EKSTRA
MENÜ

Vincent Van Gogh

Vincent Van Gogh haberleri sayfasında güncel ve son dakika Vincent Van Gogh hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 282 Vincent Van Gogh haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Vincent Van Gogh Haberleri

23 Aralık hangi burç ve burcu ne 23 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

23 Aralık hangi burç ve burcu ne? 23 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Mistik ve büyüleyici bir alan olarak görüle astroloji her dönem ilginç gelmiştir. Eski medeniyetlerde; Mısırlılarda, Yunanlılarda, Göktürklerde, Azteklerde ve pek çok diğer medeniyetlerde astrolojiye saygı duyulmuş ve bu alanda çalışmalar yapılmıştır. İşte, 23 Aralık hangi burçtur, 23 Aralık yükselen burç, 23 Aralık günü tarihte yaşananlar, 23 Aralık günü doğmuş olan Türk futbolcular ve ünlüler ile konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

20.09.2021Burçlar
Edvard Munch kimdir Kısaca hayatı ve eserleri hakkında bilgi

Edvard Munch kimdir? Kısaca hayatı ve eserleri hakkında bilgi

Dünyaca ünlü “Çığlık” tablosu ile bilinen Edvard Munch, zor bir hayat geçirmiş, oldukça hassas bir sanatçıdır. Geçmişten günümüze onun adını bilmemizi sağlayan tablo dışında, Munch kendi çağımızı nasıl gördüğümüzü tanımladı. Peki, Edvard Munch kimdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

1.09.2021Araştırma
Değeri 100 milyon dolar... Çalınan tabloları satın alırken yakalandı

Değeri 100 milyon dolar... Çalınan tabloları satın alırken yakalandı

Ünlü Hollandalı ressam Vincent Van Gogh'un çalıntı iki tablosunu satın aldığından şüphelenilen İtalyan asıllı mafya üyesi, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

20.08.2021Ekonomi
‘Tablolar Konuşuyor Dijital Resim Sergisi’ne anlamlı ziyaret

‘Tablolar Konuşuyor Dijital Resim Sergisi’ne anlamlı ziyaret

Türk Telekom’un, görme engellilere yönelik hazırladığı sesli betimlemeli eserlerden oluşan ‘Tablolar Konuşuyor Dijital Resim Sergisi’ne ilgi devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde yer alan ve dünyaca ünlü 30 tablonun yer aldığı serginin konukları; Sesli Betimleme Derneği, Engelsiz Sağlık Çalışanları Sendikası ve Evrensel Görme Özürlüler Derneği’nin üyeleri oldu.

2.07.2021Teknoloji
Osman Hamdi, Van Gogh ve Göbeklitepe, aynı sergide buluştu

Osman Hamdi, Van Gogh ve Göbeklitepe, aynı sergide buluştu

Parallel Universe Exhibition by Ouchhh'un yapay zeka ve sanatı birleştiren eserleri, sanatseverlerle buluştu.

24.06.2021Keyif
Emine Erdoğan, Millet Kütüphanesinde dijital resim sergisini açtı

Emine Erdoğan, Millet Kütüphanesi'nde dijital resim sergisini açtı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde görme engelli sanatseverler için düzenlenen 'Tablolar Konuşuyor Dijital Resim Sergisi'nin açılışını yaptı.

31.05.2021Gündem
‘Tablolar’ Türk Telekom ile  Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde konuşuyor

‘Tablolar’ Türk Telekom ile Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde konuşuyor

Türk Telekom; görme engellilerin bilgiye erişimine ve sanatla buluşmasına olanak sağlayan sosyal sorumluluk projesi Telefon Kütüphanesi kapsamındaki ‘Tablolar Konuşuyor Dijital Resim Sergisi’ni Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde ziyarete açtı. Sesli betimlemeli 30 tablodan oluşan sergi, Türkiye’nin en büyük kütüphanesi olan Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde 31 Mayıs’tan itibaren hafta içi 09:15-17:45 saatleri arasında görme engelli sanatseverler başta olmak üzere 30 Temmuz’a kadar tüm ziyaretçilere açık olacak.

