EKSTRA
MENÜ

Virus

Virus haberleri sayfasında güncel ve son dakika Virus hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 27.776 Virus haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Virus Haberleri

Son dakika haberi: 26 Haziran corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı

Son dakika haberi: 26 Haziran corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı!

Sağlık Bakanlığı, corona virüs için son gelişmeleri ve günlük tabloyu paylaştı. Tabloda vaka sayılarında bir önceki güne göre büyük bir düşüş olduğu görülürken, son 24 saatte 222 bin 561 Kovid-19 testi yapıldı, 5 bin 266 kişinin testi pozitif çıktı, 51 kişi hayatını kaybetti.

26.06.2021Gündem
ABDde Kovid-19 salgınında son 24 saatte 342 kişi hayatını kaybetti

ABD'de Kovid-19 salgınında son 24 saatte 342 kişi hayatını kaybetti

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 342 artarak 603 bin 525'e çıktı.

26.06.2021Dünya
Delta paniği büyüyor 85 ülkeye sıçradı... Avustralya kapanmaya gidiyor

Delta paniği büyüyor! 85 ülkeye sıçradı... Avustralya kapanmaya gidiyor

Yeni tip koronavirüsün ilk kez Hindistan’da görülen Delta varyantının yarattığı panik giderek büyüyor. DSÖ uyarılarına devam ederken varyantın 85 ülkeye yayıldığını açıkladı. Avustralya’nın Yeni Güney Galler eyaletinde ise varyantın çok sayıda kişiye buluşması üzerine sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

26.06.2021Dünya
Meksikada vaka artışı durmuyor... Hastane otoparkı yataklı Kovid-19 servisi olacak

Meksika'da vaka artışı durmuyor... Hastane otoparkı yataklı Kovid-19 servisi olacak!

Koronavirüs Latin Amerika ülkelerinde yayılmaya devam ediyor. Meksikalı yetkililer, ülkenin Baja California Sur eyaletinde yeni tip koronavirüs vakalarının artması üzerine, hastane otoparklarını yataklı servislere dönüştürme kararı aldılar.

26.06.2021Dünya
Meslek Hastalığı Nedir Ve Nedenleri Nelerdir Meslek Hastalığı Örnekleri Ve Unsurları

Meslek Hastalığı Nedir Ve Nedenleri Nelerdir? Meslek Hastalığı Örnekleri Ve Unsurları

Meslek hastalığı Türkçe kökenli bir kelime öbeğidir. Her meslekte meydana gelebilen bir rahatsızlıktır. Her mesleğin de kendine özgü hastalıklar oluşturma potansiyeli mevcuttur. Meslek hastalığı nedir, nedenleri nelerdir, meslek hastalığının örnekleri ve unsurlarını tüm detayları ile sizler için derledik.

25.06.2021Araştırma
Sağlık Bakanlığı 25 Haziran 2021 koronavirüs tablosunu açıkladı

Sağlık Bakanlığı 25 Haziran 2021 koronavirüs tablosunu açıkladı

Sağlık Bakanlığı, corona virüs için son gelişmeleri ve günlük tabloyu paylaştı. Tabloda, İyileşen sayısının vaka sayısına göre çok yüksek olduğu görülürken, son 24 saatte 222 bin 936 Kovid-19 testi yapıldı, 5 bin 630 kişinin testi pozitif çıktı, 56 kişi hayatını kaybetti.

25.06.2021Haber
Son dakika haberi: 25 Haziran corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı

Son dakika haberi: 25 Haziran corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı!

Sağlık Bakanlığı, corona virüs için son gelişmeleri ve günlük tabloyu paylaştı. Tabloda, İyileşen sayısının vaka sayısına göre çok yüksek olduğu görülürken, son 24 saatte 222 bin 936 Kovid-19 testi yapıldı, 5 bin 630 kişinin testi pozitif çıktı, 56 kişi hayatını kaybetti.

