EKSTRA
MENÜ

Uyumak

Uyumak haberleri sayfasında güncel ve son dakika Uyumak hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.903 Uyumak haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Uyumak Haberleri

Çiftler beraber mi yoksa ayrı mı uyumalı ‘Cinsel hayatı geliştirebilir...’

Çiftler beraber mi yoksa ayrı mı uyumalı? ‘Cinsel hayatı geliştirebilir...’

Partnerinizle mi uyumayı tercih ediyorsunuz yoksa yalnız uyumak mı size daha iyi geliyor? ABD’de yapılan bir araştırmaya göre ayrı uyumanın faydaları var...

5.09.2021Dünya
Aşırı korkuya karşı 9 öneri

Aşırı korkuya karşı 9 öneri

Pandemi, orman yangınları ve sel derken kaygı ve korkularımızda artış yaşanıyor. “Göğsüme öküz oturdu!”… “Nefes alamıyorum!”… “Sürekli aynı endişeyi yaşıyorum”, “Aklımdan çıkaramıyorum” gibi cümlelerle tarif edilen şikayetler, yüzyılın salgın hastalığı Covid-19 pandemisinin yol açtığı kaygı ve korku nedeniyle adeta patladı! Buna bir de ciğerlerimizi yakan orman yangınları ve sel felaketlerinin eklenmesi pek çok kişide travmaya yol açtı. Psikiyatri Uzmanı Dr. Emel Sönmez, aşırı korkuya karşı önerilerinden bahsetti.

30.08.2021Sağlık

Günde Kaç Saat Uyumak Gerekir? Sağlıklı Hayat İçin Günlük Ortalama Uyku Süresi..

Uyku, yaşam faaliyetlerimizin önemli bir parçaları arasında yer alır. Zihinsel ve fiziksel sağlığımız için düzenli bir uyku uyumamız gerekir. Uyku, sağlığımız için yemek, içmek kadar çok önemli bir ihtiyaçtır. Sinir sisteminde biriken toksik maddeler sonucunda uyku meydana geliyor. Günde kaç saat uyumak gerekir? İşte, merak edilen tüm detaylar

24.08.2021Araştırma
‘Gündüz denize, gece gökyüzüne sarıldık’

‘Gündüz denize, gece gökyüzüne sarıldık’

Bu yaz da bizim gibi çocuklu aile dostlarımızla mavi tura çıktık. Bozburun’dan hareket etmek üzere kaptan, aşçı ve iki gemiciden oluşan dört kişilik mürettebatlı bir gulet kiraladık. Çocuklar ayakkabılarını tekneye binerken çıkardı ve neredeyse bir daha hiç giymedi. Tüm gün serin suların, geceleri gökyüzünün tadını çıkardık ve hiç sıkılmadık.

22.08.2021Seyahat
Sürekli Uyku Hali Ve Halsizlik Neden Olur Gündüzleri Gözlerde Sürekli Uyku Hali Neyin Belirtisi

Sürekli Uyku Hali Ve Halsizlik Neden Olur? Gündüzleri Gözlerde Sürekli Uyku Hali Neyin Belirtisi

İnsanların en çok sevdiği şeylerden birisi uyumak olarak bilinmektedir Uyumanın insan hayatındaki yeri oldukça büyüktür ve değerlidir. Günün yorgunluğunu atmanın en kolay yolu iyi bir uykudur. Sürekli uyku hali ve halsizlik neden olur? Gündüzleri gözlerde sürekli uyku hali neyin belirtisi? Sürekli uyku hali ve halsizlik hakkında tüm detayları derledik.

21.08.2021Araştırma
Cemevine saldırı: ‘Uyumaya girdik’

Cemevine saldırı: ‘Uyumaya girdik’

Pendik Ertuğrulgazi Mahallesi’ndeki Ali Baba Sultan Cemevi ve Kültür Merkezi’nin penceresinin kırılmasına yönelik soruşturmada, aynı mahallede yaşayan E.Ş. ve E.B. gözaltına alındı. Alkollü oldukları belirtilen 2 şüpheli, ifadelerinde, cemevine uyumak için girdiklerini söyledi.

16.08.2021Gündem
Cemevi saldırganları güvenlik kamerasında

Cemevi saldırganları güvenlik kamerasında!

