EKSTRA
MENÜ

Uyarı

Uyarı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uyarı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 36.191 Uyarı haberi bulunmuştur.

Uyarı Haberleri

Kurt Kocayınca Köpeğin Maskarası Olur atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Kurt Kocayınca Köpeğin Maskarası Olur atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Atasözleri, atalarımızın kendi deneyimlerinden yola çıkarak bizlere aktardığı bilgece sözlerdir. Uyarı niteliğinde olurlar. Eski dönemden bu zamana kadar gelmişlerdir. Anonimdirler. Kurt kocayınca köpeğin maskarası olur atasözü de bunlardan biridir. Bu bakımdan kurt kocayınca köpeğin maskarası olur atasözünün anlamı nedir? Cümle içinde nasıl kullanılır benzeri bilgileri derledik.

Kurt Dumanlı Havayı Sever Atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Kurt Dumanlı Havayı Sever Atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Günlük hayatta sık sık bazı özlü sözlere yer veririz. Bu özlü sözler içerisinde uyarı nitelikli, öğüt verici ve kalıplaşmış cümleler olan sözlere atasözü denir. Kurt dumanlı havayı severde bu cümlelerdendir. Bu bakımdan kurt dumanlı havayı sever atasözünün anlamı nedir? Cümle içinde nasıl kullanılır gibi bilgileri derledik.

UYARSİS’in kurulması ve işletilmesine ilişkin yönetmelik Resmi Gazete’de

UYARSİS’in kurulması ve işletilmesine ilişkin yönetmelik Resmi Gazete’de

Ulusal Mobil Uyarı Sistemi’nin (UYARSİS) kurulması ve işletilmesine ilişkin yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan konuyla ilgili yaptığı açıklamada "UYARSİS sayesinde afet veya acil durumlarda, coğrafi alan içindeki kişilerin erken uyarı mesajlarını alabilmesi mümkün olacak" dedi.

26.02.2021Gündem
Keskin Sirke Küpüne Zarar Verir atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Keskin Sirke Küpüne Zarar Verir atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Öğüt içeren, deneyim ile bezenmiş kalıplaşmış cümlelere atasözü denir. Bu cümleleri insanlar günlük hayatlarında sıklıkla kullanırlar. Eskiler tarafından bizlere kazandırılmış olan cümlelerdir. Keskin sirke küpüne zarar verir atasözü de bunlardandır. Keskin sirke küpüne zarar verir atasözünün anlamı nedir ve cümle içinde nasıl kullanılır? İşte, tüm detaylar.

Kaçan Balık Büyük Olur atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Kaçan Balık Büyük Olur atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Özellikle bazı fırsatları kaçırma şeklinde ifade edilebilecek kaçan balık büyük olur atasözü, tam anlamıyla birçok kişinin merak ettiği cümlelerden biridir. Bu cümlenin gerçek anlamını öğrenerek amaca uygun farklı yerlerde kullanabilirsiniz. İşte kaçan balık büyük olur atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK) konusunda detaylar.

Bir Zamanlar Çukurova son bölüme Behicenin ölümü damga vurdu... İşte Bir Zamanlar Çukurova 85. son bölümde yaşananlar

Bir Zamanlar Çukurova son bölüme Behice'nin ölümü damga vurdu... İşte Bir Zamanlar Çukurova 85. son bölümde yaşananlar

Bir Zamanlar Çukurova 85. son bölüm izle ekranı internetten yayınlandı. Heyecanlı bölümle izleyici karşısına çıkan Bir Zamanlar Çukurova'nın 25 Şubat tarihli 85. son bölümünde Fikret'in, babasının Adnan Yaman olduğunu itiraf etmesi dikkat çekti. Hünkar Yaman'ın kanını elinde taşıyan Behice'nin yakalanacağını anladığı zaman kendisini öldürmesi ise son bölüme damga vurdu. Kaçıranlar için Bir Zamanlar Çukurova son bölümün tamamı yayınlandı. İşte, Bir Zamanlar Çukurova 85. bölüm ve bu hafta yaşananlar.

