MENÜ

Visa

Visa ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Visa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.429 Visa haberi bulunmuştur.

Visa Haberleri

Bitcoin elektriği çılgınca harcıyor

Bitcoin elektriği çılgınca harcıyor!

Bitcoin ve Ethereum çıkartmak için gerçekleştirilen dijital madencilik, ülkelerle aynı ölçüde güç tüketiminin gerçekleştirilmesine sebep oluyor.

8.07.2017Teknoloji
Visa’dan Klarna’ya yatırım

Visa’dan Klarna’ya yatırım

Visa, 60 milyon tüketici ve 70 bin perakendeciye hizmet veren Avrupa’nın büyüyen İsveç’li online ödeme şirketi Klarna’ya yatırım kararını açıkladı. Visa ve Klarna online ve mobil ticareti hızlandırarak tüketicilere ve iş yerlerine değer yaratmayı hedefliyor.

30.06.2017Teknoloji
Visa Başarı Ödülleri sahiplerini buldu

Visa Başarı Ödülleri sahiplerini buldu

Visa Türkiye’nin her yıl düzenlediği “Vizyonist’17” Konferansı bu yıl “#GetDigital” temasıyla 23 Mayıs tarihinde Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleştirildi.

24.05.2017Teknoloji
Hayata dokunan proje

Hayata dokunan proje

Türkiye’nin finansal okuryazarlık alanında en uzun soluklu kurumsal sosyal sorumluluk projelerinden biri olan ‘Paramı Yönetebiliyorum’ 8 yaşında. Visa, UNDP, Habitat ortaklığında bankaların katkılarıyla devam eden proje, kamu ve özel sektöre örnek olmayı başardı.

18.05.2017Ekonomi
50 bin Euro ödüllü yarışma

50 bin Euro ödüllü yarışma

VISA, Türkiye’nin de aralarında olduğu 19 Avrupa ülkesindeki startupları için “Visa Everywhe-re” yarışması düzenliyor.

3.05.2017Ekonomi
Visa, 50 bin Euro’luk büyük yarışa start verdi

Visa, 50 bin Euro’luk büyük yarışa start verdi

Bu yıl Avrupa’da ilk kez düzenlenecek olan “Visa Everywhere” yarışması, start-up’ları, yerel toplum ve seyahat deneyimleri alanlarında yenilikçi fikirlerini sunmaya davet ediyor. Yarışma, Türkiye’den katılacak girişimleri de bekliyor. Yarışmada büyük ödül ise 50 bin Euro olarak belirlendi.

2.05.2017Teknoloji
Bitcoin hakkında bilmeniz gereken 5 şey

Bitcoin hakkında bilmeniz gereken 5 şey

Sanal para birimi Bitcoin nasıl üretiliyor, geçerli olduğu yerler nereler? İşte Bitcoin hakkında en çok merak edilen 5 soru...

5.04.2017Kobi
Hem kazandırıp hem kazandılar

Hem kazandırıp hem kazandılar

2016 yılı bankacılık sektörü için iyi geçti. Gelir ve kâr arttı. Bankalar kadar banka yöneticileri de kazandı. Genel müdür ve müdür yardımcıları ve diğer kilit yöneticilerden oluşan üst yönetimler geçen yıl yarım milyar liralık kazanç sağladı.

26.03.2017Ekonomi
Ateş: Rus turistler Türkiyeye özledi

Ateş: 'Rus turistler Türkiye'ye özledi'

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, sadece Rusya'nın Mir ödeme sistemiyle değil, Visa ve MasterCard’ın da ikna edilerek kredi kartlarıyla doğrudan TL'den rubleye, rubleden TL'ye kayıp yaşanmadan harcama yapılabileceği bir organizasyon yaptıklarını bildirdi. Hakan Ateş, 2015 ve 2016’da yaşanan düşüş sonrası Rus turistlerin dışarıda aradığını bulamadığını ve Türkiye’yi özlediğini ifade ederek, erken rezervasyon sayısının 2014’teki rekor sayıya yaklaştığını kaydetti.

17.03.2017Ekonomi
Visadan müthiş çözüm: Güneş gözlüğü ile ödeme dönemi

Visa'dan müthiş çözüm: Güneş gözlüğü ile ödeme dönemi

Visa, geliştirdiği yeni bir teknoloji sayesinde güneş gözlüğüyle ödeme yapılabilmesine imkan tanıdı. İşte yeni teknolojinin ayrıntıları...