İstanbul Pendik Ali Baba Sultan Cemevi'nin camları kırılarak zarar verilmişti. Cemevi Başkanı Tahir Aslandaş Dede, sosyal medya hesabından olayın gece yarısı yaşandığını duyurmuştu. CNN Türk İstihbarat Şefi Nihat Uludağ saldırganların güvenlik kamerası görüntülerine ulaştı.

14.08.2021Gündem
Cemevi saldırganları güvenlik kamerasında

Cemevi saldırganları güvenlik kamerasında!

İstanbul Pendik Ali Baba Sultan Cemevi'nin camları kırılarak zarar verilmişti. Cemevi Başkanı Tahir Aslandaş Dede, sosyal medya hesabından olayın gece yarısı yaşandığını duyurmuştu. CNN Türk İstihbarat Şefi Nihat Uludağ saldırganların güvenlik kamerası görüntülerine ulaştı.

14.08.2021Haber
Kayıp 3 kız bulunmuştu Baba Memiş yaşananları anlattı

Kayıp 3 kız bulunmuştu! Baba Memiş yaşananları anlattı

İstanbul Hadımköy'de kaybolan Eslem Tuana Yüksel, Efsa Yüksel ve Nazar Memiş bulundu. Üç kız, ailelerine teslim edildi. Nazar Memiş'in babası Özay Memiş, "Kızlar bütün gece gezmişler. En son sahilde bir yerde uyumuşlar. Çevrelerinde yabancılar olduğu için bizi aramaya çekinmişler. Dün gece kızımla birlikte uyuduk" dedi. Öte yandan 3 kızın Kore'ye gitmek istedikleri için evden çıktıkları iddia edildi.

10.08.2021Gündem
İtikaf Nedir Ve Nasıl Yapılır İtikafa Girmek İçin Nasıl Niyet Edilir Ve Nelere Dikkat Edilmelidir

İtikaf Nedir Ve Nasıl Yapılır? İtikafa Girmek İçin Nasıl Niyet Edilir Ve Nelere Dikkat Edilmelidir?

Arapça kökenli bir sözcük olan itikaf ''akf'' kökünden türetilmiştir. Akf kelimesinin sözlük anlamı kalmak, durmak ve beklemektir. İtikaf ise cami ve mescit gibi ibadethanelerden birine kapanıp Allah'ı zikretmek ve sadece ibadetle meşgul olmak anlamına gelir. Dünya ile tüm ilgi ve alakasını kesip inzivaya çekilen dervişler için de aynı kelime kullanılır. İtikaf nedir ve nasıl yapılır? İtikafa girmek için nasıl niyet edilir ve nelere dikkat edilmelidir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

5.08.2021Dini Bilgiler
Arpacığa ne iyi gelir ve nasıl geçer Arpacık neden olur Evde arpacığa iyi gelen doğal ve bitkisel öneriler

Arpacığa ne iyi gelir ve nasıl geçer? Arpacık neden olur? Evde arpacığa iyi gelen doğal ve bitkisel öneriler

Arpacık, göz kapağının dışında oluşan sivilce benzeri bir şişliktir. Gözde ağrı ve acıya neden olur. Göz kapağını etkileyen bu durum ağrıya da neden olabilir. Arpacığa iyi gelen doğal ve bitkisel tedavilerle evde çözüm üretmek mümkün. Peki arpacık nasıl geçer? Evde arpacığa ne iyi gelir? Sarımsak ve çay arpacığa iyi gelir mi? Gözde arpacık neden olur? İşte arpacık nedenleri ve arpacığa iyi gelen öneriler...

31.07.2021Sağlık
Tokyo 2020de Simone Biles, mental sorunlar sebebiyle finalden çekildi Naomi Osaka detayı... Sporda mental sağlık probleminin sebebi ne

Tokyo 2020'de Simone Biles, mental sorunlar sebebiyle finalden çekildi! Naomi Osaka detayı... Sporda mental sağlık probleminin sebebi ne?

