EKSTRA
MENÜ

Usulsüzlük

Usulsüzlük ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Usulsüzlük haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.924 Usulsüzlük haberi bulunmuştur.

Usulsüzlük Haberleri

Almanya: Suçlamalar kabul edilemez

Almanya: Suçlamalar kabul edilemez

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Almanya’ya yönelik suçlamalarını kabul etmediklerini söyledi.

27.10.2020Dünya
Goldman Sachs, yolsuzluk skandalında nedeniyle 2,9 milyar dolar ödeyecek

Goldman Sachs, yolsuzluk skandalında nedeniyle 2,9 milyar dolar ödeyecek

Uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs, Malezya Kamu Kalkınma Fonu (1MDB) uluslararası finans yolsuzluğu skandalındaki rolüne ilişkin soruşturmalarda anlaşma yoluna giderek 2,9 milyar dolar ödemeyi kabul etti.

22.10.2020Ekonomi
Son dakika... Enerji alanındaki düzenlemeleri içeren kanun teklifi kabul edildi

Son dakika... Enerji alanındaki düzenlemeleri içeren kanun teklifi kabul edildi

Enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda kabul edildi. Maden arama ve işletme, ruhsatlarının verilmesi, birleştirilmesi, sürelerinin uzatılması, devir ve intikalleri ile çevreyle uyum bedeli iadelerine ilişkin müracaatlar dışında, vadesi geçmiş borç durumunu gösterir belge aranılması zorunluluğu kaldırılacak. Doğal Gaz Piyasası Kanunu'na, Organize Toptan Doğal Gaz Satış Piyasası tanımı eklenecek.

21.10.2020Ekonomi
Trabzonda ormanları fotokapanlar koruyacak

Trabzon'da ormanları fotokapanlar koruyacak

Yeşilin bin bir tonunun hakim olduğu Trabzon'da, Orman İşletme Müdürlüğünce orman suçlarının tespiti ve önlenmesi amacıyla olayların yoğun yaşandığı ve otlatma baskısının olduğu stratejik noktalara yerleştirilen fotokapanlar, caydırıcı unsur olarak görev alıyor.

15.10.2020Teknoloji
Türkiye genelinde geçici plakalı taşıtlara denetim

Türkiye genelinde geçici plakalı taşıtlara denetim

Emniyet Genel Müdürlüğünce, 30 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında 81 ilde eş zamanlı olarak, geçici plakalı taşıtlara denetim yapıldı.

6.10.2020Gündem
Kayıt dışı çalışan 37 bin kişi vergi mükellefi yapıldı

Kayıt dışı çalışan 37 bin kişi vergi mükellefi yapıldı

Gelir İdaresi Başkanlığı, sahada yürüttüğü yaygın ve yoğun denetimler sonucunda, geçen yıl kayıt dışı çalıştığını tespit ettiği 37 bin 319 kişinin vergi mükellefi olmasını sağladı.

6.10.2020Ekonomi
Son dakika haberi... Peş peşe operasyonlar: Çok sayıda gözaltı kararı

Son dakika haberi... Peş peşe operasyonlar: Çok sayıda gözaltı kararı

Ankara'dan ve Samsun'dan peş peşe operasyon haberleri geldi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün emniyet yapılanmasına yönelik soruşturmada 16 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. 2013 idari yargı sınavında usülsüzlük soruşturmasında da FETÖ üyesi 21 şüpheli hakkında gözaltı kararı var. Samsun merkezli 7 ilde de meslekten ihraç edilen 17 emniyet mensubu gözaltına alındı.

6.10.2020Gündem
Kurumsal Çocuk Bakım Projesi nedir Çalışan anneye kreş desteği hakkında bilgiler

Kurumsal Çocuk Bakım Projesi nedir? Çalışan anneye kreş desteği hakkında bilgiler

Kurumsal Çocuk Bakım Projesi, çalışan annelere destek açısından olumu bir katkıda bulunmaktadır. Proje kapsamında belirli şartları karşılayan anneler, başvuru kabullerinin ardından çocuklarını kreşlere göndererek aylık 100 Euro destek almaya hak kazanmaktadır. Peki, Kurumsal Çocuk Bakım Projesi nedir ve başvuru süreci nasıl işler? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

5.10.2020Ekonomi
Borçlu mükellefler uzlaşma ile 207 milyon lira cezadan kurtuldu

Borçlu mükellefler "uzlaşma" ile 207 milyon lira cezadan kurtuldu

Devletle mükellef arasında vergi uzlaşmaları hem iş yükünü hem de ceza miktarını azalttı. Geçen yıl vergi tarhiyatı sonrasında 43 bin 562 dosyada uzlaşmaya varılırken, uygulama sonrasında yaklaşık 256 milyon liralık ceza tutarı 49 milyon lira olarak belirlendi.