31.05.2021Teknoloji
Sanat Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir Sanat Dalları Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Sanat Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? Sanat Dalları Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Sanat nedir ve çeşitleri nelerdir? Sanat dalları ve özellikleri hakkında bilgi edinmek için içeriğimizi okumaya devam edin. Sanatın insan hayatına katkıları nelerdir? Sanat hangi alanlarda daha çok öne çıkmaktadır tüm bu soruların cevabını sizler için derledik.

4.05.2021Araştırma
Dünyaca Ünlü Ressamlar Kimlerdir Dünyaca Ünlü Ressamların Eserleri Ve Hayatları Hakkında Kısa Bilgi

Dünyaca Ünlü Ressamlar Kimlerdir? Dünyaca Ünlü Ressamların Eserleri Ve Hayatları Hakkında Kısa Bilgi

İnsanlığın gelişimine oldukça katkıda bulunan ve sözsüz ifade biçimleri arasında kendisini büyük yer edinen ressamlar sanatçı denilince öne çıkan kişilerdir. Ressamlar genellikle farklı bakış açılarıyla ve eşsiz tuvalleriyle toplumun dikkatini çekmeyi başarıyorlar. Dünyaca ünlü ressamlar kimlerdir, hangi eserleri oluşturmuşlardır ve hayatlarındaki dikkat çekici detaylar nelerdir, sizin için derledik.

23.02.2021Araştırma
Dünyaca Ünlü Tablolar Nelerdir Dünyaca Ünlü Tabloların İsimleri Ve Hikayeleri Hakkında Kısa Bilgi

Dünyaca Ünlü Tablolar Nelerdir? Dünyaca Ünlü Tabloların İsimleri Ve Hikayeleri Hakkında Kısa Bilgi

Sanat tarihi olarak dünya içerisine baktığımız zaman, birçok farklı sanat eserini görmekteyiz. Binlerce farklı ressam çok mükemmel sanat eserlerini işlemiş ve tabloları ile bu sanatları somut bir arenaya taşımışlardır. Dünyada çok eski zamanlardan beri çeşitli tablolar yapılmakta ve bu tablolar değerlendirilmektedir. Çok eski zamanlarda yapılan bu tablolar, günümüzde bile çeşitli konuşmalarda dile getirilmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

23.02.2021Araştırma
Çin’de İHA’larla en uzun animasyon  rekoru kırıldı

Çin’de İHA’larla en uzun animasyon rekoru kırıldı

Çin’in kuzeyindeki Tianjin şehrinde, insansız hava araçlarıyla (İHA) en uzun animasyon performansıyla yeni bir Guinness Dünya Rekoru kırdı. Animasyon, Tianjin Üniversitesi’nde toplam 600 İHA tarafından sahnelendi. Gösteri 26 dakika 19 saniye sürdü. Animasyonda, Hollandalı ressam Vincent van Gogh’un hayat hikayesi de anlatıldı.İHA’lar Tianjin merkezli EFY Teknoloji şirketi tarafından geliştirildi.

21.12.2020Haber
Empresyonizm nedir İzlenimcilik ne demek Empresyonizm sanat akımı kurucusu, örnekleri, eserleri ve temsilcileri hakkında bilgi

Empresyonizm nedir? İzlenimcilik ne demek? Empresyonizm sanat akımı kurucusu, örnekleri, eserleri ve temsilcileri hakkında bilgi

Empresyonizm bir diğer adı ile izlenimcilik, 19.yy’ın ikinci yarısı ve 20. yy.’ın başlarında Fransa’da başlayarak daha sonra diğer ülkelere yayılan resim sanatının ismidir. Empresyonizm nedir? Özellikleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.