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'nda ABD adına mücadele eden cimnastikçi Simone Biles, dünkü takım yarışmasının ardından yarın (29 Temmuz) yapılacak olan bireysel genel tasnif yarışmasından da çekildi. İlk olarak sakatlık sebebiyle takım yarışmasından çekildiği ve gün gün kontrollerinin yapılacağı açıklanan Simone Biles, sakatlığının olmadığını, mental sorunlar sebebiyle kendisini iyi hissetmediği için takım yarışından çekildiğini açıkladı. 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda 4 altın madalya kazanan ve dünyanın gündemine oturan Simone Biles henüz 24 yaşında. Dünyanın en iyi tenisçilerinden olan Naomi Osaka da mental problemler sebebiyle Roland Garros ve Wimbledon'dan çekilmişti. Osaka da 24 yaşında. Peki bu iki genç sporcunun mental problemlerinin sebebi ne olabilir? Spor psikologlarının konuyla ilgili görüşlerini aldık.

28.07.2021Tokyo2020
Ryan Reynolds ve Blake Lively: Trende birlikte uyumak için ona yalvardım

Ryan Reynolds ve Blake Lively: Trende birlikte uyumak için ona yalvardım  

Hollywood'un en mutlu çiftlerinden birinin evlenmeden önce yaşadığı ilginç bir gelişme yıllar sonra ortaya çıktı.

21.07.2021Magazin
6 yıl önce filmi çekilmişti... Mutlu son 9 gün önce gerçekleşti

6 yıl önce filmi çekilmişti... Mutlu son 9 gün önce gerçekleşti!

Dünya geçtiğimiz hafta gerçekten inanılmaz bir kavuşma hikayesine tanık oldu. 2015 yılında vizyona giren bir filme de konu olan olay, insana gerçekten "Neler oluyor hayatta" dedirtiyor.

20.07.2021Dünya
Tatil göçü başladı; sürücülere yol hipnozu uyarısı

Tatil göçü başladı; sürücülere 'yol hipnozu' uyarısı

Kurban Bayramına sayılı günler kala, gözleri açık uyumak olarak da bilinen yol hipnozuna karşı uzmanlar uyarılarda bulundu. Uzun yola çıkacak kişilere Nöroloji Uzmanı Dr. Oğuzhan Onultan, "Bu durum yolculuktan 2,5 saat sonra ortaya çıkıyor. Gece yola çıkmamak ve sık sık molalar vermek gerekiyor" dedi.

17.07.2021Haber
Yola çıkanlar dikkat 2.5 saat sonra hipnotize olabilirsiniz

Yola çıkanlar dikkat! 2.5 saat sonra hipnotize olabilirsiniz

Kurban Bayramına sayılı günler kala, gözleri açık uyumak olarak da bilinen yol hipnozuna karşı uzmanlar uyarılarda bulundu. Uzun yola çıkacak kişilere Nöroloji Uzmanı Dr. Oğuzhan Onultan, "Bu durum yolculuktan 2,5 saat sonra ortaya çıkıyor. Gece yola çıkmamak ve sık sık molalar vermek gerekiyor" dedi.

17.07.2021Ekonomi
Sivilce neden çıkar, yüzdeki sivilce ve lekeleri nasıl geçer Sivilce izlerine ne iyi gelir Geçmeyen sivilce sebepleri

Sivilce neden çıkar, yüzdeki sivilce ve lekeleri nasıl geçer? Sivilce izlerine ne iyi gelir? Geçmeyen sivilce sebepleri

Sivilce, en yaygın cilt sorunları arasında yer alan ve ergenlik dönemindeki pek çok kişinin yaşadığı sorunlardan biridir. Özellikle yüzdeki yağ oranı bakımından yüksek olan yerlerde çıkan sivilce, tedavi edilmediği takdirde kalıcı izlere neden olarak, kişileri psikolojik olarak olumsuz etkileyebilir. Aynı zamanda nedenler arasında karaciğerden kaynaklı sivilceler de yer alabilir. Peki, sivilce neden olur, nasıl geçer? Sivilceye ve sivilce izlerine ne iyi gelir? İşte geçmeyen sivilcenin sebepleri ve tedavisi

11.07.2021Sağlık
Karavan rehberi: İzole tatilde karavan seçen tüketicinin aklındaki sorular, rotalar ve maliyetler...

Karavan rehberi: İzole tatilde karavan seçen tüketicinin aklındaki sorular, rotalar ve maliyetler...