5.10.2020Ekonomi
Vergi kaçakçılarına göz açtırılmadı

Vergi kaçakçılarına göz açtırılmadı

Akaryakıt kaçakçılığıyla mücadele kapsamında 2019'da pompalara bağlı ödeme kaydedici cihazlara yönelik 39 bin 373 denetim yapıldı ve 7,4 milyon lira ceza uygulandı.

3.10.2020Ekonomi
Diyarbakır merkezli 11 ilde hayvanlara sahte küpe takanlara operasyon: 53 gözaltı

Diyarbakır merkezli 11 ilde hayvanlara sahte küpe takanlara operasyon: 53 gözaltı

DİYARBAKIR merkezli 11 ilde hayvanlara sahte küpe takan, aşı uygulama ve sevk işlemlerinde usulsüzlük yapan, sağlığa zararlı hayvansal gıdaları piyasaya sürüp kamu kurumlarını 11 milyon lira zarara uğrattığı tespit edilenlere yönelik düzenlenen operasyonda, 53 kişi gözaltına alındı, 26 kişi aranıyor.

3.10.2020Gündem
ABD isyanda

ABD isyanda

Mart ayında bir polis baskını sırasında vurularak hayatını kaybeden siyah Breonna Taylor’ın davasında, şüpheli 3 polis memurunun da ceza almaması halkı sokağa döktü. Olayın yaşandığı Louisville’deki protestolarda, iki polis memuru vuruldu.

25.09.2020Dünya
Daimler soruşturmayı kapatmak için 2.2 milyar dolar ödeyecek

Daimler soruşturmayı kapatmak için 2.2 milyar dolar ödeyecek

Daimler dizel araç emisyonlarında usulsüzlük soruşturmasını kapatmak için 2.2 milyar dolar ödeyecek.

15.09.2020Ekonomi
Mükelleflere vergi cezalarında indirim imkanı

Mükelleflere vergi cezalarında indirim imkanı

Mükelleflere uygulanan vergi ve cezalarda, ilgili ihbarnamenin tebliğinden itibaren 30 gün içinde dava açma, uzlaşma ve cezada indirim gibi haklar kullanılabiliyor.

8.09.2020Ekonomi
Gazinocular Kralı Fahrettin Aslanın mirası bölüşülemiyor Kardeşim beni dolandırdı

Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan'ın mirası bölüşülemiyor! 'Kardeşim beni dolandırdı'

Fahrettin Aslan’a imzalattırılan ve 3 çocuğunun mirastan feragat ettiği sözleşmede, kardeşi Mehmet Aslan’ın usulsüzlük yaptığını ileri süren Sacit Aslan savcılığa başvurdu. Aslan, payını hile ile himayesine geçirdiği gerekçesiyle kardeşini ihbar etti.

8.09.2020Magazin
Zehirlenen Rus muhalif Navalninin sağlık durumunda flaş gelişme

Zehirlenen Rus muhalif Navalni'nin sağlık durumunda flaş gelişme

Almanya’nın Berlin şehrinde bir klinikte müşahade altına alınan ve zehirlendiği açıklanan muhalif siyasetçi Aleksey Navalnıy’nın komadan çıktığı açıklandı.

7.09.2020Dünya
Fabrika sahibini şoke eden isim kafa karıştırdı 10 yıl sonra ortaya çıktı…

Fabrika sahibini şoke eden isim kafa karıştırdı! 10 yıl sonra ortaya çıktı…

İzmir’de yapılan bir ihale yolsuzluğu davasında tutuklanan Gürsel Nermanoğlu, 10 yıl sonra bu kez Erenköy’de ortaya çıktı. Erenköy Tasfiye İşletme Müdürlüğü’nün yaptığı ve Nermanoğlu’nun kazandığı ihaleye, ‘fesat karıştırıldığı’ gerekçesi ile suç duyurusunda bulunuldu, tedbir talepli de dava açıldı. Makineler için 350 bin lira ödeyen Nermanoğlu, bir hafta sonra, makineleri 10 yıldır kullanan fabrika sahibine 700 bin liraya sattı. Telefonla ulaştığımız Nermanoğlu “İsteyen istediği yere şikâyet edebilir' demekle yetindi.