25.02.2021Televizyon
Alman perakendecilerden uyarı

Alman perakendecilerden uyarı

Almanya Perakendeciler Birliği (HDE), ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle kapalı bulunan mağazaların yarısının ciddi bir var oluş mücadelesi verdiğini belirterek, Alman hükümetine hızlı yardım ve açılış stratejisi belirlenmesi çağrısında bulundu.

25.02.2021Ekonomi
Beşiktaşta inşaattan düşen beton parçası iki otomobile zarar verdi

Beşiktaş'ta inşaattan düşen beton parçası iki otomobile zarar verdi

Beşiktaş'ta park halindeki iki aracın üzerine inşaat alanından beton parçası düştü. O sırada kaldırımda kimsenin olmaması olası bir facianın önüne geçti. Beton parçasının yuvarlanarak araçların üzerine düşmesi ise güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

25.02.2021Gündem
Uzman isim uyardı Sahte şampuana dikkat

Uzman isim uyardı! Sahte şampuana dikkat

Son dönemlerde düzenlenen operasyonlarla adından oldukça söz ettiren sahte şampuanlar adeta zehir saçıyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Özlem Kaplan sahte şampuanlarla ilgili çok önemli uyarılarda bulundu.

25.02.2021Haber
Uzman isimden sahte şampuan uyarısı Göz kayıplarına yol açabilir

Uzman isimden sahte şampuan uyarısı! 'Göz kayıplarına yol açabilir'

Son dönemlerde düzenlenen operasyonlarla adından oldukça söz ettiren sahte şampuanlar adeta zehir saçıyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Özlem Kaplan sahte şampuanlarla ilgili çok önemli uyarılarda bulundu.

25.02.2021Gündem
The service is unavailable ne demek AÖL girişi neden yapılamıyor

The service is unavailable ne demek? AÖL girişi neden yapılamıyor?

AÖL sınavlarının başlamasıyla birlikte pek çok öğrenci, internet üzerinden AÖL sınav giriş ekranına ulaşmaya çalışıyor. Online olarak gerçekleşecek olan sınava girmek isteyen pek çok kişi 'The service is unavailable' hatası ile karşılaştı. Peki, The service is unavailable ne demek? AÖL girişi neden yapılamıyor? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

25.02.2021Gündem
Japonyada Başbakan Suganın oğlunun karıştığı soruşturmada 11 bürokrata ceza

Japonya'da Başbakan Suga'nın oğlunun karıştığı soruşturmada 11 bürokrata ceza

Japonya'da Başbakan Suga Yoşihide'nin oğlunun çalıştığı bir uydu firması personelince, lüks restoranlarda ağırlanan ve hediyeler verilen İçişleri ve İletişim Bakanlığı bürokratı 11 kişi cezalandırıldı.

25.02.2021Dünya
Instagram Dondurma Linki - Geçici Instagram hesap kapatma ve dondurma geri açma (2021)

Instagram Dondurma Linki - Geçici Instagram hesap kapatma ve dondurma geri açma (2021)

Instagram dondurma işlemi kısa bir süreliğine Instagram'a ara vermek için gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlem ile hesabı geçici süre instagram hesap kapatma için Instagram dondurma linki üzerinden açılan sayfadan kolay ve basit bir şekilde hesap dondurulabilir. Instagram'ını belirli bir süre dondurmuş olan kişiler tekrardan Instagram dondurmayı geri açmak isteyebilirler. Bunun için de bir önceki yaptıkları eylemi kaldırma yoluna gidebilirler. Bu içerikte sizler için sırasıyla bilgisayardan, cep telefonundan ve tabletten fark olmaksızın Instagram dondurma nasıl yapılır ya da Instagram nasıl dondurulur, instagram dondurmayı geri açma yani iptal etme ve dondurma süresi hakkında tüm detayları paylaşıyoruz.

