EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Vertigo

Vertigo ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Vertigo haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 482 Vertigo haberi bulunmuştur.

Vertigo Haberleri

V

V

.

15.09.2001İyi Yaşam
Enerjik bir ikili

Enerjik bir ikili

Jimnastik yapan kadınların favorisi (!) haline gelen, 1999 yazının en büyük hitlerinden 'I See You Baby (Shaking That Ass)' ile isimlerini duyuran Groove Armada ikilisi yeni albümlerini bomba gibi bir single olan ‘Superstylin’ ile müjdeliyor.

5.10.2001Gündem
Vanilla Sky

Vanilla Sky

Sinemaseverlerin Jerry Maguire, Almost Famous gibi filmlerden tanıdığı yönetmen Cameron Crowe'un imzasını taşıyan Vanilla Sky haftanın yeni filmlerinden. Film, Tom Cruise ile Penelope Cruz'un yanısıra Cameron Diaz, Kurt Russell, Noah Taylor, Jason Lee'den oluşan kadrosuyla dikkat çekiyor.

23.01.2002Gündem
Dans baş dönmesi yapar

Dans 'baş dönmesi" yapar

Geçen yıl hazırladığı ve engelli dansçılarla profesyonel sanatçıları biraraya getirdiği Farklı Bedenlerde Dans adlı projeyle dikkat çeken genç koreograf Tuğçe Ulugün Tuna, yeni projesi "Vertigo" ile Proje 4L İstanbul Güncel Sanat Merkezi'nde. Gösteri 23, 24 ve 25 Mayıs'ta izlenebilir.

14.05.2002Seyahat
Şimdiki gelecek zamanın radyosu

Şimdiki gelecek zamanın radyosu

‘‘Şimdiki gelecek zamanın radyosu’’ sloganını benimseyen Quasar FM 104.4 altı aylık bir denemeden sonra asıl yayınına başladı.

31.05.2002Gündem
Bütün zamanların en iyisi Yurttaş Kane

Bütün zamanların en iyisi 'Yurttaş Kane'

İngiliz Film Enstitüsü tarafından 144 uluslararası film eleştirmeni ve yönetmenle ayrı ayrı yapılan ankette, Orson Welles'in 1941 yapımı 'Yurttaş Kane' filmi hem eleştirmenlerin, hem de yönetmenlerin favorisi oldu. Eleştirmenler, Alfred Hitchcock'un 'Vertigo' filmini ikinci sıraya koyarken, üçüncülüğe Jean Renoir'ın 'La Regle du Jeu'sünü değer gördüler.

9.08.2002Dünya
Bütün zamanların en iyisi Yurttaş Kane

Bütün zamanların en iyisi 'Yurttaş Kane'

Orson Welles'in yönettiği "Yurttaş Kane" adlı film, dünyanın çeşitli ülkelerinden 144 eleştirmen ve yönetmenin katıldığı ankette 'tüm zamanların en iyi filmi' seçildi.

9.08.2002Dünya
Kaçan kurtulur

Kaçan kurtulur

Kadınlar 'kendi iş dünyalarını' yaratmak için kolları sıvadılar. ABD'de maço yönetim tarzından kaçan kadınlar büyük şirketlerden kendi işlerine doğru kayıyorlar. Araştırmalar 2005'te ABD'de kendi işini kuran kadın sayısının 4.7 milyona ulaşacağını söylüyor. İş dünyasındaki kadınlar konusunda kitap yazan internet şirketi CMGI’ın CEO'su Margaret Heffernan, kadınların iş dünyasında yeni, farklı ve kendilerinin olan birşeyler inşa etmek istediklerini söylüyor.

10.08.2002Gündem
Cenevre semalarında uçacaklar

Cenevre semalarında uçacaklar

Arif Kemal Buhara ve Arslan Öztürkmen önde gelen iki yamaç paraşütçüsü. Bu çok sevdikleri bu hobi zamanla ekmek kapıları haline gelmiş. Bu sayede yılın belki de her günü uçabiliyorlar.

24.08.2002Spor Arena
Ses kısıklığını önemseyin

Ses kısıklığını önemseyin!

Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte, ilk soğuk algınlıkları ve grip salgınları da görülmeye başlandı. Burun akıntısı, boğaz ağrısı, halsizlik gibi çok tanıdık şikayetlerin yanında ses kısılması da azımsanmayacak sıklıkta karşılaştığımız yakınmalar arasında yerini alıyor.

2.12.2002Seyahat
Baş ağrısı ve sinüzit

Baş ağrısı ve sinüzit

Eğer bir gün insanlık neredeyse kendisiyle yaşıt olan baş ağrısından kurtulabilirse, buna en çok sevinen herhalde patronlar olacaktır. Çünkü baş ağrısı nedeniyle kaybolan işgücünün farkındalar...

9.12.2002Kelebek
Kitap okumak seks yapmaya benzer

Kitap okumak seks yapmaya benzer

Paul Auster (55) çağdaş Amerikan edebiyatının en parlak temsilcilerinden. Yazmaya 12 yaşında başladı. Columbia Üniversitesi'nde Fransız, İngiliz ve İtalyan edebiyatı okudu. 1971-75 arasında Fransa'da oturdu. 1979'da babasının ölümünden sonra, onu konu aldığı yaşamöyküsel romanı Yalnızlığın Keşfi'ni yazdı.

14.12.2002Gündem

Yazar Sonuçları