EKSTRA
MENÜ

Uzaktan Çalışma

Uzaktan Çalışma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uzaktan Çalışma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.235 Uzaktan Çalışma haberi bulunmuştur.

Uzaktan Çalışma Haberleri

Yeraltı siber suç piyasasında fiyatlar düştü

Yeraltı siber suç piyasasında fiyatlar düştü

Trend Micro Araştırmacılarının hazırladığı 2020 Yeraltı Siber Suç Raporu’nda yeraltı dünyasında değişen taktikler, Deepfake gibi yeni kötü amaçlı yazılımlar ve yapay zeka botları mercek altına alındı.

16.06.2020Teknoloji
Belçikada koronavirüs vakası sayısı 60 bine yaklaştı

Belçika'da koronavirüs vakası sayısı 60 bine yaklaştı

Belçika'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası sayısı son 24 saatte 99 artarak 59 bin 918'e, yaşamını yitirenlerin sayısı 8 artarak 9 bin 650'ye yükseldi. Kovid-19 salgını nedeniyle 13 Mart'tan bu yana tecrit politikaları uygulanan Belçika'da, 8 Haziran'da normalleşme sürecinin 3. aşamasına geçildi.

13.06.2020Dünya
Aruba, yapay zeka destekli bulut platformunu tanıttı

Aruba, yapay zeka destekli bulut platformunu tanıttı

Bir Hewlett Packard Enterprise şirketi olan Aruba, uç teknolojiler ağında meydana gelebilecek sorunları önceden tahmin eden ve çözen, sektörün ilk yapay zeka destekli bulut platformunu duyurdu.

12.06.2020Teknoloji
Microsoft, koronavirüs ile artan siber saldırılara karşı uyarıyor

Microsoft, koronavirüs ile artan siber saldırılara karşı uyarıyor

Microsoft Dijital Suçlar Birimi Genel Müdürü Amy Hogan-Burney, yaptığı açıklamalarda Covid-19 döneminde siber suçların çeşitlendiğine değindi. Şahsi ve şirket e-maillerine gelen Covid-19 başlıklı içeriklere dikkat çeken Hogan-Burney, bu dönemde özellikle yardım kampanyaları, maske, test satışı ve sahte tedavi imkânlarıyla ilgili dolandırıcılıkların arttığını belirterek uzaktan güvenli çalışmanın tüyolarını verdi.

10.06.2020Teknoloji
İşe dönüş sürecinde bu önlemleri gözden kaçırmayın

İşe dönüş sürecinde bu önlemleri gözden kaçırmayın

Koronavirüsten korunma tedbirleri kapsamında evden çalışma sistemine geçen firmalar haziran ayı itibariyle kontrollü bir şekilde ofislerine dönmeye başlıyor. Ancak alınan tedbirleri sürdürmek ise bu aşamada büyük bir önem taşıyor. İşte ofise dönüş sürecinde alınması gereken önlemleri ve uyulması gereken kurallar...

8.06.2020Ekonomi
Koronavirüs sonrası en çok hangi teknolojik cihazlar satıyor

Koronavirüs sonrası en çok hangi teknolojik cihazlar satıyor?

Türkiye'deki tüketici teknolojisi pazarı, ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20,8 büyüyerek 17,2 milyar liralık ciroya ulaştı. Kovid-19 etkisiyle satışı en fazla artan ürünler masaüstü bilgisayar, webcam ve dizüstü bilgisayar oldu.

8.06.2020Teknoloji
Uçtan uca veri güvenliğinde tek yol yerli ve milli sistemler

'Uçtan uca veri güvenliğinde tek yol yerli ve milli sistemler'

ULAK Haberleşme AŞ Genel Müdürü Balcı, bakanlıklar başta olmak üzere bazı kamu kurumlarında yoğun olarak canlı şebekelerde testlerin gerçekleştirildiği MAYA Sistemi'nin, Gazi Üniversitesi şebekesinde de yıl sonuna kadar konumlandırılacağını bildirdi.

8.06.2020Teknoloji
Yeni çalışma düzenine iş yerleri ne kadar hazır

Yeni çalışma düzenine iş yerleri ne kadar hazır?

