EKSTRA
MENÜ

Vitamın

Vitamın haberleri sayfasında güncel ve son dakika Vitamın hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 12.048 Vitamın haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Vitamın Haberleri

Sağlıklı vejetaryenliğin sırrı

Sağlıklı vejetaryenliğin sırrı

Glasgow Üniversitesi’nden uzmanların geçen hafta düzenlenen Avrupa Obezite Kongresi’nde sundukları araştırma, vejetaryenlerin et yiyenlere oranla daha sağlıklı biyogöstergelere sahip olduğunu ortaya koydu. Peki, sağlık için et tüketmemek şart mı? Vejetaryen, vegan yaşam tarzını benimserken nelere dikkat etmeli?

Boncuk boncuk lezzet

Boncuk boncuk lezzet

Konservelerden kurtulduk, taze taze bezelyeler tezgâhlardaki yerini aldı... Salatası, köftesi veya risotto’sunu deneyip favorimizi bulmaksa bize kaldı. Lezzetli tarifleri ünlü şeflerden istedik, diyet ve beslenme uzmanı Ömür Karamahmut’tan faydalarını dinledik.

Son Dakika: Galatasaray Başkanı Mustafa Cengizden zehir zemberek sözler Fatih Terimle çalışmayı düşünmüyorum, bir kere evime gelmedin...

Son Dakika: Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'den zehir zemberek sözler! 'Fatih Terim'le çalışmayı düşünmüyorum, bir kere evime gelmedin...'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Türk Telekom Stadyumu'nda düzenlenen basın toplantısında konuştu. Adaylık konusunda kafa karıştıran ifadeler kullanan Mustafa Cengiz, "Adaylık konusunda mevcut koşullar ve ilk seçimde benim yönetimimden biri aday olursa onu destekleyeceğim ve aday olmayacağım. Ben Abdurrahim'e, Yusuf'a ve Okan'a teklif yaptım. Üçü de hayır dedi. Teklifim devam ediyor. Ama şartlar değişir ve yönetimimden 'aday olmayacağız' derlerse... Mevcut adayların Galatasaray'a yeterli olmama durumunu görürsem, taraftardan 'mutlak' destek görürsem yeniden değerlendireceğim. Bir aylık süreçte göreceğiz." dedi. Mustafa Cengiz ayrıca Fatih Terim ile yola devam etmeyi düşünmediğini de söyledi. Fatih Terim'i adeta topa tutan Cengiz, "Sevgili Fatih Terim Hocamız konuşurken beni buz gibi etti. O anda istifa etmeliydi. Ona o yakışırdı. Fatih Hoca'dan bunu beklemezdik. Seni tebrik ediyorum sevgili hocam. Düşmanlarını duman ettin. Bunu başardın, sana helal olsun. Yaptıkların netice veriyor, eserinle övünebilirsin. Şimdi kemoterapiye yeniden başladım. Bir kere evime geçmiş olsuna gelmedin." şeklinde konuştu.

21.05.2021Futbol
Etanol nedir ve ne işe yarar Etanol nerelerde kullanılır

Etanol nedir ve ne işe yarar? Etanol nerelerde kullanılır

Etanol, bir çeşit alkol türüdür. Etanol, alkollü içeceklerin ham maddesidir ve araç yakıtlarına karışım olarak da sıkça kullanılır. Etanol, hem yakıt hem de alkol olarak kullanılan yanıcı, bitkisel, renksiz ve kimyasal bir bileşiktir. Etanol nedir ve ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

21.05.2021Araştırma
3 yıllık deneme üretimi sonuç verdi Kuzey Amerikanın süper meyvesi aronya meyvesi Karadenizde

3 yıllık deneme üretimi sonuç verdi! Kuzey Amerika'nın süper meyvesi aronya meyvesi Karadeniz'de

Ana vatanı Kuzey Amerika olan aronya meyvesinin 3 yıl süren deneme üretimleri olumlu sonuç verdi. Bakanlık destekleriyle üretimi Karadeniz'de yaygınlaştırılacak.