3.11.2020Araştırma
Ünlü sokak sanatçısının Monet tablosu açık artırmada 10 milyon dolara satıldı

Ünlü sokak sanatçısının 'Monet tablosu' açık artırmada 10 milyon dolara satıldı

Ünlü İngiliz sokak sanatçısı Banksy'nin, Fransız ressam Claude Monet'nin bir tablosunu yeniden yorumladığı eseri, açık artırmada tahminleri aşarak 7,5 milyon sterline (yaklaşık 10 milyon dolar) alıcı buldu.

22.10.2020Dünya
Van Goghun ünlü tablosu 1,6 milyon euroya satıldı

Van Gogh'un ünlü tablosu 1,6 milyon euroya satıldı

Hollanda'nın Den Bosch kentinde bulunan Kuzey Brabant (Noordbrabants) Müzesi, ünlü ressam Vincent van Gogh'un "Kadın Başı" adlı tablosunu, Londra'daki Christie's Müzayede Evi'nden 1,6 milyon euroya satın aldı.

3.09.2020Dünya
Hollanda’da Van Gogha ait İlkbahar Bahçesi tablosu çalındı

Hollanda’da Van Gogh'a ait "İlkbahar Bahçesi" tablosu çalındı

Hollanda'da Amsterdam kentinin doğusunda yer alan Singer Laren Müzesi, ünlü ressam Vincent van Gogh’a ait "İlkbahar Bahçesi" tablosunun çalındığını açıkladı.

30.03.2020Dünya
Kirk Douglas kimdir Kirk Douglas filmleri

Kirk Douglas kimdir? Kirk Douglas filmleri

Spartacus filmi ile üne kavuşan 1946 – 2004 yılları arasında Hollywood’da kamera karşısında oyunculuk yapan Kirk Douglas 103 yaşında hayatını kaybetti. Kirk Douglas, Oscar ödüllü en yaşlı oyuncu unvanının sahibiydi. İşte Kirk Douglas’ın hayatı ve filmleri ile ilgili bilgiler…

6.02.2020Magazin
Van Gogh’un silahı 162 bin 500 Euro’ya satıldı

Van Gogh’un silahı 162 bin 500 Euro’ya satıldı

Fransa’nın başkenti Paris’teki Drouot Müzayede Evi’nde, Hollandalı ressam Vincent Van Gogh’un kendisini öldürdüğü düşünülen silah açık artırmayla satışa sunuldu. Paslanmış ve kullanılamaz durumda olan silah, 162 bin 500 Euro’ya satıldı.

20.06.2019Avrupa
Dünyaca ünlü ressamları büyük ozanlarla buluşturan sergi, Hürriyet Avrupa tesislerinde açıldı

Dünyaca ünlü ressamları büyük ozanlarla buluşturan sergi, Hürriyet Avrupa tesislerinde açıldı

Türkiye ve dünyaca ünlü ressamların eserlerinin reprodüksüyonlarını, Türkçenin ünlü şairlerinin dizeleriyle buluşturan ‘Repro Sergi’, Hürriyet gazetesinin Avrupa Tesisleri‘nde açıldı. Hessen’deki Türkçe ve Türk Kültürü öğrencilerinin eserlerinden oluşan serginin ilk ziyaretçileri de genç sanatçılar ve öğretmenleri oldu.

13.06.2019Avrupa
Van Gogh’dan kuş bakışı Melbourne

Van Gogh’dan kuş bakışı Melbourne

Avustralya’nın Melbourne şehrinde, temmuz ayında yapılacak balon festivalinin tanıtımı için ünlü Hollandalı ressam Vincent van Gogh’un kafası şeklinde balon uçuruldu.

24.05.2019Dünya
Bipolar Bozukluk Genetik mi

Bipolar Bozukluk Genetik mi?

Psikyatri Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Atilla Tekin, bipolar bozukluğun, genetik geçişi en yüksek olan ruhsal hastalık olarak bilindiğini ifade ederek “Özellikle birinci dereceden yakınlarında bipolar bozukluk teşhisi varsa çocukta bu hastalığın riskinin yaklaşık 15 - 16 kat arttığını biliyoruz” dedi.

