EKSTRA
MENÜ

Volvo

Volvo ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Volvo haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.895 Volvo haberi bulunmuştur.

Volvo Haberleri

O otomobillere yasak getirecek

O otomobillere yasak getirecek

Yenilenebilir enerji kaynakları ile çalışıp doğayı koruyan araçların yaygınlaşması, eski fosil yakıt kullanan araçların sonunu yavaş yavaş getirmeye başladı.

12.09.2017Ekonomi
Mercedesten tarihi karar: Bundan sonra tüm modellerinde...

Mercedes'ten tarihi karar: Bundan sonra tüm modellerinde...

Otomotiv sektöründe elektrikli araçlara hızlı dönüşüm devam ediyor. Volvo ve Land Rover`ın ardından şimdi Mercedes tarihi bir adım atıyor. Şirket üreteceği tüm modellere elektrikli opsiyonunu da ekleyecek.

11.09.2017Teknoloji
Nikâh mı cenaze mi

Nikâh mı cenaze mi?

Yarın kapılarını açacak Frankfurt fuarına katılımda yaşanan sıkıntı ‘Otomobil fuarları ölüyor mu’ tartışmasını alevlendirdi. Alternatif yakıt teknolojileri konusunda çalışmaların hız kazanması ve yüksek teknolojili otonom araçların devreye girmesi sonucu bazı üreticilerin teknoloji fuarlarına yönelmesi, gelecekte otomobil ve teknoloji fuarlarının tek çatı altında olmasını zorunlu kılıyor.

10.09.2017Ekonomi
Bir ülke daha dizel ve benzinli otomobilleri kaldıracak

Bir ülke daha dizel ve benzinli otomobilleri kaldıracak

Dizel ve benzinli arabaları gün geçtikçe birçok ülke trafikten kaldırmaya ve yerlerine elektrikli otomobilleri getirmeye hazırlanıyor. Bu ülkelerden biri de 2032'ye kadar tüm dizel ve benzinli arabaları kaldırmaya karar veren İskoçya oldu!

6.09.2017Ekonomi
Şov Almanlara kalmayacak

Şov Almanlara kalmayacak

Gelecek hafta kapılarını açacak Frankfurt fuarı katılımda yaşadığı kayıplara rağmen bu yıl Avrupa’nın en önemli şovuna imza atacak. 9 markanın yer almayacağını açıklaması sonrası fuarın ev sahibi Almanların gövde gösterisine dönmesi beklenirken kompakt SUV rekabeti bunun olmayacağının sinyallerini verdi.

3.09.2017Ekonomi
Fransız öpücüğü

Fransız öpücüğü

Son 6 yıldır dünyanın en büyük otomotiv pazarı olan Çin’in global otomotivdeki gücü her geçen gün artıyor. İsveçli Volvo’yu satın alan, Fransız Peugeot-Citroen’e ortak olan ve Amerikan Jeep’i almak için bastıran Çinli markalar şimdi de elektrikli araç üretimi konusunda global işbirliklerine imza atmaya başladı. Bu doğrultuda Çinli Dongfeng, Renault-Nissan ile ortak şirket kurdu.

29.08.2017Ekonomi
Çinli şirketten flaş adım Fransız deviyle büyük anlaşma

Çinli şirketten flaş adım! Fransız deviyle büyük anlaşma

Son 6 yıldır dünyanın en büyük otomotiv pazarı olan Çin’in global otomotivdeki gücü her geçen gün artıyor. İsveçli Volvo’yu satın alan, Fransız Peugeot-Citroen’e ortak olan ve Amerikan Jeep’i almak için bastıran Çinli markalar şimdi de elektrikli araç üretimi konusunda global işbirliklerine imza atmaya başladı. Bu doğrultuda Çinli Dongfen, Renault-Nissan ile ortak şirket kurdu.

29.08.2017Ekonomi
Daha gelmeden 75 adet satıldı

Daha gelmeden 75 adet satıldı

GELECEĞİN otomobilleri konusunda en hızlı yol alan markaların başında yer alan İsveçli Volvo, 2020 yılında hiç kimsenin ciddi bir şekilde yaralanmayacağı ya da hayatını kaybetmeyeceği otomobil oluşturma vizyonunun üçüncü modeli olan yeni XC60 ile Türkiye’de de iddiasını artırıyor.

