EKSTRA
MENÜ

Virus

Virus haberleri sayfasında güncel ve son dakika Virus hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 28.335 Virus haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Virus Haberleri

Rusyada son bir haftadır Kovid-19 ölümleri artıyor

Rusya'da son bir haftadır Kovid-19 ölümleri artıyor

Rusya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlangıcından bu yana son 24 saatte 819 ölüm ile virüs kaynaklı "en yüksek" günlük can kaybı kaydedilirken, haftanın başından bu yana ölüm vakalarında artış yaşanıyor.

14.08.2021Dünya
Dünya genelinde yapılan aşı sayısı açıklandı

Dünya genelinde yapılan aşı sayısı açıklandı

Dünya genelinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı uygulanan aşı, 4 milyar 660 milyon dozu geçti.

14.08.2021Dünya
Virüs yayılıyor, vakalar artıyor... Hayat yine de normale döndü Sebebini açıkladılar

Virüs yayılıyor, vakalar artıyor... Hayat yine de normale döndü! Sebebini açıkladılar

Delta varyantı tüm Avrupa'yı olduğu gibi Belçika'yı da vurmuş durumda. ancak artan vaka sayılarına rağmen ülkede hayat normal seyrinde devam ediyor. Belçika'nın bunu başarabilmesinin sırrı ise aşıda gizli...

14.08.2021Dünya
Kovid aşısı olan Mağara adamından ders gibi sözler Virüs ayırım yapmıyor

Kovid aşısı olan 'Mağara adamı'ndan ders gibi sözler! 'Virüs ayırım yapmıyor'

Sırbistan'ın güneydoğusundaki Pirot şehrinde azları ağaç üstünde kışları mağarada yaşayan bir adam hiç insan içine çıkmamasına rağmen Kovid-19 aşısı yaptırdı. Panta Petrovic, aşısını olduktan sonra ders niteliğinde sözler sarf etti.

14.08.2021Dünya
Latin Amerika ülkelerinde Kovid-19 kâbusu sürüyor

Latin Amerika ülkelerinde Kovid-19 kâbusu sürüyor

Salgında son 24 saatte Brezilya'da 966, Meksika'da 603, Arjantin'de 246, Kolombiya'da 124, Peru'da 28, Şili'de 44, Ekvador'da 33 ve Honduras'ta 34 kişi yaşamını yitirdi 

14.08.2021Dünya
Emine Ün koronavirüse yakalandı, oyun ertelendi

Emine Ün koronavirüse yakalandı, oyun ertelendi

Uyarlaması Nejat Uygur'a ait olan 'Süt Kardeşler' izleyici ile buluşmaya hazırlanıyordu. 18 Ağustos'ta perde açacak olan oyun, oyuncularından Emine Ün'ün koronavirüse yakalanması nedeniyle ertelendi.

14.08.2021Magazin
Brezilyada koronavirüsten dolayı 300 gazeteci hayatını kaybetti

Brezilya'da koronavirüsten dolayı 300 gazeteci hayatını kaybetti

Brezilya'da yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) başlangıcından bu yana 300 gazetecinin virüsten öldüğü bildirildi.

14.08.2021Dünya
Saplık Bakanlığı 13 Ağustos corona virüsü tablosunu açıkladı

Saplık Bakanlığı 13 Ağustos corona virüsü tablosunu açıkladı

Sağlık Bakanlığı, 13 Ağustos corona virüs tablosunu paylaştı. Tabloya göre son 24 saatte 285 bin 242 Kovid-19 testi yapıldı, 21 bin 372 kişinin testi pozitif çıktı, 157 kişi hayatını kaybetti, iyileşenlerin sayısı ise 16 bin 492 oldu.

13.08.2021Haber
Son dakika haberi: 13 Ağustos corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı İşte aşılamada son durum

Son dakika haberi: 13 Ağustos corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı! İşte aşılamada son durum

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı, corona virüs için son gelişmeleri ve günlük tabloyu paylaştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'dan yaptığı açıklamada bağışıklık ve tedbir vurgusu yaparak, "Daha çok bağışıklık kazandıkça ve tedbirlere uydukça başarılı olacağız" ifadelerini kullandı.

