EKSTRA
MENÜ

Vladimir Putin

Vladimir Putin haberleri sayfasında güncel ve son dakika Vladimir Putin hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 10.283 Vladimir Putin haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Vladimir Putin Haberleri

Putin, ABD’ye Afganistan için eksi not verdi

Putin, ABD’ye Afganistan için eksi not verdi

Afganistan'da yaşanan süreç ile ilgili ilk kez şahsi değerlendirmede bulunan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ‘ABD’nin 20 yıl aradan sonra ülkeden sıfır değil, eksi notla ayrıldığını’ söyledi.

2.09.2021Dünya
Papadan büyük gaf: Merkel ve Putini karıştırdı

Papa'dan büyük gaf: Merkel ve Putin'i karıştırdı!

Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus, Afganistan'daki son durum hakkında sorulan soruya cevap verirken büyük bir gaf yaptı. Papa, Merkel ve Putin'in söylediği sözleri birbirine karıştırınca manşetlere çıktı.

1.09.2021Dünya
Putinden flaş Afganistan açıklaması

Putin'den flaş Afganistan açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD’nin 20 yıl boyunca Afganistan’da kendi kurallarını ve hayat tarzını benimsetmeye çalıştığı için bugün ortaya çıkan durumu “trajedi ve kayıp” olarak nitelendirdi.

1.09.2021Dünya
4 Mart hangi burç ve burcu ne 4 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

4 Mart hangi burç ve burcu ne? 4 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar her zaman insanlar tarafından ilgi görmüş bir bilim dalıdır. Popüler olması gelişmesinde olumlu etki etmiştir. Pek çok insan burcunu merak etmektedir. 4 Mart tarihinde doğan kişiler de hangi burç olduklarını merak etmektedirler. 4 Mart hangi burç ve burcu ne? 4 Mart tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

1.09.2021Burçlar
Rusya ve ABD, stratejik istikrarı eylülde yeniden görüşecek

Rusya ve ABD, stratejik istikrarı eylülde yeniden görüşecek

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD ile stratejik istikrar konusunda yeni tur toplantının eylülde yapılacağını söyledi.

31.08.2021Dünya
ABD tahliyeyi bir gün erken bitirdi

ABD tahliyeyi bir gün erken bitirdi

ABD’nin en uzun savaşı, dün gece yarısı son ABD tahliye uçağının Kabil havalimanından ayrılmasıyla bitti. Taliban militanları Amerikan askerlerinin gidişini havaya ateş açarak kutladı. Şimdi soru tahliyeye uygun olduğu halde geride kalan binlerce Afgan’a ne olacağı...

31.08.2021Dünya
20 yıllık inanılmaz bir hikaye TikTok trendi haline geldi İşte Grabovoi sayıları çılgınlığı...

20 yıllık 'inanılmaz' bir hikaye TikTok trendi haline geldi! İşte Grabovoi sayıları çılgınlığı...

TikTok'ta her gün karşımıza yeni bir ilginçlik çıkıyor. Ama son dönemde trend olan bir konu var ki geçmişi ta 2000'lerin başına ve Rusya'ya dayanıyor.

29.08.2021Dünya
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Afganistan açıklaması

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afganistan açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Afganistan'daki gelişmeler ve düzensiz göç konusuyla ilgili uluslararası alanda yoğun bir diplomasi yürütüyoruz. Bölgemizde istikrarı sağlamak, ülkemizi göç baskısına karşı korumak ve milletimizin huzurunu temin etmek için gereken tüm adımları atmaya devam edeceğiz." açıklamasında bulundu.

23.08.2021Gündem
Son dakika: Putinden flaş Afgan mülteci açıklaması

Son dakika: Putin'den flaş 'Afgan mülteci' açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Afgan mültecilerin Rusya'ya girmesine izin vermeyeceğini söyledi. Putin 'mülteci kisvesi altında' Rusya'ya gelen 'militanları' kabul etmeyeceklerinin altını çizdi.

23.08.2021Dünya
Dünyadan Taliban’la ‘işbirliği’ mesajları

Dünyadan Taliban’la ‘işbirliği’ mesajları

Daha önce Taliban’ı kınayan açıklamalar yapan dünyanın önde gelen ülkeleri, şimdi örgütün başkent Kabil’i de alarak Afganistan’da gücünü pekiştirmesi üzerine “Taliban ile işbirliği” mesajları vermeye başladı.

