EKSTRA
MENÜ

Varis Tedavisi

Varis Tedavisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Varis Tedavisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 361 Varis Tedavisi haberi bulunmuştur.

Varis Tedavisi Haberleri

Huzursuz bacak sendromu nedir Belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir

Huzursuz bacak sendromu nedir? Belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir?

Huzursuz bacak sendromunun, genetik kökenli olarak ve bazı hastalıklar nedeniyle ortaya çıkabileceğini belirten Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İnanır konu hakkında açıklamalarda bulundu.

14.08.2020Sağlık
Kaval Kemiği Nedir Nerededir Kaval Kemiği Ağrısı, Kırığı Ve Tedavisi

Kaval Kemiği Nedir? Nerededir? Kaval Kemiği Ağrısı, Kırığı Ve Tedavisi

Kaval kemiği, bacaklarımızın diz altında bulunan iki kemikten biridir. İri ve dayanıklı olarak bilinen bu kemiklerin deforme olması durumunda şiddetli ağrı ve hareket güçlüğü hissedilebilmektedir. Peki, kaval kemiği nedir? Kaval kemiği ağrısı ve kırığı nasıl olur? Kaval kemiği kırığı tedavisi nedir? İşte tüm soruların detaylı cevaplarını derledik.

25.03.2020Sağlık
Hacamat tedavisi nasıl yapılır

Hacamat tedavisi nasıl yapılır?

hacamat nedir? Hacamat nasıl uygulanır? Hacamatın zararı var mıdır? Hacamat hangi bölgelere yapılır? Hacamat ne zaman yapılmalı? Doç. Dr. Memet Işık, hacamat ile ilgili merak ettiklerimizi anlatıyor.

20.12.2019Sağlık
Yavuz Yörükoğlu kimdir ve kaç yaşında Hangi hastanede çalışıyor

Yavuz Yörükoğlu kimdir ve kaç yaşında? Hangi hastanede çalışıyor?

Yavuz Yörükoğlu, ekran karşısında sık sık yer alması nedeniyle pek çok vatandaşın araştırdığı isim olmaya başladı. Yavuz Yörükoğlu kimdir sorusuna cevap arayan binlerce kişi, internet üzerinden konuyla ilgili detayları sorguluyor. Peki, Yavuz Yörükoğlu kimdir ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

14.11.2019Gündem
Modern çağın hastalığı: Varis

Modern çağın hastalığı: Varis

“Kadınlarda erkeklerden 4 kat daha fazla görülen varis 20-70 yaş arası kadınların yüzde 55'inin şikâyeti” diyen Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Ayça Özgen, varis oluşumundaki risk faktörleri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler verdi.

31.10.2019Sağlık
Dikkat Sıcak hava varis ve pıhtıya yol açıyor

Dikkat! Sıcak hava varis ve pıhtıya yol açıyor

Kalp ve Damar Cerrahi Uzm. Öğr. Üyesi Dr. Mustafa Göğün Saygın, yaz aylarında artan sıcaklıklarla birlikte ortaya çıkan risktleri anlattı. Sıcak ortamların, varisli damarlarda genişlemeye, damar içi kan akımının yavaşlamasına bunun da pıhtılaşmaya neden olduğunu belirten Dr. Saygın, şunları söyledi:

1.08.2019Avrupa
Bacaklardaki şişlik hastalık habercisi olabilir

Bacaklardaki şişlik hastalık habercisi olabilir

Yaz aylarında sıcaklıklarla birlikte damarların genişlediğini ve genç yaşlı demeden birçok kişinin bacaklarında şişlik görüldüğünü ifade eden Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Soner Sanioğlu, bu sorunun ciddiye alınması gerektiğinin altını çizdi. Prof. Dr. Sanioğlu, "Bu şişlikler, uzun süre hareketsiz kalmaktan fazla kiloya, böbrek yetmezliğinden kalp hastalıklarına kadar birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir" dedi.

19.07.2019Sağlık
Ozon tedavisi birçok hastalıkta uygulanıyor

Ozon tedavisi birçok hastalıkta uygulanıyor

Ozon tedavisi hakkında bilgi veren Dr. Öğr. Üyesi Ümit Yalçın, “Ozon tedavisi, canlanan bağışıklık sistemi etkisi ile mikropları öldürerek enfeksiyon hastalıklarına karşı direnci arttırır, eklem ağrılarında ve kas rahatsızlıklarında iyileşme sağlar, beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirir, ferahlatıcı etkisiyle depresyon ve anksiyete tedavisinde olumlu etkisi vardır” dedi.

12.06.2019Sağlık
Ozon Tedavisi Nedir

Ozon Tedavisi Nedir?

