EKSTRA
MENÜ

Uzak Doğu

Uzak Doğu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uzak Doğu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.130 Uzak Doğu haberi bulunmuştur.

Uzak Doğu Haberleri

Hitachi Türkiyede hangi yatırımlara ağırlık veriyor

Hitachi Türkiye'de hangi yatırımlara ağırlık veriyor?

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Hitachi, Türkiye'de artan yatırımlarıyla dikkat çeken bir şirket. Peki şirket Türkiye ve globalde neler yapıyor? Yatırımları neler? Üzerinde durdukları projeler neler? Hitachi Türkiye ve Avrupa Başkanı Murat Yılmaz ve Hitachi Vantara Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

21.11.2020Teknoloji
Deniz salyangozu ihracatı 11.8 milyon dolar kazandırdı

Deniz salyangozu ihracatı 11.8 milyon dolar kazandırdı

Güney Kore, Çin Halk Cumhuriyeti ve Japonya ocak-ekim döneminde en fazla deniz salyangozu ihracatı yapılan ülkeler oldu.

20.11.2020Ekonomi
Türk pamuğuna talep Kovid-19a rağmen arttı

Türk pamuğuna talep Kovid-19'a rağmen arttı

Hazır giyim ve konfeksiyon sektöründe AB ve ABD'nin siparişleri, Çin başta olmak üzere Uzak Doğu'dan Türkiye'ye kayarken, ihracat bu yılın ekim ayında, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 19,6 artışla 1,9 milyar doları buldu.

20.11.2020Ekonomi
Çocuklarda hiperaktivite akupunktur ile tedavi edilebilir

Çocuklarda hiperaktivite akupunktur ile tedavi edilebilir

Çocuklarda görülen hem fiziksel hem psikolojik sorunların akupunkturla tedavi edilebileceğini belirten Dr. Öğr. Üyesi Serhat Koran, “Akupunktur tedavisiyle çocuklarda sık görülen obezite ve psikolojik kaynaklı dikkat eksikliği, hiperaktivite, baş ağrıları, gece altını ıslatma, iştahsızlık gibi durumlara çözüm bulunabiliyor. Ayrıca çocuklarda sık görülen alerjik rinit, astım, cilt hastalıkları, epilepsi ve nörolojik hastalık temelli kalan doku bozukluğunda da akupunktur başarılı sonuçlar veriyor” dedi.

19.11.2020Çocuk-Aile
Trabzondan 124 ülkeye ihracat

Trabzon'dan 124 ülkeye ihracat

Trabzon'dan yılın 10 aylık döneminde 124 ülkeye, 870 milyon 49 bin 535 dolarlık ihracat gerçekleştirildi.

19.11.2020Ekonomi
Çocuklarda hiperaktiviteye akupunkturla çözüm

Çocuklarda hiperaktiviteye akupunkturla çözüm

Çocuklarda görülen hem fiziksel hem psikolojik sorunların akupunkturla tedavi edilebileceğini belirten Dr. Öğr. Üyesi Serhat Koran “Akupunktur tedavisiyle çocuklarda sık görülen obezite ve psikolojik kaynaklı dikkat eksikliği, hiperaktivite, baş ağrıları, gece altını ıslatma, iştahsızlık gibi durumlara çözüm bulunabiliyor. Ayrıca çocuklarda sık görülen alerjik rinit, astım, cilt hastalıkları, epilepsi ve nörolojik hastalık temelli kalan doku bozukluğunda da akupunktur başarılı sonuçlar veriyor” dedi.

19.11.2020Sağlık
10 aylık makine ihracatı 14 milyar dolara yaklaştı

10 aylık makine ihracatı 14 milyar dolara yaklaştı

Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) yılın ilk 10 ayında, makine ihracatının 13,7 milyar dolar olduğunu açıkladı. 2019 Ekim ayına göre yüzde 6,5 artış sağlayarak 1,7 milyar dolar ihracat yapan sektör, tarihin en yüksek Ekim ihracatını gerçekleştirdi. Pandemi dönemindeki kayıplarını son çeyrekte kapatmaya devam eden makineciler, ikinci çeyrek sonunda yüzde 13,5’e kadar yükselen ihracat daralmasını yüzde 7,1 seviyesine kadar indirdi. Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Kutlu Karavelioğlu, “Almanya'da 10 binden fazla firmaya doğrudan ulaştık, onlara işbirliği ve dayanışmaya her zaman hazır olduğumuzu anlattık. Avrupa ülkeleri birbirimize kenetlenmek zorunda olduğumuzu çok iyi biliyor. Türkiye’nin Makinecileri yurt dışında her zaman büyük ilgi görüyor” dedi.