27.08.2017Ekonomi
‘Çin Seddi’ni aşıyor

‘Çin Seddi’ni aşıyor

Çinli otomotiv şirketleri gözlerini global otomotiv markalarına dikti. Çinli Geely’nin İsveçli Volvo’nun tamamını alması, Çinli Dongfeng’in PSA Grubu’na (Peugeot-Citroen) ortak olmasının ardından bir başka Çinli otomotiv şirketi Great Wall (Çin Seddi) ise sürpriz bir şekilde İtalyan-Amerikan ortaklığı Fiat Chrysler Grubu (FCA) bünyesindeki ünlü Jeep markasını satın almak için harekete geçti.

21.08.2017Ekonomi
İngiltere, 2040dan itibaren dizel ve benzinli yeni araçları yasaklayacak

İngiltere, 2040'dan itibaren dizel ve benzinli yeni araçları yasaklayacak

İngiltere hükümeti bugün hava kirliliği ile mücadele amacıyla 2040 yılından itibaren ülkede dizel ve benzinli yeni araçların yasaklanacağını açıklayacak.

31.07.2017Teknoloji
İngiltere, 2040dan itibaren dizel ve benzinli yeni araçları yasaklayacak

İngiltere, 2040'dan itibaren dizel ve benzinli yeni araçları yasaklayacak

İngiltere hükümeti bugün hava kirliliği ile mücadele amacıyla 2040 yılından itibaren ülkede dizel ve benzinli yeni araçların yasaklanacağını açıklayacak.

26.07.2017Dünya
Porschetan çok konuşulacak açıklama

Porsche'tan çok konuşulacak açıklama

Otomotiv piyasasında konvansiyonel motorları terk edip elektirikli motorlara ağırlık verebileceğini açıklayan firmalara Porsche de katılıyor.

19.07.2017Ekonomi
Alman markadan flaş karar: Dizele son verebiliriz

Alman markadan flaş karar: Dizele son verebiliriz

Volvo cephesinden geçtiğimiz günlerde gelen açıklamada, 2019'dan itibaren araçlarda elektirikli motorları kullanacağı belirtilmişti. Şimdi ise Alman devi Porche'den de dizel araç üretimine son verebileceklerine dair bir açıklama geldi.

18.07.2017Ekonomi
Lüks otomobil satışları frene bastı

Lüks otomobil satışları frene bastı

Geçen yıl kasım ayındaki ÖTV düzenlemesinden bu yana frene basan lüks ve ultra lüks otomobillerin satışları 2017'nin ilk 6 ayında yüzde 17,51 düşüşle 10 bin 928'e geriledi. Yılın ilk yarısında lüks araçların satışı yüzde 15,61, ultra lüks araçların satışı 26,19 geriledi. Ferrari 6 araç, Lamborghini ise 3 araç sattı. Söz konusu dönemde en fazla satılan E segmenti araç 2 bin 886 anahtar teslimiyle BMW'nin 5 serisi olurken, bu modeli 2 bin 813 satışla Mercedes-Benz'in E serisi, 814 satışla da Audi A6 izledi.

11.07.2017Ekonomi
Lüks otomobil satışları frene bastı

Lüks otomobil satışları frene bastı

Geçen yıl kasım ayındaki ÖTV düzenlemesinden bu yana frene basan lüks ve ultra lüks otomobillerin satışları 2017'nin ilk 6 ayında yüzde 17,51 düşüşle 10 bin 928'e geriledi

11.07.2017 Ekonomi
20 bin kilometre bedava gidecek otomobil

20 bin kilometre bedava gidecek otomobil!

Hollandalı gençlerin kurduğu ‘Lightyear’ şirketi bütünüyle güneş enerjisi ile çalışacak bataryaya sahip otomobil geliştirdi. 2018 yılında üretilecek ve 2019 yılında satışa sunulacak aracın tavanındaki paneller sayesinde şarja gerek olmadan güneş enerjisiyle dolacak batarya 800 km menzile sahip. Araç Hawai gibi yeterince güneşli ortamlarda yılda 20 bin kilometre güneş enerjisiyle yol alabilecek.

