EKSTRA
MENÜ

Vampir

Vampir haberleri sayfasında güncel ve son dakika Vampir hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.105 Vampir haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Vampir Haberleri

Yaşamayanlar dizisinin bugün başlıyor Yaşamayanlar saat kaçta yayınlanacak

Yaşamayanlar dizisinin bugün başlıyor! Yaşamayanlar saat kaçta yayınlanacak?

Galası geçtiğimiz günlerde yapılan Yaşamayanlar dizisinin ilk bölümü için geri sayım devam ediyor. Her hafta yeni bir bölümle izleyici karşısına çıkacak olan Yaşamayanlar, dijital platform üzerinden yayınlanacak. Peki, Yaşamayanlar ilk bölümü ne zaman, saat kaçta yayınlanacak?

6.09.2018Televizyon
Hepinizi çok özledim

Hepinizi çok özledim

Başrollerini Elçin Sangu, Kerem Bürsin, Birkan Sokullu ve Selma Ergeç’in paylaştığı vampir dizisi “Yaşamayanlar”ın gala gecesi Hasköy Yün İplik Fabrikası’nda yapıldı. BluTV’nin iddialı projesinin ön gösterimine sanat, medya ve iş dünyasından birçok tanınmış sima katıldı.

5.09.2018Magazin
Vampir Kelebek nedir Neye benzer

Vampir Kelebek nedir? Neye benzer?

Vampir Kelebek, tarımla uğraşan vatandaşlar için problem unsuru olmaya devam ediyor. Esas adı Ricania Simulans olan, ancak halk arasında Vampir Kelebek olarak anılan bu tür, doğal düşmanları olmadığı için kolayca yayılıp zarar vermektedir. Bu canlı Fındık, kivi, kızılağaç, karayemiş ve incir gibi bitkilerin daha çok dip sürgünleri ve taze uç sürgünlerinde beslenmektedir

4.09.2018Gündem
Vampir kelebekler Rizede bu kez evleri istila etti

'Vampir kelebekler' Rize'de bu kez evleri istila etti

Rize’de bitkilerin özünü emerek zarar verdiği için vampir kelebek olarak adlandırılan 'Ricania Simulans' bu kez evleri istila etmeye başladı.

4.09.2018Gündem
O ilde evleri vampir kelebekler istila etti... Hava kararınca...

O ilde evleri 'vampir kelebekler' istila etti... Hava kararınca...

Rize’de bitkilerin özünü emerek zarar verdiği için vampir kelebek olarak adlandırılan 'Ricania Simulans' bu kez evleri istila etmeye başladı.

4.09.2018Gündem
Vekilin vampir kelebek savaşı

Vekilin vampir kelebek savaşı

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya yaptığı yazılı açıklamada Doğu Karadeniz’de hızla yayılan ve halk tarafından ‘vampir kelebek’ olarak adlandırılan Ricania Simulans ile Beyaz Amerikan Kelebeği olarak adlandırılan Hyphantria cunea türlerine karşı seferberlik çağrısı yaptı.

3.09.2018Gündem
Yaşamayanlar ne zaman başlayacak İşte yayın tarihi

Yaşamayanlar ne zaman başlayacak? İşte yayın tarihi

Yaşamayanlar dizisinin ne zaman başlayacağı birçok dizisever tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Başrollerini Elçin Sangu, Kerem Bürsin, Birkan Sokullu ve Selma Ergeç’in paylaştığı Yaşamayanlar dizisi büyük bir merakla bekleniyor. Heyecanla beklenen dizinin tanıtım fragmanları yayınlandı. Peki, Yaşamayanlar ne zaman başlayacak? İşte yayın tarihi.

