EKSTRA
MENÜ

Uygulamalı Eğitim

Uygulamalı Eğitim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uygulamalı Eğitim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.705 Uygulamalı Eğitim haberi bulunmuştur.

Uygulamalı Eğitim Haberleri

İmam, cami minaresini boyayabilmek için dağcılık eğitimi aldı

İmam, cami minaresini boyayabilmek için dağcılık eğitimi aldı

GİRESUN'un Eynesil ilçesinin Yarımca köyünde imam olarak görev yapan Hüseyin Avni Öztürk (28), caminin minaresini boyamak için Erzurum'da endüstriyel dağcılık eğitimi aldı. Öztürk, iple tırmanacağı 40 metre yükseklikteki caminin minaresini boyadıktan sonra çevre köylerdeki camilerin minarelerini de boyayacak.

8.01.2021Güncel
‘1000 Okul Projesi’ kazandırıyor

‘1000 Okul Projesi’ kazandırıyor

MEB tarafından okullar arası başarı farklarını azaltmak ve mesleki eğitimi güçlendirmek için başlatılan Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında bu yıl 438 okulda yapılan üretim geçen yıla göre yüzde 42 arttı.

24.12.2020Eğitim
Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Üniversitelerde birçok bölüm bulunmaktadır. Bazı bölümler çeşitli alt alanlara ayrılarak farklı üniversite bölümlerini oluşturur. Bu bölümlerden biri de ağaç işleri endüstri mühendisliği bölümüdür. Ağaç işleri endüstri mühendisliği nedir? Ne iş yaparlar? İş imkanları nasıldır? İşte ağaç işleri endüstri mühendisliği bölümü ille ilgili detaylar.

Kalyoncu: “Kısa zamanda çok büyük mesafe aldık”

Kalyoncu: “Kısa zamanda çok büyük mesafe aldık”

Üretime 3 ay önce başlayan Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası, Türkiye’nin yenilebilir enerji ihtiyacını karşılamak ve ihracat fırsatlarını değerlendirmek için üretim kapasitesini 2 katına çıkarma kararı aldı. Fabrikada üretilen güneş panellerinin Karapınar GES’te kurulumu ise devam ediyor ve kurulu güç kısa sürede 40 Megavat’a ulaştı. Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu, “Yerli ve milli enerji atılımı açısından ülkemiz için büyük ve değerli bir projeyi hayata geçiriyoruz. Bu alanda kısa zamanda çok büyük mesafe aldık. Ülkemiz, atılan bu adımlarla enerji üretiminde dünyada iyi bir konuma geldi. Daha gidilecek yol var ve bu hedef doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

5.12.2020Ekonomi
Oyunculuk Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Oyunculuk Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Oyuncu kelimesi dilimize Aktör kelimesinden gelmektedir. Aktör kelimesinin kökeni ise Yunanca hypokrites kelimesine dayanır. Bu kelime canlandıran, oynayan kişi anlamında kullanılır. İşte, tüm detaylar.

Geleneksel El Sanatları (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Geleneksel El Sanatları (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Geleneksel el sanatları bölümü, Türk kültüründe yer alan motifler, yazılar, dokumalar ve daha pek çok sanat örneklerine karşı ilgi ve beceriye sahip Türk kültürüne hakim öğrenciler yetiştirmeyi amaçlar. Geleneksel el sanatları bölümü nedir? Geleneksel el sanatları bölümü mezunları ne iş yapar? Gibi en çok merak edilen soruların cevabını sizler için derledik.

Arkeoloji Ve Sanat Tarihi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Arkeoloji Ve Sanat Tarihi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İnsanlığın var oluşundan bugüne kadar geçen zamanda ortaya çıkan bütün tarihi ve kültürel eserler hem arkeoloji hem de sanat tarihinin araştırma alanı içine girer. Arkeoloji ve sanat tarihi bölümü nedir? Mezun olan kişilerin çalışma alanları nelerdir? Sizler için derledik.

