EKSTRA
MENÜ

Vampir

Vampir haberleri sayfasında güncel ve son dakika Vampir hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.108 Vampir haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Vampir Haberleri

Kitaplardan sinema perdesine uyarlanan 10 akılda kalıcı film

Kitaplardan sinema perdesine uyarlanan 10 akılda kalıcı film!

Okuduğumuz satırlardan çıkıp beyazperde ile buluşan hikayelerin yeri her zaman ayrıdır. Çünkü hep daha fazlasını, yansıtılanın ardındakini görür ve hissederiz. Bazıları ete kemiğe bürününce daha çok etkiler, bazılarınınsa sadece kitap satırlarında kalmasını isteriz. Peki bizim için, ne olursa olsun, unutulmaz olan uyarlama filmler hangileri?

24.07.2016Keyif
Dehşet saçan efsane ‘vampir’ öldürüldü

Dehşet saçan efsane ‘vampir’ öldürüldü!

Ukrayna’da hayvanları öldürüp, kanını içtiği iddia edilen efsanevi 'canavar', köydeki bir çiftçi tarafından öldürüldü.

30.06.2016Dünya
Son günlerde izlediğimiz diziler eskilerini özletiyor mu

Son günlerde izlediğimiz diziler eskilerini özletiyor mu?

"Gelen gideni aratır!" diye boşuna dememiş atalarımız... Her yeni dizi başladığında ya da ekrana her baktığımızda izlediğimiz birini ya da bir hikayeyi diğeriyle benzetiriz. Ancak son zamanlarda bu benzerlikler biraz can sıkmaya başlamadı mı?

26.06.2016Keyif
Dizi olsa soluksuz izleyeceğimiz filmler

Dizi olsa soluksuz izleyeceğimiz filmler

Bazı filmler bazen eğlenceli hikayeleri, bazen sürükleyici soluksuz macera sahneleri, bazense kalbimizde bıraktıkları hüzünle hafızalarımıza kazınır. Daha uzun süre o hikayeyi yaşamak ve o dünyayı hissetmek isteriz. Dizi olsa soluksuz izleyeceğimiz, her bölümünü merakla bekleyeceğimiz romantik filmler hangisi?

3.06.2016Keyif
Taşı toprağı sır İstanbul

Taşı toprağı sır İstanbul

Her şehrin sırları vardır ama İstanbul bir başka... Hikâyeler yüzlerce yıl katman katman birikmiş... En zengin aileler kuruyup gitmiş, etkili topluluklar tükenmiş, aşklar bitmiş... Büyük savaşlar, dehşetli çileler, eksantrik insanlar... Şimdi tekrar hatırlanmayı, keşfedilmeyi, yaşama dönmeyi bekliyorlar. Bir hukuk profesörü ve iki fotoğrafçının emeği ‘İstanbul’un Gizlisi Saklısı’ bu gizemli şehri yeni baştan yaşamak için...

28.05.2016Hayat
İzlerken keyifle korkacağınız 10 yabancı dizi

İzlerken 'keyifle' korkacağınız 10 yabancı dizi

Eğer “korkmayı” sevenlerdenseniz işte size izlemekten keyif alabileceğiniz, hafta sonunuzu renklendirecek ve arkadaş ortamında severek izleyebileceğiniz 10 yabancı dizi!

6.05.2016Keyif
Sinemanın kötü ama en seksi 7 kadın karakteri

Sinemanın kötü ama en seksi 7 kadın karakteri

İzlediğimiz filmlerle birlikte hafızalarımıza kazındılar. Onlar kötü oldukları kadar seksiler de! Sinemanın en kötü ama en seksi 7 kadın karakteri.

26.04.2016Keyif
Uğur Batı: Yüzüklerin Efendisine Doğu kültürü ilham verdi

Uğur Batı: 'Yüzüklerin Efendisi'ne Doğu kültürü ilham verdi'

Osmanlı’da korku hâkim... Doğaüstü yaratıklar kol geziyor... Reklamcılık kitaplarıyla tanınan Uğur Batı yeni romanı ‘Azraa-Eel Menkıbeleri’nde sizi bu fantastik dünyaya çağırıyor. Hikâyesinde ‘Yüzüklerin Efendisi’nden ilham aldığını reddediyor, “Ben değil ama ‘biz’ Yüzüklerin Efendisi’ne ilham verdik!” diyecek kadar da iddialı konuşuyor.

