Gündem
Kullanıcı dostu modem

Kullanıcı dostu modem

İnternet ve ağ bağlantı ürünleriyle tanınan USRobotics, mevcut ve potansiyel kullanıcılarının görüş ve düşünceleri doğrultusunda geliştirdiği USR819112 ADSL2+ modemi duyurdu. Yeni modem, sadece Ethernet üzerinden değil, USB portundan bağlanarak da kullanılabiliyor. Ürünün dikkat çeken niteliklerinin başında, yeni gelişmeler ışığında ekstra özellikler eklenebilmesi geliyor.

10.08.2006Gündem
İş dünyası için daha akıllı bir telefon

İş dünyası için "daha akıllı" bir telefon

Kullanıcılar, operatörler ile yazılım geliştiricilerden yoğun ilgi gören başarılı Sony Ericsson akıllı telefonlar P800i, P900i ve P910i'nin ardından aynı konsept ve benzer tasarımda geliştirilen yeni nesil akıllı telefon P990i, Eylül başında satışta olacak .Symbian OS 9.1 versiyonu ve UIQ 3 yazılımında çalışan P990i, UMTS ve Wi-Fi özelliklerini bir arada taşıyacak.

17.08.2006Gündem
Yüzleri güldürecek kampanya

Yüzleri güldürecek kampanya

USRobotics, CeBIT şerefine özel bir kampanya düzenliyor. USRobotics, 9110 ADSL2+ modem alan herkese, 23 dolar değerindeki 9602 mini İnternet telefonunu hediye edecek.

4.09.2006Gündem
KOBİ’lere komple güvenlik çözümü

KOBİ’lere komple güvenlik çözümü

Bilgi güvenliği alanında dünyanın lider firmaları arasında yer alan Trend Micro’nun Cisco ile yaptığı işbirliğinin ürünlerinden olan Cisco ASA 5500 Serisi İçerik Güvenlik Kontrolü (CSC) Güvenlik Hizmetleri Modülü (SSM), küçük ve orta ölçekli işletmeleri bilgi güvenliği tehditlerine karşı tek ürünle etkin koruma altına alıyor.

21.11.2006Gündem
Check Point güvenliği mobil cihazlarda

Check Point güvenliği mobil cihazlarda

Ağ ve bilgi güvenliğinde önde gelen isimlerden Check Point, yeni mobil güvenlik çözümleri SecureClient Mobile ile Windows Mobile tabanlı mobil cihazlar için kurum kaynaklarına ve kurumsal e-mail hesaplarına güvenli ve kesintisiz erişim sağladıklarını duyurdu.

1.12.2006Gündem
Şirketler için güvenlik duvarı

Şirketler için güvenlik duvarı

Bilgi güvenliğinde dünya lideri Check Point, San Francisco'da düzenlenen RSA Konferansı'nda, orta ölçekli işletmelere, spyware, virüs, hacker saldırıları ve daha birçok güvenlik tehdidine karşı eksiksiz, çok katmanlı koruma sağlayan UTM-1 adlı yeni birleşik tehdit yönetimi (UTM - Unified Threat Management) cihazları ürün ailesini duyurdu.

9.03.2007Gündem
Şirket Ağına Güvenli Erişim

Şirket Ağına Güvenli Erişim

USRobotics, MAXg 9108A kablosuz modem için IPSec tabanlı VPN sonlandırma desteğini duyurdu.

5.04.2007Gündem
AirTies özel ürünle 5 bin KOBİ’ye ulaşacak

AirTies özel ürünle 5 bin KOBİ’ye ulaşacak

AIRTIES, KOBİ’lere yönelik geliştirdiği ürünleri ve çözümleriyle, 2007 yılı sonunda 5 bin KOBİ’de bulunmayı hedefliyor.

10.08.2007Gündem
Ses ve verimiz hızlanıyor

Ses ve verimiz hızlanıyor

Türk Telekom, müşterilerinin iletişimini kuvvetlendirmek için yurtdışında açtığı POP (Point of Presence) noktalarının sayısını artırıyor.

