EKSTRA
MENÜ

Verifone

Verifone ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Verifone haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 41 Verifone haberi bulunmuştur.

Verifone Haberleri

Amerikan Şirketler Derneğinin yeni başkanı Tankut Turnaoğlu oldu

Amerikan Şirketler Derneği'nin yeni başkanı Tankut Turnaoğlu oldu

Serra Akçaoğlu, Amerikan Şirketler Derneği (AmCham Turkey/ABFT) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Tankut Turnaoğlu'na devretti.

20.11.2019Ekonomi
Verifone Türkiye ofisinden Londra’ya atama

Verifone Türkiye ofisinden Londra’ya atama

Ödeme sistemlerinde Türkiye’nin ve dünyanın lider şirketi Verifone’un EEMEA (Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi Başkanı ve Global İcra Kurulu Üyesi Bülent Özayaz’ın mevcut pozisyonuna tüm Avrupa eklendi. Bu yılın dördüncü çeyreği itibarıyla Verifone Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan ve Verifone Global İcra Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını Londra’da sürdürmeye başlayan Özayaz’ın sorumlu olduğu ülke sayısı 81’den 111’e çıkarken bu ülkelerden 19’unda Verifone ofisi bulunuyor.

15.10.2018Teknoloji
Anneler iş arıyor

Anneler iş arıyor

Türkiye, kadın istihdamı konusunda oldukça kötü bir tablo çiziyor. Türkiye’de kadın istihdam oranı sadece yüzde 28. İş hayatına katılan kadınların da bir kısmı annelik ve tükenmişlik sendromu nedeniyle iş hayatına ara veriyor. Kreş imkanının, esnek çalışma saatlerinin olmayışı kadınları iş hayatından koparıyor. Ve iş hayatına dönmek istediklerinde de ne yazık ki bu kadınların daha önceki iş deneyimleri yok sayılıyor. YenidenBiz’in araştırmasına göre Türkiye’de 1.5 milyon kadın yeniden iş başı yapmak için bekliyor.

Anne dostu şirketler

Anne dostu şirketler

Türkiye’de 11 milyondan fazla kadın, ev işleri ve çocuk bakımı nedeniyle iş gücünün dışında kalıyor. Oysaki devletin, şirketlerin sağlayacağı kreş imkanları, esnek ve part-time çalışma modelleri, sadece annelere değil babalara da verilecek ebeveynlik izinleriyle daha çok kadını iş hayatında tutmak mümkün.

Avrupa Bulut Ödülleri’nin Türkiye birincisi Verifone oldu

Avrupa’daki en büyük ve en prestijli bulut bilişim ödülü Avrupa Euro Cloud’un Türkiye temsilcisi olarak faaliyet gösteren Avrupa Bulut Ödülleri sahiplerini buldu. Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen etkinlikte Verifone Türkiye, En İyi Bulut Bilişim Dönüşüm Metotları Kategori Birincisi ve En İyi Bulut Bilişim Dönüşüm Metotları Avrupa Kategori İkincisi olmaya hak kazandı.

25.11.2016Teknoloji
ABD’li, belediyenin taksisinden indi

ABD’li, belediyenin taksisinden indi

İBB iştiraki İSPARK ile ABD’li teknoloji şirketi Verifone’un geliştirdiği internetten taksi çağırma projesi ‘İSTAKSİ’ de ortaklık bozuldu. Yapılan ihaleyi kazanan Verifone ile sözleşmeler karşılıklı olarak feshedildi. İBB, İSTAKSİ projesini kendi kaynaklarıyla geliştirmeye devam edeceğini açıkladı.

6.11.2016Ekonomi
Rekabet Kurulu Finansbankın hisse devrine onay verdi

Rekabet Kurulu Finansbank'ın hisse devrine onay verdi

Rekabet Kurulunca, Finansbank AŞ'nin belli oranda hissesinin ve bu şirketin 9 iştirakinin hisselerinin doğrudan ve dolaylı olarak Qatar National Bank SAQ tarafından devralınması işlemine izin verildi.

9.05.2016Ekonomi
Amerikan ‘Panaroma’sı

Amerikan ‘Panaroma’sı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun oğlu Mehmed Eroğlu’nun büyük hissedarı olduğu Panaroma Bilişim’in çoğunluk hissesinin ABD’li Verifone tarafından satın alınması, düzenlenen basın toplantısı ile duyuruldu.

12.04.2016Ekonomi
Bakan Eroğlunun oğlunun da ortağı olduğu Panaroma Bilişim, ABD’li Verifonea satıldı

Bakan Eroğlu'nun oğlunun da ortağı olduğu Panaroma Bilişim, ABD’li Verifone'a satıldı

ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun oğlu Mehmed Eroğlu’nun büyük hissedar olduğu Panaroma Bilişim şirketini, ABD’li dünya devi Verifone'a satın aldı. Üç yıl önce kurulan Panaroma Bilişim, yeni nesil yazarkasa satışı yapıyor. Türkiye genelinde 2 milyon kadar yazarkasanın değiştirilmesi planlanıyor.

11.04.2016Ekonomi
Olivetti ve Verifone güçlerini birleştirdi

Olivetti ve Verifone güçlerini birleştirdi

Ödeme sistemleri devi Verifone ile yazarkasa sektörünün lideri Olivetti, Türkiye pazarında önemli bir işbirliğine imza attı.

8.02.2016Ekonomi
Twitter’ın Kurucularından Olan Jack Dorsey Kalıcı CEO Olarak Görevlendirildi

Twitter’ın Kurucularından Olan Jack Dorsey Kalıcı CEO Olarak Görevlendirildi

Geçtiğimiz günlerde Twitter'ın geçici CEO'su olan Jack Dorsey kalıcı CEO oldu.