16.03.2017Teknoloji
Akıllı yüzükle ödeme dönemi

Akıllı yüzükle ödeme dönemi

İngiltere’nin Londra şehrinde yeni inovasyon merkezi açan Visa, geliştirdiği tüm ödeme teknolojilerini tanıttı. Akıllı yüzük de bunlardan biri. Londra’daki kahve zincirleri ve restoranlarda test ettiğimiz akıllı yüzük ile cüzdanı çıkarmadan, 1 saniye içinde ödeme yaptık. Bu yeni ödeme yöntemine kasiyerler ve garsonlar çok şaşırdı. Ahmet CAN

7.03.2017Haber
Yüzüklerin efendisi

Yüzüklerin efendisi!

İngiltere’nin Londra şehrinde yeni inovasyon merkezi açan Visa, geliştirdiği tüm ödeme teknolojilerini tanıttı. Akıllı yüzük de bunlardan biri. Londra’daki kahve zincirleri ve restoranlarda test ettiğimiz akıllı yüzük ile cüzdanı çıkarmadan, 1 saniye içinde ödeme yaptık. Bu yeni ödeme yöntemine kasiyerler ve garsonlar çok şaşırdı.

5.03.2017Ekonomi
Mayın tarlasında tüpbebek savaşı

Mayın tarlasında tüpbebek savaşı

Rusya’nın en zengin kadını ile bankacısının boşanmalarının ardından paylaşamadıkları 18 aylık tüpbebekleri, Rum kesiminden KKTC’ye kaçırılırken, mayın tarlalarının olduğu sınırı yaya geçtikten sonra yakalandı.

27.10.2016Gündem
iKiosk platformunda Türkçe yayın

iKiosk platformunda Türkçe yayın

Avrupa’daki 150 yayınevinin 700’den fazla gazete ve dergisini sunan medya platformu iKiosk, Türkçe menü hazırladı. Hürriyet Avrupa yayınları ve Doğan Burda dergilerinin yer aldığı iKiosk sisteminin Almanca, İngilizce ve İspanyolca olan ana menüsüne, Türkçe de eklendi. Böylece okurlarımız ana menüdeki tüm bilgileri ve günlük satın alma veya abone olma işlemlerini, artık Türkçe olarak gerçekleştirebilecekler.

22.10.2016Dünya
Ailesi için CEO’luğu bıraktı

Ailesi için CEO’luğu bıraktı

Kartlı ödeme sistemleri şirketi Visa'nın CEO'su Charles Scharf, görevinden istifa etti.

19.10.2016Ekonomi
Borsadaki bankalar kârda uçuşa geçti

Borsa'daki bankalar kârda uçuşa geçti

Borsa İstanbul'da işlem gören mevduat bankalarının yılın ilk yarısında konsolide olmayan net kârı, 2015'in aynı dönemine göre yüzde 38,4 artarak 12 milyar lirayı aştı.

14.08.2016Ekonomi
Visa Silikon Vadisinde yeni ofisini açıyor

Visa Silikon Vadisi'nde yeni ofisini açıyor

Visa, dijital ticareti küresel anlamda geliştirmeye dönük sürdürdüğü çalışmalarını daha da hızlandırmak amacıyla Silikon Vadisi’nde yeni bir ofis açacağını açıkladı. Palo Alto’da kurulacak yeni 5.760 metrekarelik ofiste; yaklaşık 300 Visa çalışanı teknoloji araştırmaları, iş zekası, veri güvenliği ve üye işyerlerine yönelik geliştirilecek çözümlere odaklı çalışmalar yürütecek.

2.08.2016Teknoloji
Avrupa 1 yılda 3 milyar temassız ödeme yaptı

Avrupa 1 yılda 3 milyar temassız ödeme yaptı

Hızlı, kolay ve güvenli ödeme yapılmasını sağlayan temassız kartlar hızla yaygınlaşıyor ve temassız ödeme sayısında sıçrama yaşanıyor. 165 milyon Visa temassız kart bulunan Avrupa’da 1 yılda 3 milyar temassız ödeme gerçekleşti. Temassız ödemelerdeki artışın, temassız özellikli POS’larla birlikte daha da hızlanması bekleniyor.

28.06.2016Teknoloji
Fikir sizden destek teknokentten

Fikir sizden destek teknokentten

Her şey bir fikirle başlıyor. Eğer, aklınıza gelen fikirle bir teknokente başvurup, projenizi sunduğunuz jüriyi ikna edebilirseniz hayatınızda yeni bir döneme giriyorsunuz. Artık bir girişimcisiniz ve projeniz ile belki de milyon dolarlık yatırımlar alacak, pek çok insanın hayatını etkileyeceksiniz.

Coca Cola ilk kez ilk 10a giremedi

Coca Cola ilk kez ilk 10'a giremedi

Coca Cola, tarihinde ilk kez BrandZ'nin yayınladığı 'En Değerli 100 Marka' listesinde ilk 10 arasına giremedi. Ünlü marka 13'üncü sırada yer aldı.