Allianz Teknik 1 yılda 2000’den fazla misafir ağırladı

Allianz Teknik 1 yılda 2000’den fazla misafir ağırladı

Allianz Türkiye’nin geçtiğimiz yıl toplumsal risk farkındalığını artırma hedefiyle hayata geçirdiği Allianz Teknik, 1 yaşını doldurdu.

14.11.2020Sigorta
CTE idare memuru öğrencisi nedir, ne iş yapar, maaşı ne kadar

CTE idare memuru öğrencisi nedir, ne iş yapar, maaşı ne kadar?

CTE idare memuru öğrencisi, pek çok vatandaşın araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan CTE idare memuru öğrencisi pozisyonunda çalışan bir kişi, göreve resmi olarak başlamasının ardından 4 bin 500 TL civarında gelire sahip olmaktadır. 2,5 yıl erken emekli olma imkanına da sahip olan CTE idare memuru, ceza infaz kurumları iş yurdu yönetiminde de elde edilen gelirler doğrultusunda yıllık olarak 2000 – 6000 TL arasında kar payı alabilmektedir. İşte, CTE idare memuru öğrencisi hakkında detaylı bilgiler

12.11.2020Gündem
Uygulamalı eğitime uzaktan çözümler... Evde damar yolu açıyor, diş oyuyorlar

Uygulamalı eğitime 'uzaktan' çözümler... Evde damar yolu açıyor, diş oyuyorlar

Üniversitelerin birçoğu güz dönemini uzaktan eğitim yoluyla geçirme kararı aldı. Tıp, diş hekimliği gibi uygulama gerektiren fakültelerde eğitimin nasıl verileceği ise merak ediliyordu. Bazı fakülteler bu durum için farklı çözümler üretti.

19.10.2020Eğitim
YÖK’ten hastane düzenlemesine teşekkür

YÖK’ten hastane düzenlemesine teşekkür

TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen teklifle Yükseköğretim kanununda değişikliğe gidildi. Buna göre Tıp Fakültesi açmak isteyen vakıf üniversitelerine hastane kurma şartı getirildi. YÖK Başkanı Yekta Saraç kararın ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak yetkililere teşekkür etti.

17.10.2020Eğitim
Meslek liselerinde yüz yüze eğitim başladı

Meslek liselerinde yüz yüze eğitim başladı

Ana okulları ve ilkokullar için çalan ders zili, bu hafta da meslek liseleri için çaldı. Uygulamalı eğitim yapacak olan 10, 11 ve 12'nci sınıflar ders başı yaparken, henüz alan dersi seçmeyen 9'uncu sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime bir hafta sonra başlayacak.

5.10.2020Eğitim
Meslek Liseleri yüz yüze eğitime başladı

Meslek Liseleri yüz yüze eğitime başladı

ANA Okulları ve ilkokullar için çalan ders zili, bu hafta da meslek liseleri için çaldı. Uygulamalı eğitim yapacak olan 10, 11 ve 12’nci sınıflar ders başı yaptı.

5.10.2020Gündem
Akıllı tarımda yeni dönem başlıyor

Akıllı tarımda yeni dönem başlıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü ile Gebze Teknik Üniversitesi arasında yarın imzalanacak "Akıllı Tarım Uygulamaları Eğitim Merkezi" iş birliği protokolüyle akıllı tarımda yeni bir dönem başlayacak.

4.10.2020Ekonomi
Meslek liselerinde yüz yüze eğitim başlıyor

Meslek liselerinde yüz yüze eğitim başlıyor

Mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri, güzel sanatlar liseleri ve spor liselerinde alan ve dal derslerin uygulama kazanımları, 5 Ekim'den itibaren yüz yüze eğitimle verilecek.