22.08.2021Dünya
‘Yumuşak geçiş’ temennisi

‘Yumuşak geçiş’ temennisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmesinde Taliban’ın verdiği ılımlı mesajları şimdilik müspet karşıladıklarını, ancak Taliban’ın sözlerinin değil eylemlerinin önümüzdeki sürecin şekillenmesini sağlayacağını belirtti. Erdoğan, Merkel’e ise, Türkiye’nin Afganistan kaynaklı ilave bir göç yükünü kaldıramayacağını söyledi.

22.08.2021Gündem
Direnişçi oğullardan Taliban karşıtı ittifak

Direnişçi oğullardan Taliban karşıtı ittifak

Geçmişte farklı cephelerde bulunan iki ünlü Afgan komutanın oğulları Taliban’a karşı direniş başlattı. ABD ve Rusya başta olmak üzere yabancı ülkelerden silah isteyen direniş güçleri, ‘ülkenin geleceği Taliban ile olmaz’ şeklinde bir duyuru yayınladı.

22.08.2021Dünya
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan dünya liderleriyle kritik temaslar İşte öne çıkan başlıklar...

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünya liderleriyle kritik temaslar! İşte öne çıkan başlıklar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile telefon görüşmeleri gerçekleştirdi. İki görüşmede de ana gündem Afganistan'daki gelişmeler başta olmak üzere bölgesel konular oldu. Erdoğan ile Putin görüşmesinde, Türkiye-Rusya ilişkilerini geliştirecek adımlar ve Afganistan'daki gelişmeler başta olmak üzere bölgesel konular ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabil'de Taliban ve Cumhuriyet liderleri arasında barış, güvenlik görüşmelerinin başlamasının ümit verici olduğunu ifade etti. Erdoğan ile Merkel görüşmesinde ise Afganistan'dan yapılacak tahliyelerin öncelikli olduğu konusunda liderler mutabık kaldı. Erdoğan ayrıca 18 Mart Mutabakatı'nın güncellenmesinin önemine dikkat çekti. Öte yandan Erdoğan, Irak Başbakanı Mustafa Kazımi ile de telefonda görüştü. Görüşmede, Türkiye-Irak ilişkileri ve bölgesel konular ele alındı.

21.08.2021Gündem
Erdoğan’dan diplomasi trafiği

Erdoğan’dan diplomasi trafiği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afganistan için diplomasi trafiği yürütecek.

21.08.2021Gündem
ABDden Aleksey Navalnıy açıklaması

ABD'den Aleksey Navalnıy açıklaması

ABD yönetimi, Rus muhalif Aleksey Navalnıy’ın zehirlenmesi ve Rusya'nın kimyasal silah programıyla ilgili 9 kişi ve 2 kuruluşu yaptırım listesine aldı.

20.08.2021Dünya
Putin ve Merkelden kritik Afganistan mesajları

Putin ve Merkel'den kritik Afganistan mesajları

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Almanya Başbakanı Angela Merkel ile başkent Moskova'da görüştü. Görüşme sonrası açıklama yapan Putin, Afganistan’da toplumsal düzeni sağlamaya başlayan Taliban’ın yerli halkın ve yabancı diplomatik misyonların güvenliğini garanti altına almak için verdiği sözü tutmasını umduğunu söyledi. Ayrıca Putin, ABD ve NATO'nun Afganistan operasyonunun başarısız olduğunu söyledi. Öte yandan Almanya Başbakanı Merkel ise, Afganistan'da kontrolü ele alan Taliban ile müzakere edilmesi gerektiğini söyledi.

20.08.2021Dünya
Putin, Macron ile Afganistan’daki durumu görüştü

Putin, Macron ile Afganistan’daki durumu görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Afganistan’daki durumu görüştü.

19.08.2021Dünya
Putin, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile Afganistanı görüştü

Putin, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile Afganistan'ı görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile Afganistan’daki durumu ele aldı.

18.08.2021Dünya
Son dakika haber: Afganistanda son durum... Kabilde gerilim had safhada Çatışmalar yaşanıyor, yaralılar var...

Son dakika haber: Afganistan'da son durum... Kabil'de gerilim had safhada! Çatışmalar yaşanıyor, yaralılar var...