18.05.2021Ekonomi
Deneme üretimi sonuç verdi, aronya meyvesi Karadenize yayılıyor

Deneme üretimi sonuç verdi, 'aronya' meyvesi Karadeniz'e yayılıyor

TRABZON'da halk arasında 'süper meyve' olarak bilinen ve ana vatanı Kuzey Amerika olan aronya meyvesinin 3 yıl süren deneme üretimleri başarıyla tamamlandı. Karadeniz'e uyum sağlayan meyvenin bakanlık destekleri ile üretimi yaygınlaştırılacak.

18.05.2021Ekonomi
Dikkat Covid migreni taklit edebiliyor

Dikkat! Covid migreni taklit edebiliyor

Bir yılı aşkın süredir tüm dünyanın başını ağrıtan Covid pandemisi migren hastalarının hayatını zorlaştırdı. Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Pınar Yalınay Dikmen, pandemide migrene karşı alınabilecek basit ama etkili önlemleri anlattı; önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

17.05.2021Sağlık
Zeytin Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Zeytin Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Zeytin Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Zeytin Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Zeytin bir ağacın meyvesidir. Özellikle mükemmel sağlıklı yağ, vitamin ve antioksidan kaynağı olarak bilinmektedir. Pek çok yönden sağlıklı olan zeytin genellikle acılığından dolayı taze yenmemektedir. Genel olarak zeytinler sertleştirilir, ferment edilir ve sıkıştırılarak yağı elde edilmektedir. Faka bazı kişilerin vücudu zeytine alerjik reaksiyon göstermektedir. Peki zeytin alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Zeytin alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında bilgileri sizlere detaylıca derledik.

16.05.2021Sağlık
Destansı yolculuk

Destansı yolculuk

Onlar Türkler Anadolu’ya geldiğinde nasıl yaşıyorsa günümüzde de halen öyle yaşıyor. Nasıl mı? Kıl çadırlarda ikamet edip develeriyle Toroslar’da göç ederek ve keçilerini otlaktan otlağa sürerek... Keçilerini çocuklarından ayrı görmeyen; ağaca, suya toprağa saygıda kusur etmeyen Sarıkeçili konargöçerlerin her yıl Mersin’den başlayıp Konya Karaman’da son bulan bahar göçlerine eşlik ettik.

16.05.2021Seyahat
Kivi Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Kivi Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Kivi Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Kivi Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Kivi C, A ve E vitamini ve alfa linoleik asit açısından zengin bir meyvedir. Lif bakımından zengin olan kivi antioksidan özelliğine de sahiptir. Bu faydalarına rağmen günümüzde pek çok kişide kivi alerjisi görülmektedir. Peki, kivi alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Kivi alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında bilgileri sizlere detaylıca derledik.

15.05.2021Sağlık
İlaç Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer İlaç Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

İlaç Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? İlaç Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

İlaç alerjisi, toplum üzerinde fazla oranlarda gözükmemektedir. Başlıca oluşumları arasında birçok farklı ilaç gelişimi yapılması ve vücudun reaksiyon olarak karşılık vermesinden oluşur. İlaç alerjilerinin başlıca sebepleri arasında ilacın vücuda yabancı madde olarak girmesidir. İlaç alerjisi için belirtiler ağır olabilmektedir. İlaç alerjisi için gerekli olan tedavi planı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.05.2021Sağlık
Bahar Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Bahar Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Bahar Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Bahar Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Bahar alerjisi, baharın gelmesi ile birlikte çiçekler açar ve polen oluşturmaya başlar. Kişilerin vücutlarında belli etkiler oluşturarak alerjik yapıya sebep olur. Bunun sonucunda ise burun ve gözlerde kılcal damarlar üzerinde şişmeler gözlemlenir. Alerji oluşumunda vücutta oluşan salgılar sonucunda tepkiler gözükmektedir. Bahar Alerjisi için neler yapılabilir? Sebepleri arasında neler vardır? İşte merak edilen tüm detaylar.

