EKSTRA
MENÜ

Vintage

Vintage ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Vintage haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.355 Vintage haberi bulunmuştur.

Vintage Haberleri

Duck Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Duck Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Duck Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Duck Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Son yıllarda kıyafet çeşitliliği oldukça arttı. Özellikle moda akımlarına göre çeşitlenen kıyafet sektöründe yeni akımları yakalamak için kumaş türlerinin de yeri çok önemli. Son yıllarda öne çıkan duck kumaş çok merak ediliyor. Duck kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Ahu Yağtu: Ekibin neredeyse tamamı kadın

Ahu Yağtu: Ekibin neredeyse tamamı kadın

Ahu Yağtu, “Zamansız Stiller” adlı moda programıyla ekrana gelmeye başladı. Teknik ekip haricinde kamera arkasındaki herkesin kadın olduğunu söyleyen Yağtu, “Elbette kadın erkek diye bir ayrım yapmıyorum ama projeye baktığımda çok güzel bir iş görüyorum. Arka planda kadınların olmasıyla yaratıcılık biraz daha fazlalaşmış olabilir” diyor.

13.01.2021Televizyon
Moda dünyasında neler yaşandı Ne umduk, ne bulduk

Moda dünyasında neler yaşandı? Ne umduk, ne bulduk!

Modanın dinamik dünyasına zıt düşen bir yılı geride bırakıyoruz. 2020 öngörülerinin bazıları tuttu, bazıları tutmadı. Bazı parçalar ünlü isimlerin etkisiyle beklenmedik bir şekilde öne çıktı. Literatüre yepyeni kavramlar ve aksesuarlar eklendi.

Ece Sükan: Dijital çağ herkesi aynı yaptı

Ece Sükan: Dijital çağ herkesi aynı yaptı

Ece Sükan, tarzıyla uluslararası moda arenasında adından söz ettiren isimlerden. Türk moda tutkunlarına ‘vintage’ akımını sevdiren Sükan, dijital çağın herkesi birbirinin aynısı yaptığını ifade ediyor ve ekliyor: “Ben, 70’lerden ilham alıyorum.”

13.12.2020Magazin
Şaşırtmak ve nostalji yaşatmak istiyor

Şaşırtmak ve nostalji yaşatmak istiyor

Cumhuriyet Berberi’nin duvarında Ayhan Işık ve Tarık Akan’ın posterleri asılı. İlhan Bakkaliye’nin tartısında bir kalıp peynir, Vita yağlar sıra sıra rafta... Oganaki’nin 24 minyatür diorama eserden oluşan ‘Fısıldayan Kutular’ başlıklı ilk sergisi, gözlerinizi alamayacağınız ayrıntılarla dolu. 18 Aralık’ta açılacak sergi öncesi sanatçıyla konuştuk.

Moda Tasarımı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Moda Tasarımı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Moda tasarımı bölümü, son zamanlarda özellikle giyim ve moda sektörünün gelişmesi ile beraber pek çok üniversitede yer alan bölümlerden birisidir. Moda tasarımı bölümünde özellikle son moda ürünler ve elbise stilleri değerlendirilir, araştırılır ve bu ürünlerin üretilir. Moda tasarımı bölümü genellikle kadınların en çok rağbet gösterdiği bölümlerden birisidir. Fakat son zamanlarda erkekler de modaya bakış açılarını değiştirerek, bu bölümü tercih etmektedir. Moda tasarımı bölümünü tercih edecek olan kişiler için moda tasarımı bölümü nedir, mezunu ne iş yapar, dersleri nelerdir ve iş olanakları nasıldır tüm detayları sizler için derledik.

Neslihan Yargıcı: O programdan paketlendim

Neslihan Yargıcı: O programdan paketlendim

90’larda moda dünyasının altını üstüne getiren Neslihan Yargıcı rüzgarı, 2000’lerin başında ansızın dindi. Farklı kulvarlardaki işleri kadar özel hayatı ve düzenlediği partilerle de manşetleri süsleyen “siyahların kadını”, birdenbire ortadan kayboldu. Sordum soruşturdum, onu Bodrum’da buldum. Ortada olmaması, boş durduğu anlamına gelmiyormuş, gayet net anladım. “Akıllı olan kenarda durur dönemindeyiz” diyen Yargıcı ile uzun uzun sohbet ettik. Sıfır egoyla, müthiş keyifle yanıtladı sorularımı. Jüri üyeliği yaptığı programdan nasıl “paketlendiğini” anlatırken güldü, imzasını taşıyan Seden Gürel imajı için “Tam bir çöptü” demekten çekinmedi. Geriye de son derece vintage bir moda-magazin söyleşisi kaldı. Keyifli okumalar...