24.02.2021Gündem
IMF Başkanı Georgievadan uyarı

IMF Başkanı Georgieva'dan uyarı

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, toparlanma beklentilerinin ülkeler ile bölgeler arasında tehlikeli biçimde ayrıştığını belirterek, "Ülkeler arası ve ülkeler içindeki bu tehlikeli ayrışmayı tersine çevirmek için güçlü politika eylemlerinin alınması gerek." uyarısında bulundu.

24.02.2021Ekonomi
Prof. Dr. Yeşim Taşova: 3üncü dalga kaçınılmaz olarak yakın bir zamanda olabilir

Prof. Dr. Yeşim Taşova: 3'üncü dalga kaçınılmaz olarak yakın bir zamanda olabilir

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova, kurallara uyulmaması durumunda 3'üncü dalganın kaçınılmaz olduğunu belirtti. Prof. Dr. Taşova, "Yakın zamanda olabilir" dedi.

24.02.2021Haber
Analistlerden kripto para açıklaması Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Ripple için önemli uyarı

Analistlerden kripto para açıklaması! Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Ripple için önemli uyarı

Kripto para birimleri son dönemde şirketlerin ve yetkililerinin açıklamalarıyla artışa geçerken analistler uyarıda bulundu. Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Ripple başta olmak üzere kontrol mekanizmasının işlememesi nedeniyle spekülatif varlık grupları arasında başı çekerken analistler temkinli olunması gerektiğini belirtti.

24.02.2021Ekonomi
Prof. Dr. Hüseyin Torosdan çöl tozu uyarısı

Prof. Dr. Hüseyin Toros'dan çöl tozu uyarısı

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, Avrupa'da hafta boyunca etkili olacak çöl tozlarının yarın Türkiye'ye yoğunluğunu azaltarak gelmesinin beklendiğini bildirdi. Toros, ''Avrupa’da etkili olan çöl tozları özellikle kuzeyli hakim rüzgarların etkisiyle Türkiye'nin güney kesimlerine doğru inerek etkili olacak. Hafta başından itibaren de kuzeyden başlayarak etkisini kaybetmesi tahmin ediliyor.'' ifadelerini kullandı.

24.02.2021Haber
Uzmanlardan uyarı: Gözdeki sararmayı ihmal etmeyin

Uzmanlardan uyarı: Gözdeki sararmayı ihmal etmeyin

Gözlerdeki sarılığın karaciğer, pankreas ve safra kesesi gibi hastalıkların belirtisi olabileceğini söyleyen Prof. Dr. Onur Yaprak, “Sarılık bir rahatsızlığın belirtisidir, kendisi bir hastalık değildir. Sarılığa yol açan nedenler çok çeşitlidir. Tüm bu nedenler arasında şüphesiz en çok korkulan durumlar karaciğer, pankreas, safra kesesi ve safra yollarında gelişen kanserlerdir. Bu bölgelerde gelişen kanserler gözlerde ve ciltte sarılığa, idrarda koyulaşmaya, dışkı renginde ise açılmaya yol açar” dedi.

24.02.2021Sağlık
20 milyon lira çiftçinin cebinde kaldı

20 milyon lira çiftçinin cebinde kaldı

İş Bankası ve Vodafone Business tarafından hayata geçirilen ‘Dijital Tarım Çözümü’ sayesinde çiftçi zarardan kurtuldu. Bursa’daki zeytin arazilerinde dijital tarım istasyonları sayesinde yapılan erken uyarılarla 15 milyon liranın üzerinde, Mersin Silifke’deki istasyonlarla da çilek üretiminde 5 milyon liraya yakın tasarruf sağlandı.

24.02.2021Ekonomi
Türk jetleri Yunan uçaklarını kovaladı

Türk jetleri Yunan uçaklarını kovaladı

Kuzey Ege’de uluslararası sularda deprem araştırması yapan TCG Çeşme gemisine Yunan savaş uçakları yanıltıcı fişekle tacizde bulundu. Taciz üzerine bölgeye gelen Türk F-16’ları it dalaşına girerek Yunan uçaklarını püskürttü.