17.11.2020Ekonomi
Turnalar uçun, dileğimi getirin

Turnalar uçun, dileğimi getirin

Çorum'da Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla bin çocuk, dileklerini yazıp origami yöntemiyle turna kuşu şekli verdiği kağıtları, balona bağlanıp gökyüzüne bırakıldı.

14.11.2020Eğitim
İhracatçılara yeni finansman müjdesi

İhracatçılara yeni finansman müjdesi

Türk Eximbank, ihracatçılara yönelik uluslararası piyasadan 561 milyon dolar tutarında ve 1 yıl vadeli yeni bir sendikasyon kredisi sağladı.

14.11.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Pekcan: Finansman Türkiye ekonomisine duyduğu güvenin bir göstergesi

Son dakika... Bakan Pekcan: Finansman Türkiye ekonomisine duyduğu güvenin bir göstergesi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Türk Eximbank, ihracatçılarımıza yönelik, uluslararası piyasadan 561 milyon dolar tutarında, 1 yıl vadeli yeni sendikasyon kredisi sağladı" dedi.

13.11.2020Ekonomi
SEGA, Japon arcade oyunu pazarından elini ayağını çekiyor

SEGA, Japon arcade oyunu pazarından elini ayağını çekiyor

SEGA Sammy Holding, yatırımcılar için yayımlanan raporlarında Japon arcade iş kolunu sattıklarını açıkladı.

12.11.2020eSpor
Taoizm nedir Taoist ne demek Taoizm kurucusu ve temsilcileri hakkında bilgi

Taoizm nedir? Taoist ne demek? Taoizm kurucusu ve temsilcileri hakkında bilgi

Taoizm, M.Ö. Çin'de ortaya çıkmış felsefi ve teolojik bir öğretidir. M.S. 2. yüzyılda Tayvan, Japonya ve Nepal gibi Uzak Doğu ülkelerinde de yayılmıştır. Taoizm kurucusu ve temsilcileri kimdir? Sizin için araştırdık.

11.11.2020Araştırma
Şintoizm nedir Şinto dini ne zaman ve nasıl ortaya çıkmıştır Şintoizm tarihi, özellikleri ve kurucusu hakkında bilgi

Şintoizm nedir? Şinto dini ne zaman ve nasıl ortaya çıkmıştır? Şintoizm tarihi, özellikleri ve kurucusu hakkında bilgi

Şintoizm, Şamanizm ile birlikte dünyanın en eski dinlerinden biri kabul edilir. Dünya genelinde yaklaşık 130 milyon kişi bu dine mensuptur. Japonya'nın ulusal dini olan Şintoizmin tarihi 8. yüzyıla kadar uzanır. Şintoizm ne zaman ve nasıl ortaya çıktı, özellikleri neler? Sizin için araştırdık.

11.11.2020Araştırma
Oryantalizm nedir Oryantalist ne demek Oryantalizm (şarkiyatçılık) ve tarihi hakkında bilgi

Oryantalizm nedir? Oryantalist ne demek? Oryantalizm (şarkiyatçılık) ve tarihi hakkında bilgi

Oryantalizm, Doğu kültürünü inceleyen bir uzmanlık dalı ve araştırma metodudur. ''Doğu Bilimi'' ve ''Şarkiyatçılık'' adıyla da bilinir. Anlam ve içerik bakımından Oksidentalizm'in (Garbiyatçılık) karşıtıdır. Oryantalizmin temel özellikleri nedir, temsilcileri kimdir? Sizin için derledik.

10.11.2020Araştırma
3D yazıcılar nereye gidiyor Evlerde de görecek miyiz

3D yazıcılar nereye gidiyor? Evlerde de görecek miyiz?

3 boyutlu (3D) baskı, çağımızın en yıkıcı teknolojilerinden biri. İlk çıktığı süreçte mimarlık alanında ve prototip üretiminde kullanılan 3D yazıcılar, ilerleyen süreçte farklı amaçlarla da kullanılmaya başlandı. Peki bu yazıcılar nereye gidiyor, gelecekte bizi neler bekliyor? Zaxe Genel Müdürü Emre Akıncı önemli açıklamalarda bulundu.

