EKSTRA
MENÜ

Uzay Yolculuğu

Uzay Yolculuğu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uzay Yolculuğu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 824 Uzay Yolculuğu haberi bulunmuştur.

Uzay Yolculuğu Haberleri

NASAdan sert açıklama: Çin roketinin düştüğü yer belli oldu

NASA'dan sert açıklama: Çin roketinin düştüğü yer belli oldu!

Günlerdir nereye düşeceği konusunda spekülasyonlar yapılan Çin roketi Long March 5B ile ilgili resmi açıklama geldi. Açıklama ile roketin düştüğü yer netlik kazandı. NASA'dan da konuyla ilgili çok sert açıklamalar geldi.

9.05.2021Dünya
Astronotların film keyfi sosyal medyada

Astronotların film keyfi sosyal medyada!

Astronotlar boş vakitlerinde ne yaparlar? Yerçekimsiz ortamda yaşamak nasıl bir deneyimdir? Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görevli Fransız astronot Thomas Pesquet, ses getiren sosyal medya paylaşımında bu sorulara eğlenceli bir cevap vererek gündeme geldi.

8.05.2021Dünya
Son dakika haberler... Rusya ve ABD uzaydan birlikte döndü

Son dakika haberler... Rusya ve ABD uzaydan birlikte döndü!

Soyuz MS-17 uzay aracıyla 3 astronot dünyaya döndü. uzayda 6 ay boyunca kalan ve çeşitli deneyler gerçekleştiren ekip inişten sonra oldukça neşeli görünüyordu.

17.04.2021Dünya
NASAda eğitilecek ilk kadın Arap astronot seçildi

NASA'da eğitilecek ilk kadın Arap astronot seçildi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), ilk kadın Arap astronotun seçildiğini ve ABD'nin NASA uzay üssünde eğitime başlayacağını duyurdu.

11.04.2021Teknoloji
NASA astronotu ve kozmonotların ISS’e yolculuğu başladı

NASA astronotu ve kozmonotların ISS’e yolculuğu başladı

NASA astronotu Mark Vande Hel ile Rus kozmonotlar Oleg Novitskly ve Pyotr Dubrov Soyuz MS-18 roketiyle Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) doğru yola çıktı.

9.04.2021Dünya
Türk çiftin NASA projesi: Şişme uzay istasyonu

Türk çiftin NASA projesi: Şişme uzay istasyonu

ABD’deki Türk girişimciler Fatih ve Eren Özmen çifti, 2028’de emekliye ayrılması beklenen Uluslararası Uzay İstasyonu’nun yerini dolduracak ticari bir uzay istasyonu kurmayı planladıklarını duyurdu. Tasarladıkları uzay istasyonu, yörüngede kendiliğinden şişecek ve 3 katlı yaşam alanları bulunacak.

3.04.2021Dünya
NASA paylaştı Perseverance uzay aracı Mars’ta ilk izlerini bıraktı

NASA paylaştı! Perseverance uzay aracı Mars’ta ilk izlerini bıraktı

Mars keşif aracı Perseverance, Mars'ta ilk test sürüşünü başarıyla gerçekleştirdi. NASA'nın paylaştığı tarihi fotoğraflardaki lastik izleri dikkat çekti.

6.03.2021Dünya
Marsta yer çekimi var mı

Mars'ta yer çekimi var mı?

Mars'ta yer çekimi var mı sorusu, NASA'nın son uzay yolculuğu sonrasında daha da çok araştırılmaya başlandı. Mars yüzeyinde veri toplamaya devam eden Perseverance aracının yüzeydeki hareketini sürdürmesi dolayısıyla yer çekiminin olup olmadığı daha da fazla merak edilmeye başlandı. Peki, Mars'ta yer çekimi var mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

25.02.2021Gündem
Aya yolculuk: İnsanlık ve Türkiye için ne anlama geliyor

Ay'a yolculuk: İnsanlık ve Türkiye için ne anlama geliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, uzay çalışmalarını başlatacaklarını ve Türkiye'nin kendi milli ve özgün hibrit roketiyle Ay'a iniş gerçekleştireceğini söyledi. Peki aya gitmek insanlık için ne anlama geliyor? Türkiye gerekli altyapıya sahip mi? İşte Türkiye'nin uzay macerasında merak edilenler...