11.06.2016Ekonomi
AB Komisyonu’ndan tarihi öneri: Türk vatandaşlarına vize kalksın

AB Komisyonu’ndan tarihi öneri: Türk vatandaşlarına vize kalksın

Türkiye’nin Avrupa Birliği’nden en önemli beklentileri arasında yer alan vize muafiyeti konusunda Brüksel’den olumlu haber geldi. Bu gelişme üzerine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ilk açıklamayı yaptı. Çavuşoğlu, "AB'nin sözünde durması gerekir" dedi.

4.05.2016Dünya
Kredi kartında TROY dönemi

Kredi kartında TROY dönemi

‘TÜRKİYE’nin Ödeme Yöntemi’ (TROY) yapılan ilk işlemle kullanıma sunuldu.

28.04.2016Ekonomi
Milli kart Troya 4.5G rötarı

Milli kart 'Troy'a 4.5G rötarı

TÜRKİYE’nin milli kredi kartı olarak Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından geliştirilen TROY’un lansmanı 4.5G’ye takıldı.

30.03.2016Ekonomi
Trafik ceza borcu sorgulaması ve trafik cezası itirazı nasıl yapılır

Trafik ceza borcu sorgulaması ve trafik cezası itirazı nasıl yapılır?

Araç sahibi olan vatandaşların trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemlerini sıklıkla takip etmesi gerekmekte. Öte yandan bazı durumlarda vatandaşların trafik cezasına itiraz etmesi de söz konusu olabilmekte. Peki, trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemleri nasıl yapılır? Trafik cezası itirazı için neler yapılması gerekmektedir? GİB vergi hesaplama ve ödeme işlemleri nasıl gerçekleştirilir? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

18.03.2016Gündem
Visa birleşmesi bankalara yarayacak

Visa birleşmesi bankalara yarayacak

DÜNYANIN en büyük ödeme teknolojileri şirketlerinden Visa Inc.’in, iştiraki Visa Europe ile birleşme kararı Türk bankalarına da yarayacak.

15.03.2016Ekonomi
e-Devlet araç ve sürücü belgesi ceza puanı sorgulama

e-Devlet araç ve sürücü belgesi ceza puanı sorgulama!

e-Devlet üzerinden EGM (Emniyet Genel Müdürlüğü) tarafından sunulan hizmetlerden biri de araç sorgulama hizmetidir. Araç sorgulama hizmeti sayesinde araçla alakalı Emniyet Genel Müdürlüğü’nde kayıtlı tüm bilgiler görülmektedir. Peki, e-Devlet ile araç sorgulaması nasıl yapılır? e-Devlet sürücü belgesi ceza puanı sorgulaması nasıl yapılır? EGM trafik cezası sorgulaması nasıl gerçekleştirilir? Tüm detaylar haberimizde...

7.03.2016Gündem
EGM trafik cezası sorgulama işlemi nasıl yapılır

EGM trafik cezası sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Araç plakası üzerine yazılan cezalar online olarak sorgulanabilmektedir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM)tarafından hizmete sunulan ceza sorgulama sistemi sayesinde araç sahipleri herhangi bir cezaları olup olmadığını anında öğrenebilirler. Peki, araç plakasına yazılan trafik cezası sorgulama işlemi nasıl yapılır? Cezalar online ödenebilir mi? Tüm detaylar haberimizde...

17.02.2016Gündem
EGM trafik cezası borcu sorgulama ve GİB vergi hesaplama işlemleri

EGM trafik cezası borcu sorgulama ve GİB vergi hesaplama işlemleri!

Araç sahibi olan vatandaşların trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemlerini sıklıkla takip etmesi gerekiyor. Bazı durumlarda vatandaşların trafik cezasına itiraz etmesi de söz konusu olabiliyor. Peki, trafik cezası borcu sorgulama ve ödeme işlemleri nasıl yapılır? Trafik cezası itirazı için neler yapılması gerekmektedir? GİB vergi hesaplama ve ödeme işlemleri nasıl gerçekleştirilir? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

16.02.2016Gündem
Orhan Taşdemir ve Avni Kara’nın şirketi 1 yılda 25 milyon akıllı kart üretti

Orhan Taşdemir ve Avni Kara’nın şirketi 1 yılda 25 milyon akıllı kart üretti

Orhan Taşdemir ile Avni Kara’nın, sınıf arkadaşı iki makina mühendisi olarak 1981’de kurduğu ortaklıktan 40 milyon lira cirolu iki şirket çıktı. Visa ve MasterCard sertifikasyonunu da tamamlayan ve akıllı kart üreten Teknik Kart, yılı 25 milyon adetlik üretimle tamamlıyor.