22.04.2016Keyif
Gelmiş geçmiş en stil 8 baba

Gelmiş geçmiş en stil 8 baba

Günümüzde stil konusunda erkekler de en az kadınlar kadar iddialı... Hele bazı isimler var ki, onları sadece giyim kuşamlarına verdikleri önemle değil, kendilerine ait çıkarttıkları koleksiyonlarla da tanıyoruz. Bu erkeklerin bir diğer özelliği de ünlüler dünyasındaki en stil 'baba' olmaları...

19.04.2016Stil
Manga’nın solisti Ferman Akgül: Manga dağılmıyor kırgınlık da yok

Manga’nın solisti Ferman Akgül: 'Manga dağılmıyor kırgınlık da yok'

Ömür Gedik’in bu haftaki konuğu Manga’nın solisti Ferman Akgül. Akgül solo single’ı “İstemem Söz Sevmeni”yi çıkarınca akla gelen ilk deli soru tabii ki, “Manga dağılıyor mu?” oldu. “Tabii ki hayır” diyor Ferman, “Bu çok daha kişisel bir şarkıydı, grup müziği içinde eritemezdim ama Manga’yla devam, hatta yeni single hazırlığındayız...”

9.04.2016Magazin
Vampir  idam edildi

Vampir idam edildi

ABD’nin Teksas eyaletinde 18 yıl önce 12 yaşındaki bir erkek çocuğu öldürerek kanını içen 38 yaşındaki Pablo Lucio Vasques, Teksas’ta iğneyle idam edildi.

7.04.2016Dünya
30 yaşın altındaki ünlülerin imrendiren evleri

30 yaşın altındaki ünlülerin imrendiren evleri

30 yaşın altında olmalarına rağmen dünyanın en pahalı ve lüks evlerinde yaşayan bu 12 ünlü, şov dünyasından kazandıkları astronomik gelirleri genellikle ev yatırımı yaparak değerlendiriyor. İşte kıskanmaktan kendinizi alamayacağınız o muhteşem 12 ev ve genç sahipleri...

7.04.2016Hayat
Uğur Batıdan Azraa-Eel Menkıbeleri

Uğur Batı'dan Azraa-Eel Menkıbeleri

Reklamcı, marka uzmanı, akademisyen, Borsa İstanbul Kurumsal İletişim Müdürü Uğur Batı’dan Batı fantastik romanlarının ötesinde çok özgün bir Doğu fantazyası…

21.03.2016İyi Yaşam
36 saatte Zürih

36 saatte Zürih

Bankacılık merkezi ve dünyanın en üst yaşam standartlarına sahip kentlerinden. Fakat Zürih, turistik açıdan aynı oranda ilgi çekmiyor. Oysa İsviçre’nin en önemli sanat merkezlerinden. Dadacılığın doğum yeri. Yazar James Joyce’un sığınağı. Mimar Le Corbusier’nin son eserini ithaf ettiği şehir. Zürih’teki yaratıcı ruh bugün de yaşıyor: Gastronomiyle rock müziğini buluşturan restoranlar, kokteyl mucidi barlar, sabaha karşı 04.00’te açılan elektro kulüpler… Alışverişi sevenler için, Bahnhofstrasse’nin lüks butiklerinden endüstri bölgesindeki bağımsız tasarımcı mağazalarına, ikinci el dükkânlarına kadar pek çok seçenek mevcut.

Alacakaranlıkın vampir kızı yeni sevgilisi ile görüntülendi

Alacakaranlık'ın vampir kızı yeni sevgilisi ile görüntülendi!

Alacakaranlık serisi ile adını duyurmayı başaran Kristen Stewart, başarılı performansının yanı sıra özel hayatıyla da çok konuşuluyor. Ünlü güzel yeni sevgilisi Fransız şarkıcı Soko ile Paris sokaklarında görüntülendi. Detaylar haberimizde…

15.03.2016Kelebek
Kadın temalı 10 unutulmaz film

Kadın temalı 10 unutulmaz film

Evrensel anlamda sinemaya baktığımızda kameranın daha çok erkek taraflı olduğunu görüyoruz fakat kadının geri planda olmadığı, güçlü temsil edildiği filmler de yok değil. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde, hayatınızın bir döneminde mutlaka izlemeniz gereken 10 kadın filmini derledik.