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), salgının düşüşe geçmesiyle birlikte hızlanan işyerine dönüş süreci için uygulamalar geliştiriyor. MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, çalışan sağlığını koruyan ve verimli çalışmaya olanak sağlayan yeni bir düzenin oluştuğuna dikkat çekti.

5.06.2020Teknoloji
Casper Nirvana X400 satışa sunuldu: İşte özellikleri

Casper Nirvana X400 satışa sunuldu: İşte özellikleri

Casper, 10. Nesil işlemcili, 180 derece açılabilen ekranlı, ince ve hafif ürünü olan Nirvana X400’ü, kullanıcılara sundu.

5.06.2020Teknoloji
Dijital dönüşüm süreci hızlandı, hibrit çalışma fikri öne çıkıyor

Dijital dönüşüm süreci hızlandı, hibrit çalışma fikri öne çıkıyor

Yapılan son anket çalışması, şirket sahiplerinin, üst düzey yöneticilerin ve beyaz yaka çalışanların ofislerine geri dönmek istediğini gösterdi. Katılımcılar ofislerde ve ofis mobilyalarında temizlik/hijyen protokollerinin uygulanmasının öncelikli olduğunu vurguladı.

3.06.2020Teknoloji
AYM de mesaiye geçti

AYM de mesaiye geçti

Koronavirüs salgını nedeniyle yargılama faaliyetine ara verilen, uzaktan çalışma yöntemine geçilen yüksek yargıda da adliyeler gibi normale dönülüyor.

3.06.2020Gündem
Belçikada corona virüsü vaka sayısı 59 bine yaklaştı

Belçika'da corona virüsü vaka sayısı 59 bine yaklaştı

Belçika'da yeni tip corona virüsü (Kovid-19) vaka sayısı son 24 saatte 98 artarak 58 bin 615'e ulaştı. Ülkede normalleşmenin ikinci aşamasına 18 Mayıs'ta geçilmişti.

2.06.2020Dünya
Zyxel, yeni güvenlik duvarı serisi USG FLEXi satışa sundu

Zyxel, yeni güvenlik duvarı serisi USG FLEX'i satışa sundu

Yapay zeka destekli bulut tabanlı ağ çözümleri sunan Zyxel Networks, KOBİ'ler için tasarlanmış yeni güvenlik duvarı serisi USG FLEX'i pazara sundu.

2.06.2020Teknoloji
Yüksek kalitede internet ve kablosuz bağlantı nasıl sağlanır

Yüksek kalitede internet ve kablosuz bağlantı nasıl sağlanır?

Covid-19 tedbirleri ile uzaktan eğitim ve uzaktan çalışmanın yaşamımızın merkezine yerleşmesiyle, yüksek kalitede internet ve kablosuz bağlantıya duyulan ihtiyaç arttı. Peki hızlı ve kaliteli internet ve kablosuz bağlantı nasıl sağlanır?

2.06.2020Teknoloji
Belçikada koronavirüs vakası sayısı 58 bini aştı

Belçika'da koronavirüs vakası sayısı 58 bini aştı

Belçika'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası sayısı son 24 saatte 136 artarak 58 bin 517'ye ulaştı.

1.06.2020Dünya
Şirketlerin Covid-19 krizi ile nasıl mücadele veriyor

Şirketlerin Covid-19 krizi ile nasıl mücadele veriyor?

Estonya hükümeti, e-Residency (e-Oturum) topluluğu ve girişimcilerin Covid-19 krizi ile mücadele yöntemlerini ve işlerini krize nasıl adapte ettiklerini araştırdı. 1500’ü aşkın kişinin katıldığı araştırma sonuçlarına göre, girişimcilerin yarıya yakını işlerini olduğu gibi sürdürdüğünü ve yeni iş fırsatları keşfettiklerini, diğer yarısı ise sundukları ürün ve hizmetleri dönüştürdüklerini aktardı. Katılımcıların %64'ü Covid-19 pandemisi ile birlikte iş süreçlerinin aksamasından ciddi bir endişe duyduğunu ifade ederken, %37'si salgının şirketlerini e-Oturum yoluyla kurmayı daha mantıklı hale getirdiğini söyledi.