Ozon tedavisi hakkında bilgi veren Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Öğretim Görevlisi Ümit Yalçın, “Ozon tedavisi, canlanan bağışıklık sistemi etkisi ile mikropları öldürerek enfeksiyon hastalıklarına karşı direnci artırır, beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirir, ferahlatıcı etkisiyle depresyon ve anksiyete tedavisinde olumlu etkisi vardır” dedi.

THY kimlerin pilot olmayacağını açıkladı

THY kimlerin pilot olmayacağını açıkladı

Türk Hava Yolları'nın ikinci pilot alım ilanına büyük ilgi oluştu. Kurum buna istinaden hangi adayların pilot olamayacağını da duyurdu.

11.06.2019Ekonomi
Hamilelikte En Sık Görülen 7 Cilt Sorunu ve Çözümü

Hamilelikte En Sık Görülen 7 Cilt Sorunu ve Çözümü

Anne adayı için her yönüyle dikkat ve bakım isteyen bir süreç olan gebelik döneminde cilt çok hassaslaşıyor ve bu nedenle farklı cilt problemleri ortaya çıkabiliyor. Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı Dr. Hülya Sağlam, gebelikte en sık görülen 7 cilt sorununu ve çözümlerini anlattı.

Varis neden olur Nedenleri, belirtileri, tedavisi

Varis neden olur? Nedenleri, belirtileri, tedavisi

Bacaklarda damarlarda belirginleşme, ağrı, şişme ve ağırlık hissi belirtileriyle ortaya çıkan varis, özellikle kadınların sorunu. Erken dönemde tedavi edilmediğinde ciddi sorunlarına neden olan varis ile ilgili bilinmesi gerekenleri Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Erdal Aslım anlattı.

26.03.2019Sağlık
Güzel Bacakların En Büyük Düşması Varis

Güzel Bacakların En Büyük Düşması Varis!

Varis, ciddi tıbbi sorunlarla seyreden bir hastalık olmasının yanı sıra estetik sorunlara da neden olan ve kadınların hayatını olumsuz etkileyen hastalıkların başında geliyor. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cem Arıtürk, varis hakkında önemli bilgiler verdi.

17.01.2019Kişisel Bakım
Günlük yaşamı olumsuz etkiliyor Varis nedir, neden olur

Günlük yaşamı olumsuz etkiliyor! Varis nedir, neden olur?

Estetik kaygılar ve ağrılar, en çok kadınlarda görülen ortak bir problem; varis… Özellikle gece ağrıları ve bir anda ortaya çıkan kramplarla günlük yaşamı olumsuz etkileyen varis problemini Kalp Ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. Ali Rıza Cenal anlatıyor.

1.01.2019Sağlık
En çok hareketsiz yaşam süren kadınları seviyor

En çok hareketsiz yaşam süren kadınları seviyor

Özellikle gece ağrıları ve bir anda ortaya çıkan kramplarla günlük yaşamı olumsuz etkileyen varis problemi en çok kadınları etkiliyor. Kalp Ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. Ali Rıza Cenal varisle ilgili merak edilenleri anlat

31.12.2018Sağlık
Ayakkabılarınız ve Yüzüğünüz Dar Geliyorsa Dikkat

Ayakkabılarınız ve Yüzüğünüz Dar Geliyorsa Dikkat!

Kilo aldığınızı düşünüyorsunuz, yüzüğünüz parmağınızı sıkıyor, ayakkabınız artık küçük geliyor, ellerinizde, ayak bileklerinizde ve bacaklarınızda şişlikler meydana geliyor… Bu yaşadığınız sorunlar her zaman kilo artışının değil vücudunuzda biriken ödemin habercisi olabilir. İç hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Görkem Sucu, ödemin nedenleri ve tedavi yöntemleri ile ilgili bilgi verdi.

Ayakkabılarınız dar mı gelmeye başladı

Ayakkabılarınız dar mı gelmeye başladı?

Kilo aldığınızı düşünüyorsunuz, yüzüğünüz parmağınızı sıkıyor, ayakkabınız artık küçük geliyor, ellerinizde, ayak bileklerinizde ve bacaklarınızda şişlikler meydana geliyor. Bu yaşadığınız sorunlar her zaman kilo artışının değil vücudunuzda biriken ödemin habercisi olabilir.