1.09.2018Televizyon
Isırılmaya hazır olun, ilk yerli vampirlerimiz geliyor

Isırılmaya hazır olun, ilk yerli vampirlerimiz geliyor

İstanbul’un en karanlık dehlizleri... Karanlığın içinde parlayan sivri dişler ve bolca kan... İnsanlarla vampirler arasındaki acımasız mücadele bu kez Türkiye’de yaşanıyor. Bu hafta başlayacak olan ‘Yaşamayanlar’ dizisi bizi vampirlerin acımasız dünyasına götürüyor. Dizinin başrol oyuncuları Elçin Sangu, Kerem Bürsin, Birkan Sokullu ve Selma Ergeç’le buluştuk.

Yaşamayanların yayın tarihi belli oldu

Yaşamayanlar'ın yayın tarihi belli oldu

Elçin Sangu, Kerem Bürsin, Birkan Sokullu ve Selma Ergeç’in başrollerini paylaştığı vampir dizisi Yaşamayanlar'ın yayın tarihi belli oldu.

27.08.2018Televizyon
Vampirler sokakta

Vampirler sokakta

BluTV’nin yeni dizisi “Yaşamayanlar” izleyiciyle buluşmak için gün sayıyor.

12.08.2018Magazin
Vampir kelebek istilası: Çaya ve fındığa dadanmıştı, şimdi İstanbul’da

Vampir kelebek istilası: Çaya ve fındığa dadanmıştı, şimdi İstanbul’da

‘Vampir kelebek’ ya da ‘yalancı kelebek’ olarak bilinen zararlı böcek türü, Karadeniz’den sonra İstanbul’da da yayılmaya başladı. Bu türün saldırdığı bitkiler ölümle karşı karşıya geliyor. Artan popülasyona dikkat çeken uzmanlar, böceğe karşı mücadelenin önemini vurguluyor.

2.08.2018Gündem
Yaşamayanlar’ın tanıtım fragmanı yayınlandı... Ne zaman başlayacak

Yaşamayanlar’ın tanıtım fragmanı yayınlandı... Ne zaman başlayacak?

Yaşamayanlar dizisinin tanıtım fragmanı yayınlandı. Başrollerini Elçin Sangu, Kerem Bürsin, Birkan Sokullu ve Selma Ergeç’in paylaştığı Yaşamayanlar’ın yönetmenliğini Eve Dönüş: Sarıkamış 1915 filminin ve BluTV Özel Yapım'ı 7YÜZ dizisinin ‘Prosedür’ bölümünün yönetmeni olan Alphan Eşeli üstleniyor.

17.07.2018Televizyon
Karadenizin kabusu tekrar ortaya çıktı

Karadeniz'in kabusu tekrar ortaya çıktı

Doğu Karadeniz'de 2007 yılında görülmeye başlanan, son birkaç yıldır çoğalan 'Ricania simulans' adlı kelebek türü böcek, yaz ayı ile birlikte yeniden ortaya çıktı. ‘Vampir’ olarak da bilinen böcek, tarım alanları başta olmak üzere suyunu emdiği diğer bitkiler ve yeşil örtünün kurumasına neden oluyor. Kitlesel eylem planı hazırlanan kelebeğin, toprağa ekilecek böcek öldürücü bitki yoluyla yok edilmesi planlanıyor.

20.06.2018Gündem
Yerli vampir dizisi Yaşamayanlardan ilk fragman yayınlandı

Yerli vampir dizisi Yaşamayanlar'dan ilk fragman yayınlandı

Türkiye'nin ilk vampir dizisi Yaşamayanlar'ın merakla beklenen tanıtım teaseri yayınlandı.

6.04.2018Televizyon
Yerli vampir dizisi Yaşamayanlardan ilk fragman yayınlandı

Yerli vampir dizisi Yaşamayanlar'dan ilk fragman yayınlandı

Türkiye'nin ilk vampir dizisi Yaşamayanlar'ın merakla beklenen tanıtım teaseri yayınlandı. Başrollerinde Elçin Sangu, Kerem Bursin, Birkan Sokullu, Selma Ergeç'in rol alacağı Yaşamayanlar, Blu TV'de yayınlanacak.

