MENÜ

Visa

Visa ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Visa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.429 Visa haberi bulunmuştur.

Visa Haberleri

2020 yılında 1 milyon Hintli turist hedefimiz var

"2020 yılında 1 milyon Hintli turist hedefimiz var"

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya:"Türkiye'de yapılan Hint düğünlerinde ortalama 1,5 ila 5 milyon dolar arasında harcama yapılıyor. Düğün ile seyahati birleştiren bu organizasyonlar, Türkiye ekonomisine ciddi miktarda döviz katkısı sağlıyor. 2020 yılında 1 milyon Hintli turist hedefimiz var." açıklamalarında bulundu. WorkShop TravelShop ve TravelShop Türkiye Genel Müdürü Murtaza Kalender: "Hindistan ile vize sıkıntımız var. Çin'e uyguladığımız e-visa'yı Hindistan'a uygularsak 2020'de 1 milyon Hintliyi Türkiye'ye getirebiliriz. Yılda 20 düğün hayal değil." ifadelerinde bulundu.

19.11.2018Ekonomi
Küba’da ufak bir müzik yolculuğu

Küba’da ufak bir müzik yolculuğu

1898’e kadar İspanya hakimiyetinde yaşayıp, daha sonra ABD askeri müdahalesine maruz kalmış bir ülke düşünün. Daha sonra bağımsızlığını ilan etmiş olsa dahi ABD’nin uzun yıllar uydusu olmaya mahkum olmuş. En yakın ABD toprağının 105 mil uzağındaki, her an müdahaleye açık Karayipler’in incisi küçücük bir ada ülkesi hayal edin. Küba’dan söz ediyorum. Bu küçücük ülkenin özverili yurtseverleri, devrimin ‘Komandante’leri, 1960larda büyük bir kahramanlık öyküsüne imza atıyorlar ve günümüzün Küba Cumhuriyeti’ni kuruyorlar.

16.10.2018Seyahat
Mail order nedir Tehlikeli midir

Mail order nedir? Tehlikeli midir?

Mail order nedir sorusu kredi kartı sahibi yüz binlerce vatandaş tarafından sorgulanmaya ve araştırılmaya devam eden konular arasında yer alıyor. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber ticaret işlemlerinin yapısı da büyük ölçüde değişti ve mail order sizde mi yapılan alışverişlerde güvenlik sağlıyor. İşte detaylar.

9.08.2018Gündem
UBS Stratejisti’nden Bitcoin değerlendirmesi

UBS Stratejisti’nden Bitcoin değerlendirmesi

Zürich merkezli dünyanın önde gelen finans şirketlerinden UBS, Bitcoin'in yeni bir para birimi veya bir varlık sınıfı olmadığını öne sürdü.

3.08.2018Ekonomi
Her şey sahte... Yine kandırıyorlar

Her şey sahte... Yine kandırıyorlar

Türkiye son yılların en büyük dolandırıcılık olayını Çiftlikbank’la yaşarken, halkın yaşanılanlardan ders almadığı görülüyor. Çiftlikbank’tan sonra bile kurulan ponzi şirketlerine para yatıranlar bulunuyor. Bunun son örneği ise Hollanda merkezli 'çiftliğimnette' isimli site. Bu şirket, yumurta paketleri satarak üyelerine yüksek kazanç vaat ediyor. Umut Holding'in 10 yıllık geçmişe sahip olduğu belirtilse de internet sitesinin Ağustos 2017'de kurulduğu dikkat çekiyor. 10 yıllık şirket domain adresini bile 2 Eylül 2017'de almış. Sitede Umut Holding'in sahibi olduğu belirtilen Umut Öztürk'ün de resmi sahte.

24.07.2018Gündem
Adnan Sezgin: Allah, Galatasaray Başkanı ve Fatih Terim’in yardımcısı olsun

Adnan Sezgin: "Allah, Galatasaray Başkanı ve Fatih Terim’in yardımcısı olsun"

Galatasaray Kulübü eski yöneticisi ve futbol camiasının yakından tanıdığı bir isim olan Adnan Sezgin uzun süredir sessiz kalmıştı. Galatasaray’da görev yaptığı dönemde başarılara imza atan Sezgin, suskunluğunu Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalar yaparak bozdu.