3.12.2018Sağlık
Uzun süre ayakta kalmak varise yol açıyor

Uzun süre ayakta kalmak varise yol açıyor

Toplumda, yetişkin nüfusun büyük bir kısmını etkileyen varis, özellikle hareketsiz ve sürekli oturarak ya da ayakta çalışanlarla, kadınlarda daha çok görülüyor. Günde 4 saatten fazla ayakta kalanlarda varis oluşma riski neredeyse 3 kat artıyor. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Mehdi Zengin, varis ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

4.11.2018Sağlık
Gebelikte doğru egzersizin 8 altın kuralı

Gebelikte doğru egzersizin 8 altın kuralı

Gebelik döneminde düzenli egzersiz, anne adayının ruh ve beden sağlığını koruyor, bebeğin de ideal kiloyla dünyaya gelmesini ve ileride obezite gibi önemli sağlık sorunlarından korunmasını sağlıyor. Bu süreçte planlanan egzersiz programının doktor tarafından değerlendirilmesi, anne ve bebek sağlığı için olumsuz bir etki oluşturmaması açısından büyük önem taşıyor.

Egzama nedir Egzama bulaşıcı mıdır

Egzama nedir? Egzama bulaşıcı mıdır?

Egzama nedir sorusu birçok kişi tarafından araştırılan hastalıklar arasında yer almaya devam ediyor. Deride kızarıklık ve şişme gibi belirtilerle ortaya çıkan egzama hastalığının bulaşıcı olup olmadığı merak ediliyor. Peki, egzama nedir? Egzama bulaşıcı mıdır?

10.09.2018Sağlık
Karaciğer nakli sonrası nelere dikkat edilmeli

Karaciğer nakli sonrası nelere dikkat edilmeli?

Karaciğer nakli, vücudun en önemli organı olması dolayısıyla kritik bir önem taşıyor. Karaciğerin görevini tam olarak yapamaması nedeniyle yaşanan bu karaciğer yetmezliği, laboratuvar sonuçlarında ortaya çıkabilmektedir. Peki, karaciğer naklinin gerçekleştirilmesinin ardından nelere dikkat edilmesi gerekmektedir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

10.08.2018Gündem
Eklem gevşekliği nedir Eklem gevşekliği nasıl anlaşılır

Eklem gevşekliği nedir? Eklem gevşekliği nasıl anlaşılır?

Eklem gevşekliği (eklem hipermobilitesi) bir veya daha çok eklemde normalin üzerinde hareket açıklığı olması olarak tanımlanabilir. Genetik bir bağ dokusu hastalığıdır. Toplumun yaklaşık %10 kadarında bir dereceye kadar eklem hipermobilitesi görülmektedir. Çocuklarda yaygındır, yaş ilerledikçe görülme sıklığı azalır. Kadınlarda erkeklerden üç kat daha sık görülür.

18.07.2018Gündem
Karnınızda oluşan şişlikler masum olmayabilir

Karnınızda oluşan şişlikler masum olmayabilir

Birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkan şişlikler her zaman masum olmayabilir. Özellikle de fıtık sebebiyle meydana gelen şişlikler…

4.07.2018Sağlık
İbn-i Sina geleneksel tıbbı

İbn-i Sina geleneksel tıbbı

Ethica İncirli hastanesi ve Ataşehir Estethica Hastanesi, İbn-i Sina’nın “Geleneksel Tıp” anlayışını kontrol ve uygulamalarla günümüz hayatına taşıyor ve yepyeni bir sayfa açıyor.

29.05.2018Etkinlikler
Egzama nedir Neden olur ve nasıl geçer

Egzama nedir? Neden olur ve nasıl geçer?

Ülkemizde de çok yaygın olarak görülen egzama hastalığı, farklı tipleri olan yaygın kaşıntılı bir cilt rahatsızlığıdır. Deriden tırnağa, genital bölgeden ağız içi dahil olmak üzere egzama türünü vücudun her alanında görmemiz mümkün.  Vatandaşlar özellikle, egzama hastalığının belirtilerini ve neden olduğuna dair internette araştırma yapıyor? Peki egzama nedir? Egzama kimlerde görülür? Egzamanın belirtileri nelerdir? Egzama nasıl geçer?

30.03.2018Sağlık
Konstantinos kimdir Konstantinos karakterini canlandıran Ertan Saban hakkında merak edilenler

Konstantinos kimdir? Konstantinos karakterini canlandıran Ertan Saban hakkında merak edilenler

Bizans'ın son imparatoru Konstantinos'un kim olduğu son günlerde merak edilmeye başlandı. Kanal D'nin iddialı dizisi Mehmed Bir Cihan Fatihi'nde yer alan tarihi karakterlerden biri olan Konstantinos'un hayatı ve hakkında bilinmeyenler araştırılıyor. Sevilen dizide Bizans İmparatoru Konstantinos'u ekranların aranan oyuncusu Ertan Saban canlandırıyor. Peki, Konstantinos kimdir? Konstantinos nasıl öldü? Konstantinos'u canlandıran Ertan Saban kimdir?