9.11.2020Teknoloji
Karadeniz somonu ihracatı yüzde 33 arttı

Karadeniz somonu ihracatı yüzde 33 arttı

Türkiye'den yılın 10 aylık döneminde halk arasında "gökkuşağı alabalığı" olarak bilinen Karadeniz somonu ihracatı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 33 artarak 46 milyon doları geçti.

4.11.2020Ekonomi
Kadın kanserlerinde yeni tedavi yöntemleri umut veriyor

Kadın kanserlerinde yeni tedavi yöntemleri umut veriyor

Rahim ağzı kanserinde anne olma şansını koruyan cerrahiler… Akıllı ilaçlarla doğrudan tümörü hedef alan tedaviler… Tümörün genomunun incelenmesiyle karar verilen medikal yöntemler… Tıbbın baş döndürücü bir hızla geliştirdiği bu yeni yöntemler kanser hastaların yaşam kalitesini ve yaşam süresini uzattığı gibi geleceğe dair umutları da artırıyor.

3.11.2020Sağlık
Maniheizm nedir Mani dini ne zaman ve nasıl ortaya çıkmıştır Maniheizm ve tarihi hakkında bilgi

Maniheizm nedir? Mani dini ne zaman ve nasıl ortaya çıkmıştır? Maniheizm ve tarihi hakkında bilgi

Maniheizm, 3. yüzyılda ortaya çıkmış bir dindir. Adını kurucusu Mani'den alan din Mezopotamya'nın güney kesiminde ortaya çıkmış, zamanla Uzak Doğu'da ve Avrupa'da yayılmıştır. Maiheizm nedir ve nasıl ortaya çıktı? Sizin için ayrıntılı bir şekilde araştırdık.

3.11.2020Araştırma
Konfüçyanizm (Konfüçyüsçülük) nedir Konfüçyanizm hakkında bilgi

Konfüçyanizm (Konfüçyüsçülük) nedir? Konfüçyanizm hakkında bilgi

Konfüçyanizm, Çinli filozof Konfüçyüs'ün fikirlerini temel alan tek tanrılı bir dindir. Bazı kaynaklarda sadece felsefi bir sistem ve ahlaki bir öğreti olarak tanımlanır. Konfüçyanizm (Konfüçyüsçülük) dininin özellikleri nelerdir? Sizin için detaylı bir şekilde araştırdık.

3.11.2020Araştırma
Jainizm nedir Jainizm dini ne zaman ve nasıl ortaya çıkmıştır Jainizm tarihi, özellikleri ve kurucusu hakkında bilgi

Jainizm nedir? Jainizm dini ne zaman ve nasıl ortaya çıkmıştır? Jainizm tarihi, özellikleri ve kurucusu hakkında bilgi

Jainizm, M.Ö. 1. yüzyılda Hindistan'da ortaya çıkmış bir dindir.'Jain Dharma'' ve ''Caynizm'' adıyla da bilinir. Belli başlı öğretileri Budizm ve Şintoizm ile benzerlik gösterir. Jainizm dini ne zaman ortaya çıktı, kurucusu kimdir? Tüm detayları sizler için derledik.

3.11.2020Araştırma
Evangelizm nedir Evangelist ne demek Evangelizm akımı özellikleri, kurucusu ve temsilcileri

Evangelizm nedir? Evangelist ne demek? Evangelizm akımı özellikleri, kurucusu ve temsilcileri

Evangelizm, 16. yüzyılda, Protestanlık mezhebi ile birlikte ortaya çıkan dini bir doktrindir. ''Evanjelizm'' adıyla da bilinir. 19. yüzyıla kadar ''Hristiyanlığa Davet'' anlamında kullanılan bu kavram, günümüzde çok daha farklı inançları ve ideolojileri bünyesinde barındırmaktadır. Evangelizm hakkında merak edilen bilgileri derledik.

3.11.2020Araştırma
Muğladan dünyanın dört bir yanına balık ihracatı

Muğla'dan dünyanın dört bir yanına balık ihracatı

Muğla'da faaliyet gösteren kültür balıkçılığı tesislerinde yetiştirilen balıklar, Avrupa'dan Uzak Doğu'ya kadar aralarında ABD, Rusya ve Japonya'nın da bulunduğu dünyanın dört bir yanındaki 65 ülkeye ihraç ediliyor.

2.11.2020Ekonomi
Yaş meyve ve sebze ihracatında hedef yeni pazarlar

Yaş meyve ve sebze ihracatında hedef yeni pazarlar

Yılın 9 ayında 133 ülkeye yapılan ihracat karşılığında 1 milyar 690 milyon 750 bin dolar döviz girdiği sağlayan yaş meyve ve sebze sektörünün temsilcileri, pazar yelpazesini genişletmeyi hedefliyor.