18.07.2018Futbol

CVV kodu nedir? CVV kodu ne işe yarar?

CVV kodu nedir sorusu birçok kredi kartı kullanan vatandaş tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer alıyor. Kredi kartlarının arka kısmında yer alan ve alışveriş sisteminde kullanıcıya güvenlik imkanı sunan bu kod oldukça yararlıdır. Peki, CVV kodu nedir? CVV kodu ne işe yarar?

6.07.2018Gündem
Avrupanın bazı ülkelerinde Visa ödemeleri yapılamıyor

Avrupa'nın bazı ülkelerinde Visa ödemeleri yapılamıyor

Kredi kartı firması Visa, bazı Avrupa ülkelerinde yaşanan "hizmet aksaklığı" sebebiyle kullanıcıların kredi kartıyla ödeme yapamadıklarını bildirdi.

2.06.2018Ekonomi
Markaların gücü adına

Markaların gücü adına!

2018 yılında dünyanın en değerli 100 markasının toplam değeri yüzde 21 artışla 4.4 trilyon dolara ulaşırken, 56 teknoloji şirketi 1.6 trilyon dolar değerle en yüksek payı elde etti. Markaların değeri son 12 yılın en büyük artışını yaşarken, ABD’li ve Çinli şirketler aslan payını aldı. Listenin ilk 10’unda 8 teknoloji şirketi bulunurken, 2 Çinli şirket ilk kez ilk 10’a girdi.

29.05.2018Ekonomi
‘Tazi’ gibi yetişti

‘Tazi’ gibi yetişti!

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından JP Morgan, ödeme sistemleri devi Visa onların müşterisi. Akademisyen Zehra ve Tanju Çataltepe yapay zekânın veri görüntüleme ve analizde yeterince kullanılmadığını görüp ihtiyacı karşılamak için kolları sıvadı. Ve dünya devlerinin ihtiyacını karşılayan Tazi.ai ortaya çıktı.

23.05.2018Ekonomi
1 milyon kişiye finansal eğitim

1 milyon kişiye finansal eğitim

9 yıldır Türkiye’nin tüm illerine yayılan finansal okuryazarlık ve bütçe yönetimi projesi ‘Paramı Yönetebiliyorum’ kapsamında yaklaşık 1 milyon kişiye birebir eğitim verildi. 1900 gönüllü eğitmen ile geniş etki alanına ulaşan projeyle 6 farklı sürdürülebilir kalkınma hedefine de katkı sağlanıyor.

18.05.2018Ekonomi
Fabrika sahibine eroin baskını

Fabrika sahibine eroin baskını

Afganistan’da üretilip İran üzerinden Türkiye’ye sokularak Hollanda’ya gönderilmeye hazırlanılan 80 kilo 500 gram eroin İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Silivri’de bir villada ele geçti. Eroinin 15 milyon TL olduğu belirtilirken eroinin sahibinin karton bardak fabrikası olan İ.K. ve 5 adamı yakalandı. İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, Afganistan’da üretilen yüklü miktarda eroinin İran üzerinden Türkiye’ye sokulduğunu ve Hollanda’ya gönderilmek üzere hazırlık yapıldığı bilgisini aldı. Yapılan teknik ve fiziki takipte, uluslar arası uyuşturucu kaçakçılarının kimlikleri deşifre edildi. Eroinin sahibinin karton bardak fabrikası olan İ.K olduğu belirlendi. Eroinin Silivri’de lüks bir villada gizlendiği tespit edildi. Yapılan tespitlerin ardından ekipler, Özel Harekat Timleri desteğinde operasyon başlattı. Silivri, Çatalca ve Bayrampaşa’da 4 adres basıldı. Silivri’deki villada dedektör narkotik köpeği Visa’nın da katıldığı aramada 80 kilo 500 gram eroin paketler halinde bulundu. Eroini sevk etmeye hazırlanan fabrika sahibi İ.K ve adamları B.S, İ.S, A.Ş, Z.K ve E.Y gözaltına alındı. Hollanda’ya gönderilmek istenen eroinin 15 milyon TL değerinde olduğu belirtilirken, gözaltına alınan çete üyeleri sorguya alındı. Çetin AYDIN/İSTANBUL

16.05.2018Haber
Fabrika sahibine baskın Milyonlarca lira değerinde...