29.05.2020Teknoloji
Yeni normalde fiziki ofislerin yerini sanal ofisler alacak

Yeni normalde fiziki ofislerin yerini sanal ofisler alacak

Yapılan küresel araştırmaya göre, her dört çalışandan 3'ü verimlilik, stres ve ulaşım süresi gibi etkenler açısından uzaktan çalışma modelinin çok daha yararlı olduğunu belirtiyor. İş yapış şekillerindeki bu değişimin sabit ofisler yerine sanal ofisleri öne çıkaracağı öngörülüyor.

29.05.2020Teknoloji
Citrix: Ağın farklı boyutlarına odaklanmak gerekiyor

Citrix: Ağın farklı boyutlarına odaklanmak gerekiyor

Citrix’e göre, krizin ilk evresini arkamızda bıraktığımız bugün geçici çözümlerin ötesine bakıp gelecekteki etkilere karşı bağışık ağları hedeflemenin zamanı geldi. Ne de olsa, şu andaki durumun ne zaman sona ereceğini ya da başka tür bir felaketin iş operasyonlarını yeniden ne zaman kesintiye uğratacağını kimse bilmiyor.

29.05.2020Teknoloji
Microsoft Teams 2.7 milyar dakika görüşme süresiyle rekor kırdı

Microsoft Teams 2.7 milyar dakika görüşme süresiyle rekor kırdı

Son günlerde artan evden çalışma ve uzaktan eğitim yöntemlerine bağlı olarak Microsoft, hazırladığı çalışma trendi endeksinin ilkini açıkladı. Teams kullanımı önceki aya göre yüzde 200’lük rekor bir artış gösterdi ve dünyada bir günde yapılan görüşme miktarı 2,7 milyar dakikaya çıktı. Yapılan canlı yayınlar 5 kat, görüntülü toplantılar 10 kat artarken Norveç ve Hollanda en çok görüntülü konuşan ülkeler oldu. Teams, uzaktan eğitimde ise 175 ülkenin 183 bin bölgesinde aktif olarak kullanılıyor.

28.05.2020Teknoloji
İşletmeler koronavirüsün zorluklarına nasıl tepki verecek

İşletmeler koronavirüsün zorluklarına nasıl tepki verecek?

Dünya Sağlık Örgütü’nün koronavirüsü (COVID-19) küresel pandemi ilan etmesi tarihte ilk kez görülen bir durum ve böyle bir salgın nesillerdir görülmedi. Salgının etkileri dünya genelinde hissediliyor ve vaka sayılarının katlanarak artması nedeniyle ülkelerin sağlık sistemlerinin salgınla baş edebilme yetkinlikleri üzerinde ciddi bir baskı oluşturuyor.

28.05.2020Teknoloji
İdari izin ne zaman bitecek Kamuda koronik hastalar ve hamileler ne zaman işe başlayacak

İdari izin ne zaman bitecek? Kamuda koronik hastalar ve hamileler ne zaman işe başlayacak?

Corona virüsü nedeniyle kamu çalışanlarına getirilen idari izinlerin biteceği tarih, normalleşme takviminin gündeme gelmesiyle beraber sorgulanmaya başlandı. Kamuda normalleşme ne zaman? Kamuda kronik hastalar ve hamileler ne zaman işe başlayacak? soruları bu kapsamda araştırılıyor. İddiaya göre bakanlıkların kamu personellerinin mesaiye gelmesi yönünde yazılar yazmaya başlandığı duyuruldu. Peki, İdari izin ne zaman bitecek? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

27.05.2020Gündem
Belçikada corona virüs vaka sayısı açıklandı

Belçika'da corona virüs vaka sayısı açıklandı

Belçika'da yeni tip corona virüs (Kovid-19) vaka sayısı son 24 saatte 137 artarak 57 bin 592'ye ulaştı. Ülkede normalleşmenin ikinci aşamasına geçen hafta başında geçildiği belirtildi.