2.11.2020Ekonomi
Kadın Kanserlerinde Yeni Tedavi Yöntemleri Umut Veriyor

Kadın Kanserlerinde Yeni Tedavi Yöntemleri Umut Veriyor!

Rahim ağzı kanserinde anne olma şansını koruyan cerrahiler… Akıllı ilaçlarla doğrudan tümörü hedef alan tedaviler… Tümörün genomunun incelenmesiyle karar verilen medikal yöntemler… Tıbbın baş döndürücü bir hızla geliştirdiği bu yeni yöntemler kanser hastaların yaşam kalitesini ve yaşam süresini uzattığı gibi geleceğe dair umutları da artırıyor.

En İyi Tony Jaa Filmleri - Yeni Ve Eski En Çok İzlenen Tony Jaa Filmleri Listesi Ve Önerisi (2020)

En İyi Tony Jaa Filmleri - Yeni Ve Eski En Çok İzlenen Tony Jaa Filmleri Listesi Ve Önerisi (2020)

Tony Jaa, Uzak Doğu’nun dünya sinemasına kazandırdığı yeni dövüş sanatları ustasıdır. Dövüş, aksiyon ve macera filmlerinin aranan oyuncusudur. Kendine has tekniği ve hareketleriyle kendine hayran bir izleyici kitlesi oluşturmuştur. Tonny Jaa’nın en güzel filmlerini sizler için derledik.

30.10.2020Kültür Sanat
Bakan Varank: Pandemide Türk sanayisi kendini ispatladı

Bakan Varank: Pandemide Türk sanayisi kendini ispatladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Pandemide Türk sanayisi kendini ispatladı. Acil durumlara müdahale kapasitesiyle gücünü gösterdi. Zor zamanlarda nasıl inovatif çözümler üretebileceğini kanıtladı." dedi.

30.10.2020Ekonomi
En İyi Uzak Doğu Filmleri - Yeni Ve Eski En Çok İzlenen Uzak Doğu Filmleri Listesi Ve Önerisi (2020)

En İyi Uzak Doğu Filmleri - Yeni Ve Eski En Çok İzlenen Uzak Doğu Filmleri Listesi Ve Önerisi (2020)

Uzak Doğu filmleri daha eski zamanlarda genellikle dövüş ve karate üzerine kurgulu filmlerdi. Fakat günümüzde artık Uzak Doğu filmleri dram, aşk ve korku türlerini de içermektedir. Sizler için yeni ve eski bu zamana kadar en beğenilen Uzak Doğu filmlerini listeledik.

28.10.2020Kültür Sanat
Türk ürünleri lojistik merkezleri ile dünya pazarlarına daha kolay ulaşacak

Türk ürünleri "lojistik merkezleri" ile dünya pazarlarına daha kolay ulaşacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Türk ürünlerinin dış pazarlara en hızlı ve uygun maliyetlerle ulaştırılmasını amaçlayan yurt dışı lojistik merkezlerini Afrika, Amerika, Avrupa, Rusya ve Uzak Doğu'daki stratejik bölgelerde kurmayı planlıyoruz" dedi.

25.10.2020Ekonomi
250 milyar dolarlık hırdavat sektörü İstanbulda buluşacak

250 milyar dolarlık hırdavat sektörü İstanbul'da buluşacak

HISİAD Başkanı Çetin Tecdelioğlu "Pandemiye rağmen ilk 9 ayda 4,5 milyar dolar ihracat yapan ve 2021 yıl sonu için 7 milyar dolar ihracat hedefleyen hırdavat sektörünün ihracatına fuar ciddi katkı sağlayacak" dedi.

23.10.2020Ekonomi
Yeşil çay ne zaman içilmeli Yeşil çay içerken bunlara dikkat

Yeşil çay ne zaman içilmeli? Yeşil çay içerken bunlara dikkat!

Japon ve Uzak Doğu kültüründe sağlığa yararları ve sadeliği ile yıllar içinde büyük önem kazanmış yeşil çayın ne zaman içilmesi gerektiği özellikle kilo vermek isteyen vatandaşlarca araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki, yeşil çay ne zaman içilmeli?