24.11.2020 Magazin
Dizilerin vazgeçilmez adresi: Balat

Dizilerin vazgeçilmez adresi: Balat

Balat, İstanbul'un en eski ve en muhteşem semtlerinden biri… Samimiyetin henüz yitip gitmediği, her adımda içinizin sebepsizce neşe dolduğu naif semtlerden burası… Özellikle son yıllarda dizi çekimi için en çok tercih edilen yerlerin başında geliyor. Örneğin bir döneme damgasını vuran Cennet Mahallesi Balat’ta çekildi. Şimdilerde reyting rekorları kıran Çukur’un da adresi Balat. İşte size hafta sonu İstanbul’da renkli bir keşfe çıkacağınız Balat gezi rehberi…

4.11.2020Seyahat
İçinizi ısıtacak samimiyetiyle otantik bir semt: Balat

İçinizi ısıtacak samimiyetiyle otantik bir semt: Balat

Samimiyetin henüz yitip gitmediği, her adımda içinizin sebepsizce neşe dolduğu naif semtlerden birisi Balat… Sizi tanıyormuşçasına içten davranan insanları, gökkuşağını andıran rengarenk evleri ve her köşe başında tarihi yapılarıyla sonbahar demlerini hissetmek için gezilecek muhteşem duraklardan Balat. İşte size tüm sıcaklığıyla Balat gezi rehberi…

1.10.2020Seyahat
Sandıklardan podyumlara... Yamalı giysiler

Sandıklardan podyumlara... Yamalı giysiler

Tığ işi, örme ve dokuma parçaları gün yüzüne çıkarın! Moda dünyası geçmişi, folklorik ve kültürel değerleri yansıtmayı seviyor. Bu sonbaharın öne çıkan trendlerinden biri de yama deseni yani ‘patchwork’...

Doya Doya Moda yeni yarışmacısı Zeynep Topçu kimdir, kaç yaşında

Doya Doya Moda yeni yarışmacısı Zeynep Topçu kimdir, kaç yaşında?

Arzu Zibaei’nin Doya Doya Moda’dan diskalifiyesi ardından yarışmaya Zeynep Topçu dahil oldu. Ayaklarının 42 numara olması nedeniyle ilk kombinini erkek mağazasından tamamlaması çok konuşulan Zeynep Topçu, feminen bir tarzı olduğunu ifade etti. Peki, Doya Doya Moda yeni yarışmacısı Zeynep Topçu kimdir, kaç yaşında?

16.09.2020Televizyon
Kitaplık Modelleri - Modern, Kapaklı, Ahşap Ve Duvar Kitaplık Modelleri (2020)

Kitaplık Modelleri - Modern, Kapaklı, Ahşap Ve Duvar Kitaplık Modelleri (2020)

Kitap okumak hiç şüphesiz en yaygın hobilerden biridir. Özellikle evde vakit geçirmeyi sevenler için ayrı bir önem taşıyan kitaplıklara sahip olmak, herkesin hayallerini süslese de çoğu zaman kapladığı alan nedeniyle imkansız gibi görünebilir. Özenle biriktirdiğiniz kitaplarınızı köşe bucak saklamak zorunda kalmayacağınız, birbirinden farklı alternatifler sunan kitaplıklar sayesinde, kitap okuma saatleriniz eskisinden daha zevkli hale geliyor. Eğer siz de kitapların uçsuz bucaksız dünyasında kaybolmayı sevenlerdenseniz, evinizde harika bir kitaplık için her zaman bir yer olacağını unutmayın. Sade ve modern görünümlü, evin düzenli gözükmesini sağlayan kapaklı, vintage tarzı benimseyenler için ahşap ve yer tasarrufunu önemseyenlere özel duvar kitaplıkları çeşitli renk ve materyallerle 2020 kitaplık modellerinde…

9.09.2020Ev Dekorasyon
Ece Sükan: Oyunculuğumu modelliğimden daha çok severim

Ece Sükan: Oyunculuğumu modelliğimden daha çok severim

Best Model tescilli güzel ve 10 parmağında 10 marifet: Oyunculuk, modellik, moda editörlüğü, DJ’lik, TV programcılığı, dergi yöneticiliği, influencer’lık... Ayrıca psikoloji bölümü mezunu. Sekiz mi etti? Piyano ve baleyi de ekleyin. İkilemli soruların konuğu bu hafta Ece Sükan.