25.06.2021Gündem
ABDde Kovid-19 salgınında son 24 saatte 345 kişi hayatını kaybetti

ABD'de Kovid-19 salgınında son 24 saatte 345 kişi hayatını kaybetti

ABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 345 artarak 603 bin 183'e çıktı.

25.06.2021Dünya
Son dakika haberi: Avrupada bir ilk... İzlanda tüm koronavirüs kısıtlamalarını kaldırıyor

Son dakika haberi: Avrupa'da bir ilk... İzlanda tüm koronavirüs kısıtlamalarını kaldırıyor!

Sadece Avrupa'yı değil tüm dünyayı saran Delta varyantı paniği yüzünden aşılama kampanyasını sürdüren ülkeler birer birer kısıtlamalara geri dönme kararı alıyor. Virüs mücadelesinde büyük başarı gösteren İzlanda'da ise flaş bir kararla tüm Kovid-19 kısıtlamaları kaldırılıyor.

25.06.2021Dünya
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuzdan çocuklar için aşı sözleri

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuz'dan çocuklar için aşı sözleri!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 18 yaşından gün almış tüm kişilerin aşılamalarına başlanacağını açıkladı. Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, çocuk ve genç erişkinleri aşılayan ülkelerdeki sonuçların izlendiğini belirterek bu gruplarda belki aşı dozlarının azaltılabileceğini veya iki doz olacaksa da aradaki sürenin uzatılabileceğini belirtti. Prof. Dr. Yavuz, İngiltere'de aşılamaların yüksek düzeyde olmasına rağmen Delta varyantının baskın hale gelmesinin asıl nedeninin ise aşılanmayan grup olduğuna işaret ederek "İkinci önemli neden de İngiltere'de (erişkinlerde) ilk dozun üzerinden 3 ay geçtikten sonra ikinci dozu yaptılar. Erişkinlerde tek doz aşı, varyantlara karşı yeterince etkili değil maalesef" diye konuştu.

25.06.2021Gündem
Son dakika: Bakan Varank gönüllü olmuştu Turkovactan sonra ikinci ve daha güzel haber

Son dakika: Bakan Varank gönüllü olmuştu! Turkovac'tan sonra ikinci ve daha güzel haber

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın Faz-2 aşamasında gönüllü olduğu VLP aşısından sevindiren haber geldi. Türkiye'nin ilk yerli aşısı Turkovac'ta Faz-3 çalışması devam ederken, ikinci aşı olan VLP aşısının mutasyonlara karşı yüksek oranda etkili olduğu belirtildi. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, "Turkovac'tan sonra ikinci ve bence daha güzel haber; VLP aşısının mutasyonlara karşı çok yüksek oranda etkili olacağını düşünüyoruz. Bütün mutasyonlardan etkilenmeyecek şekilde 6 tane izotopu koruyucu etkisi var" dedi.

25.06.2021Gündem
Reutersın Türkiyeye ilişkin kullandığı fotoğrafa tepki yağıyor... Ahmet Hakan: Aşağılık bir manipülasyon

Reuters'ın Türkiye'ye ilişkin kullandığı fotoğrafa tepki yağıyor... Ahmet Hakan: Aşağılık bir manipülasyon

İngiliz haber ajansı Reuters'ın Türkiye ve Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamalarının 1 Temmuz'dan itibaren esnetileceğini duyurduğu haberinde, Türkiye için tercih ettiği fotoğraflar basın meslek örgütleri, gazeteciler ve Türk halkından büyük tepki topladı. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan Coşkun, "Türkiye'ye bakışlarını bundan daha iyi ortaya koyamazlardı. Çok bariz, aşağılık bir manipülasyon olduğunu düşünüyorum" dedi.

25.06.2021Gündem
Aşı olmak salgına karşı en iyi çare

'Aşı olmak salgına karşı en iyi çare'

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, salgına karşı en iyi çarenin aşılanmak olduğunu belirterek, halka aşı yaptırma çağrısında bulundu.