15.05.2021Sağlık
Ramazanın son gününde iftar menüsü için leziz yemek tarifleri

Ramazanın son gününde iftar menüsü için leziz yemek tarifleri

Ramazan ayının son günü geldi. Arefe gününde de sevdiklerine özel lezzetler sunmak isteyenler iftar menülerini özenle oluşturmak istiyor. "İftara ne pişirsem?, "Bugün ne pişirsem?" diye düşünenler için çorbadan tatlıya Ramazan'ın son gününe özel nefis bir menü hazırladık. İşte 12 Mayıs Çarşamba yani arefe günü için iftar menüsü...

12.05.2021Lezizz Menüler
B6 vitamini nedir, faydaları nelerdir B6 vitamini eksikliği belirtileri

B6 vitamini nedir, faydaları nelerdir? B6 vitamini eksikliği belirtileri

B6 vitamini vücutta depolanmaz ve suda erir. Ayrıca merkezi sinir sisteminin çalışması, karbonhidrat, protein, yağ metabolizması ve bağışıklık sistemi için de gereklidir. Peki B6 vitamini nedir, faydaları nelerdir? B6 vitamini eksikliği belirtileri...

11.05.2021Sağlık
Gebelik zehirlenmesi nedir, neden olur Gebelik zehirlenmesi belirtileri ve tedavisi

Gebelik zehirlenmesi nedir, neden olur? Gebelik zehirlenmesi belirtileri ve tedavisi

Gebelik zehirlenmesi, anne adaylarını etkileyen ciddi bir durumdur. Bu rahatsızlık annenin organ sistemlerini etkileyebiliyor. Peki gebelik zehirlenmesi nedir, neden olur? Gebelik zehirlenmesi belirtileri ve tedavisi...

Biotin Nedir Ve Ne İşe Yarar Biotin Faydaları Nelerdir

Biotin Nedir Ve Ne İşe Yarar? Biotin Faydaları Nelerdir

Biotin; gıdaların enerjiye dönüştürülmesi konusunda destek olan B kompleks vitaminleri içerisinde yer alır. Saç, tırnak, cilt, karaciğer, göz, sinir sistemi sağlığı adına oldukça yararlıdır. Bunun yanı sıra kan şekerini ve kötü kolesterolü dengeler. Peki Biotin nedir ve ne işe yarar? Biotin faydaları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.05.2021Sağlık
Tatlınızı yoğurtla tüketirseniz... Bayramda tatlı tüketirken 8 kurala dikkat

Tatlınızı yoğurtla tüketirseniz... Bayramda tatlı tüketirken 8 kurala dikkat!

Ramazan Bayramı’nın olmazsa olmazı tatlılar… Bir ay boyunca uzun açlık sürelerinin ardından mideye ani yüklenmelerin önemsenmediği bayram günlerinde tatlılar da şekerli-şerbetli denilmeden, porsiyonuna dikkat edilmeden dilediğince tüketilebiliyor. Hele bir de pandemi sürecinin yol açtığı stres, endişe ve kaygı tatlı tüketiminde hepten ipin ucunun kaçmasına yol açabiliyor. Ancak dikkat! Beslenme ve Diyet Uzmanı Roksi Menase, pandeminin gölgesinde bayramda tatlı tüketiminin 8 önemli kuralını anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu, bir de evde hazırlayabileceğiniz pratik ve sağlıklı tatlı tarifi verdi.

10.05.2021Sağlık
Kuşkonmazın faydaları nelerdir Besin değeri yüksek olan kuşkonmazın sağlığa yararları

Kuşkonmazın faydaları nelerdir? Besin değeri yüksek olan kuşkonmazın sağlığa yararları

Zambak ailesinden gelen kuşkonmaz, vitamin ve mineral deposu bir sebze. Kalorisi düşük ve besin değeri oldukça yüksek ve kalorisi de düşük olan bu besin kalp hastalıklarından kemik erimesine kadar pek çok şeye iyi geliyor. Peki kuşkonmazın faydaları nelerdir? İşte besin değeri yüksek olan kuşkonmazın sağlığa yararları...