6.04.2018Ekran
Evliya Çelebi kimdir İşte hayatından dikkat çeken bölümler

Evliya Çelebi kimdir? İşte hayatından dikkat çeken bölümler

Zengin bir hayal gücüne sahip olduğu Seyahatname’nin üslubundan anlaşılan Evliya Çelebi, serüvenci ruhunu da seyahatlerle beslemiştir. Geleneklerine bağlı ve diğer Osmanlı çağdaşları gibi, kendi kültürünün üstünlüğünden emin olan inançlı bir Müslüman olması onu yabancı dünyaları ve becerileri tanımaktan alıkoymamıştır. Saf bir dindarlığın yanı sıra tipik bir 17. yüzyıl Osmanlısı olarak hatırı sayılır bir hoşgörüye sahiptir.

23.03.2018Gündem
Vampir yarasalar nasıl kana susamış hale geldi

Vampir yarasalar nasıl kana susamış hale geldi?

DNA analizine dayanan yeni bir araştırma, vampir yarasaların nasıl sadece kanla beslenebilecek şekilde evrildiğini ortaya koydu.

20.02.2018Dünya
ABDli Julia Caples nişanlısının kanını içiyor

ABD'li Julia Caples nişanlısının kanını içiyor

ABD'de yaşayan 2 çocuk annesi Julia Caples, gerçek bir vampir olduğunu öne sürüyor. Tuhaf bir yer altı topluluğunu yöneten kadının çevresinde kanını emmesi için adeta ona yalvaran insanlar var. ABD medyasında çıkan haberlere göre, Julia ayda yarım galon kan döküyor.

14.02.2018Dünya
Kıyamet ufak ufak kopuyor zaten

Kıyamet ufak ufak kopuyor zaten

Anlattığı hikâyelerde çoğu zaman dar bir alanda konumlanıp memleketin halini özetleyen sinemacı ve yazar Ümit Ünal, yeni romanı ‘Bana Göre Kıyamet’te hayali bir kasabada, iki günde yaşananları belgesel tadında ve tek solukta anlatıyor. Yabancı düşmanlığı, toplumsal linç, insanlığın ve doğanın yok oluşu üzerine ürkütücü ve çok tanıdık bir resim çiziyor Ünal...

1.02.2018Kitap Sanat
Kış tatilini ısıtacak kitaplar

Kış tatilini ısıtacak kitaplar

Sevimli huysuzlar, rüyalarını anlatan köpekler, zorlu dileklerin peşindeki çocuklar, savaşın ortasında kahramanlık hayallerine kapılanlar, vampir müdürler... Bugün çalan tatil zilini vesile ettik; iki haftalık sömestr tatili boyunca her yaştan çocuğun son derece büyülü, yer yer kırılgan ve bir o kadar da matrak dünyasına eşlik edecek öykülerle dolu kitaplar seçtik.

19.01.2018Kitap Sanat
Isadora: Hem vampir hem peri

Isadora: Hem vampir hem peri!

Huzurlarınızda en yakın arkadaşı Pembe Tavşan ile masalsı maceralar yaşayan Isadora Moon! Birlikte geceleri gökyüzündeki yıldızların yanına uçuyor, yarasa desenli çay takımlarıyla göz kamaştırıcı çay partileri veriyor, hatta bale yapıyorlar. Kulağa eğlenceli geliyor değil mi?

14.12.2017Kitap Sanat
Geceleri uyurken kanımızı emiyorlar

"Geceleri uyurken kanımızı emiyorlar"

Güneydoğu Afrika ülkesi Malavi'de vampir cinayetleri işlenmeye devam ediliyor. Ülkede bazı kişilerin büyü yapmak amacıyla halkın evine girdiği ve kanlarını içtikleri öne sürüldü. Bu yıl içerisinde en az 7 kişinin vampir cinayetlerine kurban edildiği ifade ediliyor.

