EKSTRA
MENÜ

Vajina

Vajina ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Vajina haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.737 Vajina haberi bulunmuştur.

Vajina Haberleri

Üreme yeteneğini korumanın yolu düzenli kontrol ve muayene

Üreme yeteneğini korumanın yolu düzenli kontrol ve muayene

Kadın Hastalıkları Doğum Uzmanı Prof. Dr. Namık Kemal Duru, kadın hastalıklarına ilişkin halk sağlığı sorunları konusunda açıklamalarda bulunarak, kadınlarda üreme yeteneğinin korunması, serviks (rahim ağzı) kanserlerinin taranması ve Down sendromlu (mongol) bebek doğumlarının önüne geçilmesine olanak sağlayan uygulamalar hakkında bilgiler verdi.

15.01.2019Sağlık
Vajina kaşıntısı neden olur Vajina kaşıntısı tedavisi

Vajina kaşıntısı neden olur? Vajina kaşıntısı tedavisi

Kadınların en sık karşılaştığı problemlerin başında vajina kaşıntısı gelir. Peki, vajina kaşıntısı neden olur? Vajina kaşıntısı için alınacak önlemler nelerdir? İşte konuyla ilgili uzman görüşleri…

13.01.2019Sağlık
Kegel Egzersizleri Nedir Kegel Egzersizleri Nasıl Yapılır

Kegel Egzersizleri Nedir? Kegel Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Kegel egzersizleri (pelvik taban egzersizleri) kadınlarda vajinayı çevreleyen kasların güçlendirilmesi için yapılan egzersizlere verilen isimdir. Kegel egzersizlerinin faydaları nelerdir, egzersizler nasıl yapılır?

Nasıl hamile kalabilirim Hamile kalmanın yolları

Nasıl hamile kalabilirim? Hamile kalmanın yolları

Hamile kalmak için en uygun zaman hangisi? Hamile kalma ihtimalinizi artırmak için beslenmenizde nelere dikkat etmelisiniz? Hamile kalmak istiyorsanız vakit kaybetmeden yapmanız gereken beslenme değişikliklerini ve dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık. Hamile kalmak isteyen kadınlar için derlediğimiz bu yazımızda hamile kalmanın yollarını detaylarıyla ele aldık.

Hamilelikte cinsellik yaşanmalı mı

Hamilelikte cinsellik yaşanmalı mı?

Hamilelikte cinsel ilişki bebeğe zarar verir mi? “Hamileyken cinsel ilişkiye girilmez” düşüncesi doğru mu? Baba adayları ne yapmalı? Hamilelikte cinsel istek zaman zaman değişiklik gösterebilir mi? Hamilelik döneminde cinsel ilişki bırakılmalı mı? Hamilelikte cinsellik nasıl olur? Hamilelikte ilk 3 ay cinsellik nasıl yaşanır? Hamilelikte cinsel ilişki bebeğe zarar verir mi?

3.01.2019Sağlık
Kadınların kâbusu olan hastalığın yeni tanı yöntemi keşfedildi

Kadınların kâbusu olan hastalığın yeni tanı yöntemi keşfedildi

Genital ve pelvik ağrının en sık nedenlerinden biri olan ’Pudendal Sinir Sıkışması’, bir diğer adıyla ’Pudendal Nöropati’nin Türkiye’de her 15 kadından birinin sorunu olduğunu belirten Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Burcu Örmeci, yeni bir tanı yöntemi geliştirdi. Yöntem, uluslararası otoritelerce de kabul gördü.

3.01.2019Sağlık
Cinsel Sağlığınızı Hafife Almayın

Cinsel Sağlığınızı Hafife Almayın!

Cinsel yollarla bulaşan enfeksiyonlar ciddi hastalıklara yakalanma riskini artırıyor. Konuyla ilgili bilgiler veren Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Cüneyt Adayener, “Bu hastalıklardan korunmak için güvensiz ilişkilerde korunulmalı, genital bölge sık aralıklarla muayene edilmeli, yıllık kontrol ve tarama testleri ihmal edilmemeli, ortak kullanımı olan yerlerde havlu, giysilerin temiz olduğundan emin olunmalı“ dedi.