25.06.2021Avrupa

Çarpıcı koronavirüs araştırması: Kökeni 20 bin yıl öncesine dayanıyor

ABD'de bilim insanlarının yaptığı bir araştırmada, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) izlerinin 20 bin yıl önceki Doğu Asya topluluklarında görüldüğü iddia edildi.

25.06.2021Dünya
Cinayet, tecavüz, Bitcoin ve komplo teorileri... Teknoloji zengininin acı sonu İnanılmaz bir hayat hikayesi...

Cinayet, tecavüz, Bitcoin ve komplo teorileri... Teknoloji zengininin acı sonu! İnanılmaz bir hayat hikayesi...

Bir dönemin en tanınmış teknoloji zenginlerinden biri, İspanya'da bir cezaevi hücresinde hayatına son verdi. Annesiz büyüyen, dayakçı babası 15 yaşındayken intihar eden bu adamın hayatı da skandallar ve garipliklerle doluydu...

25.06.2021Dünya
Kalp kası iltihabı nedir, neden olur, belirtileri nelerdir

Kalp kası iltihabı nedir, neden olur, belirtileri nelerdir?

Kalp kası iltihabı veya diğer bir ifade ile Miyokardit son günlerde gündemde yer almaya devam ediyor. Kalp, aşağı yukarı bütünüyle kastan oluşur. Bu kas, bedenin öteki bölümlerindeki kaslar gibi enfeksiyon sonucu iltihaplanabilir. O zaman kalp atışları hızlanır; çarpıntı, yorgunluk ve nefes darlığı görülebilir. Kalp kası iltihabı virüs ve bakteri kökenli hastalıkların sonucunda görülebilir ama ancak açık seçik ve ciddi belirtiler verdiği zaman yapılan testlerle saptanır. Ciddi kalp kası iltihabına ise çok ender rastlanılır. Peki, kalp kası iltihabı nedir, belirtileri nelerdir? İşte, o bilgiler

25.06.2021Sağlık
Son dakika: mRNAnın mucidi konuştu... Ezber bozan aşı açıklaması

Son dakika: mRNA'nın mucidi konuştu... Ezber bozan aşı açıklaması

Koronavirüs (Kovid-19) aşılarında kullanılan mRNA teknolojisinin mucidi Dr. Robert Malone, aşılar ile ilgili çok konuşulacak açıklamalara imza attı.

25.06.2021Dünya
Yerli test kiti devrede: 10 saniyede %99 sonuç

Yerli test kiti devrede: 10 saniyede %99 sonuç

Bilent Üniversitesi Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi’nde (UNAM) Türk araştırmacılar tarafından COVID-19 teşhisini 10 saniyede yüzde 99 güvenilirlikle yapabilen cihaz geliştirildi.

25.06.2021Gündem
Bakan Soylu: Türkiye geneli terörist sayısı 240a düştü

Bakan Soylu: Türkiye geneli terörist sayısı 240'a düştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'de var olan terörist sayısının 240'a düştüğünü belirterek, "Başlarını mağaralardan çıkaramıyorlar. Telsizle konuşamıyorlar. Bir yerlere gidemiyorlar." dedi.

24.06.2021Haber
Bakan Soyludan flaş açıklamalar Türkiyedeki terörist sayısında son rakamı duyurdu

Bakan Soylu'dan flaş açıklamalar! Türkiye'deki terörist sayısında son rakamı duyurdu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'de var olan terörist sayısının 240'a düştüğünü belirterek, "Başlarını mağaralardan çıkaramıyorlar. Telsizle konuşamıyorlar. Bir yerlere gidemiyorlar." dedi.