10.07.2017Ekonomi
Tarihi karar bir dönem sona eriyor

Tarihi karar! bir dönem sona eriyor

Volvo, bugün yapmış olduğu tarihi açıklama ile birlikte yakın zaman içerisinde sadece elektrikli ve hibrit araçlarıyla yollara çıkacak.. Volvo, Tesla'ya rakip olmaya hazırlanıyor!

6.07.2017Otomobil
Volvo geleneksel içten yanmalı motorlardan vazgeçiyor

Volvo geleneksel içten yanmalı motorlardan vazgeçiyor

Otomotiv devi Volvo, 2019'dan itibaren çıkacak tüm yeni modellerinin ya tamamen elektrik motorlu ya da hibrit modellerden oluşacağını açıkladı.

6.07.2017Teknoloji
Bütün Volvo’lar ‘elektriklenecek’

Bütün Volvo’lar ‘elektriklenecek’

Volvo’nun 2019 yılından itibaren üreteceği binek otomobillerin tamamında elektrik motoru da olacak. Volvo’dan yapılan açıklamada, “Bu tarihi karar ile birlikte sadece yakıtlı motorla donatılmış otomobil üretmeyeceğiz” denildi.

5.07.2017Ekonomi
Volvonun sürücüsüz otomobillerinin baş belası: Kangurular

Volvo'nun sürücüsüz otomobillerinin baş belası: Kangurular!

Volvo sürücüsüz otomobil teknolojisini geliştirmek adına testlerini dünyanın farklı noktalarında sürdürüyor. Şirket test duraklarından biri olan Avustralya’da bugüne kadar pek rastlamadığı cinsten, sıra dışı bir problemle karşılaştı. Volvo, Avustralya’nın sembolü olan kanguruların sürücüsüz otomobillerinin kafasını karıştırdığını belirtti.

5.07.2017Teknoloji
İstanbulda cazlı günler başladı

İstanbul'da 'caz'lı günler başladı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen "24. İstanbul Caz Festivali" başladı.

4.07.2017Kitap Sanat
Google’ın gizli belgelerini çalmakla suçlanan Levandowski işten atıldı

Google’ın gizli belgelerini çalmakla suçlanan Levandowski işten atıldı

Uber, Google’ın otonom araba birimi Waymo’ya ait gizli belgeleri çalmakla suçlanan mühendis Anthony Levandowski’yi işten çıkardı. Google geçen yıl Uber’e dava açmış, mahkeme çalındığı iddia edilen belgelerin iade edilmesine karar vermişti.

31.05.2017Teknoloji
Adım adım ölümsüzlüğe

Adım adım ölümsüzlüğe

Tüm dünyada güvenli otomobil denilince akla ilk gelen markaların başında yer alan İsveçli Volvo, 2020 yılında hiç kimsenin ciddi bir şekilde yaralanmayacağı ya da hayatını kaybetmeyeceği otomobil oluşturma vizyonu için basamakları hızla tırmanıyor. Yani sizi içinde ölümsüz yapacak Volvo modellerinin öncüleri hızla yollardaki yerini alıyor. İşte Barcelona’da test ettiğimiz yeni XC60 da bunlardan biri...

28.05.2017Ekonomi
Resmen açıklandı Çinli dev, 2 yeni şirketi alıyor

Resmen açıklandı! Çinli dev, 2 yeni şirketi alıyor

Çin markası Geely otomotivde durmak bilmeyen yatırımlarına devam ediyor. Bunun son örneği ise Proton'un %49.9 hissesi ile Lotus'u satın alması oldu.

24.05.2017Otomobil
Tek şartımız var... Ev sahibi evde olmalı

Tek şartımız var... Ev sahibi evde olmalı

Almanya’dan Türkiye’ye, Türkiye’den Almanya’ya ev eşyası nakleden Tekin Transport, 1983 yılında Alaeddin Tekin tarafından kuruldu. Tekin’in bir TIR’la temelini attığı şirket bugün 30 TIR’lık filoyla yoluna devam ediyor. Şirketin yönetimini ise Alaeddin Tekin’in oğlu Emre Tekin üstlenmiş. Emre Tekin, şirket yönetimini devralmadan önce tamircilik öğrenmiş, üniversiteye gidip işletme okumuş ve ABD’de İngilizce eğitimi almış. Bütün bunları şirketi hakkıyla yönetmek için yaptığını söyleyen Emre Tekin, Tekin Transport’u ve hedeflerini Hürriyet’e anlattı.

