EKSTRA
MENÜ

Vertigo

Vertigo ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Vertigo haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 482 Vertigo haberi bulunmuştur.

Vertigo Haberleri

Tıp eğitimi görsellerle akılda kalıcı olacak

Tıp eğitimi görsellerle akılda kalıcı olacak

Çukurova Üniversitesi’nce (ÇÜ) çıkarılan "İmgelerle Hastalıklar" kitabı, vertigo, talasemi, hemofili, alzaymır, diyabet ve epilepsi gibi çok sayıda hastalığı görselleriyle anlatıyor.

15.11.2015Eğitim
Brian Austin Green, Megan Foxtan nafaka alacak

Brian Austin Green, Megan Fox'tan nafaka alacak

Evli çiftler boşandığında genellikle kadınlar erkek tarafından nafaka alır. Ancak görünüşe göre bu kez tam tersi olacak.

25.08.2015Magazin
Dünyanın en büyük 10 yelkenlisi

Dünyanın en büyük 10 yelkenlisi

Güzellikleri ve zarafetleriyle göz kamaştıran yelkenliler, denizcilik tarihi boyunca hep ilgi odağı olmuşlardır. Günümüzde teknolojik ve hızlı yaşamdan uzaklaşmak amacıyla yelkenlileri tercih edenlerin sayısı az değildir. Deniz üzerinde bir kuğu gibi süzülen devasa yelkenlilerin genelde varlıklı kişilerin tercihi olduğu söylenir. Bu yelkenlileri incelediğinizde gerçekten haklı olduklarını söyleyebilirsiniz.

7.08.2015Kelebek
Hareketsiz çalışanlarda vertigo riski var

Hareketsiz çalışanlarda vertigo riski var

Kulakta vücut dengesini sağlayan sıvının bozulması ile vertigo hastalığı birçok insanı etkiliyor. Uzmanlar hareketsiz, devamlı bilgisayar başında çalışmanın da vertigoya neden olabileceğini belirtti.

16.06.2015Sağlık
Vertigo Neden Olur

Vertigo Neden Olur?

Emsey Hospital’dan Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Suat Turgut vertigo ile ilgili görüşlerini aktarıyor...

Yoğun iş stresi bu hastalığı artırıyor

Yoğun iş stresi bu hastalığı artırıyor!

Baş dönmesi, işitme kaybı, kulak çınlaması yaşıyorsanız dikkat!

18.04.2015Sağlık
Başınız dönüyorsa dikkat

Başınız dönüyorsa dikkat!

Baş dönmesi esnasında, gözlerimizi kapatarak beklemeyi tercih etmek yanlış. Uzmanlar, aksine bu tür baş dönmelerinde gözleri açmak, bir noktaya bakmak ve baş-boyun hareketleri yapmak gerektiğini belirtiyor

20.02.2015Avrupa
Bu yöntem hamilelerin rahatlamalarını sağlıyor

Bu yöntem hamilelerin rahatlamalarını sağlıyor

“Tomatis Yöntemi” doğumu da kolaylaştırıyor.

Bionerji, depresyon tedavisinde de kullanılıyor

Bionerji, depresyon tedavisinde de kullanılıyor

Bioenerji nedir, kullanım alanları nerelerdir?

1.01.2015Sağlık
Levent Eriş maçta fenalaştı hastaneye kaldırıldı

Levent Eriş maçta fenalaştı hastaneye kaldırıldı

Kayserispor'un 3-1 galip geldiği Adanaspor maçının 40. dakikiasında Adanaspor teknik direktörü Levent Eriş aniden fenalaşınca sahaya giren ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan ilk tetkiklerden sonra Levent Eriş'in beynine giden bir damarının tıkalı olduğu açıklandı.

13.12.2014Futbol
36 saatte Şikago

36 saatte Şikago

Şikago, mevsimlere ayak uydurabilen bir şehir. Sıcak aylarda sonsuz bir güzelliğe kavuşuyor. Kaldırımlar kafelerle doluyor. Nehrin kenarında birçok kişi bisikletiyle geziyor. Sıcaklık düştükçe bu neşeli oyun alanı kültürel bir bölgeye dönüşüyor. Lezzetli yiyecekler, yaratıcı tiyatrolar ve ülkenin en büyük ve güzel canlı müzik performansları bu kültürün önemli parçaları.

21.09.2014Seyahat
Bodrumdan ayrılamıyor

Bodrum'dan ayrılamıyor

AVRUPA'nın en büyük futbol takımlarından Chelsea'nin patronu ve ünlü Rus milyarder Roman Abramoviç, 'Eclipse' adlı yatıyla Bodrum çevresindeki cennet koylarını gezmeye devam ediyor. 4 Eylül'den beri bölgede bulunan Abramoviç, bugün Göltürbükü'ndeki bir beach clup'ı kapattı.