2.10.2020Eğitim
Son dakika haberleri... Meslek liselerinde uygulamalı dersler 5 Ekimden itibaren yüz yüze yapılacak

Son dakika haberleri... Meslek liselerinde 'uygulamalı dersler' 5 Ekim'den itibaren yüz yüze yapılacak

Mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri, güzel sanatlar liseleri ve spor liselerinde alan ve dal derslerin uygulama kazanımları, 5 Ekim'den itibaren yüz yüze eğitimle verilecek. Yüz yüze eğitimde, öğrenciler gruplara ayrılarak her ders saati 30, teneffüsler 10 ve öğle arası 45 dakika olarak uygulanacak.

2.10.2020Gündem
Profesöre taciz suçlaması

Profesöre taciz suçlaması

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 10 öğrenci okuldaki bir klinikte görev yapan Prof. Dr. Z.E.B.’yi sözlü ve fiili taciz suçlamasıyla şikâyet etti. Şikâyetçilerin şahit gösterdiği arkadaşları da anlatılanları doğruladı. 2019’un aralık ayında üniversite bünyesinde başlatılan soruşturma sonuçlanmadı. Öğrenciler “Üzerinin örtülmesinden korkuyoruz” derken iddiaların odağındaki Prof. Z.E.B. ise ‘iftira’ dedi.

27.09.2020Gündem
Üniversiteli marangozlar

Üniversiteli marangozlar

Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (MYO) Mobilya Dekorasyon Programı kapsamında teorik eğitimin yanı sıra marangozluk yapan öğrenciler, kamu kurumlarının mobilyalarını üretiyor.

26.09.2020Eğitim
Son dakika... Adalet Bakanı Gülden 1200 hakim ve savcı alımı için açıklama

Son dakika... Adalet Bakanı Gül'den 1200 hakim ve savcı alımı için açıklama

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 1200 hâkim ve savcı alımı için yapılacak sınava ilişkin ilanı Bakanlığın web sitesinde yayınladıklarını duyurdu.

22.09.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı duyurdu: Milli aşı babayiğitleri aranıyor

Sağlık Bakanlığı duyurdu: Milli aşı babayiğitleri aranıyor

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’de kurulacak tesislerde aşı geliştirme, araştırma ve üretimin her aşamasında görev yapabilecek biyolog, laboratuvar teknisyeni, eczacı, kimyager, veteriner hekim, tıbbi farmakolog ve hekimler arıyor.

22.09.2020Gündem
Türkiyenin Otomobili için ön lisans programı açıldı

'Türkiye'nin Otomobili' için ön lisans programı açıldı

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) bünyesinde açılarak ilk öğrencilerini kabul eden ön lisans programı, Gemlik ilçesinde yapımı süren "Türkiye'nin Otomobili" fabrikasındaki üretim için eleman ihtiyacını karşılayacak.

9.09.2020Teknoloji
İHA uygulamalı eğitim ve teknoloji merkezi olmayı hedefliyorlar

İHA uygulamalı eğitim ve teknoloji merkezi olmayı hedefliyorlar

Karesi Belediyesi, İnsansız Hava Aracı (İHA) teorik ve uygulamalı eğitim sınıfları, İniş ve kalkış pistleri, kapalı uçuş alanları, yarış alanları ve E-Spor tesisin yer alacağı Karesi Belediyesi İnsansız Hava Aracı Uygulamalı Eğitim ve Teknoloji Merkezi kurulması için çalışmalara başladı. Türkiye’de bir ilk olacak merkez ile Karesi, İHA Üssü haline gelecek.

3.09.2020Teknoloji
Üniversitelerin tercihi: Güz döneminde online eğitim

Üniversitelerin tercihi: Güz döneminde online eğitim

Üniversiteler, YÖK’ün eğitim öğretim için 1 Ekim’i işaret etmesinin ardından akademik takvimlerini oluşturmaya başladı. Birçok üniversite güz dönemi yarıyılı eğitimlerini uzaktan yapmaya karar verdi. Uygulama gerektiren dersler ile final sınavları ise yüz yüze yapılacak.