21.05.2017Ekonomi
Volvo, otoda dizele son verme kararı aldı

Volvo, otoda dizele son verme kararı aldı

Volvo dizel motorlu araç üretimine son verdi. Böylece Volvo dizel motorundan çekilen ilk büyük üretici oldu.

18.05.2017Ekonomi
‘İkinci yarıda gaza basarız’

‘İkinci yarıda gaza basarız’

Hürriyet gazetesi, 2016 yılını üretim, ihracat ve satış anlamında rekorlarla tamamlayan 2017 yılına ise ÖTV ve kur artışı ile giren Türkiye ekonomisinin dinamosu otomotiv sektörünü yine bir zirvede bir araya getirdi. Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bilâ’nın ev sahipliğinde gerçekleşen zirvede gündem referandum ve İstanbul Autoshow Fuarı sonrası pazarda beklenen pozitif gelişmeler oldu.

7.05.2017Ekonomi
BU ŞOV KAÇMAZ

BU ŞOV KAÇMAZ!

İstanbul’da 10 gün sürecek otomobil şovu Beylikdüzü TÜYAP’ta başladı. Türkiye’nin en büyük otomotiv etkinliği olan ve 2 yılda bir düzenlenen ‘İstanbul Autoshow 2017’ kapılarını 30 Nisan’a kadar otomobilseverlere açarken, 19 marka 50’si yeni olmak üzere toplamda 300 model sergiliyor. Fuarda konsept modeller, klasik otomobiller ve geleceğin teknolojileri de ziyaretçileri bekliyor.

20.04.2017Ekonomi
Emisyon skandalı otomotiv devine pahalıya patladı

Emisyon skandalı otomotiv devine pahalıya patladı

ABD’de emisyon skandalına imza atan ve yaklaşık 10 milyar dolara 475 bin hileli dizel aracı geri satın almaya başlayan Volkswagen’in kiraladığı devasa depolama alanları da yetmemeye başladı. ABD’de Detroit’in dışındaki NFL stadyumu, Baltimore Limanı ve California’daki Hava Kuvvetleri üssü kaderine terk edilmiş dizel araçlarla dolup taşıyor. Bu araçların emisyon sorunu çözülmeden satışı ve ihracatı yasak olduğu için ne yapılacağı büyük soru işareti.

17.04.2017Ekonomi
‘Otomobil Oscar’ı Bursalı Megane’a

‘Otomobil Oscar’ı Bursalı Megane’a

‘Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ (TYO) yarışmasının birincisi Renault Megane Sedan oldu. 7 otomobilin yarıştığı finalde Renault Megane, 78 otomotiv gazetecisinden 4 bin 430 puan alarak birinciliğe ulaştı. Yarışmada Peugeot 3008, 3 bin 990 puanla ikinci Honda Civic ise ise 3 bin 250 puanla üçüncü oldu.

12.04.2017Ekonomi
Yılın otomobili belli oldu

Yılın otomobili belli oldu

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen ve büyük heyecana sahne olan “Türkiye’de Yılın Otomobili” (TYO) yarışmasının birincisi Renault Megane Sedan oldu. OGD üyesi 78 otomotiv gazetecisinden toplamda 4430 puan alan Renault Megane Sedan birinciliğe ulaştı. Geçtiğimiz yıl bu ödülün sahibi Skoda Superb olmuştu.

11.04.2017
Heyecan dorukta

Heyecan dorukta!

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ seçimlerinde heyecan dorukta. Geçtiğimiz hafta finale kalan 7 otomobil İstanbulpark’ta test edildikten sonra final oylaması başladı. OGD üyeleri tarafından en fazla oy alan otomobil yarın akşam düzenlenecek törenle ödülünü alacak.

9.04.2017Ekonomi
Uberin sürücüsüz otomobili trafik kazası yaptı

Uber'in sürücüsüz otomobili trafik kazası yaptı!

Uber'in Arizona'da test ettiği Volvo üretimi sürücüsüz otomobillerden bir tanesi kazaya karıştı. Bu kaza bir yana Uber, sürücüsüz otomobil konusunda iyi olmadığını fark edince bu alandan tamamen çekilmeye karar verdi, üretim durduruldu.

26.03.2017Teknoloji
Aslan kükredi

Aslan kükredi!