Fabrika sahibine baskın! Milyonlarca lira değerinde...

Afganistan’da üretilip İran üzerinden Türkiye’ye sokularak Hollanda’ya gönderilmeye hazırlanılan 80 kilo 500 gram eroin İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Silivri’de bir villada ele geçti. Eroinin 15 milyon TL olduğu belirtilirken eroinin sahibinin karton bardak fabrikası olan İ.K. ve 5 adamı yakalandı.

16.05.2018Gündem
Bankasız  2.5 milyon  sistemde

Bankasız 2.5 milyon sistemde

2 yıl önce bankayla hiç tanışmamış 20 milyonu hedefleyerek yola çıkan Türkiye’nin Ödeme Yöntemi (TROY) 2.5 milyon kullanıcıya ulaştı. Ve bu sayının yüzde 99’u ise daha önce hiç kart kullanmamış kişilerden oluştu. BKM Genel Müdürü Soner Canko, bu yıl ise 7 milyon karta ulaşmak istediklerini söyledi.

29.04.2018Ekonomi
Online chat uygulaması kripto para basacak

Online chat uygulaması kripto para basacak

Rus yazılımcılar tarafından geliştirilen online mesajlaşma uygulaması Telegram, "Gram" adlı kripto paranın halka arzı için kolları sıvadı

31.03.2018Ekonomi
Temassız ödeme yapabilen takı

Temassız ödeme yapabilen takı!

Visa, İspanya’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde, Folli Follie Group ile üzerinde çalıştıkları temassız ödeme özellikli takı projesini duyurdu. Folli Follie Grup bünyesindeki uluslararası Folli Follie ve Links of London markalı sözkonusu takıların ilk örnekleri, 26 Şubat-1 Mart tarihleri arasında Mobil Dünya Kongresi’nde Visa’nın 4. Salon’daki standında sergileniyor.

27.02.2018Teknoloji
Visa yeni programını başlattı

Visa yeni programını başlattı!

Visa tüketicilerin uçak, tren ya da otomobille yapacakları seyahatlerde daha iyi bir deneyim yaşamalarına olanak sağlamaya odaklı yeni programını açıkladı. Visa söz konusu program ile toplu taşıma operatörleri, otomobil üreticileri, otomobil kiralama şirketleri, otopark işletmecileri ve benzin istasyonlarıyla doğrudan çalışarak, yeni teknolojileri her tür seyahatle bütünleştiren çözümler yaratmaya destek vermeyi hedefliyor.

22.02.2018Teknoloji
Okyanusun ortasında 4000 € hibeli girişimcilik serüveni: Madeira StartUp Retreat

Okyanusun ortasında 4000 € hibeli girişimcilik serüveni: Madeira StartUp Retreat

Madeira Adası, Atlas Okyanusu’nun ortasında, dünyanın en güzel adaları arasında sayılan tropikal bir cennet. Bu sene başlayan Madeira StartUp Retreat ile dünyanın dört bir yanından seçilen girişimciler, iki aylığına Madeira adasına taşınıyor. Madeira StartUp Retreat proje koordinatörü Micaela Vieira girişimcilik sayfamızın bu haftaki konuğu.

19.02.2018Kampüs
Mesajla para gönderme dönemi başladı

Mesajla para gönderme dönemi başladı

Turkcell, iletişim platformu BiP ile para gönderme dönemini başlattı. Kullanıcıların hesap veya IBAN numarası girmeden para gönderebilmesini sağlayan yeni serviste, sadece telefon numarası girilmesi yeterli oluyor.