5.10.2015Gündem
Cepte taksi savaşları

'Cep'te taksi savaşları

Akıllı telefonlar üzerinden taksi çağırma servisleri arasında kıyasıya rekabet başladı. Günde ortalama 6 bin kişiye hizmet veren BiTaksi’den sonra ABD’li Uber devreye girerken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait ‘İSTAKSİ’ ise şubatta faaliyete geçiyor.

23.12.2014Ekonomi
Taksilere panik butonu geliyor

Taksilere panik butonu geliyor

İstanbullu taksiciler, taksi çağrı merkezi (İSTAKSİ) projesini protesto etmek için 22 Eylül'de kontak kapatıp eylem yapacak. İBB ise taksi projesinin kente çok faydalı olacağını iddia ederken taksilere güvenlik için panik butonu geleceğini belirtiyor.

21.09.2014Ekonomi
VeriFone, İstanbul’dan 50 ülkeyi yönetecek

VeriFone, İstanbul’dan 50 ülkeyi yönetecek

VeriFone Güney Avrupa, Rusya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Başkanlığı’na getirilen Bülent Özayaz, İstanbul’dan 50 ülkeyi yönetmeye başladı.

29.03.2013Ekonomi
Fişini kesen POS

Fişini kesen POS!

1 Temmuz 2013’te yürürlüğe girecek yeni uygulaması ile mobil POS’lar birer yazarkasaya dönüşecek. Eve sipariş getiren kuryelerin kredi kartı işlemi yaptığı POS cihazları artık yazar kasa fişi de kesecek. 2.1 milyon EFT-POS cihazını kademeli olarak yenileyecek sistem için dünya devi VeriFone Türkiye’ye özgü yeni bir model tasarladı. Yerli üreticilerden Escort ise yönetmeliğe uygun ürünü Kasım ayında piyasaya sunacaklarını belirtiyor. Uygulama 54 milyon kredi kartı sahibini kapsayacak.

8.02.2013Ekonomi
Bülent Özayaz / VeriFone Türkiye, Güney Avrupa ve Rusya Bölgesi Kıdemli Başkan Yrd.

Bülent Özayaz / VeriFone Türkiye, Güney Avrupa ve Rusya Bölgesi Kıdemli Başkan Yrd.

ODTÜ Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu, New York’ta bulunan Hofstra Üniversitesi’nden MBA derecesine sahip. 1996 yılında başladığı VeriFone’da son olarak Medya Çözümlerinden Sorumlu Genel Müdür ve Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Özayaz, yeni görevinde 30 ülkeyi yönetecek.

12.03.2012Atamalar
Soner ÇAŞUR

Soner ÇAŞUR

Verifone Güney Avrupa ve Rusya'dan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı

Türkiye’de ’temassız kart’ geliştirdi satış Nijerya’ya kadar uzandı

Türkiye’de ’temassız kart’ geliştirdi satış Nijerya’ya kadar uzandı

Ödeme sistemleri şirketi ABD’li Verifone’un Türkiye ofisi, ulaşımda geliştirdiği temassız kart sistemlerini, yurtdışına ihraç etmeye başladı.

11.07.2009Ekonomi
VeriFone Türkiye, bölgesel üs oldu

VeriFone Türkiye, bölgesel üs oldu

Ödeme sistemlerinin öncü şirketi VeriFone, Türkiye ofisini bölgesel üs olarak seçti. 14 ülkenin bağlandığı VeriFone Türkiye, bundan sonra Güney Doğu Avrupa adıyla VeriFone’un yeni bölgesel merkezi olarak hizmet verecek.

25.12.2008Ekonomi
MasterCard ve Bank Asyadan DIT kart

MasterCard ve Bank Asya'dan "DIT" kart

MasterCard ve Bank Asya, “AsyaCard DIT”ı müşterilerin kullanımına sundu.

15.07.2008Gündem
Akbanktan multimedya POS

Akbank'tan multimedya POS

Akbank, müşterilerle interaktif iletişim kurmayı sağlayan Multimedya POS cihazını üye işyerlerinin kullanımına sunuyor

27.02.2008Gündem
13 kent kartlı ulaşıma geçti sırada ’küçük ödemeler’ var

13 kent kartlı ulaşıma geçti sırada ’küçük ödemeler’ var

Türkiye’de kartlı sistemlerin ulaşımda kullanıldığı İzmir, Manisa, Adana, Denizli, Kocaeli, Çanakkale, Bandırma, Gebze, Bursa, Kayseri, Eskişehir ve Balıkesir gibi şehirlere, Antalya da ’şehir kartı’yla katıldı. Verifone Genel Müdürü Soner Çaşur, temassız kartlarla ödeme sistemlerinin ulaşım dışında, gazete, ekmek alımı, müzeye girişte de kullanılacağını belirtti.

6.10.2007Gündem
Ödeme sistemlerinde devrim

Ödeme sistemlerinde devrim

Sürekli gelişen kart sistemine ayak uyduracak yeni çözümler üzerinde çalışan VeriFone, MX serisi ürünlerini tanıttı.

20.05.2007Gündem

Yazar Sonuçları

+1’i baban bile yapmaz

2008’de ABD’den dünyaya yayılan krizin etkisini Türkiye’de de en yoğun hissettirdiği 2009’da işsizliğin tavan yaptığını gören Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yönetimi harekete geçti:

4.02.2017

Biz başardık siz de gelin

Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut, çoğu ABD merkezli global şirketlerin Türkiye’deki CEO’ları ile 14-16 Kasım’da  New York ve Washington’da ülkemizdeki yatırım ortamının avantajlarını anlatacak. CEO’lar, “Biz Türkiye’de yatırım yapmış olmaktan çok memnunuz. Biz başardık, siz de gelin” diyecekler.

13.11.2016