13.08.2021Gündem
ABDde son 24 saatte 594 koronavirüs can kaybı

ABD'de son 24 saatte 594 koronavirüs can kaybı

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 594 artarak 619 bin 93'e yükseldi.

13.08.2021Dünya
Üst üste Kovid-19 can kaybı rekoru yaşanan Rusyada gevşetilen tedbirler kafaları karıştırdı

Üst üste Kovid-19 can kaybı rekoru yaşanan Rusya'da gevşetilen tedbirler kafaları karıştırdı

Rusya'da Kovid-19 salgınının başlangıcından beri günlük can kaybı en yüksek seviyeye ulaştı. Buna rağmen Moskova Belediyesi'nin, şehirde Kovid-19'a karşı tedbirlerin yeniden gevşetilmesi yönünde karar alması ise kafaları karıştırdı.

13.08.2021Dünya
Delta varyantı nedir, belirtileri nelerdir Covid-19 aşılarının delta varyantı üzerinde etkinliği

Delta varyantı nedir, belirtileri nelerdir? Covid-19 aşılarının delta varyantı üzerinde etkinliği

Ülkemizde de yaygın olarak görülmeye başlanan delta varyantının ne olduğu ve belirtileri herkes tarafından merak ediliyor. Koronavirüs ile benzer belirtilerin olduğu delta varyantında hangi semptomlara dikkat edilmesi gerektiği bu nedenle oldukça önemli. Bunun yanında araştırmacılar, delta virüsü ya da delta varyantı olarak adlandırılan bu yeni virüs üzerinde aşının etkinliğine de yoğunlaşmış durumda. Peki, Delta varyantı nedir, belirtileri nelerdir? İşte, covid-19 aşılarının delta varyantı üzerinde etkinliğine dair detaylar…

13.08.2021Sağlık
Dünya genelinde yapılan Kovid-19 aşı sayısı açıklandı

Dünya genelinde yapılan Kovid-19 aşı sayısı açıklandı

Dünya genelinde 4 milyar 620 milyon dozdan fazla Kovid-19 aşısı yapıldı. Türkiye, yapılan toplam aşı sayısı bakımından dünyada 8. sırada yer aldı.

13.08.2021Dünya
Almanya’da hükümet enflasyondaki artışı geçici görüyor

Almanya’da hükümet enflasyondaki artışı "geçici" görüyor

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, Alman hükümetinin enflasyondaki son artışın büyük ölçüde 2022’nin başında azalacak özel etkilerden kaynaklandığı için “geçici” olmasını beklediğini duyurdu.

13.08.2021Ekonomi
İsrailde 50 yaş üzeri ve sağlık çalışanları için üçüncü doz aşıya onay çıktı

İsrail'de 50 yaş üzeri ve sağlık çalışanları için üçüncü doz aşıya onay çıktı

İsrail yönetimi, 50 yaş üstü kişilere ve sağlık çalışanlarına yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının üçüncü dozunun uygulanmasına onay verdi.

13.08.2021Dünya
Kovid-19da DSÖ - Çin kavgası büyüyor: Çinden Vuhana yollanacak yeni araştırma ekibine ret

Kovid-19'da DSÖ - Çin kavgası büyüyor: Çin'den Vuhan'a yollanacak yeni araştırma ekibine ret!

Aralık 2019'dan beri dünyanın üzerine kâbus gibi çöken Kovid-19 salgınında alınan tedbirler ve aşılama kampanyalarıyla bir hayli yol alınmış olsa da Delta varyantının hızla yayılmasıyla birlikte vaka sayıları hızla artıyor. DSÖ salgının kökenini bulmak ve gelecekteki felaketlerin önüne geçmek isterken Çin okların üstüne çevrilmesine tepki gösteriyor ve araştırma taleplerini reddediyor.