24.06.2021Gündem
Kulak Çınlamasına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Kulak Çınlaması Nedenleri Ve Tedavisi

Kulak Çınlamasına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Kulak Çınlaması Nedenleri Ve Tedavisi

Kulak çınlaması gündelik hayatımızda yaşayabileceğimiz kulak rahatsızlıklarından bir tanesidir. Kulak çınlamasına iyi gelen pek çok doğal tedavi yöntemleri vardır. Eğer siz de kulak çınlaması şikayeti yaşıyorsanız doğal tedavi yöntemlerini kullanabilirsiniz. Son günlerde kulak çınlaması yaşayan kişiler internet üzerinden araştırma yapmaktadırlar. Peki kulak çınlamasına ne iyi gelir? Kulak çınlaması nasıl geçer? Kulak çınlaması nedenleri nelerdir? Kulak çınlaması tedavisi nasıl olur? İşte kulak çınlamasına dair tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Son dakika haberi: 24 Haziran corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı İşte bugünkü son durum

Son dakika haberi: 24 Haziran corona virüsü tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı! İşte bugünkü son durum

Sağlık Bakanlığı, corona virüs için son gelişmeleri ve günlük tabloyu paylaştı. 1 Temmuz'da yürürlüğü girecek olan normalleşme kararlarına adım adım yaklaşılırken açıklanan tabloda, son 24 saatte 223 bin 285 Kovid-19 testi yapıldı, 5 bin 703 kişinin testi pozitif çıktı, 59 kişi hayatını kaybetti.

24.06.2021Gündem
Sağlık Bakanlığı 24 Haziran 2021 koronavirüs tablosunu açıkladı

Sağlık Bakanlığı 24 Haziran 2021 koronavirüs tablosunu açıkladı

Sağlık Bakanlığı, corona virüs için son gelişmeleri ve günlük tabloyu paylaştı. 1 Temmuz'da yürürlüğü girecek olan normalleşme kararlarına adım adım yaklaşılırken açıklanan tabloda, son 24 saatte 223 bin 285 Kovid-19 testi yapıldı, 5 bin 703 kişinin testi pozitif çıktı, 59 kişi hayatını kaybetti.

24.06.2021Haber
Delta varyantına hangi aşı etkili BioNTech aşısı Delta varyantında etkili mi Açıklama geldi

Delta varyantına hangi aşı etkili? BioNTech aşısı Delta varyantında etkili mi? Açıklama geldi

Delta varyantı Türkiye'de de yayılmaya devam ederken BioNTech ile birlikte koronavirüs aşısı üreten Pfizer'dan dikkat çeken açıklama geldi. Pfizer şirketi, BioNTech aşısının Delta varyantında etkinlik oranını duyurdu. Hindistan'da ortaya çıkan ve İngiltere'de en yaygın virüs haline gelen Kovid-19'un Delta varyantı hakkında daha önce açıklamalarda bulunan Uğur Şahin 'Şu anda aşımızı mevcut varyantlara uyarlamanın gerekli olduğuna dair bir kanıt yok' demişti. Peki, BioNTech aşısı Delta varyantında etkili mi? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

24.06.2021Gündem
Burun tıkanıklığına ne iyi gelir, nasıl geçer Tek taraflı ve alerjik burun tıkanıklığının nedenleri

Burun tıkanıklığına ne iyi gelir, nasıl geçer? Tek taraflı ve alerjik burun tıkanıklığının nedenleri

Tek taraflı ve alerjik burun tıkanıklığı mevsim geçişlerinde sıklıkla görülen bir problemdir. Ayrıca burun eti ve geniz etinde bazı faktörlerin ardından yaşanan şişmeler de burun tıkanıklığının nedenlerinden biridir. Bunun yanında pek fazla karşılaşılmadık bir durum olsa da psikolojik nedenler burun tıkanıklığına sebebiyet verebilir. Bunların sonucu olarak burun tıkanıklığı kişilerde olarak baş ağrısı şikayetlerini beraberinde getirir. Peki burun tıkanıklığına ne iyi gelir, nasıl geçer, burun tıkanıklığı nasıl açılır? İşte, tek taraflı ve alerjik burun tıkanıklığının nedenleri.