24.02.2021Dünya
İstediğini Söyleyen İstemediğini İşitir atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

İstediğini Söyleyen İstemediğini İşitir atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

İstediğini Söyleyen İstemediğini İşitir sözü, genellikle düşünmeden konuşan kişileri eleştirmek için kullanılır. Atasözü, konuşurken argo kelimeler ve kaba ifadeler kullananlar için de bir uyarı niteliği taşır. İstediğini Söyleyen İstemediğini İşitir atasözünün anlamı nedir? Merak edenler için örnek cümlelerle açıkladık.

Ismarlama Hac Hac Olmaz atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Ismarlama Hac Hac Olmaz atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Atasözleri çoğu zaman ders niteliği kimi zaman ise bir cevap olarak kullanılıyor. Günümüzde dahi hala etkisini kaybetmeyen bazı atasözleri toplum içinde derin bir yer edinmiş ve hemen hemen her kesim için kullanıma uygundur. Manası derin ve öğüt niteliğindeki atasözlerinin anlamlarını sizin için derledik.

Irmaktan Geçerken At Değiştirilmez atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Irmaktan Geçerken At Değiştirilmez atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Ele alınmış bir işin doğru şekilde yapabilmesi noktasında, ırmaktan geçerken at değiştirilmez atasözü iyi bir uyarı niteliği taşır. Son zamanlarda internet üzerinden de en çok araştırılan atasözlerinden biridir. İşte ırmaktan geçerken at değiştirilmez atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK) konusunda detaylar.

İki Karpuz Bir Koltuğa Sığmaz atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

İki Karpuz Bir Koltuğa Sığmaz atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Dikkat edilmesi ve ciddiye alınması gereken en önemli atasözlerinden biri iki karpuz bir koltuğa sığmaz atasözüdür. Bazı işlerin doğru şekilde yapılabilmesi amaçlı, uyarı niteliği taşıyan bir atasözü olarak da öne çıkıyor. İşte iki karpuz bir koltuğa sığmaz atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK) hakkında merak edilenler.

Her Ağacın Meyvesi Olmaz atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Her Ağacın Meyvesi Olmaz atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Birçok kişi tarafından sıklıkla kullanılan bu atasözünde ''Ağaç'' sözcüğü insanları simgelerken, ''Meyve'' kelimesi ise ''üretkenlik'' ve ''verim'' anlamında kullanılmıştır. Her Ağacın Meyvesi Olmaz atasözünün anlamı nedir, kimler için kullanılır? Merak edenler için örnek cümlelerle derledik.

Fenerbahçenin hırçın çocuğu Caner Erkin Kart ve asist sayısında zirvede

Fenerbahçe'nin hırçın çocuğu Caner Erkin! Kart ve asist sayısında zirvede

Fenerbahçe'nin milli sol beki Caner Erkin, Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası'nda gördüğü 8 sarı kartla takımın en hırçın futbolcusu oldu.

23.02.2021Futbol
Erken uyarı ile 20 milyon lira çiftçinin cebinde kaldı

Erken uyarı ile 20 milyon lira çiftçinin cebinde kaldı

İş Bankası ve Vodafone Business tarafından hayata geçirilen Dijital Tarım Çözümü kapsamında İş Bankası destekli kurulan istasyonlar kapsamında sunulan ilk altı aylık raporlarda sürdürülebilir tarım için olumlu sonuçlar yer alıyor. İlk etapta kurulumu tamamlanan ve devreye alınan Bursa’daki zeytin arazilerinde dijital tarım istasyonları sayesinde yapılan erken uyarılarla toplam 15 milyon liranın üzerinde, Mersin Silifke’deki istasyonlarla da çilek üretiminde 5 milyon liraya yakın tasarruf sağlandı.

23.02.2021Ekonomi
Vitamin ve gıda takviyeleriyle ilgili şoke eden iddia Çok önemli uyarı...

Vitamin ve gıda takviyeleriyle ilgili şoke eden iddia! Çok önemli uyarı...