27.05.2020Dünya
1 milyon yerli yazılımcı projesi için düğmeye basıldı

1 milyon yerli yazılımcı projesi için düğmeye basıldı

OSTİM Teknik Üniversitesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan ve Hazine ve Maliye Bakanlığınca yürütülen "1 milyon yerli yazılımcı" projesi için OTÜSEM'in hazırladığı programlarla yazılımcı yetiştirecek.

27.05.2020Teknoloji
Kamuda idari izin ne zaman bitecek  Esnek ve uzaktan çalışma sistemi devam edecek mi

Kamuda idari izin ne zaman bitecek? Esnek ve uzaktan çalışma sistemi devam edecek mi?

Corona virüsü kapsamında alınan önlemler çerçevesinde kamu çalışanları için normalleşme adımları atılmaya başlandı. Buna göre bakanlıkların kamu personellerinin mesaiye gelmesi yönünde yazılar yazılmaya başlandığı duyuruldu. Salgının kontrol altına alınmaya başlamasıyla beraber, kamuda idari iznin biteceği tarihe gözler çevrildi. Bu kapsamda milyonlarca çalışan, kamuda esnek ve uzakta çalışma sisteminin ne zaman biteceğini sorguluyor. Peki, kamuda idari izin ne zaman bitecek? Esnek ve uzaktan çalışma sistemi devam edecek mi? İşte, o konuyla ilgili detaylar...

25.05.2020Gündem
Kamuda normalleşme başlıyor 1 Haziran hazırlığı

Kamuda normalleşme başlıyor! 1 Haziran hazırlığı

Kamu kurum ve kuruluşları personeli için normalleşme adımları atmaya başladı. Memurların ulaştığı kaynaklar, Bakanlıkların 1 Haziran’da personelin mesaiye gelmesi yönünde yazılar yazmaya başladığını bildirdi.

25.05.2020Ekonomi
Evden çalışma sistemi kalıcı olur mu

Evden çalışma sistemi kalıcı olur mu?

Salgın nedeniyle teknoloji dünyasındaki birçok şirket, evden çalışma sistemine geçiş yaptı. Kademeli normalleşmenin başladığı bugünlerde ise şirketlerin yeni çalışma sistemlerine bağlı kalıp kalmayacakları konuşuluyor.

25.05.2020Teknoloji
Ofislerde korona dönüşümü Atıl ofis binaları öğrenci evi ya da home office olabilir

Ofislerde korona dönüşümü! Atıl ofis binaları öğrenci evi ya da home office olabilir

Korona sonrası boş kalan ofisler çözümü fonksiyon değişikliğinde buldu. Mart ayından bu yana İstanbul’daki 26 ofis binasının öğrenci evine çevrilmesi konusunda teklif aldıklarını söyleyen Erkanlı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Erkanlı, “Ofislerdeki bu talep artışını otellerin izleyeceğini düşünüyoruz” dedi. Atıl bina sayısının salgın etkisiyle artacağını belirten sektör temsilcileri yurtların yanı sıra, yaşlı bakımevi ve home office gibi dönüşümlerin de gündeme geleceğini söylüyor.

23.05.2020Emlak
Ofislerde korona dönüşümü

Ofislerde korona dönüşümü

Korona sonrası boş kalan ofisler çözümü fonksiyon değişikliğinde buldu. Mart ayından bu yana İstanbul’daki 26 ofis binasının öğrenci evine çevrilmesi konusunda teklif aldıklarını söyleyen Erkanlı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Erkanlı, “Ofislerdeki bu talep artışını otellerin izleyeceğini düşünüyoruz” dedi. Atıl bina sayısının salgın etkisiyle artacağını belirten sektör temsilcileri yurtların yanı sıra, yaşlı bakımevi ve home office gibi dönüşümlerin de gündeme geleceğini söylüyor.

