EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Uzaktan Eğitim

Uzaktan Eğitim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uzaktan Eğitim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.969 Uzaktan Eğitim haberi bulunmuştur.

Uzaktan Eğitim Haberleri

IBM´de ´Sanal İK´

IBM´de ´Sanal İK´

IBM insan kaynakları hizmetlerini sanal aleme taşıyor. ´Ask HR´ adı verilen sistemle bordro bilgileri, tatil günleri, zam oranları, ödüller ve daha birçok insan kaynakları hizmeti intranet üzerinden çalışanlara ulaştırılıyor. Çalışanlar intranete bağlanarak şirket içindeki boş pozisyonlara başvuruyor, öncelikli olarak değerlendirilme fırsatı yakalıyorlar.

14.07.2001Gündem
BM: Türkiyenin şansı sanal eğitim

BM: Türkiye'nin şansı sanal eğitim

Birleşmiş Milletler (BM), dünyada uzaktan eğitim uygulayan altı üniversiteden birinin Türkiye'de bulunduğunu belirterek, gelişmekte olan ülkelerin sosyal ve ekonomik hedeflerine ulaşmalarında bilgi ve iletişim teknolojilerinin çok etkin bir rol oynadığını bildirdi.

26.07.2001Gündem
Bilişim 01de İnsan Kaynakları

Bilişim 01'de İnsan Kaynakları

Bilişim 01'de bu yıl özel olarak bilişim alanında kariyere yönelik özel bir etkinlik düzenleniyor. BThaber İnsan Kaynakları gazetesinin sahipliğinde 4-9 Eylül 2001 tarihleri arasında Tüyap Beylikdüzü’nde yapılan Bilişim’01 A CeBIT Event kapsamında Bilişim İnsan Kaynakları ve Eğitim Günleri etkinliğini düzenliyor. Etkinliğin ana sponsoru ise Yenibir.com ve Hürriyet İK gazetesi. Bilişim alanında çalışıyor ya da çalışmayı düşünüyorsanız aşağıda gün, yer ve saatleri belirtilen seminerleri kaçırmamanızı öneririz.

29.08.2001Gündem
Compexin hedefi dijital devrim

Compex'in hedefi "dijital devrim"

26. Uluslararası Compex Bilgisayar Fuarı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan'ın da katıldığı açılış töreniyle başladı. Lütfü Kırdar Kongre Sarayı'nda düzenlenen ve 7 Ekim Pazar gününe kadar sürecek fuar "Dijital Çağ Başlıyor" sloganıyla 600'ü aşkın firmayı hedef kitlesiyle buluşturmayı hedefliyor.

3.10.2001Gündem
Compexin hedefi dijital devrim

Compex'in hedefi "dijital devrim"

26. Uluslararası Compex Bilgisayar Fuarı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan'ın da katıldığı açılış töreniyle başladı. 7 Ekim Pazar gününe kadar sürecek fuara 600'ü aşkın firma katılıyor.

3.10.2001Gündem
Rektörler para İstedi fatura öğrenciye çıktı

Rektörler para İstedi fatura öğrenciye çıktı

"Elektrik, su, doğalgaz faturalarını ödeyemiyoruz" diyerek kaynak isteyen rektörler, faturayı da öğrencilere kesti. Rektörlerin isteği üzerine hazırlanan yasa tasarısında, katkı paylarının, "öğrenci cari hizmet maliyetlerinin yüzde 50'sini aşmamak koşuluyla üniversitelerce belirlenmesi" öngörülen tasarının yasalaşması durumunda katkı payları 4 ile 10 kat arasında artacak.

6.10.2001Gündem
Sanal eğitime gerçek diploma

Sanal eğitime gerçek diploma

Sakarya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu'nda 'sanal eğitim' başlatıldı. Öğrenciler okula gelmeden, yalnızca final sınavına girerek diploma sahibi olacak. Ancak 'sanal' da olsa derslere devam etmek zorunlu.

24.11.2001Gündem
Eğitimde beklentiler devredildi

Eğitimde beklentiler devredildi

2001 biterken eğitim sektörü geçmişte yaşananları bir kenara bırakıp geleceğe yönelik hedefler için projeler üretiyor. Milli Eğitim Bakanlığı, toplam kaliteye ağırlık vereceğini açıklarken, üniversiteler ‘özgür ve Avrupai’ hedefler peşinde. Özel okullar geçmişte yaşadıkları sıkıntıların bu yıl bitmesini bekliyor. Öğretim üyeleri, devleti yönetenlerin eğitimin önemini anlamasını istiyorlar. İşte eğitimin önde gelenlerinden bazılarının geçmiş muhasebeleri ve geleceğe yönelik hedefleri...

29.12.2001Gündem
YÖK, ders yükünü yeniden belirledi

YÖK, 'ders yükü'nü yeniden belirledi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelerde görev yapan öğretim elemanlarının ders yükleri ile ek ders ücretleri konusunda yeni düzenleme yaptı.

7.01.2002Gündem
2002nin en büyük projesi E-Eğitim

2002'nin en büyük projesi E-Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu, 2002-2003'te en büyük projelerinin ‘e-eğitim’ (televizyon, internet ve uzaktan eğitim)'i gördüklerini belirtti.

19.01.2002Gündem

Yazar Sonuçları