7.09.2020Magazin
Kraliyet ailesinin en güzel gelini kim Meghan mı, Kate mi Beatrice mi

Kraliyet ailesinin en güzel gelini kim? Meghan mı, Kate mi Beatrice mi?

Kraliçe Elizabeth’in torunu Prenses Beatrice’in düğününde, babaannesine ait vintage bir elbise giymesi moda dünyasını ikiye böldü! Kraliyet düğünlerini mercek altına aldık; en güzel gelin hangisiydi?

Backgrid UK, Splash News

21.07.2020Magazin
Nova Sposa: Tasarımlarını Geleneksel Çizgiden Kopmadan Bugüne Taşıyor

Nova Sposa: Tasarımlarını Geleneksel Çizgiden Kopmadan Bugüne Taşıyor

Gelinlik giymek, her kadının hayali. Kadınların hayallerini süsleyen gelinlik modellerini Türkiye ve tüm Dünya’ya tasarlayan Nova Sposa; “Tasarımlarını, geleneksel köklerinden kopmadan, bugüne adapte ediyor.”

17.07.2020Koleksiyonlar

Yazar Sonuçları

Stil kimliğinizin ipucudur

Antika, vintage eşyalar hayatımızda giyimden aksesuara gittikçe yerini almaya başladı. Günümüzde bu tarz ürünlere olan ilgi her geçen gün artıyor. Geçmişe, eskiye özlemi yansıtan eski eşyalar, bizlere tarihe yolculuk yaptırıyor. Sanatçı Deniz Doğruyol da antikacılardan, eskicilerden, sahaflardan topladığı materyallerle asamblaj ve mixed media kolaj tablolar yapıyor. Bu çalışmalarını ise dünyanın birçok sanat merkezine taşıyor. Eski eşyalar onun elinde bir esere dönüşüyor ve her eseri yaşanmışlığın hikâyesini anlatıyor. Uzun yıllar Los Angeles’ta yaşayan ve resim üzerine eğitim alan Deniz Doğruyol, Amerika ile Avrupa’da birçok sergi açtı. 2018’de İstanbul’a döndü ve çalışmalarını halen İstanbul’da sürdürüyor. Sevgili Deniz ile, projelerini, modayı konuştuk.

11.04.2021

Doğal olandan utanmanın öteki adı: Beyaz kum

Plajlara beyaz kum, yani kuvars tozu dökme adedi son yıllarda lüks otellerin vazgeçemediği bir alışkanlık haline geldi. Bu ürkütücü alışkanlığı Hürriyet’ten İsmail Sarı tüm ayrıntısıyla yazdı geçtiğimiz günlerde.

28.03.2021

Sezon Efekti

İlkbahar- yaz trendlerine geçmeden önce son kez yakalayabildiğimiz trendlere göz atalım.

1.03.2021

Dolunay ve kurt yüzyılı kapandı ekinoks ve cadı yüzyılı açılıyor

Önceki gün bir streaming platforma konan yeni “cadı” filmi “Discovery of Witches” bir “ekinoks” günü başlıyor.

21.02.2021

Girit formülü ile yeniden 'takıma dönüş' fotoğrafı

Biliyorsunuz artık iyi bir “Savunma Bakanlığı internet sitesi” uzmanıyım.

19.02.2021

50 yıl önceki filmden bugüne kalan bir afiş

Önceki akşam Boğaziçi Üniversitesi’ndeki olayları izlerken 50 yıl öncesine gittim.

3.02.2021

‘Geri Dönme’ Şarkısıyla 80’lere Işınlanıyoruz

Burak Gündüz, ‘Geri Dönme’ ile bizi 80’lere ışınlıyor. Müzisyenliğinin yanı sıra yaratıcı yönetmenlik, metin yazarlığı ve pek çok filmde seslendirme yapan Burak Gündüz, şarkıyı kaydederken, 80’lerde kullanılan kayıt tekniklerini kullanıyor. Synth pop alt yapısına sahip olan ‘Geri Dönme’, kullanılan vintage sytnhler ve drum machineler ile 80’leri özleyenler için çölde bir vaha gibi. Burak Gündüz sorularımızı yanıtladı.