24.06.2021Sağlık
ABDde Kovid-19 salgınında son 24 saatte 369 kişi öldü

ABD'de Kovid-19 salgınında son 24 saatte 369 kişi öldü

ABD'de Kovid-19 salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 369 artarak 602 bin 838'e çıktı.

24.06.2021Dünya
Merkelden Delta varyantı açıklaması

Merkel'den 'Delta varyantı' açıklaması

Almanya Başbakanı Angela Merkel, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Delta varyantının kendilerini endişelendirdiğini söyledi.

24.06.2021Dünya
Dünya genelinde Kovid-19dan iyileşenlerin sayısı 165 milyonu geçti

Dünya genelinde Kovid-19'dan iyileşenlerin sayısı 165 milyonu geçti

Dünya genelinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandıktan sonra sağlığına kavuşanların sayısı 165 milyonu aştı.

24.06.2021Dünya
Dünya genelinde yapılan aşı sayısı açıklandı

Dünya genelinde yapılan aşı sayısı açıklandı

Dünya genelinde 2 milyar 790 milyon dozdan fazla Kovid-19 aşısı yapılırken, Türkiye, 45 milyon 88 bin 752 doz ile 9. sırada yer aldı.

24.06.2021Dünya
Otomobil sahipleri dikkat Bunu yapmadan uzun yola çıkmayın...

Otomobil sahipleri dikkat! Bunu yapmadan uzun yola çıkmayın...

Türkiye Otomobil Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED) üyesi Auto King, periyodik bakım zamanı gelmemişse bile uzun yola çıkmadan önce başta araç sıvıları olmak üzere fren sistemi, klima ve lastiklerin gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti.

24.06.2021Ekonomi
Delta varyantı tüm dünyada yayılmaya devam ediyor... Zincir yaratıp onlarca kişiye bulaştırdı

Delta varyantı tüm dünyada yayılmaya devam ediyor... Zincir yaratıp onlarca kişiye bulaştırdı!

Koronavirüsün ilk kez Hindistan'da görülen ve 'Delta' adı verilen tipi tüm dünyada yayılmaya ve vaka sayılarını artırmaya devam ediyor. Birçok ülke yeni vakalardaki artışın Delta varyantından kaynaklandığını açıklarken Sidney Havalimanı’nda ortaya çıkan 'salgın zinciri' adeta saç baş yoldurdu.

24.06.2021Dünya
Rusyada son 24 saatte 20 binden fazla Kovid-19 vakası görüldü

Rusya'da son 24 saatte 20 binden fazla Kovid-19 vakası görüldü

Rusya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) son 24 saatte 20 bin 182 ile 24 Ocak'tan bu yana "en yüksek günlük vaka sayısı" görülürken, toplam vaka sayısı 5 milyon 388 bini geçti.

24.06.2021Dünya
İngiliz varyantı açıklaması: Yüzde 100 koruma sağlıyor

İngiliz varyantı açıklaması: 'Yüzde 100 koruma sağlıyor'

Kayseri Erciyes Üniversitesi’nin koronavirüse karşı geliştirdiği aşı adayı TURKOVAC'ın Faz-3 çalışmaları başladı. Aşı ile ilgili açıklama yapan Kayseri Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, "Ekibimiz 2-3 aydır İngiliz varyantıyla ilgili çok yoğun çalışma yürütüyordu. İngiliz varyantına karşı hayvan deneylerinde çok etkin olduğunu, yüzde 100 koruma sağladığını Aykut Özdarendeli ve ekibinden öğrendim hatta onunla ilgili patent hakkı almayı düşünüyoruz" dedi.

24.06.2021Gündem
Aşılamada kritik seviye 45 milyonu aştı...

Aşılamada kritik seviye! 45 milyonu aştı...

Sağlık Bakanlığınca Kovid-19'la mücadele kapsamında ülke genelinde uygulanan birinci ve ikinci doz toplam aşı miktarı 45 milyonu aştı.