27.12.2018Cinsellik
Prebiyotik gıdaların kadın üreme sağlığındaki önemi

Prebiyotik gıdaların kadın üreme sağlığındaki önemi

Son zamanlarda uzmanların sıkça bahsettiği prebiyotikler; sindirim sisteminden kilo kontrolüne, insülin direncinden karbonhidrat emilimine kadar birçok noktada fayda sağlıyor. Sağlık dostu prebiyotiklerin kadın sağlığı üzerindeki olumlu etkisi de onu mucizevi ve vazgeçilemez bir gıda bileşeni yapıyor.

25.12.2018Sağlık
Sevgi ve Paylaşım Odaklı Vajinismus Tedavisi

Sevgi ve Paylaşım Odaklı Vajinismus Tedavisi

Ülkemizde cinsel tedavi için başvuran her on kadından birinin yaşadığı vajinismus, seks yapma korkusudur, vajina girişini çevreleyen ve aşk kasları olarak bilinen pelvis taban kaslarının istem dışı kasılarak cinsel birleşmenin imkansızmış gibi algılanması, cinsel birleşme denemelerinde acı ve ağrıya neden olması veya bu yüzden cinsel birleşmenin hiç gerçekleşememesi durumudur.

17.12.2018Cinsellik
Seksi Bırakmak Mümkün mü

Seksi Bırakmak Mümkün mü?

Psikoterapist Dr. A. Cem Keçe, Okan Bayülgen'in “Seksi bıraktım, tamamen bıraktım ve çok rahatım. Bütün kötülüklerin anası seks" açıklamasını değerlendirdi. Peki seksi gerçekten bırakmak mümkün mü?

6.12.2018Cinsellik
Ölen kadından nakledilen rahimle sağlıklı bir bebek doğdu

Ölen kadından nakledilen rahimle sağlıklı bir bebek doğdu

Brezilya'nın Sao Paolo kentinde ölen bir kadından nakledilen rahimle sağlıklı bir kız bebek dünyaya geldi. Uzmanlar, ilk kez başarılan bu yöntemin uygun donör bulamayan birçok kadın için umut olabileceğini belirtiyor.

5.12.2018Dünya
Vakumla doğum nedir Vakumla doğum zararlı mı

Vakumla doğum nedir? Vakumla doğum zararlı mı?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Burcu Çetinkaya, müdahaleli doğum yöntemleri arasında en yaygın olan Vakumla Doğum hakkında açıklamalarda bulundu.

19.11.2018Doğum
Regl dönemi konusunda en çok merak edilen sorular

Regl dönemi konusunda en çok merak edilen sorular

Regl döneminde banyo yapılır mı? Adet kanamasının fazla olması problem yaratır mı? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Özgür Ağlamış, regl dönemi ile ilgili en çok merak edilen soruları yanıtladı.

14.11.2018Sağlık
Vajinal akıntı neden olur Vajinal akıntı çeşitleri

Vajinal akıntı neden olur? Vajinal akıntı çeşitleri

“Kadın anatomisi ve fizyolojisi gereği sağlıklı her kadının vajinal akıntısı olur” diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Özgür Ağlamış; yeşil, sarı, kahverengi, beyaz, kokulu veya köpüklü akıntının nedenleri anlattı, tedavilerine ilişkin neler yapılabileceğinden söz etti.

31.10.2018Sağlık
Seks Ne Zaman Acı Verir

Seks Ne Zaman Acı Verir?

Bazen en çok zevk aldığımız şey canımızı çok yakar. işte sebepleri...

31.10.2018Cinsellik
3D yazıcıyla 9 ay hayatta kalabilen mini beyinler üretildi

3D yazıcıyla 9 ay hayatta kalabilen mini beyinler üretildi

Bilimciler, laboratuvarda ürettikleri ve 9 ay boyunca hayatta kalabilen beyinler üzerinde Alzheimer ve Parkinson gibi hastalıkların etkilerini inceliyor.