Pandeminin başlangıcından bu yana Türkiye’de yükselen değer olan karavanların kiralama, satın alma ve kullanım maliyetleri, tatilde hangi rotalar izlenebilir, karavan parkı konum, ücret ve hizmetleri, hangi karavan hangi ehliyet ile kullanılabilir, otoyollarda hangi ücrete tabidir, çekme karavan araç tüketimini ne kadar arttırır gibi soru işaretlerine rehber olmak için cevapları derledik…

10.07.2021Ekonomi
Sırt ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer Geçmeyen sırt ağrısının nedenleri ve evde iyi gelen tedavi yöntemleri

Sırt ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer? Geçmeyen sırt ağrısının nedenleri ve evde iyi gelen tedavi yöntemleri

Kişilerin günlük yaşamını olumsuz anlamda etkileyen sırt ağrısı, genellikle strese, rüzgar çarpmasına bağlı gece yatarken artan ağrılar ile kendisini gösteriyor. Her hastalıkta olduğu gibi sırt ağrısında da erken teşhis büyük ölçüde önem taşıyor. Yanlış oturma şekli, sinir sıkışması sırt ağrısı nedenleri arasında sayılabilir. Peki, sırt ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer? Sırt ağrısı neden olur? İşte, sırt ağrısı ile ilgili merak edilen ayrıntılar ve evde iyi gelen tedavi yöntemleri

9.07.2021Sağlık
Rüyada Elma Ağacı Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Elma Ağacı Altında Oturmak Ve Uyumak Anlamı

Rüyada Elma Ağacı Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Elma Ağacı Altında Oturmak Ve Uyumak Anlamı

Rüyalar, binlerce yıldır insanların dikkatini cezp etmektedir. Eski zamanlarda yaşayan insanlar rüyaların kehanet olduğuna ve dinsel bir anlam taşıdığına inanıyorlardı. Pek çok kişi rüyaları psikolojik fenomen olarak yorumladı ve onları uyurken ruhunun yaşamı olarak görmüştür. İşte, merak edilen tüm detaylar.

8.07.2021Mahmure
Yatsı Namazından Sonra Uyumadan Önce Okunacak Dua, Sure Ve Ayetler

Yatsı Namazından Sonra Uyumadan Önce Okunacak Dua, Sure Ve Ayetler

Müslümanlar için namaz kılmanın önemi büyüktür. Özellikle uykudan önce kılınan sabah namazı güne başlamak ve uykudan önce kılınan yatsı namazı ise günü sonlandırmak için kılınması gereken namazlardandır. Yatsı namazından sonra uyumadan önce okunan dualar ve surelerin neler olduğu ve yatsı namazından önce okunan ayetler ile bunların faziletleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Baht Oyunu 3. son bölümde Tuğçeye evlilik teklifi... İşte Baht Oyunu son bölümde yaşananlar

Baht Oyunu 3. son bölümde Tuğçe'ye evlilik teklifi... İşte Baht Oyunu son bölümde yaşananlar

Baht Oyunu 3. bölüm full izle ekranı yayınlandı. Kanal D’nin yapımcılığını ve proje tasarımını Fatih Enes Ömeroğlu’nun yaptığı, ARC Film imzalı, sevilen dizisi Baht Oyunu'nun 29 Haziran Salı akşamı ekranlara gelen son bölümünde Tuğçe, Ada’dan, Bora’nın günlük planlarını kendisine bildirmesini, bir nevi ajanlık yapmasını istedi. Bora, Ada’yı da dağ evine çağırırken, Tuğçe'ye gelen evlilik teklifi dikkat çekti. İşte, kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için Baht Oyunu son bölüm kesintisiz izleme ekranı ve son bölümde yaşananlar.

29.06.2021Televizyon
Annesi Zeynep Erdoğan vahşice öldürülmüştü Dehşet anlarını anlattı: Sürüne sürüne çıktım

Annesi Zeynep Erdoğan vahşice öldürülmüştü! Dehşet anlarını anlattı: 'Sürüne sürüne çıktım'

Ankara'da kadın doğum uzmanı Opr. Dr. Zeynep Erdoğan (47), eşi Mehmet Erdoğan (45) tarafından vahşice öldürülmüştü. Zeynep Erdoğan'ın ilk evliliğinden olan oğlu Ahmet A. (16) dehşet gününü anlattı. Mehmet Erdoğan'ın cinayetten önce el ve ayaklarını bağlayıp bodrum kata kilitlediği Ahmet A., "Telle ayaklarımı bağladı sonra beni sürükleyerek bodrum kata indirdi. Bu sırada 'Çanta nerede?' diye soruyordu. Çantanın içinde anneme ait önemli evrak ve para vardı. Çantanın yerini söylemedim. Gidince sürüne sürüne merdivenlerden çıktım. Burnumla dış kapıyı açarak dışarı çıktım ve çevredekilerden yardım istedim'' dedi.