24.06.2021Gündem
Çin dünyayı şoke etti: Salgının geçmişini sildi

Çin dünyayı şoke etti: Salgının geçmişini sildi!

Koronavirüsün (Kovid-19) 'sıfır noktası' olarak anılan Wuhan ile ilgili Çin'den çok tartışılacak bir adım atıldı. Çin, erken Wuhan salgını hakkındaki Kovid-19verilerini sildi

24.06.2021Dünya
Defalarca cenazemi planladım En uzun süre koronavirüs taşıyan hastanın inanılmaz hikâyesi

'Defalarca cenazemi planladım!' En uzun süre koronavirüs taşıyan hastanın inanılmaz hikâyesi

Koronavirüs hayatımıza girdiğinden beri milyonlarca insanın hayatına mal oldu, bir o kadarının da hastaneye yatmasına ve uzun süreler tedavi almasına yol açtı. Bristol'de yaşayan Dave Smith ise başına gelen inanılmaz olayla kimsenin kırmak istemeyeceği bir rekorun sahibi oldu...

24.06.2021Dünya
Brezilyada son 24 saatte 2 bin 392 kişi Kovid-19dan hayatını kaybetti

Brezilya'da son 24 saatte 2 bin 392 kişi Kovid-19'dan hayatını kaybetti

Latin Amerika ülkelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları ve virüse bağlı can kayıpları artmaya devam ediyor.

24.06.2021Dünya
Son dakika: ABDnin en yetkili kurumu açıkladı... İşte Kovid-19 aşılarının yeni yan etkisi

Son dakika: ABD'nin en yetkili kurumu açıkladı... İşte Kovid-19 aşılarının yeni yan etkisi

ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), Pfizer/BioNTech ve Moderna aşılarında nadir görülen yan etkiyi ilk defa kabul etti. FDA bu yan etkiden en çok etkilenen yaş grubunu da açıkladı.

24.06.2021Dünya
Turkovac’ın kahramanı ilk kez Hürriyet’e konuştu: Virüs tanıdıktı

Turkovac’ın kahramanı ilk kez Hürriyet’e konuştu: Virüs tanıdıktı

Türkiye aşı üretiminde önemli bir aşamaya geldi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kayseri Erciyes Üniversitesi’nin geliştirdiği aşı adayının adını ‘Turkovac’ olarak duyurdu. Turkovac’ın faz 3 çalışmaları da başladı. Bugüne kadarki 2 aşamayı büyük bir başarıyla geçen Turkovac’ı geliştiren Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ilk kez Hürriyet’e konuştu: “Doktora sonrası ABD’de üç yıl koronavirüs üzerinde çalışmıştım. Pandemi çıkınca en azından tanıdık bir virüs, bunu yenebiliriz diye düşündüm.”

24.06.2021Gündem
Bilim insanlarını şaşırtan olay 218 gün Covid-19u atlatamadı... Tüm testleri pozitif çıktı

Bilim insanlarını şaşırtan olay! 218 gün Covid-19'u atlatamadı... Tüm testleri pozitif çıktı

Brezilya'da bilim insanlarının, bir hastanın 218 gündür yakalandığı yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) atlatamayışının sebebini araştırdığı açıklandı.

24.06.2021Dünya
John McAfee kimdir kaç yaşında neden öldü Virüs yazılımcısı John McAfeenın hayatı ve biyografisi hakkında merak edilenler

John McAfee kimdir kaç yaşında neden öldü? Virüs yazılımcısı John McAfee'nın hayatı ve biyografisi hakkında merak edilenler

John McAfee hayatını kaybetti. ABD'li anti-virüs yazılımcısı John McAfee İspanya'daki tutuklu bulunduğu hücresinde ölü bulundu. John McAfee'nin ölüm nedeni henüz kesinleşmezken, intihar şüphesi olabileceği öğrenildi. 1987'de McAfee Associates yazılım şirketini kuran ve bir dizi kurumsal güvenlik yazılımı üreten McAfee Associates ile ilk başarısını elde eden John McAfe'nin 30 yıla kadar hapis cezası alabileceği tahmin ediliyordu. Peki, John McAfee kimdir kaç yaşında neden öldü? İşte, virüs yazılımcısı John McAfee'ın hayatı ve biyografisi hakkında merak edilenler.