İnternet sitelerinde satılan vitamin ve gıda takviyeleri ile ilgili şoke eden iddialar ortaya çıktı. Eczanelerin dışında özellikle internet sitelerinde, marketlerde hatta benzin istasyonlarında bile satışa sunulan bu ürünlerin de sahtelerinin olduğu iddia edildi.

23.02.2021Gündem
Prof. Dr. Enginyurttan korkutan açıklama: Vakalar daha ağır olacak

Prof. Dr. Enginyurt'tan korkutan açıklama: Vakalar daha ağır olacak

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özgür Enginyurt, “Türkiye’de olan mutant bir virüsün Karadeniz’de veya Ordu’da olmamasına imkan yok” dedi. Mutant virüs nedeniyle hastalığını ağır ve şiddetli seyredeceğini belirten Prof. Dr. Enginyurt, “Mutasyon ağır ve şiddetli. O yüzden hastalığı ağır ve şiddetli geçecek. Şiddetli seyredecek ve vakalar daha ağır olacak” diye konuştu.

23.02.2021Gündem
Ziraat Katılım 60,2 milyar lira bilanço büyüklüğüne ulaştı

Ziraat Katılım 60,2 milyar lira bilanço büyüklüğüne ulaştı

Ziraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir "Bankamız 2020 yıl sonu itibarıyla toplam aktiflerini bir önceki yıl sonuna göre yüzde 65 artırarak 60,2 milyar TL bilanço büyüklüğüne ulaşmıştır" dedi.

23.02.2021Ekonomi
Mors Alfabesi Nedir Ve Ne İşe Yarar Mors Alfabesi Çevirisi Nasıl Yapılır Ve Nerelerde Kullanılır İle Özellikleri Hakkında Bilgi

Mors Alfabesi Nedir Ve Ne İşe Yarar? Mors Alfabesi Çevirisi Nasıl Yapılır Ve Nerelerde Kullanılır İle Özellikleri Hakkında Bilgi

Mors alfabesi nedir ve ne işe yarar? Mors alfabesi çevirisi nasıl yapılır ve nerelerde kullanılır ile özellikleri hakkında bilgi için içeriğimizi okumaya devam edin. Mors alfabesi neden kullanılır, kimler tarafından kullanılır, halen geçerliliği var mıdır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

23.02.2021Araştırma
Maaş geçiş promosyonu davasında emsal karar çıktı

Maaş geçiş promosyonu davasında emsal karar çıktı

İzmir'de faaliyet gösteren bir güvenlik şirketi, çalışanlarının maaş geçiş promosyonu için anlaştığı yabancı sermayeli bankayla yaptığı sözleşmenin bitmesine 1 ay kala davalık oldu. Güvenlik şirketinden 125 bin lirayı geri almak için açılan davayı mahkeme, ‘bankanın güven kurumu olmasına rağmen dürüstlük ilkesine aykırı davrandığı' gerekçesiyle reddetti.

23.02.2021Ekonomi
Zeytinde büyük hile Karartmak için yaptıklarına inanamayacaksınız

Zeytinde büyük hile! Karartmak için yaptıklarına inanamayacaksınız

Sofraları süsleyen zeytinin üretim süreci ticari sebeplerden dolayı sağlıklı olmayan koşullarda gerçekleştiriliyor. Zeytinin özellikle karartılması için kullanılan yöntem inanılmaz.

23.02.2021Ekonomi
Fenerbahçede Caner Erkin ve Mame Thiam’a uyarı

Fenerbahçe'de Caner Erkin ve Mame Thiam’a uyarı

Fenerbahçe’nin 1-0 kaybettiği Göztepe mücadelesinde oyundan alınmalarına tepki gösteren Caner Erkin ile Mame Thiam’a uyarı geldi.