23.05.2020Ekonomi
Tüketicilerde fiyat hassasiyeti, sektörlerde dijitalleşme artıyor

Tüketicilerde fiyat hassasiyeti, sektörlerde dijitalleşme artıyor

Deloitte, değişen tüketici alışkanlıklarını kategori bazlı incelediği ‘Küresel COVID-19 Salgınının Türkiye’de Farklı Kategorilere Etkileri Raporu’nun ikincisini yayımladı. Hazırlanan “Küresel Covid-19 Salgını’nın Türkiye’de Farklı Kategorilere Etkileri Raporu”na göre, uzaktan eğitim, ulusal market zincirleri ve hobi kategorilerinde yaşanan pozitif eğilim devam ediyor. Özel bankaların, risk algısının yüksek olduğu bu dönemde tedbirli davranmayı seçmesi talebi kamu bankalarına yöneltirken; otomobil kategorisinde talepteki canlanmaya dair ilk işaretler gelmeye başladı.

22.05.2020Teknoloji
Belçikada corona virüs vaka sayısı 56 bine dayandı

Belçika'da corona virüs vaka sayısı 56 bine dayandı

Belçika'da, yeni tip corona virüs (Kovid-19) vaka sayısı son 24 saatte 192 artarak 55 bin 983'e ulaştı

20.05.2020Dünya
Citrix ile Check Point Software Technologies’ten iş birliği

Citrix ile Check Point Software Technologies’ten iş birliği

Uzaktan çalışma yeni normal haline geldi. Kurumsal ağların güvenliğini sağlamakta kullanılan geleneksel yöntemler artık yeterli değil. Evden çalışmaya başlayan çalışanların sayısındaki ani ve büyük artış, saldırı yüzeyini ve şirketlerin kendilerini korumasını gerektiren tehditleri artırdı. Bu kapsamda Citrix ile Check Point Software Technologies, şirketlerin bunu yapmasına yardımcı olmak üzere iş birliği yapıyor.

20.05.2020Teknoloji
Corona virüs sonrası çöken inşaat sektöründe toparlanma sancılı olacak

Corona virüs sonrası çöken inşaat sektöründe toparlanma sancılı olacak

Salgın sürecinde satış ofisleri ve şantiyelerde virüsün bulaşmasını engellemeye yönelik alınan tedbirler küresel çapta inşaat sektöründe işleyişi önemli ölçüde aksatırken, sözleşme ve proje iptallerinin yanı sıra eve kapanan tüketicinin önemli ölçüde azalan gayrimenkul talebi sektörü zor durumda bıraktı.

19.05.2020Ekonomi
Uzaktan çalışmada güvenlik için yerli ve milli ürün uyarısı

Uzaktan çalışmada güvenlik için yerli ve milli ürün uyarısı

Siber Güvenlik ve Bilişim Sistemleri Grup Başkanı Özçelik, Kovid-19 salgını sürecinde, uzaktan çalışmayı kolaylaştıran dijital programlar kullanılırken özellikle yerli ve milli sistemlerin tercih edilmesi gerektiğini belirtti.

18.05.2020Teknoloji
Pandemi bitse de uzaktan çalışacağız

Pandemi bitse de uzaktan çalışacağız

Korona sonrası çok sayıda çalışan işini eve taşıdı. Peki bundan sonra ne olacak. Ofis hayatında dönüşümün başladığını belirten uzmanlar, paylaşımlı ofislere ve sanal ofislere talebin artacağını söylüyor. Ofis kullanımında değişimin kaçınılmaz olduğunu belirten sektör temsilcileri “Bundan sonra haftada 5 gün ofiste olmayacağız” diyor.

17.05.2020Ekonomi
Uç nokta güvenliğini buluta taşımak için 5 neden

Uç nokta güvenliğini buluta taşımak için 5 neden

Koronavirüs ile birlikte gelinen süreçte iş yapış şekillerinin değişmesi, uzaktan çalışma modelinin şirketlerin gündemine hızla girmesi ile tüm sektörler odağını bulut uygulamalarına çevirmeye başladı. Bulut uygulamalarının popülerliğinin hızla arttığı bu dönemde güvenliği buluta taşımak ise giderek daha önemli hale geliyor.