23.06.2021Dünya
Son dakika haberi... ABDli virüs yazılımcısı John McAfee hücresinde ölü bulundu

Son dakika haberi... ABD'li virüs yazılımcısı John McAfee hücresinde ölü bulundu

Son dakika haberi... ABD'de vergi kaçırmakla suçlanan dünyaca ünlü anti-virüs yazılımcısı John McAfee (75), İspanya'da tutulduğu hücrede ölü bulundu. McAfee'nin ölümünde intihar şüphesi olduğu bildirildi.

23.06.2021Dünya
Son dakika haberi: 23 Haziran korona tablosu açıklandı İşte bugünkü vaka sayısı ve corona virüsü ile ilgili son durum

Son dakika haberi: 23 Haziran korona tablosu açıklandı! İşte bugünkü vaka sayısı ve corona virüsü ile ilgili son durum

Son dakika... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu sonrası yaptığı basın toplantısında 23 Haziran 2021 corona virüsü tablosunu da açıkladı. Buna göre son 24 saatte 5 bin 809 kişiye corona virüsü teşhisi koyulurken, 65 hasta Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Bakan Koca'nın açıkladığı tabloda, ağır hasta sayısının ise 763 olduğu görüldü.

23.06.2021Gündem
Dünya genelinde 2 milyar 750 milyon dozdan fazla Kovid-19 aşısı yapıldı

Dünya genelinde 2 milyar 750 milyon dozdan fazla Kovid-19 aşısı yapıldı

Dünya genelinde 2 milyar 750 milyon dozdan fazla Kovid-19 aşısı yapılırken, Türkiye, 44 milyon 456 bin 262 doz ile 9. sırada yer aldı.

23.06.2021Dünya
Salma Hayek şaşırttı: Kocam yokken yatak odama onu alıyorum

Salma Hayek şaşırttı: Kocam yokken yatak odama onu alıyorum

Meksikalı oyuncu Salma Hayek, son günlerde yaptığı ilginç açıklamalarla gündeme geliyor. Önce koronavirüse yakalanıp kötüleştiğini ve evinde ölmek istediğini açıklayan Hayek, şimdi de evcil baykuşuna olan bağlığını dile getirdi.

23.06.2021Magazin

Yazar Sonuçları

Covid-19 anketi... Korkulu rüyamız sürüyor

Aşı kampanyası hızlanır ve daha çok turizme endeksli normalleşme kararları alınırken, Delta versiyonu mutasyon virüs, korkulu rüyamız olmaya devam ediyor.

26.06.2021

Günün fantezisi... Delta varyantını ancak kötü tanrı mı yenebilir

Şimdi size fazla fantastik, ondan da fazla karmaşık ve sofistike ve hatta gereksiz gibi gelebilecek bir şey yazacağım.

26.06.2021

Cem Yılmaz’ın cesareti

Vah efendim, Cem Yılmaz muhalifmiş, bakanlık onu kampanyasında neden oynatmış... Vay Cem Yılmaz hakiki muhalif değilmiş, gerçek yüzü şimdi ortaya çıkmış... Ne kamplaşmaymış arkadaş! Virüse karşı bile tek yürek, tek ses olamıyoruz.

25.06.2021

Sanatçılar haklı ama...

Cumhurbaşkanı Erdoğan son kabine toplantısının ardından “Temmuz ayı itibarıyla müzik yasağını 24.00’e çekiyoruz” diye bir açıklama yaptı.

24.06.2021