13.02.2021Gündem
Türkler Aya böyle gidecek

Türkler Ay'a böyle gidecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önceki gün, “2023’te inşallah Ay’a gidiyoruz” sözleriyle açıkladığı Türkiye’nin uzay yolculuğu nasıl gerçekleşecek? Ulusal Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, Hürriyet’e anlattı...

11.02.2021Gündem
NASA Mars yolculuğu için geri sayıma geçti Marsa iniş online izlenebilecek

NASA Mars yolculuğu için geri sayıma geçti! Mars'a iniş online izlenebilecek

NASA, uzun zamandır planladığı Mars yolculuğu için geri sayıma geçti. 18 Şubat 2021 tarihinde canlı yayın ile Mars'a iniş yapacak olan Perseverance aracı, kendisine addedilen görevleri yerine getirmek için çalışmalara başlayacak. NASA Mars yolculuğunda iniş süreci online web sitesinden canlı olarak izlenebilecek.

4.02.2021Teknoloji
Uzaya yolcu kalmasın

Uzaya yolcu kalmasın

ABD’li milyarder Jared Isaacman, SpaceX şirketinin Uluslararası Uzay İstasyonu’na düzenleyeceği ilk turistik uzay uçuşu için dört adet yolcu bileti satın aldığını açıkladı. Isaacman, yanında götüreceği üç kişiyi yapılacak çeşitli çekilişlerle belirleyeceğini söyledi.

3.02.2021Dünya
İlk uzay yolculuğu olacak Katılacak 4. kişi çekilişle belirlenecek

İlk uzay yolculuğu olacak! Katılacak 4. kişi çekilişle belirlenecek

Elon Musk'a ait SpaceX şirketi ilk uzay yolculuğu için hazırlıklarına devam ediyor. Yolculukla ilgili yeni gelişme yaşandı. Buna göre uzay yolculuğuna çıkacak dördüncü kişi çekilişle katılacak. Çekiliş ABD'de yer alan çocuk hastanesine bağış yapan kişiler arasında yapılacak.

2.02.2021Ekonomi
Türkiye’nin ilk cep uydusunun uzay yolculuğu ertelendi

Türkiye’nin ilk cep uydusunun uzay yolculuğu ertelendi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Grizu-263 Uzay Takımı tarafından tasarlanan Türkiye’nin en küçük cep uydusunun SpaceX Falcon roketi ile uzaya fırlatılması, mart ayına ertelendi. Cep uydusu, uzayda 1 yıl görev yapacak ve 525 kilometre alçak dünya yörüngesinde 4 yıl 8 ay boyunca uzayda kaldıktan sonra atmosferde yanarak yok olacak.

2.02.2021Teknoloji
Elon Musk nasıl dünyanın en zengin ismi oldu

Elon Musk nasıl dünyanın en zengin ismi oldu?

Tesla ve SpaceX Üst Yöneticisi Elon Musk, 195 milyar dolara ulaşan serveti ile 2017'den bu yana dünyanın en zenginler listesinde zirvede bulunan Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'u geçerek ilk sıraya yerleşti. Peki Musk bunu nasıl başardı?

8.01.2021Tekno
Elon Musk: Hisseler yükseldi, dünyanın en zengini oldu

Elon Musk: Hisseler yükseldi, dünyanın en zengini oldu

Tesla ve SpaceX Üst Yöneticisi Elon Musk, 188,5 milyar dolarlık servetiyle Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'u geride bırakarak dünyanın en zengin insanı oldu.

8.01.2021Teknoloji
Mars’ta aşk da devrim de aynıdır

Mars’ta aşk da devrim de aynıdır!

Sovyet bilimkurgu romanlarının babası olarak nitelendirilen Aleksey N. Tolstoy’un ‘Aelita’sı Dünyalı bir erkek ile Marslı bir kadın arasındaki imkânsız aşk üzerinden Mars’ta Ekim Devrimi benzeri bir isyanın liderliğine soyunan bir Kızıl Ordu mensubunun hikâyesini anlatıyor.