13.08.2021Dünya
Doğu Karadenizde delta varyantı alarmı Vaka sayıları artıyor, yoğun bakımlar doluyor

Doğu Karadeniz'de delta varyantı alarmı! Vaka sayıları artıyor, yoğun bakımlar doluyor

Doğu Karadeniz'de koronavirüs vaka sayıları delta varyantının da etkisiyle artıyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Aydın, Trabzon’da hastanelerin yoğun bakım servislerinde yoğunluk yaşanmaya başladığını söyledi. Prof. Dr. Aydın, "Bu varyantın böyle kolay bulaşıyor ve hâkimiyetini artırıyor olması bizi ürkütüyor" dedi.

13.08.2021Gündem
‘Möbel Ferrari’de çılgınca indirim üstüne indirim

‘Möbel Ferrari’de çılgınca indirim üstüne indirim!

İsviçre’nin tanınmış mobilya mağazalarından ‘Möbel Ferrari’ birçok üründeki yeni indirimleri ‘Çılgın bir virüs ve çılgın bir yaz döneminin çılgın fiyatları’ olarak duyurdu.

13.08.2021Avrupa
Son dakika... Bakan Varanktan yerli aşı ile ilgili önemli açıklama: Faz 2  bitti, Eylülde Faz 3  başlayacak

Son dakika... Bakan Varank'tan yerli aşı ile ilgili önemli açıklama: Faz 2 bitti, Eylül'de Faz 3 başlayacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Faz-1 aşamasında kendisinin de gönüllü olduğu virüs benzeri parçacıklara dayalı (VLP) aşı adayında Faz 2 aşılamalarının tamamlandığını açıkladı. Eylül'de yerli VLP aşısının Faz 3 çalışmalarına başlamayı planladıklarını kaydeden Bakan Varank, şu ana kadar herhangi bir yan etki görülmediğini söyledi. Bakan Varank, ''Yerli aşıyı bekleyen vatandaşlarımızı da bu inovatif aşımız için gönüllü olmaya davet ediyoruz. Eylülde başlayacak Faz-3 çalışmalarında yeterli gönüllü sayısına ulaşarak acil kullanım onayı almayı hedefliyoruz'' dedi.

13.08.2021Gündem
Son dakika haberi: 12 Ağustos corona virüs tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı İşte aşılamada son durum

Son dakika haberi: 12 Ağustos corona virüs tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı! İşte aşılamada son durum

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı corona virüsü (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 281 bin 535 Kovid-19 testi yapıldı, 22 bin 261 kişinin testi pozitif çıktı, 138 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan koronavirüse yakalanıp iyileşenlerin sayısı 15 bin 685 oldu. Vatandaşlara aşı çağrısını yineleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, " Aşı olup bağışıklık elde edene kadar tedbirlere uymaya devam etmeliyiz. Aşı ile salgın son bulacak." ifadelerini kullandı. Aşı risk haritasında sarı kategoride bulunan Isparta mavi kategoriye geçerken kırmızı listede yer alan Siirt ve Iğdır turuncu kategoriye geçti.

12.08.2021Gündem
1 Günde Grip Nasıl Geçer 1 Günde Hızlı Tedavi İle Grip Geçer Mi

1 Günde Grip Nasıl Geçer? 1 Günde Hızlı Tedavi İle Grip Geçer Mi?

Grip çağımızın en yaygın olan hastalıklarından bir tanesidir. Özellikle bulaşıcı olmasından dolayı insanlar arasında sürekli olarak yayılabilir. Bundan dolayı grip hastalığı için bitkisel ve doğal tedavi yöntemleri araştırılmaktadır. Grip hastalığından müzdarip olan kişiler ise 1 günde gripin nasıl geçeceğini araştırmaktadırlar. Peki, 1 günde grip nasıl geçer? 1 günde hızlı bir şekilde grip geçer mi? İşte grip ile ilgili ve tedavi süreci ile ilgili tüm bilgiler.