23.02.2021Futbol
Myanmarda güvenlik güçleri protestoculara ateş açtı

Myanmar'da güvenlik güçleri protestoculara ateş açtı

Askeri cuntanın gerçekleştirdiği darbe sonrası suların durulmadığı Myanmar'da sular durulmuyor. Darbenin gerçekleştiği 1 Şubat'tan beri protesto gösterileri yapan darbe karşıtlarına 'ölümcül güç' kullanma tehdidi yapıldı.

22.02.2021Haber
Myanmarda darbecilerden protestoculara ölümcül güç kullanma tehdidi

Myanmar'da darbecilerden protestoculara 'ölümcül güç' kullanma tehdidi!

Askeri cuntanın gerçekleştirdiği darbe sonrası suların durulmadığı Myanmar'da sular durulmuyor. Darbenin gerçekleştiği 1 Şubat'tan beri protesto gösterileri yapan darbe karşıtlarına 'ölümcül güç' kullanma tehdidi yapıldı.

22.02.2021Dünya
Yoksulun ocağında çay sattım Sıcak dağıtmak marifet istiyor

'Yoksul'un ocağında çay sattım! Sıcak dağıtmak marifet istiyor

Türkiye’de ticaretin en önemli merkezlerinden olan ve milyonların izlediği “Yoksul” filminin çekildiği Eminönü’ndeki tarihi Büyük Abud Efendi Han’da çaycılık yaptım. Salgın öncesinde günde bin bardak çay satılan çay ocağında bu aralar 500 bardak anca satılıyor. Çayın bardağı 1.5 lira ama sayı düşünce maliyetleri çıkarmak zorlaşıyor. Ocakta yevmiyeli çalışan günlük 100 lira, aylık ise 3 bin lira kazanabiliyor. Çay taşımak, hızlı servis etmek ise ciddi bir tecrübe gerektiriyor. Soğuk havada sıcak çay siparişini yetiştirmek ise apayrı bir çeviklik gerektiriyor.

22.02.2021Ekonomi
Güvenme Dostuna Saman Doldurur Postuna atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Güvenme Dostuna Saman Doldurur Postuna atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Atasözü Külliyatında dost ve arkadaş bildiğimiz kişilere çok fazla güvenmemiz gerektiğine dair birçok söz bulunmaktadır. Dostluk üzerine söylenmiş olan bu söz de uyarı niteliği taşır. Güvenme Dostuna Saman Doldurur Postuna atasözünün anlamı nedir? Sizin için örnek cümlelerle derledik.

Gözü Tanede Olan Kuşun Ayağı Tuzaktan Kurtulmaz atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Gözü Tanede Olan Kuşun Ayağı Tuzaktan Kurtulmaz atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Gözü Tanede Olan Kuşun Ayağı Tuzaktan Kurtulmaz atasözü çıkarcı ve açgözlü insanların her zaman tehlikede olduğunu vurgular. Bu tür insanlar hep daha fazlasını istediği için en sonunda aç gözlülüklerinin kurbanı olurlar. Gözü Tanede Olan Kuşun Ayağı Tuzaktan Kurtulmaz atasözünün anlamı nedir? Merak edenler için örnek cümlelerle birlikte derledik.

Gezen Ayağa Taş Değer atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Gezen Ayağa Taş Değer atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Gezen Ayağa Taş Değer atasözünde insanın kendisi ilgilendirmeyen şeyleri merak etmemesi gerektiğini vurgulanır. Aynı şekilde her şeyi en ince ayrıntısına kadar incelemenin de çeşitli sorunlara yol açabileceği ifade edilir. Gezen Ayağa Taş Değer atasözünün anlamı nedir? Örnek cümlelerle birlikte ayrıntılı bir şekilde derledik.