3.09.2020Eğitim
Öğrencilere bilim ve teknoloji alanında uygulamalı eğitim

Öğrencilere bilim ve teknoloji alanında uygulamalı eğitim

Kastamonu'da düzenlenen etkinlikle, dezavantajlı ve okullarındaki en başarılı 48 öğrenciye bilim ve teknoloji alanında uygulamalı eğitim veriliyor.

25.08.2020Teknoloji
Danilo Şef aşçı adaylarına risottonun püf noktalarını verdi

Danilo Şef aşçı adaylarına risotto'nun püf noktalarını verdi

Türkiye'de adından sıkça söz ettiren ünlü İtalyan şef Danilo Zanna, geleceğin şef adaylarıyla mutfağa girdi. Gastronomi bölümünde okumak isteyen adaylara ders veren Zanna, İtalyan mutfağının önemli lezzetlerinden biri olan risotto'nun tüyolarını paylaştı.

Teknolojinin eğitime yansımasını kullanmak durumundayız

'Teknolojinin eğitime yansımasını kullanmak durumundayız'

Doç. Dr. Meltem Eryılmaz, sanal gerçeklik ile eğitim, dijital dönüşüm sürecinde eğitim ve korona virüs sürecinin eğitimde teknoloji kullanımına yansımaları konuları üzerine değerlendirmelerde bulundu. Artık teknolojinin eğitimde kullanımının çok popülerleştiğini söyleyen Eryılmaz, teknolojinin hızla ilerlemesiyle bunun kaçınılmaz bir gerçek olduğunu kaydetti.

13.08.2020Teknoloji
Sosyal mesafeli mezuniyet

Sosyal mesafeli mezuniyet

Selçuk Üniversitesi (SÜ) 2019-2020 eğitim-öğretim yılında 45’inci yıl mezunları törenle cübbelerini giydi.

11.08.2020Eğitim
Bakan Adil Karaismailoğlundan önemli mesajlar: Türkiye Cumhuriyeti büyüyecek ve güçlenecektir

Bakan Adil Karaismailoğlu'ndan önemli mesajlar: 'Türkiye Cumhuriyeti büyüyecek ve güçlenecektir'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Piri Reis Üniversitesinde Deniz Ticaret Odası'nın 'Temmuz Ayı Meclis Toplantısı'na katıldı. Bakan Karaismailoğlu, “Unutmayalım ki, denize ve denizciliğe verilecek önem ölçüsünde Türkiye Cumhuriyeti büyüyecek ve güçlenecektir" dedi.

2.07.2020Gündem
MEBden kurslara tedbir yazısı

MEB'den kurslara tedbir yazısı

Sürücü kursları, iş makinesi operatörlük kursu, gemi adamı yetiştirme ile pilot yetiştirme kurslarında, dersliklerin oturma düzeni, kursiyerler arasında en az bir metre mesafe olacak şekilde oluşturulacak. Ateşi 38 dereceden yüksek olanlarla öksürük, burun akıntısı, solunum sıkıntısı gibi belirtileri olan ya da gelişenler içeri alınmayacak.

13.06.2020Eğitim
YÖKten hemşirelik okuyanlara staj kolaylığı

YÖK'ten hemşirelik okuyanlara staj kolaylığı

YÖK, öğretmenlik programlarında okuyan öğrencilerin ardından hemşirelik programlarında okuyan öğrencilerin de stajları konusunda yeni bir karar aldı. Buna göre, hemşirelik programlarında mezun aşamasındaki öğrenciler, staj uygulamalarını koruyucu önlemler alarak sağlık birimlerinde yapabilecekleri gibi, uzaktan öğretim yoluyla da tamamlayabilecek.