29.06.2021Gündem
Boyun tutulmasına ne iyi gelir, nasıl geçer Geçmeyen boyun tutulmasına iyi gelen egzersizler ve doğal çözüm önerileri

Boyun tutulmasına ne iyi gelir, nasıl geçer? Geçmeyen boyun tutulmasına iyi gelen egzersizler ve doğal çözüm önerileri

Yanlış hareket, boyun fıtığı, dolgit gibi farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan boyun tutulmasında stresten uzun süreli telefon konuşmasına kadar pek çok neden tetikleyici olabiliyor. Boyun fıtığı geçmediği taktirde günlük yaşamı oldukça kötü etkileyebiliyor. Peki, boyun tutulmasına ne iyi gelir, nasıl geçer, neden olur, ne kadar sürer? İşte, geçmeyen boyun tutulmasına iyi gelen egzersizler ve doğal çözüm önerileri

28.06.2021Sağlık
Migrene ne iyi gelir ve nasıl geçer Migren neden olur Evde migrene iyi gelen doğal yöntemler ve bitkisel çözümler

Migrene ne iyi gelir ve nasıl geçer? Migren neden olur? Evde migrene iyi gelen doğal yöntemler ve bitkisel çözümler

Migren ağrıları, ataklar halinde gelen baş ağrısı tipidir. 4-72 saat süren, tekrarlayan baş ağrısı ataklarıyla seyredebilir. Kişiden kişiye değişen migren atakları ise yaşam kalitesini düşürür. Stres,kaygı ve uyku düzensizlikleri ile bazı yiyecekler de migreni tetikleyebilir. Migrene iyi gelen bitkisel çaylar, yağlar, hareketler ve bazı yiyeceklerle evde doğal yöntemler ve bitkisel çözümler uygulanabilir. Peki migrene ne iyi gelir? Evde migren nasıl geçer? Migren neden olur? Evde migrene iyi gelen doğal yöntemler ve bitkisel çözümler

25.06.2021Sağlık
Göz Yanmasına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Göz Yanması Nedenleri Ve Tedavisi

Göz Yanmasına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Göz Yanması Nedenleri Ve Tedavisi

İnsanların en çok ihtiyaç duyduğu organlardan birisi gözlerdir. Tabi zaman zaman gözlerde çeşitli rahatsızlıklar görülmesi beklenebilir. Sizler için Göz Yanmasına ne iyi gelir ve nasıl geçer? Göz Yanması nedenleri ve tedavisi nelerdir? İşte, tüm detayları derledik.

24.06.2021Sağlık
Bademcik İltihabına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Bademcik İltihabı Nedenleri Ve Tedavisi

Bademcik İltihabına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Bademcik İltihabı Nedenleri Ve Tedavisi

Bademcik iltihabı hem çocuklarda hem de erişkinlerde ortaya çıkabilen bir durumdur. Bademcik iltihabı en önemli iltihap hastalıklarından bir tanesi olarak bilinmektedir. Bademcik iltihabını doğal yollardan tedavi etmek isteyen kişiler konu ile ilgili bir araştırma serüvenine girmektedirler. Peki bademcik iltihabına ne iyi gelmektedir? Bademcik iltihabı nasıl geçer? Bademcik iltihabının nedenleri nelerdir? Bademcik iltihabı nasıl tedavi edilir? İşte bademcik iltihabı ile ilgili tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Habeş Kedisi Nedir Habeş Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır

Habeş Kedisi Nedir? Habeş Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır?

Habeş kedisi yetiştirilmesi günümüzde çok uzun geçmişe dayalı olmaktadır. Bu bağlamda habeş kedisi nedir? Habeş kedisinin özellikleri, Kişiliği ve Bakımı Nasıldır? Sizler için detaylı olarak merak edilenleri derledik.