4.09.2020Gündem
5 milyon ve üzerinde cirosu olan şirketlere e-Fatura uyarısı

5 milyon ve üzerinde cirosu olan şirketlere e-Fatura uyarısı

Temmuz ayı itibarıyla cirosu 5 milyon lira ve üzerinde olan işletmeler için e-Fatura’ya geçiş zorunluluğu başlarken yaklaşık 450 bin şirket ve serbest meslek mensubunun e-Fatura’ya geçmesi bekleniyor. Hesapküpü Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Murathan Kılıç dijitalleşmeyen şirketleri bekleyen cezalara ilişkin uyarılarda bulundu.

3.09.2020Ekonomi
Rus muhalif Navalny’in zehirlenme iddiasıyla ilgili yeni gelişme

Rus muhalif Navalny’in "zehirlenme" iddiasıyla ilgili yeni gelişme

Rus siyasetinde muhalif duruşuyla bilinen Aleksey Navalny'in zehirlendiği iddiasıyla ilgili yeni gelişme yaşandı. Almanya'daki zehri analiz eden bir yetkilinin açıklamasına göre, "Navalny'nin valizindeki iç çamaşırına zehir serpildi. Zehir vücuda iç çamaşırından yayıldı" diye konuştu

2.09.2020Dünya
Goldman Sachs, yolsuzluk skandalı için Malezyaya 2,5 milyar dolar ödedi

Goldman Sachs, yolsuzluk skandalı için Malezya'ya 2,5 milyar dolar ödedi

Malezya Kamu Kalkınma Fonu (1MDB) yolsuzluğuna karıştığı tespit edilen uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs, uzlaşma bedeli olarak Malezya'ya yapmayı taahhüt ettiği 3,9 milyar dolar ödemenin 2,5 milyar dolarını transfer etti.

28.08.2020Ekonomi
Candan Erçetin, Burhan Bayarı savcılığa şikayet etti

Candan Erçetin, Burhan Bayar'ı savcılığa şikayet etti

Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MSG) Başkanı Candan Erçetin, birliğin eski yöneticisi Burhan Bayar’ın ‘Yolsuzluk yapıyor, MSG’yi batırıyor’ suçlamalarını hazmedemedi. Harekete geçen Erçetin, savcılığa başvurdu.

18.08.2020Magazin
Bulgaristan’da koronavirüsten öldü denilen Türk doktor, Türkiye’de tedavi görüyormuş

Bulgaristan’da 'koronavirüsten öldü' denilen Türk doktor, Türkiye’de tedavi görüyormuş

Bulgaristan’ın kuzeydoğusunda Türklerin de yaşadığı Dobriç kenti hastanesinde dün iki doktorun koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı. Ancak daha sonra öldü diye açıklanan Türk doktor Tezgün Arif’in Türkiye’de bir klinikte tedavisinin sürdüğü ortaya çıktı.

16.08.2020Dünya
Zeytinburnu Tapu Müdürlüğünde usulsüzlük yapan memurlara operasyon kamerada

Zeytinburnu Tapu Müdürlüğü'nde usulsüzlük yapan memurlara operasyon kamerada

ZEYTİNBURNU İlçe Tapu Müdürlüğü'nde usulsüzlük yapan 3'ü tapu görevlisi toplam 7 şüpheli Mali Şube polisinin operasyonuyla yakalandı. Şüphelilere düzenlenen operasyon kameralara yansıdı.İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince salı günü yapılan çalışmalarda Zeytinburnu İlçe Tapu Müdürlüğü'nde maddi menfaat temin etmek için yapılan müracaat işlemleri ve tapu işlemlerinin öne alındığı, bu işlemlerin tapu görevlileri tarafından takip edilerek ilgililerine bilgi verildiği, tapu çalışanlarının yapılacak işlemler ile ilgili işlem sahiplerini yönlendirerek süreci hızlandırdıkları, tapu kayıtları üzerinde usulsüz sorgu yapılarak bu bilgilerin yetkisiz kişilerle paylaşıldığı bilgisini edindi. Ekipler aynı gün Zeytinburnu, Sarıyer, Sultangazi ve Güngören'de tespit edilen adreslere yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda 3'ü tapu görevlisi olmak üzere toplam 7 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Polisin yaptığı operasyon kameralara da yansıdı.