5.12.2017Dünya
macOS High Sierra 10.13.1 güncellemesi yayında

macOS High Sierra 10.13.1 güncellemesi yayında!

Mac sistemlerin işletim sistemi macOS'a dün akşam yeni bir güncelleme geldi. macOS High Sierra 10.13.1 güncellemesi önemli değişiklikleri de beraberinde getiriyor.

1.11.2017Teknoloji
iOS 11.1 güncellemesi nasıl yüklenir  iOS 11.1 yüklenen iPhone modelleri

iOS 11.1 güncellemesi nasıl yüklenir? iOS 11.1 yüklenen iPhone modelleri

Apple'on büyük bir merakla beklenen güncellemesi iOS 11.1 çıkışıyla birlikte pek çok soru işaretini de gündeme getirdi. Pek çok yeniliği içerisinde barındıran güncellemenin en önemli özelliği emoji çeşitliğ: Yeni ifadelere sahip yüzler, hayvanlar, aksesuarlar, zombiler... Peki iOS 11.1 güncellemesi nasıl yüklenir? iOS 11.1 yüklenen iPhone modelleri hangileri?

1.11.2017Teknoloji
Instagramın yeni bomba özelliği: Superzoom nasıl kullanılır

Instagram'ın yeni bomba özelliği: Superzoom nasıl kullanılır?

Instagram'a gelen yeni bir özellik, kullanıcılardan yoğun ilgi görüyor. Peki SuperZoom ismi verilen bu özelliği nasıl kullanacaksınız? Neler yapabileceksiniz?

30.10.2017Teknoloji
Afrikada vampir gözaltıları... 142 kişi yakalandı

Afrika'da vampir gözaltıları... 142 kişi yakalandı

Malavi'de vampirlik suçlamasıyla 8 kişiyi öldüren 140 linççi ve insanları kanlarını emmekle tehdit eden iki kişi gözaltına alındı.

22.10.2017Dünya
Meral Kaplan kimdir, kaç yaşında

Meral Kaplan kimdir, kaç yaşında?

Uzun süredir ekranlardan uzak olan Meral Kaplan, zaman zaman özel yaşamıyla gündeme gelmeye devam ediyor. En Son Babalar Duyar dizisiyle oyunculuk kariyerine başlayan Meral Kaplan’ın yaşı, eğitimi ve kariyeri gibi konular merak ediliyor. Peki Meral Kaplan kimdir?

17.10.2017Magazin

Yazar Sonuçları

Kerem Bürsin mi yoksa Birkan Sokullu mu

Yerli vampir dizisi Yaşamayanlar’ın oyuncularına Hürriyet Cumartesi’den Hakan Gence sormuş, “Ölümsüzlüğü seçer miydiniz?” diye.

2.09.2018

Cemaatler ve tarikatlar sorunu nasıl çözülür?

- Devlet, tarikat ve cemaat kurana... “Birader, senin cemaat kurmana da tamam, tarikat kurmana da tamam... Ama bir şartla: Para pul işlerine hiç ama hiç bulaşmayacaksın” diye bir şart koşarsa çözülür.

20.07.2018

Türk vampir dizisinde dikkat çeken detay

Türk vampir dizisi Yaşamayanlar doğal olarak en çok oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor: Kerem Bürsin, Elçin Sangu, Birkan Sokullu ve Selma Ergeç.

19.07.2018

Mutlu olmanın 7 sihirli yolu

BAKIYORUM da konsantrasyon ibren dibe vurmuş şu sıralar; kayalara oturmuş.

2.05.2018

Kerem Bursin: Bu kadar yüzeysel bir piyasada Serenay’ın derinliği beni çok etkiledi

Kerem Bursin’le röportaj, bugün de devam ediyor. Herkesin telefonuna yapışık yaşadığı, sosyal medyada var olmak için elinden geleni yaptığı, her anını, her şeyini paylaştığı bir dünyada...