9.05.2021Sağlık
Tokat Yemekleri - Tokatta Ne Yenir Ve Neyi Meşhur Tokat Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Tokat Yemekleri - Tokat'ta Ne Yenir Ve Neyi Meşhur? Tokat Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Kültürümüzün her döneminde yemekler ön plana çıkmıştır. Bu kültür bölgesel gelişmekte olarak görülür. Ülkemizde bu bölgelerden biri de Tokat olarak göze çarpar. Peki Tokat'da ne yenir ve neyi meşhur? Tokat mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi nedir? İşte merak edilen tüm detaylar.

6.05.2021Lezizz
Konya Yemekleri - Konyada Ne Yenir Ve Neyi Meşhur Konya Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Konya Yemekleri - Konya'da Ne Yenir Ve Neyi Meşhur? Konya Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Konya İlimiz gerek tarihi gerekse kültürel mirası bakımından ülkemizin en dikkat çeken illeri arasındadır. Öyle ki Anadolu Selçuklu devleti gibi bir medeniyetin başkentliğini de yapmış bir şehirdir. Kültürel açıdan ise Mevlana gibi dünyaca ünlü bir düşünürün yaşadığı yerdir. Ayrıca Konya bu özelliklerinin yanı sıra Türk mutfağının da önemli bir temsilcisi konumundadır. Bu nedenle pek çok kişi tarafından Konya yemekleri merak edilmektedir. Bireylerin aklına sık sık gelen soruların başında Konya yemekleri nelerdir? Konya'da ne yenir ve neyi meşhur? Konya mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi nelerdir? Gibi sorular bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevaplarını sizler için derledik.

6.05.2021Lezizz
Rize Yemekleri - Rizede Ne Yenir Ve Neyi Meşhur Rize Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Rize Yemekleri - Rize'de Ne Yenir Ve Neyi Meşhur? Rize Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Rize ili ülkemizin kuzeydoğusunda yer alan ve Karadeniz'e sahili olan bir ilimizdir. Bu ilimiz gerek doğal güzellikleri gerek kültürel değerleri gerekse yöresel mutfağı bakımından çeşitlilikleri ile oldukça dikkat çekmektedir. Yıl içerisinde fazla yağış alması nedeni ile çok faydalı bitkileri ve bu bitkilerden beslenen lezzetli ete sahip yayla hayvanları Rize’nin mutfağına değer katmaktadır. ​​​​​Rize mutfağını merak edenler için Rize yemekleri nelerdir? Rize’de ne yenir ve neyi meşhur? Rize mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi nelerdir? Gibi sorular akla gelebilir. Bu ve benzeri soruların cevaplarını sizler için derledik.

6.05.2021Lezizz
Çanakkale yemekleri - Çanakkalede ne yenir ve neyi meşhur Çanakkale mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Çanakkale yemekleri - Çanakkale'de ne yenir ve neyi meşhur? Çanakkale mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Çanakkale ili ülkemizin Marmara bölgesinde yer alan ve Marmara denizine sahili olan bir ilimizdir. Bu ilimiz gerek tarihi güzellikleri gerek kültürel değerleri gerekse yöresel mutfağı bakımından çeşitlilikleri ile oldukça dikkat çeken bir ilimizdir. Ülkemiz için tarihi bir önem arz eden Çanakkale ili özellikle birçok turiste de ev sahipliği yapmaktadır. Kendine özgü mutfak kültürüyle de birçok kişiyi kendisine hayran bırakmayı başarabilmiştir. Çanakkale mutfağını merak edenler için Çanakkale yemekleri nelerdir? Çanakkale’de ne yenir ve neyi meşhur? Çanakkale mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi nelerdir? Gibi sorular akla gelebilir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.05.2021Lezizz
Koronavirüs geçirenler dikkat: 4-6 ay ciddi saç dökülmesi oluyor

Koronavirüs geçirenler dikkat: 4-6 ay ciddi saç dökülmesi oluyor

Ankara'da, Dermatoloji Uzmanı Dr. Sabir Hasanov, Covid-19 geçirenlerde özellikle hastalıktan sonraki 4-6 aylık süreçte ciddi düzeyde saç dökülmesi yaşandığını söyledi. Hasanov, "Covid-19 geçirildikten sonra oluşan yoğun saç dökülmesinden korkulmaması gerekiyor" dedi.