Afganistan'ın başkenti Kabil'in kenar mahallerinde bekleyen Taliban militanlarına 'kente girin' emri verildi. Taliban sözcüsü söz konusu kararın kentteki yağmalama olaylarını engellemek için alındığını duyurdu. Reuters'ta yer alan son dakika gelişmesine göre, Afganistan Cumhurbaşkanı Gani, ülkeyi terk etti. NATO, AB personelinin 'daha güvenli' bir bölgeye nakledildiğini açıklarken, ABD Kabil'deki elçiliğini havalimanına taşıma kararı aldı. Ayrıca ABD'nin Kabil Büyükelçiliği'nce yayınlanan güvenlik alarmında Kabil Havalimanı dahil kentte durumun hızla değiştiği belirtildi. Rusya ise Kabil'deki elçiliğini boşaltmak gibi bir planının olmadığını açıkladı. Reuters'a konuşan iki Taliban yetkilisi ise geçiş hükümeti olmayacağını ve iktidarın tamamen devredilmesini beklediklerini duyurdu. Başkent Kabil'in dış kesimlerinden silah sesleri geldiği bildiriliyor. Kabil'de bulunan bir hastanenin Twitter hesabından yapılan açıklamada en az 40 kişinin yaralandığı aktarıldı. Taliban militanlarının Afganistan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın kontrolünü ele geçirdiği bildirildi.

15.08.2021Dünya
Kahreden facia

Kahreden facia

Kahramanmaraş’ta çıkan orman yangınına müdahale sırasında, yangın söndürme uçağı düştü. Türkiye’nin yangın söndürme çalışmalarında kullanılmak üzere Rusya’dan kiraladığı Beriev 200 tipi uçakta 3’ü Türk, 5’i Rus 8 kişilik mürettebat hayatını kaybetti.

15.08.2021Gündem
Putinden Cumhurbaşkanı Erdoğana taziye mesajı

Putin'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a taziye mesajı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Kahramanmaraş'ta Be-200 tipi uçağın düşmesi nedeniyle taziye mesajı iletti.

14.08.2021Dünya
Putinden doğal afet uyarısı

Putin'den doğal afet uyarısı!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iklim konusuyla sistematik bir şekilde mücadele edilmesi gerektiğini belirterek, “Rusya’nın bazı bölgelerindeki doğa felaketleri eşi benzeri görülmemiş boyutta.” dedi.

14.08.2021Dünya
Rusyada son bir haftadır Kovid-19 ölümleri artıyor

Rusya'da son bir haftadır Kovid-19 ölümleri artıyor

Rusya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlangıcından bu yana son 24 saatte 819 ölüm ile virüs kaynaklı "en yüksek" günlük can kaybı kaydedilirken, haftanın başından bu yana ölüm vakalarında artış yaşanıyor.

14.08.2021Dünya
Afganistan, Rusya’dan helikopter istedi

Afganistan, Rusya’dan helikopter istedi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Afganistan Özel Temsilcisi Zamir Kabilov, Afgan hükümetinden taarruz helikopteri talebi aldıklarını, ancak somut görüşmeler için aceleci davranmadıklarını açıkladı.

14.08.2021Dünya
Üst üste Kovid-19 can kaybı rekoru yaşanan Rusyada gevşetilen tedbirler kafaları karıştırdı

Üst üste Kovid-19 can kaybı rekoru yaşanan Rusya'da gevşetilen tedbirler kafaları karıştırdı

Rusya'da Kovid-19 salgınının başlangıcından beri günlük can kaybı en yüksek seviyeye ulaştı. Buna rağmen Moskova Belediyesi'nin, şehirde Kovid-19'a karşı tedbirlerin yeniden gevşetilmesi yönünde karar alması ise kafaları karıştırdı.

13.08.2021Dünya
Delta kâbusu Avrupayı sardı: Almanya vaka, Rusya ölüm rekoru kırdı

Delta kâbusu Avrupa'yı sardı: Almanya vaka, Rusya ölüm rekoru kırdı!

İlk olarak Hindistan'da ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılarak yeni salgın dalgaları yaratan Delta varyantı adeta bir kâbusa dönüştü. Hemen tüm ülkelerde alınan önlemlere ve artan aşı sayısına rağmen baskın hale gelmeye devam eden Delta sebebiyle salgın paniği giderek büyüyor. Rusya'dan korkutan ölüm sayısı rekoru gelirken Almanya'da salgında vaka rekoru kırdı.