1.02.2018Ekonomi
BiPte mesaj atar gibi para transferi

BiP'te mesaj atar gibi para transferi

Mesaj yazmak kadar kolay ve hızlı şekilde para transferine imkân veren BiP ile iBAN ya da hesap numarasına gerek duymadan artık sadece telefon numarasıyla para gönderilebiliyor.

1.02.2018Teknoloji
Kredi kartı online alışverişe nasıl açılır Kredi kartı internet alışverişi onayı nasıl yapılır

Kredi kartı online alışverişe nasıl açılır? Kredi kartı internet alışverişi onayı nasıl yapılır?

Kredi kartıyla online alışverişte onay süresi bugün sona eriyor. Kullanıcılar bankalarına onay vermediği takdirde 1 Şubat'tan itibaren kredi kartlarını online alışverişte kullanamayacak.

31.01.2018Ekonomi
Finansbank saat kaçta açılıp kaçta kapanıyor Finansbank çalışma saatleri

Finansbank saat kaçta açılıp kaçta kapanıyor? Finansbank çalışma saatleri

Finansbank müşterilerinin en çok araştırdığı konuların başında çalışma saatleri geliyor. Havale, EFT ve borç ödeme gibi işlemlerini gerçekleştirecek olan vatandaşlar, Finansbank çalışma saatlerini araştırıyor. Öğle tatiline 12:30’da çıkan Finansbank 13:30’da tekrar mesaiye başlamaktadır. Peki, Finansbank saat kaçta açılıp kaçta kapanıyor?

17.01.2018Gündem
20 milyondan fazla yabancıya e-Vize

20 milyondan fazla yabancıya e-Vize

Sınır kapıları ve havaalanlarındaki kuyrukları engellemek için hayata geçirilen Elektronik Vize Başvuru Sistemi'nin (e-Vize) uygulanmaya başlandığı 17 Nisan 2013'ten 1 Ocak 2018'e kadar başvuruda bulunan 23 milyon 254 bin 597 yabancıdan 20 milyon 485 bin 631'i e-Vize aldı.

6.01.2018Ekonomi
Bitcoinle ilgili şoke eden gelişme: Gerçek değeri sıfır olabilir

Bitcoin'le ilgili şoke eden gelişme: Gerçek değeri sıfır olabilir!

Morgan Stanley analistine göre Bitcoin`in gerçek değeri sıfır olabilir.

25.12.2017Teknoloji
Bitcoin küresel ısınmayı hızlandıracak

Bitcoin küresel ısınmayı hızlandıracak

Hem dijital para madenciliği hem de bu paraları kullanmak elektrik tüketimi açısından oldukça olumsuz bir tabloyu beraberinde getiriyor.

21.12.2017Ekonomi
Hayal değil gerçek olsun

Hayal değil gerçek olsun

Bir hayalin peşinde koşulan hedefler için atılacak adımlar en önemli hamlelerdir. Özellikle de finansal konularda. Yapılan araştırmalar Türkiye’deki herkesin hayali olduğunu, ancak bu hayale ulaşmak için doğru planlama yapmadığını gösteriyor.

8.12.2017Advertorial
Bitcoinden yeni bir rekor

Bitcoin'den yeni bir rekor

Sanal para birimi Bitcoin'in değeri, 16 bin doları aşarak rekor tazeledi. Sadece bu hafta başından beri yüzde 40 değer kazanan bitcoin’in yıl başından bu yanaki kazancı ise yüzde 1500’e yaklaştı.

8.12.2017Ekonomi
Akıllı telefonlara indirilen uygulamalar bütçenizi kontrol altında tutuyor: Dijital tasarruf

Akıllı telefonlara indirilen uygulamalar bütçenizi kontrol altında tutuyor: Dijital tasarruf

Harcamalarımızda yapacağımız kuruş kuruş tasarruflar bile bütçelerimize önemli katkılarda bulunuyor. Bu tasarruf için dijital uygulamaları kullanmak en etkili yöntemlerin başında. Kullanıcıların bütçeleri daha verimli yönetmelerini sağlayabilen bu yeni dönemin adı ise dijital finansal okuryazarlık.