7.03.2016Keyif
Bu Behlül’le Bihter’in aşkı değil, gerçek...

Bu Behlül’le Bihter’in aşkı değil, gerçek...

2000’li yılların en beğenilen oyuncuları listesinin başında yer alan Kıvanç Tatlıtuğ, uzun süredir birlikte olduğu Başak Dizer’le Paris’te evlendi, hayranlarının hışmına uğradı... Cengiz Semercioğlu, Melike Karakartal, Onur Baştürk ve Ömür Gedik’ten oluşan Kelebek Magazin Konseyi durumu “Eyvah Kıvanç gitti sendromu” olarak özetledi...

21.02.2016Magazin
Caner Erkin ve Mehmet Topal için flaş açıklama

Caner Erkin ve Mehmet Topal için flaş açıklama!

Fenerbahçe'den Caner Erkin, Mehmet Topal, Galatasaray'dan Selçuk İnan gibi çok sayıda ünlü futbolcunun menajerliğini yapan Batur Altıparmak, gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

18.02.2016Futbol
Oscar kazanamayanlara 200 bin dolar değerinde teselli ikramiyesi

Oscar kazanamayanlara 200 bin dolar değerinde 'teselli ikramiyesi'

28 Şubat gecesi dağıtılacak Oscar'larda hangi kategoride kimlerin aday olduğunu artık ezberledik. Şimdiden hepimizin bir favorisi bile var! Peki ya kaybedenler? Belki siz hiç onları düşünmediniz ama Distinctive Assets adlı bir halkla ilişkiler şirketi düşündü. Oscar'a aday olup da kazanamayanlar için 200 bin dolar değerinde bir hediye çantası hazırladı. Yani bir nevi 'teselli ikramiyesi'.

9.02.2016Hayat
Nadir Görünen Tuhaf Hastalıklar

Nadir Görünen Tuhaf Hastalıklar

Hastalık, ne olursa olsun zorlu bir süreç. En basit gribin bile, bizi bir süre yatağa mahkum ettiği düşünülürse “olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” sözünün önemi ortaya çıkıyor.

20.01.2016Kelebek
Doğalgaz kullanımında 10 maddede doğru bilinen yanlışlar

Doğalgaz kullanımında 10 maddede doğru bilinen yanlışlar

Ülkemizde harcanan toplam enerjinin yaklaşık yüzde 40’ının konutlarda, konutlarda tüketilen enerjinin ise yaklaşık yüzde 70’i kış aylarında ısıtma ve yaz aylarında serinleme amaçlı klima ve elektrik kullanımı ile gerçekleşiyor. Konutlarda ısı ve enerji tasarrufu sağlamak, bu nedenle büyük önem taşıyor. Daha tasarruflu olabilmek için toplumda enerji tasarrufu bilincinin arttırılması şart, ayrıca tasarruf konusunda doğru bilinen yanlışlara da dikkat etmek gerekiyor...

13.01.2016Ekonomi
Serdar Ortaç Bladee mi özendi İki Deli ve Bladein müziği birbirine benziyor mu

Serdar Ortaç Blade'e mi özendi? İki Deli ve Blade'in müziği birbirine benziyor mu?

Seveni var sevmeyeni var ama Türkiye'nin bir de Serdar Ortaç gerçeği var. Geek camiası için de bir Blade gerçeği var. Her yaza illa damga vuran bir şarkısı olan Serdar Ortaç, son çalışmasında kendisi gibi yaz aylarını sallayan albümlere sahip Hande Yener'le ortaklaşa bir şarkı çıkarttı. Şarkı güzel ama sanki Blade filmi üzerinden bir aşırtma gol havası da yok değil...

13.01.2016Keyif
Türkler de vampir filmi çekse nasıl olur

Türkler de vampir filmi çekse nasıl olur?

Yerli bir vampir dizisi ya da filmi için ne dersiniz? Shameless’ın, Breaking Bad’in yerli versiyonları düşünülebiliyorsa Türk bir vampirin hikâyesi de bir gün gündeme gelebilir. Biz de “Türkiye’de bir vampir filmi çekilse vampir rolü kimi olurdu?” sorusunun peşine düştük.