6.05.2021Gündem
Mucize ilaçın içinden çamaşır suyu çıktı

'Mucize ilaç'ın içinden çamaşır suyu çıktı!

ABD'de 'mucize ilaç' ve 'mucize tedavi' diye satılan ürünün içinden çamaşır suyu çözeltisi çıktı. Ürünü üreten aile ömür boyu hapis cezası ile karşı karşıya!

4.05.2021Dünya
Kumrular Ne Yer Yavru Kumru Nasıl Beslenir Ve Kumruların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Kumrular Ne Yer? Yavru Kumru Nasıl Beslenir Ve Kumruların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Kumrular sahip oldukları küçükbaş yapısına rağmen oldukça dayanıklı bir vücuda sahiptir. Tükettikleri farklı besinler sayesinde bağışıklıkları güçlüdür. Sizler için kumrular ne yer, yavru kumru nasıl beslenir, kumruların en çok sevdiği besinler nelerdir konularını derledik.

3.05.2021Araştırma
Güvercin Ne Yer Yavru Güvercinler Nasıl Beslenir Ve Güvercinlerin En Çok Sevdiği Besinler Neler

Güvercin Ne Yer? Yavru Güvercinler Nasıl Beslenir Ve Güvercinlerin En Çok Sevdiği Besinler Neler

Kuş türleri arasında bulunan güvercin herkesin beslediği bir canlıdır. Güvercinlerin hangi besinlerle beslendiği güvercin beslemek isteyen kişilerin merak ettiği bir konudur. Güvercinlerin yediği birçok yiyecek bulunuyor. Güvercin ne yer? Yavru güvercinler nasıl beslenir ve güvercinlerin en çok sevdiği besinler neler? İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Domuz Ne Yer Yavru Güvercinler Nasıl Beslenir Ve Güvercinlerin En Çok Sevdiği Besinler Neler

Domuz Ne Yer? Yavru Güvercinler Nasıl Beslenir Ve Güvercinlerin En Çok Sevdiği Besinler Neler

Domuz hayvanının eti ve diğer özelliklerinin besin yolu olarak alınması haram olarak kabul edilmesidir. Fakat bugün pek çok kişinin evlerinde domuz beslemeleri ve bu hayvanların etinden sütünden faydalanılması oldukça doğal olmaktadır. Bu nedenle pek çok kişi tarafında Domuz ne yer? Yavru güvercinler nasıl beslenir ve güvercinlerin en çok sevdiği besinler neler olmaktadır? Gibi sorular bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için tüm detayları ile derledik.

3.05.2021Araştırma
At Ne Yer Atlar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

At Ne Yer? Atlar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Atların beslenme dengesi kurulurken dikkat edilmesi gerekir. Atların gıda grubu içesinde protein, vitamin ve mineral bulunmalıdır. Atların temel beslenme alışkanlığı ise kaba yem olmaktadır. Fakat atlar antrenman yapan ve enerjiye ihtiyaç duyan hayvanlardır. Bu nedenle kaba yem yeterli olmamaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Mutluluk reçeteleri

Mutluluk reçeteleri

Pandemi başladığında artan C ve D vitamini talebine artık psikolojiyi olumlu etkileyecek ürünler de eklendi. Küresel bir salgın ortamında tüm ‘normal’lerimiz değişmişken stresle savaşmada ve mutluluğumuzu arttırmada bitki ve gıda takviyelerinden yararlanabiliriz.