12.08.2021Araştırma
İl il koronavirüs haritası yayınlandı 31 Temmuz-6 Ağustos haftalık vaka sayısı ne kadar oldu İşte İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerde son durum

İl il koronavirüs haritası yayınlandı! 31 Temmuz-6 Ağustos haftalık vaka sayısı ne kadar oldu? İşte İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerde son durum

İllere göre koronavirüs vaka sayısı haritası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yayınlandı. 31 Temmuz-6 Ağustos haftalık corona virüs yoğunluğu haritasında vaka sayısı en çok artan iller, Rize, Batman, Diyarbakır, Artvin ve Bingöl olarak kaydedildi. Koronavirüs tedbirlerine yol gösteren her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayıları tablosunda, Siirt yine ilk sırada yer aldı. Bakan Koca aşılamanın önemine vurgu yaparak, mavi ve turuncu kategoriye giren illere dikkat çekti. Peki, haftalık illere göre vaka sayısı ne kadar oldu? İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve 81 ilde haftalık vaka sayıları oranları.

12.08.2021Gündem
ABDde son 24 saatte Kovid-19 nedeniyle 350 ölüm gerçekleşti

ABD'de son 24 saatte Kovid-19 nedeniyle 350 ölüm gerçekleşti

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 350 artarak 618 bin 499'a yükseldi.

12.08.2021Dünya
PCR testi nedir, nasıl yapılır... İşte detaylar

PCR testi nedir, nasıl yapılır?... İşte detaylar

Sağlık Bakanı Koca, yan yana oturulması gereken yerlerde aşı olmayan kişilerden PCR testi istenebileceğini söyledi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, PCR testiyle ilgili yakında yeni kararlar alınabileceğine işaret etti. Bu açıklama ardından PCR testi bir kez daha gündeme geldi. Peki, PCR testi nedir, nasıl yapılır?

12.08.2021Gündem
Son dakika... DSÖ müfettişinden flaş Wuhan iddiası

Son dakika... DSÖ müfettişinden flaş Wuhan iddiası!

Salgının başından beri komplo terorilerinin odağında olan Wuhan'daki laboratuvar ile ilgili DSÖ müfettişi Dr Ben Embarek'ten çok konuşulacak iddialar ortaya atıldı.

12.08.2021Dünya
Dünya genelindeyapılan aşı sayısı 4 milyar 540 milyon dozu aştı

Dünya genelindeyapılan aşı sayısı 4 milyar 540 milyon dozu aştı

Dünya genelinde yeni tip koronavirüse karşı uygulanan aşı, 4 milyar 540 milyon dozu geçti, Türkiye en çok aşı yapılan 8. ülke oldu.

12.08.2021Dünya
İngiliz ekonomisi üç ayda yüzde 4.8 genişledi

İngiliz ekonomisi üç ayda yüzde 4.8 genişledi

İngiltere, GSYH büyümesini art arda beşinci aya taşırken, GSYH’nın Kovid-19 salgını öncesi zirvesinin yüzde 2,2 altında kalması dikkati çekti.

12.08.2021Ekonomi
Son dakika haberi: 11 Ağustos corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı

Son dakika haberi: 11 Ağustos corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı!

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı, corona virüs için son gelişmeleri ve günlük tabloyu paylaştı. Tabloya göre son yapılan 278 bin 263 testte 27 bin 356 vaka belirlendi. Koronavirüsten 128 kişi hayatını kaybederken 16 bin 363 kişi hastalığa yakalanıp iyileşti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tabloyu "Artık aşı var. Artan vaka sayılarının kontrolü mümkün." ifadesiyle sosyal medya hesabından paylaştı.

11.08.2021Gündem
Sağlık Bakanlığı, 11 Ağustos 2021 koronavirüs tablosunu açıkladı

Sağlık Bakanlığı, 11 Ağustos 2021 koronavirüs tablosunu açıkladı

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı, corona virüs için son gelişmeleri ve günlük tabloyu paylaştı. Tabloya göre son yapılan 278 bin 263 testte 27 bin 356 vaka belirlendi. Koronavirüsten 128 kişi hayatını kaybederken 16 bin 363 kişi hastalığa yakalanıp iyileşti.