12.08.2021Dünya
Akkuyu Nükleer Güç Santrali 2023e hazırlanıyor

Akkuyu Nükleer Güç Santrali 2023'e hazırlanıyor

Türkiye'nin en büyük yatırımları arasında yer alan Akkuyu NGS'de birinci ünitenin temelinin atılmasının üzerinden geçen 3 yılda ikinci ve üçüncü ünitelerin de temeli atıldı.

12.08.2021Ekonomi
Putin harekete geçti: Yangın için yeni talimat

Putin harekete geçti: Yangın için yeni talimat

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Yakutistan’da devam eden orman yangınlarına daha fazla personel ve ekipmanla müdahale edilmesi talimatı verdiği bildirildi.

10.08.2021Dünya
Erdoğan’dan yardım teşekkürü

Erdoğan’dan yardım teşekkürü

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Twitter’daki hesabından, orman yangınlarıyla mücadelede desteğini belirten 73 ülke ve 10 uluslararası kuruluşun bayraklarını paylaşarak teşekkür etti.

4.08.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: İnşallah en kısa sürede atlatacağız

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: İnşallah en kısa sürede atlatacağız

Türkiye'nin Ege ve Akdeniz şeridinde orman yangınları ile verdiği mücadele Başkent Ankara'daki kriz merkezinden de dikkatle takip ediliyor. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Devlet Bilgi Koordinasyon Merkezi'nde son bilgileri alan Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada "İnşallah bu zorlu süreci en kısa sürede atlatacağız" dedi. Erdoğan ayrıca geçmiş olsun ve taziye mesajlarını ileten ve yardım teklifinde bulunan, yardım gönderen tüm dost ülke ve organizasyonlara da teşekkür etti.

3.08.2021Gündem
Rusyadan Afganistan açıklaması: Müzakere süreci sancılı olacak

Rusya'dan 'Afganistan' açıklaması: Müzakere süreci sancılı olacak

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Afganistan Özel Temsilcisi Zamir Kabulov, Afganistan meselesine ilişkin müzakere sürecinin "sancılı" olacağını söyledi.

3.08.2021Dünya
Her türlü zararı karşılayacağız

Her türlü zararı karşılayacağız

Yangın bölgelerinde incelemeler yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yanan her yeri fazlasıyla tekrar ağaçlandırmak görevimizdir. Vatandaşlarımız müsterih olsun. Hiçbir vatandaşımızın mağdur olmasına müsaade etmeyecek, her türlü zararlarını karşılayacağız. Evlerini bir yıl içinde teslim edeceğiz” dedi.

1.08.2021Gündem
Rusya ile ticarette ‘kazan-kazan’ modeli

Rusya ile ticarette ‘kazan-kazan’ modeli

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’a gerçekleştirdiği ziyaret ve ardından Rusya’nın başkenti Moskova’da katıldığı Türkiye-Rusya Hükümetlerarası 17. Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Toplantısı’nı Anadolu Ajansı’na değerlendirdi.

1.08.2021Ekonomi
Rusyadan Türkiyeye hava desteği: Orman yangınıyla mücadele için 11 hava aracı gönderecek

Rusya'dan Türkiye'ye hava desteği: Orman yangınıyla mücadele için 11 hava aracı gönderecek

Rusya, Türkiye'ye orman yangınıyla mücadele için 11 hava aracı gönderecek. Gönderilecek uçaklarla ilgili açıklamayı Rusya Acil Durumlar Bakanlığı yaptı.

31.07.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi yaptı.

31.07.2021Haber
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi yaptı. Rusya Devlet Başkanı Putin, orman yangınları nedeniyle Türkiye'ye "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

31.07.2021Gündem
Bakan Muş: Rusya ile ticareti kazan-kazan temelinde dengeli bir şekilde geliştirmek istiyoruz

Bakan Muş: Rusya ile ticareti kazan-kazan temelinde dengeli bir şekilde geliştirmek istiyoruz

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Rusya ile karşılıklı ticarette 100 milyar dolarlık hedefe ulaşmak istediklerini belirterek, "Rusya ile ticareti kazan-kazan temelinde dengeli bir şekilde geliştirmek istiyoruz. Enerji alanında ciddi iş birliklerimiz var. Oradaki iş birliğimizi enerjinin farklı alanlarına da kaydırmak, genişletmek arzusundayız." dedi.

31.07.2021Ekonomi
Biden: Putin çok zor durumda

Biden: Putin çok zor durumda

ABD Başkanı Biden’ın Putin’i hedef alan sözlerine Kremlin’den, ‘Rusya’yı hiç tanımıyor’ yanıtı geldi.