Şebboy Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Şebboy Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Şebboy Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Şebboy Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Şebboy çiçeği ülkemizde en fazla yetiştirilen çiçekler arasında yer almaktadır. Ülkemizde özellikle evlerde çiçek yetiştiriciliği oldukça fazladır. Bundan dolayı Şebboy çiçeği de o çiçeklerden biri tanesidir. Şebboy çiçeğinin bakımı ile ilgili sosyal medya başta olmak üzere birçok ortamda paylaşım yapılmaktadır. Peki Şebboy çiçeği bakımı nasıl yapılır? Şebboy çiçeği anlamı nedir? Şebboy çiçeğinin özellikleri nelerdir? Şebboy çiçeği nasıl ekilir? İşte Şebboy çiçeği ile ilgili tüm merak edilen soruların cevaplarını derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Müge Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Müge Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Müge Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Müge Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Çok yıllık bitkilerden sadece bir tanesi olan Müge çiçeği gerek görüntüsü gerekse de özellikleri ile dikkat çekmektedir. Müge çiçeği bakımı hassas olan çiçeklerden bir tanesidir. Dolayısıyla bu çiçeğin bakımı ve çiçek hakkında detaylıca araştırma yapılmaktadır. Peki Müge çiçeği nedir? Müge çiçeği bakımı nasıl olur? Müge çiçeği özellikleri nelerdir? Müge çiçeği faydaları nelerdir? İşte Müge çiçeği ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Lotus Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Lotus Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Lotus Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Lotus Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Lotus çiçeği, oldukça nadide çiçek türlerinden biridir. Bu çiçek türü, çamurlu ve kirli yerlerde yetişen bir bitki olma özelliği taşımaktadır. Avrupa’da koruma altına alınmış çiçek türlerinden biridir. Sizin için özel olarak seçilmiş olan Lotus çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Lotus çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği şeklindeki konuları detaylarıyla derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Kurdele Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kurdele Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kurdele Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kurdele Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

NASA'nın araştırmalarına dahi konu olan Kurdele Çiçeği, muhtemelen herkesin evinin bir köşesinde bulunmaktadır. Peki, bu bitki türü hakkında yeterince bilgiye sahip miyiz? Özellikle evimizin havasını temizleyen Kurdele çiçeği hakkında ekimi, bakımı ve çoğalması ile ilgili detayları derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Kılıç Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kılıç Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kılıç Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kılıç Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kılıç çiçeği; halk arasında paşa kılıcı ya da Peygamber kılıcı şeklinde de isimlendirilmektedir. Kılıç çiçeği, bakım şeklinde de kolay bir yapısı bulunan salon çiçeği olarak tanımlanabilir. Peki Kılıç çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Kılıç çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nedir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Kaktüs Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kaktüs Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kaktüs Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kaktüs Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Mutfakta, ofislerde, ev ortamlarında ve doğal yerlerde büyüyen kaktüs çiçeği; her alanda süsleme olarak kullanılabilmektedir. Mekanı, süsleyen ve güzel görünüm sağlayan kaktüs çiçeği; çok farklı faydalara sahiptir. Peki kaktüs çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Kaktüs çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nelerdir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Difenbahya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Difenbahya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Difenbahya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Difenbahya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Difenbahya; ''Ağlayan Çiçek'' şeklinde de bilinmektedir. Çoğu zaman yapraklarından ter damlaları gibi su çıkarmasından ötürü bu ada yakıştırılmıştır. Peki Difenbahya çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Difenbahya çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nedir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Deve Tabanı Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Deve Tabanı Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Deve Tabanı Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Deve Tabanı Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Deve tabanı çiçeği; benzersiz yaprakları ile evleri süsleyen bir çiçektir. Deve tabanı çiçeği; “Araceae” tropik familyasına ait bir çiçektir. Bu yüzden Swiss Cheese Plant ismiyle de bilinir. Neme düşkün bir bitkidir. Deve tabanı çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Deve tabanı çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nedir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı

Yazar Sonuçları

Bir Duman kedicik geldi geçti bu hayattan

Duman oğlan tam 7 yıl o genç kızla birlikte yaşadı. Ev, semt değiştirdiler birlikte, artık erişkin, çakı gibi bir delikanlıydı Dumancık. Artık evine sadece karnını doyurma amaçlı gelmeye başladı. Çünkü özgürlüğü sevmişti...