22.12.2015Kobi
En akıllı girişim

En 'akıllı' girişim

Orhan Taşdemir ile Avni Kara’nın, sınıf arkadaşı iki makine mühendisi olarak 1981’de kurduğu ortaklıktan 40 milyon lira cirolu iki şirket çıktı. Visa ve MasterCard sertifikasyonunu da tamamlayan ve akıllı kart üreten Teknik Kart, yılı 25 milyon adetlik üretimle tamamlıyor.

21.12.2015Ekonomi
Visa ile Swatch saatlerinden ödeme dönemi

Visa ile Swatch saatlerinden ödeme dönemi

Visa ve Swatch SA arasında gerçekleştirilen işbirliği ile Visa kart sahipleri Swatch’ın yeni kol saati BELLAMY ile temassız ödeme yapabilecek.

11.12.2015Teknoloji
Facebookun kurucusu Mark Zuckerberg kimdir

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg kimdir?

Mark Zuckerberg, dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi Facebook'un kurucusudur. Son günlerde Facebook hisselerinin %99'unu bağışlayacağı yönündeki haberlerle adından sıkça söz ettirdi. Peki, Mark Zuckerberg kimdir?

2.12.2015Bilgi
NFC hakkında merak ettiğiniz her şey

NFC hakkında merak ettiğiniz her şey

Herkes bu yakın alan iletişim teknolojisini konuşuyor ve şimdiden birçok cihazda entegre olarak geliyor; fakat kullanımı henüz çok yaygın değil. NFC’yi kullanmaya başlamanız için 10 iyi neden sunuyoruz.

14.11.2015Teknoloji
Piknik parasıyla yol yaptırdılar

Piknik parasıyla yol yaptırdılar

UĞURCAN Top, Edirneli, 24 yaşında, yolcu hizmetleri memuru... Kırklareli’nin Bulgaristan sınırındaki Armağan köyünde Paramı Yönetebiliyorum eğitimi verdi. Muhtar ve ileri gelenler, piknik paralarını biriktirip, köyün yollarını yaptırdı. Sonuç Armağan, Türkiye’nin en temiz 3. köyü seçildi.

25.10.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

Putin’in ‘Mir’ kelamı

Tıpkı Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM), Visa ve Mastercad gibi kart ödeme sistemlerine alternatif kurduğu Troy gibi Rusya Devlet Başkanı Putin de Batı’nın Ukrayna ambargosu sırasında Rus ulusal kart sistemi ‘Mir’i oluşturdu. Şimdi, Rusya ve Türkiye’nin yerel para birimleriyle ticareti için Mir’in altyapısının Türkiye’ye uyarlanması için iki lider anlaştı. Bu ne anlama geliyor, mümkün mü, nasıl çalışacak? 

12.03.2017

Buenos Aires günlüğü

Ezeiza Ministro Pistarini Havalimanı’ndan dışarı çıktığımda karşılaştığım kaos tanıdık: Arabalar rastgele yanaşıp yolcuları alıyor, taksiciler başka bir tarafta müşteri kapma peşinde. Atatürk Havalimanı’nın İspanyolca konuşulan versiyonunda gibiyim.

17.02.2017

Banka ve kredi kartları ‘ödeme yüzüğü’ne girdi

TÜRKİYE dahil 9 ülkenin bağlı olduğu Visa Güneydoğu Avrupa Genel Müdürü Berna Ülman, 18.5 milyar Euro’luk Visa Inc.-Visa Europe birleşmesi sonrasında şirketin yeni merkezi San Francisco’ya gitti. Şirket merkezindeki toplantılarda başta banka ve kredi kartları olmak üzere ödeme sistemlerinin “giyilebilir teknoloji”yle daha fazla iç içe olacağı anlatıldı.

26.01.2017

Sudan korkan rekortmen

ABD’li madalya canavarı Michael Phelps’e çok benziyor. Yüzme dersleri almaya gittiğinde, çığlıklar atıyor, havuza girmeyi reddediyor. 4 yaşında korkusunu yeniyor. Havuzda sadece kulaç atmıyor, hayata karşı da yumruk savuruyor.

8.08.2016

Altmış altı yıl aradan sonra aynı kareye giren beş kişi

1950’de çekilen ve Can’ın, Lefter’in yanağını tutup çektiğini gösteren, 5 efsane Fenerlinin de yer aldığı fotoğrafın aynısı Gökhan Gönül, Volkan, Nani, Volkan Şen ve Diego ile çekildi. Fenerium’larda şimdi vintage formalar da satılacak.

21.05.2016

Bir uçak dolusu startup girişimci

GEÇEN cumartesi günü Antalya- İstanbul uçağındayım.Önümde, arkamda, sağım ve solumda Türkiye’nin en yaratıcı genç beyinleri var.

29.02.2016