24.06.2021Yaşam
Instagramdan gelen bir mesaj hayatını değiştirdi 2 ay boyunca karanlıkta yaşadı

Instagram'dan gelen bir mesaj hayatını değiştirdi! 2 ay boyunca karanlıkta yaşadı

İtalya'daki cıvıl cıvıl memleketinden kalktı dünyanın öbür ucuna buzlarla kaplı bir köye taşındı. Bu hikayeyi okuduktan sonra ona özenir misiniz yoksa akıl fikir mi dilersiniz, size bırakıyoruz...

20.06.2021Dünya
‘Susuz kalan beynin ilk çığlığı baş ağrısıdır’

‘Susuz kalan beynin ilk çığlığı baş ağrısıdır’

Migren şiddetli ataklarla seyreden bir baş ağrısı tipi. Türkiye’de 4 kişiden 3’ü hayat kalitesini düşüren bu hastalığı bilmiyor. Haziran başında Türkiye Migren Raporu’nu açıklayan Küresel Migren ve Ağrı Derneği Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Derya Uludüz: “Migreni olanlar genellikle pratik, hassas yapıya sahip ve mükemmeliyetçidir. Annede migren varsa çocuğa geçme ihtimali yüzde 70. Kadınlarda 3 kat daha sık görülür.”

20.06.2021Hürriyet Pazar
Tedavi edilen karga, klinikten ayrılmıyor

Tedavi edilen karga, klinikten ayrılmıyor

TRABZON'un Ortahisar ilçesinde yavruyken yaralı bulunup tedavisi yapılan karga belediyeye ait klinikte kedilerle birlikte kalıyor. 'Karamel' adı verilen karga, sabah doğaya salındıktan sonra gece karnını doyurmak ve uyumak için yeniden kliniğe geri dönüyor.

12.06.2021Haber
Baş ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer Şiddetli baş ağrısına iyi gelen bitkisel içecekler ve yiyecekler

Baş ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer? Şiddetli baş ağrısına iyi gelen bitkisel içecekler ve yiyecekler

Stres, sinüzit, migren gibi çeşitli nedenlerle yaşanan şiddetli baş ağrıları, çoğu zaman günlük yaşantımızı da olumsuz etkileyebilir. Enseden gelen, zonklayıcı ve geçmeyen sürekli baş ağrısı çeşitleriyle karşı karşıya olan kişilerin sıklıkla başvurduğu doğal ve bitkisel baş ağrısını ilaçsız anında kesen yöntemler sayesinde bu sorunun üstesinden gelmek mümkün. Peki, sinüzit, migren, gerilim tipi geçmeyen şiddetli baş ağrılarına ne iyi gelir? Baş ağrısı nasıl geçer? İşte, baş ağrısına iyi gelen evde bitkisel ve doğal çözüm önerileri…

11.06.2021Sağlık
Bağışıklık Sistemi Nedir Bağışıklık Sistemi Neden Zayıflar, Nasıl Güçlendirilir

Bağışıklık Sistemi Nedir? Bağışıklık Sistemi Neden Zayıflar, Nasıl Güçlendirilir?

Sağlıklı bir yaşam her insan için önemli bir konudur. Çünkü sağlık, kişinin en büyük hazinesidir. Sağlıklı yaşayabilmenin ilk adımı da bağışıklık sistemimizin güçlü olmasıdır. Peki bağışıklık sistemi nedir? Bağışıklık sistemi neden zayıflar, nasıl güçlendirilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Araştırma
Rüyada Türbe Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Türbeye Gitmek Ve Dua Etmek Tabiri

Rüyada Türbe Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Türbeye Gitmek Ve Dua Etmek Tabiri

Rüyada türbe görme, genellikle olumlu bir şekilde yorumlanır. Bu rüya, genellikle rüya sahibinin kötü huylarını bırakacağına işaret eder. Aynı zamanda rüya sahibi, çevresindeki kötü insanlardan kurtulur. Rüyada türbe görmek ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Mezarlıkta Olmak Ne Anlama Gelir Rüyada Mezarlıkta Uyumak Ve Ağlamak Tabiri

Rüyada Mezarlıkta Olmak Ne Anlama Gelir? Rüyada Mezarlıkta Uyumak Ve Ağlamak Tabiri

Genel olarak rüyasında mezarlık gören kişilerin aklına kötü düşünceler gelmektedir. Fakat rüyanızda görmüş olduğunuz mezarlık ve mezarlıkta geçen olayların görüldüğü rüyalar zannedildiği gibi kötü ya da korkunç değildir. İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure

Yazar Sonuçları

Delta’yı hafife almayın

Son günlerde hepimizin kafasını karıştıran çok ama çok önemli bir soru var, o soru şu: Günlük kayıplarımız neden azalmıyor?