21.05.2021

Yaz aylarında kahvaltı ve beslenme

Yaz aylarının başlaması ile artan hava sıcaklıkları birtakım sorunları da beraberinde getirmektedir. Sıcaklık ve nem artışına bağlı olarak vücut ısısı artmakta ve metabolizma bu yeni duruma uyum sağlamaya çalışmaktadır. Siz de metabolizmanızın yaza en kolay şekilde adapte olmasını istiyorsanız, beslenmenizle dikkat edin.

15.05.2021

Güneşte şifa da var risk de var

Yaz döneminin gelmesi ile artık güneşe daha fazla maruz kalacağız.

15.05.2021

Hangisi doğru

Beslenme önemli, hem de çok önemli bir mesele.

15.05.2021

Cilde iyi gelen vitaminler

Vitaminler hem sağlıklı bedenlerin hem de sağlıklı ciltlerin olmazsa olmazlarındandır. Her vitaminin farklı özellikleri ve faydaları vardır. İşte cildimiz için en uygun vitaminler...

13.05.2021

Besinlerin Yanlış Kullanımı

Besinlerin yanlış kullanımı sonucu insana geçen bazı hastalıklar bulunuyor.

11.05.2021

Sağlıklı yaşam için organik ürünler şart

Sağlığımızın önemini şu bitmek bilmeyen pandemi döneminde bir kez daha iyi anladık. Tükettiğimiz yiyecek ve içecekleri artık eskisinden daha çok önem dikkat ediyoruz. Öyle ki, geçtiğimiz yıl da 100 milyar doların üzerine çıkan küresel organik gıda satışlarının bu yıl yüzde 25’in üzerinde büyümesi ve beş yıl içinde 150 milyar dolarlık bir pazara ulaşması bekleniyor. Hal böyle olunca, internet üzerinden satılan bu ürünlere talep oldukça arttı. İşte bu hafta size 3 üreticiden bahsedeceğim. Biri zeytinyağı bir diğeri ise tropikal meyve üretiyor. Diğeri ne mi yapıyor? Sebzeleri kurutup, vitamin kaybı olmadan size gönderiyor. Size ise sadece onu ısıtıp yemek kalıyor...

10.05.2021

O uzun masalarda hayat konuşulur

LEZZET dünyasına ilgim yeni değil. Bir kere büyük bir ailede yetiştim. Ailede herkes iyi yemek yapardı. Müthiş, kalabalık sofralar kurulurdu. Ve her seferinde lezzet sörfü yapılırdı. Ve elbette o renkli sofralarda hayatı konuşurduk.

9.05.2021

50 yaş üstü erkekler için beslenme önerileri

50’li yaşlar pek çok insan için hastalık riskinin arttığı, sağlığına daha çok dikkat etmeye başladığı bir dönemdir. Bu nedenle bu dönemde yaşam tarzınız ve beslenme alışkanlıklarınızda yapacağınız doğru seçimler hastalık riskinin azalmasında ve sağlınızın korunmasında önemli rol oynar.

4.05.2021

Yaş gruplarına göre bakım önerileri

Geçen haftaki yazımda doğum sonrası bakım önerilerimi paylaşmıştım. Bu hafta ise 40 ve 50’li yaşlardaki kadınlarımıza bakım önerilerinde bulunmak istiyorum. Çünkü bu yaş döneminde cildimizin, yüzümüzün daha fazla ilgiye ve bakıma ihtiyacı vardır.

3.05.2021

Göz gençleştirmede uygulanan dolgu estetikleri

Göz kapakları ciltte yaşlanmanın ilk görüldüğü bölgelerden biridir. Göz çevresinin görünümünde pigment, elastikiyet, kalınlık, yağ, kemik ve kas da çok büyük bir rol oynayabilir.

1.05.2021