10.04.2020Eğitim
YÖKten uygulamalı eğitim ve staja kolaylık

YÖK'ten uygulamalı eğitim ve staja kolaylık

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "2019-2020 bahar dönemi için öğrencilerin eksik kalan uygulama eğitimi ve süresinin, uzaktan öğretim yöntemiyle ders, ödev, proje, uygulama dosyası ve benzeri etkinlikler veya yaz öğretimi şeklinde yükseköğretim kurumları tarafından tamamlatılabilmesine karar verildi" dedi.

9.04.2020Eğitim
Bakanlıklara bağlı bazı kurumların yapısında değişiklik

Bakanlıklara bağlı bazı kurumların yapısında değişiklik

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile KOSGEB, Türkiye Su Enstitüsü, TSE, TRT, TÜİK, Vakıflar Genel Müdürlüğü ile MAPEG'in teşkilatı yapısı ve görevlerinde düzenleme yapıldı.

8.04.2020Ekonomi
Hakem lisesi için protokol imzalandı

Hakem lisesi için protokol imzalandı

MEB ile TFF arasında TFF Hakem Meslek Lisesi’nin açılmasını sağlayacak protokolü imzaladı.

13.03.2020Eğitim
İstanbul Havalimanı polislerine ilk yardım eğitimi

İstanbul Havalimanı polislerine ilk yardım eğitimi

İSTANBUL Havalimanı'nda meydana gelebilecek ani olaylarda, etkin müdahale etmeleri amacıyla görevli tüm polislere yönelik kapsamlı şekilde ilk eğitim yardımı verilmeye başlandı.

11.02.2020Gündem
10 soruda bekçileri tanıyalım

10 soruda bekçileri tanıyalım

Geçmişin ‘bekçi amca’ nostaljisi, Meclis’te görüşmeleri süren yeni çarşı ve mahalle bekçileriyle ilgili yasa teklifiyle canlandı. Ancak bu kez, özellikle muhalefetin ‘polis yetkileri’ itirazlarına yol açan kimlik sormadan araç durdurmaya, zor ve silah kullanmaya kadar geniş yetkileriyle tartışma konusu oldular. Büyükşehirler ve güvenlik riski olan iller ağırlıklı olmak üzere 81 ilde görev yapan bu yeni nesil bekçiler kimler ve bu görevlere nasıl seçiliyorlar? Bakanlık verilerine göre yeni bekçilerin seçilip göreve başlama süreçleri özetle şöyle:

1.02.2020Gündem
Enerji verimliliği yönetmeliğinde değişiklik

Enerji verimliliği yönetmeliğinde değişiklik

Enerji verimliliğine yönelik hizmetler kapsamında, gerekli şartları taşıyan üniversite ve meslek odalarına uygulamalı eğitim yapabilmeleri ve şirketleri yetkilendirebilmeleri için, tüzel kişilere de sanayi veya bina ve hizmetler sektörlerinde faaliyet yürütebilmeleri için 5 yıl süreli yetki belgesi verilecek.

25.01.2020Ekonomi
YÖKten uygulamalı eğitimler için yeni yönetmelik

YÖK'ten uygulamalı eğitimler için yeni yönetmelik

YÖK, ‘Uygulamalı Eğitimler Çerçeve Yönetmeliği’ni askıya çıkardı. YÖK’ten yapılan açıklamaya göre, Yükseköğretim kurumlarının uygulamalı eğitimlerle ilgili farklı kavramlar kullandığı bunun da uygulamalarda sorunlara yol açtığı ve uygulamalı eğitimlerin amacına ulaşamadığı tespit edildi.

21.01.2020Eğitim
Meslek liselerinden 2019da ekonomiye 392 milyon lira katkı

Meslek liselerinden 2019'da ekonomiye 392 milyon lira katkı

MEB verilerine göre, 2019'da, mesleki ve teknik Anadolu liseleri ile mesleki eğitim merkezlerinde yapılan üretimden 392 milyon lira gelir elde edildi. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, "2018'in geliriyle karşılaştırıldığında 2019'da yüzde 40'lık artış gerçekleşti. İl bazında en fazla gelir Ankara, Antalya ve Hatay'da elde edilirken, okullar düzeyinde Hatay Dörtyol Recep Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilk sırada yer aldı" dedi.