22.10.2020Sağlık
Yalovadaki Tersaneler Bölgesinde kruvaziyer gemi üretimi başladı

Yalova'daki Tersaneler Bölgesi'nde kruvaziyer gemi üretimi başladı

Yalova'nın Altınova ilçesindeki Tersaneler Bölgesi'nde gezinti amaçlı büyük kruvaziyer gemilerin üretimine de başlandı.

22.10.2020Ekonomi
ABD jetleri, Rus bombardıman uçaklarına eşlik etti

ABD jetleri, Rus bombardıman uçaklarına eşlik etti

Tarafsız sular üzerinde dün uçuş yapan Rusya’ya ait bombardıman uçaklarına ABD jetleri eşlik etti.

21.10.2020Dünya
Turkish Cargo, dış hatta 6 noktayı uçuş ağına kattı

Turkish Cargo, dış hatta 6 noktayı uçuş ağına kattı

Turkish Cargo, dış hatta 6 noktayı uçuş ağına kattı - Şirket, Londra, Bükreş, Bangkok, Singapur, Beyrut ve Lahor'u kargo operasyonlarına eklendi

21.10.2020Ekonomi
En İyi Jet Lee Filmleri - Yeni Ve Eski En Çok İzlenen Jet Lee Filmleri Listesi Ve Önerisi (2020)

En İyi Jet Lee Filmleri - Yeni Ve Eski En Çok İzlenen Jet Lee Filmleri Listesi Ve Önerisi (2020)

Jet Lee, son yıllara damga vurmuş ünlü film aktörüdür. Özellikle uzak doğu dövüş sanatları yeteneğiyle aksiyon filmlerinin aranan aktörü olmuştur. Dövüş sanatlarındaki yeteneğini oyunculuk yeteneğiyle birleştiren ünlü aktör sayısız filmlerde rol aldı. Jet Lee’nin akıllarda kalan filmlerini sizler için derledik.

20.10.2020Kültür Sanat
Rize çay ihracatından 9 ayda 6,4 milyon dolar kazandı

Rize çay ihracatından 9 ayda 6,4 milyon dolar kazandı

Rize'den yılın 9 aylık döneminde 29 ülkeye 6 milyon 428 bin 49 dolarlık çay ihraç edildi.

19.10.2020Ekonomi
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova: Grip  aşısı mutlaka yeni tarihli olmalı

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova: Grip aşısı mutlaka yeni tarihli olmalı

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yeşim Taşova, “Grip virüsü her sene farklılık gösterdiği için, grip aşısı olmadan önce ‘Bu senenin aşısı mı?’ diye sormak lazım. Bu sene virüste çok büyük bir değişiklik olursa, şimdilik onun sinyali yok ama bu sene olacağımız aşı da fayda sağlamayabilir” dedi.

16.10.2020Haber
Bilim Kurulu üyesi uyardı Grip aşısı olurken mutlaka bunu sorun...

Bilim Kurulu üyesi uyardı! Grip aşısı olurken mutlaka bunu sorun...

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yeşim Taşova, “Grip virüsü her sene farklılık gösterdiği için, grip aşısı olmadan önce ‘Bu senenin aşısı mı’ diye sormak lazım. Bu sene virüste çok büyük bir değişiklik olursa, şimdilik onun sinyali yok ama bu sene olacağımız aşı da fayda sağlamayabilir” dedi.

16.10.2020Gündem
Yasadışı ithal edilen antikor test kitlerinde büyük tehlike

Yasadışı ithal edilen antikor test kitlerinde büyük tehlike!

Yasadışı yollarla ülkeye getirilen Uzak Doğu malı antikor kitleri, grip ve zatürre vakalarını da Covid-19 olarak tanımlıyor. Kayıtdışı antikor kiti kullananlar, hatalı sonuçlar nedeniyle paniğe neden oluyor.

14.10.2020Gündem
Türk ev ve mutfak eşyaları sektörü 9 ayda 1,7 milyar dolarlık ihracat yaptı

Türk ev ve mutfak eşyaları sektörü 9 ayda 1,7 milyar dolarlık ihracat yaptı

Ocak-eylül döneminde sektörün ihracatına en büyük katkı yüzde 35,8’le küçük elektrikli ev aletleri grubundan geldi. EVSİD Başkanı Burak Önder "Pandemiyle birlikte mart-nisan ve mayıs aylarında yüzde 51’e varan daralmalar yaşadık. Yeni normalin başlangıcı olarak kabul edilen haziranda ise yüzde 33 büyüme yakaladık" dedi.