1.01.2021Kitap Sanat
Edirnede uzay çadırı kuruldu

Edirne'de uzay çadırı kuruldu

Edirne'nin Meriç ilçesinde, köy muhtarlıklarının destekleriyle planetaryum (uzay çadırı) kuruldu.

18.12.2020Teknoloji
Uzay seyahatlerinde giyilecek kıyafetler görücüye çıktı

Uzay seyahatlerinde giyilecek kıyafetler görücüye çıktı

Ticari uzay yolculuğu şirketi Virgin Galactic müşterileri için ilk uzay uçuşunu 2021'in ilk çeyreğinde yapacağını duyurmasının ardından uzay mekiğini kullanacak mürettebatın “uzay üniformalarını” tanıttı.

Son dakika... Çinden ses getirecek açıklama

Son dakika... Çin'den ses getirecek açıklama

Çin Uzay Ajansı, Ay’a gönderdiği uzay aracının başarıyla iniş yaptığını açıkladı. Ay yüzeyinden örnek toplamak için gerçekleştirilen ve Chang-5 görevi kapsamında uzaya fırlatılan keşif robotu ay yüzeyine iniş yaptı.

1.12.2020Dünya
Çin, uzay yarışında yeni güç olarak ortaya çıkıyor

Çin, uzay yarışında yeni güç olarak ortaya çıkıyor

Çin, son yıllarda Ay ve Mars keşif görevleri, uydu teknolojisi ve insanlı uzay seferlerine yönelik iddialı adımlarıyla ABD ve Rusya'nın öncülük ettiği uzay yarışında yeni güç olarak ortaya çıkıyor.

25.11.2020Tekno
Uzaya yolculuk resmen başlıyor: İşte seyahatin fiyatı

Uzaya yolculuk resmen başlıyor: İşte seyahatin fiyatı

NASA düğmeye basıyor, uzun yıllardır hayal olan uzay yolculuğu gerçek oluyor. Peki uzaya nasıl gidilecek? Günlük uzayda kalma maliyeti ne kadar olacak?

17.11.2020Teknoloji
Minikler uzay yolcusu

Minikler uzay yolcusu

Uzay Kampı’nda 5-6 yaş grubu çocuklar için de uzay yolculuğu başlıyor. Kampın artık çocukların ebeveynleriyle birlikte katılacağı ‘Minikler Uzayda-Aile Turu’ ve ‘Minikler Uzayda-Anaokulu Turu’ olmak üzere iki yeni eğitim programı var. Amaç miniklere uzay ortamında neşeli ve öğretici anlar yaşatmak.

21.10.2020Eğitim
Türkiyenin uzay yolculuğu

Türkiye'nin uzay yolculuğu

Uzayda uydu sahibi 30 ülkeden biri olan Türkiye'nin aktif uydu sayısı, askeri istihbarat uydusu Türksat 5A'nın da yörüngesine fırlatılmasıyla 7'ye ulaşacak.

10.10.2020Ekonomi
Türkiyenin ilk cep uydusu uzay için gün sayıyor

Türkiye'nin ilk cep uydusu uzay için gün sayıyor

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Mühendislik Fakültesi Makine, Elektrik-Elektronik ve Malzeme Mühendisliği öğrencilerinden oluşan Grizu-263 Uzay Takımı, 5x5x5 santimetre boyutlarında tasarladığı ve SpaceX Falcon 9 roketiyle aralık ayında uzaya göndermeyi hedeflediği Türkiye'nin ilk cep uydusunu yetkili fırlatıcı firmaya teslim etti.

7.10.2020Teknoloji
5. Sınıf Fen Bilimleri Ayın Yapısı Ve Özellikleri konu anlatımı

5. Sınıf Fen Bilimleri Ay'ın Yapısı Ve Özellikleri konu anlatımı

Dünyamızdan çıplak gözle baktığımız zaman Ay’ı rahatlıkla görebiliriz. Çünkü Ay, Dünya'ya çok yakındır ve özellikle geceleri parlak bir görünüme sahiptir. Şimdi Ay’ın özellikleri ve yapısı hakkında bilgi alalım. İşte 5. sınıf fen bilimleri Ay'ın yapısı ve özellikleri konu anlatımı.