15.05.2020Teknoloji
Uzaktan çalışanların yüzde 26’sı motive ama mutsuz

Uzaktan çalışanların yüzde 26’sı motive ama mutsuz

Araştırma şirketi Leadership IQ’nun koronavirüs döneminde uzaktan çalışanların motivasyonu hakkında yaptığı araştırmada çalışanların yüzde 26'sının motive ama mutsuz olduğu sonucuna ulaşıldı. Araştırmaya göre, çalışanlar yöneticilerinin yapıcı tavırları karşısında işe olan bağlılığı yüzde 30 oranında artıyor.

15.05.2020Teknoloji
Pandemi döneminde zamanında başlayıp biten toplantıların sayısı artıyor

Pandemi döneminde zamanında başlayıp biten toplantıların sayısı artıyor

Teknoloji devi firmalardan Citrix, pandemi dönemi başından beri bünyesinde yaşanan bazı dönüşümleri, değişimleri açıkladı. Bu dönemde, ekip, liderlerine daha doğrudan erişim sağlayabildi. Bu durum aynı zamanda, hızlı karar alınmasını gerektiren durumlarda liderlerin toplantıya katılmasını sağlamayı da daha kolay hale getirdi, zamanında başlayan ve biten toplantıların yüzdesinin yükseldiğini fark etti. Zamanında başlayan ve biten toplantıların yüzdesinin yükseldiği fark edildi.

15.05.2020Teknoloji
AMD profesyonellere yönelik yeni Radeon Pro VII grafik kartını tanıttı

AMD profesyonellere yönelik yeni Radeon Pro VII grafik kartını tanıttı

AMD, yaptığı açıklamada yayın ve mühendislik konusunda çalışan profesyoneller için grafik ve işlem gücü sunan, bunun yanında farklı özelliklere de sahip olan AMD Radeon Pro VII grafik kartını duyurdu. Bu yeni grafik kartı, günümüzün en çok performans isteyen yayın ve medya projeleri, karmaşık bilgisayar destekli mühendislik (CAE) simülasyonları ve AMD ile güçlendirilen süperbilgisayarlarda bilimsel keşifleri mümkün kılan yüksek performanslı bilgi-işlem (HPC) uygulamalarının geliştirilmesinde kullanılması için tasarlandı.

14.05.2020Teknoloji
Zyxel, SD-WAN ağ yönetimi çözümünün kapasitesini genişletti

Zyxel, SD-WAN ağ yönetimi çözümünün kapasitesini genişletti

Evden çalışanlara destek olmak ve bilgi işlem yöneticilerin iş yükünü hafifletmek isteyen Zyxel, uzaktan ağ yönetimi çözümü SD-WAN’a yeni özellikler entegre etti.

14.05.2020Teknoloji
Çalışanların büyük kısmı siber güvenlik önlemlerinden habersiz

Çalışanların büyük kısmı siber güvenlik önlemlerinden habersiz

Kaspersky tarafından hazırlanan “COVID-19 insanların çalışma şeklini nasıl değiştirdi?” başlıklı raporda, evden çalışanların dörtte üçünün (%73) kendilerini risklere karşı koruma amaçlı özel siber güvenlik farkındalığı kılavuzları veya eğitimleri almadığı ortaya çıktı. Kurumsal bilgi teknolojilerini ve verileri uzaktan kontrol etmenin zor olduğu bu ortamda tehditler etkisini koruyor. Örneğin, çalışanların dörtte biri (%27) COVID-19 ile ilgili kimlik avı e-postası aldığını söyledi. Bu tür risklerden kaçınmak için kurumların çalışanlara siber güvenlik eğitimi vermesi gerekiyor.

14.05.2020Teknoloji
Kovid-19 sürecinde bireylerin dijital yaşamı incelendi

Kovid-19 sürecinde bireylerin dijital yaşamı incelendi

Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM) araştırmacılarının yaptığı anket sonucunda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) döneminde bireylerin dijital ortamda ve cep telefonlarıyla geçirdikleri sürenin büyük oranda arttığı belirlendi.

14.05.2020Teknoloji
İşletmeler ve çalışanlar ofise dönmeye hazır mı

İşletmeler ve çalışanlar ofise dönmeye hazır mı?