5.04.2018

Pedofili ve yansımaları

Küçük çocuklara cinsel ilgi duymak sapkınlıktır

21.02.2018

Arif v 216 komik mi, değil mi?

Birkaç sahnede güldüm, onun dışında filmin genelinde hep parçalı bulutlu gülümsedim.Anladığım kadarıyla Cem Yılmaz’ın da derdi çılgınlar gibi güldürmek olmamış bu filmle. Daha çok fantastik bir Türkiye masalı anlatmak istemiş.O yüzden “Çok güleceğiz” diye filme gidenler hayal kırıklığına uğrayabilir. Çünkü bu bir komedi filmi değil. O yüzden filmi Şahan Gökbakar’ın karakter komedileriyle karşılaştırmak da manasız. Elmalarla armutlar misali...

9.01.2018

Pentagram ya da sonsuzluk

Pentagram’ı bilenler bilir. Bilmeyenler de bilmeli. Çünkü zorunlu bir genel kültür ödevidir bu grup Türkiye’de.

21.12.2017

İstanbul’un en Heijan’lı yeri: Bağcılar...

Megaköy’ün ‘mega’sını çek al, kalan işte burası.

30.11.2017

Karanlıkta yazmak…

Karanlık kendini bilmez. Karanlık kendini bilmezliktir. Halbuki bilinmeyen yer yok hükmünde.. Ancak aydınlıkla var olacak. Yükselen güneş karanlığı yırttığında gün doğuyor. Sanki gecenin geçiciliğini ispat etmek istercesine her sabah.. Gecede zaten umut vardı ışığa dair; ay, yıldızlar… Ve insanlar onlara gelen ilhamla gece yakacak ışıklar bulmuştular, sabaha dek sabretmeyi kolaylaştıracak…

18.11.2017

‘Adalet’in bu mu dünya?

DC Comics, ‘Justice League: Adalet Birliği’nde elindeki kahramanları topluca sahaya sürüyor. Film, dünyayı fethetmeye kararlı ‘şer’ güçlere karşı ‘dayanışma ruhu’yla hareket eden Batman, Wonder Woman, Aquaman, The Flash ve Cyborg’ün ortak mücadelelerini anlatıyor.

17.11.2017

Kadrosu Thor’dan güçlü

Yılın en heyecan uyandıran projelerinden “Thor: Ragnarok”, Idris Elba’dan Benedict Cumberbatch’a ve tabii ki Cate Blanchett’a, güçlü kadrosuyla adeta göz kamaştırıyor. Türkiye’nin Oscar adayı “Ayla” ile Pelin Esmer’in son filmi “İşe Yarar Bir Şey”, haftanın diğer seçenekleri...

27.10.2017

AlphaGo Zero: Binlerce Yıllık Birikimimizi 40 Günde Devirdi

Yeni bir yapay zeka modeli, insanoğlunun binlerce yılda öğrendiği strateji ve taktiklerin hepsini kendi kendine ve hiç bir insan eğitimine ihtiyaç duymadan 40 günde öğrendi. Bu, insanlık ve yapay zeka tarihi için çok büyük ve önemli bir dönüm noktası!

19.10.2017

Vampir Hastalığı PORFİRİYA

IŞIĞA duyarlılık ve nöro-psikiyatrik bulguları sebebiyle halk arasındaki vampir efsanelerinin yayılmasına neden olan porfiriya, aslında kırmızı kan hücrelerinin temel maddesi hemoglobinin yapısındaki maddenin sentez bozukluğu nedeniyle ortaya çıkan, ataklar halinde gelen ve birçok organ sistemini ilgilendiren kalıtsal bir hastalık. Genellikle anemik olan porfiriyalı bireylere bu tanı, ya nörolojik komplikasyonlarla ya da cilt bozukluklarıyla ortaya çıkıyor.

15.10.2017