15.08.2007Gündem
Cep telefonunda Windows keyfi

Cep telefonunda Windows keyfi

Microsoft, yeni Windows Mobile 6.1 ile PC'yi cebe taşıyor, Apple'ın popüler telefonu iPhone'a kafa tutuyor.

16.04.2008Teknoloji
Akıllı telefon furyası

Akıllı telefon furyası

Son yılların moda trendi 'akıllı telefon' adı verilen işletim sistemine sahip gelişmiş modeller.

11.08.2008Teknoloji
Korsanlardan yeni hizmet

Korsanlardan yeni hizmet

Torrent devinden karşı atak: Dosya paylaşımının peşine düşenlere bu hizmetle cevap verilecek.

27.03.2009Teknoloji
Antivirüsler hayal kırıklığı yarattı

Antivirüsler hayal kırıklığı yarattı

Anti-virüs ve diğerleri: İşi PC güvenliğini sağlamak olan yazılımlar bakın nasıl çuvalladı.

20.11.2009Teknoloji
Bu site para dağıtıyor

Bu site para dağıtıyor

Ünlü korsandan herkese para kazandıracak yeni bir site: Flattr.com ile tanışmaya hazırlanın...

18.02.2010Teknoloji
Türk otomotivine Avrupa’yla aynı iletişim ağının kapısı açıldı

Türk otomotivine Avrupa’yla aynı iletişim ağının kapısı açıldı

Avrupa otomotiv endüstrisinin European Network Exchange (Avrupa Ağ Değişimi-ENX) sertifikasyonunu alan Türk Telekom, Türk otomotiv sektörünü Avrupa’yla aynı iletişim ağına dahil ediyor.

23.02.2010Ekonomi
Check Pointten sihirli çözüm

Check Point'ten sihirli çözüm

Check Point Abra USB stick, şirket bilgisayarını mobil çalışanların ceplerine koyuyor.

16.03.2010Teknoloji
Check Point güvenlik devini aldı

Check Point güvenlik devini aldı

Check Point, veri güvenliği ve doküman şifreleme alanlarının öncü şirketi Liquid Machines’i satın aldı.

17.06.2010Teknoloji
RIMden bilgilendirme mektubu

RIM'den bilgilendirme mektubu

Devletlerle gerçekleştirdiği gizli ve yasal görüşmeleri ifşa ettiği iddiasıyla ilgili RIM, resmi bir açıklamada bulundu.

13.08.2010Teknoloji
Tek dokunuşla güvenlik

Tek dokunuşla güvenlik

Yeni Mobile Acces Software Blade, iPhone, iPad, Android ve Symbian cihazlar için SSL VPN ile mobil iş portalı üzerinden tek dokunuşla güvenli ve kolay erişim imkanı sağlıyor.

8.11.2010Teknoloji
Kasperskyden uyarı

Kaspersky'den uyarı

Kaspersky Lab, VPN bağlantısından gelebilecek saldırılara karşı uyarıyor.

30.03.2011Teknoloji
Telefonunuzu tehditlerden koruyun

Telefonunuzu tehditlerden koruyun

ZyXEL, UTM Firewall ile şirket ağlarını akıllı telefonların olası tehditlerinden koruyor.

9.05.2011Teknoloji
Kablosuz internet ipuçları

Kablosuz internet ipuçları

Eğer siz de ortak kablosuz internet ağlarına bağlanıyorsanız, bu ipuçlarını kesinlikle atlamayın.

31.05.2011Teknoloji
Hackerlar saldırıya hazırlanıyor: Türkiyede internet çökebilir

Hacker'lar saldırıya hazırlanıyor: Türkiye'de internet çökebilir

İnternette “filtre” iddiaları karşısında temel hak ve özgürlüklerin ihlal edileceğini savunan “Anonymous” (Anonim) adlı bir grup, Türkiye'deki çeşitli kamu kuruluşları ile bazı medya sitelerine yönelik siber saldırı düzenleyeceği tehdidinde bulundu.

8.06.2011Teknoloji