24.10.2018Teknoloji
Genital estetik cerrahinin popülaritesi artıyor

Genital estetik cerrahinin popülaritesi artıyor

Cinsel organın estetik görüntüsünü düzeltmek, cinsel ilişkide yaşanan pek çok sorunu gidermek veya idrar kaçırma problemlerini tedavi etmek amacıyla genital estetik operasyonlarına başvurulur. Yapılan bu genital estetik işlemleri hakkında detayları Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Özgür Ağlamış anlattı.

22.10.2018Sağlık
Gebelikte aylara göre cinsel ilişki sıklığı

Gebelikte aylara göre cinsel ilişki sıklığı

Gebelik döneminde kadınlar cinsel hayata dair endişe ve kaygılar yaşayabilir. Üstelik bu kaygılar tek taraflı olmayabilir. Eşi hamile olan erkeklerde de cinsellikle ilgili kafa karışıklığının olduğu görülür. Kadın Hastalıkları Doğum Uzmanı & Cinsel Terapist Dr. Dilek Öcal, bu kafa karışıklıklarını gidermek adına gebelikte aylara göre cinsel ilişki sıklığı hakkında bilgiler verdi.

Cinsel Sağlık için Dikkat Edilmesi Gereken 5 Hijyen Konusu

Cinsel Sağlık için Dikkat Edilmesi Gereken 5 Hijyen Konusu

Cinselliğin insana verdiği zevkin dışında bir de düşünmeniz gereken faktörler var. Bu da hijyen. Cinsel sağlığınızı korumak için genital bölgenize bir takım hijyen kuralları uygulamanız gerekir. Güvenli cinsel ilişki, sağlıklı beslenme, genital bölge temizliği, iç çamaşırı tercihi, el temizliği gibi hijyen kurallarına uymanız gerekir. Peki bunları nasıl uygulamalısınız?

28.09.2018Cinsellik
Evli bakirelerin cinsel kabusu: Vajinismus

Evli bakirelerin cinsel kabusu: Vajinismus

Vajinismus sorunu ülkemizde ve tüm dünyada kadınlarda görülen cinsel sorunların başında yer alıyor. Cinsel ilişkide yaşanılan yoğun kaygı sonrası gelişen kasılmalar cinsel birleşmenin gerçekleşememesine veya oldukça ağrılı bir şekilde gerçekleşmesine neden oluyor. Peki, toplumumuzda sıkça görülen, ancak pek çok sebepten dolayı çiftler tarafından gizlenen “Vajinismus” tam olarak nedir? Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ, bu konu hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

27.09.2018Sağlık
Vajinit nedir, nasıl tedavi edilir

Vajinit nedir, nasıl tedavi edilir?

Vajinit, vajinada gerçekleşen iltihaplanma olarak tanımlanabilir. Kadınların üçte biri, yani önemli bir çoğunluğu hayatının bir döneminde bu hastalığın belirtilerini görebilir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Evrim Aksoy, vajinit hakkında detaylı bilgi verdi.

27.09.2018Sağlık
Bartholin kisti nedir, belirtileri ve tedavisi

Bartholin kisti nedir, belirtileri ve tedavisi

Bazı hastalıklar var ki günlük yaşantımızın temel rutinlerini yapmamıza engel olabiliyor. Kadınlarda görülen ağrı, cinsel ilişki sırasında şiddetli acı ve daha birçok belirtiyle ortaya çıkan bartholin kistinde olduğu gibi… Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ali İhsan Yalçınoğlu, Bartholin kisti ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlatıyor.

26.09.2018Sağlık
Vajinal enfeksiyonlardan korunmak için 5 öneri

Vajinal enfeksiyonlardan korunmak için 5 öneri

Kadınların çoğunluğunda rastlanan vajinal enfeksiyonlar; koku, yanma, kaşıntı ve akıntı gibi belirtilerle kendini gösterir. Cinsel yaşamda sorun yaratmaması ve iç organlara ulaşan ağır enfeksiyon tablosuna yol açmamaları için bu şikayetler önlenebilir, enfeksiyon oluşmuşsa tedavi edilebilir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Gökçenur Gönenç, konuyla ilgili önerilerde bulundu.