13.09.20205. SINIF
Mta Genel Müdürlüğü Cuma Müzesi Nerede Mta Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Mta Genel Müdürlüğü Cuma Müzesi Nerede? Mta Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Cuma Müzesi’ni ziyaret etmek isteyen kişiler için müze giriş ücretlerini, müzeye nasıl ulaşım sağlanabileceğini ve ziyaret saatlerini araştırdık. Müzenin tarihi geçmişi ve müze hakkında bilinmesi gereken diğer bilgiler de içerikte yer almaktadır.

9.09.2020Seyahat
Neuralink: Yapay zeka, nöroteknoloji ve robot bilimini buluşturan proje

Neuralink: Yapay zeka, nöroteknoloji ve robot bilimini buluşturan proje

Bizler insanoğlu olarak, bizi diğer canlılardan ayıran beynimizin şifrelerini çözmek, onu örnek alarak, kendimiz gibi davranışlar gösterebilen ve kararlar verebilen modeller oluşturma çabası içerisindeyiz. Son yıllarda gündemimizde yer alan dijitalleşme, dijital dönüşüm ve endüstri 4.0 konuları tamamen buradan yola çıkarak ilerliyor. Çevremizde birbiri ile haberleşen, kontrol ve karar mekanizmaları ile donatılmış sistemler cihazlar giderek artıyor.

4.09.2020Teknoloji
Çin, Marsa gidiyor

Çin, Mars'a gidiyor!

Çin, uydu ve gezginci robottan oluşan Mars keşif araçlarını uzaya yolladı.

23.07.2020Dünya
Çin, Mars keşif araçlarını uzaya yolladı

Çin, Mars keşif araçlarını uzaya yolladı

Çin'in resmi haber ajansı Xinhua'da yer alan habere göre, "Tianwen-1" adı verilen Mars görevi kapsamında Kızıl Gezegen'in yörüngesinde keşif faaliyeti yürütecek bir uydu ile yüzeyine inecek bir robotik gezginci araç, Long March-5 roketiyle fırlatıldı.

23.07.2020Teknoloji
Ay’a ayak basma hedefi, bilimsel değil siyasi güdülerle şekillendi

Ay’a ayak basma hedefi, bilimsel değil siyasi güdülerle şekillendi

İnsanoğlunun Ay’a ilk ayak bastığı günün üzerinden 51 yıl geçti. Astronot Neil Armstrong'un "bir insan için küçük fakat insanlık için büyük" diye tasvir ettiği adıma giden yolun taşları, ABD ile Sovyetler Birliği (SSCB) arasında güç mücadelesinin gölgesinde döşendi.

20.07.2020Teknoloji
SpaceX ile gönderilen astronotlar 4 ay uzayda kalacak

SpaceX ile gönderilen astronotlar 4 ay uzayda kalacak

Amerikalı astronotlar Doug Hurley ve Bob Behnken'i taşıyan SpaceX'in uzay aracı Crew Dragon, planlanandan 10 dakika önce Uluslararası Uzay İstasyonu'yla kenetlendi. Peki şimdi ne olacak?

1.06.2020Teknoloji
Özel teşebbüs uzayda

Özel teşebbüs uzayda

ABD’li teknoloji girişimcisi Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX şirketinin Crew Dragon isimli roketi dün uzaya fırlatıldı. İki astronot taşıyan roketin, yaklaşık 19 saat sonra uzay istasyonuna ulaşması planlanıyor.

31.05.2020Dünya
Son dakika... SpaceXin ilk insanlı Crew Dragon isimli uzay mekiği böyle fırlatıldı

Son dakika... SpaceX'in ilk insanlı 'Crew Dragon' isimli uzay mekiği böyle fırlatıldı

SpaceX'in ilk insanlı 'Crew Dragon' isimli uzay mekiği başarıyla fırlatıldı. İlk insanlı test uzay yolculuğu, NASA ve SpaceX'in sosyal medya hesapları başta olmak üzere birçok Amerikan televizyon kanalı tarafından canlı yayınlandı.