27.03.2018Gündem
Egzama hakkında merak edilenleri uzmanından öğrenelim

Egzama hakkında merak edilenleri uzmanından öğrenelim

Egzama, farklı tipleri olan yaygın kaşıntılı bir cilt hastalığıdır. Deriden tırnağa, genital bölgeden ağız içi dahil olmak üzere egzama reaksiyonunu vücudun her alanında görebiliriz. Egzama çeşitleri hakkında detaylı bilgiyi Dermatoloji Uzmanı Emine Özge Ayabakan’dan aldık.

Mert Dumantepe: Yolculukta Derin Ven Trombozu’ndan korkun

Mert Dumantepe: 'Yolculukta Derin Ven Trombozu’ndan korkun'

Derin ven trombozu (DVT) bacağın kesilmesine kadar varan bir hastalık. Uzun yolculukta derin ven trombozu olmamak için Doç. Dr. Mert Dumantepe uyarıyor: “Belli bir pozisyonda geçen saatler en büyük düşmanınız.”

24.07.2017Sağlık
Şifa kapısı kaplıcalar

Şifa kapısı kaplıcalar

Kaplıcaya gitmek tarihin en eski şifa geleneklerinden. Belirli iklimsel özellikleri olan bölgelerde, yerin altından çıkan şifalı suların, aynı bölgede yer alan özel yapılı çamur ve gazların tedavi amaçlı kullanımı; ülkemizde ve dünyada insanlığın kullandığı en eski iyileşme yöntemlerinden biri. Ancak kaplıcaların, termal suların herkese ve her hastalığa uygun olduğunu düşünmek doğru değil. Gitmeden önce termal tesisin nitelikleri ve hijyeni konusunda mutlaka bilgi edinin.

19.01.2017Seyahat
10 adımda yaz hamileleri için sağlıklı tatil tüyoları

10 adımda yaz hamileleri için sağlıklı tatil tüyoları

Yaz hamileleri nasıl giyinmeli, nasıl beslenmeli?

Bacak bacak üstüne atmayın

Bacak bacak üstüne atmayın

En yaygın oturma şekillerinden biri bacak bacak üstüne atarak oturulmasıdır. Ancak uzmanlar bu konuda bazı risklere dikkat çekiyor. Ortopedik olarak tehlikeli olabilen bacak bacak üstüne atarak oturmak ayrıca kan dolaşımını da kısıtlayarak varisi tetikleyebiliyor.

24.02.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

Hangisi doğru?

Kışın yorgunluğunu ciltten atmak için bilinen birçok yöntem var. Fakat bu yöntemlerin içinde en doğrusu bilinçli beslenme, iyi bir uyku, düzenli egzersiz, huzurlu bir hayat ve biraz da doğru zamanda, doğru ürünlerle yapılan takviyeler, destekler.

19.03.2019

Aldatma Tedavi Edilebilir mi?

Bir ilişkide, üçüncü bir kişinin varlığıyla yaşanan, çoğu zaman “aşk üçgeni” olarak adlandırılan aldatma, yaygınlığı ve aile kurumuna etkileri açısından toplumsal bir sorundur. Peki aldatma tedavi edilebilir mi?

31.12.2018

Bodrum kaçış değil, varış yeridir

Gülben Ergen, geçtiğimiz hafta Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’la bir araya geldi. Bodrum’da Ergen’in sorularını yanıtlayan Kocadon, ilçeye yapılması gereken yatırımları, trafik sorununu ve turizmde yaşanan gelişmeleri anlattı.

14.08.2018

Variste lazerli tedavi dönemi

Bu hafta yaz ayları da gelmişken daha çok dikkat çekmeye başlayan varislerde yeni yeni kullanılmaya başlanan lazer tedavisinden bahsedeceğiz.

18.06.2018

Kadının derdi ‘Mor Kabus’

BACAKLARDA ağrı ve çirkin görüntüye yol açan ‘mor kabus’ varis milyonlarca kişiyi etkiliyor. Dünyada her 4 kişiden birinin yaşadığı, Türkiye’de 15 milyon kişinin ortak derdi olan varis, daha çok kadınlarda görülüyor.

7.01.2018

Atakalp 20 yaşında

İZMİR’de 1998 yılında kurulan Atakalp Hastanesi, son dönemde yaptığı yatırım ve atılımlarla Avrupa Birliği ülkelerindeki rakamları yakaladı. ‘İzmirli’nin Kalbinde Hizmette 20’nci yıl’ı geride bırakan Atakalp’in Başhekimi Uzm. Dr. Hasan Yılmaz, geçen süreci değerlendirdi.

23.10.2017

Yaz hamileleri için sağlıklı tatil tüyoları

Gebelerde sık görülen mantar enfeksiyonuna karşı ıslak mayo ile durulmamalı.

30.05.2016