13.08.2020Haber
Zeytinburnu Tapu Müdürlüğünde usulsüzlük yapan memurlara operasyon

Zeytinburnu Tapu Müdürlüğü'nde usulsüzlük yapan memurlara operasyon

İstanbul, Zeytinburnu İlçe Tapu Müdürlüğü'nde usulsüzlük yapan 3'ü tapu görevlisi toplam 7 şüpheli Mali Şube polisinin operasyonuyla yakalandı. Şüphelilere düzenlenen operasyon kameralara yansıdı.

13.08.2020Gündem
İspanya bu olayla çalkalanıyor Eski kral Juan Carlostan flaş karar

İspanya bu olayla çalkalanıyor! Eski kral Juan Carlos'tan flaş karar

İspanya eski Kralı Juan Carlos'un, hakkında çıkan "yolsuzluk" iddialarının ardından ülkeden ayrılma kararı aldığı bildirildi.

3.08.2020Dünya
Mardin Büyükşehir Belediyesinde usulsüzlük operasyonu

Mardin Büyükşehir Belediyesi'nde usulsüzlük operasyonu

Mardin Büyükşehir Belediyesi'nde yaklaşık 2 aydır süren denetimler kapsamında düzenlenen operasyonda, aralarında üst düzey yöneticilerin de olduğu 10 kişi gözaltına alındı.

28.07.2020Haber
Mardin Büyükşehir Belediyesinde usulsüzlük operasyonu: 10 gözaltı

Mardin Büyükşehir Belediyesi'nde usulsüzlük operasyonu: 10 gözaltı

Mardin Büyükşehir Belediyesi'nde yaklaşık 2 aydır süren denetimler kapsamında düzenlenen operasyonda, aralarında üst düzey yöneticilerin de olduğu 10 kişi gözaltına alındı.

28.07.2020Gündem
Midyeci Nedim’in kâbusu

Midyeci Nedim’in kâbusu

Midyeci Nedim Karamürsel, Elvira İsmayilova’yla evlendikten 3 ay sonra boşanma davası açtı. İsmayilova’nın vatandaşlık için kendisi ile evlendiğini öne süren Karamürsel’in davası 11 yıl sürdü. Karamürsel şimdi de kendisinden olmadığını iddia ettiği çocuğu nüfus kaydından sildirmeye çalışıyor.

20.07.2020Gündem
OHAL sürecindeki ihalelere araştırma  talebi

OHAL sürecindeki ihalelere araştırma talebi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, OHAL döneminde gerçekleştirilen kamu ihalelerinin ve idari işlemler için Meclis araştırması istedi.

19.07.2020Gündem
Kılıçdaroğlu, ‘çoklu baro’ için ‘bölücülük projesi’ dedi... ‘Paralel devlet de baro da olmaz’

Kılıçdaroğlu, ‘çoklu baro’ için ‘bölücülük projesi’ dedi... ‘Paralel devlet de baro da olmaz’

CHP Genel Başkanı, partisinin grup toplantısında ‘çoklu baro’ düzenlemesinin ‘paralel baro’lara neden olacağını savundu.

8.07.2020Gündem
Kapalıçarşıdaki skandal sonrası harekete geçildi

Kapalıçarşı'daki skandal sonrası harekete geçildi!

EMİNÖNÜ'nde bulunan tarihi Kapalıçarşı'da dokuya uygun olmayan tadilatlar yaptıran ve tabela asan döviz bürosunun kaçak bölümlerinin söküm yapıldı. Anıtlar kurulunun verdiği karar doğrultusunda kaçak tadilat uygulaması yapan döviz bürosunun kaçak bölümlerinin söküm işlemi Fatih Belediyesi fen işleri ekipleri tarafından yapıldı. Böylece dükkanın sonradan eklenen asma katı ve dışarıdaki giydirmeleri kaldırıldı. İşlemler tarihi dokuya zarar vermemek için el aletleriyle gerçekleştirildi. Savcılık kaçak bölümlerle ilgili soruşturma başlattı.

29.06.2020Gündem
İranın tarihi rekor kıran dolarla başı dertte

İran'ın tarihi rekor kıran dolarla başı dertte

İran'da dolar tarihi seviyenin üstüne çıkarak 20 bin tümeni geçerken hükümet ise yükselişi önlemek için ihracatçılara elde ettikleri dövizi ülkeye getirmeleri için baskı yapıyor.