Bu hafta hangi filmler vizyona girecek Sinemalarda 8 film vizyonda

Bu hafta hangi filmler vizyona girecek? Sinemalarda 8 film vizyonda

Hafta sonu tatili öncesi, vizyona girecek filmlere dair araştırmalar hız kazandı. Cumartesi ve pazar günlerini film keyfi yaparak değerlendirmek isteyen sinemaseverler, bu hafta vizyona girecek yerli ve yabancı yapımları araştırıyor. Peki, bu hafta hangi filmler vizyona girecek?

14.02.2019Keyif
Van Gogha bir de böyle bakın

Van Gogh'a bir de böyle bakın

Çin'in Hangzhou kentinde çok özel bir sergi açıldı.

27.12.2018Keyif
Başarısızlığı kabul etmeyip yükselişe geçen insanlar

Başarısızlığı kabul etmeyip yükselişe geçen insanlar

Herkesin hayatında başarılı anları kadar başarısız anları da vardır. İşte başarısızlıklarından ders çıkarıp yükselişe geçenler ve hikayeleri...

20.11.2018Ekonomi
Otizmli  bir bireyin kaleminden...En önemlisi;  kendim gibi var olabilmek

Otizmli bir bireyin kaleminden...En önemlisi; kendim gibi var olabilmek

Biriyle nasıl arkadaş olunur bilememek, bir şey söylediğinde insanların nasıl hissedeceğini tahmin edememek, rutinler ya da alıştığın eşyalar değiştiğinde bununla başa çıkamamak ve en önemlisi insanların seni olduğun gibi kabul edemeyip garipsediğini görerek yaşamak nasıl bir duygudur bilir misiniz? Ben bilirim. Hem de doğduğum günden beri... m Birsen Başar

27.10.2018Hürriyet Pazar
Venedikte ‘Anons’a ödül

Venedik'te ‘Anons’a ödül

BU yıl 75’incisi düzenlenen sinema dünyasının en prestijli organizasyonlarından gösterilen Venedik Film Festivali’nde Türk yönetmen Mahmut Fazıl Çoşkun’un ‘Anons’ filmi Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

9.09.2018Keyif
Doğası ve eserleriyle: Rusya

Doğası ve eserleriyle: Rusya

Kuzeyinde Kuzey Kutup Denizi, doğusunda Pasifik Okyanus’u bulunan Rusya Estonya, Litvanya, Beyaz Rusya, Letonya, Ukrayna, Moldova, Kazakistan, Moğolistan, Çin, Gürcistan, Azerbaycan, Kuzey Kore olmak üzere toplam 14 ülkeyle sınır komşusu. 150'den fazla etnik kökenin birlikte yaşadığı, Bizans ve Slav kültürünün sentezi mimarisi, sanatı ve kültürüyle en çok ziyaret edilen ülkeler arasında yer alan Rusya'nın gezilecek yerlerinden bazıları haberimizde...

6.09.2018Seyahat
‘Van Gogh hayattayken değeri bilinmedi’ tezini çürütecek mektup

‘Van Gogh hayattayken değeri bilinmedi’ tezini çürütecek mektup

Yeni keşfedilen ve Van Gogh’un erkek kardeşi Theo’ya ait olduğu belirtilen bir mektup, ‘Van Gogh hayattayken değeri bilinmedi’ tezini çürütmeye aday.

27.08.2018Kitap Sanat
Bir efsanenin daha sonu mu

Bir efsanenin daha sonu mu?

Ünlü Hollandalı ressam Vincent van Gogh’un yaşadığı yıllarda değerinin bilinmediği yönündeki efsaneler yaygındır. Bu en çok da, resimlerinin satmamış olmasına bağlanır. Ancak yeni keşfedilen ve Van Gogh’un kardeşi Theo’ya ait olduğu belirtilen bir mektup, bu tezi çürütmeye aday.