30.05.2020Haber
Son dakika haberi: SpaceX ilk insanlı uçuşunu gerçekleştirdi

Son dakika haberi: SpaceX ilk insanlı uçuşunu gerçekleştirdi

SpaceX'in ilk insanlı 'Crew Dragon' isimli uzay mekiği başarıyla fırlatıldı. İlk insanlı test uzay yolculuğu, NASA ve SpaceX'in sosyal medya hesapları başta olmak üzere birçok Amerikan televizyon kanalı tarafından canlı yayınlandı.

30.05.2020Dünya
Dünyanın gözü SpaceXin fırlatacağı rokette

Dünyanın gözü SpaceX'in fırlatacağı rokette

Uzun süredir beklenen uzay yolculuğu maalesef ertelendi. NASA, SpaceX roketinin fırlatılışının kötü hava şartları nedeniyle ertelendiğini açıkladı. İlk astronotlu SpaceX roketinin Florida'dan Uluslararası Uzay İstasyonu'na yapacağı yolculuk, 16 dakika kala şimşek tehlikesi nedeniyle cumartesi gününe ertelendi. Peki bu yolculuk neden bu kadar önemli? Neden tüm dünyanın gözü SpaceX roketinin fırlatılma anına çevrildi? Bu kapsamda konuğumuz İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölüm Başkan Yardımcısı ve Türk Astronomi Derneği Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Sinan ALİŞ...

29.05.2020Teknoloji
SpaceX uzaya astronot gönderiyor Dünya tarihinde bir ilk

SpaceX uzaya astronot gönderiyor! Dünya tarihinde bir ilk

Uzun süredir beklenen uzay yolculuğu maalesef ertelendi. NASA, SpaceX roketinin fırlatılışının kötü hava şartları nedeniyle ertelendiğini açıkladı. İlk astronotlu SpaceX roketinin Florida'dan Uluslararası Uzay İstasyonu'na yapacağı yolculuk, 16 dakika kala şimşek tehlikesi nedeniyle cumartesi gününe ertelendi. Peki bu yolculuk neden bu kadar önemli? Neden tüm dünyanın gözü SpaceX roketinin fırlatılma anına çevrildi? Bu kapsamda konuğumuz İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölüm Başkan Yardımcısı ve Türk Astronomi Derneği Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Sinan ALİŞ...

29.05.2020Haber
Uzay yolculukları insanlığı yeni ufuklara taşıyor

Uzay yolculukları insanlığı yeni ufuklara taşıyor

İnsanlığın asırlardır düşlerinden biri olan uzay yolculukları, geçen yüzyılın ikinci yarısında gerçeğe dönüştü.

13.04.2020Teknoloji
Koronavirüs günlerinde astronotlardan karantina tavsiyeleri

Koronavirüs günlerinde astronotlardan karantina tavsiyeleri

Koronavirüs salgınına karşı uygulanan karantina tedbirleri nedeniyle dünya genelinde birçok ülkede milyonlarca insanı kapalı alanlarda, sosyal temastan uzak yaşamaya alışmaya çalışıyor.

1.04.2020Teknoloji
Yozgat’tan Mars’a bir uzay yolculuğu: Elif Eda Güneş

Yozgat’tan Mars’a bir uzay yolculuğu: Elif Eda Güneş

Elif Eda Güneş Yozgat’ta doğdu, köy okulunda binbir güçlükle okudu. Elif Eda Güneş, Mars’a gönderilen keşif aracını tasarlayan şirketin yarışmasına proje gönderdi, yapay zekâ geliştirdi. 19 yaşındaki Elif Eda Güneş, köy köy gezip kız çocuklarına ilham oluyor.

8.03.2020Gündem
8 bin uzay turisti

8 bin uzay turisti

Uzay turizmi şirketi Virgin Galactic, ilk başarılı test uçuşundan bu yana yaklaşık 8 bin rezervasyon aldığını belirterek, bilet satışlarını tekrar başlattığını açıkladı.