8.01.2016Hayat
2015in en iyi 15 filmi | Sinema

2015'in en iyi 15 filmi | Sinema

"Film çekmek insanın farklı yaşlarda kendi fotoğrafını çekmesi gibi bir şey. Hepsi farklı görünür, ama aslında hepsi aynıdır" diyor ünlü sinemacı Bergman... 2015 yılı da sinema açısından oldukça renkli geçti. Bir çok kaliteli ve güzel yapım gösterime girdi.

16.12.2015Keyif
Vampir Günlükleri 7.sezon 10. bölüm ne zaman başlıyor

Vampir Günlükleri 7.sezon 10. bölüm ne zaman başlıyor?

Sevilen dizi Vampire Diaries (Vampir Günlükleri) sezon finalinden sonra 10. bölümüyle ekranlarda boy göstermeye hazırlanıyor. Vampire Diaries'in fragmanı geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Fenomen dizinin hayranları sezon finalinin ne zaman biteceğini merak ediyor. Vampire Diaries 7.sezon 10. bölüm ne zaman yayınlanacak?

15.12.2015Bilgi
Vampire 10 yıl hapis

Vampire 10 yıl hapis

İNGİLTERE’nin Stone-on-Trent kentinde, evine davet ettiği arkadaşının kolunu jiletle kesip bir bardak kanını içen ve ona “hayatta kalmak için bunu yapmaya ihtiyacı olduğunu” söyleyen 20 yaşındaki Thomas Gough 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

6.12.2015Dünya
Pedofilleri normal insanlardan ayıran özellikler neler

Pedofilleri normal insanlardan ayıran özellikler neler?

Son yıllarda çocuk istismarının sıklığı konusunda artan endişeler var. Yıllardan beri süren araştırmalardan sonra hala neyin pedofiliye sebep olduğu konusunda tartışmalar sürüyor.

26.11.2015Kelebek
Hüddam tiksindirmeden korkutacak

Hüddam tiksindirmeden korkutacak

Son yıllarda popülerleşen Türk korku filmlerine bir yenisi ekleniyor: ‘Hüddam’. Bu hafta gösterime giren filmde, Can, annesi Derya ile sıradan bir hayat sürmekte iken Derya’nın paranormal davranışlar sergileyip hiç bilmediği antik dilleri konuşmaya başlar. Olayların nedenini araştırmaya başlayan Can, işlerin annesinin doğduğu köye kadar dayandığını öğrenir. Ege’nin bir köyünde çekilen film genç oyuncularıyla ve yeni simalarıyla dikkat çekiyor. ‘Hüddam’ın başrol oyuncularından Çağrı Duran’la konuştuk.

21.11.2015Keyif
Lady Gaga: Beni takdir etmeyen çeksin gitsin

Lady Gaga: 'Beni takdir etmeyen çeksin gitsin!'

Lady Gaga’yı Los Angeles’ta, bir vampiri canlandırdığı ‘American Horror Story: Hotel’ dizisinin setinde yakaladık: “Umutsuzca gerçek beni sevmenizi bekliyorum!”

14.11.2015Hayat
Kemal Kılıçdaroğlu: Şu aşamadan sonra at bari

Kemal Kılıçdaroğlu: Şu aşamadan sonra at bari

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahim Boynukalın’ın Hürriyet’e saldırıyı itiraf etmesiyle ilgili, “Eğer Başbakan Davutoğlu samimiyse, özgür medyaya inanıyorsa bu kişiyi hemen partiden bari şu aşamadan sonra atmalı. Yoksa hükümet de parti de destekliyor demektir” dedi.

22.10.2015Gündem
Bu hafta 8 yeni film vizyonda

Bu hafta 8 yeni film vizyonda!

Yeni vizyon haftasına 23 Ekim'de vizyona giren filmlerle merhaba diyoruz. Birbirinden önemli filmlerin beyazperdede yer alacağı haftada Otel Transilvanya 2, Evlenmeden Olmaz, Solace, Babalar ve Kızları, Mustang, Son Cadı Avcısı, Paranormal Activity 5: Hayalet Boyutu ve Takım: Mahalle Aşkına! filmleri gösterime girenler arasında!

22.10.2015Keyif
Bu hafta 8 yeni film vizyonda

Bu hafta 8 yeni film vizyonda!