13.01.2021

Ocak Ayı Klasikleri

Hoş geldin 2021 dedik ve trendlerle geldik. Ocak ayının trendlerinden klasikleşmiş figürlere güzel bir dokunuş yapalım öyleyse…

11.01.2021

Hikâyesi olan objeler masanızda bulunsun

Küçük yaşlardan beri tutkusu olduğu sofra ve dekorasyonu mesleğe çeviren Berrin Ak, renkli ve farklı tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Sofra ve dekorasyona yön veren sevgili Berrin Ak, Amerika’nın popüler dekorasyon markası MacKenzie-Childs’i Türkiye’ye getirerek dekorasyona olduğu tutkusunu, başarılı bir kariyere çevirdi. Pandemi dolayısıyla uygulanacak tedbirler kapsamında evlerimizde gireceğimiz yeni yılda, yıl başı akşamı için de şık bir sofranın tüyolarını veren Berrin Ak ile sofra, dekorasyon ve modayı konuştuk.

20.12.2020

Ben böyleyim de biz neden böyle değiliz

Son günlerde fena halde Ayten Alpman’ın “Ben Böyleyim” şarkısına taktım.

19.12.2020

Retro Pazarlama Nedir?

2000'li yıllardan sonra geçmişe duyduğumuz özlem biraz daha arttı diye düşünüyorum. 80'ler, 90'lar ruhu öyle farklı, zihnimizde hala öyle canlı ki...

14.12.2020

Dev Kombin Parçaları

Stil sahibi görünmeyi hedefler ve bunun için bir çaba gösteririz. Özellikle son dönemlerde herkes daha farklı, daha trend parçalarla görünmek için gayret ediyor diyebiliriz. Peki kombinlerimizi destekleyici parçalar denilince akla ilk neler geliyor dersiniz?

14.12.2020

Putin, Trump ve Boris de bu kuyruğa girecekler mi

Şimdi size geçen perşembe yani önceki gün beni en çok etkileyen bir olayı anlatacağım

5.12.2020

Şimdi moda Retro Pazarlama

Aylar sonra karantina günlerine tekrar geri döndük. Gündemimizde yine kısıtlamalar ve sosyal mesafe var… Hepimizi evde uzun bir hafta sonu bekliyor.

4.12.2020

Sezonun En İyi Look Seçimleri

Bir sonbahar yaşıyor olmamıza rağmen bu sezonun enerjisi son derece yüksek! Daha renkli daha ışıltılı ve daha gösterişli bir sonbahar düşünün… Stil sahibi olmak isteyenlerin fikir alabileceği ve aynı zamanda trend giyimine daha da hava katmak isteyecek olanlar için sezonun en iyi look seçimleri geliyor.

30.11.2020

Timur Selçuk'u seven Emine Hanım bunu da sevecektir

Son günlerde Selda Bağcan’ın 1971’de söylediği bir şarkıyı yeniden keşfettim...

26.11.2020

Sevdim, sevildim ama çok en çok kendimi sevdim

90’larda moda dünyasının altını üstüne getiren Neslihan Yargıcı rüzgarı, 2000’lerin başında ansızın dindi. Farklı kulvarlardaki işleri kadar özel hayatı ve düzenlediği partilerle de manşetleri süsleyen “siyahların kadını”, birdenbire ortadan kayboldu. Sordum soruşturdum, onu Bodrum’da buldum. Ortada olmaması, boş durduğu anlamına gelmiyormuş, gayet net anladım. “Akıllı olan kenarda durur dönemindeyiz” diyen Yargıcı ile uzun uzun sohbet ettik. Sıfır egoyla, müthiş keyifle yanıtladı sorularımı. Jüri üyeliği yaptığı programdan nasıl “paketlendiğini” anlatırken güldü, imzasını taşıyan Seden Gürel imajı için “Tam bir çöptü” demekten çekinmedi. Geriye de son derece vintage bir moda-magazin söyleşisi kaldı. Keyifli okumalar...