27.02.2020Dünya
8 bin rezervasyon var Uzay turizmi biletleri satışa çıkıyor

8 bin rezervasyon var! Uzay turizmi biletleri satışa çıkıyor

Uzay yolculuğu için 8 bin civarında rezervasyon aldığını aktaran Virgin Galactic şirketi bilet satışlarını tekrar başlatacağını duyurdu.

26.02.2020Ekonomi
Uzay turizmi için rekor başvuru Biletler tükendi

Uzay turizmi için rekor başvuru! Biletler tükendi

Uzay yolculuğu için 8 bin civarında rezervasyon aldığını aktaran Virgin Galactic şirketi bilet satışlarını tekrar başlatacağını duyurdu.

26.02.2020Teknoloji
Yapay zeka sayesinde en tehlikeli bakterileri öldüren antibiyotik bulundu

Yapay zeka sayesinde en tehlikeli bakterileri öldüren antibiyotik bulundu

Bilim insanları, dünyanın en tehlikeli bakterileri arasında yer alan ve tüm ilaçlara direnç geliştirmiş bir bakteri türünü öldürecek antibiyotiği yapay zeka kullanarak bulduklarını açıkladı.

21.02.2020Teknoloji
Uzay yolculuğu, Marsta devasa bir hortum... Sizce hangisi daha ilginç

Uzay yolculuğu, Mars'ta devasa bir hortum... Sizce hangisi daha ilginç?

Bilim dünyası şu sıralar hiç olmadığı kadar hareketli. Her gün uzayda yepyeni bir şey keşfediyor, dünya üzerinde keşfedilmemiş pek çok yeni 'şey'e ilk kez tanıklık ediyoruz. İşte, 17 Şubat haftasına damga vuran ilginç bilimsel gelişmeler...

20.02.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Ferdi Özbeğen’in hayatı

Biyografi türünü severim. Çünkü bir kişiyi görünenin ötesinde tanıtır bize.

5.03.2021

Muharrem İnce’den Faik Öztrak’a ‘saray ağzı’ yanıtı

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Muharrem İnce’yi “Saray ağzıyla konuşuyor” diye eleştirmişti.

12.02.2021

Uzay yolculuğu yarışı ve yeni teknolojiler

İnsanoğlunun evreni anlama çabasının başlangıcı neredeyse ilk çağlara kadar gidiyor. Bir çok medeniyet bu konuda o günün imkanları ile çeşitli gözlemler ve değerlendirmeler yaptılar. Güneş ve ay başta olmak üzere gezegenlerin ve yıldızların hareketlerini analiz etmek, zamanı tanımlamak ve kendi hayatları ve doğa olayları üzerindeki etkilerini çözmek bu çabanın bir kısmı diyebiliriz. Günümüze baktığımızda ise artık “Evrende yalnız mıyız?” sorusu ve bunu daha da detaylandıran “Başka canlılar var mı, varsa nasıl bir yaşam var, insan yaşamına uygun koşullar var mı?” soruları uzun yıllardır araştırmalara yön veriyor. Peki son zamanlarda iyice hareketlenen uzay araştırmalarında son durumda neler oluyor?

9.02.2021

Dünya kaç pille çalışır?

Önümüzdeki 10 yılda gerçekleşecek elektrik devrimiyle insanlığın karbon ayak izi olmadan enerji üretip sürdürülebilir bir yaşam inşa etmesi daha kolay olacak. Bunun için yüksek kapasiteli, dayanıklı piller üretme çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. 1 milyon mil yol yapan piller, şarj maliyetlerine katlanmak zorunda kalmayacağımız otomobiller o kadar da uzak değil.

27.09.2020

Dünyayı kediler yönetiyor derlerdi de inanmazdık

En sadık dostumuzun köpekler olduğunu söylüyoruz ve bunu kabul ediyoruz. Bu konuda fazla itiraz eden yok. Köpeklerin, sevgilerini kedilere nazaran daha çok gösterdikleri ortada. Ama bu kedilerin ne kadar etkili yaratıklar olduğu gerçeğini gölgelememeli. Çünkü kedilerin dünyaya bıraktıkları izler, tahmin ettiğimizden fazla.

26.09.2020