Troyda 1 milyon cepte, hedefte 23 milyon kişi var

Troy'da 1 milyon cepte, hedefte 23 milyon kişi var

‘Her cüzdanda en az bir Troy logolu banka kartı’ düşüncesiyle yola çıkan Bankalararası Kart Merkezi, banka şubesinden içeri hiç girmemiş olan 23 milyon kişiye odaklandı. BKM Genel Müdürü Canko "Gençler, tarımda düzensiz geliri olanlar, ev temizliğinde çalışan hanımlar... Bunların hayatı nakitle dönüyor. Hedefimiz 5 yılda bu insanların cüzdanına Troy'u koymak" dedi.

15.11.2017Ekonomi
Son dakika Trumptan radikal bir karar daha

Son dakika! Trump'tan radikal bir karar daha!

ABD Başkanı Donald Trump, dün gece New York'ta gerçekleşen terör saldırısının ardından Twitter'dan açıklamalarda bulundu. ABD'nin vize politikasını eleştiren Trump, kura yoluyla göçmen alımını durduracağız 'liyakat yöntemiyle' göçmen alacağız dedi.

1.11.2017Dünya
Edebiyata düşkün gezginlerin en uğrak noktası: Dublin

Edebiyata düşkün gezginlerin en uğrak noktası: Dublin

Dublin, İrlanda’nın başkenti, yeşili bol, eğlencesi tavan, çikolatası lezzetli, insanı mutlu ve kibar olan bir şehir. Ayrıca Dublin, son zamanlarda edebiyata düşkün gezginlerinin en uğrak noktası… İşte size Dublin gezi rehberi…

25.10.2017Seyahat
PlayStation kullanıcılarına özel kredi kartı çıktı

PlayStation kullanıcılarına özel kredi kartı çıktı!

Visa ve Capital One işbirliğiyle PlayStation‘a özel kredi kartı piyasaya sunuldu. ABD’de kullanıma giren kartın, beklenen başarıyı elde ettiği takdirde, başta Kanada olmak üzere başka ülkelerde de kullanılacağı tahmin ediliyor.

4.10.2017Teknoloji
Bankacılık işlemleri artık mobil cihazlardan yapılıyor

Bankacılık işlemleri artık mobil cihazlardan yapılıyor!

Visa’nın tüketicilerin dijital ödemelere ilişkin alışkanlıklarını ve güvenlik konusundaki düşüncelerini incelemek amacıyla gerçekleştirdiği “2017 Dijital Ödemeler Araştırması”nın sonuçları açıklandı. Araştırma 22 Avrupa ülkesinde 42 binden fazla tüketiciyle online olarak yapıldı.

28.09.2017Teknoloji
Yapı Kredide üst düzey değişiklik

Yapı Kredi'de üst düzey değişiklik

Yapı Kredi Bankası’nda genel müdür yardımcısı Nazan Somer Özelgin görevini Serkan Ülgen’e devrediyor.

22.09.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Fark et, ara, pazarlık yap, iptal olsun

Bankaların kredi kartı için yıllık ücret alması yasalarla düzenlenmiş hakları. Ancak kart sahipleri bazı bankaların müşteri temsilcileriyle pazarlık yapıp şartlı/şartsız kredi kartı ücretlerini iptal ettirebiliyor.

15.12.2017

Bu çağın lalesi Bitcoin mi?

BUGÜNLERDE fiyat artışı ile tam bir çılgınlık halini alan kripto para Bitcoin konuşuluyor. Öyle ki, geçen yıl bu zamanlarda 770 dolar olan bu sanal paranın fiyatı, geçen hafta 18 bin 464 dolara vurdu. Sonra geriledi. Bir yılda 20 katı aşan bu artış; para kazanma hırsı olanların “uyuzunu” kaşıyor. Geçen yıl 10 bin dolarlık Bitcoin alanlar, bugünlerde kabaca 200 bin dolara ulaşmış durumdalar.

8.12.2017

Sırada Sydney var

THY, uçuş ağını 2018’de Avustralya’da Sydney’e uzatıyor. Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, gelecek hedeflerini Londra’da Uğur Cebeci’ye anlattı...

12.09.2017