24.11.2020

Sezonun Trend Parçaları

Bulunduğumuz sezonun birbirinden trend parçaları yine bizi moda dünyasında ve dönemlerde seyahate çıkarır cinsten. Tekerrür eden parçalardan vintage parçalara, modern kesimlerden canlı renklere…

16.11.2020

Çanta ve saatte ikinci el akımı

Ülkemizde ikinci el çanta, saat gibi aksesuarların kullanımına ilgi her geçen gün artıyor. Kimileri ekonomik tasarrufta bulunmak amacıyla ikinci el ürüne yönelirken kimileri de vintage (nostaljik) ürünleri tercih ediyor. Marka ekspertizi Emirhan Karayalçın da hikâyesi olan, yaşanmışlıkları bulunan ürünleri müşterilerine sunuyor. Türkiye’de ikinci ele olan ilginin nedenlerini anlatan Karayalçın, ikinci el marka ürünlerin sahtesinin de satıldığına dikkat çekerek alınacak ürünün mutlaka bir uzmana gösterilmesi gerektiğini söylüyor. Emirhan Karayalçın, “Bana göre, modern bir kıyafeti vintage parçalar ile süslendirmek modaya yön verebilmek anlamına gelir” diyor.

1.11.2020

Burçların Modası

Burçlara inananlardan mısınız? Kimileri burçlara bağlı bir yol haritası belirlerken kimileri ise hiç umursamaz ve hatta inanmaz. Her burcun bir gezegeni olduğunu ve bu enerjiyi günlük yaşantıda yansıttığını düşünürüz aslında. Bu 12 burcun birbirine benzeyen giyim tarzları var mıdır? En çok kullandıkları renkler nedir? Gelin birlikte analiz etmeye başlayalım o zaman...

8.09.2020

Oyunculuğumu modelliğimden daha çok severim

Best Model tescilli güzel ve 10 parmağında 10 marifet: Oyunculuk, modellik, moda editörlüğü, DJ’lik, TV programcılığı, dergi yöneticiliği, influencer’lık... Ayrıca psikoloji bölümü mezunu. Sekiz mi etti? Piyano ve baleyi de ekleyin. İkilemli soruların konuğu bu hafta Ece Sükan.

7.09.2020

2020 Sonbahar/Kış Gelinlik Modelleri

Şu geçirmiş olduğumuz sene içerisinde bir hayli zorlu günler yaşayarak maalesef ki düğün sezonunu bir hayli erteledik. Düğünlerini erteleyen çiftler için sonbahar-kış sezonu gelinlik modellerini sizler için derledim, hala kararsız olan gelin adaylarına bir göz atın derim. Keyifle okuyun...

18.08.2020

Olmazsa Olmaz Parçalar

Her kadının dolabında tarzlar ne kadar farklı olursa olsun her daim benzer belki de birebir aynı parçalar görmek olası. Kadınların olmazsa olmazı kurtarıcı parçalar nettir, klasiktir ve hep hayatımızda- gardırobumuzda- bizi en zor zamanlarda yalnız bırakmaz. Her parçayla kolay kombinlenebilen minik nüanslarla farklılık yaratabileceğiniz canımız dediğimiz parçalara gelin birlikte bir göz atalım öyleyse.

1.08.2020

Kafamızdaki WhatsApp sorusunun cevabı bu mu

Önceki gece geç saatlerde “Deadwind” dizisinin ikinci sezonunun beşinci bölümünü izliyorum.

21.07.2020

Mısır'ın 'Z' kuşağının yolsuzlukla savaşı

Pazar günü Al Monitor haber sitesinde Mısır’ın “Z” kuşağı ile ilgili ilginç bir yazı yayınlandı.

14.07.2020

Menkalinan 1,5 ay boyunca hangi kötülükleri yapar

Muhtemelen siz yazıyı okurken, gökyüzünde bir “ateşli çember” olayı yaşanıyor veya yaşanmış olacak...

21.06.2020

Ablası desteğe geldi

Aslı Tümen, Raif Ali Dinçkök’le evliliğinde sıkıntılı günler geçiren kardeşi Esra Dinçkök’ün yanına taşındı. Raif Bey ise yine aynı rezidansta başka bir daireye geçerek ailesinin yanında olmayı sürdürüyor.

19.06.2020