23.06.2020Ekonomi
Son dakika haberler: 17 Aralık kumpas davasında karar

Son dakika haberler: 17 Aralık kumpas davasında karar

İstinaf Mahkemesi, takipsizlikle sonuçlanan 17 Aralık soruşturmasında kumpas kurup usulsüzlük yaptıkları iddiasıyla eski emniyet müdürleri Nazmi Ardıç, Yakub Saygılı ve Kazım Aksoy'un da aralarında bulunduğu 61 sanık hakkındaki davaya ilişkin yerel mahkemenin kararını onadı.

11.06.2020Gündem
Diego Costaya vergi kaçırmaktan 6 ay hapis cezası

Diego Costa'ya vergi kaçırmaktan 6 ay hapis cezası

İspanya'nın Atletico Madrid takımında forma giyen, Brezilya ve İspanya vatandaşlıkları bulunan futbolcu Diego Costa, vergi kaçırma suçlamasıyla 6 ay hapis cezası aldı.

4.06.2020Futbol
1999dan beri ilk... Japon otomotiv devi zorda 20 bin kişiyi işten çıkaracak

1999'dan beri ilk... Japon otomotiv devi zorda! 20 bin kişiyi işten çıkaracak

Korona virüs nedeniyle satışları düşen Japon otomobil üreticisi Nissan, küresel iş gücünün yüzde 15'ini oluşturan 20 binden fazla kişiyi işten çıkarmayı planlıyor.

23.05.2020Ekonomi
Eski Nissan CEOsunun kaçmasına yardım etmekle suçlanan kişiler tutuklandı

Eski Nissan CEO'sunun kaçmasına yardım etmekle suçlanan kişiler tutuklandı

Eski Nissan Üst Yöneticisi (CEO) Lübnan asıllı Carlos Ghosn’un Japonya’dan kaçışına yardım ettiği ileri sürülen Amerikalı Michael Taylor ile oğlu Peter Taylor’ın ABD’nin Massachussets eyaletinde tutuklandığı bildirildi.

20.05.2020Dünya
Danıştay, e-fatura yerine kağıt ortamında fatura kesen şirkete verilen cezayı bozdu

Danıştay, e-fatura yerine kağıt ortamında fatura kesen şirkete verilen cezayı bozdu

Danıştay 9. Dairesi, elektronik fatura (e-fatura) yükümlülüğü bulunmasına rağmen e-fatura yerine kağıt ortamında fatura kesen şirkete ceza verilmesini hukuka aykırı buldu.

13.05.2020Ekonomi
Başka türlü bir güzel oyun mümkün

Başka türlü bir güzel oyun mümkün

Hürriyet yazarı Onur Özgen, corona virüsü salgını sonrasında futbolda değişmesi gerekenleri değerlendirdi.

11.05.2020Futbol
İGDAŞa milyarlık haksız gelir EPDK Başkanı: Vatandaşı üzeni misliyle üzeriz

İGDAŞ'a milyarlık haksız gelir! EPDK Başkanı: Vatandaşı üzeni misliyle üzeriz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki İGDAŞ, 6.5 milyon haneye usulsüz fatura kesti. Her faturada en az 150 TL’lik oynama İGDAŞ’a milyarlık haksız gelir sağladı...

8.05.2020Gündem
Selçuk Bayraktar: 40 metrekare bir odada 10 sene yaşadım. Zeytin Dalı Harekatında hangarda 4 ay yattım

Selçuk Bayraktar: 40 metrekare bir odada 10 sene yaşadım. Zeytin Dalı Harekatında hangarda 4 ay yattım

Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında canlı yayında soruları yanıtladı. Bayraktar solunum cihazlarıyla ilgili olarak, "Solunum cihazı hikayesindeki en önemli husus budur. Bir seferberlik, birliktelik, o ruh... Dünya devleri bunu başaramadı." dedi. Ayrıca, "40 metrekare bir odada 10 sene yaşadım. Damat olduktan sonra Zeytin Dalı Harekatında hangarda 4 ay yattım." ifadelerini kullandı. Bağış iddialarıyla ilgili konuşan Bayraktar, "Şimdi burada eğitim görenler, bir sınava giriyorlar. Buna inanılmaz ilgi var. Onlardan en başarılı kesim seçiliyor. Belediyenin yerinde, bizim öğretmenlerimiz tarafından eğitim görüyorlar. Biz üstüne eğitmen veriyoruz, destek veriyoruz. Ama destek almış gibi gösterilmeye çalışılıyoruz. Ondan önce nakit aldı diyorlardı. Sonra nakit değil dediler, destek almaya çevirdiler biz itiraz edince. Önce para aldı dediler. Seçim döneminde kirli kampanya başlattılar. Mahkemeye verdik. Bırakın para almayı, biz para verdik, emek verdik. Ben parayı o kadar kıymetli görmem." dedi.

