EKSTRA
MENÜ

Virgin Galactic

Virgin Galactic ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Virgin Galactic haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 114 Virgin Galactic haberi bulunmuştur.

Virgin Galactic Haberleri

Astrofizikçi Hawking uzay seyahatine hazırlanıyor

Astrofizikçi Hawking uzay seyahatine hazırlanıyor

İngiliz astrofizikçi Stephen Hawking, iki yıl sonra uzaya gitmek istiyor.

8.01.2007Dünya
Bedava mille uzaya gidecek

Bedava mille uzaya gidecek

Kısa süre sonra uzaya turist taşımaya başlayacak olan Virgin Galactic, ilk turistini bedava milleri sayesinde uzaya götürecek.

29.09.2006Gündem
Silikon memeliler uzaya gidemeyecek

Silikon memeliler uzaya gidemeyecek

Virgin havayolu şirketi sahibi Sir Richard Branson’ın planladığı turistik amaçlı uzay gezilerine silikon memeli kadınlar, patlama tehlikesi yüzünden alınmayacak.

29.03.2006Gündem
Uzaya ticari uçuş 2008’de

Uzaya ticari uçuş 2008’de

ABD Ulaştırma Bakanı Norman Mineta, uzaya yolcu taşıyacak ticari uçuşlara 2008’den sonra izin verilebileceğini bildirdi.

11.02.2006Gündem
Uzayda dünya yörüngesinde 5 milyar dolara otel kuruyor

Uzayda dünya yörüngesinde 5 milyar dolara otel kuruyor

Dünyada her şeyden kaçmak mı istiyorsunuz? İşte size, sandığınızdan çok daha yakın bir yörünge tatil köyü turu: CSS Skywalker. Las Vegas’ta onlarca kumarhane ve binanın sahibi milyarder Robert Bigelow, çölde özel araştırma bölgesi olan kendine ait Nautilus uzay üssünde, uzayda dünya yörüngesinde kuracağı ilk uzay otelinin projelerini hazırlıyor.

10.09.2005Spor
Uzay turistleri sıraya girdi

Uzay turistleri sıraya girdi

Dünyanın ilk sivil uzay gemisinin tasarımcıları ile anlaşma imzaladıktan sonra uzaya yolcu taşımaya hazırlanan Virgin Galactic dünyanın dört bir yanındaki maceraperestlerden büyük ilgi görüyor. Şirketin Web sitesini iki haftada 7.5 milyon kişi ziyaret ederken, bunlardan 3 bin 500'ü uçuşlar başlar başlamaz ödeme yapmaya hazır olduğunu söyledi.

13.10.2004Gündem
Branson, uzaya turist taşıyacak

Branson, uzaya turist taşıyacak

Virgin Havayolları’nın sahibi İngiliz milyarder Sir Richard Branson, kuruluş anlaşmasını tamamladığı ‘Virgin Galactic’ şirketiyle ilk ticari uzay seferlerini 2007’de başlatmayı planladıklarını açıkladı.

27.09.2004Gündem
Dünyanın en etkili 100 kişisinden birinin annesi olmak ister miydiniz

Dünyanın en etkili 100 kişisinden birinin annesi olmak ister miydiniz?

Dünyanın en büyük ve güçlü şirketlerinden birinin CEO’su, Time dergisinin 2007’de dünyanın en etkili 100 kişiden biri olarak seçtiği Richard Branson’un başarısının sırrını merak ediyor musunuz? Yanıtınız evetse, bu yazı size birkaç ipucu verebilir.

21.03.2016Eğitim

Yazar Sonuçları

Branson: Türkiye’de cep telefonu işine girebiliriz

"DÜNYANIN en çılgın işadamı" kimdir diye sorarsanız cevabım kesinlikle İngiliz Richard Branson olur. Virgin Grubu’nın patronu yani.

30.01.2006

Bu yol hiç bitmez

Üç haftadır Güneybatı Amerika’da üstü açık bir arabada, efsane yol ‘Route 66’da ilerliyoruz. Uçsuz bucaksız kırmızı topraklar, heybetli dağlar, yayvan sonsuz bir gökyüzü ve çağdaş sanat durakları... Texas’tan New Mexico’ya, Arizona’dan Nevada’ya uzanan bir coğrafyadan geriye kalan notlar, izler.

1.09.2013