24.09.2018Sağlık
Vajina Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vajina Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hijyenine en çok dikkat edilmesi gereken bölgelerin başında vajina geliyor. İşte vajina temizliğinde ve hijyeninin sağlanmasında dikkat etmeniz gerekenler...

İlişkilerin kabusu vajinusmusun tedavisi mümkün

İlişkilerin kabusu vajinusmusun tedavisi mümkün!

Vajinismus, cinsel ilişki esnasında kadınların istemsiz olarak kasılması, bu kasılmaların genital bölgede yoğunlaşması ve kadının erkeği kendinden iterek uzaklaştırmasıdır. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Gökçenur Gönenç, vajinismus tedavisi hakkında önemli bilgiler verdi.

14.08.2018Sağlık
Yaz aylarında sorunsuz gebelik için öneriler

Yaz aylarında sorunsuz gebelik için öneriler

Sıcak ve nemli geçen yaz ayları, neredeyse tüm bireyleri etkisi altına alıyor. Gebelik süreçleri yaz aylarına denk gelen anne adayları ise yükselen hava sıcaklıkları ve artan nem oranı nedeniyle birtakım sorunlar yaşayabiliyor. Bilhassa bulantı, kusma, aşırı terleme sebepli sıvı kaybı, yorgunluk, halsizlik ve el-ayaklarda şişme gibi problemlerle karşılaşan hamileler, yaz döneminde bir hayli zorlanabiliyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Yaren Tuba Bektaş, anne adaylarına yaz döneminde rahat bir hamilelik geçirebilmeleri için önerilerde bulunuyor.

Rahim sarkması yaşam kalitesini düşürüyor

Rahim sarkması yaşam kalitesini düşürüyor!

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Taner Usta, rahmin yaşın ilerlemesi, doğum şekli ve doğum sayısına göre deformasyona uğradığını söyleyerek, rahim sarkması hakkında açıklamalarda bulundu.

3.08.2018Sağlık
Frengi nedir Frengi belirtileri ve tedavisi

Frengi nedir? Frengi belirtileri ve tedavisi

Cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyon olan frengi hakkındaki araştırmalar son günlerde hız kazandı. 1940’larda penisilinin yaygın bir şekilde bulunması sayesinde çarpıcı biçimde azalan hastalık günümüzde de görülmeye devam ediyor. Peki, frengi nedir?

1.08.2018Sağlık
İdrar torbası sarkması (sistosel) nedir

İdrar torbası sarkması (sistosel) nedir?

Sistosel olarak da bilinen mesane sarkması, şikayetlerle kendisini göstermeyebilir. Hafif derecede ve hastada bir şikayet yaratmayan sistosel tedavi gerektirmeyebilir. Peki, İdrar torbası sarkması (sistosel) nedir, nasıl anlaşılır?

1.08.2018Gündem
İç Çamaşırı Hakkında Bildiğiniz 5 Yanlış

İç Çamaşırı Hakkında Bildiğiniz 5 Yanlış

Her gün giydiğimiz iç çamaşırımız hakkında çok fazla kafa yormayız. Sonuçta bir Victoria’s Secret mankeni değiliz ve bu nedenle de iç çamaşırımızın üzerimizde nasıl durduğu hakkında çok fazla endişelenmiyoruz. Ancak doğru iç çamaşırı giymemenin bazı hoş olmayan etkileri olabilir. Bu nedenle iç çamaşırınızı seçerken dikkatli olmanız son derece önemlidir.

Sifiliz nedir Sifiliz anlamına gelen frengi ne demektir

Sifiliz nedir? Sifiliz anlamına gelen frengi ne demektir?

Sifiliz, cinsel yolla bulaşan hastalıklar arasında yer almaktadır. Bir diğer adı frengi olan sifiliz, doğru tedavi edilmediği takdirde uzun dönemde çok ciddi komplikasyonlara (istenmeyen sonuçlara) neden olan cinsel yolla bulaşan hastalıklardandır. Hastalık etkeni Treponema pallidum adı verilen bir bakteridir. İşte, sifiliz hakkında detaylı bilgiler

23.07.2018Gündem
Vajinal mantar enfeksiyonuna dikkat

Vajinal mantar enfeksiyonuna dikkat!