4.09.2021

Hayat akarken

“Hepimiz biraz balık, biraz bahar nezlesi, biraz şiir, biraz parasızlık...” (Ferhan Şensoy)

2.09.2021

Eylülde şu günlere dikkat!

Astrolojide Ay’ın boşlukta olması ne demektir ve bu, bizleri neden, nasıl etkiler, inceleyelim... Ay boşlukta olduğunda işler askıda kalır, ilerlemez. Bu yüzden hemen sonuç almak istediğimiz meseleler söz konusu olduğunda, harekete geçmek için bu dönemin bitmesini beklemek önemli.

28.08.2021

Düzenli adet görmek yumurta rezervinin iyi olduğunu göstermez

Kadınların 35 yaşından sonra yumurta sayısı ve kalitesi ciddi oranda azalmaya başlar. Genetik ve çevresel bazı faktörlere bağlı olarak bu değerlerin daha genç yaşlarda da azalarak erken menopoz sürecini başlattığı bilinmektedir. Yumurta rezervinin azlığı, üreme problemiyle doktora başvuran kadınların %10 ile 30’unda görülmektedir. Kimi vakalarda kadın yaşı genç olsa da yaşıtlarına göre az sayıda yumurtaya rastlanır. Her ay düzenli adet görmek yumurtalık rezervinin iyi olduğu anlamına gelmez.

17.08.2021

İçimiz yanarken...

Yanan sadece ormanlarımız değil, nefes alanlarımız ve geleceğimiz...

5.08.2021

Reflüsü olanların daha iyi uyumaları için 3 öneri

Reflü günün her saati rahatsız edici sorunlar yaratır ama göğüs ortasındaki yanma, ağza mide asidi gelmesi gibi semptomlar bizi uykudan bile uyandırabilir. Oysa basit yaşam tarzı değişiklikleriyle deliksiz bir uyku uyuyabilirsiniz.

25.07.2021

Kontakt lens kullanırken dikkat etmeniz gereken 10 kural

Kontakt lensler hayatımızı çok kolaylaştırıyor. Ancak kontakt lenslerin yanlış kullanımı ciddi göz problemlerine yol açabiliyor.

21.07.2021

Vicdanlı kalplere iyi gelecek

Yeni bir dosya, yeni bir yazar.

21.07.2021

“Güzellik yastığı” ile kırışıklıkları önlemek mümkün müdür?

Biz kadınlar, hiç istemediğimiz ama her aynaya baktığımızda gözümüze batan, zamansız ve yersiz kırışıklıklarla savaşmanın her zaman yeni yollarını arıyoruz. Yüz egzersizlerinden, kremlere ve tedavilere kadar her şeyi denemekten sıkılmıyoruz.

30.06.2021

Çocuklarınızı yazın kurs ve etkinliklere gönderiniz

"Saldım çayıra, mevlam kayıra” demeyiniz. Evlatlarınıza yol gösteriniz.

29.06.2021

İleri yaş cinselliğini geliştirecek 6 strateji

İlerleyen yaşla birlikte insan vücudunda doğal olarak bir takım değişiklikler meydana gelir. Yaşlanmanın etkilediği süreçlerden biri de şüphesiz ki cinsel yaşamdır.

16.06.2021

Öğrenilmiş çaresizlik gibi öğrenilmiş Demir Lady...

“Bana, unutmayın ki hiçbir şey olmaz” vecizesi popüler kültürde öyle yer etti ki en sonunda NFT’de satışa çıkardı. Kalenin dışarıdan görünüşü böyle: Yıkılmaz surlar... Ama ikilemli sorularla “içeriden” bildirmesini isteyince başka şeyler anlattı Gülben Ergen: “Bir başıma ağlarım ben. Acımı kendim yaşar, örterim nedense... Öğrenilmiş Demir Lady duruşu.”

14.06.2021

Anatolian IOOC

Geçen hafta Anatolian IOOC için Türkiye’deydim.

7.06.2021