12.10.2020Ekonomi
Türk kozmetik sektörü Çin pazarında büyüyecek

Türk kozmetik sektörü Çin pazarında büyüyecek

Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur "Pazar Araştırması ile amacımız, dünyanın en büyük kozmetik ithalatçısı ve en büyük ikinci kozmetik pazarı olan Çin’e kozmetik ihracatımızın potansiyelini yakalamasıdır." ifadelerini kullandı.

10.10.2020Ekonomi
Emtia yatırımcısı eylülde soya fasulyesiyle kazanırken, gümüşle kaybetti

Emtia yatırımcısı eylülde soya fasulyesiyle kazanırken, gümüşle kaybetti

Emtia piyasasında yatırımcılara eylül ayında en fazla soya fasulyesi kazandırırken, en çok kaybettiren ise gümüş oldu.

10.10.2020Ekonomi
Türk çayını en çok Belçikalılar içti

Türk çayını en çok Belçikalılar içti

Türkiye'den bu yılın 9 ayında Belçika başta olmak üzere 105 ülkeye 12 milyon 182 bin 162 dolarlık çay ihraç edildi.

9.10.2020Ekonomi
Turistlerin gözdesi... Balıkçıların korkulu rüyası

Turistlerin gözdesi... Balıkçıların korkulu rüyası!

MUĞLA’nın Ortaca ilçesi Dalyan Mahallesi’nde bir dönem ağları yırttıkları için balıkçıların ’korkulu rüyası’ olan mavi yengeçler, restoranların menülerini süslüyor. Bölgedeki balıkçılar tarafından tutulan, rengi ve irilikleriyle dikkat çeken protein değerinin yüksekliği nedeniyle doğal afrodizyak olarak nitelenen mavi yengece, özellikle yabancı turistler büyük ilgi gösteriyor.

5.10.2020Ekonomi
Yakuza nedir ve ne demek Japon mafyası Yakuza hakkında ilginç bilgiler

Yakuza nedir ve ne demek? Japon mafyası Yakuza hakkında ilginç bilgiler

Japonya'nın en eski ve en kalabalık mafyasına Yakuza denir. Bazı kaynaklarda adı ''Gokuda'' olarak geçer. Adını bir kart oyunundan alan Yakuza, İtalya ve Rus mafyasından bile daha tehlikeli bir suç örgütüdür. Japon mafyası Yakuza hakkında en ilginç bilgileri sizin için araştırdık.

4.10.2020Araştırma
Vakvak ağacı nedir ve nerede yetişir Vakvak ağacı gerçek midir

Vakvak ağacı nedir ve nerede yetişir? Vakvak ağacı gerçek midir?

Vakvak ağacı İslam ve Hint mitolojisinde yer alan efsanevi bir ağaçtır. Yaprakları kadın bedeni şeklinde olan Nareepol ağacı sıklıkla bu ağaç ile karıştırılır. Ağaçlardan biri tamamen gerçekken diğeri tamamen efsanevidir. Vakvak ağacı nerede yetişir, gerçek midir? Efsanevi ağaç hakkında merak edilenleri sizin için derledik.

4.10.2020Araştırma
Eylül ayında en fazla ihracatı otomotiv endüstrisi gerçekleştirdi

Eylül ayında en fazla ihracatı otomotiv endüstrisi gerçekleştirdi

Otomotiv endüstrisi, geçen ay 2 milyar 605 milyon 33 bin dolarla en fazla ihracat gerçekleştirilen sektör oldu.

2.10.2020Ekonomi
Panteizm (Tüm tanrıcılık) nedir Panteist ne demek Panteizm özellikleri ve temsilcileri hakkında bilgi

Panteizm (Tüm tanrıcılık) nedir? Panteist ne demek? Panteizm özellikleri ve temsilcileri hakkında bilgi

Panteizme göre kainat ve doğa Tanrı'dan ayrı düşünülemez. Yaratıcı, evrenin ötesinde değil içindedir. Tüm Tanrıcılık adı da verilen bu görüş Şamanizm ve Monizm ile benzer özellikler taşır. Panteizm (tüm tanrıcılık) nedir, temsilcileri kimlerdir? Merak edenler için tüm detaylarıyla araştırdık.

1.10.2020Araştırma

Yazar Sonuçları

Kültürlerde deprem

Dünyanın tüm kültürlerinde depreme yönelik bir mitoloji var. Halk arasında yaşıyor olabilirler ama bu çağda akıldan başka bir tarafımızı kullanmak da hiç hoş olmuyor doğrusu.

7.11.2020