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Özlen Emekçi Özay, kadınların sık yaşadığı vajinal mantar enfeksiyonu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bu hastalığa birçok faktörün neden olduğunu, en önemli belirtinin de vajinada kaşıntı olduğuna dikkat çeken Özay "Geniş spektrumlu olarak tabir edilen güçlü antibiyotiklerin vajinanın pH dengesini bozarak mantar enfeksiyonunu tetikleyebilir" dedi.

23.07.2018Sağlık
Klamidya Enfeksiyonu nedir

Klamidya Enfeksiyonu nedir?

Klamidya enfeksiyonu “chlamydia trachomatis” adı verilen bakterinin sorumlu olduğu bir hastalıktır ve özellikle gelişmiş ülkelerde cinsel yolla bulaşabilen hastalıkların en sık görülenidir. Kadınlarda servisit adı verilen rahim ağzı enfeksiyonuna neden olurken, hem erkek hem de kadınlarda üretra (İdrarın dışa atıldığı boru, idrar yolu) ve rektumun (Kalın bağırsağın makata yakın olan kısmı) enfeksiyonlarından sorumludur.

19.07.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Vajinismus nedir? Vajinismus tedavi yöntemleri neler?

Vajinismus nedir? Vajinismus tedavisi nasıl yapılır? Vajinismus tedavi yöntemleri nelerdir? Vajinismus parmak egzersizleri nasıl yapılır?

20.01.2019

Rahim Duvarı Kalınlaşması Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Rahim iç duvarını kaplayan tabakaya “endometrium” adı verilir. Bu tabakanın normalden fazla kalın olmasına ise “endometrial hiperplazi” denir. Bu durum kanser değildir, ancak nadiren de olsa gelecekte kansere dönüşebilen bir durumdur. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel, rahim duvarı kalınlaşması hakkında merak edilen soruları sizler için yanıtladı.

3.01.2019

Doğum kontrolünde 'spiral' yöntemi

Tıptaki ismi ‘Rahim İçi Araç’ uygulaması, olmasına rağmen ilk çıkan rahim içi araçların kıvrıntılı olması nedeniyle halk arasındaki ismi ‘spiral’ olarak yerleşen bu gebelik önleyici aparatlar doğum kontrolünün en önemli kısmını oluşturuyor. Jinekolog Süleyman Eserdağ, spiral hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

31.12.2018

Rahim nakli ile doğum

Rahim ağzı ve rahim, embriyonik dönemde müller kanalı ile birleşmesi sonucunda oluşur. Eğer bu birleşme sağlanamazsa, rahim kaynaşması gerçekleşemez ve bu durum rahim anomalilerine götürür. Bu durumdan kaynaklı olarak yaşanılan sorunlar; çift rahim, çift rahim ağzı ya da çift vajina olarak karşımıza çıkar.

29.12.2018

HPV enfeksiyonunu önemsemeli miyim?

Human Papilloma Virüs’ü kısaca HPV, genital bölgede meydana gelen siğillere neden olan bir virüstür. Günümüzde cinsel yolla bulaşan hastalıkların başında HPV enfeksiyonu gelmektedir.

3.12.2018

Bebeğin ilk tanıştığı yiyecek çok önemli!

Mikrobiyota; bedenimizde deri, ağız, vajina, bağırsaklar gibi bölgelere yerleşen mikroorganizmalara verilen isimdir. Orada olması gerekir çünkü üstlendiği bazı yararlı fonksiyonlar vardır. Bunlar dost bakterilerdir ve eski adıyla “flora”, yeni adıyla “mikrobiyota” olarak anılır.

16.11.2018

Hamilelik dönemi için cinsellik ne kadar önemli?

‘Gebelik döneminde cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır’ algısı riskli gebelikler haricinde yanlıştır. Gebelik döneminde kadındaki fizyolojik ve duygusal değişiklikler bazen de erkekteki duygusal değişimler, çiftin cinsel yaşamını ister istemez etkiler.