Dünyada tüm markaların katıldığı tek otomobil şovu unvanını alan ‘Cenevre Otomobil Fuarı’ kapılarını 87’nci kez açtı. Fuara 3 yıl önce iflasın eşiğinden dönerek Çinli Dongfeng ve Fransız hükümetinin desteğiyle yükselişe geçen Peugeot Citroen Grubu’nun (PSA) hem Opel’i alıp hem de  ‘Avrupa’da Yılın Otomobili’ seçilmesi damgasını vurdu.

7.03.2017Ekonomi
Fazla yüke 9 bin euro ceza

Fazla yüke 9 bin euro ceza 

İsveç polisinin güneydeki Halmstad kentinde yaptığı trafik kontrollerinde kapasitesinden 10 ton fazla yük taşıdığı tespit edilen damperli kamyonun sahibi ve sürücüsü 85.000 İsveç Kronu (yaklaşık 9.000 Euro) para cezası ile karşı karşıya.

6.03.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Otomobilden festivale

DALAMAN’dan yola çıktık. Yuvarlakçay’da enfes köy kahvaltısıyla güne başladık.

6.09.2017

Cıvatayı hem ‘Norm’a soktu hem de ‘Standart’ getirdi

50’li yılların başlarında babasının vefatıyla bakkal serüveni başlar.

27.08.2017

Avrupa, kendi otomobil markalarını korur mu?

DAHA önce defalarca yazdım, özellikle ABD’deki dizel skandalı sonrası yeni teknolojilerden ve düzenlemelerden kaynaklanan aksamalarla karşı karşıya olan Avrupa otomotiv endüstrisi, Ar-Ge’ye büyük bir kısmı yakıt verimliği teknolojisi olmak üzere yılda 45 milyar Euro civarında yatırım yapıyor.

6.08.2017

Alman devinden samimi açıklama

GEÇTİĞİMİZ hafta en dikkatimi çeken açıklamalardan birini Alman Volkswagen’in pazarlama direktörü Jürgen Stackmann yaptı.

9.07.2017

Bize önce yerli motor gerek

GEÇTİĞİMİZ hafta 7.5 yıldır gündemden düşmeyen yerli otomobil projesiyle ilgili olarak ‘Baba çok yiğit yok’ başlıklı yazıma çok fazla yorum geldi.

2.07.2017

‘Milli oto’ gündemde ‘Milli CEO’lar atakta

‘Yerli’ veya ‘Milli otomobil’in gündeme gelmesinden bu yana tam 7 yıl 5 ay geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ocak 2011’de Başbakan iken TÜSİAD İstişare Konseyi toplantısında iş dünyasından yüzde 100 yerli otomobil markası geliştirilmesi talebinde bulunmuştu.

29.05.2017

Emeklilik başka bahara kaldı!

EMEKLİLİK süresi dolan ve son 1 yıldır uzatmaları oynayan 63 yaşındaki Borusan Otomotiv CEO’su Eşref Biryıldız’ın yerine uzun süredir birinin arandığını yazmıştım.

16.04.2017

 Yeni sürprizlere hazırlıklı olun!

KOÇ Holding bugün Türk otomotiv sektörünün hem iç pazar hem üretim hem de ihracat açısından lider kuruluşu.

2.04.2017

Tuncay Bey’e Honda’yı unutturacak mı?

BORA Koçak. Nam-ı diğer ‘Bahriyeli.’ Bilmeyenler için 7 yıl Deniz Kuvvetlerinde subay olarak görev yaptıktan sonra ayrılan ve 1996 yılında Hürriyet’te yayınlanan iş ilanıyla otomotiv sektörüne Anadolu Grubu şirketlerinden Çelik Motor’da satış sonrası eğitim sorumlusu olarak adım atan Bora Koçak, geçtiğimiz ağustos ayında yani 20 yıl sonra aynı kurumda başkan oldu.

26.03.2017

Google, Uber’i Kapatıyor Mu?

Sürücüsüz arabaların hayatımıza girmesinin arifesinde olduğumuz bugünlerde, Google’ın Uber’e sürücüsüz araba çalışmalarına ait tasarım ve yazılımı çaldığı gerekçesiyle açtığı dava, Silikon Vadisine bomba gibi düştü!

17.03.2017