9.09.2014Ege
Rupert Murdoch Türkiyeye geldi

Rupert Murdoch Türkiye'ye geldi

Milyarder işadamı ve yatırımcı Rupert Murdoch, oğlu Lachman Murdoch, gelini Sarah Murdoch ve 3 torunuyla kendisine ait 70 metrelik süper lüks yelkenli yatıyla Muğla’nın Bodrum İlçesi’ne geldi. Murdoch'ın şirketi Fox, CNN'in sahibi Time Warner'ı satın almak istiyordu. Fakat teklif reddedildi. Murdoch ise haftanın yorgunluğunu Bodrum'da attı.

23.07.2014Ekonomi
Bize ayrılan kağıdın sonuna geldik, Radikal artık dijitalde devam edecek

Bize ayrılan kağıdın sonuna geldik, Radikal artık dijitalde devam edecek

1996’da yayımlanmaya başlayan Radikal, 18 yılın ardından dün son kez kağıda basılı olarak okuyucularıyla buluştu. Gazetede 11 yıl ‘düzeltmen’ olarak çalışan Cengiz Alkan Radikal’in bir dönemini kaleme aldı.

27.06.2014Hayat
İşte sizin için araştırdığımız modaya yön veren 6 film

İşte sizin için araştırdığımız modaya yön veren 6 film!

Moda akımları yıllardır, film kültüründen açıkça etkilendiğini gerek düzenlenen defilelerle, gerek sokaktaki giyim tarzımızla ortaya koymuştur...

28.05.2014Stil
İlerleyen Serebellar Ataksi Sendromu

İlerleyen Serebellar Ataksi Sendromu

En yakın arkadaşlarımdan biri Frederik ataksisi (FA) hastası. İki hayali var: yazar olmak ve Venedik’e gitmek. Birincisini gerçekleştirdik, sıra ikincisine gelmişti. İkimiz de eşit koşullarda olacak; tekerlekli sandalyede Venedik gezisi yapacaktık. O, kitap yazdı; ben, okulu bitirdim. Onların bahçesinde bilmem kaçıncı erik ağacı çiçeğe durdu, biz bir türlü hayalimizi gerçekleştirmedik. Ama hayat kendi planını yaptı ve şimdi de beni Evgin’inki gibi nörodejeneratif bir hastalıkla tehdit ediyor: Spino Cerebellar Ataxia (SCA).

18.04.2014Kelebek
Milk & Sugar rüzgarı 3 yıl sonra esecek

Milk & Sugar rüzgarı 3 yıl sonra esecek

HOUSE, trance ve dance tarzında müzik prodüktörlüğü yapan Alman grup Milk & Sugar 28 Mart Cuma günü İzmir’deki eğlence mekanı Vertigo'da sahne alacak.

26.03.2014Ege
Barcelona Frank Sinatra gibi...

"Barcelona Frank Sinatra gibi..."

İspanyol şarkıcı Manuel Carrasco, yarın oynanacak El Clasico öncesi Real Madrid ve Barcelona takımları hakkında ilginç benzetmelerde bulundu.

22.03.2014Futbol
Vertigoya egzersizle tedavi

Vertigoya egzersizle tedavi

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı bünyesinde "vertigo polikliniği" hizmete girdi. Poliklinikte hastalar, egzersiz hareketleriyle tedavi ediliyor.

21.02.2014Kelebek
Modaya ilham veren filmler

Modaya ilham veren filmler!

Moda akımları, yıllardır film kültüründen açıkça etkilendiğini gerek düzenlenen defilelerle, gerek sokaktaki giyim tarzımızla ortaya koymuştur. İşte sizin için araştırdığımız modaya yön veren filmler...

21.02.2014Moda Trendleri
Baş dönmesini ciddiye alın

Baş dönmesini ciddiye alın

Kişinin kendisi veya çevresinin hareket ettiğini düşünmesi hissi olarak tanımlanan vertigo, son yıllarda sık görülen rahatsızlıkların başında geliyor.

11.02.2014Kelebek
Berkay Vertigoda

Berkay Vertigo'da

İZMİRLİ pop şarkıcısı Berkay, Vertigo’da sevenleriyle buluşacak. Tibet Özer ve Serhat Menket’in sahibi olduğu eğlence mekanında Berkay, bu gece şarkılarını seslendirecek.

31.01.2014Ege
Takvim güzelleri

Takvim güzelleri

İZMİR'de, Rönesans Model Ajans'ın kuruluşunun 15. yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen 2014 takvim çalışması Akif Örük'ün önderliğinde Vertigo Club'da gerçekleştirildi.

6.01.2014Ege
Baş dönmenizin nedeni farklı olabilir

Baş dönmenizin nedeni farklı olabilir

Türk Nöroloji Derneği (TND) Nöro-otoloji Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Neşe Çelebisoy, baş dönmesinin hastalık değil yakınma olduğunu ve çok farklı nedenle ortaya çıktığını belirterek, "Nörolojik açıdan baş dönmesine en sık yol açan hastalık migren. Yıllarca teşhis konulamadan farklı tedaviler verilen hastaların önemli bir bölümünün migren olduğu son 10 yılda fark edildi" dedi.