27.08.2018Avrupa
Dünyanın en yaşanabilir yeri: Finlandiya

Dünyanın en yaşanabilir yeri: Finlandiya

Kuzey Avrupa ülkesi olan Finlandiya, tarihi yapıları, meydanları, şehir parkları, müzeleri ve birbirinden harika doğal güzellikleriyle nefes kesiyor. Şimdi Finlandiya'nın gezilecek yerlerinden bazılarını tanıyalım...

8.08.2018Seyahat
Van Gogh tabloları günlük aksesuar oldu

Van Gogh tabloları günlük aksesuar oldu

Vans ve Vincent Van Gogh Müzesi, özel bir iş birliği için bir araya gelerek “Vans x Vincent Van Gogh Müzesi Koleksiyonu”nu hazırladı.

3.08.2018Kampüs
Haftanın kaçırılmaması gereken gezi fırsatları ve seyahat haberleri

Haftanın kaçırılmaması gereken gezi fırsatları ve seyahat haberleri

Bu hafta editörlerimiz sizler için kaçırılmaması gereken seyahat etkinlik ve fırsatları derledi.

14.05.2018Seyahat
Beyaz Sarayın Van Gogh tablosu talebini geri çeviren müzeden Onun yerine altın klozet verelim teklifi

Beyaz Saray'ın Van Gogh tablosu talebini geri çeviren müzeden 'Onun yerine altın klozet verelim' teklifi

Beyaz Saray'ın ünlü Guggenheim Müzesi'ne başvurarak, Başkan Donald Trump ve First Lady Melania Trump'ın rezidans bölümüne asılmak üzere bir Van Gogh tablosunu kiralama talebinde bulunduğu, müzenin talebi reddederek yerine müze envanterinde bulunan bir altın klozet önerdiği belirtildi.

26.01.2018Dünya
O tablo Van Gogha ait çıktı

O tablo Van Gogh'a ait çıktı

Paris'teki Montmartre tepesindeki bir taş ocağının resmedildiği eserin Van Gogh'a ait olduğu tespit edildi . Uzmanlar, 2013'ten bu yana eserin gerçekten Van Gogh tarafından çizilip çizilmediğini araştırıyordu

17.01.2018Keyif
Van Goghun yeni bir resmi bulundu

Van Gogh'un yeni bir resmi bulundu

Hollandalı ünlü ressam Vincent van Gogh'un bilinmeyen bir resmi daha bulundu. Paris'teki bir taş ocağının tasvir edildiği çizimin, gerçek bir van Gogh çalışması olduğu açıklandı.

16.01.2018Dünya
Her duvar bir sanat eseri Burası Türkiyede bir şehir

Her duvar bir sanat eseri! Burası Türkiye'de bir şehir

Mersin’in Toroslar ilçesinde dünyaca ünlü ressamların eserleri ressam Nazife Bilgin Hazar tarafından evlerin duvarlarına resmedildi. Mersin merkez ilçe Toroslar Belediyesi, sanatı sokağa taşıdı. Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın hayalini kurduğu, ressam Nazife Bilgin Hazar’ın elinde hayat bulan ’Bulvar, Cadde ve Sokaklarda Cephe Düzenlemesi’ projesi kapsamında, ilk olarak Akbelen Bulvarı üzerindeki toplu konut binalarının dış cepheleri, Vincent Van Gogh, Pablo Picasso, Diego Rivera, Frida, Neşet Günal ve Osman Hamdi Bey gibi dünyaca ünlü ressamların eserlerinin reprodüksiyonları ile adeta bir sanat eserine dönüştü.

21.12.2017Haber
Efsane 101 yaşında

Efsane 101 yaşında

Efsane 101 yaşında

11.12.2017Keyif

Yazar Sonuçları

Şakalaşmanın da bir sınırı var

Çocuklar kendi aralarında şakalaşırken bazen aşırıya kaçıp istemeden de olsa birbirlerine zarar verebiliyor. Uzmanlar “Sınırları bilmek gerek. Karşımızdakine duygusal ve fiziksel zarar vermeye başladığımız an şakalaşma biter, zorbalık başlar” diyor.