11.08.2021Haber
ABDde son 24 saatte Kovid-19 nedeniyle 714 kişi hayatını kaybetti

ABD'de son 24 saatte Kovid-19 nedeniyle 714 kişi hayatını kaybetti

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 714 artarak 618 bin 149'a yükseldi.

11.08.2021Dünya
Dünya genelinde yapılan aşı sayısı açıklandı

Dünya genelinde yapılan aşı sayısı açıklandı

Dünya genelinde 4 milyar 540 milyon dozdan fazla Kovid-19 aşısı yapıldı. Türkiye, yapılan toplam aşı sayısı bakımından dünyada 8. sırada yer aldı

11.08.2021Dünya
Bir kişi 155 kişiye taşıdı Dünyayı sarsan yeni kâbusun adı: Marburg

Bir kişi 155 kişiye taşıdı! Dünyayı sarsan yeni kâbusun adı: Marburg

Dünya henüz koronavirüs salgınını yenememişken Afrika'dan gelen yeni virüs uyarısı korkuttu. DSÖ, Batı Afrika'da, Gine'de ilk 'Marburg humması' vakası görüldüğünü açıkladı. Haberin korkunç detayına göre ise bu ilk vaka hastalığı 155 kişiye birden taşımış olabilir. Afrika'da yeni salgın paniği büyüyor...

11.08.2021Dünya
Delta etkisi: İsrail yeni kısıtlamaları değerlendiriyor

Delta etkisi: İsrail yeni kısıtlamaları değerlendiriyor

İsrail'de Delta varyantının hızla yayılması nedeniyle yeni tip koronavirüs salgınında günlük vakalardaki yükseliş devam ediyor.

11.08.2021Dünya
Güney Kore salgında vaka rekoru kırdı

Güney Kore salgında vaka rekoru kırdı

Delta varyantının yıkıcı etkisi dünyanın birçok ülkesinde etkisini göstermeye başladı. Güney Kore'de, Kovid-19 salgının başından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı kaydedildi.

11.08.2021Dünya
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Akın: Pandemi, aşısızların pandemisine döndü

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Akın: Pandemi, 'aşısızların pandemisi'ne döndü

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Akın, pandemi ile mücadelede en büyük tehlikenin, bulaşıcılığı yüksek varyantla öldürücülüğü yüksek varyantın birleşip, yeni varyant çıkarması olduğunu söyledi. Akın, "Yani bulaşıcılığı ve öldürücülüğü çok yüksek varyantla karşılaşabiliriz. Pandemi şu anda 'aşısızların pandemisi'ne döndü. Aşısız toplumlarda yeni varyant çıkma olasılığı vardır" ifadelerini kullandı.

11.08.2021Gündem
Japonyada akılalmaz olay: Durumu ağırlaşan korona hastasına 120 hastanede yatak bulamadılar

Japonya'da akılalmaz olay: Durumu ağırlaşan korona hastasına 120 hastanede yatak bulamadılar!

Japonya, gerek olimpiyatlar gerekse giderek artan Delta varyantı vakaları nedeniyle koronavirüs salgınında zor günler geçirmeye devam ediyor. Ülkenin sağlık sistemi çökme noktasına gelirken durumu ağırlaşan Kovid-19 hastasına yaklaşık 120 hastanede yatak bulunamadı.

11.08.2021Dünya
Son dakika haberi: 10 Ağustos corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı

Son dakika haberi: 10 Ağustos corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı!