Yeni vizyon haftasına 23 Ekim'de vizyona giren filmlerle merhaba diyoruz. Birbirinden önemli filmlerin beyazperdede yer alacağı haftada Otel Transilvanya 2, Evlenmeden Olmaz, Solace, Babalar ve Kızları, Mustang, Son Cadı Avcısı, Paranormal Activity 5: Hayalet Boyutu ve Takım: Mahalle Aşkına! filmleri gösterime girenler arasında!

22.10.2015Kelebek
Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Vizyona giren filmleri sizler için derledik...

21.10.2015İyi Yaşam
Kemal Kılıçdaroğlu: Vampir tweetini Başbakan’a soracağım

Kemal Kılıçdaroğlu: Vampir tweet'ini Başbakan’a soracağım

Evinin önünde darp edilmesinden dokuz gün sonra CNN Türk ekranlarına dönen Hürriyet köşe yazarı Ahmet Hakan, Türkiye’yi yasa boğan Ankara’daki terör saldırısının ardından AK Partili bir milletvekilinin gönderdiği, medyayı hedef alan tweet’e tepki gösterdi.

10.10.2015Gündem
Kılıçdaroğlu: Vampir tweeti’ni Başbakan’a soracağım

Kılıçdaroğlu: Vampir tweeti’ni Başbakan’a soracağım

Evinin önünde darp edilmesinden dokuz gün sonra CNN Türkekranlarına dönen Hürriyet köşe yazarı Ahmet Hakan, Türkiye’yi yasa boğanAnkara’daki terör saldırısının ardından Ak Partili bir milletvekiliningönderdiği, medyayı hedef alan tweet’e tepki gösterdi. Hakan, bir dönemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarını da yazan Aydın Ünal’ıntweet’ini önce ekranda okudu, ardından CHP Genel Başkanı KemalKılıçdaroğlu’ndan gelen cevabı aktardı.

10.10.2015Haber

Yazar Sonuçları

Vampirler ve çocuklar

İlkokul 5 yazıydı. Sabahın köründe komşumuz uyandırmıştı: "İhtilal oldu, kalkın!" O darbede milyonlarca insan yerinden yurdundan, özgürlüğünden oldu. Onlardan biri babamdı.

24.07.2016

Manga dağılmıyor kırgınlık da yok

Ferman Akgül solo single’ı “İstemem Söz Sevmeni”yi çıkarınca akla gelen ilk deli soru tabii ki, “Manga dağılıyor mu?” oldu. “Tabii ki hayır” diyor Ferman, “Bu çok daha kişisel bir şarkıydı, grup müziği içinde eritemezdim ama Manga’yla devam, hatta yeni single hazırlığındayız...”

9.04.2016

Sevgi emektir

Biz, meseleye bu coğrafyadan dahil olanlar, ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’ sayesinde çok iyi biliyoruz ki, “Sevgi emektir...’

4.03.2016

Kadronun hakkını verememiş

Hesaplaşma’ (‘Misconduct’), sinemanın bir takım oyunu olduğunu gösteren yapımlardan.

26.02.2016

Yerli cins vampir niye çıkmıyor?

HOLLYWOOD kültürünün “alt ürünleri” sayesinde salaklaşan, salaklaştıkça o kültürün alt ürünlerine daha çok sarılan bir kuşak var.

16.01.2016

Gündüz daveti hezeyanları

Gündüz yapılan davetlere pek icabet etmeyen, gece karanlığına alışkın vampir bünye hafta içi Ahu Yağtu’yu kıramayıp davetine katılınca ilk başta küçük bir şok şokella geçirdi.

4.12.2015
Cadılar Bayramı

Cadılar Bayramı

31 Ekim “Halloween” artık ülkemizde de 'Cadılar Bayramı' veya “Korku Partileri” adı altında kutlanmakta.

30.10.2015

‘Büyük uzlaşma’

10 Ekim 2015 Cumartesi günü gencecik insanlar, yeni evli çiftler, anneler, babalar can verdi; 97 ölü, 508 yaralı... Tarihimizdeki en büyük, en vahşi, terör saldırısı.

11.10.2015

Barış istemenin fıtratında mı var?

İÇİŞLERİ Bakanı Selami Altınok, Ankara’daki katliamın ardından düzenlediği basın toplantısında şöyle konuştu:

11.10.2015