6.05.2020Gündem
Fotokapana yakalandılar

Fotokapana yakalandılar!

Antalya'da 1'inci derece arkeolojik sit alanında kazı yapan 3 kişi ile Kütahya'da ağaçlandırma sahasındaki iş makinesinden mazot çalan 2 kişi, ormana kurulan fotokapana yansıyan görüntülerinden yakalandı.

27.04.2020Gündem
Corona virüs sürecinde fahiş fiyat uygulayan mükelleflere denetim

Corona virüs sürecinde fahiş fiyat uygulayan mükelleflere denetim

Gelir İdaresi Başkanı Bekir Bayrakdar "Vergi dairelerimizdeki denetim ekiplerimiz aracılığıyla gıda, temizlik malzemesi, tıbbi ve hijyen malzemelerinin satışı gibi alanlarda faaliyette bulunan 12 binden fazla mükellef nezdinde haksız fiyat artışı ve stokçuluk konularında denetimler yaptık" dedi.

18.04.2020Ekonomi
Corona Virüsten korunmak için ağacı oyan kişiye, yasal işlem başlatıldı

Corona Virüsten korunmak için ağacı oyan kişiye, yasal işlem başlatıldı

Orman Genel Müdürlüğü'nce Ayvacık ilçesinde Corona Virüsten korunmak için kayın ağacında açtığı kovuğa giren İlkay Gümüşsu (38) hakkında yasal işlem başlatıldı. Gümüşsu'nun ağacın 3'te 2'sini oyarak çıkardığının tespit edildiği belirtildi.

9.04.2020Haber
Corona Virüsten korunmak için ağacı oymuştu, yasal işlem başlatıldı

Corona Virüsten korunmak için ağacı oymuştu, yasal işlem başlatıldı

Orman Genel Müdürlüğü'nce Ayvacık ilçesinde Corona Virüsten korunmak için kayın ağacında açtığı kovuğa giren İlkay Gümüşsu (38) hakkında yasal işlem başlatıldı. Gümüşsu'nun ağacın 3'te 2'sini oyarak çıkardığının tespit edildiği belirtildi.

9.04.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Türkülere kanca atmışlar

Müzik devi Amerikan Universal’ın, YouTube’da bulunan yüzlerce Türk halk müziği ve Türk müziği eserini hak sahibiymiş gibi kendi adına kaydettiği (claim attığı) ortaya çıktı.

28.10.2020

FETÖ’de örgüt içi çatışma

15 Temmuz darbe girişimiyle hedefine ulaşamayan FETÖ, Türkiye’de halen devam eden operasyonlarla büyük yenilgiye uğradı. Örgüt şimdi de yurtdışında parçalanmaya başladı. Çoğu 17-25 Aralık 2013 sonrası yurtdışına kaçan örgüt üst düzey yöneticisi 150’ye yakın isim, FETÖ elebaşı Gülen’in ölümü sonrasına hazırlanırken birbiriyle kıyasıya savaşıyor. Tespitlere göre FETÖ üst düzey yönetimi şimdilik dörde bölünmüş durumda. Ancak grupların ortak özelliği, “FETÖ elebaşı Gülen’i” asla eleştirmemeleri. FETÖ elebaşı ölürse yerine geçmesi beklenen İsmail Büyükçelebi’nin başında olduğu “Gelenekçiler” grubuna yakın bazı isimlere, diğer gruplar tarafından yolsuzluk, dolandırıcılık gibi eleştiriler yöneltiliyor.

2.10.2020

Ayasofya AK Parti’ye ne sağlar, ne sağlamaz

- Oy getirmez ama bayağı bir moral getirir.

11.07.2020

'Ben yapınca alışverişi zaten alıyorum satış fişi'

Yaşı müsait olanlar seksenleri hatırlayacaktır... Yaklaşık 35 yıl önce...

16.06.2020