11.01.2020Eğitim
Uluslararası öğrenci sayısı 178 bine ulaştı

Uluslararası öğrenci sayısı 178 bine ulaştı

Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi kapsamında 16 pilot üniversitedeki 3 bin öğretim üyesi ve yaklaşık 36 bin öğrenciye dijital dönüşüm eğitimi verildi. Akademide ‘Açık Erişim ve Açık Bilim’ çalışmaları başlatıldı. ‘Geleceğin Meslekleri, Mesleklerin Geleceği’ başlıklı kongrede, gelecek yıl açılacak yeni üniversite programları masaya yatırıldı. Vakıf üniversitelerini Ar-Ge'ye ve öğretim üyesi yetiştirmeye teşvik eden, reklam-tanıtım bütçesine sınırlama getiren kararlar alındı. ‘Hedef odaklı uluslararasılaşma’ politika sonucu 2014'te 48 bin olan uluslararası öğrenci sayısı, dört yılda 178 bine ulaştı.

30.12.2019Eğitim
TÜBAdan öğretmenlere Uygulamalı Bilim Eğitimi Kursu

TÜBA'dan öğretmenlere "Uygulamalı Bilim Eğitimi Kursu"

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA), temel bilimler öğretmenlerine yönelik Uygulamalı Bilim Eğitimi Kursu düzenleyecek.

23.12.2019Teknoloji
MYO’larda uygulamalı eğitim arttırılacak

MYO’larda uygulamalı eğitim arttırılacak

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Öğrencilerimizin mesleki becerilerinin geliştirilmesi amacıyla uygulamalı eğitimlerinin arttırılması konusunu görüşerek, bu konunun da ele alınacağı MYO müdürlerinin katılımıyla bir çalıştay yapılmasını kararlaştırdık" dedi.

19.12.2019Eğitim
Mercedes-Benz Türk, 5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Laboratuvarı’nı yeniledi

Mercedes-Benz Türk, 5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Laboratuvarı’nı yeniledi

Mercedes-Benz Türk’ün, Mercedes-Benz Bayileri ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın işbirliğinde gerçekleştirdiği proje kapsamında; Taşdelen IMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hatay Samandağ Adem Nural Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gaziantep Şehitkamil Ali Topçuoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Van Mehmet Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin laboratuvarları yenilendi.

18.12.2019Teknoloji
Antalyada hekimlere robotik cerrahi sistem kursu

Antalya'da hekimlere robotik cerrahi sistem kursu

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Aydınlı, "Tüm cerrahlarımız robot simülasyonuna geçerek dikiş attı ve robotu kullanmayı öğrendi. Cerrahlara robotla nasıl nakil yapılacağı gösterildi." dedi.

9.12.2019Teknoloji
Meslek lisesi öğrencileri köylerdeki bilgisayarları onarıyor

Meslek lisesi öğrencileri köylerdeki bilgisayarları onarıyor

Hatay'da meslek lisesi öğrencileri bir yandan mesleklerini öğrenirken diğer yandan da üç yıl önce başlattıkları ‘Kırsalda teknolojik kalkınma projesi’ kapsamında köy okullarındaki bilgisayarların bakım ve onarımını üstleniyor.

30.11.2019Eğitim
OSTİMde sanayi-üniversite uyumunu artıracak iş birliği

OSTİM'de sanayi-üniversite uyumunu artıracak iş birliği

OSTİM Sanayici İşadamları Derneği (OSİAD) ile Ostim Teknik Üniversitesi arasında üniversite birikimi ve sanayi pratiğini bir araya getirmeyi amaçlayan iş birliği protokolü imzalandı.

19.11.2019Ekonomi