14.11.2018

Genital bölge estetiğinde ‘genital prp’ uygulaması

Genital bölge ile ilgili uygulamalar özellikle son yıllarda oldukça hızlı bir şekilde artıyor. Labioplasti (iç dudak estetiği), vajina daraltma, doğum izlerinin silinmesi, lazer ve radyofrekans ile vajina gençleştirme en yeni teknolojiler arasında yer alıyor. Cerrahi olmayan diğer bir uygulama da genital bölgeye PRP (Platelet Rich Plasma) enjeksiyonu. Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ, genital PRP hakkında merak edilen soruları sizler için yanıtladı.

9.11.2018

Genital bölge estetiğinde yeni trend: Barbie vajina

Genital bölge ile ilgili ilk bilimsel yayınlar 70’li yılların sonlarında Kuzey Amerika kıtasından bildirildi. O tarihlerden bu yana pek çok yeni uygulamalar ile kadınlar hem estetik hem de işlevsel yönden bu tür operasyonları talep eder hale geldi. Konu ile ilgili olarak Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ ile görüştük.

7.11.2018

İlk cinsel deneyim hakkında partnerinizle konuşun

Çocukluktan itibaren doğal cinsel gelişim evrelerimize uygun, konuşma ve davranışlardan kaçınılarak, ayıplarla, yasaklarla büyüdüğümüz için cinselliği doğallaştıramıyoruz ve tabu dediğimiz sürece tabu olmaya devam ediyor. Doğru bilginin olmadığı yerde sağlıklı davranış olmaz ve hurafeler, şehir efsaneleri insana gerçekmiş, en doğruymuş gibi gelir. Çünkü konu ne olursa olsun insan bir sorun yaşadığında bu sorundan çıkmak için sırtını bir bilgiye dayama ihtiyacı duyar. Bu bilgi bilimsel değilse yaşanan sorun derinleşir.

25.10.2018
Erkek cinselliği skor tahtasına dönüşmemeli

Erkek cinselliği skor tahtasına dönüşmemeli

Toplumda cinsellik algısı kaba hatlarıyla sadece cinsel organları içeren, birleşme aktivitesi olarak görülmektedir. Ya da üreme ile karıştırılmaktadır. Oysa cinsel eylemler içinde pek çok aktivite çiftlerin arzusuna göre şekillenebilir ve yelpaze geniştir. İki tarafın da keyif ve haz alması esastır.

9.10.2018
Sevişmeden uyumayalım

Sevişmeden uyumayalım

Cinsiyeti ile barışık, cinsel yöneliminden emin, cinsel taleplerini ve beklentilerini dile getirebilen, cinsel hazzını önemseyen kadın/erkek olabilmek… Kişiye has, öznel ve kaygısız bir sevişme alanından söz etmek kıymetlidir.

10.09.2018

Cinsel problemlerinizi saklamak yerine birlikte çözün

Evliliğin ilk iki yılı “biz” olma mücadelesinin verildiği yıllardır. Çift bunu tamamen kök ailesinden ya da çevreden öğrendikleriyle yapar. Zor yıllardır. İki farklı aile yapısında yetişen iki farklı cinsiyetten iki kişinin uyumlanmaya çalışmasıdır. Ve referansları çoğunlukla evin dışındakilerdir.

20.08.2018

Cinsel ilişkiden sonra kanarsanız...

Cinsel ilişki sonrası kanamanın en önemli olası nedeni rahim ağzı kanseridir.

19.08.2018

Doğum sonrası cinsel yaşam

Doğum sonrası cinsel yaşam en erken ne zaman başlamalıdır?

12.08.2018
Vajina estetiği, cinsel yaşamı iyileştiriyor

Vajina estetiği, cinsel yaşamı iyileştiriyor

Doğum ve yaşlanmaya bağlı vajina estetiği bozulmaları kadınları mutsuz ediyor. Vajina estetiği kadınlarda cinsel hayatın kalitesini artırıyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen estetik cerrahide vajina estetiğini anlatıyor.

29.07.2018