Polisle çatışırken kendini vurdu

Polisle çatışırken kendini vurdu

Bursa’da polisin ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçan otomobil sürücüsü Erkan B., ile yanında bulunan 4 arkadaşı 25 kilometrelik kovalamaca sonucu yakalandı. Yaklaşık 2 saat süren kovalamacanın ardından polisle çatışarak kaçmaya çalışan Furkan Özden D. kendi silahından çıkan kurşunla ayağından yaralandı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

21.02.2021Haber
Nefes kesen kovalamaca Polisle çatışırken kendini vurdu

Nefes kesen kovalamaca! Polisle çatışırken kendini vurdu

Bursa’da polisin ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçan otomobil sürücüsü Erkan B., ile yanında bulunan 4 arkadaşı 25 kilometrelik kovalamaca sonucu yakalandı. Yaklaşık 2 saat süren kovalamacanın ardından polisle çatışarak kaçmaya çalışan Furkan Özden D. kendi silahından çıkan kurşunla ayağından yaralandı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

21.02.2021Gündem
Ne zaman, neyle, ne kadar vitamin

Ne zaman, neyle, ne kadar vitamin?

Pandemi nedeniyle bağışıklık sistemimiz konusunda çok dikkatliyiz. Ancak hangisi ne işe yarıyor veya ne kadarı bizi nasıl koruyor diye araştırmadan her takviyeyi almak da sağlığı tehdit ediyor. Uzmanlar takviyelerin hekim kontrolünde ve yeterli dozda kullanılması gerektiğinin altını çiziyor.

21.02.2021Hürriyet Pazar
Aşı dolandırıcılarına dikkat

Aşı dolandırıcılarına dikkat!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, “Ülkemizde aşı sadece Bilim Kurulu’nca belirlenen öncelik sırasına göre ve herkes için ücretsiz olarak yapılmaktadır. Vatandaşlarımıza ulaşarak, aşıda öncelikli hale getireceğini iddia ederek para talep eden dolandırıcılar hakkında adli işlem başlatılacaktır” ifadelerinin ardından bir uyarı da Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan’dan geldi.

21.02.2021Gündem
Aydınlanıncaya kadar durmayacağız

Aydınlanıncaya kadar durmayacağız

19 Şubat 2020’de Almanya’nın Hanau kentinde aşırı sağcı Tobias R.’nin düzenlediği terör saldırısında hayatını kaybedenler için, kurban yakınlarının kurduğu 19 Şubat Hanau İnisiyatifi’nin çağrısı üzerine ülkenin dört bir yanında anma mitingleri düzenlendi.

20.02.2021Avrupa

Yazar Sonuçları

Fatura ödenecekse herkes ödemeli

HER gece hava durumunu takip ederdik, artık koronavirüs verilerini takip eder olduk.

25.02.2021

FETÖ’cü general kazasından çıkartılacak sonuçlar

Geçen Yüksek Askeri Şûra (YAŞ) toplantısında tuğgeneralliğe terfi ettirilen Serdar Atasoy isimli bir askerin sonradan gözaltına alınması ve ardından FETÖ mensubu olduğunu itiraf etmesinin kamuoyunda tetiklediği tartışmalar genellikle iki eksende yürüdü.

25.02.2021

Sağlıklı beslenme sertleşme bozukluğunu önlüyor

Beslenme ile cinsel performans arasındaki ilişkiye yönelik araştırmalar neredeyse insanlık tarihinin ilk dönemlerine kadar uzanıyor. Arkeolojik araştırmalar iktidar simgesi olan penis sertleşmesini iyileştirmek için cinsel performansı arttırıcı büyüler, dualar, karışımlar ve ilaçlara antik dünyada oldukça sık rastlıyor. Geçtiğimiz aylarda yayınlanan yeni bir çalışma, sağlıklı beslenen erkeklerin ileriki yaşlarında sertleşme bozukluğu (erektil disfonksiyon) riskinin daha az olabileceğini öne sürüyor.

23.02.2021

HÜCRESEL GENÇLİK

Yaşlanma doğal bir süreç olduğu kadar; genetik, yaşam şekli, kişinin geçirdiği hastalıklardan ve yaşadığı coğrafyadan etkilenir. Sağlıklı gen yapısına sahip kişilerin kolay kolay vücutlarının yıpranması beklenmez. Kişinin psikolojik yapısında da ailenin genetik özellikleri taşınır.

22.02.2021