EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Vertigo-Belirtileri

Vertigo-Belirtileri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Vertigo-Belirtileri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 61 Vertigo-Belirtileri haberi bulunmuştur.

Vertigo-Belirtileri Haberleri

Yaygın bir sorun: Uçuk ve Aft

Yaygın bir sorun: Uçuk ve Aft

Birçoğumuz sık sık tekrarlayan ağız yaralarından ve dudağımızda çıkan uçuklardan yakınır dururuz. Özellikle aft adını verdiğimiz ve neredeyse yemek yemeye engel olacak kadar acı verebilen ağız içi ülserleri bazılarımızın sürekli derdidir. Ancak bu kadar yaygın hastalıklar olmasına karşın ne uçuk konusunda ne de aftlar konusunda birçoğumuz yeterli bilgiye sahip değiliz. Örneğin bu hastalıklar bulaşıcı mıdır? Neden bazı insanlarda sık tekrar ederler? Ciddi sonuçlar doğurabilir mi? Önemli bir hastalığın belirtisi olabilir mi? Tedavi edilebilirler mi?...

12.01.2004Kelebek
Grip, Soğuk algınlığı ve Antibiyotikler

Grip, Soğuk algınlığı ve Antibiyotikler

Soğuk algınlığı ve grip kış aylarında hemen hepimizin başının derdi olan hastalıklar. Rahatsızlık veren burun akıntısı, halsizlik, ateş, öksürük gibi bulgular hem işgücü kaybına neden oluyor hem de bulaşıcılığı yüksek olduğundan çevredeki insanlar için potansiyel bir tehlike oluşturuyor.

5.01.2004Kelebek
Estetik burunda tıkanıklık sorunu

Estetik burunda tıkanıklık sorunu

Birçok kişi burnunun dış görünümünden yakınır. Kişinin soluk alma güçlüğünün yanı sıra yüz hatları ile orantısız kemerli bir burnu da varsa ve rahat nefes almasını sağlayan bir cerrahi girişim geçirecekse çoğunlukla burnunun dış görünümünü de düzettirme arzusundadır.

29.12.2003Kelebek
Kilo verme saplantısı ‘ölümcül’ olabilir

Kilo verme saplantısı ‘ölümcül’ olabilir

Birçoğumuz yaşamımızın belli döneminde kilomuzdan yakınıp diyet yaparız. Bazılarımız sağlıklı beslenmeyi yaşam biçimi haline getirip aslında en doğrusunu yaparken bazılarımız ise sağlığına zarar verecek diyetler uygulayabilir. Hele hele kilo vermek için ölümcül diyetler yapıp yediklerini kusmalar başlamışsa bu oldukça ciddi bir hastalığın bulgusu olabiliyor.

22.12.2003Kelebek
Sigara dumanı sağlığımızı tehdit ediyor

Sigara dumanı sağlığımızı tehdit ediyor

Bilerek ve isteyerek kullanmadığımız bir zehir nedeniyle hastalanmamız aslında toplumsal bir suç. Aynı havayı solumak zorunda olduğunuz diğer insanların duyarsızlığı ve sorumsuzca kişisel özgürlük sınırlarının dışına çıkılması nedeniyle sık sık sigara içmiyor olsak da sigara dumanı solumak zorunda kalıyoruz. Üstelik pasif sigara içicileri sigara filtresinden süzülmeyen ve insan sağlığı için son derece zararlı olan dumanı soluyarak neredeyse sigara içicileri kadar risk altına girmekteler.

8.12.2003Kelebek
Soğuklarda bademcik enfeksiyonlarına dikkat

Soğuklarda bademcik enfeksiyonlarına dikkat!

Kış mevsiminde havaların soğuması ile birlikte soğuk algınlığı, grip ve beraberinde bademcik enfeksiyonlarıyla oldukça sık karşılaşırız. Vücut direncimizle doğrudan ilişkili olan bademcik iltihabına virüs ve bakteriler yol açar.

1.12.2003Kelebek
Horlamaya ‘radyofrekans’ çözümü

Horlamaya ‘radyofrekans’ çözümü

Horlama insanlık tarihi kadar eski bir sorun. Horlama sırasında çıkan gürültü kişinin kendisini değil ama aynı odada hatta aynı evde uyuyan diğer insanların uykusuz geceler geçirmesine neden olabiliyor. Üstelik horlayanların çoğu bu durumdan habersiz olduklarından uykuda horladıklarını reddediyorlar.

10.11.2003Kelebek
Gelişigüzel burun damlası kullanmayın

Gelişigüzel burun damlası kullanmayın

Havaların soğuması ve soğuk algınlığı salgınlarının başlaması ile birlikte birçok kişi eczanelere gidip burun tıkanıklığı için bir burun damlası alıp kullanıyor. Değerini işlevini kaybettiğinde anladığımız burnumuzu açabilmek ve rahat bir nefes alıp uyuyabilmek için kullandığımız burun damlaları, uzun süreli ve uygun olmayan dozlarda kullanıldığında daha büyük sağlık sorunlarına ve bağımlılığa yol açabiliyor.

3.11.2003Kelebek
Varisle tanışmadan önleminizi alın

Varisle tanışmadan önleminizi alın

Birçok insanın ortak sorunu varis sadece görüntü bozukluğu oluşturduğundan değil, ciddi hastalıklara yol açabileceğinden önemsenmesi gereken bir hastalık. Üstelik sanıldığı gibi sadece erişkinlerde değil çocukluk çağında da görülebilmekte. Elbette yapısal etkenler varis oluşumunda önemli rol oynamakta. Ancak bazı önlemlerle varis oluşumunu engellemek elimizde.

18.08.2003Kelebek
Grip değil, saman nezlesi

Grip değil, saman nezlesi!

Halk arasında saman nezlesi diye bilinen ve tıp dilinde allerjik rinit olarak adlandırılan hastalık o kadar yaygındır ki yaklaşık toplumun yüzde 15’inde görülür. Mevsimsel ve yıl boyu görülebilen iki tipi vardır. Özellikle polenlere karşı duyarlı olanlarda bahar mevsiminde yakınmaların arttığı izlenir. Ancak yıl boyu yakınmaları olan kişilerin bir çoğu bu yakınmaların alerjik kaynaklı olduğunun bilincinde değildir ve sık gribe yakalandığını sanabilir.

26.05.2003Kelebek
Gırtlak Kanseri ve Sigara Bağımlılığı

Gırtlak Kanseri ve Sigara Bağımlılığı

Erken yaşlanmaktan korkuyoruz, kanserden korkuyoruz, kalp-damar hastalıklarından, cildimizin bozulmasından korkuyoruz. Kimimiz erken ölmekten, kimimiz yaşlılıkta çekmekten korkuyor. Şu bir gerçek ki sigara tüm bunlara neden oluyor.

31.03.2003Kelebek