EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Vagon

Vagon haberleri sayfasında güncel ve son dakika Vagon hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.242 Vagon haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Vagon Haberleri

Kumarbaz da olabilirdim ama adrenalinimi yükselten bu iş

Kumarbaz da olabilirdim ama adrenalinimi yükselten bu iş

Rahmi Koç, Türkiye'de bir sanayi müzesi açan ilk sanayicimiz. Yeni yeni tanınmaya başlayan ‘‘Endüstriyel Antika’’nın piri.

7.07.2001Seyahat
Yeşilçam yeni sezona hazır

Yeşilçam yeni sezona hazır

Yeşilçam yeni sezona dolu dizgin hazırlanıyor. Bazı filmler çoktan çekilip tamamlandı, seyirciyle buluşacağı günü bekliyor. Bazıları çekim aşamasında, bazıları da 'motor' demek için gün sayıyor. Yeni sezonun filmlerine bir gözatalım istedik:

23.07.2001Gündem
Çakmakoğlu: Bedelli gündemde yok

Çakmakoğlu: Bedelli gündemde yok

Milli Savunma Bakanı Sabahattin Çakmakoğlu, bedelli askerliğin gündemlerinde yer almadığını söyledi.

27.07.2001Gündem
20 milyar dolarlık proje rafta bekliyor

20 milyar dolarlık proje rafta bekliyor

Türkiye'nin tek kuruş harcamadan sahip olacağı, 20 milyar dolarlık hızlı tren projesi, Ulaştırma Bakanlığı'nın onayına rağmen ihaleye çıkarılmıyor. Hızlı trenle Ankara-İstanbul arası 2 saate iniyor.

1.08.2001Gündem
20 milyar dolarlık proje rafta bekliyor

20 milyar dolarlık proje rafta bekliyor

Türkiye'nin tek kuruş harcamadan sahip olacağı, 20 milyar dolarlık hızlı tren projesi, Ulaştırma Bakanlığı'nın onayına rağmen ihaleye çıkarılmıyor. Yap-işlet-devret modeliyle yapılması planlanan hızlı trenle Ankara-İstanbul arası 2 saate iniyor. Proje Antalya ve İzmir’i de kapsıyor.

1.08.2001Gündem
Demir ağlarla ördük Ortadoğuyu dört baştan

Demir ağlarla ördük Ortadoğu'yu dört baştan

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) nerdeyse tüm Ortadoğu'ya tren seferleri düzenliyor. İran, Irak ve Suriye'ye düzenlenen tren seferleri bu ülkelerle ilişkilerin geliştirilmesi açısından da önemli rol oynuyor.

6.09.2001Gündem
TCDDden 36 makam yarattılar

TCDD'den 36 makam yarattılar

Kamunun küçülmesi için tasarruf tedbirleri açıklanırken, gözler kamuoyunda adı az bilinen kurumlara çevrildi. 14 yıl önce özelleştirme amacıyla DDY'den 3 yeni genel müdürlük yaratıldı. Her kuruma bir genel müdür, 5'er genel müdür yardımcısı ve 7'şer yönetim kurulu üyesi atandı.

19.11.2001Ekonomi

Yazar Sonuçları

Tam 134 yıllık sır vagon ve sahibinin hamam kaçamağı

Rahmi Koç'un bu hafta açılan yeni müzesindeki bir obje, Sultan Abdüláziz'in Avrupa seyahatinde kullandığı 'saltanat vagonu', bana bir buçuk asırdan beri devam eden ama sisler arasında duran bir söylentiyi hatırlattı: Sultan Abdüláziz ile Fransa İmparatoriçesi Eugenie arasındaki aşk dedikodularını...

14.07.2001