2.01.2014Kelebek
Filiz’i 6  kez kopardılar

Filiz’i 6 kez kopardılar

FİLİZ Savaş, 24 yıllık devlet memuru. Memuriyetinin son 10 senesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde geçti. Bilimsel Araştırmalar Projeleri Birimi’nde satın alma memuru olarak çalışırken son iki yılı adeta kabusa döndü. Savaş, 2011’den bu yana Çanakkale’nin 4 ilçesine adeta sürgüne gönderildi, 6 defa yeri değişti. Bugüne kadar açtığı davaları kazanıp her defasında görevine geri dönen Filiz Savaş, geçen hafta üniversite rektörlüğünü temsilen Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner hakkında suç duyurusunda bulunup, kamu davası açılmasını talep etti. Aile düzeni ve sağlığının bozulduğunu belirten Savaş, ayrıca tazminat davası da açmaya hazırlanıyor.

16.12.2013Gündem
Bir kadının ‘Savaş’ı

Bir kadının ‘Savaş’ı

FİLİZ Savaş, 24 yıllık devlet memuru. Memuriyetinin son 10 senesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde geçti.

15.12.2013Ege
36 saatte Köln

36 saatte Köln

Almanya’nın en eski kentlerinden Köln, milattan sonra 50 yılından bu yana dünyanın dört bir yanından milyonlarca gezgini ağırlıyor.

1.12.2013Seyahat
DVD

DVD

16.11.2013Kelebek
Görkemli açılış

Görkemli açılış

İZMİR’in gözde eğlence mekanlarından Vertigo, yeni sezonu muhteşem bir partiyle açtı.

21.10.2013Ege
Eğlence kaldığı yerden

Eğlence kaldığı yerden

İZMİR’in gözde eğlence mekanlarından Vertigo, bu gece sürpriz sanatçı ve görkemli bir partiyle kapılarını açıyor.

5.10.2013Ege
Müzik

Müzik

5.10.2013Kelebek
A tipi kişiliğiniz varsa dikkat

A tipi kişiliğiniz varsa dikkat!

Bu hastalık her an sizi ziyaret edebilir.

31.08.2013Sağlık

Yazar Sonuçları

Bir hışımla geldi geçti

Türkiye’nin futbol düzenine karşı radikal söylemleriyle boy gösterdi. 3 Temmuz’a konu olan 2011 şampiyonluğuna istinaden “O kupayı getireceğim” sözünü öyle kesin söyledi ki, kongre sürpriz yapıp ona çocukluk hayali olan Trabzonspor Başkanlık koltuğunu verdi. Fırtına gibi geçen üç yılda o kupa, bir türlü gelmeyince de koltuğunu kaybetti.

9.12.2015

Çeşmelilerin talan feryadı

Türkiye’de çevre hassasiyeti olan herkes ülkenin kömür gibi fosil yakıtlardan uzaklaşıp rüzgar ve güneş gibi yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmesi gerektiği konusunda hemfikir.

9.12.2015

Üvey babamı yıllar sonra affettim

Osmanlı terbiyesi almış bir babanın, konakta büyümüş evladı... Abi, kardeş aradıkları aile sıcaklığını babaannelerinde bulmuş, geceleri annelerinin okudukları duaları tekrarlayarak uyumuşlar. Yeri gelmiş üvey baba tokadı yemiş, sırası gelmiş çocuk yaşlarda şehir şehir Anadolu’yu gezmiş. Kadınlara olan ilgisi de küçük yaşlarından yadigar.

24.08.2015

Probiyotikler neden önemli?

“Bağışıklık zayıflığı”, yaygın bir sorun. Yazın ortasına geldik, hâlâ nezleyle, sinüzitle, bronşitle uğraşanlar var.

1.07.2015

Neden magnezyum?

Çünkü magnezyum, vücudumuzda 300’den fazla kimyasal reaksiyonda ya başrol oynayan ya da yardımcı oyuncu olan mineral.

10.03.2015
Stres vertigoyu tetikleyebilir

Stres vertigoyu tetikleyebilir!

Vertigo nedir, nasıl tedavi edilir?

6.01.2015

Tramola Yonca

Bu hafta sonu, Vodafone Red ve HTC sponsorluğunda Bodrum’da düzenlenen Famous Cup yelkenli yarışına katıldım.

23.06.2014

Vertigo sorunu

Vertigo, “baş dönmesi”nin tıbbi lisandaki karşılığıdır ve bir “hastalık” değil, bir “belirti”dir. “Vertigo hastası” olunmaz, “vertigo/baş dönmesi” olan biri olunabilir.

12.02.2014

Üzümü ye skoru sorma!

BILIC’in defansa verdiği emek dün heba oldu. Galatasaray derbisi dahil yenilen goller genelde bireysel hatalardandı.

26.10.2013