29.07.2021Dünya
ABD Başkanı Bidendan dikkat çeken Putin yorumu

ABD Başkanı Biden'dan dikkat çeken Putin yorumu

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in nükleer silah ve petrol gelirleri haricinde başka hiçbir şeyi olmayan bir ekonominin üzerinde oturduğunu ve "başının gerçekten dertte olduğunu bildiğini" söyledi.

28.07.2021Dünya
Rus Donanması Günü nedeniyle geçit töreni düzenlendi

Rus Donanması Günü nedeniyle geçit töreni düzenlendi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus Donanması Günü dolayısıyla St.Petersburg kentinde düzenlenen deniz geçit törenine katıldı. Günün önemine işaret eden Putin, Rusya'nın askeri deniz alanında gelişerek, en kısa sürede önde gelen deniz devletleri arasında yer aldığını belirtti.

25.07.2021Haber
Son dakika... Putinden gözdağı gibi açıklama

Son dakika... Putin'den gözdağı gibi açıklama!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus Donanması Günü dolayısıyla St.Petersburg kentinde düzenlenen deniz geçit törenine katıldı. Putin burada yaptığı açıklamada "Düşmanın herhangi bir denizaltı, gemi ve uçağını tespit etme ve gerektiğinde ona kaçınılmaz saldırı düzenleme kapasitesine sahibiz." dedi.

25.07.2021Dünya
Putinden gözdağı gibi açıklama

Putin'den gözdağı gibi açıklama!

Rusya Devlet Başkanı Putin, "Düşmanın herhangi bir denizaltı, gemi ve uçağını tespit etme ve gerektiğinde ona kaçınılmaz saldırı düzenleme kapasitesine sahibiz." dedi.

25.07.2021Dünya
Rusya, 6 yıl sonra Mısır’a turizmi açıyor

Rusya, 6 yıl sonra Mısır’a turizmi açıyor

Rusya yönetimi yıllarca kapalı tuttuğu Mısır’ı turizme açma kararı aldı.

25.07.2021Dünya
Rus ve ABD heyetleri, 28 Temmuzda stratejik istikrarı görüşecek

Rus ve ABD heyetleri, 28 Temmuz'da stratejik istikrarı görüşecek

Rusya ve ABD heyetlerinin 28 Temmuz'da stratejik istikrar konusunu görüşeceği bildirildi.

24.07.2021Dünya
Almanya ve ABD Kuzey Akım 2’de uzlaştı

Almanya ve ABD Kuzey Akım 2’de uzlaştı

Almanya ve ABD arasında uzun süredir çözüm bekleyen Kuzey Akım 2 doğalgaz hattı projesinde uzlaşma sağlandı.

23.07.2021Dünya
Almanya Başbakanı Merkel, Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefonda görüştü

Almanya Başbakanı Merkel, Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefonda görüştü

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştüğü bildirildi.

21.07.2021Dünya
Aliyev ile Putin Moskova’da görüştü

Aliyev ile Putin Moskova’da görüştü

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in daveti üzerine dün Moskova’yı ziyaret etti.

21.07.2021Dünya
Kremlin ABD’nin uçak gemilerine göz dikti

Kremlin ABD’nin uçak gemilerine göz dikti

Rusya ile ABD arasında silah üstünlüğü yarışı yeni aşamaya girdi. Rusya lideri Vladimir Putin’in seri üretimine başlandığını ilan ettiği hipersonik “Tsirkon” füzesiyle peş peşe atışlar yapılarak Washington’a “Uçak gemileriniz dahil tüm donanmanızı imha etme gücüne sahibiz” mesajı verildi.

21.07.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Taliban Rusya’nın “terör örgütü” listesinde var ABD’nin listesinde yok

ABD’nin Afganistan’dan alelacele çıkmasının gündeme taşıdığı en önemli sorulardan biri, bu ülkenin uluslararası terör örgütlerine Taliban yönetimi altında yeni dönemde de ev sahipliği yapmaya devam edip etmeyeceğidir.

26.08.2021

Göç endişesi

Zaten 2.2 milyon Afgan, Afganistan’a komşu ülkelerde yaşıyor. Taliban’ın kontrolü ele geçirmesiyle binlercesi kaçmaya çalışıyor. Tüm dünyanın endişesi düzensiz göç... Türkiye’nin de...

24.08.2021