16.10.2021

Kıpırdamayın, çiziyorum…

Bugün Dünya Ressamlar Günü. Bu vesileyle, fırçalarıyla dünyayı yeniden tanımlayan, tuvallerine aktardıklarıyla bize sevinci, üzüntüyü, doğayı, acıyı, tatlıyı yaşatan, gerçekleri ya da hayalleri tablolarına sığdıran bu sanatçıların sinemadaki yansımalarını hatırlayalım dedik. İşte size ressamları anlatan filmlerden bir seçki...

27.02.2021

Oturduğunuz yerden keşfe çıkacağınız en iyi online turlar

Karantina döneminde, gezmeye düşkün gezginler ya da yeni yerler görmeye meraklı kişiler için, online turlar ve geziler oldukça revaçta oldu. Müzeler, doğal yaşam ya da modern şehirler gibi birbirinden ilginç yerleri, online keşfetmek fiziksel olarak bizzat görmek gibi olmasa da yine de ayrı bir keyif. Norveç Fiyortlarından Serengeti’ye kadar, muhteşem manzaraları evlerimize misafir ettiğimiz bu eğlenceli ve kafa dağıtan sanal turlara bir göz atalım.

25.01.2021

Çocuğunuza küresel ısınmayla mücadeleyi sanat aktiviteleriyle öğretin

Mevsimlerin dengesinin değiştiği ve kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya olduğumuz bugünlerde, küresel ısınma konusunda hem kendi çevremizi hem de geleceğin yetişkinleri olan çocuklarımızı hızla bilinçlendirmemiz gerekiyor. Özellikle büyük kentlerde yaşayan çocukların en büyük talihsizliğinin, doğal akışından uzakta yaşanan mevsim değişikliklerinin zaman zaman yarattığı tahribata tanıklık etmeleri olduğu söylenebilir

7.01.2021

‘Bugün posta günü canım sıkılır’

Dali’nin, Frida’nın, Picasso’nun ailelerine, sevgililerine, dostlarına yazdıkları satırlar, onların eserlerini, fikirlerini ve ruh hallerini daha iyi anlamamızı sağlıyor.

10.10.2020

Pandemi günlerinde evler artık stüdyo

Zorunlu izolasyon döneminde hepimiz evlere kapandık, fiziksel mesafeyi görüntülü konuşmalarla, mesajlarla aşmaya çalışıyoruz.

6.05.2020

‘Süper’ler dinlensin, sahne sırası ‘siber kahraman’da...

Bir doktorun himayesinde hayata dönen ‘siber kahraman’ Alita’nın sistemin kötülerine karşı verdiği mücadeleyi anlatan ‘Savaş Meleği’, James Cameron-Robert Rodriguez işbirliğinin ürünü. Film kurduğu bilgisayar destekli görsel dünyayla ilgi çekse de öykü bazında ‘distopik sinema’nın çok tanıdık limanlarına uğruyor.

16.02.2019

Deliliğin ve dehanın resmi

Willem Dafoe’nun Oscar’lık performansıyla Van Gogh’a hayat verdiği “Sonsuzluğun Kapısında” haftanın en iyisi. Aksiyon arayanlara “Alita: Savaş Meleği”, popüler duygusal sinemadan hoşlananlara “Bir Aşk İki Hayat” ve küçük büyük tüm animasyon severlere “Asterix: Sihirli İksirin Sırrı”, haftanın diğer seçenekleri...

15.02.2019

Kapsamlı bir post-empresyonizm sergisi

TOPHANE-İ ÂMİRE’deki Post-Empresyonizm Sergisi, akımın en önemli adlarının eserlerini bir arada sunuyor.

24.10.2018

Hiçbir şey dışarıdan göründüğü gibi değildir

Normallik asfalt yol gibidir, yürümesi rahattır.

25.08.2018

Ey... Bu dünyanın maymunları bakın yanıma kimi gömüyorlar

CHARLES Darwin 10 Nisan 1882 günü Londra’ya 25 kilometre mesafedeki köyünde öldü.

22.03.2018