2 ay boyunca evden çalıştıktan sonra yeni normale geçişle birlikte bazı şirketler birkaç hafta içerisinde ofislerine dönmeye başlayacaklar. Peki çalışanlar ve şirketler ofise dönmeye hazır mı? Uzmanlar, özellikle tüm cihazlara virüs bulaşmış gibi yaklaşılması gerektiğini belirterek ofise dönerken göz önünde bulundurulması gereken siber güvenlik adımlarını sıralıyor.

14.05.2020Teknoloji
Kamuda idari izin ne zaman bitiyor Tarih belli oldu mu

Kamuda idari izin ne zaman bitiyor? Tarih belli oldu mu?

Korona virüsü tedbirleri kapsamında alınan önlemlere yönelik, kamuda çalışan vatandaşlar için Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı tarafından idari izin genelgesi yayınlanmıştı. Bu kapsamda evden ya da uzaktan çalışma süreci dışında idari izinli çalışma süreci de 2020/4 sayılı genelge ile yürürlüğe girmişti. Normalleşme sürecinin kademeli olarak hayata geçirilmesiyle beraber, kamuda idari izinlerin biteceği tarih gündeme geldi. Peki, kamuda idari izin ne zaman bitiyor? Tarih belli oldu mu? İşte, ayrıntılar.

12.05.2020Gündem
Dijital güvenlik ihlali en çok mobil cihazlarda görülecek

Dijital güvenlik ihlali en çok mobil cihazlarda görülecek

Dijital dönüşümü destekleyen IoT, yapay zekâ, makine öğrenimi gibi teknolojilerle birlikte dijital güvenlik trendleri de büyük bir hızla değişiyor. Uzmanlar, bu yıl itibarıyla dijital güvenlik ihlalinin en çok mobil cihazlarda görüleceğini, yapay zeka ile işlenen siber suçların artacağını, evden çalışma gündemi nedeniyle şirketlerin dijital güvenlik önlemlerini artırması gerektiğini, ödeme sistemleri, IoT cihazları ve bulut bilişimde veri güvenliğinin daha da önem kazanacağını vurguluyor.

12.05.2020Teknoloji
Corona virüs en çok onlara yaradı İşte yılın meslekleri

Corona virüs en çok onlara yaradı! İşte yılın meslekleri

COVID-19'un dünya geneline yayılmasıyla, uzaktan çalışma birçok insan için yeni normal haline geldi. Çoğu çalışan, koronavirüs krizi bittikten sonra muhtemelen ofislerine dönecek olsa da, zorunda değilsiniz. Evden çalışmaktan hoşlanıyorsanız, uzaktan çalışmaya uygun meslekler yılın mesleği oldu.

11.05.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Sn. Şekib Avdagiç ile “Yeni Normal” üzerine

Sn. Şekib Avdagiç ile tanışmamız, İstanbul Ticaret Odası’nın “yenilikçi iş fikirlerinin ticarileşmesi ve girişimciliğin yaygınlaşması” için kurduğu Bilgiyi Ticaretleştirme Merkezi (BTM) vasıtasıyla oldu. BTM, Sn. Avdagiç’in liderliğinde, ülkemizdeki girişimciler için en önde gelen merkezlerden biri haline geldi ve ekosistem açısından son derece başarılı çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyor. İTO,  yeni Turcorn’ların tohumlarını atmak üzere, üye şirketlerin yöneticilerini; bakanlarımız dahil devlet kademesinin ileri gelenlerini, girişimciler ile belli periyotlarda buluşturarak ciddi bir sinerji sağlıyor.

10.06.2020

Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanına 4 soru sordum

Pandemi bizi hızla daha dijital bir dünyaya sürüklüyor. Peki bu dönemde bugünün ve yarının dijital Türkiye’sini çalışan ve hazırlayan Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofis Başkanı Ali Taha Koç neler planlıyor ve neler üzerinde çalışıyor merak ettim.

15.05.2020

Coronavirus sonrası yaşam - “Yeni Normal” hayatımıza neler getirecek ? Video Konferans Uygulamaları

Teknoloji adaptasyonunu basitleştiren ve hayatımızı kolaylaştıran video konferans uygulamaları

12.05.2020