Sağlık Bakanlığı, corona virüs için son gelişmeleri ve günlük tabloyu paylaştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, vaka sayılarındaki artışa dikkat çekerek, "Vaka sayılarındaki artışı kontrol altında tutmak zorundayız. Aşı olun. Tedbirlere uyun" ifadelerini kullandı

10.08.2021Gündem
Telefonda Virüs Nasıl Anlaşılır Telefonda Virüs Belirtileri, Temizleme Ve Programları

Telefonda Virüs Nasıl Anlaşılır? Telefonda Virüs Belirtileri, Temizleme Ve Programları

Akıllı telefonlar, kötü amaçlı yazılımlar tarafından saldırıya uğramaktan çok uzak gibi görünebilir. Fakat her gün kullandığımız telefonların içerisinde neler olabileceğini tahmin bile edemezsiniz. Bu virüslerin bazıları çok açıkken, diğerleri para veya bilgi çalmak için daha incelikli bir düzenle oluşturulur. Peki, telefonunuzda virüs olduğunu nasıl anlarsınız? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.08.2021Araştırma
Son 24 saatte ABDde Kovid-19 nedeniyle 605 kişi hayatını kaybetti

Son 24 saatte ABD'de Kovid-19 nedeniyle 605 kişi hayatını kaybetti

ABD'de yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 605 artarak 617 bin 435'e yükseldi.

10.08.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Başa mı dönüyoruz

Dr. Larry Brilliant salgın hastalıkların toplumda yaygınlaşmasını önleme konusunda uzmanlaşmış çok önemli bir isim.

14.08.2021

Çıkarttık çiviyi sonunda

Galiba sahiden çivisini çıkarttık dünyanın. Her yerde ayrı bir tuhaflık!

13.08.2021

Dergi sayfalarında bir dolaşma

Pandemi döneminde bizi edebiyattan, sanattan haberdar eden dergileri varakladım. Seçmelerde kendi beğenim dışında karşıt görüşlerin de yer aldığı yazılara da değindim.

13.08.2021

1 Eylül sonrası için hareket planı olsun

Bir gerçek var.Bizim kuşak sadece filmlerde gördüğü, kitaplarda okuduğu bir pandemiyle karşı karşıya... Başlangıçta “Tıp çok ilerledi, güçlü ilaçlarımız var. Bilim bir şekilde çözüm bulur” diye düşündük. Ama günler geçtikçe pandeminin ne demek olduğunu daha iyi anladık.Hayat durdu.

13.08.2021

Hayır! Korona henüz mevsimsel gribe dönüşmedi

Pazartesi öğle saatlerine kadar kişisel telefonum da kliniğimiz santrali de yoğun telefon aramalarıyla adeta kilitlendi.

12.08.2021

1 Eylül sonrası için hareket planı olsun

Bir gerçek var.Bizim kuşak sadece filmlerde gördüğü, kitaplarda okuduğu bir pandemiyle karşı karşıya... Başlangıçta “Tıp çok ilerledi, güçlü ilaçlarımız var. Bilim bir şekilde çözüm bulur” diye düşündük. Ama günler geçtikçe pandeminin ne demek olduğunu daha iyi anladık.

12.08.2021

Aşılılar ve aşısızlar

Aşı karşıtları hep şu soruyla geliyor; “sen aşı olduysan ve korunduğunu düşünüyorsan neden beni aşı olmaya zorluyorsun?”

12.08.2021

Biz aşıyı tartışırken virüs boş durmuyor

En büyük korkum, öyle bir varyant ortaya çıkacak ki bugüne kadar yapılan aşılama da hepten boşa gidecek. Lütfen tıbbın tavsiyelerine uyalım ve #KollarıSıvayalım.

11.08.2021

Havayollarında gündem yine virüs

Koronavirüsten olumsuz etkilenen havacılık sektörü tam nefes alacaktı ki, yeni varyantlar ortaya çıktı. Daha tehlikeli denilen bu virüslere karşı yeni önlemler alınmalı. Ancak havalimanlarında tedbirlerin gevşetildiğini görüyoruz. Yaşamlarımızı tehlikeye atacak kontrollerdeki ‘boşvermişlik’ ya da ‘dikkatsizlik’ son bulmalı. Hem havalimanı otoriteleri, hem de havayolu şirketleri maskeden, sosyal mesafeye, aşı kontrolden PCR testi belgelerine kadar ciddi kontroller yapmalı.

11.08.2021

İmkansız bir aşk hikâyesi

Emina Temel’in yazdığı “Assolist”, 1980’lerin İstanbul’unda geçen bir yasak aşk hikâyesi.

11.08.2021